Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Plants against humanity

Mobius M. Mobius Szomb. Szept. 07, 2024 8:53 pm
• doing good for good reasons •

     
To: Harries
Ez tetszik. Máris jobb kedvem van, vagyis sokkal inkább lazábbra veszem. Nem, mintha szükségem lenne rá.
- Mármint enni? - a spéci dolgokat szeretem, de hogy kávészemet enni... Loki jut eszembe, ahogy válaszul mondta, mit nasiznak. Jó dolog, de ha sütit készítenek belőle, sokkal jobb kedvű lesz mindenki tőle. Loki is azért volt mindig olyan, mint akinek a zabszem ott volt a bizonyos helyen, ahogy az egyik idővonalon hallottam valamikor. Valahol.
- Ja, hogy inni. - vegyem csapdának? Azok az idők (sicc!) már elmúltak, hogy mindent rövid időn belül meg kellett oldanom. MOST már ráérek.
- Szívesen elfogadom, köszönöm.
A jóféle kis üdítő jut eszembe, abból mindig veszek. Kihallgatáskor és süti mellé estek jól igazán. Feldobta aaa... helyzetet.
- Azt nem kérek, köszönöm.
Figyelmesen nézem a küzdelmet, s csak imádkozom, Miss Minute ne akarjon előpattanni. Időnként szeret fontoskodni mostanában. Jól ráhozva a frászt mindenkire. Merthogy az idővonalakkal kapcsolatos változásokat persze nem mindenhol és nem mindenki érzékeli. Így rólunk sem tudnak.
- Ahogy látom, van még mit tanulnia vele kapcsolatban. - mutatok a növényre.
Oldalt irányítom tekintetem, keresve a támaszpontot.
- Miért mondjam fel? - hangrögzítő... hangrögzítő... azmi? Ó! megvan! Azok a nagy tekercsek, amikre felvettek hangokat. Vagy nem? Van másik hangrögzítő is.. volt egy a 412-esben, az követett mindenhova, volt egy a 328-ban is, ott a fülembe kellett tenni, de hogy miért oda, azt még most sem értem.
Ismét értetlenül nézek rá, majd a növényre mutatok, ezúttal már tenyérrel felfelé tartva kezem, talán a vállam is kicsit feljebb húzódik. Na igen, a nyilvánvaló és észre nem vett dolgokon azért a fejem szokott süti után vágyni.
- De hiszen itt van előtted. Akkor miért beszélsz róla feltételes módban?
Talán csak egy másodpercig habozok, ahogy elindul, aztán inkább megyek utána. Útközben a háta mögött haladva, felnyitom a TemPadet, s leellenőrzöm. Értetlenül ráncolva szemöldököm, csukom be újra. Miss Minute a bolondját járatja velem? Nem hiszem, az eset utáni reset nagyon jó hatással volt rá.
Mindent figyelek, könnyedén nézve egyik irányból a másikba, s jó alaposan jegyzetelek magamban, felmérve a terepet is. Ebben is jó vagyok.
- Azt látom. - bólintok. Az én véremben momentán erősen csökkenő tendenciát mutat a sütemény, lesz min rágódnom, s utánanéznem a rendszerben, hogy ilyen helyzet ne adódjon újra.
- Valóban azok. Az... naspolya? - a belőle készült zselés süti mennyei!
Naagyon alaposan figyelem a válasz alatt. Ami egészen pontosan egy jó kedélyű, ám teljességgel figyelő arc és testtartás. Ha tudná, hogy mindent elemzek, ami elhangzik, ahogy mondja, és ahogy viselkedik közben!
Hm... azért valami nem stimm. Valamit rejteget.
- Á, csak a szokásos. Az idővel hadakoztam. - nem legyintek, az feltűnő. És amúgy is Loki hadakozott vele, én csak lobogtam utána, mint a zászló.
- Volt esetleg mostanában valami más is? Valami szokatlan? - térek vissza őrá. Valóban jó lenne tudni, mi is történt, amit takargat. De ha a Mandela-effecttel jön, akkor egészen biztos van valami a háttérben.



Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Plants against humanity

Laserian Harries Szomb. Jún. 29, 2024 10:38 pm
• doing bad for good reasons •

The Upside Down

First Encounter: Oh, oobee doo


Nem zavartattam magam, mert úgy gondoltam, biztosan nem a szomszéd jött át vagy nem betörő, aki ennyire udvarias, hogy aztán kiraboljon minket. Nem. Olyannak tűnt, mint Lance, csak az ügyvédi külső nélkül és mínusz a hajjal, mert Lance haja hosszú volt, ez a férfi rendesen járt fodrászhoz, nem úgy, mint mi itt a Bayvilleben.
- Oh szuper! Kávét kér esetleg? Vannak spéci kávészemeink. – nem cibetmacskás, az hiányzik még csak, annál is jobb, saját kezűleg termesztett chilles kávészemek, úgy lemegy alfába tőle mindenki, hogy azt is elfelejti mérges volt. – De vizet is adhatok persze vagy egyéb gyümölcslevet. Van kedvence? Kipréselek valamit frissen mindjárt. – csak a növény ne akarna ellenkezni nekem éppen most. Persze rákényszerítem, túljárok a növény eszén, addig addig kényszerítem, amíg engedelmeskedni nem kezd nekem. Amint valóra válik a legszörnyűbb álmom is, na akkor pillantok a férfi felé újra. Nem szerelő kell neki, akkor a jelek szerint nem Lancehez jött. Nincsenek titkos kártya partik.
- Ezt felmondaná hangrögzítőre is kérem? Ha valakinek erről mesélnék nem fogja elhinni! – Kaine-el már próbálkoztam hasonlóval, most nem fogom elővenni a mobilom és megnyomni a hangrögzítőt ismételje meg még egyszer, mert tudom, hogy nem fogja, az emberek nem csinálnak ilyesmit, meglepődnék, ha igen, ettől függetlenül, én mindig szeretek próbálkozni. Azt még lehet.
- Csak szeretném, ha létezne. Jó volna sok mindenre. A magokat nem ennék ki a madarak, védve volnának, a belőle készült olaj pedig… - ki tudja mire volna jó, de az biztos, hogy most egy szemernyi mag se látszik ki.
- Nem hússal fogom etetni, az biztos. – nyugtattam meg ezzel inkább magamat, a többit kicsit később fogom életre kelteni. – Egy pillanat, menjünk beljebb. – a válaszának megfelelően készítettem neki italt, hogy ki ne száradjon itt amíg a többieket várja és arról beszéljen nekik, hogy Laze milyen rossz házigazda volt. Ha jött utánam és nem maradt kint, akkor láthatta milyen szépen tartok szemfényvesztést neki.
Ha újra kitértünk a kertbe, miután lett frissítője a kérdésére is megpróbálok válaszolni szépen és kimérten. Ritkán adódik, hogy valakit így érdekeljenek a növényeim. Gyanúsnak kellett volna lennie!
- A véremben van a növénytermesztés. – szó szerint, de ezt nem akartam ennyire nyíltan kimondani, hadd értse csak metaforikusan, ahogy minden más ember érti, amikor ilyet állít.
- Ezek a fák nem voltak itt ilyen szépek, amíg én ide nem jöttem. – mutatok végig a gyümölcsösfákon, amik szerencsére nincsenek úgy megbolondítva, mint ez a légycsapó utánzat.
- Huh, sok mindennel! Egyetemre jártam, sófőrködtem, törődtem a barátaimmal, megjártam a Grand Canyont, felújítottuk ezt a házat. Melós volt, de megérte. Ha pár héttel hamarabb jön még láthatja a festékeket, meg a zsákokat és a felfordulást az egész házban. Bár így otthonosabb. – sokkal otthonosabb, békésebb a hely, mióta az útszakaszt szépen benépesítettem fákkal, bokrokkal, hogy véletlenül se kémkedjenek be. A tegnapi másvilági utazást persze nem említettem meg, bár említett valami dimenziókat ő is, nem hiszem, hogy pont ez érdekelné, az ember nem dicsekszik ilyesmivel, de nem ám, én se fogok.
- Maga hol volt az elmúlt másfél évben? - ha már ő ezt kérdezi, gondoltam miért ne kérdezhetnék vissza én is. Biztos örülni fog, ha nem csak magamra gondolok.

BadLiar

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Plants against humanity

Mobius M. Mobius Kedd Jún. 25, 2024 5:12 pm
• doing good for good reasons •

     
To: Harries

Noha tudom: lehengerlő viselkedésemmel mindig el tudom oszlatni a kezdeti ellenállásokat, támadásra mindig készülök.
Most azonban nem fogad ilyen, de a kölyökkép nem tud megtéveszteni.
- Majd úgyis befutnak, ha szükséges. Az italt elfogadom. - eszemben sincs megkérdezni, kik azok a többiek. Jobb, ha úgy teszek, mintha tudnám, kikről van szó. Nem, nincs, de most ezt választottam taktikának. Meg aztán a semleges fogalmazás is segíteni fog az utólagos elsimításban.
- Nincs szükségem szerelőre. - kicsit korábban kellett volna szerelő, hogy az időgép megmaradjon, de igazából: ahogy történt, úgy történt. Az igazság kiderült. Kérdés, mekkora gubanc szakad így a nyakunkba. Ezzel is faggatom időnként Lokit, faggatnám. Minden figyelmét az időszálakra fordítja.
- Gyönyörűen néz ki. - észreveszem az apró, non-verbális jeleket, a növénnyel kapcsolatban, s az is feltűnik, mennyire nem ebbe az időbe való. Meg úgy egyáltalán. Bár most már nem tudok azzal jönni, nem ebbe az időbe való. Láttam már pár érdekes egybefonódást...
- Tehát olyan idősík is van, ahol egyben létezik napraforgó és légycsapó. - amúgy tényleg szép. Tény, hogy az ízlésem is szokatlan. - Csodálatos. - nézek végig a növényen, fel rá. Az újdonságok mindig ámulattal töltöttek el, hiába ment szembe az adott idővonallal.
- És igen, másban van rád szükségem. - foglalok helyet, noha nem kínált vele. Kényelembe tudom én magam helyezni a nélkül is.
- Elmondanád, miért foglalkoztatnak? - mutatok a növényre, majd körbe. Az ezzelt kihagyom. Van pár világ, ahol a növények kikérik maguknak az “ezzel” kifejezést rájuk. S most nem tudom, melyikben vagyok.
- Mivel foglalkoztál az elmúlt... - kiváló az időérzékelésem. Volt. Most csapnivaló. - ... másfél évben? - próbálkozással lehet tanulni, s ha a dolog itt történetesen korábban történt, mint másfél év? Akkor buktam a tanulópénzt.


Laserian Harries a Nap Hősének tart

Re: Plants against humanity

Laserian Harries Hétf. Jún. 03, 2024 5:14 pm
• doing bad for good reasons •

The Upside Down

First Encounter: Oh, oobee doo


Nem voltam biztos a dologban, hogy valóban a látott növényt fogom szépen életre kelteni Bloomnak, de még hittem, a legreménytelenebb pillanatban is. Nem evilági volt, persze, hogy nem kellett volna így kizsigerelni szegény Bloomvilágbéli növényt, akkor sem, ha a csodálatát akarom elnyerni. De én makacs és akaratos voltam. Nem hagytam, hogy a másvilági növény kifogjon rajtam. Túl sok energiát adhattam a másviláginak, mert amikor megpróbáltam formálni az szépen megharagudott rám és a számomra ijesztő gyökereket növesztett, vastagabbakat, mint amit először terveztem neki és magasabbra is nőt s, akkora embercsapója lett – mert ez nem Vénusz légycsapója volt már, hiába indult annak mérgében, miattam – hogy az hihetetlen. Eskü már csak a szemei hiányoztak, mint Chompernek a Plants vs. Zombiesból.
Olyan hirtelen jelent meg a közelemben az ismeretlen alak, hogy nem tudtam eldönteni, valahonnan a szomszédból termett ide és most lebuktam miként termesztem a növényeket a kertünkben, vagy Niel egy mágustársa és ezért tudott ilyen észrevétlenül s, gyorsan itt teremni. Niel nem mondta, hogy mágustalálkozó tervez ide Bayvillebe, akkor talán nem kezdek el termeszteni aznap. De mivel úgy tartják, illik válaszolni, ha kérdeznek ezért megpróbálok hasonló lelkesítővel kezdeni és meg sem kérdőjelezni, hogy kitől tudja ilyen jól a nevem. Tuti Niel mágustársáról van szó, döntöm el magamban. Arra nem számítottam, hogy Kamar Tajban híressé vállok Niel által.
- Igen. Én vagyok. A többiek nem tudom hol vannak most, de van frissítő a hűtőben. Megkínálhatom esetleg azzal, amíg utánuk kérdezek? – aztán az is bevillan, hogy esetleg Lancehez jött, aki most nincs itthon, bár nem tartom vele egykorúnak Mobius urat, szent meggyőződésem, hogy kocsik kellene szerelni. – A szerelőnk még nincs itthon, de szolgálhatok névjegykártyával, hátha eléri. – agyalok tovább. Fel se merül, hogy Velem akar beszélni!
A növény elég „pompás” lett ahhoz képest, hogy érzem az ellenszenvet az irányából felém. Nem tetszett neki, így kellett életre kelnie. Kicsit hátrébb lépek tőle, még mielőtt megmozdulna vagy valami ilyesmi.
- Vagy másban kellene segítenem? – kíváncsiskodom. – Amit most lát az… ööö… - próbáltam kitalálni a keresztezett növény nevét és nem úgy beállítani a még ki nem csíráztatott társait, mintha egy növényes szekta áldozatai lennének. – Napraforgó légycsapó, tudományos nevén Helianthus muscipula! – rögtönöztem egyet gyorsan, jobban hangzott, mint a Gyilkos naposlégycsapó vagy bármi hasonló.

BadLiar

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Plants against humanity

Mobius M. Mobius Vas. Jún. 02, 2024 7:24 pm
• doing good for good reasons •

     
To: Harries

A sütemény (gondolkodási én)időmet semmi sem képes megzavarni. Még akkor sem, ha leszólják (megmaradt ám az a tüske, még ha a mai napig nem értem, miért vágta hozzám). Percike bukkan fel, s az izgatott “találtam valamit” most kicsit rezignáltan vevődik tőlem. Süteményt eszek ugyanis.
De amint feldobja a képet, megáll a villa (és a gondolat) a fejemben, akarom mondani a kezemben, s felhajtom a TemPadet.
- És be is tudod mérni, pontosan hol, vagy csak a nagyjából hol van meg? - most nekem sikerült odatalálni, Percike sértetten mutatja meg a helyet. Komoran nézek rá egy ideig.
- Rendben.
De még nem vagyok képes felfogni. Vagyishát értem én, de a variánsok kérdése még most is nagyon ... megfoghatatlanná vált az utóbbi időben. Loki uralja az idő szálait, s éppen ezért rettenetesen hiányzik a zseniális... szájmenései, de ahol egy van belőle, ott van több is. S egy eléggé hasonló energialenyomat ütötte fel a fejét korábban, akkor még nem figyeltem rá, mert az esély nagyon csekély volt. Most azonban látom a szálat (a sokmillió közül, külön tudományterületet kellett rá irányítani, hogy segítsen értelmezni, sok sütievés időmbe is került).
Nyugalommal eszem meg a süteményt, s ugyanolyan nyugalommal viszem vissza a helyére az üres tányért, s csak ezután nyitom meg a kaput, ahogy a folyosóra érek. Előbb meg akarom tudni, miről is van szó.
Ahogy átlépek azonban, egészen más terül elém, mint amire gondoltam. Behajtom a TemPadet, s a kapu is bezárul mögöttem.
- Sok mindent láttam már, EZT nem. - berakom a zsebembe a TemPadet.
- Laserian Harrieshez van szerencsém? A nevem Mobius és nyugodj meg, csak pár kérdésem van, s azután már itt sem vagyok. - még mindig szokatlan, hogy most már máshogyan kéne kezelnem a helyzeteket, hiszen nincs törlés ezek után. De még csak tapogatózom a módikon. Ha ez nem jön be, akkor majd legközelebb próbálkozom mással.



Laserian Harries a Nap Hősének tart

Plants against humanity

Laserian Harries Kedd Feb. 20, 2024 2:49 am
• doing bad for good reasons •

The Upside Down

First Encounter: Oh, oobee doo


Teljes a csend és a nyugalom Bayvilleben. A nyughatatlanság meg ilyenkor munkálkodik bennem, mert túlságosan kíváncsi vagyok és érdekel, hogy a titokban vízbe tett növény levele mire képes itt nálunk. Az egy dolog, hogy szerencsétlen lányt ide hoztuk, első dolgom volt átengedni neki a szobám, amíg nem jelölünk ki neki egy sajátot a probléma megoldásáig, de ő végül egy másik mellett döntött, amivel semmi gond nem volt, filmmaratont tartottam. Én a nappaliban ücsörögtem és morfondíroztam az asztalra tett poháron, amiben mintha a növény szólongatott volna. Nem, nem tudott. Csak én képzeltem bele, mert már annyira érdekelt, hogy miféle másolatokat lehetne létrehozni belőle. Hát felpattantam az ágyból, mert a nyughatatlanság és tenni akarás nagyobb úr volt, így elkezdtem azt tenni, amihez a legjobban értek, ha túl nagy a csend.
A konyhapulthoz vittem az éppen látszólag gyökereztetni kívánt kroton (Codiaeum variegatum) maradványait, így könnyebb volt nekem is, minthogy ébredés után a nulláról kezdjem a felhasználását.
Mint a kicsi rossz gyerek, először csak könyököltem felette, néztem még egy kicsit, hogy mit hozhatnék ki belőle, de hiába akkora nagy darab ez a levél, kárba nem akarom, hogy vészen első próbálkozásra, ezért felötlött bennem a tökéletes terv! Annyira keltettem „életre” először, hogy egy kicsit több lehetőségem legyen elrontani ezt a csodás másvilági növényt. Még jó, hogy a lány nem látja, hogy min ügyködök az ő növényének levelével.
Mert kivettem a vízből és ahogy a mentát aprítanám a mojitohoz a vágódeszkán, úgy vágtam néhány darabba a levelet is. Bár ez a levél nem volt mojitoba való az is igaz. Mindegy! Szóval feláldoztam szegény levél életét és még hátat is fordítottam neki, amíg a konyhapolcokon nem keresgéltem valami növényi után. Amilyen okos voltam, kitaláltam, hogy valami hibridet kéne létrehozni, de mégse. Volt itt napraforgómag, de már valaki rá járt, pedig direkt kértem, hogy a sósat vihetik, a sótlant hagyják már meg nekem. Mindegy! Majd a kupaktanácsnál szóvá teszem megint basszus, ha más nincs. Ennyi sótlan szotyit nincs ahová tegyek a zsebembe se már, oda kellene egy hátizsák, hogy mindig elférjen az az adag, amit beszerzek. Na mindegy.
Le is ültem a műtőasztalhoz, ami a vágódeszka volt perpillanat és a csomagot meg is bontottam, majd belemarkoltam. Semmi óvatosság vagy finomkodás, beleszúrtam pár magot a levélbe. Kis levélsünnek nézett így ki, nagyon borzalmas volt, de lesz ennél jobb is. A szotyit kicsit megbabráltam jó előre, hátha több fog kelleni belőle, így vágódeszkástól és a manipulált szotyicsomaggal mentem ki a kertbe. Ésszel kell gondolni, előbb a kertet teszem tönkre, majd aztán csak a szobám. Úgyis ráfér a helyre egy kis dzsungelesítés még! Hát miért ne tehetném meg most?
Letettem a szotyis tasakot a terasz párkányára, most nem volt plusz zsebem ahová tehetném, ott jó helye lesz. Pár lépést a hátsókerttől pedig megtudok tenni, annyira már nem vagyok béna a növények életben tartásában, majd indával megtámogatom! Háh!
Egyszerűnek kellett volna lennie, mint mindig, ha anyósnyelvet szaporítok és pakolom tele a házat velük, kell a friss levegő ugyebár. Itt most nem kezdtem el felásni az egész kertet, csak a kis kézi ásót szerkenyáltam elő a fészerből magamnak, aztán valahol a hátsókert egy elnövénytelenedett részénél kezdtem el ásni. Ide szántam Bloom növényét. Magamban persze büszke voltam, hogy micsoda meglepetés lesz ebből, ha meglátja majd! Csak jobb kedvre akarom deríteni őt, még valami, ami az otthonára emlékezteti őt. Több kis gödröcskét ástam, amibe szépen beletettem a szotyival átszúrt levéldarabkákat. Elég hülyén nézett ki, de én tudtam mit csinálok, legalábbis ami a szotyis részt illeti, hogy ez a növény mire képes, az jó kérdés, de mindjárt kiderül!
Az elején, mint minden növénynek először a kis fürtjeit láthattuk életrekelni, de ez inkább a szotyi miatt volt, mert az nőtte körbe a vastagabb levéldarabot apró indácskaként, majd keveredett össze a két növény egyé, amint Bloom növényének levelén is elkezdett munkálkodni az erőm. Ha pedig azt gondolnánk, hogy az első próbálkozásra valami csoda nagy napraforgó termett, színes vastag levelekkel, akkor valamit nagyon elronthattam a kivitelezésnél. Erőszakkal passzítottam egymáshoz a két növényt, nem csoda, ha borzalmas vége lesz és így tiltakozik az ötletem ellen.

BadLiar

_________________
Poison Ian
The odd thing about ambition is this:
You can acquire it like a fever, but it is not so easy to shed.
- Holly Black
(Poison Ian by Romy)

Re: Plants against humanity

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.