Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Pókvadászat macskamód

Kaine Parker Kedd Márc. 12, 2024 3:46 pm
• doing bad for good reasons •





Lili
&
Kaine




Lili heves reakciója őszintén meglepett. Akkor szokott ennyire a véleménye mellett kampányolni, ha valami olyanrólk van szó, amiben tapasztalatot szerzett, de legalábbis meggyőződik a mögöttes tartalmáról. Végtére is neki aztán elég nagy családja volt, hogy ezekről a közös vagy nem közös szokásokról tudjon beszélni. Azért futólag megpróbáltam elképzelni azt a jógás dolgot magammal, de már a gondolatra is enyhe grimasz ül ki. Persze nem is ezt mondta, csak az én fantáziám nem állt meg.
- Mondasz valamit, de a gondolat is annyira idegen nekem. -  nem egy olyan krízis közepette fogom átgondolni mindezt, amiből jöttem a napokban. Talán ezért sem erőltette ezt tovább annál, mint amennyit mondott róla. Liliről tudtam, mennyire kiismer és azt is sejthette, hogy fontolóra venném a mondandóját. Bár ebben még nem egészen voltam ebben a pillanatban annyira biztos.
- Nem tudom pontosan, Elsa valami olyasmit magyarázott, hogy egy másik világból vagy dimenzióból jönnek át ami egy ideje bárhol rést képezhet a mi... vagyis a ti világotokkal. De nem olyan lehetetlen legyőzni őket, csak veszélyesek. Ami engem megtámadott, konkrétan úgy nézett ki, mint egy óriáspók. - én is éreztem, hogy ettől a témától könnyebben oldódok, amikor pedig a pókról beszéltem, már negész széles mosoly virított az ábrázatomon.
De persze nem kerülgethetek minden témát örökké.
- Oké, tényleg átgondolom. - most már egészen biztos voltam abban, hogy Lili érti a dolgát ezzel a szokások kérdéssel kapcsolatban. Nem akartam teljesen elzárkózónak tűnni a helyzet ellenére, bár tényleg legszívesebben csak lapoztam volna.
- Az is igaz, hogy ha valamit szeretek enni, nem biztos, hogy olyan ízlene, amit meg nem szeretek. - ebbe nem tudtam volna belekötni, ha csak ilyen példával indulunk el. Lili értett a hatásos meggyőzéshez. Értékeltem, hogy vette a fáradságot ennyire kifejteni a véleményét és a tapasztalatait, engem pedig arra sarkallt, hogy tényleg gondoljam végig.
- Megfontolom, jó? Nem tudom mire jutok vele, de megfontolom. - veheti akár ígéretnek is. De egy apró bólintással és egy halovány mosollyal díjaztam a fejtágítását. Na meg a kacsintását.
Az egész fejre állt szituáció - már ami rémlett belőle - végigpörgött ismét előttem, ahogy megint az került szóba. Egyfelől még mindig jókora szégyenérzet szállt meg, ahogy belegondoltam mennyire nem tudtam uralkodni magamon, másfelől pedig inkább beszéljünk ezekről kendőzetlenül, mint sehogy. Beláttam, hogy engem is motivált ez. De végül bólintottam csak a telefonszám megadására. Majd elkérem valamikor, most nem sürgetett annyira a dolog. Romyn töprengeni sokkal összetettebbnek bizonyult, mint amilyen elsőre volt.
- Ismernék... de nem ebben a világban van és Glitch már az én világomban is jóval azelőtt felszívódott, hogy megérkeztem volna ide. - bosszantott még mindig a tény, hogy csak úgy szarban hagyott. Borongós gondolataimból a kérdése rántott vissza. Ezt egyszerre tudnám cáfolni és alátámasztani.
- Nos... azt nem mondanám, hogy félek. Vagy féltem volna. De a pók-DNS minden nap mutathatna valami újat, amennyire instabil. Szóval az én erőm inkább kiszámíthatatlan és nem tudom mikor jön el az az idő, amikor megfékeznem kellene. - nem egészen erről akartam beszélni, de voltaképpen ez is ide tartozott.
- De igazad van, talán tudok valamit intézni.
Lili lelkesedését nem volt nehéz átvenni, mert szinte úgy tapadt, mintha rám öntöttek volna egy csupor mézet. Hogy aztán ne is tudjak megszabadulni tőle egy jó ideig.
- Attól tartok engem csak úgy lehet. - jegyeztem meg széles vigyorral, persze ezt már csak humorosan szánva. - Laze is könnyen vette, hogy megfoghat. Attól tartok, ilyenkor nem vagyok tekintettel arra, hogy mekkora pusztítást hagyok magam után, csak elszabadul a pokol. De ezt nem kell ragozni. Eszerint Romy valami olyat kísérelt meg, amit más még nem próbált. - nem volt ehhez jobb ötletem, ez egy nagy szürke ködként gomolygott továbbra is előttem.
Kényelmes formára váltva hallgattam tovább, ahogy Lili még a bizalomról beszélt. Jól esett, mert közben én is követtem ezeket a pontokat és konstatáltam, hogy tényleg így történtek ezek. Lehet egyszerűen csak hagynom kellene mindig, hogy az események alakuljanak és megoldódjanak a kommunikáció árán? Tényleg láttam ebben most a lehetőséget, hogy lássam a többiek is úgy gondolkoznak, mint Lili és igazából csak én voltam kishitű.
Kishitű. Vagy inkább bizalmatlan?
Beszélnem kell Peterrel.

I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Pókvadászat macskamód

Lilia Volkov Vas. Márc. 10, 2024 6:24 pm
• doing the best they can •
KAINE & LILI

- Stop, stop, stop. Szerintem rosszul állsz hozzá. Mármint, miért ne lehetnének ugyanazok vagy hasonló dolgok a hobbijaitok? A legjóindulatúbb becslésem szerint is nagyjából minden tizedik lány imád jógázni és kirándulni, pedig a legtöbbeknek közük sincs egymáshoz. Vannak hasonló érdeklődési köreitek, szóval egy gimiben vagy bestiek lettetek volna, vagy világi riválisok. Nincs semmi baj azzal, ha szeretsz olyan dolgokat, mint valaki más. Nagyon lekorlátoznád magad, ha semmihez se nyúlnál, aminek Peterhez van köze - rázta meg a fejét a kis rantja után. Szerinte nem igazán számított. Csak mert bizonyos dolgokban egyeztek, másokban nem kellett.
A vérnyulat igazából viccnek szánta. De ezen a ponton tényleg el kellett volna hinnie lassan bármit. Tényleg bármit. A lénye egy része viszont még próbált ragaszkodni a racionalitás talajához akkor is, ha ez egyre nehezebbé vált. Minden új ismerettel egyre jobban tört az a kis védőfal, amit a teljes természetfeletti, és a tudomány közé húzott fel.
- Mármint honnan jönnek át? És mire vadásznak? - ezeket fontosnak tűnt volna tisztázni. Akkor legalább a jellemző vadászterületeket el lehetett volna kerülni. Nem szándékozott keresni a bajt, az így is megtalálta őket. Még olyankor is, amikor abszolút nem számítottak rá. Így is kész szerencse volt, hogy kis négyesfogatuk mindeddig a radar alatt tudott repülni. Ha jól belegondolt, valószínűnek tartotta, hogy ehhez bácsikájának és a tágabb családjának is volt némi köze. De jobbnak tűnt nem túlzottan belegondolni.
Az emlékek, kapott ismeretek... Tényleg elég kemény témának tűnt. De örült annak, hogy Kaine-t végre mosolyogni látta. Éppen ezért, amikor ismét visszakanyarodott arra, hogy valamit Peter miatt kedvelne, ő is mosolyogva forgatta a szemét.
- Nem biztos, hogy jó oldalról közelíted meg a dolgot. Tudom, nem szeretnél rá rokonként gondolni. De lehet, hogy egyszerűbb lenne az életed, ha elkönyvelnéd távoli rokonnak, hasonló háttérrel. Például az ikertestvérem... Na jó, 12 évig ikrek voltunk, most az öcsém. Szóval, mi is sok mindenben szeretünk hasonló vagy egyforma dolgokat. De ezzel nem megyünk egymás agyára. Sok mindenben az ellentétét kedveljük annak, amit a másik imád. Egyszerűen csak egy tőről fakadunk és kész. Nem azért szeretek valamit, mert ő szereti és fordítva. Ugyanez a nővéreimmel. Ha tudod, próbáld magadban átkapcsolni így, hátha könnyebb lesz - tett egy javaslatot egy új nézőpontra. Aztán vállat vont. - Egyébként, ha valamit szeretsz, nem mindegy, miért szereted? A te kedvtelésed, téged tesz boldoggá. Millió más ember is szereti ugyanazt. Ettől még minden élet egyedi - toldotta még meg a korábbiakat egy kacsintással. Szerinte Kaine ezt túlgondolta és saját magának bonyolította túl. Bár megértette, miért tette. Az ő helyzetében valószínűleg ő is folyamatos egzisztenciális krízisben lett volna. Bár ez így roppant fárasztóan hangzott.
- Majd továbbítom a számát. Akkor te keresheted, amikor épp van rá érkezésed - bólintott, amikor ismét Peter került szóba. Ha már a srác volt annyira rendes, hogy megadja az elérhetőségét, legalább használhatták. Bár ő is tervezett írni neki, hogy Kaine megkerült, nem kell rá vadászni a város sötét sikátoraiban. A dokira jobbnak tűnt nem reagálni többet. Bár nem feltétlenül látta volna a problémát abban, hogy Kaine ezt a világot is megszabadítja egy őrült tudóstól, talán még a klónok létrejötte előtt. De azt is tudta, hogy valószínűleg nem mindenki osztotta volna a nézeteit.
- Vagy ha nem kellett volna annyiszor elfojtania - tette hozzá Kaine gondolatmenetéhez. Például a dilidokis trip is elkerülhető lett volna szerinte, ha Romy képességét felismerik és nem elmebajnak kezelik. De ezen már tényleg kár volt rugózni, túl régi sztorinak tűnt. - És ismersz olyat, akinek hasonló képességei vannak? És jelen is van? - a második kérdés valahogy fontosabbnak tűnt most. Jobb lett volna, ha legalább így tudnak segíteni. De Kaine-nek teljesen igaza volt abban, hogy ezt elsősorban Romynak kellett volna akarnia. - Szerintem tudnál a magad módján segíteni. Legalább abban, hogyan győzze le a félelmet. Vagy rosszul értelmeztem az ábrázatod az előbb, és te sosem féltél? - tette fel a kérdést. Persze ez inkább megérzés volt, mint valódi észrevétel. De az apró reakciók alapján arra következtetett, Kaine sem volt annyira teljes balanszban magával, mint amennyire tűnt. Ettől még könnyen tévedhetett ezzel kapcsolatban.
- Én támogatom. És lehetőleg olyan megoldást, ami nem küld sem téged sem mást a padlóra. Na? - tette hozzá a srác ajánlatához. Még egyszer nem szerette volna a sokkolós, kiütős, padlóra kerülős műsort.
- Na látod - nevette el magát Kaine válaszát hallva. Pontosan erre számított, úgyhogy kifejezetten elégedett volt ezzel a “mi lett volna ha?” elemzéssel. - Egyébként Laze valami hasonlóval próbálkozott, amikor megpróbált lefogni téged az indákkal. Annyira nem sült el jól. Szóval a te esetedben ezt a megoldást nagyjából kilőhetjük. Eddig a Romy-féle pep-talk működött legjobban - az pedig a jelen állapotok szerint veszélyesnek tűnt. És annyira nem is biztos, hogy erőltette volna. Már az érzelmi ára miatt sem. Romyt nem akarta veszélynek kitenni. És biztos volt benne, hogy Kaine sem szerette volna az ő épségét kockára tenni. Túl nagy hazárdjáték lett volna.
- Oh ne aggódj, fogom én ezt még ismételgetni. Nem baj, hogy neked még nem természetes. Majd eljutunk odáig is - bólintott a kérésre. Tudott ő türelmes lenni, ha igazán akart. Kaine esetében pedig megszavazta a türelmet. Nem bánta, hogy időbe fog telni, mire sikerült elfogadtatni vele a barátságot. Talán pont amiatt, mert a srác is nyitott volt a dologra.
- Az én családi hátteremmel eléggé fura lenne ítélkezni, nem gondolod? - megejtett egy gyors mosolyt a kérdés mellé, mielőtt folytatta volna. - Amúgy összefügg. Sosem vontak be a családi ügyekbe, nem is akartak, én se kértem. De ettől még nem vagyok sem vak, sem süket. Tudom, hogy vannak nem tiszta üzletek anyai oldalon. A Papá jobban titkolja, hogy pontosan mivel foglalkozik, de azért ott sem minden teljesen tiszta - kicsit megrázta a fejét. Nem tervezett ebbe jobban belemenni. Nem is feltétlenül tudott volna. Nem véletlen maradt ki ezekből a dolgokból. Az anyja legnagyobb örömére. - Meg aztán, ott van a képességem. Nem csak szimpla alakváltás, az ösztönök ugyanúgy hozzám tartoznak. Van, amit nem kell kontrollálnom, és van, amit igen. A vadászösztön például ilyen. De tudom, milyen az, amikor az ösztönök felülbírálják a józan észt, vagy amikor az állati és az emberi oldalad küzd egymással. Tőlem ez nem idegen, akkor sem, ha mástól látom - tette hozzá, ismét egy kacsintással. Aztán felnézett az éjszakai égboltra és vállat vont. - A közös edzéseink amúgyis megkövetelik a bizalmat. Nem tudnánk úgy együtt dolgozni, ahogy, ha nem bíznánk meg egymásban kölcsönösen. Te ugyanannyit tettél bele, mint én.
Hogy NE kezelj konfliktust...

[/b]
✿ Elli





_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Re: Pókvadászat macskamód

Kaine Parker Vas. Márc. 10, 2024 4:18 am
• doing bad for good reasons •





Lili
&
Kaine




Lili kérdései egyszerűnek hangzottak, mégsem voltak azok. De nem hibáztattam ezért, hiszen őn nem kapott örökül egy olyan kijelölt utat, ahol még a saját gondolataim sem tűntek igazán az enyémeknek.
- Nehéz úgy megválaszolni a kérdést, hogy a hobbijaim igazából Peteré. Pont ugyanúgy szaglászok rossz arcok után és érzem a késztetést, hogy valami újat hozzak ki a fegyverekből. Ha a barkácsolást erre érted... - nehéz megfogalmazni, mert megjavítani még csak egyszer kellett valamit, de azt se tartott semmibe összedobnom. Ezeket a skilleket mégsem a magaménak éreztem és ez bosszantott.
- Könnyen meglehet, hogy az is van. - meglepett valahol, hogy Lilit nem vágta annyira földhöz a tény, amit most épp elé tártam. De alighanem elég sok mindenben nyakig voltunk, hogy tényleg bármi újat elhiggyen. Bátor lány volt, ezt hamar levágtam, ritkán láttam őt bizonytalannak, noha úgy gondoltam még mindig nem látott annyit, hogy ebben ne bizonytalanodjon el hamarjában. Nem akartam mégsem elkeseríteni, nem is az volt a célom a témával.
- Csak ha épp a közelünkben jönnek át. Ezek a lények nem szerveződnek össze semmilyen érdekszervezetekbe, csak vadásznak. De szerettem volna erre is felhívni a figyelmed. A HYDRA veszélyesebb, jobb lenne, ha mi találnánk meg őket előbb, mint fordítva. - az elmúlt időszakban épp elég sok időt elvesztegettem azzal, hogy nem utánuk nyomoztam, hanem bandákat hajtottam fel a megrendelőknek. Merő időpocsékolásnak tűnt.
- Valóban nem, de sosem lehetsz elég felkészült. - mondtam ezt úgy, hogy még magamról is feltételeztem ezt. Nem lehettem eléggé otthon abban, mi várhat ránk a következő sarkon.
Eltűnődve hallgattam Lilit. Annyira hálás voltam azért, hogy így megfogalmazta azt, mit is érzek ezzel kapcsolatban pontosan. Nem véletlen az sem, hogy ennyire könnyen szót értettünk egymással, akár csak félszavakból is. Pedig Laze volt a legrégebbi barátja, nem is én. De sokat segített, hogy ennyire hasonlóképp láttunk dolgokat. El is mosolyodtam egy picit a monológja végére.
- Nem szeretnék Peter emlékeiből meríteni, én akarom megélni a saját életemet. De úgy nehéz, ha például adott, mit szeretek és mit nem. Nem azért az egy rongyos garasért, de még a csípőset is Peter miatt szeretem. De megígérem, hogy kérdezni fogok, ha valami nem világos. - Lili már csak értette, hogy miért pont ezt mondtam. Eléggé szerettem a mexikói kajákban is ha olyan ehetetlenül csípős volt. Én is engedtem fel a beszélgetés közben, a kacsintására pedig el is mosolyodtam újfent.
- Peter. A dokit nem biztos, hogy jó ötlet lenne látnom. Félek megint elborul az agyam. - nem rejtettem véka alá, hogy mi is aggasztott ezzel kapcsolatban, hiszen pont ők kaptak ízelítőt mindebből.
- Talán a HYDRA miatt viszonyul rosszul a képességeihez. Ha valaki kísérte volna mint téged a családod, akkor lehet nem félne magától. Akkor nem sérült volna meg a saját képességétől. - eszembe jutott a heg, ami olyan sokszor előbukkant ha csak pillanatokra is. Lili elgondolásai nagyon is helyénvalóak voltak és eszembe juttatta, hogy én is sokszor tartottam így saját magamtól, holott számomra teljesen természetes az erőm. Mégis a gondolataim teljesen más irányba tudtak rántani néha. Vagy ami rosszabb, az ösztöneim.
- Szerintem egy olyan mentor kellene neki, aki érti is, amit csinál. Akinek a képességei hasonlatosak az övéhez. Az enyém teljesen más, támogatni tudom, de amíg kényszernek érzi és nem akar vele igazán foglalkozni, addig nem szeretném unszolni. Néha pedig úgy érzem, hogy ez remek lehetőség lenne arra, hogyan védhesse meg magát gyakorlatilag bárkitől. - szívesen pártoltam volna én is, de nem voltam abban biztos, hogy jó útra vinném.
Talán a fintor váltotta ki, hogy Lili leakadt a DNS témáról, de egyfelől hálás voltam most ezért neki. Talán egyszer még szívesen ülök le vele ilyenekről diskurálni. Ha nem is voltam ebben nagy koponya, de tudtam ezt meg azt a helyzetről abból kiindulva, hogy az elszenvedője voltam.
- Azt megígérhetem, hogy egy oldalon fogunk állni, de ha bekapcsolnék, addigra találunk megoldást rá, mit szólsz? - eszem ágában sem volt magukra hagyni őket semmi olyan szituációban, ami rossz kimenetelű is lehetett volna. Lili tényleg hasonlóképp gondolkozott, mint én, épp ezért egy elég széles mosollyal háláltam meg a példáját.
- Azt hiszem abban az esetben hálóba mumifikáltalak volna, hogy ne tudj kiszabadulni és megvárjuk, amíg lehiggadsz. Hé, senki nem mondta, hogy a rossz szokásokat könnyű levetkőzni. - céloztam itt arra, hogy miért voltam mégis ennyire meggondolatlan. De igaza van, belegondolhattam volna.
- Akkor tanácsolom ezt jó alaposan verd bele a fejembe, de legalább addig, amíg nem gondolom teljesen magától értetődőnek. Tudom, ósdi dolog bejátszani ezt a lapot, de nekem előttetek nem volt igazi családom. Előttetek nem tudtam milyen összetartani, kiállni egymásért, aggódni őszintén a másikért vagy egyszerűen csak figyelni a másikra. Azt hiszem még bőségesen van mit tanulnom. És ha már kérdések... te hogy hozod le ezt ilyen lazán? - immáron kicsit hátradőltem és az alkaromra támaszkodtam. Kedvem lett volna picit nézni az égboltot, még ha nem is a legtisztább volt ez innen. Kezdtem úgy érezni, hogy tényleg csak megbeszélés kérdése minden és Lilivel tisztáztunk minden felmerülő félreértést.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Pókvadászat macskamód

Lilia Volkov Szer. Márc. 06, 2024 5:19 pm
• doing the best they can •
KAINE & LILI

Elgondolkodott ezen a válaszon. Nem akart nagyon egzisztenciális filozofálásba kezdeni, de nem volt benne biztos, hogy valakinek a kiiktatása valódi életcélnak minősült.
- És gondolkodtál már valami hobbin? Mármint értem, erre lettél létrehozva, de örömöd leled benne? Állítólag a barkácsolás jó szabadidős program, azzal is el lehet vonulni, levezetni a feles energiát és kikapcsolni. Egy jó asztalosnak pedig sokat fizetnek - jegyezte meg, csak úgy mellékesen. Jobban örült volna, ha Kaine is talál magának valami kevésbé életveszélyes elfoglaltságot.
- Űrlények, asgardi istenek, varázslók, szuperkatonák, klónok, vámpírok... Létezik még bármi ezen a világon, ami nem fikció? A következő a vérfarkas és a vérnyúl lesz? - csóválta a fejét egy sóhajjal. Kezdett sok lenni. Talán tényleg Romynak volt igaza, és el kellett volna fogadnia a szellemek létezését is? Lassan minden mást kipipáltak ebben a valóságban. - Van esély rá, hogy belekeveredhetünk? A Hydra és minden más probléma mellett? - tette fel az óvatos kérdést, őszinte aggodalommal. Nem szeretett volna újabb ellenfelet, aki húzhatta a sorszámot. Akkor neki is fel kellett volna vennie azt a paranoiát, amit bácsikájától látott. Annyira nem fűlött hozzá a foga.
- Héj, én balanszban vagyok magammal és a képességeimmel. Nem mondom, hogy maxosan ki tudom használni, de tisztában vagyok a korlátaimmal. Nem én vagyok természet apa vagy Miss Mátrix - vont vállat kisebb nevetéssel. Tudta, hogy mind a négyen különlegesek. Azt is, hogy az ő képessége teljesen már dolgokra tette alkalmassá. És bizonyos elemeit nem is akarta kiaknázni. A vadászösztönt például jobban szerette volna megtartani az ártatlanság szintjén. Így is hálás volt Kaine-nek, amiért önvédelemre tanította. Máris sokkal magabiztosabbnak érezte volna magát egy húzósabb szituban. Mint például az egyetemes esetnél.
Elgondolkodva hallgatta végig, amint Kaine az emlékeiről és ismereteiről mesélt, mindenről, amit készen kapott. Kicsit ráncolta is a homlokát, ahogy próbálta elképzelni, milyen is lehetett. Egy-egy fintor akaratlanul is kiült az arcára.
- Nem biztos, hogy azokkal az emlékekkel ki vagy segítve. Minden ember más, ahogy a közös múlt és történetek is. Baromira bezavarhat, ha van egy hasonló szitu, tudod, hogy a másik környezete hogyan reagált, a tiedtől meg nem azt kapod, amire számítasz. Valahol megértem, hogy az érzelmi oldalát nem kaptad meg, az csak még nagyobbat lökne. De a helyedben nem is próbálnék túlzottan ezekre támaszkodni. Másvalaki emlékei, más személyekkel és a hozzájuk köthető tapasztalatokkal - legalábbis ő úgy érezte, ez egy ponton túl sokkal többet árthatott volna, mint amennyi haszna volt. És még akkor sem akart hazudni, amikor finomított az előadásmódján. - Egyébként szerintem ezek tanulhatók. Az érzelmek is. Nem spórolták ki belőled a képességet, hogy érezz, maximum szavakba önteni és felismerni nem tudod őket. Óvatos vagy, de egyáltalán nem jégcsapnak ismerlek. Légy türelmes magaddal, és ha bármi piszkálja a fantáziád, kérdezz. Nem biztos, hogy tudunk rá válaszolni, de igyekezni fogunk. Legalábbis remélem, hogy a többiek is igyekezni fognak - kacsintott Kaine-re. Biztatásnak szánta a szavait, azzal a nem titkolt hátsó szándékkal, hogy így könnyebben megértsék, mi jár a másik fejében. Szerinte ez a fajta kommunikáció mindenkinek használt volna.
- Mármint ki a kulcs? A doki vagy Peter? - kérdezett vissza kissé összezavarodva. Még a homlokát is ráncolta hozzá. Itt egy kicsit elvesztette Kaine gondolatmenetét, és jobban örült volna, ha sikerül megtalálni.
- Romy nagyon erős lehetne, ha nem rettegne a képességeitől, hanem szimbiózisba kerülne vele. Hatalmas potenciál van benne, de nem tudom, hogyan tudnám rávezetni erre. Én sosem rettegtem a képességemtől. Az első átváltozás kisokkolt és megijesztett, persze, de csak a kontrollvesztés. Talán az is sokat segített, hogy a családomban sokaknak van képessége és mindenki természetesnek kezeli. Sosem kellett szégyenkeznem miatta vagy félnem tőle. De pont emiatt nem is igazán tudom, hogyan segítsek valakinek, aki retteg saját magától - kicsit ingatta a fejét ennek kapcsán. Sejtelme sem volt, mit csináljon. Érzései szerint a hasonlóan nagy erejű Laze sem félt soha saját magától, így ő sem tűnt tökéletes Romy-mentornak. De még csak jelöltnek sem. - Talán ne az elektrosokkal kezdjétek, attól lehet, csak még jobban félne magától. De amúgy ez egy elég érdekes dilemma. Te hogy próbálnál segíteni neki? - tette fel a következő kérdést, őszinte kíváncsisággal. Az is érdekelte, Kaine vajon félt-e a saját képességeitől, tudott-e ilyen szinten is rezonálni Romyval. Ez csak egy burkolt része volt a kérdezősködésnek, és el tudta fogadni, ha erre esetleg nem kapott választ a későbbiekben sem.
- Ezt azért szívesen tesztelném, de megértem, ha az egész DNS-mintázás egy érzékeny téma. Úgyhogy inkább nem fogom feszegetni - tette hozzá egy mosollyal. Ha ebben a világban a más világból származó Kaine nem is lett volna genetikai ikertestvér, azért Lilia feltételezte a kimutatható rokonságot. Viszont tisztelte a másik fél határait és nem tervezte ezt feszegetni. Képes volt ezzel lezárni a témát és leakadni róla.
- Hát, szerintem ezt igazán csak te tudod megmondani. Kívülről úgy tűnt, hogy igen - bólintott a Romyt érintő kérdésre. Hogy tényleg hatott rá, vagy csak úgy látszott, arra egyetlen személy tudott volna válaszolni. Pech volt, hogy Kaine viszont látszólag nem emlékezett a történtekre, úgyhogy csak vaktában tapogatóztak.
- Ez volt az első, és nem is feltétlenül szeretnék többet. Jobban örülnék, ha a legközelebbi balhénál azonos oldalon állnánk - mert abban nem kételkedett, hogy ezzel a társasággal, és ennyire terhelt hátterekkel balhéban még lesz részük. És egyik barátjával sem szeretett volna szembekerülni. Semmilyen formában.
- Pedig aggódtam érted. Romy is - mutatott rá ismét. Aztán pici gondolkodás után folytatta. - Ha holnap elborulna az agyam, nem hallanám meg, amit mondasz, és közveszélyesen tombolnék, én elásnám magam a szemedben? Aggódnál értem, vagy ott akarnál hagyni, hogy oldjam meg, ahogyan tudom? - csak egy példát próbált adni. Csak pár másodperces hatásszünetet hagyott, mielőtt elmosolyodott volna. - Nem lelketlen tudósok vagyunk. Nincs alá-fölérendeltség, egyikünk sem a másik eszköze. Az érzéseik is nagyrészt kölcsönösek, még ha nem is teljesen egyformák - csak egy aprócska magyarázat, hogy az egészet még teljesebb kontextusba helyezze. Nem akarta Kaine-t lógva hagyni.
- Héj, ez rajtad is múlik. Benne lett volna a pakliban, hogy hajnalig mondom neked a magamét mérgesen miközben követlek, ha csak úgy elviharzol - vigyorodott el Kaine köszönetére. - Neked ugyanúgy jár az ártatlanság vélelme, és az hogy megismerjük a te oldaladat is. Meg aztán, valahol remélem, hogy fordított helyzetben te is megtennéd értem. Nem csak a levegőbe beszélek, számomra családtag vagy. Annyiszor fogom elmondani, ahányszor szükséges - tette hozzá, őszinte mosollyal. Ő teljes kényelembe helyezte magát közben. Most, hogy nem kellett amiatt szégyenkeznie, hogy elrontotta az egészet pár napja, sokkal jobban érezte magát.
Hogy NE kezelj konfliktust...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Re: Pókvadászat macskamód

Kaine Parker Szer. Jan. 03, 2024 4:11 pm
• doing bad for good reasons •





Lili
&
Kaine




Mindig furcsa érzés volt, hogy a lányok így gondoltak rám. Mármint sosem tapasztaltam még azt, hogy ennyire törődtek velem és ragaszkodtak hozzám. Kifejezetten jól eső érzés volt, pedig közben azt is éreztem, hogy ezzel én magam is sebezhetőbbé válok. A dilemma, ami mindig ott billegett, hogy legyen minden szempontból megfoghatatlan vagy engedjek a kísértésnek és próbáljak úgy élni, mint egy átlagos halandó, aki az egész életét ezen a Földön élte le. A hiányos ismereteim mindig emlékeztettek arra, hogy én nem ez utóbbiba tartoztam. Engem arra teremtettek, hogy levadásszak másokat, mint ahogy az időm nagy részébében most is tettem. Ilyenkor pedig mellettük mintha viszavedlettem volna azzá az egyszerű sráccá, aki felvisz a nagybevásárlást mert egy körrel is elbírja vagy felporszívóz, mert az is a közös házimunka része.
- Odaát zsoldos voltam, mindig ezt csináltam. Miután Peter ott meghalt, céltalanná vált az életem. - ez egy meglehetősen komoly vallomásnak hangzott, pedig csak tényeket vázoltam fel. Amire teremtettek, többé már nem volt aktuális. De senki nem utatta meg, merre menjek tovább.
- Különleges világról vannak ismeretei, olyanról ami szörnyeket áraszt magáról. Nem olyan vámpírokat, mint s filmekben vannak, annál sokkal rosszabbakat. Jó lenne az ilyen eshetőségekre is felkészülni. - szerettem volna alátámasztani, hogy mekkora tudás birtokában lehetett, ami annyira felkeltette a figyelmemet. Nem mindennapi és valahogy ez a tudásvágy vonzott a cuccaihoz. Bár az sem utolsó, ahogy mesélt, nem volt unalmas hallgatni. Felismertem benne azt, ami engem is annyira gyakran körbelengett a Casa előtt, a magányt. Úgy éreztem, mi ettől hasonlítunk.
- Ne becsüld alá magad. - elmosolyodtam az okfejtésén. Minden egyes szava jól esett, még az is, amikor Lazeről beszélt, mert ebbe igazából nem gondoltam bele. Róla azt hittem, hogy többet látni sem akar, sem egy levegőt szívni vele. De megpróbáltam azért Lili kedvéért belegondolni a helyzetbe, hogy mit hagyhattam ki. De a kérdésére végül csak bólintottam. Időközben valahogy jócskán megnőtt az étvágyam, a szendvicsek eltüntetésének képességét pedig kezdtem kimaxolni.
- Nos ezt keverten kaptam. Vannak ismereteim, amiket úgy kódoltak bele az agyamba, mintha valami intelligens számítógép volnék adattárral. A fegyverekről órákat tudnék mesélni, sok típust ismerek, tudom hogy működnek, hogy kell velük bánni. Ugyanígy a közelharci ismeretek. Egyszerűen csak tudom, bár sosem tanultam. Én pedig valami vegyes kombinációját használom mindennek. Nem tisztén az egyik vagy a másik. És ott vannak még Peter emlékei... amelyek ott szunnyadnak az elmém legmélyén. Általa igyekszem megérteni a világ működését, miért fontosak az emberek egymásnak, hogy működnek a kapcsolataik, hogy kell viselkedni. Persze az emlék csak emlék marad, nem tudás. Ha ráérzek, akkor jó, ha nem, akkor csak tudom, hogy vele így történt meg. Ezeket az emlékeket addig nem ismerem, amíg egy ugyanolyan vagy hasonló szituációhoz nincs élményem. Akkor bevillan. De az emlékekkel kapcsolatos érzéseket sosem érzem. Amikor teremtettek, azt kispórolták belőlem, mondván nem kell, csak hátráltatna és visszatartana a parancselvű döntésekben. - igyekeztem mindenre kitérni, ami csak eszembe jutott. Most is annyit tudtam volna beszélni. Peter mindig sokat beszélt.
Lili nagyon jól levette a szituációt, a verekedés jelleg valószínűleg azért volt ilyen erős, mert én megpróbáltam visszavenni az irányítást a fékeveszett tudatom fölött. Ezt most mélységesen szégyelltem, hogy nem sikerült úgy, ahogy szerettem volna. De örültem neki, hogy végső soron azt a karcolást meg pár zúzódást nem okoztam senkinek komolyabb sérülést. Peter miatt nem aggódtam, tudtam, hogy meggyógyul.
- Az az érzésem, hogy ahhoz, hogy továbblépjek és megismerjem végre saját magamat és ne csak az emékekből építkezzek, ahhoz ő a kulcs. - ezt most erősebben gondoltam. Nem kaptam útikalauzt, hogy kihez és mivel forduljak, mert mostanában nem voltak rosszabb napjaim, mintha a mutációm stabilizálódott volna. De a személyiségem mint időzített bomba jelenleg zavart engem.
- Ismertem valakit a saját világomban, aki rá emlékeztet. Ő kicsit többet tudott, jobban a birtokában volt a képességeinek és nagyobbat is szikrázott. Volt részem benne, hogy megrázzon, csak onnét tudom. Ha úgy van, én vállalnám, hogy gyakoroljon akkor velem. Ő sem tudja, miféle képességek birtokában van, de szerintem bámulatos. - nem akartam a teljes igazságot elmondani, attól tartanék eléggé furán jönne ki a szituáció. Ennyire véletlenek nem lehettek, elég ha csak én próbáltam ezt felfogni.
A kérdése nyomán megeresztettem egy fintort. Nem akartam valahogy sehogy sem testvéri kapcsolatban állni Peterrel és valahol nem is gondoltam, hogy ebben a világban egyezne a DNS-ünk.
- A saját világom-bélivel lehet. Vele kétlem. - azért én is megeresztettem egy félmosolyt rá. Lilit érdekelték az ilyenek, azt hiszem ez fogta meg ennyire és nem a helyzet abszurduma. De ahogy Lili kifejtette a hasonlóságról a véleményét, éreztem, hogy kezdek feloldódni. Tényleg nem őt látta bennem és ez óriási megkönnyebbülés volt nekem.
- Úgy érted Romy tényleg tudott hatni rám? - erről azt gondoltam sokszor, hogy csak beképzelem, annyira nem volt tiszta a kép. Mégis ahányszor visszagondoltam arra a káosszal átitatott helyzetre, leginkább az ő szavait tudtam visszaidézni. Mintha szelektíven működött volna az agyam. Azért Lilit sem akartam teljesen elkeseríteni. Láttam rajta, hogy rágódik a dolgon.
- Ne legyen bűntudatod, sosem voltál még ilyen szituációbanm, ha jól gondolom. - nem vártam el tőle, hogy rögtön felelősségteljesen és higgadtan kezeljen egy olyan élethelyzetet, amelyben még sosem járt.
- Elhiszed, hogy soha nem volt lehetőségem arra gondolni, valaki az én épségemért aggódik? Persze, hogy arra gondoltam, hogy mindenkinél elástam magam egy életre. - az indok, ami valójában így volt, az indok, amiért leléptem, az indok, amivel úgy gondoltam, kellően távol leszek tőlük, hogy többet ne bánthassam egyiküket se. De jól estek azok a szavai, hogy a legrosszabbat feltételeztem. Megesik, azt hiszem talán ez belefér és még nem csináltam akkora hülyeséget.
- Köszönöm, hogy annak ellenére igyekszel felnyitni a szemem, hogy én egy szót nem szóltam hozzátok azóta.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Pókvadászat macskamód

Lilia Volkov Szomb. Dec. 30, 2023 11:39 pm
• doing the best they can •
KAINE & LILI

Mélyet szusszant arra az egyszavas visszakérdezésre.
- Hát nem is a szomszéd néni - válaszolt, szemöldökét felvonva. Mégis ki másnak a cselekedetei érdekelték volna? Nem véletlen ültek épp kettesben a tetőn. A magyarázatot hallgatva oldalra billentette a fejét és egy kicsit megrágta magában az elhangzottakat.
- Valahogy le kell vezetni a feszültséget - vont vállat végül. - Legalább segített? - a kérdés a rosszfiúk kiiktatására vonatkozott, nem az újdonsült ismerősre. Bár a róla szóló sztorit is érdeklődve hallgatta. - Izgalmasan hangzik. Meg jó hallani, hogy ilyen hamar érdeklődtél valakinek a helyzetéről. Biztosan különleges, ha ezt így kiérdemelte - világított rá egy mosollyal. Nem úgy ismerte Kaine-t, mint aki csak úgy belekíváncsiskodik más foglalkozásába, vagy akár a nevébe. Ez így már egy különös fejlemény volt.
- Hát, akkor van egy rossz hírem, mi amigo. Mi hozzád is ragaszkodunk. Romy, Arrow és én biztosan. Laze lehet, még füstölög egy kicsit, de nem pattogna, ha nem nőttél volna a szívéhez - vigyorodott el a választ hallva, és még egy kicsit meg is paskolta Kaine vállát. - Mint mondtam, ebben a házban mindenki különleges, és a maga módján veszélyes. Talán én a legkevésbé. Milyen más őrültek házában lennél jobb helyen? - nevetett fel halkan. Nem gondolta, hogy Kaine túl veszélyes lett volna közöttük. Főleg Laze és Romy képességeit ismerve. Az egy igencsak apró és örvendetes részlet volt, hogy nem használták ki teljesen és tökéletesen az erejüket. De ő valahogy úgy érezte, ez is csak idő kérdése volt. Ha rá lettek volna kényszerítve, mindkét barátjuk igen komolyan oda tudott volna ütni.
- Wow... Na de valamilyen tudást csak beléd tápláltak, nem? Értem, hogy kvázi 19 évesen születtél, de valami induló ismeretet adniuk kellett, hogy valahogy funkcionálj. Mit plántáltak beléd? - ez őszintén érdekelte volna. Elméleti szempontból mindenképp érdekes téma volt, ő pedig úgy gondolta, Kaine megértését is valamilyen módon segíthetné, ha pontosan tudta volna, ő milyen ismeretekkel indult neki az életnek. Ez önmagában is olyan furcsa volt. Ismeretek, nem emlékek. Tények, amiknek az eredetét felidézni sem tudta... olyasminek tűnt, ami önmagában megboríthatta volna az embert. Bármilyen más adalék nélkül is.
- Na ezt jó hallani - mosolygott Kaine ragaszkodására. Aztán csak elgondolkodva hallgatta a következő megjegyzést. Próbálta felidézni a pár nappal korábban történteket.
- Nem, most kifejezetten lézerfókuszban voltál Peterrel. Amúgy nekem úgy tűnt, őt sem kifejezetten lenyakazni akartad, inkább csak alaposan megverni, de azt minden eszközzel. Az elhangzottak nekem nem sokat mondtak, de valamit nagyon próbáltál mondani neki, ő pedig nem vette az üzenetet, csak hogy nem vele van a bajod, hanem a saját világod Peterével - osztotta meg még azokat a dolgokat, amik neki megmaradtak. Vagy legalábbis ami így utólagosan feltűnt neki emlékidézgetés közben. Elég nehéz volt úgy megragadni bármit is, hogy neki az egész akár kínai is lehetett volna.
- Ezt ne nekem mondd, hanem neki. Én nem sokat tudok rajta segíteni, már csak azért sem, mert az én képességem teljesen máshogy működik. Egyébként én vallom, hogy a képességeink hozzánk tartoznak, és csak akkor tudunk igazán balanszban lenni magunkkal, ha a képességeinket is így kezeljük - tárta szét a karjait tanácstalanul. Ő is tudta, hogy Romy félelme még igen súlyosan visszaüthetett volna a jövőben. De nem igazán tudott még csak tanácsot sem adni. Számára az egész ösztönös volt, nem sok koncentrációt igényelt. Így arra sem tudta, hogyan vezethetne rá mást, hogy megtalálja saját maga és a képességei között az összhangot. Ugyanakkor elégedett mosollyal nyugtázta, Kaine-nek is mennyire fontos volt kedves unokanővére.
- És egy DNS-teszt is azt mondaná, hogy nem az? - kérdezett vissza finoman. Nem akart rosszalló lenni ezzel kapcsolatban sem. De valahogy az igazsághoz még ez állt legközelebb. Genetikailag ikrek is lehettek volna. Mégiscsak emberibb megfogalmazás volt, mint a klón.
- Hmmm... Nos, kezdetnek például nem kell a dokit keresnünk. Nem kell találkoznod vele, sem neked, sem nekünk - válaszolt elgondolkodva. - És ami a legfontosabb, nem kell Pókembernek lenned. Csak azért, mert biológiai szempontból rokonok vagytok, te még nem ő vagy, hanem egy külön személyiség. Bárki és bármi lehetsz, ami csak szeretnél. Én csak támogatni tudlak abban, ha a saját utadat szeretnéd megkeresni - ajánlotta őszintén. Valahol örült volna, ha sikerül Kaine-nel is megértetnie, hogy egyáltalán nem várja el tőle senki, hogy Pókember vagy Peter legyen. Egyik sem volt és nem is kellett annak lennie. Minden más csak ostoba és felesleges elvárás lett volna. Hasonlóságok ide vagy oda.
Most rajta volt a sor, hogy zavarba jöjjön. Egy pillanatra eltakarta az arcát és úgy hallatott egy kisebb nyögést.
- Én toltam el. Már majdnem rábólintottál Romynak, hogy jöjjetek haza, amikor rád ugrottam. Azt hittem, Romy segítséget kér. Szóval ami utána történt, az nem a te hibád volt, hanem az enyém. És valahol Laze-é. Ő már csak nekem akart segíteni és rákontrázott az én támadásomra, amitől csak megint bepöccentél. Pedig Peterék is el tudtak szaladni - nyögte ki, az ujjai közül felpislogva a lakótársára. Ha jobban belegondolt, a pusztítás feléért ők voltak a felelősek a szőkével. Ezt pedig azért valahol nem volt egyszerű megemészteni.
Hálás volt a témaváltásért. Végre hajlandó volt elemelni a kezeit az arca elől, és úgy vizslatni Kaine arcát heverészés közben.
- Azt azért nem merem állítani. A pukkancskodást nehéz lett volna máshogy értelmezni Laze-től. Nekem több évnyi előnyöm van az ő olvasásában. Peterékről nem tudok nyilatkozni, bár a srác elég lazán kezelte, még telefonszámot is adott arra az esetre, ha elő enne téged a fene. Leginkább Romyt nézted be, de őt eléggé. Ami szintén nem a te hibád, ha amúgy közben teljes képszakadásod volt és lemaradtál az előzményekről. Ha csak azt látom, ahogyan Romy ott ült, Laze meg nekiáll harcikakasként bevédeni, én sem arra gondoltam volna, hogy saját magát sokkolta ki - rázta meg a fejét az egész végén. - De az tény, hogy az első blikk alapján a lehető legrosszabb szenárió lehetőségét fogadtad el konklúziónak, pedig annál azért jóval árnyaltabb volt a szitu.
Hogy NE kezelj konfliktust...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Re: Pókvadászat macskamód

Kaine Parker Vas. Nov. 05, 2023 1:36 pm
• doing bad for good reasons •





Lili
&
Kaine




Elég sutának éreztem magam egy hosszabb és komolyabb hangvételű beszélgetéshez még akkor is, ha történetesen épp Liliről volt szó, akivel nem okozott gondot olyan témákról sem beszélni, ami más esetben esetleg zavarbaejtő lett volna. Most mégis olyan tanácstalannak és helyzetidegennek éreztem a saját jelenlétem. De ez elsősorban nem az ő hibája volt, inkább az én hiányosságom. Magabiztosabbnak éreztem volna magam, ha legalább elképzelésem lett volna arról, most mit várnak és miképp kellene tennem. Így viszont maradt a megérzésekre hagyatkozás és a csöndbe burkolózás, miközben ő beszélt.
Egy valami miatt hálás voltam, megpróbálta magát beleképzelni a szituációba és a következtetésére bólintottam is. Pontosan így éreztem akkor, amikor a sok zavart tekintettel találtam magam szembe. Nem tudtam biztosra, hogy átléptem-e egy bizonyos határt vagy én reagáltam ezt túl, utólag mindig okosabb volt következtetéseket levonni, mint ott épp az aktuális helyzet közepette.
- Én? - pislogtam vissza a kérdésére. Válaszolhattam volna úgy is, ahogy neki tetszene a dolog, de igazából nem tudtam, hogy azt mennyire ellenezné, ami valójában történt. Meg egyébként is megtiszteltük eddig is egymást az őszinteségünkkel, nem akartam irányt váltani.
- Nos... felhanjtottam pár kemény arcot és volt szerencsém megismerni egy szörnyvadászt. - ha így is fogalmazhattam, akkor talán nem túloztam. Ha jelen pillanatban nem is tevékenykedett, de vehettük úgy, hogy ez volt a hivatása. Ezzel még nem követtem el semmi hibát, mert számot cseréltünk. Életemben először egy idegennek is megadtam a számom, fura is volt.
- Elsa Bloodstone a neve, épp vacsit vett, amikor az egyik ilyen bestia megtalált. Ő meg minket. - a szituációt azért még vázoltam, mielőtt Lili arra gondolt volna, hogy újabb tettestársakat kerestem volna bajkeverésre. Nem volt legális a tevékenységem, de ezt már párszor tisztáztuk, hogy emiatt nem fognak megróni. A családja is elég speciális eset volt, Romyé pedig végképp.
Lili szavai mosolyt csaltak az arcomra. Mindig furcsa volt ebbe belegondolnom. Választott családom. Amikor azzal a ténnyel sem voltam igazából tisztában a család mit jelentett, akkor mellettük még csak igyekeztem valami számomra megformálhatóvá tenni a dolgot. Nehéz úgy kooperálni, hogy nincsenek magammal hozott példáim. De talán jó úton haladtam felé.
- Előttetek nem találkoztam még olyan személyekkel, akik ennyire ragaszkodtak volna egymáshoz. Hozzám senki nem tette, ezt így gondoltam rendjén. Amikor magamhoz tértem, az volt az első gondolatom, hogy biztosan kárt tettem bennetek és veszélyesnek ítéltem meg az állapotom. Még mindig így érzem. De én is kötődök ide, ezt nem tagadhatom. - nem akartam kertelni, noha annál nehezebben jöttek a szavak a számra.
Annál is inkább volt kényelmes mesélni olyan adatokról, amik számomra inkább tárgyilagosan hatottak. Engem nem rendített meg mindaz, amit mondtam, a reakcióktól már inkább tartottam és ez késztetett a legutóbb is arra, hogy lelépjek. Fura egy kettősség volt, ami soha nem akart ténylegesen csak egyik vagy csak másik irányba elbillenni, de annál többször okozott nekem kellemetlenségeket. Nehéz volt úgy bizalomra építeni, hogy magamban sem bíztam volna meg teljes mértékig. Tisztában voltam azzal, hogy ez az elkattanás bármikor bekövetkezett, selejtes létem első jeleit indikálva.
- Nem agymosás, nem volt előéletem. Peter Parker tizenkilenc éves énjét adaptálták alapul, eredetileg öt évvel idősebb is lennék, ha nem tűntem volna el, majd tértem vissza ugyanabba a világba öt évvel később. Nem csak emlékeim nincsenek gyerekkoromból, nekem az teljesen kimaradt. - ezzel egyben választ adtam talán arra is, hogy fogalmam sem volt milyen igazán egy család, a szülő-gyerek viszonya és bármi ami kötődésre épülne. Mindezt velük kezdtem el megtapasztalni és így nem éreztem könnyített pályának azt, milyen szituációban miképpen kellene viselkednem. De villantottam egy mosolyt az utolsó szavára. Annyira furcsán, szürreálisan hatott, hogy mindezt nekem szánta. De ugyanakkor nagyon jól esett.
- Azt hiszem nehezen tudnálak elengedni titeket. - ez könnyebben jött, mint gondoltam, egyfelől óriási megkönnyebbülést is éreztem a kimondásával, de a beszélgetés közben folyamatosan éreztem, hogy oldódok fel és ez nem csak a kajának volt köszönhető.
Egészen másképp festett így a kép, hogy felvázolta, lényegében mi történt. Peter sérülése annyiből nem izgatott, hogy tudtam ő is képes a gyors regenerációra. Pont ahogy én.
- Parkert nem féltem, olyan mint én. Ezért nem találtam sosem fogást rajta, mert hasonlóak vagyunk. De ez nekem új, hogy nem romboltam azonnal földig mindent. Korábban csúszott hiba a gépezetbe és öltem meg olyan személyeket véletlenül, akiket nem kellett volna. - lehet emiatt most megorrol rám, de akartam, hogy ne csak feketén vagy fehéren lássa a teljes sztorit. Nem véletlenül voltam most ilyen óvatos. Egy kissé elméláztam a további mondandóján, talán túlságosan is, mert aztán úgy szakadt ki belőlem a tiltakozás, mintha így is akartam volna.
- Pedig ez nincs így, én akár segíthetnék is neki, mert nem tud ártani nekem. Az sokkal rosszabb, ha fél attól, amije van, mintha elnyomná magában. Mert utána olyan lesz, mint egy orosz rulett vagy előjön vagy nem. - ismertem már a képességét egy kicsit fejlettebb változatban, ha valaki hát én tudtam miről beszéltem. Kissé megütközve néztem végül Lilire és sandítottam inkább vissza a szendvicsemre, mert a kissé elragadott hévtől zavarba jöttem.
Elgondolkodtató volt, hogy Lili nem ítélt el azonnal amiért Warrent megöltem. Ezek alapján talán tényleg hihettem annak, hogy nem a korábbi tetteim szerint ítélne meg és ez meglepően jól esett jelen pillanatban. Így sokkal felszabadultabbnak éreztem az egész vallomás dolgot is. Nem éreztem a helyzet magaslatán magam, de most mégis olyan gördülékenyen ment a beszélgetés. Semmi rosszalló arckifejezés, semmi szemöldökrángatás.
- Ő nem a... biológiai ikrek. - préseltem ki a szavakat, de igazából kénytelen voltam belátni, hogy voltaképpen valahogy mégis volt benne valami.
- Talán. De nem csak én voltam kísérleti alany, csak a prototípus voltam. Született még néhány klón, a tökéletesített pedig a világomban megölte Petert. Ott most ő tölti be Pókember szerepét. Eredetileg nekem is ezt a szerepet szánták, de én nem érzem úgy, hogy Pókember akarnék lenni. Egyszerűen csak nem ő vagyok. Fogalmam sincs az evilági doki mit váltana ki belőlem, de nem akarnálak bajba sodorni titeket ezáltal. - azért az még mindig elgondolkodtató volt, amit korábban mondott. Ha Romy valamelyest le tudott csillapítani, de legalábbis kevésbé voltam vérengző, mint azelőtt bármikor, azt talán egy félsikernek is elkönyvelhettem. Nem zavart, hogy voltaképp fegyvernek lettem kimondva, annak éreztem magam.
- Valahol annak készültem, ne szabadkozz. Azt mondtad majdnem sikerült az öntudatom visszahozni. - ez még foglalkoztatott, így hát visszatértem a témára. Úgy éreztem még keveset tudok arról, ami akkor történt. Örültem volna, ha legalább felvilágosít, pontosan még mivel kellene elszámolnom. Lepillantva a kiürült kajás szettre most már egészen Lili felé fordultam. Annyira már nem éreztem nettó szégyent magam miatt, de egyelőre csak tételezzük fel, hogy minden rendben csak én néztem be mindent.
- Szóval... azt mondod, hogy félreértettem mindenki kommunikációját?
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Pókvadászat macskamód

Lilia Volkov Szer. Nov. 01, 2023 8:53 pm
• doing the best they can •
KAINE & LILI

Nem tudta elrejteni az elégedett, aprócska mosolyt a dicséret hallatán. ”Most te voltál a tigris.” Határozottan jól esett neki. De hamar levakarta az arcáról és elgondolkodott rajta. Nyilván élből rávágta volna, hogy nem futott volna el. De az ő volt, a saját tapasztalataival és a saját szemszögéből nézve az egész eseményláncolatot.  
- Valószínűleg ugyanazt, mint te - ismerte el őszintén. - Még mindig nem értek egyet vele. De én láttam, hogy Romy nem tőled rezelt be. A te helyzetedben, a te tapasztalataiddal, erre a jelenetre felébredve viszont valószínűleg én sem mertem volna a helyszínen maradni. Biztos le kellett volna nyugodnom először. Te is ezt csináltad? - kérdezte kíváncsian. Tényleg igyekezett egy kicsit belehelyezkedni a másik helyzetébe és abból a perspektívából is átgondolni a történteket. Nem akart úgy tenni, mintha ő annyival jobb vagy ügyesebb lett volna. Ebben a helyzetben biztosan nem lett volna az.  
- És komolyan is gondolom. Miért ítélkeznék? - válaszolt egy bátorító mosollyal. - Egyrészt, a barátaid a választott családod. Másrészt te pont annyira nem kérted ezt az utat, mint én az alakváltást. Ezt dobta a gép. Abból dolgozunk, amink van. A beszélgetéseinken és az együtt töltött időn nem módosít semmi - tette hozzá. Nyilván sokat módosított volna a helyzeten, ha például kiderül, hogy Kaine a HYDRA ügynöke, de megszavazta neki a bizalmat. Sosem tett arra utaló jelet, hogy bármikor elárulná őket, éppen ellenkezőleg. És biztos volt benne, hogy a mostani szavait nem akarja majd visszaszívni később sem. Ennyire már ismerni vélte a lakótársát.  
Elgondolkodva hallgatta Kaine történetét. Ezt igazából most hallotta először így egyben. Kicsit olyan volt, mintha minden mindennel összefüggött volna, és a sors különös fintora folytán verődtek volna így egy kupacba. Talán ez egy jó lehetőség is volt arra, hogy egy kicsit visszaüssenek az ellenségeiknek. Nem gondolta volna, hogy sokan számítanak arra, pont ez a szedett-vetett kis csapat lesz az, akik együtt indulnak neki az ismeretlennek.  
- Köszönöm, hogy elmondtad - mosolygott Kaine-re, miután sikerült egy kicsit feldolgoznia magában az új információkat. - Akár köze van hozzá, akár nincs, te mellettünk vagy. És elég hosszú utat tettél meg a kezdeti programozásod óta. Ez egyáltalán programozás, amúgy? Vagy komplett agymosás? - ebben nem volt teljesen biztos, de végül vállat vont. - Nem az a személy vagy, akinek teremtettek, és szerintem ez egy kifejezetten jó dolog. Magadnak gondolkodsz, magadnak szerzel barátokat, és mint a mellékelt ábra mutatja, szarul érzed magad, ha az eredeti programot követed. Szerintem örüljünk annak, hogy a doki ennyire elrontotta a dolgot. Az ő bukása neked és a szabad akaratnak siker. Én kifejezetten szeretem azt a Kaine-t, akit megismertem - tette hozzá, remélve, hogy ezzel valamennyire sikerül visszaadnia barátjának a korábbi önbizalomból. Vagy hogy ő is egy kicsit máshogy fogja majd látni magát és a körülményeit. Egyáltalán nem gondolta, hogy szégyenkeznie kellett volna a múltja és a körülményei miatt.  
- Nagyon próbálkozott. És nem bántottad, az csak egy karcolás volt. Peternek nagyobb kárt okoztál, de az sem tűnt annyira vészesnek - tette hozzá gyorsan. Kicsit el kellett gondolkodnia, ahogy felidézte az emlékeket. - Igazából minket Romyval csak kikerülni próbáltál. Engem simán dobhattál volna úgy, hogy komoly bajom legyen. De se oszlop, se üveg nem volt a közelemben, pedig az probléma lehetett volna nekem is. Romyt pedig kifejezetten csak félrelökni próbáltad, ki az útból - osztotta meg a saját szemszögét az eseményekről. Tekintve az állapotot, amiben Kaine volt és a programját, ez így kifejezetten olcsó megúszásnak tűnt. Mármint ahhoz képest, ami lehetett volna.  
- Azt én értem, de ezt ő nem tudja - szusszant egy nagyot Romy sokkparádéját illetően. Látta, hogy Kaine nincs annyira kiütve, de ugyanakkor Romy reakcióját is látta. Azt is tudta, hogyan viszonyul unokanővére az erejéhez. A következő kérdésre lassan bólintott. - Igen. Eleve fél az erejétől, főleg az elektromos aurától. Meg hogy bánt vele olyanokat, akik közel állnak hozzá. A te lelépésedet is úgy értelmezte, hogy amiatt mentél el, mert bántott, úgyhogy most épp az önvád gödrében fetreng. Őt pont annyira nem tudom kirángatni, mint téged - tette hozzá egy sóhajjal. Nem mintha nem próbálta volna. Igyekezett ő. De így roppant nehéz volt. Biztos volt benne, sokkal könnyebb lett volna, ha Kaine és Romy megbeszélik és tisztázzák a dolgot. Mert ő hiába magyarázott és fordított köztük, ha neki nem volt hajlandó hinni egyik fél sem. Túlzottan be voltak ragadva mindketten önmaguk hibáztatásába. Neki pedig fájt nézni mindkettőt.  
- A korábbi tapasztalataid biztosan téged igazoltak volna - rázta meg a fejét a magyarázatot hallva. - Ha sosem volt olyan, akiben bízhattál, akkor valóban nehezebb megadni és kiérdemelni. Ebben nem beszélhetek a többiek nevében, de én továbbra is maradéktalanul bízok benned. Néha örülök a magyarázatnak. Az is fontos lehet, amit te nem érzékelsz annak. Lehet, hogy ami neked magától értetődő az nekem, nekünk, teljesen új információ és fenekestül felforgatja a gondolatmenetet. Ha komolyabb dolgokat tervezünk, akkor ezt vedd figyelembe, rendben? - kérte egy mosollyal. Ő ugyanúgy a szövetségesének gondolta Kaine-t, mint eddig. Most már azt is tudta, hogy többet, jobban kell majd kérdeznie. Ezzel együtt tudott élni, ha a srác is megszavazta nekik a bizalmat. Vagy legalább neki. Anélkül nem ment az együttműködés. De tekintve, hogy edzés közben is eléggé elengedhetetlen volt az egymás iránti bizalom, neki talán könnyebb volt átlendülnie azokon a dolgokon, amik korábban nem hangzottak el.
Kicsit döbbenten nézett a srácra, immár a tetőn fekve, mikor megemlítette a halott dokit. Aztán becsukta a száját, felnézett a csillagokra, és végül egy bólintással hozta meg az ítéletet.  
- Helyes. Akkor abban a világban már nem árthat másnak - tette hozzá magyarázatként. - Ez csak egy nehezítés. Majd megtaláljuk, hol az a kikapcs gomb - ő legalábbis nem gondolta, hogy megoldhatatlan lett volna. Az akadályokkal pedig képes volt megküzedni. És közülük senki más sem volt bajba jutott, megmentésre szoruló hercegkisasszony.  
- Szerintem gyere vissza nyugodtan. Ne ettől tedd függővé. Ha itt jól érzed magad, akkor itt a helyed. Eddig csak a biológiai ikredre, Peterre triggerelt ez a funkciód. Vagy van más is, aki ellen be vagy programozva és figyelnünk kellene? Ezeket fontos lenne tudni - gondolkodott el a dolgon, miközben továbbra is Kaine-t fixírozta. - A kikapcs gombot meg majd megkeressük együtt. Ha ennyire nehéz irányítani, akkor biztosan volt valami fail-safe. Mármint, a legtöbb fegyvernek szánt eszközt nem hagyják biztonsági leállítás nélkül. Még a biológiai fegyverekre is szokott lenni egy ellenszer, hogy ne a küldőt iktassa ki... Ne haragudj, ezt így megfogalmazni simán csak rossz. Te egy valós személy vagy, valós érzelmekkel, nem holmi tárgy vagy játékszer. De eszedbe jut bármi, ami segíthet? - tette fel a kérdést, amint sikerült túllendülnie azon, hogy épp fegyvernek titulálta a lakótársát. Valahol az is volt, de azért ez mégsem tűnt egy etikus megfogalmazásnak. Nem véletlenül volt a klónozás, mint olyan, egy roppant etikátlan dolog.  
Hogy NE kezelj konfliktust...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Re: Pókvadászat macskamód

Kaine Parker Vas. Okt. 29, 2023 4:02 pm
• doing bad for good reasons •





Lili
&
Kaine




Lili eltökéltségét látva tudtam, hogy nem egyszerű beszélgetésnek nézünk elébe, de most egyszer nem éreztem azonnali lelépésre a késztetést. Legalábbis így, hogy itt állt velem szemben nem igazán. Lehet előtte pár perccel még gyorsan meggondoltam volna magam, de nem akartam a készülődését semmibe venni. A leghamarabb vele értettem szót, mert sok mindenben hasonlóképp gondolkoztunk és könnyű volt edzés közben sok témát megvitatni. Nem akartam visszaélni a bizalmával, most pedig ezzel a gesztussal úgy éreztem újból megelőlegezte annak ellenére, hogy két nap telt csupán el az incidens óta. Nekem ez sokat jelentett, szerettem volna tiszteletben is tartani a gesztusát.
Egy pillanatig sem fordult meg bennem, hogy hazudjak, eltökélten készültem hát fel minden létező megvitatandó téma felé is. Egyszer elkerülhetetlen lett volna ez, nem igaz? Határozottan jó ötlet volt a tető, mert nem éreztem magam annyira korlátok közé kényszerítettnek, mint az előbb lent a szobában. Bár egy pillanatig sem kételkedtem abban, hogy kényszerített volna bármire, hiszen a távozás lehetősége folyamatosan ott lebegett a levegőben.
Félelmetesen helytállónak ítéltem meg az észrevételét, éppen csak nem olvasott a fejemben és ha nem ismertem volna a képességeit, most azt is elhittem volna neki.
- Még sohasem féltem. Se zsigerből se sehogy. De ott elborzasztott a tudat, hogy egy életre elástam magam előttetek. Nem várom el, hogy megértsd, miért léptem le azonnal. Te tényleg nem féltél, igazából most te voltál a tigris. De mást sem láttam, mint hogy Laze kiakad tőlem, Romy pedig mellette áll és retteg. Ebből te mit vontál volna le? - talán lett volna lehetőség, hogy megbeszéljük, talán egyszerűbben is végződhetett volna, de az ismeretlent még sosem tudtam jól feltérképezni és nem akartam szembenézni vele. Eddig sohasem kellett, pedig egy pillanatig sem arról volt szó, hogy ne akarnék felelősséget vállalni bármiért.
Lili utolsó mondata még sokáig visszhangzott a fejemben, miközben már a következő szendvicset vettem magam elé. Amíg beszélt, addig én is inkább figyeltem, de csak füleltem, a tekintetem inkább a szendvicsre esett vagy valahová a távolba. Lehet kissé úgy tűntem, mint aki nem is figyel, de amint befejezte a mondandóját, egy hálás pillantást küldtem felé.
- Ezt te mondod így először. Mindenfajta előítélet nélkül. - szerettem volna, hogy kicsit megértse a mélységét is annak, miért reagáltam úgy, elvégre tényleg minden magyarázat nélkül léptem le az egyetemről anélkül, hogy esélyt adtam volna bármilyen elfogadásnak. Ez eddig nem igazán szerepelt a szótáramban. Persze láttam, ahogy elfogadják egymást, ahogy elfogadják az én képességeimet. De a létezésemről még soha nem esett pozitív szó. Talán az első néhány hét ilyen volt, amikor még nem lépett fel a génjeim labilissága. Erről azonban jelenleg hallgattam, hisz amóta átjöttem nem jelentkezett, ezt úgy ítéltem meg, hogy talán mégis stabilizálódott valami az átlépéskor.
Azért a reakciója magáért beszélt, megfordult a fejemben az is, hogy esetleg sok, az amit mondok, de inkább figyeltem, mert tényleg szerettem volna megérteni az ő nézőpontját is. Kontextus. Hát persze, kontextus. Most akkor nekem is kontextusba kellene helyeznem szituációt, hogy ő is jobban átlássa, elvégre csak annyival dobálóztunk, hogy egy klón vagyok.
- Nem tudom, hogy Dr. Warrennek volt-e köze ehhez a HYDRA-hoz, Laze szavaiból arra engednék következtetni, hogy van. Neki csak annyi célja volt, hogy Pókembert legyőzhesse így vagy úgy. Ezért teremtett meg engem, felvértezve az ő képességeivel, az ő emlékeivel, tudásával, hogy levadászhassam. Engem kezdetben más sem éltetett, csak az amire beprogramoztak. Nem volt múltam, nem volt előéletem, igazából nem is tudtam, mit jelent bírni valakiben, örülni valakivel és néha még mindig mások rezgéseire reagálok önkéntelenül is. Ne kérj bocsánatot olyanért, ami nem a te hibád. - óhatatlanul szükségesnek éreztem beavatni pár dologba, hogy ne érezzen bűntudatot. Ő leginkább semmiről nem tehetett, ami eddig történt, ahogy a többiek sem. Én működtem másképp, ezt nehéz is lett volna bármire vagy bárkire ráhúzni.
- Nem sok mindenre emlékszem abból, amikor abban a kaotikus állapotban voltam, de így már értelmet nyer az, hogy miért emlékszem a szavaira. Olyan volt, mintha belemászott volna a tudatomba és megpróbált volna csillapítani. Bátor húzás volt, mert bánthattam is volna. Igazából bántottam is. - nem kerteltem, valami valóban derengett. Ahogy azzal is tisztában voltam, hogy sikerült őt megsebesítenem, amitől nettó bűntudatom volt. De csak addig kaptam a lehetőségen, hogy megszólaljak, amíg ivott. Nem akartam megszakítani a mondandójában. Én is visszatértem egy újabb szendvicshez, mert miközben Lilit hallgattam, addig is tudtam valamit csinálni közben.
- Ahhoz magasabb feszültség kell, hogy komoly kárt tudjon okozni. - nem egészen értettem, miért gondolta Romy azt, hogy bántott. Oké, kioffolt, de semmi maradandó nyoma nem lett azon kívül, hopgy magamhoz tértem végre. Így aztán két értelmes mondatnál többre is futotta anélkül, hogy a pengékkel válaszoltam volna továbbra is mindenki reakciójára. Igazán nem vallott rám és mégis velejéig az én kezem nyoma volt. Aztán megragadt valami a mondandójában.
- Várj... Romy sírt? - pislogtam úgy rá értetlenül mintha azt mondta volna, hogy meg sem történt a tegnapelőtt. Pedig ez nem volt igaz, mármint a tegnapelőtt, de valahogy nem gondoltam volna, hogy ilyen intenzív reakciókat váltok ki belőle, hiszen odaát... odaát teljesen más volt.
A beszélgetésünkben volt valami könnyed, nem ragadtunk le egy téma megtárgyalásánál, inkább tovább ugrottunk a következőre, aminek mindkettőnk szemszögét kielemeztük. Hajlottam rá, hogy megértsem az ő nézőpontját is és minél tovább voltunk idefent, annál kevésbé éreztem kellemetlennek a társalgást. Nem vallató volt, inkább objektív. És ezt nagyon értékeltem.
Az őszinteség négyünk között egy olyan törékeny dolog volt, amit akkor úgy éreztem, ripittyára törött. Nem voltam őszinte velük, magammal, a helyzettel. Valóban felhívhattam volna rá a figyelmüket, hogy az esetemben akadhattak kitérők, komoly kitérők, amivel számolni kellene.
- Azt gondoltam ez nem lényeges. Mármint meg akartalak csak kímélni titeket a kellemetlen részletektől, ugyanakkor bennem volt valóban az, hogy utána már másképp néztek rám. Sajnálom, berögződés. - erre nem mentségként akartam hivatkozni, egyszerűen annyira belém volt kódolódva ez a viselkedés, hogy még én sem tudtam felülírni., Sem a rombolást.
Egy pillanatra elmosolyodtam Laze és a bojlerrel kapcsolatos viaskodásán. Egyfelől sajnáltam, hogy nem voltam itt, de ha itt lettem volna Romy valószínűleg nem büntetné őt semmivel. Azt hiszem.
- Nem tudom, hogy van-e kikapcs gomb. A doki magával vitte a sírba, amikor felnyársaltam. - szusszantam végül. Nem voltam ugyan annyira beszédes mint Lili de azt hiszem sikerült mindenre választ adnom neki. Nem tudtam ugyan, hogy mi és mennyire érdekelné,  de ha felteszi a kérdést, én kész voltam válaszolni rá.
- Azt hiszem csak akkor lenne biztonságos visszajönnöm, ha rájönnétek, hogy lehet másképp kikapcsolni.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Pókvadászat macskamód

Lilia Volkov Vas. Okt. 29, 2023 3:55 pm
• doing the best they can •
KAINE & LILI

Ha őszinte akart lenni, nem lepte meg a válasz annyira, mint kellett volna. Talán valahol sejtette, hogy a megérzései pontosak lehettek. Úgyhogy csak bólintott.
- De mégsem tetted - világított rá a tényre egy mosollyal. Hogy csak még nem tette, vagy nem is tette volna, az teljesen mellékes volt. Még itt volt, és meg tudták ejteni a beszélgetést. És ez volt a lényeg.
Az ő képességeikkel rettenetesen egyszerű volt pillanatok alatt a tetőn folytatni a társalgást.
- Tudom - sóhajtott. - De én meg abban a kérdésben nem leltem értelmet - csóválta a fejét. Szánt szándékkal nem volt hajlandó közreműködni Kaine önértékelésének rombolásában. Akkor sem, ha saját magával akarta csinálni.
És mivel ő őszinteséget várt el, ő is őszintén válaszolt neki. Egyforma értékű csere, gondolatokban is. Így volt fair. Nem akart vele játszani és lógva hagyni. Mindenek előtt szerette volna megnyugtatni, hogy igazából túlgondolta, és nem annyira tragikus a helyzet, mint ahogyan megéli.
- Nem, valóban. Nem is szeretném, ha teljesen eluralkodna rajtad ez a dolog. Leginkább azért, mert neked sem lehet kellemes. Láttam az arckifejezésed, amikor magadhoz tértél. Senki nem érdemli meg, ennyire elveszítse önmagát - tette egyik kezét a srác vállára biztatóan. - Egyébként is, engem kergetett már tigris ennél kevesebbért is. Az jó edzés volt zsigeri félelemből - igen, tudta, az nem volt vérre menő. Legalábbis nem komolyan. Ellenben határozottan túlkapás volt az is. És nem kívánta megismételni. Sem most, sem máskor. Nem volt jó buli. Kaine még nem tudott belőle annyira zsigeri félelmet kiváltani. De talán kellett volna. Ő is sejtette.
- Kaine... Ebben a házban senki nem átlagos. És mindenkinek megvan a maga csomagja. Mi vagyunk az utolsók, akik megkövezhetnek azért, ami vagy - mutatott rá gyengéden. Tényleg úgy gondolta, ez nem erről szólt. Ha valahol, itt igazán olyanokra lelhetett, akik elfogadták olyannak, amilyen. Csak akarnia kellett.
- Ay dios mio - temette a tenyerébe az arcát ezt hallva. Kicsit bánta, hogy nem egy sört hozott magának is. Bár nem szerette a sört, úgyhogy a teával még mindig jobban járt. - Kontextus... Kontextusról hallottál? - kérdezte sóhajtva. - A HYDRA a képességekkel és azok felélesztésével kísérletezik. Mindkettőnknek Romy papája jutott eszébe Laze sztorijáról. A tiednek ahhoz semmi köze nem lett volna. Ami azt illeti, nálam az alertet Romy reakciója kapcsolta be. Ne haragudj, az biztos nem tűnhetett annyira biztonságos közegnek, mint reméltük - ismerte el egy kisebb fejcsóválással. Lehettek volna elfogadóbbak elsőre. Sőt, illett volna megnyugtatniuk sokkal jobban mindkét srácot.
- Romy pedig... Huh, hogy mondjam? A metakommunikációja még nekem is félreértelmezhető. Jut eszembe, bocsánat, amiért rád ugrottam! Romy olyan volt, mintha segélykérést kommunikált volna felém, de utóbb kiderült, hogy ott majdnem ura volt a helyzetnek - sajnálkozott egy zavart mosollyal. Aztán kinyitotta az üdítőjét és ivott még egy kortyot. - De igazából témánál vagyunk. Erről akartam is beszélni most. Romy nem tőled ijedt meg. Romy attól ijedt meg, hogy bántott téged az elektromos aurájával, amikor kisütötte a suli rendszerét és felerősítette azt a sokkolót. Legalábbis ő így élte meg, és most azt hiszi, neheztelsz rá is. Már kisírta a szemét emiatt, miközben mindketten azt hiszitek, a másik tőletek fél - darálta le egyben. Azért vett közben levegőt, csak azt akarta elkerülni, hogy Kaine közbe szóljon. Nem tagadta, hogy az unokatestvére kiborolt. De jobbnak tűnt itt és most pontosítani, hogy mitől borult ki.
Őszintén bólintott. Itt úgy érezte, jobb nem közbe kotyognia. Hagyta, hogy Kaine megrágja magában a kérdéseket, és a teljes figyelmét neki és a válaszának szentelte. Együttérző mosollyal figyelt. És várt még egy keveset, hátha Kaine mondana még valamit. Mikor úgy tűnt, véglegesen befejezte, megrázta a fejét.
- Ezzel azért vitatkoznék. Nem mondom, hogy nincs alapja, de én egy kicsit másképp látom. És érezd magad megtisztelve, mert nem a kedvenc hobbim emberek között fordítani - emelte fel a kezét figyelmeztetően, mielőtt folytatta volna. - Ha engem kérdezel, Laze sem azon borult ki, ami vagy. Hanem mert úgy érezhette, nem bízol meg bennünk. Amikor leültünk akkor este, hogy kiterítsük a kártyáinkat, ő elég szenzitív információkat osztott meg. Jogosan várhatta volna el, hogy a hasonló értékű titkot te is megoszd cserébe. Egy hónappal később szembesülni a ténnyel... Nekem is letaglózó volt. De neki valószínűleg sokkal jobban, hiszen ő is kísérlet eredménye - osztotta meg a saját meglátásait a helyzettel kapcsolatban. Nem volt egyszerű adekvátan megfogalmazni a zsigeri érzéseket. Egyszerűen csak ő így értelmezte és kész. - Szerintem amúgy ő sem gondolta teljesen komolyan, hogy ne lennél idevaló. És gondolom, mostanra megbánta valamennyire. A bojler azóta sem ad neki egy csepp meleg vizet sem - vont vállat szőke lakótársukkal kapcsolatban. Persze, nem tudta megállni somolygás nélkül. Kifejezetten szórakoztatta a dolog, bár azért mélyen együtt is érzett gyerekkori barátjával ebben a szorult helyzetben. Vagy épp fagyos helyzetben. Ettől még azt is gondolta, hogy Poison Ian magának ásta a gödröt, amibe most belefeküdt. Azt azért meg kellett adnia neki, hogy hősiesen viselte.
- A nyílt nap mellékes. Persze, nem ideális a helyzet, de rosszabb is lehetett volna. Nem szerencsés, hogy az történt, ami. Értékeltem volna, ha tudjuk, hol a kikapcs gomb ezen a funkciódon - lökte finoman oldalba a srácot. Közben mosolygott. Tudta, hogy komoly a téma, de egy kicsit azért igyekezett oldani a helyzetet. - Szerintem a legfontosabb, hogy egyikünknek sem esett komoly baja. És szeretném azt hinni, hogy ha bármelyikünkkel történt volna hasonló, te is azért küzdöttél volna, hogy magunkhoz térjünk - tette még hozzá. Ismét belekortyolt az italába. Rengeteget beszélt. Úgyhogy a maga részéről, amint bezárta a palackot, hanyatt dőlt és onnan nézett fel Kaine-re. Kíváncsi volt, hogyan reagál majd most és mit válaszol majd.
Hogy NE kezelj konfliktust...

✿ Elli



Re: Pókvadászat macskamód

Kaine Parker Vas. Okt. 29, 2023 3:53 pm
• doing bad for good reasons •





Lili
&
Kaine



Lilit nem úgy ismertem meg, hogy abból amit a fejébe vett, bármit is engedett volna. Következetes és átgondolt tervébe pedig épp az imént estem csapdába. Valóban nem voltam elég óvatos, pedig vele duplán számolnom kellett volna. Annyira korainak éreztem ezt a beszélgetést, hogy leginkább emiatt voltam ennyire szótlan. Na meg persze nem állt szándékomban hazudni, mindkettőnket egyszerűbb volt megkímélni a jelenlegi helyzetben. Bőven lett volna miről beszélgetnünk, amire nem gondoltam még úgy, hogy készen állnék. Magamnak nem hazudhattam, hogy a reakcióiktól tartottam, nem is inkább attól, hogy elmondjam a teljes sztorit.
Nem járt messze igazából a valóságtól, ugyanis valóban megfordult a fejemben, hogy egyszerűbb lenne csak lelépni, mint eddig minden másik helyről is. Olyan könnyedén váltottam eddig világot, országot, helyeket, ahol átmenetileg megszálltam. A Mi Casa volt az első olyan otthonom, ahol kicsit normálisabbnak érezhettem magam. Emberibbnek.
- Nem tagadom, megfordult a fejemben. - nem szerettem volna továbbra sem rácáfolni olyanra, ami nem így volt. Hamar rájöttem, hogy őszinteséggel többre mentem, mint bármi mással. Ha valami infó kimaradt volna, azt vagy nem szerettem volna még idejekorán ellőni vagy egyszerűen nem volt olyan fontos, hogy beszéljek róla. Épp ezért alakult ki ez a jelenlegi helyzet. Jól esett, hogy most is gondolt rám.
Lili mondandóját még emésztenem kellett kicsit. Furcsa egy megnyilvánulásnak tartottam azok urán, hogy annyira kiakadtak. Laze legalábbis biztosan és benne még ő sem volt biztos. Én sem. Romyt pedig nem tudtam hová tenni, számomra annyira egyértelmű volt, hogy tőlem pánikolt ennyire be. Sokat gondolkoztam azon, hogy talán mindez nem is járna nekem és azon is, hogy hosszú távon képtelen lennék beilleszkedni. Más sem példázta ezt jobban, mint hogy megint elvállaltam néhány komolyabb melót és még élveztem is, hogy csak ki kellett kapcsolnom közben.
- Nem úgy értettem. - jelentőségteljesen vontam fel a szemöldököm a válasza után. Idefent némiképp könnyedebben jutottam levegőhöz, legalábbis úgy éreztem kevésbé volt fojtogató a beszélgetés így a négy fal nélkül. Lili mellett még sosem éreztem magam ennyire szétesettnek és ez zavart. Értékeltem, hogy nem siettetett, de a kérdései elől aligha volt menekvés. Fáradtan fújtam ki a maradék szuszt, de mielőtt még választ adhattam volna neki, inkább elvettem egy szendót. Lili kosztjára sosem panaszkodtam.
Legalább valahol jól működtek a megérzéseim. Túlságosan is nagy dolgot hallgattam el elülők, ami lássuk be nem a legbarátibb sztori volt. Egy valami, leginkább így tudtam magam definiálni, mert voltaképp nem véletlenül nem volt legális a klónozás. Az emberek féltek általában az ismeretlentől és a mástól és én beletartoztam ebbe a kategóriába.
- Csak mert nem hagytátok. Nem láttatok még igazán pusztítani. - ragadtam ki a szavaiból azt a részt, ami a leginkább zavart és amin el tudtam indulni. Úgy éreztem, ezt a beszélgetést már nem fogom megúszni, túlságosan is nyakig benne voltam már, hogy csak úgy kiszálljak belőle.
- Tudod az emberek kiszámíthatatlanok. Megszoktam már, hogy általában negatív reakciót váltok ki belőlük. Nem véletlenül voltam mindig egyedül. - így könnyebb volt a tudattal is létezni mint mások ítéletével. Most pedig esélyt sem adtam annak, hogy elmondják, mit gondolnak rólam. Mindig a könnyebb utat választottam, legtöbbször mert nem volt más választásom.
- Láttam, Laze sztorijára mit szóltatok, nem tudtam, hogy az enyémre hogy reagálnátok. Romy most is kiborult, ezt nem tagadhatod le te sem. Csak jó volt kicsit átlagosnak tűnni. - mintegy magamnak visszaigazolásképp is mondtam ezt egy vállvonás kíséretében. Próbáltam nem túlságosan rápörögni a témára, de amilyen ütemben elkezdtem burkolni a szendvicseket, az nem az ellenkezőjét bizonyította. Nem voltam arra felkészülve, hogy beszéljek arról, most mit éreztem. Leginkább haragot.
- Tényleg érdekel? - pillantottam rá, bár egyértelműen érdekelte, ebben még csak kétségem sem merülhetett volna fel, de a kérdést már nem tudtam visszaszívni.
- Úgy érzem, hogy hibáztam. Csalódást okoztam nektek azzal, hogy tönkretettem a nyílt napot az egyetemen, azzal, hogy rátámadtam Peterre, pedig Romynak megígértem, hogy nem fogok így tenni. Nem mondtam el mindent magamról, rátok támadtam és ha nem fékeztek meg, akkor komolyabb bajt is okoztam volna. Lazenek igaza van. Nem vagyok sem ember, sem ide való.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Pókvadászat macskamód

Lilia Volkov Vas. Okt. 29, 2023 3:51 pm
• doing the best they can •
KAINE & LILI

Már a pillantása is sokatmondó volt, ahogy levonta a konklúzióját. És egyáltalán nem lepte meg Kaine bólintása. Legalább ebben egyetérthettek jelenleg. Ugyan ő nem érezte úgy, hogy komoly nézeteltérésük lett volna. De hazudott volna, ha azt állítja, tudja, mi jár lakótársa fejében.  
Nem számított rá, hogy Kaine ténylegesen válaszra kéri. Ezért a válaszra is csak az első döbbent pislogás után telt tőle.  
- Őszintén szólva úgy viselkedsz, mintha már fél lábbal kinn is lennél az ajtón és vissza se akarnál nézni. Ami kár lenne, mert mindannyiunknak hiányoznál - ennél a kijelentésnél azért el kellett gondolkodnia, vajon ténylegesen mennyi az igazságtartalma. - Na jó, Laze esetében nem merem ennyire kategorikusan kijelenteni, de Romy és Arrow mindenképp hiányolnának. Ahogy én is - javította ki magát nagyon gyorsan. Nem szerette volna tévhitekbe ringatni a srácot. Éppen ezért olyasmit inkább nem akart felvázolni neki, aminek az igazságtartalmában nem volt biztos.  
De miután Kaine elfogadta a meghívását, nem volt más hátra, mint áthelyezni a tetőre a beszélgetést. Nem szerette volna, ha Arrow esetleg felveri az egész házat. Úgy sejtette, Kaine nem véletlenül próbálta őket kerülni. Csak ő volt legalább annyira makacs, mint a lakótársa, ha egyszer a fejébe vett valamit.  
- Mert nem tudhattam biztosra, hogy ettél-e az elmúlt két napban. Duh - forgatta a szemeit a készülést illetően. Aztán egy mosolyt is megejtett felé.  
- Nézd, nem fogom azt mondani, hogy jól esett akkor és ott szembesülni az igazsággal. De szerintem édesmindegy, hogy az információ tudatában voltam-e, amikor megismertelek, vagy nem. Téged ismertelek meg. Te sem a szüleim alapján ítélsz meg engem. Én miért értékelném át a kapcsolatunkat? - vont vállat a kisebb magyarázat után. Aztán még sóhajtott is. - De tényleg. Jól esett volna korábban tudni, vagy számítani erre a triggeredre, de ami megtörtént, megtörtént. Téged leuralt egy kód, Laze növényekbe borította a fél épületet, bár tény, ha rajtam múlt volna, a kamerákat is bezúzza, de mindegy. Romy kioffolta a biztosítékot és még pár elektronikát. Négyünk közül.... nos, szerintem te végezted a második legkisebb pusztítást - végzett egy gyors kalkulációt és számadást. Nos, a többiek mellett az ő ereje és skillszettje elég jelentéktelennek tűnt. Az is volt a kis kalandjuk során. De ez mellékes volt.  
Aztán Kaine válaszát hallva az égnek emelte a tekintetét. El kellett számolnia magában tízig. És mivel ennél többet akkor sem kapott, csak sóhajtott.
- Nem a kérdésemre válaszoltál. Inkább mondd el hogy vagy? Hogy érzed magad? Mi jár a fejedben? És sokáig tervezel még távol maradni? - érdeklődött tovább, még jobban is konkretizálva az első kérdéseit. Remélte, hogy Kaine-nek is leesik, a kerülgetéssel nem jár jól. Egészen addig tervezte ostromolni ugyanis ezekkel a kérdésekkel, ameddig választ nem kapott rájuk. Ennyit igazán megérdemelt közülük mindenki.
Hogy NE kezelj konfliktust...

✿ Elli



Re: Pókvadászat macskamód

Kaine Parker Vas. Okt. 29, 2023 3:50 pm
• doing bad for good reasons •





Lili
&
Kaine




Francba! Nem voltam elég óvatos. Nem mintha zavart volna Lili jelenléte, inkább abban kételkedtem, hogy én készen álltam-e egy esetleges beszélgetésre. Romyval ellentétben Lili sokkal célratörőbb volt, ha megkeresett, mindig kész tervei voltak arra vonatkoztatva, mit szeretett volna tőlem. Valahogy tudta a receptjét annak, hogy edzés közben miképp lehet velem könnyebben beszélgetni és mivel olyankor elég komfortosan éreztem magam, annyira nem is volt nehéz témáról témára lépegetni.
Most azoban a szemébe nézni is sokkal nehezebb volt, mint azt előre gondoltam.
Nem állt szándékomban hazudni neki, így csak bólintottam a saját megválaszolására. Igazat adtam neki, mert így is lett volna. Igazából magamat sem értettem egy ponton. Nem tudtam, ha adok időt nekik lehiggadni, akkor miképp reagáltak volna és Laze szavai túlságosan célt értek ahhoz, hogy a többiekét is megvárjam. Egyáltalán nem voltam abban biztos, hogy vajon ugyanúgy reagáltak volna, egyszerűbb volt csak meglépni. Mint eddig mindig mindenhonnan. Mások véleménye sosem számított, most viszont tartottam az esetleges negatív retorzióról.
Ahogy azonban Lili testbeszédét feltérképeztem, egyáltalán nem tűnt sem ellenségesnek, sem nyugtalannak. Sok hűhó a semmiért lett volna? Nem, ezt aligha hittem volna, hiszen nem kis pusztítást csináltam és eddig még nem is látták ezt az oldalamat. Nem így költöztem be, nem ebben állapodtunk meg, én pedig csak szerettem volna kicsit tartani magam a házi szabályokhoz.
- Igen, kérlek ne kímélj. - azon a ponton voltam, hogy inkább mondjon meg mindent a szemembe, mint kerülgessük az esetleges hibáimat. Akadt pár, kapásból fel tudtam volna sorolni az összeset. Magammal együtt, mert voltaképpen a létezésem volt a legnagyobb hiba. Egy pillanatra a megjegyzésére átsuhant volna egy derűsebb mosoly is, de amíg nem tudtam, hogy mire szeretett volna kilyukadni ez a várakozás, addig én is inkább feszült várakozásba raktam magam. Noha nem látszott ez meg a mozdulataimon, annál hallgatagabb voltam. Még a szokásoshoz képest is.
Szó nélkül követtem a párkányra, de nem terveztem megelőzni, mintegy belerörődően elindultam utána. Úgy éreztem, hogy nem lenne fair még egyszer szó nélkül dobbantani, amikor készült és engem várt ezzel a sok szendviccsel. De tényleg nem értettem, miért készült ennyit. Lassú mozdulatokkal ültem végül csak le mellé és néztem fel az égre, majd el a város felé, amerre épp nem valami magasabb toronyház keresztezte a látómezőt. Szándékosan nem informálódtam semmit az elmúlt két napban még a pókoktól sem, pedig aztán hasznos kis hírvivőknek bizonyultak.
Vártam, nekem nem okozott gondot a csönd, nem volt terhes, sem nyomasztó. Jótékonyan burkolt magába, miközben még mindig csak figyeltem valamit. Hogy az a valami egy épp áthaladóban lévő autó volt vagy az égen egy repülőgép villogói, annyira nem figyeltem oda. Lili szavai visszhangoztak a fejemben csupán.
- Tényleg nem értem, hogy ezek után még miért gondolod ezt és miért készültél ennyi mindennel. - mindez roppant szokazlan és furcsa volt a számomra. De azt hiszem jól esett és ettől nettó szégyenérzetem támadt. Gyakorlatilag szétbarmoltam egy iskolát és még őket is veszélybe sodortam. Mi van akkor, ha komolyabban bántom őket? Annyira ködösen derengett még nagyon sok minden, felidéznem is nehéz volt.
- Én sem tudok válaszokkal szolgálni neked, nem vagyok genetikus. Sem tudós. Csak a kísérlet eredménye.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Pókvadászat macskamód

Lilia Volkov Vas. Okt. 29, 2023 3:47 pm
• doing the best they can •
KAINE & LILI

Figyelte Kaine-t, és próbálta nem észrevenni azt, ahogyan a mozdulaton menet közben módosított. Már ami a sporttáskát illette. Egészen türelmes volt, és azzal sem zavartatta magát különösebben, hogy Kaine ennyire mélyen hallgatott. A megjegyzést hallva felvonta a szemöldökét. Ő bizony megvárta, ameddig Kaine felé fordult és rá nézett, mielőtt válaszolt volna.
- Figyelembe véve, hogy mindketten megvártuk a mozgással, ameddig a többiek alszanak, te még azt is, hogy az én mozgásomat se érzékeld, bejöttél volna egyáltalán, ha tudod, hogy itt vagyok? - érdeklődött, még mindig felvont szemöldökkel. Aztán hamar sóhajtott és megrázta a fejét. - Szerintem mindketten tudjuk a választ - tette hozzá. Nem várta, hogy Kaine a szemébe hazudjon. Ezen a ponton ugyanis az lett volna az egyetlen visszavágási lehetősége. És mivel kifejezetten érzékeny volt arra, ha hazudtak neki, ezt az opciót igyekezett elkerülni.
- Szeretnéd, hogy erre őszintén válaszoljak? - válaszolt kérdéssel a kérdésre. Ami igazából az ő kérdésére volt a válasz. Amúgy annak nézett ki. Még a viselkedés is olyan volt, mint a lakótársnak, aki már fél lábbal kinn is van az ajtón. Tartotta a szemkontaktust, ahogy Kaine közelebb lépett. És kivételesen attól is eltekintett, hogy a saját kérdéseire nem kapott választ. Az ajánlata állt. A sörrel és a szendvicsekkel együtt.
A kérdésre oldalra billentette a fejét. Átadta az italt, majd elmosolyodott. Felkapta a szatyrot és megpaskolta Kaine vállát.
- Ennyi távollét után sem szaglasz úgy, mint a szemközti szemetes, sőt, külön pirospont, hogy adtál a higiéniára, még ha nem is itthon. Nincs okom panaszra - villantott rá egy újabb mosolyt, majd kilépett a párkányra szatyrostul. Tényleg nem okozott neki problémát felmászni a tetőre. Elég sűrűn járták meg a közös edzések után. Meg is találta a szokásos spotját és kényelembe helyezte magát. A szatyrot berakta kettejük közé és kivette belőle a saját jegesteáját.
- Nem kétlem, hogy megoldod a kajálást nélkülünk is, de gondoltam, azért jól esne egy kis itthoni koszt. Nem tudtam, mikor sikerül elkapnom, úgyhogy most csak szendvics az ellátmány - mosolygott a srácra, miközben kibontotta a saját üdítőjét és belekortyolt. Határozottan elégedett volt, hogy a kis vadászata sikerrel járt és Kaine is hajlandó volt kooperálni. Ő a maga részéről világi nyugalommal viseltetett és teljesen természetesnek vette a társaságát. De sejtette, hogy azért még frusztrálja Kaine-t ez meg az.
- Komolyra fordítva a szót, részemről semmin nem változtat. Ugyanaz vagy, mint eddig. Nem a genetikád miatt lógok veled, hanem mert a barátom vagy. Tudományos szempontból lennének kérdéseim, persze, de az most nem érdekes. Inkább arról beszéljünk, téged mi rág belülről? És hogy meddig tervezed büntetni még a többieket? - érdeklődött tovább, közben az üdítős palackkal játszadozott. De közben végig Kaine-t szuggerálta. Próbálta elcsípni a hangulatváltásokat, bármit, ami elárulhatta, mi is jár pontosan a fejében. Nem mindig volt a legegyszerűbb az ő reakcióiban olvasni. De talán pont emiatt volt érdekes kihívás.
Hogy NE kezelj konfliktust...

✿ Elli



Re: Pókvadászat macskamód

Kaine Parker Vas. Okt. 29, 2023 3:44 pm
• doing bad for good reasons •





Lili
&
Kaine



Bőségesen akadt időm az elmúlt három napban, szinte rám szakadt a semmittevés és a tétlenség furcsa egyvelege. Ezt többnyire azzal igyekeztem elütni, hogy ne a saját gondolataimmal kelljen foglalkozni, elvállaltam néhány feladatot. Újból. Egy ideje most nem volt semmi ilyesmi, de úgy éreztem az egyetemi incidens után szintet léptem.
Három fokot vissza. Nem is, mert az összeset.
Úgy éreztem magam, hogy morálisan teljesen megsemmisültem a lakótársaim szemében és könnyebb volt elkerülni őket, mint ezzel valóban szembesülni. De nekem is szükségem volt a csendre és a nyugalomra. Az első éjszaka, amikor ennek eljött volna az ideje, csak forgolódtam zömmel. Nem tudtam kizárni magamból a rossz érzéseket és mint valami rongyorsra pörgetett film, úgy játszódott le minden újra és újra. Rossz érzéssel töltött el mindez. Korábban nem gondoltam volna, hogy majd megkedvelnek, de itt tényleg így éreztem. Mindent egy pillanat alatt tettem kockára és romboltam le apró darabjaira. Korábban nem vágytam semmire, feladatokat teljesítettem, elvárásokat, amelyekre létre hoztak. Dühöt, éktelen haragot éreztem és mások vérére szomjaztam. Minden végén még csak elégedettséget sem éreztem, mert Warren sosem volt elégedett a munkájával. Ezek az érzések újra és újra utat találtak maguknak, amikor gyengébbnek éreztem magam. Most pedig határozottan meg voltam zuhanva, ami nem tetszett. Sosem akartam függővé válni mások véleményétől, nem volt számomra fontos, hogy miképp vélekedtek rólam. Elvégre mindenki azt gondolt, amit akart, én is gondolhattam volna róluk bármit. De ez most más volt. Hiába nem akartam érezni a csalódottságot, nem tudtam csak úgy kikapcsolni, ahogy azt sem, ahogy rám néztek akkor. Egyszerűen nem akartam újfent ezzel szembesülni és megint érezni azt a kiszolgáltatott érzést. Függtem tőlük, függök tőlük, bármennyire is próbálnám ezt tagadni.
Az igazság az volt, hogy a kifogásokat kerestem, miért akartam lelépni immár második nap anélkül, hogy találkoztam volna velük. Gondosan ügyeltem arra, hogy a visszatérésem is zökkenőmentes legyen. A szemközti ház tetején gubbasztottam és hallgatóztam egészen addig, amíg el nem csöndesült a lakás és egyik szoba ablakában sem észleltem mozgást. Akkor halkan landoltam a tűzlépcsőn és vállaom a sporttáskába gyömöszölt szerkóval meg az összeszedett pénzzel hajoltam be a résnyire nyitott ablakon.
Azonnal észleltem, hogy nem voltam egyedül és már egy fél fordulatból lőni akartam az első hálót, amikor meghallottam Lili hangját. A mozdulatban megálltam ugyan, de a kezem csak kisvártatva eresztettem le. Máskor nem kellene osonnia, akkor nem kellene figyelmeztetnie. Igyekeztem az érzéseket eltüntetni az arcomról és kapóra jött a rosszallás, amit most éreztem perpillanat. Nem szerettem a meglepetéseket. A táskával csak az komódhoz léptem és lepakoltam, mintha amúgy is ezt terveztem volna, nem csak ledobni a földre, hogy kiterülhessek az ágyamon, amin most ő ücsörgött törökülésben. Elfelejtettem számításba venni, hogy ő képes volt becsapni az érzékeimet még ha pillanatokra is.
- Máskor szólj, ha bejönnél. - szándékosan nem válaszoltam neki spanyolul, pedig máskor örömmel vettem felhívásnak a csevegésre és válaszoltam neki szintúgy. Most igyekeztem visszanyelni minden kellemetlen érzésem és megfordulva ismét rá nézni. Kár volt kertelni, ő is pont olyan jól látott, mint én.
- Annak néz ki? - lehúztam a pulcsim cipzárját, ahogy közelebb léptem. Nem volt odakint annyira hideg, hogy megfagyjak, ha esetleg tényleg ki szeretne menni. Márpedig valóban invitált, nem csak megkérdezte. Mondhattam volna nemet is, mitöbb, hosszasan elgondolkoztam rajta, hogy inkább visszakozzak. Szándékosan nem válaszoltam az előző kérdésére, ki dicsekedne azzal, hogy elfutott? De őszintén szólva két nap után már hiányzott a beszélhetés, hisz úgy hagytam ott mindhármójukat minden szó nélkül.
- Neked ez így rendben van? - mutattam magamra végül csak tétován. Egy darabig szuggeráltam a sört, mielőtt érte nyúltam volna. Ezzel nem volt visszafordulás. Ha Lili elindult az ablak felé, akkor követtem. Nekem sem okozott gondot felmenni, több alkalommal is a tetőn fújtuk ki magunkat egy-egy edzés után, mielőtt betoppantunk volna a lakásba. Már egészen barátias hangulat volt odafönt ilyenkor. Most mégis kényelmetlenül frusztrált az egész és nem tudtam miképp kezelhetném a helyzetet.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!


_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: Pókvadászat macskamód

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.