Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Haunted by Me

Thea D. Elliot Vas. Jún. 23, 2024 6:43 pm
• doing good for bad reasons •
To my dearest Coco
Drága Cocóm megtáltosodik, eszébe jutnak a whiskey-be és káromkodásba fojtott érzései, ihletet kap tőlük házigazdát játszani. Tiszta poharat szervíroz, ötcsillagos kiszolgálás. Pardon, legyen négy. Ital helyett végül a bájos pofiját tolja elénk, bele szegény Margaret zsúfolt magánszférájába. Én pikírten felvonok egy fantom-szemöldököt, a néni megszeppenten pislog, a fiú a zsebébe nyúl. Belefehérednek a bütykeink, úgy markoljuk a retikülünket, készen a képébe csűrni. Óvom az imázsom. Noha szívem szerint kihívóan somolyognék, féloldalasan elhúzott szám sarkába pöttyinteném a kérdést: komolyan, Cortez?
Komolyan. Meglocsolja szentelt vízzel hervadozó testünket.
Felháborodott kliséket pöfékelek rá, hímzett zsebkendővel itatom fel a nedvességet. Elnézzük neki. Ennél ezerszer elővigyázatosabb is lehetne. Igaz, Szarházi? Megsimogatom a csizmánknak dörgölőző macskát.
– Majd öregkorára megérti. Amikor sorra látogatja a régi barátok temetését, és az unokái csupán ünnepnapokon érdeklődnek, akkor bizony rengeteget számítanak az ilyen klubbéli ismeretségek.
Allűr, látványelem a válasz. Nehogy megtörjük az immerziót. Voltaképp számítottam a gyanakvására, lesz még lyuk a sztorin, amibe beledughatja az ujjacskáját. Három befejezésből kettőben szerepel a leleplezésem. A harmadik lehangoló. Hanyagolnám.
Elragadja tőlünk a papírt. Kis türelmetlen!
– Hogy máshogy fáradtam volna, Kedveském? – tárom szét a karunkat naiv értetlenkedéssel. Legyintek a pincében porosodó ereklyékre. – Vén róka vagyok, ijesztgettek már engem rosszabbal!
Nem kérünk inni, angolosan távozunk, mielőtt tovább feszegetné, mitől ennyire bátor ez a szívbajos matróna. Beviszem Margaretet pisilni egy közeli kávézóba. Üres tankkal, rendezetten parkolom le a padon.

Előkészítettem a terepet, ráérek Cocóval együtt indulni. A köztes időben Szarházi vagyok. Felkapaszkodom a vállára, az arcához törleszkedem, dorombolok neki. Ott sertepertélek, amíg összepakol, megszaglászom a felszerelést, fújok a bombákra, körmöt élesítek a kereszten, rózsafűzért pofozok.
Hamar elunjuk magunkat, már a szeszes italokkal kacérkodik. Rögtönzök neki programot. Az ócska, nyikorgó fotelba pattanok. Megdagasztom az ülőpárnát, kihúzok néhány szálat a huzatból. Egyenesen Coco szemébe meredek, mialatt lepisilem. Erre tartogattam, több órás érlelés. Tovaszökkenek, az alom kikotrásával folytatom a tüntetést.

Amikor ő kocsiba pattan, én átpattanok Helenába. Altató indukálta mély szundításból taszítom feledésbe a tudatát. Beletrappolok az ágyunk köré szórt védvonalba, fintorogva porolom le a sószemeket. Casper, a kopogó szellem foszladozó rémalakként, túlvilági áriát üvölt a képünkbe, mihelyt felegyenesedem.
– Bú! – forgatom rá a szemünket. Helena hármas alá, kettes fölé spirituálisból. Fogékony, érzékeny, ám messze nem tisztánlátó. Igaz, a felénk repülő könyvhöz elég a prosztó látás.
Elhajolok előle, kisilabizálom a borítóra nyomtatott címet. Újszövetség? Az tökös! Megtapsolom érte Caspert. Sokat gyakorolt, mióta utoljára kidobóst játszottunk. Most egy darabig nyugton marad, rengeteg ekto-kalóriát éget a Szentírást reptetni, ilyet pusztán az én tiszteletemre tesz. Arra gyanakszom, nem a rajongóm. Talán a kisebbségi komplexus zavar be. Ő nem tart a megszállásnál, egyébiránt bántja az egóját, hogy lepattognak rólam a vásári trükkjei.
Magamra aggatom Helena gönceit. Lehúzzák a fülcimpánkat a karperecnek beillő karikák, pirosan rikít a rúzsunk és a kendő, amivel hátrakötöm a loknikat. Kapar a torkunk a bagóért. Rágyújtok, elszórom a hamut az ajtó felé szlalomozva. Ennek a lakásnak már oly mindegy. Helena soha nem kapja vissza a kauciót.
Garzon, egybenyitott terekkel, amitől harsányabb a káosz. Az öltözőszekrény ajtaját egyetlen csavar tartja, szőnyeg helyett ruhák borítják a háló-övezet padlóját. A nappali szakaszán a falhoz tolult, egymásra hányt bútorok, akárha beszabadult volna egy csapat ovis bunkit építeni. A konyhában sűrű, nyúlós gané csurog le a plafonra szögelt étkezőasztalról, székek sehol. Becsukom a hűtő meg a fürdő ajtaját, anélkül, hogy belesnék. Elég terror érte mára a szépérzékemet, köszönöm.
Félrerugdosom a cipőket, és kiveszek egy tiszta törölközőt a komódból. Mire megszólal a csengő, már nyomom le a kilincset. Összepréselem az ajkainkat, nehogy lefolyjon róla a smink, a csikket is félretartom az égi áldás útjából.
Szárazra dörgölöm magunkat a törcsivel, majd a félreállok Coco elől, beljebb intem.
– Kurva rendes vagy, de ittam reggelire szentelt vizet. Cigit? – kínálom meg a farzsebünkből előkotort, összenyomott dobozból.
– Maggie néni ideszólt. Constantine, igaz?
A nappali falának döntöm a hátam. A háló, a konyha és a szellemkastély fala is egyben. Polihisztor egy helyiség ez. Körbehunyorítok. Az ágy melletti sarokban lelem meg a délibábszerű fodrozódást. Casper annyira befosott a vendégünktől, hogy bemenekült a felrúgott só-ösvény mögé. Fenébe. Keményebb Poltergeistot kellett volna vadásznom. Conrad nem szarozna. Tesztelné, hogyan mutat tapétaként Coco. Valószínűleg prímán.
– Caspernek hívom. Lövésem sincs, pontosan kicsoda volt. A random bevillanó emlékképek alapján egy idősek otthonában boncolta a nyanyákat. Élve. A rohadt barátaim pont abban az épületben akartak szeánszozni. Aztán a nyakamon ragadt.
Szippantok egy utolsót a cigarettából. Belenyomom a végét az állványon kókadozó gaz földjébe. Leplezetlen érdeklődéssel fürkészem Cocót.
Na, okkult lovagom? Megmented a bajba jutott hölgyet?


from thea, with love
Anita Codes

_________________
e3LSyg4.gif7KQSLv1.gif
Hi! It's me, the voice in your head.
Spyche

Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Haunted by Me

Cortez Constantine Vas. Jún. 09, 2024 2:59 pm
• doing bad for good reasons •
'Te vagy az Szarházi?"



Valahol a lelkem mélyén és ezt piszok nehéz bevallani (azzal együtt, hogy van lelkem) sajnálom az öregasszonyokat. Minek eddig élni? Tönkre ment porhüvely, kiszolgáltatottság, az enyészet szappanos illata, kb. mindennek annyi, érzed, hogy hamarosan neked is harangoznak, veszekedsz a temetkezéseden, bogarak egyenek, vagy lángok és fogalmad sincs mit mér majd a halálisten, mennyire voltál szemétláda a pokolhoz.
Ez a nő, ha éppen nincs megszállva, amit nem zárok ki, nem tűnik véres szájú gyilkosnak, de azt sem vetem el, hogy az, feszeng szerencsétlen, az empátiámra játszik és valamennyire megkapja.
Különösen a szemüveges öregasszonyok hatnak meg. Eleve a szemüvegtől összeszorul a gyomrom, mint segédeszköztől, de ha egy néni kezében van…
Lehet Luc örvendeztet meg ezzel a pillanatképpel, a nyanyának mindjárt csápjai nőnek és nem fog ilyen elesettnek látszani.
A nőnév semmit nem mond, de figyelem az öreglány reakcióit, még némi mosolyt is kap, csak a szemüveg miatt. A huszonegy, huszonkettőt elengedem a fülem mellett, igazából már majdnem leéltem egy életet máshol, szóval nyitottan kezelem a kérdést, vehetem előző életnek, vagy folytatásnak fiatalabb testben, mindegy. Helena Dolezal.
-Ez igazán rendes dolog öntől, sok kortársa magas szinten űzi az ipart.
Vigyorgok továbbra is, de azért csak nem Helena van itt, az öreglány kotnyeleskedik helyette.
A néni felületes tudással bólogat, vagy játszik, követem, biccentek én is, meglátjukot legyintek a dologra.
Hm, mit sajnálunk a szemüvegeknél is jobban? Felállok, amikor a néni elkezd bőgni, keresek magamnak okot a járkálásra, egy pohár víz neki, nekem. Ez egyébként tiszta, nem vagyok ekkora állat, szekrényből veszem elő.
Épp csak tálcát veszek ki, máris hagyom az egészet, nem szolgálom fel rendesen, ahogy kéne, az illem diktálná, közelebb hajolok a nénihez, zsebemben már szenteltvíz acsarkodik.
-Valóban? Egy kedves ismerőse miatt fáradt személyesen, pusztán klubbéli ismeretség alapján? Erre vesztegeti a hosszú ideig kuporgatott pénzét, egy kedves ismerősre?
Nem hiszek neki, valami lappang a háttérben, kicsit sem diszkréten, fejére locsolom az apró fiolányi szenteltvizet, lássuk elkezd-e füstölni a feje. Amennyiben nem, még összehúzott szemmel húzódom hátra, úgy teszek, mintha eloszlatta volna a gyanakvásom, kissé modorosan rakom ingzsebbe vissza az üvegcsét.
-Elnézést, elővigyázatosság.
Hiába tesz úgy, mintha rám bízná az életét, egy idegen, klubbos bige ritkán ér ennyit az öregasszonyoknak. Gyanakodva figyelem miféle cím kerül a papírra, elkapom előle.
-Érdekes, hogy ennek ellenére személyesen fáradt egy ördögűző irodájába. Van néhány különös ereklyém.
Lent a pincében, de nem teszem hozzá. Most már megnézem magamnak ezt a Helenát. A pénzem elrakom, majd ha elment, széfbe, jelszóval, kóddal, lehet az öreglány jós, boszorkány, tisztánlátó, médium, akárki, kurvára nem hiányzik, hogy lelejmoljon.
-Hát, ha nem kéri a vizet, mármint a szentelten felül, rendben, akkor majd keresni fogom.
Hirtelen váltás, távozóra fogja, mintha rájött volna a cifrafosás. Lehet beparáztattam a szentelt vízzel?
Totyogok utána, valahogy ezek olyan lassan szédelegnek és még kicsit vizslatom hogyan tornássza le magát a lépcsőn, aztán csukom be mögötte az ajtót és a cigifüstön túl most szellőztetek öregasszonyszagra is.
Helenához felkészülten megyek, nagyobb adag szenteltvíz bombák, áldott kereszt, rózsafüzér, lövedékek, egy szent kard ereklye, tőr és a fejembe gyömöszölt féléletnyi tudással eggyütt. Este hatig mondjuk kétszer belaszom, öt körül le kell küzdenem a kísértést, hogy betoljak egy pohár whiskyt alapozásnak, nem nagyon eszek, bár ritkán, hányás ilyenkor lazán előfordulhat.
Kocsiba pattanok és nagyjából fél hétre ott is vagyok a megadott címen, épp csak elnyomom az aktuális cigarettám, már pattanok ki, kézitáskában a fegyverekkel.
Éppen nyitva van a bejárati ajtó, valaki baszott becsukni, fel tudok gyalogolni a negyedikre, liftekben nem bízom. Szakadt már le velem egy pár. A csengőt azért próbáljuk ki, megnyerő mosollyal és ha ajtót nyitnak, az alábbi, talán váratlannak tűnő szöveggel.
-Miss Dolezal, ugyan locsolóverssel nem készültem, de a roppant bőkezű “nagyanyja” vagy “tündérkeresztanyja” magára szabadított…engem.
Aztán képen öntöm a jó adag Krisztus “vérével”



TheaTheaThea




_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Haunted by Me

Thea D. Elliot Vas. Jún. 02, 2024 4:55 pm
• doing good for bad reasons •
To my dearest Coco
A Pokolba szóló VIP belépő ellenére Coco rendes srác, Szarházi a tanúnk rá. Az empátiának meg az udvariasságnak viszont nem bajnoka. Pimasz vigyort mellékel a kuplerájhoz, flegma torokhangot az elhalálozott férjhez. Maggie-vel nagyvonalúan megbocsátjuk, a mi szorult helyzetünkben kár lenne etikett áthágásokra fecsérelni az energiát. Engem kísért egy mészáros báty, őt kísérti egy labilis szöszke, és mindkettőnk vérkeringését elvágja derékban az alsónemű. Csempészek majd komfortosabb darabokat a fiókjába.
Szégyenlősen somolygok, és annyiban hagyom a jártasság vádját. A nyugdíjasok notóriusan babonásak, rengeteg idővel. Miért ne lapozgathatott volna Margaret kísértetsztorikat, netán paranormális románcot?
Coco nem pusztán rendes srác, az ördöggel kekeckedéstől eltekintve okos is, ebben a szakmában az életben maradás önmagában bravúr, Luci vendettája mellett különösképp. Díjazom a gyanakvását, egyéb körülmények között óvatosságra intene, de már megalapoztuk az allegóriánkat: én vagyok a macska, ő a préda. A pestises patkány sem fertőz, amíg nem kóstolgatom, csak távolról játszadozok vele.
Kényszeres önnyugtatás, pótcselekvés passzolna ide, hiszen Maggie néninek idegen a terep, feszült a szituáció. Törlőkendőt kotrok elő a retikülünkből, nekilátok szemüveget tisztítani.
– Helena Dolezalnak hívják, igazán bájos, maga is bizonyára kedvelni fogja. Nagyjából egyidősek lehetnek. Huszonegy-két esztendős. – Visszapasszintom az okulárét az orrunkra, a vállunk belerogyik egy mély sóhajtásba. – Szegény lányka... Ezek a legszebb évek az ember életében! Ki kellene élveznie, ehelyett egy ilyen… borzalmas ügy miatt szenved! Mondtam neki, hogy szerzek segítséget, bízza csak rám. Tud róla, persze, hogy tud. Nem pletykálnék én a háta mögött.
Ráncokkal körbeszegett, csodálkozó O-t formál a szánk. Miután deportáltuk erről a létsíkról Conradot, felcsaphatok színésznőnek, hajigálnák rám az Oscarokat ennyi method acting tapasztalattal.
– Valóban? Sejtésem sem volt! Remélem, egy tárgy a ludas.
Nem az. Helena a forrás. Gondoskodtam a személyhez bilincselt Poltergeistról. Objektumot tisztítani, pusztítani túl egyszerű, azt még az a dinnye Ray is megoldaná. Nekem kíméletes, top kategóriás szelleműzésre van szükségem. Akármilyen ritkán látogatom a porhüvelyem, ragaszkodom hozzá, épen, egészben szeretném lakni. Nevezhetjük szentimentális kötődésnek.
Mellkasunkra tapasztom a tenyerünket. Lecsorog egy megkönnyebbült könnycsepp megereszkedett bőrünk redői között.
– Jaj, fiatalember, ez nagyszerű! Köszönöm! – örvendezek, és már túrom is elő a táskánk bélésébe rejtett készpénzt. – Nem, nem, csupán kedves ismerősöm. Önkénteskedett a klubban, ahova járok. Igen, hogyne, ez csak természetes. Kétszáz dollár. Rendben. Nem probléma. Tízszer, százszor ennyit is megérne az én Helenám boldogsága! – A markába nyomom a bankjegyeket, összezárom körülötte az ujjait, és rászorítok a sajátjainkkal. Reszkető ajkakkal, egy vallásos matróna áhítatával mustrálom, mintha valóban a halandók között botladozó, okkult Jézus ülne előttem.
– Áh, igen, hogyne! – Visszanyúlok a retikülbe, tollat, cetlit kerítek, felfirkálom neki a néhány kerülettel odébb található, negyedik emeleti lakás címét. – Akár ma is mehet! Este hat után bármikor! Számítani fog Önre! Én sajnos nem tarthatok magával, tetszik tudni, gyenge a szívem, rosszul viselem a stresszkeltő, rémisztő dolgokat. Helena is óvva intett tőle, hogy személyesen belefolyjak! Tündéri kishölgy, tényleg.
Feltápászkodom, komótosan visszagombolom magunkra a kabátot, fejünkre húzom a sapkát, nyakunk köré tekerem a sálat.
– Hagyom összekészülni! A papírka hátulján megtalálja a telefonszámom, legyen kedves írni egy SMS-t, amikor esedékes a fizetség többi része, és behozom! Addig is minden jót és sok-sok szerencsét!
Indulásra készen fordítok hátat, a bájcsevejt hivatalosan lezártnak tekintem. Szebben is lekerekíthetném, hogy elaltassam a kétkedését, ám szólít minket a természet, és minden sietségnél nagyobb meghazudtolása lenne Margaret karakterének, ha a nappali állapotát látva bekéredzkednék vele a mosdóba. A fotelt sem feltétlenül locsolnám meg öreg hölgyként. Az Szarházi reszortja.


from thea, with love
Anita Codes

_________________
e3LSyg4.gif7KQSLv1.gif
Hi! It's me, the voice in your head.
Spyche

Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Haunted by Me

Cortez Constantine Pént. Május 31, 2024 6:22 pm
• doing bad for good reasons •
'Te vagy az Szarházi?"



Mivel a vénasszonyok nagy macskaszakértők, hiszek neki. Meg aztán minek hazudna egy idegen állat neméről, még akkor is, ha nem láttam golflandákat fityegni Szarházi lába között. Herélt hím, kész.
A gyanakvás mégis orrtövön basz, főleg, ahogy mélyet tüdőzök az átható néniszagból, horgolt terítők bukéja, szappan, elhasználódott emberi test és újdonsült macskám nem létező golyója. Még csak sejtés, halvány, szarom le szintű, de ott van, hátha megszállta, manipulálja valaki, vagy csak paranoia.
A rendetlenségem feletti rosszallás már tény. Elmosolyodom. Kicsit szemtelen és ez van szerű, benne van, hogy hálás lehet a nyitott ablakért.
Megtesszük a klisé köröket, én szabadkozom, ő elnézi nekem. Hazudunk. Én baszok rá mit gondol, őt rohadtul idegesíti a kosz.
Sebastian bácsi egy horkantást kap. Nem együttérző, tíz év nagy idő, a halál törvényszerű, sokkal lényegesebb a lelkesedés, hogy nem a papa fog nosztalgiázni a szétkúrt nappalim közepén.
Ahogy leül és én is megnyekkenem a magamét saját cigiszagú bőrfotelemben, egy pillanatra tágra nyílik tekintetem. Ismeri a Kopogószellemek “hivatalos” nevét? Oh wow néni, magának nem kell rózsafüzér.
-Úgy hallom jártas a témában.
Chack a furaságnak. Ahogy beszélni kezd, jegyzetfüzetet veszek elő, ismerős hölgy, feketemágia gyanúja, talán szellemidézés.
-A fiatal hölgy neve, kora? Tud egyáltalán arról, hogy idejött?
Az önjelölt boszorkák makacsak tudnak lenni.
-A Poltergeistek nem minden esetben helyhez kötöttek, lehet ez tárgy, vagy személy is.
Jegyzem meg hanyagul, kissé érdeklődve, nem tudom egy tízes skálán mennyire lesz izgalmas a munka. Az élményből sokat elvesz, hogy egy vénasszony adja elő, de sima kopogó, ugyan már. Legyen hármas, de mivel ma itt más még nem kopogtatott…
Ceruzám hegye mélyet vág a következő pontba, kicsit koppan a tompa hegy.
-Vállalom, persze.
Tegyük fel, hogy nincs szívem szarban hagyni a néni ismerősét, bár érdekes kérdés miért érdekli.
-Rokonságban áll az említett személlyel? Mellesleg tudja, hogy szükséges az illető beleegyezése, valamint fel kell vennem vele a kapcsolatot?
Unoka?
-Kétszáz dollár előleget kell letenni, ha nem sima rituálé, vagy több napos kutatómunka, felszámolok még. Amennyiben fizet, kelleni fog a drága Helena címe.
Kocogtatom meg ceruzámmal a jegyzettömb firkalapját. Egyelőre szegényes, aztán ha szomszéd ez a szép Heléna még az is lehet pár óra múlva minden meglesz és én kérem meg a szellemet, legalább egy kibaszott csillárt ejtsen a nyakunkba. Ha a vénasszony nem is, Helena biztos el tud ugrani. A nyanyát majd lököm én.


TheaTheaThea




_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Haunted by Me

Thea D. Elliot Szer. Május 29, 2024 6:02 pm
• doing good for bad reasons •
To my dearest Coco
Boldogít néhány kórság a bátyáimon kívül, közéjük sorolom a hipermemóriát. A felejtés az élet szükségszerű tartozéka lenne, akárcsak az alvás vagy a halál. Velem egyik sem kompatibilis. Így jár, aki packázik a végzettel: megszívja. Igaz, Coco?  
Precízen emlékszem az első interakciónkra, külön rekeszben tárolom, mert hozzám szólt. Hozzám ritkán szólnak. Általában máshoz beszélnek, én csupán hallgatom. Azt állította, kurva szar az ízlésem. Elcicáztam az ötlettel, hogy esetleg metaforát tálalt elém a táp mellé, valójában ő a patkány, és egyszer belédöglök. Félórával később az ölében doromboltam – rengeteget elárult az ítélőképességemről, sokkal többet a rágcsálótetemeknél.

Eljárt felettünk az idő, érzem. Drága Margaretünknek sajog a térde, becsípődik a csípőprotézise. Hiába, az öregedés a legerősebb gravitációs hatás: bármit teszel, egyszer agyonnyomnak az évek. Elnyűvik a gerincet, megkoptatják a lapokat, összegyűrik a borítót. Kevés ennél emberibb dolgot ismerek. Ezért szeretek matuzsálemeket megszállni. A szenilitás sem utolsó szempont, könnyebb tőle dominálni.
Megvizsgálom a macskát, távolról, a matrónák tévedhetetlen szakértelmével.
– Kandúr – határozok. Határozott hazugság. De ne kereszteljen át! Megkedveltem a Szarházit, hallgatunk rá.
Követem befelé, bicegősen, lomhán, közben a tarkóját fixírozom. Le akarom tapogatni a gondolatait. Persze képtelen vagyok rá, épp emiatt feszít ilyen veszettül a vágy.  Odabent is akkora káosz uralkodik, mint idekint? Vajon mire számít? Szeánsszal egybekötött teadélutánra? Békés, gyertyafényes csevegésre Maggie néni elhunyt urával?
Amikor felém fordul, megrökönyödést, véka alá rejtett rosszallást öltök magunkra. Mélyen felháborító. Széthányt holmik, düledező bútorok, hamuval szórt kárpit és hab a tortán: ügyetlenül feltakarított pisifolt a szőnyegen. A vizelet a miénk, a felelősség Cocoé. Megint a legolcsóbb, kavicsos vackot vette. Szarházival kizárólag minőségi alomba ürítünk, megtanulhatná végre.
– Ugyan, előfordul. Néha áll a bál... démonűzések után... – mormolom, csempészek bele kellő hitetlenkedést. A papát egyszerűen elhessegetem. –  Jaj, drágám, Sebastian már egy évtizede békében nyugszik, ne zargassuk!
A fotel kiadósat nyekken, felülkerekedik Margaret halláskárosodásán is. Elgémberedett ujjakkal gombolkozom ki a kabátunkból. Új lehet a mamabugyink, szorosan, kellemetlenül vág a derekunkba a gumija. Diszkréten eligazgatom ruhán keresztül.
Ezerszer izgalmasabbat kerítettem Corteznek szegény megboldogult Sebastiannál. Hetekig güriztem duplaműszakban, okkultista trógerekben meg macskákban, mire rábukkantam a tökéletes esetre. Egy próbaügyre, amin keresztül tesztelhetjük, meg bírna-e szabadítani engem Ray elcseszett átkától, és ha igen, milyen áron.
Izgatottságomban megfeledkezem magunkról, véletlenül a saját szám ízéhez igazítom a nyitányt.
– Poltergeist, véres múlttal. – Megköszörülöm a torkunkat. Gyorsan korrigálok: – Van egy kedves ismerősöm, imádnivaló fiatalhölgy. Sajnos a barátai rossz útra terelték. Beleütötték az orrukat mindenféle morbid, természetfeletti balgaságba. Azóta kísérti egy förtelmes kopogó szellem. Háromszor elköltözött, mégsem hagyja nyugton! – A fejünket csóválom, tehetetlenül tárom ki a kezünket. Magyarázza meg valaki ezt az igazságtalanságot!
Igen, Maggie néni így adná elő. Az ő verziója vajkaramell, az enyém savanyú cukorka lenne. Efféle: az amatőr kollégád elbaszta az amatőr varázstrükkjét, és hozzáláncolt valakihez egy degenerált, túlvilági pöcst. Ismerősen cseng? Nekem igen. Kísértetiesen.
Előrébb fészkelődöm, nyökögnek alattunk a rugók és illesztések. Kukába való ez a hokedli.
– Kérem, mondja, hogy vállal ilyesmi munkát! Az én drága Helenámnak hatalmas szüksége van a segítségre! A pénz nem számít! Kifizetem!
Margaret nyugdíjából aligha. Az Elliot családi tőkéből – akár pénzbeli, akár kapcsolati – viszont garantáltan futja rá. Na, mit szólsz, Coco? Adok majd borravalót, vehetnél belőle egy csendesebb, kényelmesebb fotelt. Vagy hugyozzuk le a mostanit, az jobban motiválna?


from thea, with love
Anita Codes

_________________
e3LSyg4.gif7KQSLv1.gif
Hi! It's me, the voice in your head.
Spyche

Cortez Constantine a Nap Hősének tart

Re: Haunted by Me

Cortez Constantine Kedd Május 28, 2024 6:15 pm
• doing bad for good reasons •
'Te vagy az Szarházi?"

Kinézett magának egy macska. A random patkányt először fintorral fogadtam, mégis van szaga az egérnek, aztán rájöttem nincs az a kurvaég, hogy ennyire finnyás legyek, szóval kidobtam, Volkovék macskája Lili még felnyalná és isten tudja miféle pestist terjeszt egy ilyen.
-Kurva szar ízlésed van, egyszer bele fogsz dögleni a patkányokba. Na gyere, szerintem Volkovéknak van tápjuk, majd megadom nekik.
Etetni kezdtem, úgyis visszajárt és fura módon udvarolt, pedig általában irtóztak tőlem az állatok, mintha érezték volna az ektoplazmát. De a macskákat szerettem, átjárót képeztek két világ között, ha úgy adódott Szarházival le tudtam volna menni a pokolba. Különben lehet nőstény volt, sosem nézegettem neki.
Halasztgattam a dolgot, pokolban csak akkor jártam ha baszottul arra vitt a szükség, még macskával sem volt a legjobb élmény. Eleve égett utána mindenem. Na igen, nem ujjongok a tudattól, hogy helyjegyem van Luciferhez és tulajdonképpen oda látogattam, ami néhány év múlva engem is várt, ráadásul kibaszott sok bugyra volt. (10 és az sok, ha a pokolról van szó)

Éppen megfordul fejemben merre lehet Szarházi. Otthon dekkolok, vagyis az irodámban, de a másik szobában alszom, itt veszem fel a “rendeléseket” Átható füstszag terjeng bent, általában nyitva az ablak, sokszor télen is, legalább résnyire, csak esetleges rituálékkor kerülnek le a redőnyök. Éppen egy rubik kockát morzsolgatok, lábam fent pihen az asztalon, oda se nézek, folyton kirakom az ismétlődő színes mintázatokat, ajkamból egy elhasznált cigicsikk vágyik megérdemelt nyughelye, a hamutárca sírhelyére, amikor csengetnek.
Remek, tegnap óta nem kerestek már. Nyakkendőm éppen félrecsúszva, de nem igazítom meg, oltári poklot csináltam magamnál, ez már nem is tudom hányadik szál és a füstölő is rátol egy lapáttal, bizonyos energiák elkerülése miatt általában benyomok valamit.
A rendetlenséget mögöttem hagyjuk, ráfogom a zsenire, aki átlát a káoszon, de mintha atom robbant volna. Papírhegyek, egy utóbbi ördögűzés óta nem helyére tolt, ferdén álló szekrény, oldalra fordult irattartó komód, összehamuzott kanapé, a tegnapi kuncsaft csipekesztűje.
Nyitom az ajtót, először azt hiszem a macskát hozták vissza, igen, hozzám tartozik, de aztán megjelenik a lábamnál.
-Maga szerint lány? Mert akkor lehet át kéne neveznem Szarháziról Cédára.
A vénasszonyok nem a kedvenc ügyfeleim, általában hót unalmasak, a halott férjükkel akar beszélni mind. Kiveszem a cigit, hátra hajlítom. Takarítónőt kellene fogadnom. Végülis a rezsi nem vész, telne rá.
-A kedves papa szenderült jobblétre? Jöjjön be, a kupiért elnézést, tegnap démont űztem, elmozgatott néhány bútort.
Baszki ez a nő is a sírban lesz pár év múlva, én a helyében már nem baszakodnék szellemekkel.
Előrángatom a gurulós fotelem, lelököm róla a Times-t aztán az öreg segg kipróbálhatja mennyire nyikorog. Én egy másikra ülök le, keresek az asztalomon jegyzetfüzetet, a sastolpennám arrébb lököm, maradjunk örökírónál, már ha még fog ez a szar.
-Meséljen erről a kísértetről.
Egy ilyen vén anyónak kb. minden ismerőse halott lehet már.

TheaTheaThea




_________________
"Ne higgyj az ördögben, ő hisz benned"
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Haunted by Me

Thea D. Elliot Kedd Május 28, 2024 8:06 am
• doing good for bad reasons •
To my dearest Coco
A lavinát szokás szerint Ray indította el. Úgy áradozott a kollégájáról, mintha maga lenne az okkult Messiás. Mostanra megedződött fekete mágiából, ritkán méltatott másokat, ergo hajlottam rá, hogy higgyek neki. Éppenséggel hasznát vettem volna egy természetfelettivel paktáló megváltónak.
Mivel Ray az elcseszett átkával hozzá bilincselte Conradot, kerülöm a saját testemet. Rendszeresen disszociálok. Végső soron ők tehetnek a Bayville-addikciómról. Cortez Constantine viszont ki fog belőle gyógyítani.
Elvből nem kérek szívességet idegenektől. Csak elveszem. Cocóval sem terveztem teázni, elregélni sanyarú sorsomat, bemutatni a sorozatgyilkos bátyámnak, könyörögni a feloldozásért. Isten – vagy az Ördög – mentsen! Elintézi nekem álmában, pontosabban elintézem helyette. Eredetileg így képzeltem.
Felhúzott, amikor hiába próbáltam lebirkózni a szendergő pszichéjét. Kóbormacskába bújtam, és hagytam egy döglött patkányt a lábánál.
Bár a gondolataihoz nem fértem hozzá, néha meglapultam mögöttük, láthatatlanul. Odaszoktam mellé szürke cicaként. Duzzogásból további állat-tetemeket kapott, mert minden jel arra utalt, Ray beletrafált: a srác ektoplazmát reggelizett, varázslatot ebédelt, démont csócsált desszertnek, és gyomorkímélő vacsora lett volna neki Conrad szelleme. Miután lefüleltem egy ad hoc démon-terápiát, ahol a fene nagy hatalmáról meg sok más érdekességről regélt, végleg az életében ragadtam. A füstszínű cirmossal együtt.

Kacérkodtam vele, hogy felfedem magam, de a saját családomban sem bízhatok. Eszem gallyában, rügyében sincs más univerzumból szalasztott démonvadászok kezébe adni a legkínosabb titkaimat.
Margaretnek hívják a megoldást. Aranyos, töpörödött öreglány, a rutinjának szerves részét képezi elbóbiskolni egy padon a közeli parkban.
Innen szedem össze ezen a gyönyörű, borongós, téli délutánon. Becsöngetek vele Consty irodájába, a sapkát lejjebb húzom dauerolt, ősz fürtjeinken, a kötött sálat feljebb, az orrunkig. Még így is megcsap az ajtó mögül ránk zúduló csípős, fűszeres szag. Macskaként brutálisabb.
– Jó napot, Kedveském! – Felmosolygok rá, majd le a lábamhoz dörgölőző, doromboló cicára. A kis dögök. Elég egyszer közösködnöm velük, onnantól bármilyen alakban felismernek. – Tessék mondani, vállal szellemírtást?
Nem bonyolítom túl. Legrosszabb esetben a karjába ájulok, aztán magyarázkodhat a néninek, miért molesztálja.



from thea, with love
Anita Codes



_________________
e3LSyg4.gif7KQSLv1.gif
Hi! It's me, the voice in your head.
Spyche

Re: Haunted by Me

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.