Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Hello, it's me

Cortez Constantine Csüt. Aug. 15, 2024 2:52 pm
• doing bad for good reasons •
Gabriel, megöllek!





Egy röpke másodpercig felmerül, tényleg ilyen szarul állok-e, egy kislánnyal megidéztetni Gabrielt. Meredek rá, akár egy megfagyott szurikáta a sivatagban, szemöldököm csak aztán szalad ráncba.
-Egy angyal ne álljon bosszút, arra van kitalálva, hogy oltalmazzon. A kopasztást pedig megoldom.
Döntök végül a másodperc tört része alatt, mert ez sem az a momentum, amikor angyal megtépések vonhatják el figyelmem, bármennyire vonzó elképzelés is kitömni vele egy párnát. Vagy juniorság, sajnálatos kinézetem, korom, ami igazából relatív, én sem értem hogy emlékezhetek egy másik életre, amikor tizenöt évesen kerültem át ide valami herearcú csettintése által, akit máig sokan átkoznak. Bonyolult, frusztráló kérdések ezek, halványan rémlik, miért NEM szeretem a gyerekeket. Félresóhajtok egy tincset a képemből és arra jutok mindenki jobban jár, ha nem kezdek el fennakadni a juniorságon. //szerinte nem akadt fenn XD//
Nem kölyköknek való kép és eseménysorok, amit én sima ördögűző szertastásként végeznék azt most egy szőke származék nehezíti egy felelőtlen tollasnak hála. Kurva mérges vagyok, de figyelnem kell a szeánsz minden momentumára, megfeszítve, egyetlen apró hiba életeket követelhet.
Puffanás, kiáltások zaja, tompa bűz lengi be a mögöttem verődő hátteret, remegő ablakok, sikoly, reccsenés.
A káosz fekete fátylán át néhány gondos, de gyors intézkedés. Félhomályos tettek, a démonűzés háttérszíne. Nehéz levegővétel, megfeszült lélegzet, bútorhangok. Minden mozog és kiált, ember, entitás, dolog.
Előkerül a nagy, nehéz antik tükör. Éppen megfelelő, hogy míves gyertyatartóval basszam szét a felületét, miközben még utoljára rohadó fogak villannak rám a fogságba esett démon ólajtó pofájából. Az idióta megjegyzésre később reagálok, miközben megfordulok és sebesen fölitatom tekintetemmel a károkat. Ki hogyan vérzik, mi folyik, honnan, bár emberi ürülékkel például nem foglalkozom.
-Nekem már nem oszt nem szoroz az ilyesmi.
Balszerencse. Aki az ördögöt akarja kijátszani, annak nem számít. Felnyalábolom a gyereket, kérek magunknak fürdőt, addig a család is összeszedheti magát a kifizetésemhez és tisztába tehetik a nagypapát.
Nem nyúlok hozzá, ha kényes rá, egyszerű közönnyel nekitámaszkodom a mosógépnek, amíg mosdik és a körülményekre fittyet hányva rágyújtok egy cigiszálra. Muszáj levezetnek a stresszt. Mélán gomolyog körülöttem a nikotinfüst, hamuzáshoz tökéletesen megfelel a felmosórongytól koszolt csempe.
-Az angyalok mind idióták.
Szűröm ki két szívás, kilégzés között. Nem szoktam beleköhögni rutinos, több doboz egy napon dohányzásomba. Most kishíján megfulladok.
-Hogy mi van? Ki a fene mondta neked, hogy egy arkangyal az apád? Azért ilyen mélyre még ők se…
Már épp kimondanám, nem dughatnak halandókat az istenit, vannak törvényeik, amikor kiesik számból az a szál. A fény, az energia, amit idézett. Bámulok rá, eltátott szájjal, döbbentebben mint a démon enyészetképébe.
-Apát…apa
Azt a büdös kurva istenit! A nagy Michael, a szent, a démonölő, a harcos, Isten katonája emberpéniszt manifesztált és szaporodott bazdmeg! Ezt nem hiszem el! Beletúrok hajamba, legszívesebben azonnal leidézném a rohadék barmot, hogy a képébe hányjam a saját baszott törvényét. Nem fekszünk le halandókkal! Úristen hová fajultak? Annó Gabriel még nagy vidáman hírt adott az egyébként sok tekintetben mocskos szentek születéséről ez meg…
-Jézusom…
Most én hajolok a mosdókagylóba, engedek vizet, hogy megmossam az arcom.
-Bajban. Úgy érted Michael arkangyal bajban.Biztos vagy benne?
Megrázom a fejem, még mindig folyik a víz, bő sugárban, lehet én is hányni fogok. Elzárom, amikor az angyal vénáról és boszorkányságról beszél, elzárom.
-Tehát édesanyád boszorkány és nem tudta megvédeni az arkangyal szeretője. Gabriel, aki megkereshetné a mennyben pedig azt mondta, na majd én. Hah! A nagy Gábriel, a tökéletes Michael, beszarás.
Lehúzom államról a maradék nedvességet, mielőtt beleszakadna a pofám.
-Tarsolyomban…
Hőkölök hátra, túl sok döbbenet volt mára egy sima kis démonűzés meg sem kottyant ehhez képest. EHHEZ képest semmi!
-Nem hiszem, hogy apádat átbaszhatta holmiféle démon. Biztos nem olyanok, mint ezek. Hacsak nem Lilithről van szó és az apád, bármennyire is nehéz kimondanom Michael Arkangyal, csak egy bukott angyal lehet. Senki más érdemben nem árthatott neki. A pokol harcegei baszod. Michaelnek nagy hatalma van, az angyalok vezetője. De az, hogy rád bízta, egy gyerekre, iszonyat nagy szégyen. Most van, aki vigyázzon rád?
Ha egy macska után gyereket is örökbe kell fogadnom, nyugdíjba megyek!
-Neked sehogy! Legfeljebb én megyek a pokolba, legfeljebb Én járok utána hol van. Tudod az emberiségnek is kurva nagy gáz, még nekem is, ha Michael arkangyal elveszik. A bukottak nélküle…leigázhatják a földet, ez…. Mi az istent csinált?
Kezdek el fel alá járkálni, bele-beleharapva a körmömbe.




To: Rory

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Hello, it's me

Aurora Knightley Vas. Aug. 11, 2024 8:58 pm
• doing the best they can •
To: Coco-bácsi
– Ha szeretnéd megidézhetem neked – ajánlkoztam. Mindössze a tolltépés elősegítésére, miután ebben a nem kívánt partiba kényszerültem. Noha cseppet sem volt mérvadó, hogy ami egyszer sikerült az másodszorra is menni fog. De, amiről nem tud, az nem fáj ugyebár.
– Azt hiszem ez a bosszúja, miután elrángattam a síjelős szórakozásából – jött ki belőlem egy olyan erőteljes szusszanás, hogy a rakoncátlanul arcomban éktelenkedő szőke tincsem odébb libbent.
– Jól van, jól van, nem kell így felkapni a vizet. De eskü, hogy nem nézel ki többnek egy juniornál – emeltem fel kezeimet megadóan, mielőtt ő hagyna faképnél. Most, hogy így összeálltak a csillagok és nem egy vén fickótól kell várnom a csodát szüleim megtalálásához, eszem ágában nem volt hátraarcot tenni. Hagytam csinálja a dolgát az állítása alapján bőven Senior pozícióban tevékenykedő srác, majd azután eldöntöm, hogy írok-e panaszlevelet az arkangyalnak.
Röpke két perc után már fogalmazni kezdtem magamban a levél sorait. Orkán erejű szél kerekedett a szobában, a rosszullét miatt pedig lehetőségem sem volt megfogózkodni valamiben, mielőtt hátrább taszított a tölgyfaszekrény oldalának, majd azt hiszem egy fotel tarolt el oldalról. Nem sikerült megvizsgálnom a fájdalomtól, mindössze az ütődés erejéből és milyenségéből tudtam következtetni a tárgyra. Képtelen voltam egyetlen csillagképre is ráfókuszálni, ami segítségemre lehetne ebben a kellemetlen helyzetben. Végül a szoba sarkába zuhantam, a fal akadályozta meg, hogy a szél tovább táncoltassa a testemet.
Aztán megint az a fránya tükör!
– Ha eltörőd ugye tudod, hogy hét év balszerencséd lesz? – nyögtem fel. Valami azt súgta, hogy itt holmi babonáknak nincsen helye.
Bár elképzelni sem tudtam, hogy vethet véget ennek az egész felfordulásnak a tükör eltörése, de megtörtént. A szél elcsendesedett, mintha soha nem is lett volna a szobában. Helyét felváltotta a szinte kézzel fogható rettegés. Hazudnék, ha azt állítanám, hogy a félelem nem járt át engem is. De jobban undorodtam attól, hogy nézek ki, rettentő módon megviselt az elmúlt pár perc. Komolyan, mint aki utcaharcba keveredett, legalábbis ’Elis nene tuti erre fog következtetni, amikor meglátja a lila foltjaimat.
Megilletődve vettem át a zsebkendőt, annyira meglepett a gesztus, hogy még megköszönni is elfelejtettem. Miközben arra használom a zsebkendőt, hogy valamelyest letörölgessem az arcom, szemem sarkából sandítottam Constantinera. Irigylésre méltó volt, hogy mennyire meg sem kottyant neki szinte ez az egész.
– Áú, áú, tudok menni magamtól is köszi – sziszegve hessegetem el a kezét a közelemből, miután sikerült megfognia sajgó vállamat. Viszont nagyjából úgy sikerült közlekednem, mint egy hetvenéves nagymama a reumájával.
– Ha megáldott volna szerinted itt lennék? – kérdeztem vissza, mintegy rajta levezetve rosszkedvemet, amit a korábbi kellemetlen pillanatok keltettek bennem. Olyat láttam, amit soha nem akartam, megdobált a szél, lehánytam a nadrágomat. Mit várt?
A mosdókagylóhoz léptem, hogy a folyó víznél embert varázsoljak magamból. Vagy legalább valami ahhoz hasonlót. Tükör hiányában csak remélni tudtam, hogy nem vagyok teljesen vállalhatatlan.
– De gondolom ehhez is apámhoz lehet köze – jegyeztem meg kisvártatva. – Az apám Michael, mármint az arkangyal. Tőle örökölhettem. Anya csak említés szintjén mesélt arról, hogy apa mire képes, én sosem láttam használni az erejét. Azt pedig végképp nem tudom, hogy aktiválom, csak megtörténik. Sajnos Apát előbb elszólította az égi kötelesség és nem volt lehetősége bölcseleteit megosztani velem – ismertem be töredelmesen. Első sorban boszorkány voltam, ezt az angyal témát még mindig nehezen nyeltem le.
– Gábriel-bácsi azért küldött ide, mert addig nem hagytam nyugodni. Meguntam az ölbe tett kézzel való várakozást. A szüleim egyértelműen bajban vannak! – jelentettem ki meggyőződötten, határozottan Constantine felé fordulva.
– A személymeghatározó varázslatok csak akkor működnek, ha egy síkon tartozol a keresett személlyel, viszont a szüleim nincsenek a Földön, ebben biztos vagyok. Próbálkoztam vele, bár az angyal vénám felett nincsen nagy kontrollom, a boszorkányságot nem most kezdtem – felegyenesedve kértem ki magamnak. Úgy érzem ezzel a pályakezdővel nagyon a lelkébe taposhattam. Pedig a külső magáért beszélt! – Gábriel-bácsi is csak apám energialenyomatát tudta érzékelni, viszont a pontos helyzetét nem tudta behatárolni ő sem. Ide más eszközök kellenének. Szóval remélem, hogy van más is a tarsolyodban.
Elhúztam a szám, ahogy a haj kifehéredéséről beszélt. Ujjaim közé csippentettem egy tincset, hogy vizsgálódva leellenőrizzem egyetlen ősz hajszál sem éktelenkedik fejemen. Bár amilyen világos volt hajam színe, kételkedtem abban, hogy bárkinek is feltűnne a különbség. A Pokol emlegetésére felcsillantak a szemeim és izgatottan meredtem a srácra.
– Amennyire én tudom, Apa valamiféle démonnal került összetűzésbe, akinek a Pokolban van a rezidenciája. Az előbb azt mondtad, hogy már jártál a Pokolban. Tudod miként lehet érzékelni, ha valaki odalent van? És hogy lehet lejutni oda? – ismét éreztem magamban az energiát. Végre egy kompetens személlyel beszéltem, aki talán segíteni is tud abban, hogy megtaláljam a szüleimet. Lehet, hogy éppen egy karnyújtásnyira volt a megoldás!
ABRACADABRA


     

_________________
Tell the stars you'll be right there.
ABRACADABRA

Thea D. Elliot and Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Hello, it's me

Cortez Constantine Pént. Júl. 26, 2024 3:51 pm
• doing bad for good reasons •
Gabriel, megöllek!





Egy kicsit kizökkent, ahogy démonűzés közben, egy nyikorgó kísértetházban, villódzó gázlámpák fényében felhozunk olyan indokolatlanul nőies dolgokat, mint alapozó. És mindez Gabriel hibája!
-Pedig pont ott vagy, egy démon házibuliban, aminek a legjobb végkimenetele, hogy nem hal meg senki. Ha legközelebb találkozunk Gabriellel ki fogok tépni egy belőle egy marék tollat, aztán megetetetem vele!
Horkantok rá a lányra, az ő érdekében! Kurvára nem hiányzott egy szent csitri a rituáléba, mert az ijedt famílián túl, nyilván az én felelősségem. Onnantól kezdve, hogy a nevem óbégatta, beleszőve a bácsit mindent kétséget kizáróan. Hajamba tépek, veszek két mély levegőt, kitáguló orrlyukokon át és talán megnyugszom. Kénytelen leszek hideg fejjel és hatékony vérprofizmussal kezelni a “bulit” ha azt akarom, hogy mind élve távozzunk.
Fél szemöldök felvonás az angyal formájának, kislány kontra bizniszman, de megjegyzés nélkül hagyom, Isten balkeze biztos tudja mit csinál. Mármint ebben most nyilván tévedett. Komoly monológot levág bácsis témakörben, a végén már ott tartok, hívhat nagypapának, ha szeretne, de rányelek gúnyos megjegyzéseimre.
-Oké, a te szempontodból bácsi.
Lesz mivel szivatni Gabrielt, tulajdonképpen az én szempontomból is, legalább éonok óta létezik. Barátságtalan horkantásomból kiviláglik, fog ez még fájni az angyalnak.
Elég két másodpercet várni, hogy leessen, koppanjon a tantusz, mialatt én használt cigiszál alatt morgok az arkra
-Francnak küld látomást, ha munka közben vagyok
És akkor tépem ki belőle, hajítom oldalra, amikor lenézően pályakezdőnek nevez.
-Kurvára nem, ezt az ipart már jó pár éve űzöm, különben felfalnának ezek a démonok vacsorára.
Ugyanakkor semmi kedvem szakmai tapasztalatot vázolni fel egy gyereknek démonűzés kellős közepén.
-Ó jézus rohadt lábkörme! A szüleidről majd beszélünk, ha befejeztem ezt. Ha nem tetszik, ahogy kinézek, csinálhatsz egy hátraarcot és benyújthatod a reaklamációd Gabrielnek.
Reccsenek rá, erre most nincs időm, valahol az lenne a legésszerűbb, ha sértetten visszarohanna az ark szárnyai alá. Az világos, hogy valami köze van hozzájuk, fényt nem lehet csak úgy elővarázsolni, nem olyat, ami hatna a démonokra.
A továbbiakban ignorálom, mert zavar. Csicsereg, jaj nem ő volt, juj mire kell a tükör, mielőtt falra másznék én is, a fennakadt bútorok mellé, kizárom, marhára kell koncentrálnom és a fénye igazából, egyelőre engem szolgál, védelmet és világosságot nyújt, hogy fel tudjak skiccelni minden rúnát, amire szükségünk van. Nem lesz már sok dobásom, egyre mozgékonyabban a bútorok, rezeg a démonok energiája a pajzs mögött, érzik a vesztük, szabadulnának, vagy rosszabb.
Igazi arcuk materializálódik, hallom az öklendezéseket, érzem a hányás szagot a pokol kénköves bűzével vegyülni, de semmi sem töri meg héber kántálásom egy kis latinnal vegyítve, oldalt pillantok, benne van a tükörben mind, jó, így már egyenes az út a pokolba.
Közben hatalmas szél kerekedik, meg kell kapaszkodniuk a bútorok szélében, egymásban ha nem akarnak kisodródni a teremből, jobban kavarog az okádékbűz, rezeg minden sejtem, hajam és egyéb gyér karszőrzetem égnek mered, de benne vannak, elhangzik az utolsó szótag, aztán zihálva a megviselt nézősereg felé fordulok.
-Néhány másodpercem van összetörni a tükröt, így kerülnek majd vissza a pokolba. Fedezékbe, mindenki!
Potyognak vissza a bútorok eredeti helyükre. Közben lefektetem a tükröt, úgy, hogy velem legyen szembe, kezembe akad egy régi gyertyatartó, jó lesz, azzal óriásit belebaszok, hallom a fülsértő démonvíjjogást, behunyom a szemem és néhány karcoláson felül az égvilágon semmi nem történik velem. A pokol kapuját így végül, most nem láttam. Érzem, hogy oldalt az arcom sértette fel néhány szilánk, a karom és lábam karcolások szintjén, megfogta a ruhaanyag. Levegőt veszek és szembefordulok a rettegő, hányó családdal és a kislánnyal, aki nem néz ki jobban. Valamelyik megkérdezi vége-e, biccentek, aztán előhúzok egy zsebkendőt és néhány fürge lépéssel a lány előtt termek. Kezébe nyomom.
-Kérünk egy fürdőszobát, mindjárt kiállítom a számlát.
Közlöm rezzenéstelen arccal, azt mondják lent az emeleti használható. Megragadom a lány vállát, irányba állítom.
-Márpedig a fény te voltál, megáldott az angyal, vagy ilyesmi? Egyébként én is le fogom baszni. Az oké, hogy mindent mindig tőlem vár, de ne akkor küldjön rám gyerekeket, amikor dolgozom. Én mondom, minden tollas zakkant. Amúgy nem értem, miért találhatnám meg az apád, vannak személymeghatározó varázslatok, én, ördögűző vagyok. Megkérdezhetek néhány szellemet, ha ezen a világon van egyáltalán, de én főleg a másikkal foglalkozom. Mit mondtál, pályakezdő?
Veszek elő egy szál cigit, nekem ez a mosdó, a füst.
-Ahogy vesszük. A kezdők hánynak, vagy kifehérdik a hajuk, én meg jártam már a pokolban is. Persze, van még hová fejlődni, majd, ha szétrúgtam az összes tollas seggét. Bár akkor majd pályaelhagyó leszek
Az adrenalin kihozta a beszélőkém. Tökéletes.



To: Rory

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Hello, it's me

Aurora Knightley Vas. Júl. 07, 2024 9:14 pm
• doing the best they can •
To: Coco-bácsi
Megbotránkozva vizslattam a srácra. Én ugyan egyiket sem kategorizáltam volna a poén kategóriába!
– Hát, ha igen, az alapozót feltalálták – vontam meg a vállaim. Ha fele olyan jó génekkel rendelkeztem, mint anyu, akkor nem veszélyeztett a korai ráncosodás veszélye.
Rendkívül szeszélyesek errefelé a túlvilági események. Random démonok törnek és zúznak az amúgy is kísérteties lakban. Én pedig legszívesebben otthon lennék az olvasó sarkomban forró teát szürcsölgetve, Kormocskával az ölemben.
– Azt kétlem – cáfoltam rá rögtön, hogy jó helyen lennék. – Nem démon házibuliba terveztem jönni – fűztem hozzá. Persze naiv módon bíztam abban is, hogy Gábriel-bácsi sem küldene efféle helyre. Bár most, hogy jobban belegondolok… miként kirántottam a szórakozásból, ez akár a bosszúja is lehetne.
Lassan pislogtam párat, ahogy próbálom felfogni a srác szavait.
– Hogy miként? Fúj, hát én is örülök, hogy inkább egy bizniszmanként tisztel meg – a B.) verziót komolyan kihagynám. – Rendben beismerem, a bácsi tényleg kemény jelző. Viszont, ha jobban belegondolsz, erős jó indulattal kinéz vagy negyvennek? De ismerve a múltját, rögtön más perspektívába helyezi a korát. Hozzám képest bácsi – magyaráztam szerényen a jelző miértjét.
– Igen, ide. Elég eltéveszthetetlenek voltak a látomásokkal küldött sugallatai. Hacsak nincs még egy Fortune Street 12. az utcában – kezdett gyanús lenni, hogy sajnos tényleg nem tévesztettem el azt a házszámot.
– Micsoda, te vagy Constantine Cortez?! – hitetlenkedve kérdeztem vissza. – És nem, dehogy, túl fiatal vagyok én a fétisekhez! Különben pedig meggyőződésem volt, hogy nem egy mai figurát kell keresnem, hanem valakit, aki alsó hangon harminc éve űzi az ipart – tipródtam. – De te csak pályakezdő lehetsz! – botránkoztam meg a tényen. – Gábriel-bácsi azt állította, hogy te tudsz segíteni abban, hogy megtaláljam a szüleimet. Valahogy ezt nehéz elhinnem – hangomat kezdte elszínezni a kétségbeesés. Komolyan kételkedtem ebben.
Arcomról menten elillant a kíváncsiság, helyette felváltotta a döbbenet, aztán a teljes kétely.
– Hogy én? Biztos, hogy nem! – ráztam meg a fejem. Vagy mégis?
A védőfal felszíne megremegett, mint ami a végét járja. Mintha csak attól akarna megszűnni, hogy nem akarom elhinni bárminemű közöm lehet ehhez az erőtérhez. De most komolyan, sosem csináltam ilyet korábban, szóval mégis miért kéne elhinnem?
– Ugye tudod, hogy mit csinálsz? – vizslattam az akcióba lendült srác felé.
Gábriel-bácsi merem remélni, hogy nem holmi sarlatánhoz küldtél! – bosszankodtam magamban.
Constantine kezdett rácáfolni a pályakezdő vádra. Először rózsafűzért lengetett, majd számomra érthetetlen nyelven kántálásba fogott és alkotni kezdett valamit a padlóra, amit ösztönösen világítottam meg, hogy lássa egyáltalán mit rajzol.
– Mégis mire kell a tükör? – kértem számon. Annyira nonszensznek hangzó elemnek tűnt ebben az egész forgatagban, hogy nehezemre esett elhinni tényleg tudja mit művel.
– Nem csináltam semmit, az íj egyszerű varázslat – szúrtam oda. Tagadom, hogy az erőtérhez bármi közöm lehetett.
– Megyek már apa – szememet forgatva, kéretlen-keletlen engedelmeskedtem utasításának.
Persze fület ütött számomra a Pokol emlegetése és annak megnyitása. Még ha valahogy a maga módján elképzelhetetlennek is hangzott az egész. A szoba félreeső sarkába húzódtam, mindeközben a tükör is megérkezett. Bár szemem takarására lettem parancsolva, nem eresztett a kíváncsiság, ezért ujjaim között nyitott résen lestem, hogy mi az agenda következő pontja.
Bár ne tettem volna! Alig egy-két másodpercig tartó jelenetet csíptem el, amikor végre valahára el tudtam emelni tekintetemet. Az orrfacsaró bűz kegyetlenül telepedett rám. Még a vacsorára evett kínai gyorsétel is megfordult bennem. Próbáltam visszanyelni a torkomban érzett ételdarabokat, nem sok sikerrel. Végül pedig már nem tudtam eldönteni, hogy mi az undorítóbb: a szag; visszatartani, ami jobb, ha kijön, vagy az, hogy hagytam inkább távozni belőlem, miután megütötte a fülleimet, hogy mások is kiengedték magukból.
Éreztem, hogy a korábban megidézett varázslat a rosszulléttől felmondja a szolgálatot. Az üveggolyók fényüket vesztve koppantak a padlón és gurultak el. Érte se tudtam nyúlni a még újrahasznosítható darabokért. Túlságosan elfoglalt saját nyomorom, ahogy összeszorított szemekkel, enyhén előre görnyedve próbáltam egy zsebkendőt kikeresni zsebemből, amivel megtörölgethetem az arcomat.
– Vége van? – préseltem ki magamból a kérdést. Továbbra sem mertem oda nézni, hátha még van egy utolsó fázis, ami visszavan és jobb lenne nem látni. – Szent ég, gebedj meg Gábriel-bácsi, hogy ide küldtél – bosszankodtam orrom alatt. Még egy fránya zsebkendőt sem találtam magamnál. Utálom ezt a kiszolgáltatott állapotot és azt hiszem jutott a gatyámra is a vacsimból.
Haza akarok menni.
ABRACADABRA


     

_________________
Tell the stars you'll be right there.
ABRACADABRA

Thea D. Elliot and Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Hello, it's me

Cortez Constantine Szomb. Jún. 29, 2024 5:14 pm
• doing bad for good reasons •
Gabriel, megöllek!




A sikoly jobban fáj dobhártyámnak, mint az az indokolatlanul éles fény, amivel kiégeti a retinám, bár a kettő különös küzdelembe gabalyodik.
Nem nagyon alakult ki bennem veszélyérzet, vagyis megtanultam telibeszarni az ilyen szituációkat, ezért démonűzés közben, a mögöttem sikoltozó áldozatok és sötét entitások árnyékában, elfintorodom. Főleg a szőke kislánynak szól, mivel szőke kislány. Akkor is, ha felturbózták szent istennyilakkal. Látnám, érezném, ha angyal lenne, szóval remek kérdés, hogy a kurvaégbe kerül hozzá ilyen fegyver. Valami furcsa előérzet ugyan megszáll egy pillanatra, de nem, egyik szárnyas se lenne annyira idióta…
-Nem csináltad, úgyhogy mindketten jól jártunk. Embert ölni nem akkora poén, mint testetlen entitásokat küldeni pokolra.
Vetek rá ironikus félvigyort, ami csak méginkább elmélyül, szkeptikus ráncokkal egyetemben, amikor beközli, ő bizony már felnőtt nő. Noha korban annyira nem állunk messze egymástól, legalábbis látszólag, azért érdekes kérdés hogyan fiatalodtam vissza ezen a létsíkon, de nem ebben a helyzetben fogom magyarázni az eredettörténtem egy tizenhat évesnek.
-Igazad van, jövőre már lesznek ráncaid is.
Hallgatom végig az egyperces kislány hisztit, miközben a szobában falhoz vágnak valami törékenyet, azt hiszem vázát. Szemem sarka aprót rándul, ajkam morranva simul préssé.
Jön is az árny, világítás se legyen, legalább a csajt betuszkolom a hátam mögé.
-Démonok. Szóval gratulálok, pont jó helyen vagy. Azért nem a pokol köreinek hercegei, de azoknak kismiska szolgái is tudnak kellemetlenségeket okozni…
Kezdem, aztán amikor meghallom a Gabriel nevét tikkelni kezd a szemem, mogorva, alig hallható, de jól érthető kurvaéletet morzsolok el bajszom alatt.
-Mondjuk a bácsi furcsa egy jelző, engem húgyszagú öregasszony formában szokott megtisztelni. Örülök ha téged bácsiként.
Egyszer megtépem a glóriáját! Közben elhajolok, keringnek a szemetek, mint gólyafos a levegőben. Ignorálva az időnként felerősödő visítást, rajta felejtem kérdő tekintetem a 16 éves “felnőttön”
-Ide küldött az arkangyal?
Teljesen zakkant, mindegyik, nincs mentség. Azt az aprócska infót csak elhajolás után teszem hozzá (újabb váza)
-Én vagyok Constantine. Szóval az öregek a fétised?
Húzom arrébb, mert simán eltalálhatja a következő, falon csattanó tányér.
-Coco bácsi?
Torpanok meg, a következő törékeny cucc majdnem nekem csapódik. Mi a franc?
Az újjjabb mi a franc akkor aktiválódik, amikor az angyalszerű energiapajzs, jó hír, hogy legalább látok és a démonok sem tudnak túl közel merészkedni hozzánk. Összeráncolt homlokkal vizslatom a kislányt, ha lehet annak nevezni, aztán észbe kapok, gyorsnak kell lennem, nem fogja túl sokáig fenntartani.
-Nem, nem én csinálom, hanem te.
Lépek előre, kirántom a Szarházi által is kóstolt, tibeti rózsafüzérem és reket, kántáló hangon elküldöm a démonokat az anyjuk picsájába.
Előveszem a szentföldről származó krétám és amíg a pajzs, meg a kántálásom miatt egyben vannak, gyorsan felrajzolok egy démoncsapdát. Azt hiszem megvan…az összes.
-Oké, kell egy tükör.
Fordulok a család felé, az egyikük kimenekül, remélem azt hoz majd.
-Te menj hátra, megszüntetheted ezt a szent…szart, amit csináltál. Menj baromi hátra, takard el a szemed! A poklot most nem fogom megnyitni, de csúnya lesz.
A kislány előtt nem…bár sem vagyok benne biztos, nem-e köpné ki a kén.
Ha hozták a tükröt a démonok felé irányítom, így láthatóvá válik szörnyszerű, rohadt, torz pofájuk, amikhez képest a horroros CGI majmok aranyos muppet állatkák. A visítás erősödik, a démonok bekerülnek a tükörbe.
-Mindenki hunyja be a szemét!
Ezt általában senki sem bírja, a démonok” valódi” formájának nevezett hányingerkeltő ábrázatot. Vagy megfehéredik a hajuk, maguk alá vizelnek, szarnak, elájulnak, tavaly egy pap kómába esett, pár hónapig nem is ébredt fel, többen kerültek pszichiátriára. Förtelmes, gyomorforgató bűz terjeng, a család tagjai, szemüket befogva, sikítva hánynak.
Nekem is nehéz…átnézni azon, ami rosszabb a halálnál, mert utána van.



To: Rory

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Hello, it's me

Aurora Knightley Hétf. Jún. 24, 2024 11:00 pm
• doing the best they can •
To: Coco-bácsi
A hirtelen felcsendült zongoraszótól összerezzentem és megbotlottam a lépcsőn. A reflexeim szerencsére ki voltak élezve és a magától bezáródott ajtó után dupla műszakban dolgoztak. Erősen rámarkoltam a poros korlátra, így nem estem hasra.
A különös hangok kellően felborzolták idegeimet ahhoz, hogy az emeletre érve előbb támadjak, aztán kérdezzek. A legkevésbé sem számítottam arra, hogy a legszűkebb résen lövök el a nyílvesszővel, nem még talál is! A túlvilági sikoly és a hátamon pihenő mágikus tegezben manifesztálódott nyílvessző legalábbis ezekről tanúskodtak.
Azt hiszem itt az ideje tudatosítanom magamban, hogy egy kísértet lakta házba keveredtem!
Időm se volt újra felajzani az íjat, amikor horrorfilmbe illően kitárult előttem az ajtó. Természetesen nem számítottam rá, vagy legalábbis semmi jóra a korábbi kiáltás hallattán. Emiatt lányos sikoly tört fel belőle és csaptam előre a csillagok derengésével világító íjjal, amivel csak azért nem találtam el, mert a hadonászó mozdulatom csak annak jelentett volna valódi fenyegetést, aki beleáll az útjába. Eltartott pár másodpercig mire felfogtam, hogy hála a szent jó égnek eleven emberrel van dolgom.
– Megőrültél?! Le is lőhettelek volna! – vettem mély levegőket, ahogy igyekeztem nyugalmat erőltetni magamra. Visszahúztam az íjat és már nem kalimpáltam vele a srác felé, mialatt visszaidézte korábbi mondandóm. Szuper, legalább nem fölöslegesen járattam a csőröm!
Majdnem készen álltam megválaszolni a kérdéseit, csak sikerült fennakadnom a legapróbb részleten. Talán azért bántott, mert nem tűnt sokkal idősebbnek. Megviseltnek igen, de korosabbnak semmiképp.
– Tizenhat éves vagyok! – dobbantottam jobb lábammal. – Kiskorú? Igen. De nem gyerek! Köszönöm szépen, de már kinőtem azt a jelzőt! – kértem ki magamnak.
– Úristen, mi a csuda volt ez?! – bukott ki belőlem kétségbeesett kérdésem a különös árnyat látva, mely szótlanul elsiklott mellettünk, hogy kiiktassa a világítást a szobában.
Pompás. A ránk telepedett sötétségen még a varázslatomnak is búcsút mondhatok! Szerencsére újdonsült (és hála az égnek eleven) ismerősöm élő pajzsként állt elém.
– Istenhez kevés közöm van. A nevem Aurora Knightley és Gábriel-bácsi küldött – feleltem meg túlharsogva a különös rémek sikítozását. Az angyal személyazonosságáról érdeklődött korábban, szóval feltételeztem, hogy tudja miről beszélek. Normális ember különben sem jár ilyen helyekre, mint ez a ház!
– Cortez Constantinet keresem, de úgy fest eltévesztettem a házszámot! – beszédem közben fülleimre tapasztottam a tenyereimet. Nem szerettem volna az édes tizenhatot taposva maradandó halláskárosodást szenvedni a visítástól. – Egy öregembert keresek – tettem hozzá. Legalábbis úgy hiszem, hogy nem egy mai tagról van szó az alapján, miként Gábriel-bácsi utalt rá.
– Egyébként azt a sugallatot kaptam, hogy ide kell jönnöm – avattam be a részletekbe –, mert Coco-bácsi elvileg tud segíteni abban, hogyan találhatok rá a szüleimre – egyelőre nem mondtam többet indíttatásaimról. Ha valóban rossz háznál kopogtatok, akkor semmi köze nem volt hozzá.
– Megkérdezhetem, hogy mégis mi a dráma oka? Remélem, hogy nem az itt lakók – vizslattam a lények irányába, vagyis amerről feltételeztem őket a hangok alapján.
Kezdtem megelégelni, hogy semmit sem látok, így feladtam füleim védelmét és elővettem a mobilomat, bekapcsoltam rajta a zseblámpát és kíméletlenül a képükbe világítottam vele. Gábriel-bácsi szerint retina kiégető ereje van, szóval talán itt is beválik. Most már csak egy harmadik kéz kéne, kettő bíbelődhetne a varázsíjjal, egy pedig tarthatná a fényforrást. Noha nem lenne olyan erős a mágiám, mint a természetből érkező fénnyel, de tudnám értékelni, hogy nem lennék totálisan védtelen!
– Ó-o… – az általam keltett fénytől egészen megkergültek ezek a sötét árnyak. Sokkal hangosabban üvöltöttek tőle és az eleinte egyhelyben keringés után megindultak felénk, határozottan nem kedves, vendéglátó szándékkal. Ha le is kapcsolnám a fényforrást, már akkor is mindegy lenne.
Azonban alig néhány centire tőlünk megtorpantak, mintha egy láthatatlan üvegfal választaná el őket tőlünk. Frusztrálódva gabalyodtak egymásba, majd próbáltak másik utat keresni a megközelítésünkre, de minden irányból felsültek.*
– Wow, ezt hogy csinálod? – bukott ki belőlem a kérdés lenyűgözötten. Azt is mondhatnám, hogy taníts Mester, mert igazán hasznos és effektív képességnek tűnt. Érdeklődve vártam egy-két csipetnyi bölcsességet tőle.


*Aurora nem tudja, de valójában az Angyal aurája aktiválódott és nem engedi a közelébe férkőzni őket.
Angyal aura:
ABRACADABRA


     

_________________
Tell the stars you'll be right there.
ABRACADABRA

Thea D. Elliot and Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Hello, it's me

Cortez Constantine Vas. Jún. 23, 2024 2:18 pm
• doing bad for good reasons •
Gabriel, megöllek!

Nyolc óra tájt, mert miért is ne, kaptam riasztást bizonyos Teresa Wilkinson nevű hetven körüli nő démoni levitációjáról. A gyerekei hívtak papot, a pap engem.
Szerencse, hogy csak egy regény mögül kellett felkaparnom magam, bár egy pohár whiskeyt megittam hozzá, ütőset, kurva nagy  óváció a társadalomtól, hogy taxit hívtam, nem saját kocsiban döngtem át Wilkinsonékhoz.
Jó szar környéken laktak. A nyanya valami ősöktől örökölhette és kipusztult körülötte a világ, elhanyagoltan élt a magányos sarokházban, valami ronda rőtvörös téglaépületben. Ette az enyészet és a démonok, már amikor befordultam a Fortune Street-re  éreztem, hogy több gennyláda is beette magát a rothadó falakba. Át kellett verekednem magam néhány felborított szemeteskukán egy nyikorgó faküszöbig és ahogy ököllel döngettem, lenyeltem egy alomnyi porcicát. Bedeszkázott ablakok, egy csövesnek tűnő fazon lógott ki valahonnan. Amikor beengedtek, már a kutya nem foglalkozott azzal, hogy bezárják az ajtót utánunk. Leszartam. Ide nem jön épelméjű ember. Egy tök átlagos fószert is taszított volna a fertőzött miliő. Rágyújtottam az utolsó szál cigimre, amit kb. csak a megszállt nagymama toprongyos papucsa mellett tapostam szarrá a legfelső emeleten. És milyen jól tettem, iszonyat meló volt a helyben és a lyukas falakból ítélve a büdös életbe nem tudták volna rendesen megfizetni.
John atya kinyalhatja, majd lerabolom a katolikus egyházat, egy aranykereszttel több nekem.
Az egyik szobában többen kuporogtak. Hallottam egy orbitális csattanást, valamelyik démon bebaszta a nyitva felejtett ajtót. Na se ki, se be papuskáim!
-Ez iszonyat meló lesz, legalább három veszélyes besorolású démont sikerült befogni, valószínűleg okkult tanokba való kontárkodással. Gratulálok! Hálásak lehetünk, ha nem hal meg senki!
Gyűlölöm, ha fogják és feketemágiásdit játszanak háttéttudás nélkül. Egy ósdi zongorán láthatatlan ujjak nyomnak le bénán valami akkordot pár emelettel lejjebb. Anyád, te szemét, Lucifernek zenélhetsz odalenn, hamarosan…
Övre csatolt szenteltvíz bombát baszok az öregasszony arcába, rögtön felvonyít, sistereg. Kicsapódik néhány ablak, valami kislányhangot szór be a szél, biztosan kintről.
-Akkor kezdjük a nénivel. Fekália előfordulhat, sokan maguk alá szarnak ördögűzés közben, bár ez már annyira nem fog rontani az itteni bűzön.
Kapok elő egy bibliát.
-In dominus patris…
Kezdem, amikor átrepül egy szent nyíl a szobán, csak úgy random, épp csak kikerülöm és homlokon találja a nénit.
Két másodpercem van elhadarni, amíg lebénul tőle, különben azt hiszem rúnákat is be kellett volna dobnom, de a démon visítás közben távozik a nő száján, köddé manifesztálódik és méla árnyékot hagy a rohadt padlózaton.
-Ki a franc óvta meg a vénasszony beleit?
Effektívebben tudtam elbánni az egyikkel, csak mert? Két ügyes lépéssel az ajtónál termek, kitárom és egy kislányt pillantok meg mögötte. Ekkor fogom fel az ajtó túloldaláról hallott gyerekhangot. Összerakom a szavakat, amiknek eddig nem tulajdonítottam jelentőséget.
-Coco bácsi? Szárnyas? Valamelyik angyal volt olyan őrült, megveszekedett idióta, hogy ideküldött egy gyereket?
Épp csak hogy kimondom egy elmosódott árny száll be mellette és veri ki a gyéren világító, mennyezetről magányosan csüngő egy szem villanykörtét. Sötét lesz, megragadom a gyerek kezét.
-Ki az isten vagy?
Perdítem magam mögé a vaksötétben. Vonyítanak. Az egész Wilkinson família ordítani kezd.


To: Rory

_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot and Aurora Knightley a Nap Hősének tart

Hello, it's me

Aurora Knightley Hétf. Jún. 10, 2024 12:13 am
• doing the best they can •
To: Coco-bácsi
Szent Kleofás, ha ’Elis nene megtudja merre járok éjnek évadján, minimum hét év szobafogságot fog kiróni!
Ezekkel a nem túl bizalomgerjesztő gondolatokkal húztam össze magamon a kabátot, ahogy leszálltam a buszról. Sokkal inkább amiatt, hogy meggyőződjek arról minden értékem és önvédelemre is alkalmas üveggolyóim biztonságban, kéz közelben vannak a belső zsebeimben. Nem jártam New York ezen szegletén még, de nem tűnt egy vendégszerető környéknek.
A télies idő miatt korán sötétedett, a szűk, kacskaringós utcákon kidobált szemétkupacok hevertek. A levegőben a csípős hideg mellett csatornaszag vegyült. Grafitival mázolt falak és az úton, útszélen fekvő hajléktalanok fokozták a hely barátságtalan mivoltát. Minden lépést fintorogva, feszült gyomorgörccsel tettem meg.
Lehet nem ártott volna idemerészkedésem előtt leellenőriznem mit ígér a mai napra a horoszkópom. A csillagok bizonyára megsúgták volna, hogy mikor lett volna alkalmasabb az időpont Cortez Constantine felkutatására.
Bizakodom benne, hogy Gábriel-bácsi nem rossz helyre küldött. Értékelnék ennél a pontnál egy újabb jelet, egy irányt vagy akármit…
A bizonytalanságommal egy időben törtek rám a homályos, látomásszerű képek. Egy vörös téglaépület rozoga ajtaján suhant be egy árny. Ösztönösen rossz érzés fogott el az épület láttán. Hirtelen képváltás következett, majd egy közeli jelentetett kaphattam egy elágazásban kimagasló tábláról, mely a Fortune Street-re mutatott.
– Köszi Gábriel-bácsi, de legközelebb egy pontos Google koordinátának jobban örülnék – mérgelődtem orrom alatt, míg leráztam magamról a látomás okozta mámor szerű hatást.
Beütöttem a Fortune Street lokációját a mobilomon, majd célirányosa elindultam a javasolt útvonalon. Amikor elhaladtam a látomásból ismert tábla alatt, biztos voltam benne, hogy jó helyen járok. Lefordultam a sarkon, egyenesen a 12-es szám alatt kimagasló, vörös téglaépület felé haladtam. Minden lépés során egyre csak fokozódott és fokozódott bennem a rossz érzés, melyet a ház váltott ki. Nem igazán vágytam betérni, viszont túlságosan rászorultam a segítségre ahhoz, hogy most visszaforduljak.
A ledeszkázott ablakok résein gyönge fény villódzott, mindig másik ablak előtt. Tippem szerint mozgásban lehetett és talán ahhoz tartozhatott, akit éppen kerestem.
Vettem egy mély levegőt és óvatosan bemerészkedtem a rozoga ajtón. A telefont kitartottam magam elé és megvilágítottam vele a nagyobb előteret, melyen két ajtó vezetett az épület egy-egy szárnyába, középen pedig egy széles lépcső nyújtott haladási lehetőséget az emeletre.
Alig, hogy betettem a lábam, hangos csattanással csapódott be az ajtó mögöttem és egy kattanás kíséretében bezárult. Megrezzentem. Másodpercek tört része alatt fordultam sarkon és teljes erőből nekifeszültem a kilincsnek. Az eredménytelen erőlködésem kipukkasztotta azt a kósza reményt is, hogy esetleg képzeltem volna az egészet. Az ajtó egyáltalán nem mozdult.
Szabad kezemmel tenyerembe halásztam néhány üveggolyót, majd aktiváltam a Nyíl konstellációt, mielőtt kénytelen-kelletlen beljebb merészkedtem volna a különös, kíséretet lakta épületben.
– Haló, Cortez úr – szólaltam meg, miután szemeim hozzászoktak a sötét fényviszonyokhoz. – Constantine úr? – pillantottam be az első ajtó mögé, mely egy régi zeneszobát rejtett. – Coco-bácsi? – reménytelenül éltem a harmadik megnevezéssel. Hátha pontosan úgy reagál rá, mint Gábriel-bácsi: bosszankodva.
– Tudom, hogy hihetetlenül fog hangzani, de egy közös, szárnyas ismerősünk küldött ide – folytattam a beszédet, némi választ remélve. Miközben megindultam felfelé a lépcsőn, felajzottam egy nyilat a csillagokból álló íjjal.
A hely ontotta magából az irtózatos energiát. A lépcső tetejéről érkező furcsa neszezést hallva kérdés nélkül fordítottam fejemet a hang irányába és lőttem el reflexből a mágikus nyílvesszőt. Ha bármilyen para jelenséget sikerült eltalálnom, a reakcióm megért egy vállveregetést. Hogyha pedig Coco-bácsiba sikerült beletrafálnom, nos, ez esetben majd elnézést kérek az okozott kellemetlenségekért. Máskor különben se tessék hangtalanul osonni!
ABRACADABRA


     

_________________
Tell the stars you'll be right there.
ABRACADABRA

Thea D. Elliot and Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Hello, it's me

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.