Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» But who's gonna give you your goodnight kiss
by Niel Topsfield Ma 11:40 am-kor

» Angels can cry
by Lacey Harries Ma 11:02 am-kor

» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Twin Freaks

William Maximoff Kedd Jún. 18, 2024 12:31 am
• doing good for good reasons •
Tommy & Will

Egészen elszórakoztat a válasza a világról és a nemezisekről. Egészen addig, míg Doom-ot meg nem említi.
- Na ő pont nem hiányzik. A jelenlétedben sem szeretnék Cassie-ül járni, nem ám a távollétedben - a hideg is kiráz. Még ennyi évvel később is fáj, ami Stature-rel történt. Anya próbált segíteni, de még mindig hibásnak érzem magam a történtekért. Valamennyire mindenképp. Többnyire segít, hogy nem gondolok rá. Most is igyekszem száműzni hidegebb éghajlatra. A sarkvidék jól hangzik.
Nem azért dicsértem korábban, hogy most visszakapjam. De azért a fene egye meg, jól esik. A rögtönzött párna-vár már egy másik kérdés, az első hat még azért ütött a becsapódáskor. A tudományos okfejtését csak félig értem, a csillagászati arányok megfelelnek. A pattogáson és a kérésen csak nevetek. Pár szó és övé a hímzőkészlet. Hímzőrámával több méretben, és minden színű cérnával, amire csak gondolni tudok. Ezzel csak megoldja, nem? Akármit is szeretne. A kisasszonyos kézimunka mindenesetre új hobbinak tűnik. Megkérdezném, ki ez és mit művelt a bátyámmal, de igazából pont ez vall Tommy-ra. Mindig kitalál valami újat. Már megtanultam, hogy jobb nem kérdezni.
- Bonyolultabbat is kérhetsz, mint egy hímzőszett. Ennyire már nem vagyok berozsdásodva - nevetek egyet, mert volt pont, ahol tényleg ez lett volna a top. De szerencsére azon túl vagyunk. - Sokféleképp meg lehetett volna oldani, de ezt hagyjuk. Az elporladás nem volt kellemes - kihagytam volna a dolgot, de már legalább annak is vége. Az univerzum kiegyensúlyozta a dolgot és Tommy-val is csak két év telt el. Para lenne, ha egyikünk öt évvel idősebb lenne, mint a másik. Asszem az jobban megborítana, mint az erőm elvesztése és az univerzumközi stoppolásunk. - Hacsak nem akarod kifejteni hosszas ellenvéleményed, szerintem mára már ejtsük Teddyt és a többieket - az arcára van írva, hogy lenne mondanivalója, csak lenyeli a kedvemért. Én meg nem rontanám az esténket az exemmel. Most már mindkettőnknek van olyan exe, akit a másik nyugodtan szidhat. Mind felnövünk egyszer.
- Azért merem remélni, hogy az ő szintjét megugrom. A cuccaimról meg tudod, hogy nem izgulok értük. Azért inkább, nehogy valamelyik lurkó ejtőernyőzni akarjon az erkélyről - mutatok rá a kis problémámra. Aztán csak vigyorogva nézem a növekvő huzatdekort. - A gyerekek dedikált párnát kapnak? Amúgy ezzel pénzt is kereshetnél, csak mondom - már amennyiben szüksége lenne egy kis mellékesre a magánnyomozói állás és bármi egyéb mellett, amit kívánhat magának. Úgyis tudja, hogy megadok neki bármit, amit kér, és amit a képességem enged.
Nevetve hallgatom a beszámolóját. Az iskoláról, a helyről, bármi egyébről, ami éppen eszébe jut.
- Engem leptél volna meg a legjobban, ha tanítanál, de hímezni se láttalak még - tárom szét a karjaim. Sose lehet tudni nála. A rögtönzött párna-váram már kezdene túl kényelmes lenni, úgyhogy felállok, hogy tényleg megejtsük azt a körbevezetést. - Ha most ezek után áradozok, az olyan lenne, mintha csak a kérésedre tenném - forgatom a szemeim, miközben bevezetem a lakás belsejébe. Na nem mintha nem lenne tervben. Majd valahol jól elrejtve az idegenvezetésbe.
 
Jó, most az egyszer te vagy az idősebb...

✿ Elli





Köszönöm a játékot!

Re: Twin Freaks

Thomas Maximoff Vas. Márc. 24, 2024 8:44 am
• doing good for good reasons •
BILLY & TOMMY
Lepattogzik róla a képzeletbeli, shakespeare-i haláltusám, még egy légből kapott szcenárióban sem hagy drámaian kimúlni. Legyintek. Nem töltött elég időt Wagner kapitánnyal, az a baja. Előbb-utóbb rákap a ripacskodás ízére. Édesebb, mint a dráma, amit otthon rendeztek, miközben én bolygókat mentettem az űr-expedíción.
A pech-széria kiegyenlítésre bólintok, az időre vállat vonok. Arra a kérdésre általában én vagyok a válasz. Felhúz, hogy pont ez a kivétel. Beljebb csúszik a padlóba a lábam, olyan frekvencián dobolok vele.
Léteznek még feszegethető határok, ághágható fizikai törvények. Gyere nekem relativitáselmélet! Elsőként sprintelek majd keresztül univerzumukon.
Billy nem tartja a lépést az ambícióimmal, leragadt a múltban, ráadásul az enyémben. Mikor volt az már? Lerágott csont.
– Egy világról beszélünk, tesa, nem makettről. Élt benne mindenféle. Humanoid állatok. Azazel. Őt már említettem. A fickó Kurtnél pályázott nemezis pozira. Te meg persze, hogy be vagy gyöpösödve, ha az ilyen interakciókat is kerülted. Egészséges heti egy-két futókaland gonosztevőkkel. Tízből kilenc orvos ezt ajánlaná a depresszióra. A tizedik Doctor Doom.
Veszek egy rohadt lassú levegőt és csigatempóban szemet forgatok, de postázok mellé ferde vigyort. Büszke rám. Ilyen csöpögést. Melodrámából jeles.
– A káoszmágus öcsi sem a legrosszabb üzlet – viszonzom nagylelkűen. – Anya kitett magáért velünk.
Jobban, mint Billy ezzel a satnya dobással. Visszahajítom neki a párnát. Mire a mellkasának puffan, szerezek húsz másikat, és megsorjázom őt velük, gyors egymásutánban, mintha egyszerre érkezne az áldás. Csinos kupac épül köré. Kész erődítmény. Elégedetten csapom össze a tenyereimet.
Eltéblábolok a teraszon. Helyet váltok egy-egy mondat között. A korláton egyensúlyozom, fekvőtámaszokat csinálok az asztal mellett, elfekszem a kanapén, mint a terapeutáknál. Párszor megfordulok. Találok egy kényelmes pontot, ahol bevárom a mondandóját.
– Végtelen számú párhuzamos realitás létezhet. Szóval egy a mindenséghez. Feltéve, hogy figyelmen kívül hagyjuk az univerzumok hasonlóságait, meg egyéb tényezőket, amik potenciálisan megkönnyíthetik a köztük való átjárást. A csillagászati esélyek jók lesznek. Teremts már nekem egy hímző készletet! – adom le a rendelést. Magamhoz kapom az egyik vánkost mellőle, azzal az elhatározással, hogy művészi mintákat varrok rá. A hét törpével kezdem, ABC sorrendben, külön vánkost kap mindegyik: Antonio, Bruno, Camilo, Dolores, Luisa, Mariano és Mirabel is.
– Zéró para, költök neked kívánságokat, amiktől azonnal megedződik az isteni hatalmad. A bottom formád sem vészes, sok top forma a közelébe sem ér. Főleg errefelé – elharapom a cérnát, és arrébb hajítom az Antonioval színesített huzatot. Félénken bujkál rajta Amcsi Kapcsi pajzsa mögött. Feltüntetem a nevét, Billy hadd ismerkedjen az unokaöccsével. – Vagy levághatták volna a karját egy rohadt mágus portállal. Tragédia ez a bagázs. Szerintem tudják, direkt akartak elcsettintődni, hogy megszabaduljanak maguktól. Na jó, az újabb generációban látni potenciált. Az öregek meg hála a kozmosznak lassan nyugdíjba vonulnak. – Elkészülök Brunóval, a témánál maradva a fukszos kesztyűt fixírozza érdeklődően. – Tudom. Kate-re lehetett számítani. – Nem tetszik az akaratlan hangszínváltás, fene se akar csüggedezni. Inkább rákapcsolok a kreatív figyelemelterelésre, és befejezem Camilot.  Brunóra mutogat, vádaskodóan, közben már lelopta az egyik kavicsot Thanos tata kesztyűjéről. – Ex-sógorkoma botrányosan leszerepelt – értek egyet.
Hagyom Billyt arról győzködni magát, mennyire keveset nyom a latba a múlt. Az én latomba fixen, az övére nem vennék mérget. Szereti emészteni magát, a nosztalgia a kedvenc drogja. Azzal nem vitatkozom viszont, hogy a remeteséget kénytelen a háta mögött felejteni. Én írtam alá a bírósági végzést róla.
– Annyira veszed komolyan, amennyire akarod. Egy Pete bá szintet minimum elvárok. Az édességek és a házi vidámpark pöpec kezdés. Biztosítanod max az ingóságaidat kellene, ha prosztó halandó volnál.
Negyedik vánkos, egy hallgatózó, sunyin mosolygó Doloresszel – pipa.
Távoli rokonunk kipurcanását hanyagolom, eleget hőbörögtem rajta.
– Az, izgalmas banda. Egy egész iskolányi. Nem fogok mindenkit lespoilerezni. A tünetekre passz. Shard lehet, hogy részletezte, de máshol jártam fejben. Talán lábon is. Majd kérek tőle prospektust.
Ötödik és hatodik mestermunka: Luisa, a nyakamba csimpaszkodva, Mariano egy vörös rózsával, kacsintva, Shard vállán.
– Akkor ezt megtárgyaltuk. – Felpattanok, odahajítom neki az utolsó hímzett csodát. Mirabel fakanállal a kezében fegyelmezi rajta a testvéreit. – Könnyű elkerülni az öreget. Eddig egyszer sem támadt rám lesből. Az elsőbbségi jog mindenképp a kapitányt meg a kölyköket illeti. – Alaposan körberöhögöm a kérdéséért. – Tanítani? Meg vagy huzatva? Bébicsőszt játszom az alommal. Nagyjából ennyi felelősség hárul rám. Felajánlottam, hogy besegítek a fizikai edzéseken, de még nem fogtak szavamon. Na, gyere! Csináljunk úgy, mintha nem vezettem volna körbe magam legalább háromszor! Mutasd, mit találtál ki! Közben áradozhatsz róla, mennyire hiányoztam meg milyen utolérhetetlen, utánozhatatlan, pótolhatatlan, satöbbi vagyok.
It takes two.

✿ Elli




_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.

Re: Twin Freaks

William Maximoff Hétf. Márc. 11, 2024 9:49 pm
• doing good for good reasons •
Tommy & Will

Nem egészen értem, mi az az új pézsécsomag a kezében, de mindegy is. A drámát nem tőlem tanulta, az hót biztos.
- Nem. Egyrészt, az a képességem kuka, másrészt amúgy is sokkal egyszerűbb lenne rendbe tenni - vonok vállat a kérésre. Merem remélni, hogy inkább deus ex machina típusú gyógyításért telefonálna, nem pedig a megszűnésért. És még én bonyolítom túl az életet.
Arra gondolkodás nélkül bólintok rá, hogy turkálna ő mások szennyesében helyettem. Nem bánom, csinálja csak. Arra viszont nem számította, hogy ennyire olcsón megúszom a nevetést. Kifújok egy megkönnyebbült sóhajt, aztán elvigyorodok.
- Valahogy úgy. Kellett valami sikerélmény is a pech-széria mellé - teszem hozzá azért. Mert egész eddig a hazajutás komoly célkitűzés volt, nagyjából nulla százalékos sikerrátával. Nem életem eredménye. - Előbb-utóbb eljön az is. Most már csak idő kérdése - oké, tudom, övön aluli. Az idő a bátyám legnagyobb ellensége. Neki ez egy örökkévalóság lesz. Talán nem annyira, mint az a két év, amit kalózkodással töltött.
Érdekesen hangzik a legénység, nem is tudom megállni nevetés nélkül. Tommynak mini-verzió, ráadásul hét? Sok mindent megadtam volna értük az elmúlt két évben, de ezt nem most fogom az orrára kötni. Talán majd egy másik alkalommal, amikor nem érzelegtem neki máris túl sokat.
- Érdekes világ. Voltak ott rendes méretű egyedek is? - kérdezek inkább másra. Csak hogy egy kicsit elkanyarodjak gondolatban a mini-Tommyktól. - Tudom-tudom, de ahhoz interakció is kell a potenciális nemezisekkel. Ezt igyekeztem eddig kerülni - mutatok rá kicsiny problémánk gyökerére. Most, hogy itt van, akár tábort is üthetünk és kitehetjük az “ősellenséget fogadunk” táblát. Az az érzésem, ha ezt kimondanám, már rég villogna a neonfelirat a terasz korlátján, a liftben és az emeleten mindenhol, Tommy-nak hála. Szerintem imádná a káoszt, amit ezzel okozhatna.
- Más oldalról nézve, minket legalább ki akart iktatni a képből az a barom, szóval csak jelentettünk neki valmai fenyegetést? - próbálkozom egy vigasztalással. - Büszke is vagyok rád. Menő dolog, ha a bátyád a világ leggyorsabb embere - jó, oké, neki nincs szüksége az ego-boostra. De már réges-rég nem érdekel, hogy nagyfiúnak tűnjek, vagy csak tettekkel mutassam, hogy büszke vagyok rá. Két év kilátástalanság eléggé sokat segített abban, hogy ne legyenek fenntartásaim és addig értékeljem a tesóm, ameddig velem van. Azért a kis allűrös hátradőlése és Olümposzos beszólása végén a képébe vágom azt a párnát, amit az előbb nem tettem. - Az én képességemen még segít a gyakorlás. Legfeljebb, amikor visszaszerzem a régi erőmet, csak nagyobbat fogok odaütni a lenyalt hajúnak - teszem hozzá egy vállvonással és egy vigyorral. Annak tökéletes tudatában, hogy mire észbe kapok, már el leszek náspángolva a párnákkal.
A szokásos furcsa jelenségek tárháza mellett azért én élvezem, hogy végre nem vagyok egyedül. A felvetésre csak nevetek.
- Biztos vagyok benne, hogy erre te pontosabb becslést tudnál mondani, de csillagászati? Most kellene megjátszanunk a jackpotot - teszem meg tétjeimet az esélyekre. Nem is akarok belegondolni. Számolatlan párhuzamos dimenzió közül épp abba keveredett, ahova engem száműztek. Köszönöm, nem kérek esélylatolgatásokból. Az eredmény elég.
Mondjuk, ahogy Tommyt hallgatom, akár még sok is lehetne. Már az eredmény. De eléggé hiányzott a hadarás és az összefüggéstelen témaváltások. Nem tudom megállni vigyorgás nélkül, ahogy hallgatom.
- Nekem mindegy, jöhetsz varázsoltatni is. Legalább gyakorlok. Mint láttad, nem vagyok a top formámban. Viccelsz velem? Leloptad volna Thanos kezéről a fukszos kesztyűt. A csapattal kapcsolatban egyetértek. Kate-re egy szavam nem lehet, végig próbált volna mellettem állni, de a közhangulat kemény dolog. Utólag belegondolva amúgy marhára kiakaszt, hogy Teddy nem vette az adást és ennyire könnyen beleugrott. Mármint könyörgöm, ezt az egzisztenciális válságot nem nekem kellett volna letolnom? Méghogy mi van akkor, ha én manipuláltam az egészet... Könyörgöm, ha ez így működne, legalább hét rohangálna itt belőled, veled együtt nyolc. Kábé ennyit tudtam, mikor megismert, nem többet - oké, már én is hadarok, ráadásul bele is lovalltam magam. Ennyit arról, hogy a hátam mögött hagytam az egészet. Inkább veszek egy mély levegőt és megrázom a fejem. - Nem számít, az a múlt, lezártam, nem lesz megbeszélve, úgyhogy ennyi. Kurtöt kérdezni is fogom, nem felejtem el, főleg ilyen felvezetés után. Már kedvelem a srácot. A nagybácsiskodást mennyire vegyem komolyan? Édességek vagy házi vidámpark? Legyen kölyökbiztos a lakás, mikor látogatóba hozod őket? Vagy Pete bá féle túlélőtúra? A remeteségem abszolút önként vállalt, köszönöm az emlékeztetőt, de hagyjuk a tegnapban azt is, ha lehet - vigyorgok válaszként. Nem bánom, ha hozza a kölyköket. A káoszt sem. Bármikor rendet teszek és megfoltozom az összetört dolgokat. Amúgy se fizettem semmiért. Konkrétan a semmiből lettek. Miért érdekelne, ha esetleg bárminek baja lesz?
Menet közben megkenem magamnak a pirítóst. Nem is emlékszem, milyen dzsemet varázsoltam az asztalra. Amúgy meg fullosan részletkérdés. Az új ismerősök jobban érdekelnek.
- Ne is mondd, az itteni Pete bá halála olyan égő. Nekem nem volt ilyen mázlim, vissza kellett keresnem híradásokat. Értékeltem volna egy figyelmeztetést előtte - emelem égnek a tekintetem. Tényleg sokkal jobb lett volna, ha valaki a képembe nyomja, hogy kedvenc bácsikánk már alulról szagolja a hóvirágot. - Érdekes társaság amúgy. Szívesen megismerném őket. Vannak mások is? - két falat között azért elgondolkodok a kérdésen is. Végül megrázom a fejem. - Nem tapasztaltam semmi furcsát. Vannak konkrét tünetek? - nem feltétlenül gondolnám, hogy ne tudnám kezelni. Pont a valóság szövetét manipulálom, még ha jelenleg nem is teljes potenciálon. Sőt, eddig igen-igen keveset műveltem ahhoz képest, ami odahaza ment.
- A rave-et annyira nem adom, de kiscsoportos összeröffenésekben benne vagyok. A profot kerülném. Ő volt az utolsó csepp a pohárban, mielőtt lett a hodály, és nem vágyom a közelébe. De ha azt mondod, megéri meglátogatni a villát, egyszer-egyszer benézek - annyira biztos vagyok benne, hogy ez is egy elhamarkodott ígéret. De mindegy, nem számít. Ha Tommy a két hely között akar ingázni, ennyit igazán engedhetek neki. - Kikkel eresztenél össze először? Sógor koma és a hetesikrek? - talán ők a legveszélytelenebbek, de az is egy elég vad menetnek hangzik. - És amúgy milyen az X-eknél? Kaptál feladatot, tanítanivalót? - valahogy nem tudom Tommyt elképzelni, amint az ottani lurkóknak tart gyorstalpalót, de még történhetnek csodák. Az azonos univerzumot is bemákoltuk.
 
Jó, most az egyszer te vagy az idősebb...

✿ Elli



Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Twin Freaks

Thomas Maximoff Kedd Feb. 20, 2024 10:27 pm
• doing good for good reasons •
BILLY & TOMMY
Leszaladok a sarki közértbe zsepiért, olyan megható hülyeségeket kerepel nekem a mamlasz.
– Kösz, öcsi. Ez megnyugtató – törölgetem a szemem, puszta ripacsságból. –Viszont! Ha tényleg mozgásképtelenné válnék, kívánj ki a létezésből. Az unalomba örökkévalóság lenne belehalni.
Befonok néhány random tincset a fejemen, aztán kibontom őket. Először az ujjammal egyengetem el a fürtöket, aztán kerítek fésűt Billy fürdőjéből. Együtt hümmögök vele. Próbálom felvenni a nyugis tempóját.
– Tiszta ügy. Turkálok én mások románcában helyetted. Az emberek féltékenyen meg szerelmesen a legszórakoztatóbbak. – Visszarakom a fésűt a helyére, mielőtt áttérünk az életközepi válságára. Engedélyt ad a röhögésre, vagyis röhögök még egyet rajta, aztán majd fogok vele is, amikor kevésbé van befeszülve. Bazi fárasztó lehet ennyire túlvariálni az életet. – Ja, vágom, nem kell mentegetőznöd, Billy Boy. A saját ügyeid zátonyra futottak, szóval nekiálltál mások ügyeit egyengetni. Illik hozzád. Adom a koncepciót – tárom ki a karomat, lassan forogva körbe. Szigorúan deréktól felfelé, mivel érvénybe lépett a megülök a fenekemen ígéret. – Ennél jobban csak a közös ereklyevadászatot fogom adni.
Billy sebességkorlátozottsága ellenére tartja a lépést. Nem jött ki a gyakorlatból. Elégedetten bólogatok, és szórom a válaszokat a kérdéseire, fürgébben, mint bárki másnak.
– A józanság és a megfontoltság mozgóképét látod magad előtt, öcsisajt. Nincs az a mennyiségű űr-rum, amit nem bontok le azonnal. És ja, Antonio, Bruno, Camilo, Dolores, Luisa, Mariano és Mirabel alkotta a legénységet. Kurt összezsugorodott változatai. Nem beszélnek emberül, de értik, amit mondasz nekik. Már ha úgy tartja kedvük. Megfordult bennem, hogy ez ilyen helyi sajátosság, aztán egy darabig azt vártam, mikor futunk össze az én makettverzióimmal. Buli lett volna. A nemeziseket meg nem gyártják, Billy. Születnek. Szeretnéd, hogy meséljek a madarakról meg a méhecskékről? Régen volt, tudom.
Röppen neki egy sunyi somolygás, mialatt finom ujjmozdulatokkal karpántot hajlítok a kanalamból. Felpróbálom. Megpörgetem párszor. Visszaformálom evőeszközzé. Billy a párnával szemez. Hiába vonogatom a szemöldököm, nem kísérti a sorsot. Kár. Párnacsatában fixen kenterbe verném.
– Nyugi, tesó – paskolom vállon. Úgy hajtja le a kávét, mintha űr-rum lenne az alján. – Bár nem szoktam ilyen őrültségekre vetemedni, ha most az egyszer mélyebben belegondolok, a kedvedért kimondhatom, hogy ebben a szituációban mindketten gázosak vagyunk. Engem meg sem kellett kopasztania a képességemtől, úgy intézett el az a faszkalap. És felesleges az edzős montázs, hiába gyúrnék naponta. Kimaxoltam, amit tudok. – Hátradőlök a kanapén, a lábamat feldobom az asztalra, a tekintetem az égboltra szegezem. Ragadt rám valami Kurt színészi allűrjeiből. A pózt a szöveggel ellenpontozom. – Barátkozz meg a bénaságoddal. Majd kinövöd. Visszatérsz még az Olümposzra a komáid közé.
Abba már nem gondolok bele mélyebben, hogy igen, tényleg isten a rohadék, ráadásul az öcsém trükkjeivel együtt isten lehet bármelyik univerzumban. Egyszer kell utolérnem. A szuperszonikus seggbe-rúgást halhatatlanul is megérzi.
Loki miatt érvényét veszti a veszteg-maradás. Épületet bontok meg sérót borzolok. Billy reakciója azt súgja lebuktam, mégsem feszegeti, és a haját sem igazgatja vissza, amitől csak még szélesebben, büszkén vigyorgok.
– Amúgy a brutális balszerencsénk mellett brutális mázlink van – nyújtózom egyet. A kanál-karkötő időközben mégis tökéletes kiegészítőnek tűnt, úgyhogy visszapattintottam a csuklómra. – Mekkora esély volt rá, hogy pont Wagner kapitány világába pöccint át téged a lószopó, aztán minket is visszakérődzik ide egy miazma?
Elengedem a tagolást. Összefolyhatnak a témák, mert ha valaki képes megbirkózni a sodrással, az Billy. Pete bában reménykedhettem volna még, az egyetlen másolat, akit talán megkeresek, de nyugtalankodjon békétlenül, egy szimpla töltény kifogott rajta, sprinter sírokat pedig nem látogatok, annál nincs lehangolóbb.
– Jöhet a társkártya. Mondjuk valószínűbb, hogy átrohangálok hozzád varázsoltatni, amikor kell valami. Efektívebb. A marketing felejtős. Túl jó lenne a reklámunk. Milyen szupergonosz merne kezdeni velünk? Ha előbb jöttünk volna, Thanos labdába sem rúghat. Örülök, hogy Teddy le van zárva, elgyászolva. Halottakról őszintén vagy sehogy. Bátrabban szidhatom. Az igazat megvallva, vernék még pár ezer szöget a koporsójába. Bűzlött az egész sztori, és legalább neki ki kellett volna szagolnia. Kate kisajátította a csapat egyetlen működő agysejtjét, amíg távol voltam. A sógorkodásról kérdezd Kurtöt! Olyan választ kapsz majd, hogy szerintem még engem is meglep. Fura figura, a legjobb értelemben. Ha az objektív álláspont érdekel, nincs sógorod, viszont van négy unokaöcséd és három unokahúgod a Bamfok személyében. Az iroda-hodály felosztás részletkérdés. A remeteségeden volt a hangsúlyt. Amit ünnepélyesen megszüntetek. Áthozom majd a kapitányt meg a kölyköket látogatóba. Végre meglátják, milyen pontos képet festettem, amikor rólad meséltem nekik!
Keverek magamnak egy kakaót. A kávét sosem éltem. Vacak az íze.
– Van egyszer BitBug – számolom az ujjamon –, aki technopata és mesterséges intelligencia egyben, tőle hallottam Pete bá ólommérgezéséről. Egy másik világ jövőjéből érkezett egy Shard nevű csajjal. Ő is jó fej, kicsit szárazabb, racionálisabb típus. Olyanok, mint egy buddy cop film főszereplő párosa. Magyaráztak valamit arról, hogy az univerzum kiveti magából a potyautasokat. Neked nincsenek tüneteid? Elég régóta itt dekkolsz.
Miért mutatok béke jelet? Ja, igen, az új haverok.
– Népes a bagázs. Egyszer átugorhatnál. Mégsem hozhatok ide mindenkit. Pontosabban megtehetném, de nem tudom, mennyire lelkesedsz egy mutáns rave-ért a nappalinkban.
It takes two.

✿ Elli




_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.

Re: Twin Freaks

William Maximoff Pént. Feb. 09, 2024 12:18 am
• doing good for good reasons •
Tommy & Will

Egy kicsit azért én még gyanakszom arra, hogy a képzeletem játszadozik velem. A válaszai viszont valóságra mutatnak.
- Jó, az emeletit tényleg, de több vendégszobám is van - jegyeztem meg oldalra sandítva az épület belseje felé. Nem tagadom, hogy a mazochizmusom egy páratlan megtestesülése az a szoba, amit Tommy-ra gondolva alkottam annakidején. De arról inkább még gondolatban sem regélek. Az a pszichomókus egyre inkább elgondolkodtató. - Mertem remélni. Azért ha mozgásképtelen vagy, szólj. Miattad hajlandó vagyok ellátogatni oda - nevetek fel a válaszán. Ameddig magától jön, addig én be nem teszem oda a lábam. Nem és nem. Az volt az utolsó csepp, mielőtt megalkottam ezt a helyet.
Nem mulasztom el a tekintetét a hősugárzós szerencsétlenkedésemet látva. Igyekszem úgy tenni, mintha nem érezném magam csődtömegnek miatta. Nem egyszerű feladat, de jobb dolgaink is vannak.
- Valamiért én ódzkodok a mások szerelmi életében való vájkálástól - hümmögök a kommentárjára. - De ha befut egy ilyen ügy, ígérem, lepasszolom neked - legalább akkor nem kell elutasítani, Tommy is megkapja a szórakozását, nekem meg nem kell ilyesmivel foglalkoznom. - Nevess, amennyit akarsz, hobbinak indult az iroda. Csak hogy ne sokalljak be a zsákutcáktól és néha mással is foglalkozzak a hazajutáson kívül - vonok vállat a megjegyzésére. Nem feltétlen rossz az, ha csak egy bizonyos réteg tud megfizetni. - Mindenképp. Ereklyevadászatnak nem indulok neki nélküled - vigyorgok rá válaszul. Ha tényleg nem én estem át az anya-féle életközépi válságba, akkor ideje új célok után nézni. A hazajutás már nem is olyan sürgető.
- Oké, ez neked kínzás lehetett. Kibírtad józanul, vagy teljes életérzés volt, űr-rummal fűszerezve? - felesleges is Tommy szavába vágni, mire végigérek a kérdésen, elsorol hét nevet és elregéli a teljes történetet. Ezen már nevetnem kell újra. Szerintem az elmúlt két évben nem szórakoztam ennyit. - Oké, hülye kérdés volt. Kik a legénység? Antonio, Bruno, meg a többiek? És kikérem magamnak, nem maradásra akartam berendezkedni itt, a nemezisgyártás meg akadályozta volna a nyomozást - késztetést érzek hozzá vágni egy párnát a szomszéd ülőalkalmasságról, miközben az oldalamat dörgölöm. De inkább leteszek erről. Egyrészt úgyis elkapná, másrészt garantáltan én húznám a rövidebbet. És még az én erőm az isteni, miközben gyorsabban mozog, mint ahogy én fel tudom fogni. Szerintem eltérő fogalmaink vannak az isteniről.
- Napi gyakorlással, ahogy régen is fejlesztettem. Most röhögsz rajtam, de nem akarod tudni, honnan indultam újra két éve. Maradjunk annyiban, hogy megalázó szint volt, és ahhoz képest a mostani már egész élhető - inkább ráhúzok a kávéra. Megállom, hogy varázsoljak mellé az asztalra valami erőset. Ha az elmúlt két évben kikerültem az alkoholizmust, nem most szeretném elkezdeni.
Bólogatok a válaszra, és nem tudom megállni mosolygás nélkül a Tommy mellett furaságnak érzékelhető dolgokat. Noha azért ok az örömre nem sok. Hét év odaát. De Loki bármikor leverhető.
- Isten a rohadék, szóval elég sokáig elélgedélhet, bárhol is legyen - teszem hozzá kiegészítésként. Nem bánom, ha nem hetvenévesen akarjuk leütni, bár a nagyfater és X-prof hajlott korukban is egészen odavágtak odahaza, ha akartak. Én annyit nem akarok várni a bosszúra.
A következő kérdés, hogy ő mit szeretne. Épp csak a viselkedéséből gondolom, hogy menet közben csinált valamit, megint. Csak egy apró pillantás, és egy érzés... Az erkély nyitottságát kihasználva körbekémlelek a horizonton. A porfelhő a láthatár egy pontján árulkodó. Az első kérdő pillantás után inkább csak fejem csóválva rendezem a vonásaim. NEM akarom tudni. Hallgatom a választ. A vigyora nem tetszik, és csak a sok éves tapasztalat késztet, hogy megtapogassam a fejem. Vállat vonok, legyen neki gyereknap. Hiányzott, még ez is.
- Héj, itt vagy, valamilyen csoda folytán épp abban a világban, ahova száműzött engem az a rohadék. Ebben a világban nincs is belőlünk másik verzió. Ha te adni akarsz egy esélyt ennek a világnak, én benne vagyok, innentől maradásra készülök - válaszolok őszintén. A szüleink, a régi csapatunk... ők ennyi idő alatt ugyanúgy tovább kellett hogy lépjenek, mint mi. A jobbik felem itt van, nekem más nem kell. Ha őszinte vagyok magammal, akkor igazából csak miatta akartam hazajutni, senki másért.
- Ha pénzre van szükséged, szólj, és kapsz társkártyát - full fölösleges ide-oda utalgatni, használja nyugodtan a meglévő számlát. Na jó, ha saját életet akar kezdeni, akkor neki is létre kellene hozni egyet. Hogy én mennyire utálom az adminisztrációt... Tommy hadarása viszont hiányzott. Meglepő, mennyire gyorsan kapcsolok, teljesen magától áll rá a fülem. Felnevetek a sok kérdésre. Remélem tudja, hogy sorrendben fogok válaszolgatni, pont annyi átvezetővel, mint ahogy feltette a kérdéseit.
- Nem terveztem maradni, nem csináltam reklámot magamnak, úgyhogy még csak azok a gazdagok jelentek meg, akik nem az ismert szupergonoszok. A stratégiát még nem tudom, majd együtt kifundáljuk. Teddy-t lezártam, elgyászoltam, már mielőtt felvettem a videónaplót. Sógor vagy sógornő pozíció szabad, eddig nem keresgéltem, kérlek ne segíts, köszönöm, megoldom. Inkább keresgéld az én sógor-sógornő jelöltemet, okés? Vagy Kurt kapitány a sógorjelölt? A hodály az enyém, vagyis a mienk, az ügyfelek az irodát látogatják. De a kapitányt és az új barátokat szívesen látom, most már felpörgethetjük ezt a helyet - azért mindennek az elhadarása után szusszannom kell egyet. Hát én nem tudom felvenni a versenyt Tommy tempójával. De elgondolkodtató volt a sok kérdése.
Megiszom a megmaradt kávém és töltök magamnak egy teát. Magamhoz veszek egy pirítóst.
- Mesélj az X-ekről. Kikkel találkoztál eddig, és ők milyenek? - teszem fel a következő kérdést. Ő máris barátokat szerzett. Valahol megnyugtató, hogy csak én voltam egyedül és magányosan, máshonnan viszont irigykedem. Nem baj, nem számít. A lényeg, hogy már ketten vagyunk a világ ellen.
 
Jó, most az egyszer te vagy az idősebb...

✿ Elli



Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Twin Freaks

Thomas Maximoff Csüt. Feb. 01, 2024 11:32 pm
• doing good for good reasons •
BILLY & TOMMY
Kész pasizós-csajozós dumát tol le nekem az öcskös. Keservesen el lehetett kenődve a hiányomtól, ha az első gondolata az, mennyire passzolnék az agglegénylakjába. Aztán félig visszatáncol, mert jaj, a végén még hoppon hagyom. Öregem, elfelejtettem, mennyire nyegle a srác. Arra meg aztán végképp nem emlékszem, Teddyt hogy fűzte be ilyen szöveggel. He. Humoromnál vagyok. Őt fűzték be. Nincs itt kérdés.
– Kit akarsz átvágni, tesó? Azt a vendégszobát nekem találtad ki. És kívánhatnál magadnak Cavintont. Rémlek még? Az univerzum leggyorsabb tagja – bökök hüvelykujjal a mellkasomra. – Zéró másodperces sétára laksz az X-ektől. Lazán ingázom. Nem fosztanálak meg a társaságomtól. – Lassított felvételben rákacsintok, hogy biztosan elcsípje.
Farkaszemet nézek a hősugárzóval, amit odakönyörög.
Tényleg lerokkant. Fagyoskodik az üde, őszi időben és szavába kerül egyszerű gépeket teremteni. Előbb visszaértem volna a szaküzletből eggyel. A törvény úgysem bír lépést tartani velem. Puszta jófejségből vigyázok rá.
– Szerencsére? Inkább sajnos. Azok a legszaftosabbak. – Tartom magam az elhatározáshoz, bármilyen megpróbáltató, hátradőlök, és nem sprintelem körbe a várost két mondat között. – Hurrá, öcsi! A felső tízezer személyes Columbója lehetsz. Jól megszűrted – kacagom ki. Ahhoz képest mennyit aggodalmaskodik, ritkán gondolja át a dolgait. Az elsőszámú bizonyíték teraszán hesszelünk. – Szólj, amikor elérünk az átkozott ereklyékhez. Az a titkos afféroknál is jobban borzolja a fantáziámat.
Repetázott emeletekből New York építészeti látványossága, és senki nem kopogtatott be kérdezősködni? Lépten nyomon csalódok a helyi hős gárdában. A lepuffantott Pete bá után gyaníthattam volna, hogy itt az otthoni márkanevek koppintásai lófrálnak. Gazdaságos kiadás mindenkiből.
– Baaaaaaaromi lassan telt az idő – jól elnyújtom a szót, de így sem adja át azt az idegőrlő totyorgást. – Antonio, Bruno, Camilo, Dolores, Luisa, Mariano és Mirabel hála a kozmosznak elszórakoztattak. Jó sok űrgenyát lekapcsoltunk a kapitánnyal. Összecsaptunk a helyi Azazezellel, többször is. Kimentettünk egy rakat kishavert a csempészek karmaiból és vedeltem a helyi rumból, tudod, szakmai előírás. Örökre legendákat zengenek majd rólunk. Több vér kellene a pucádba, Billy, és akkor már rólad is zengenének itt. – Csupa szeretetből oldalba öklözöm.
Miután odarittyenti a reggelit, magamhoz veszek egy nagy tál zabpelyhet és acélos önkontrollal, halandó tempóban lapátolom magamba. Hű, de fura így rágni. Mindjárt megalszik a tej a számban.
– Ha eleget mantrázol neki, visszatér az isteni hatalmad? Vagy hogy a ménkűbe képzelted megoldani? – Áttolom egyik pofazacskóból a másikba a falatot. Kezdem unni a fahéj ízét. Ennyit arról, hogy bármikor jöhet a Cini Minis. Feladom. Behabzsolom a maradékot, elmosom a tányért, és lerakom tisztán az asztalra.
– Ja, érzésre úgy csordogál az idő, mint otthon. Szóval hét év lesz az a hét év. Viszont az is tény, hogy Loki elpicsázásának nincs szavideje.
Az az oltári, gigantikus pöcs… Ha nem nyit alám sunyiban átjárót, rég kitekertem volna a nyakát. Alaposan felhúzom magam. Egész eddig gyűlt bennem a düh, és most nincsen kardozós-ágyúdörgős űropera, amin levezethetném. Kénytelen vagyok elszaladni egy bontásra váró épülethez. Pár tömbnyire pont találok egyet. Kiütöm a falát, és még bőven visszaérek Billy kérdésére. A bokszzsákom csinos porfelhőt ereget a távolban. Újabb önzetlen jótett. Nem kellene ennyit dolgoznom ingyen.
Megvonom a vállam.
– Loki kiherélésén túl? Nem sok. Gondoltam, boldogítalak téged, szerzek új haverokat, megállítok pár gonosztevőt, mielőtt észrevennék. – A percepciós sebességén túlról összeborzolom a haját. Onnantól azon vidulok, milyen hülyén néz ki. – Vannak érdekes figurák az X-ek között. Kurt akkora drámakirály, hogy bármikor elszórakoztat egyszemélyben. Én azt mondom, megér egy próbát a világ. Mi itt is mi vagyunk. Az a lényeg, nem?
Bepuszilok még egy adag kaját az asztalról. A kalózkoszthoz képest az összes helyi fogás gourmet.
– Viszont, ha már újrakezdésekben leszünk, elengedem a civil alteregó témát. Fene akar megint lelassítani a látszat kedvéért. Majd te alkalmazol futárnak a mágikus lóvédból – döntöm el, és már ugrom tovább. Remélem, nem jött ki teljesen a gyakorlatból, mert sanszosan hadarok. – Komolyan egyetlen izgalmas alak sem környékezett meg mióta itt vagy? És a Loki-alázáshoz mi lesz a stratégia? Mennyire vagy túl Teddyn? Nyitott a sógor pozíció? Keressek rá jelentkezőt? Még velem együtt is szomorú lesz ez a hodály, ha csak a nívós ügyfeleid látogatják.
Körbeszaglásztam, láttam minden látnivalót. A magányos nyomozó, magányos, szürke életének kiállítóterme ez a kégli. Tragikus. Annyira, hogy megint lángra lobban bennem a szenvedélyes gyűlölet a kurva csíny-isten iránt.
It takes two.

✿ Elli




_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.

Lilia Volkov a Nap Hősének tart

Re: Twin Freaks

William Maximoff Csüt. Jan. 25, 2024 9:04 pm
• doing good for good reasons •
Tommy & Will

Vele nevetek. Tudok jobbat? A feltételezés is abszurd volt a részemről, Tommy és a várakozás nem férnek meg egy mondaton belül. Még mindig nehezen hiszem el, hogy tényleg itt van, és nem én csúszok bele az őrületbe. De legalább szép az a bizonyos lejtő!
Mondjuk annál kevés kínosabb dolgot tudok elképzelni, mint hogy sírjak a vállán, pedig igencsak kevés választ el tőle. De legalább szép az álom. Mikor eltol magától, már kezdem elhinni, hogy ez a valóság. Ugyan egyáltalán nem könnyezek, de megdörgölöm a szemeim, túl szárazak amúgyis.
- Kösz. Te is passzolhatnál, akad hely elég - reagálok zsigerből. Nem mintha nem mondta volna a válasz videójában, hogy van az X-eknél saját szobája. Oda viszont én vissza nem megyek. Eléggé traumatizált a dolog legutóbb, nem vágyódok kitenni magam ennek ismét. - Úgy értem, ha akarsz. Nekem az is elég, ha el tudlak érni - mert ennyi év után már nagyon nagyra értékelem azt is, hogy ugyanabban az univerzumban vagyunk. Ott ver tanyát, ahol akar, ameddig tudok beszélni vele időről időre.
Ha már itt vagyunk, kényelembe helyezem magam a közelében az erkélyen és némi koncentráció és két ismétlés árán varázsolok magunknak egy szabadtéri hősugárzót. Én nem rezgek olyan magas fokozaton, hogy a hőfokról megfeledkezhessek. Hidegen hagyni meg nem akarom.
- Szerencsére a szeretős esetek eddig elkerültek. Legalább az épület nívója csinál nekem egy ilyen irányú előszűrést. De akadt már dolgom ellopott üzleti pendrive-val, műkincs előkerítésével, vagy leendő üzlettárs lenyomozásával. Az ereklyevadászat csak idő kérdése - vigyorodok el büszkén. - Ismert gonosztevővel és szuperhőssel még nem fújt össze a szél, szóval még nem léptem rá senki tyúkszemére. Igyekeztem észrevétlen maradni és nem keresni a bajt - teszem azért hozzá. Nem mondom, azért figyelni szoktam. Például nem szoktam figyelmen kívül hagyni a mellettem zajló eseményeket, ha épp terepen vagyok. De egyelőre nem keveredtem még bele semmilyen nagy volumenűbe, ezt pedig lehet hogy jó előjelnek vehetem. - Na és veled mi történt? Az űrkalózkodás milyen volt?
Felnevetek Tommy ajánlatára. Ez annyira ő. Már tényleg egészen elhiszem, hogy valami kozmikus csoda folytán végre rám mosolygott a szerencse és nem csak beképzelem magamnak, hogy itt van.
- Sejthettem volna, hogy fel kellett volna töltenem a hűtőt - sóhajtok és néhány szóval odavarázsolom neki a tejet. Meg egy kis terülj-asztalkámat a kisasztalra. Az a tál müzli úgysem lesz elég. És talán egyszer nálam is beüt a kávé annyira, hogy legalább megéhezzek. De egyelőre inkább felkapom a kávésbögrét és hátradőlök a fotelben.
- Fogalmam sincs. Egész eddig a terv az volt, hogy szép lassan visszaépítem az erőmet, vagy legalább annyit visszaszerzek, hogy hazajussak hozzád. Nem feltétlen ebben a sorrendben. Aztán együtt seggbe rúgjuk Lokit - vázolom az eredeti elgondolást. Ez a terv élt a fejemben pár perccel ezelőttig, amikor is kiderült, hogy Tommyhoz már nem is kell hazarohannom. - Ha otthon ugyanúgy telik az idő mint itt, már hét év eltelt. Így, hogy itt vagy, már nem tudom, vissza akarok-e menni. Sokkal jobban érdekel, hogy Lokinak akadjunk a nyomára és lehetőleg ezúttal mi tángáljuk el őt. Ami nem lesz egyszerű, mert az én régi képességeimmel bármelyik univerzumban lehet - sóhajtok újra és belekortyolok a kávéba. Nehéz az ügy, és egész eddig nem kellett ezen gondolkodnom. A hazajutás volt a prioritás, mert egyedül úgyse lett volna esélyem. És ha ciki, ha nem, nem akartam egyedül lenni. Most sem akarok. - Neked milyen terveid vannak? Már azon kívül, hogy kinyírjuk Lokit. Maradnál? - én oda megyek, ahova ő. Őszintén nem érdekel, hol vagyok, ameddig a jobbik felem is ugyanabban a világban mozog.  
 
Jó, most az egyszer te vagy az idősebb...

✿ Elli



Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Twin Freaks

Thomas Maximoff Hétf. Jan. 08, 2024 9:32 pm
• doing good for good reasons •
BILLY & TOMMY
Az ágyikómba transzportált egy CD, ismerős, kacifántos betűkkel. Rohadt hosszú ezredmásodpercbe telt felforgatni a kúriát a random számítógépért, amibe belepasszinthattam.
Billy cefetül festett a videón, egyetlen ősz hajszál tartotta benne a hatalmas, érzelgős lelket. Testvéri fricskára volt szüksége. Az egekig züllött nélkülem, szóval kijárt neki. Fel sem értem ésszel. Addig baszogatta a bú, míg tábort vert a legközelebbi felhőkarcolóban? Korán bekopogott nála a Tony Stark stílű kapuzárási pánik.
Bekopogtam volna hozzá én is, mihelyt végigpörgött max tempón a felvétel. De hogy lássa, nem volt kár belém a gesztus, észrevétlenül ellenőriztem otthon van-e és amúgy milyen a kégli, aztán kisfilmet forgattam neki válaszul. Landoljon valami meglepi az ő ágyában is. Más valószínűleg úgysem landolt benne, mióta sógorkomával távkapcsolatba kerültek.
Vetettem egy meghatott pillantást az öcskösre, míg leszállítottam az üzit. Épp kávét töltött.

Instant elunom a hatásos bevonulómat. Mindegy. Legalább Billynek van ideje felkészülni rám. A videómból előre kiderül, hogy csak szebb, okosabb és ügyesebb lettem, mióta utoljára találkoztunk. Így nem taglózom majd le annyira élőben, és talán kibírja bőgés nélkül.
A Trónok Harca tetemes három másodpercre köt le, a szekrényből rabolt teli doboznyi csokis zabpehely annyira sem. Már kívülről-belülről megszámoltam az emeleteket. Tényleg a százkettediken vagyunk.
Billy végre kivonszolja magát a teraszra. Először rávigyorgok, utána jól kiröhögöm.
– Én meg a várakozás! De köszi, Cini Minis bármikor fér belém. Örök hálám üldöz. Nézda! Utol is ért – pattanok fel hozzá.
Megszorongatom őt és megpaskolom azt a dilis fejét.
Hú, basszus. Kegyetlenül sok volt az a két év. Annyit gondoltam Billyre a bárka fedélzetén heverve, a végtelen kozmoszba révedve, hogy ha nekem is jutott volna fél csepp valóságmanipuláció, most hét Billym lenne a hét Bamf helyett. Nyolc. Az eredetivel együtt.
Karnyújtásnyira tolom magamtól, és végigmérem.
– Egészen passzolsz ebbe a luxus lakosztályba. Milyen ügyeket vállalsz? Titkos szeretőket fotózgatsz? Eltűnt leszármazottakat ásol elő? Ereklyékre vadászol?
Visszahuppanok a kanapéra, és elterpeszkedem. A kedvéért megülök egy beszélgetés erejéig a seggemen. Érezze magát megtisztelve!
– Na, akkor most teremthetnél nekem tejet is, mert a hűtőt már szárazra fejtem. Extrém lassan fogok kanalazni, te meg közben elmesélheted, mik a terveink. Deal?
It takes two.

✿ Elli




_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.

Scarlett Bishop a Nap Hősének tart

Twin Freaks

William Maximoff Vas. Jan. 07, 2024 9:22 pm
• doing good for good reasons •
Tommy & Will

Fogalmam sincs, mégis milyen indíttatásból kezdtem el a videónaplót. Talán, mert fenemód magányos voltam ebben az átokverte világban. Ezt igazán egy pszichológus tudta volna megmondani. Az lett volna csak a jó beszélgetés: bocsika, egy másik világból pottyantam ide, és küzdök a magánnyal, lécci beszélgessünk! Ettől még én is pszichiátriára utalnám magam, leginkább a zártosztályra, főleg, hogy a jelenlegi lakhatásommal épp a gazdag ficsúrt játszom. Mindegy is.  
Sóhajtva lépek be a szobámba, kezemben azzal a CD-vel, ami az első felvételt tartalmazza. Néhány naponta meg kell próbálni, jó? Nem mintha remélnék változást. Épp egy hullámvölgyemben vagyok, azt hiszem.  
- Kerülj Tommy-hoz, kerülj Tommy-hoz, kerülj Tommy-hoz... - mantrázom minden koncentrációmmal. Na és ez is... Hogy visszatértünk oda, hogy minden bonyolultabb dolgot szinte mantráznom kelljen. Jelenleg ez is sokkal jobban az agyamra megy, mint szeretném.  
Az igazi sokk mégis akkor ér, amikor eltűnik a kezemből a CD. Egy kis ideig csak pislogok a lemeztartó hűlt helyére a kezemben. Akkor most sikerült? Végre megint tudok dimenziók között teleportálni? Hát ezt ki kell próbálni! Gyorsan körülnézek a szobában és felkapok egy random párnát. Van belőle elég, nem fogom sajnálni, ha sikerül átküldeni otthonra.  
- Legyél otthon, legyél otthon, legyél otthon... - kérem a párnától, reménnyel teli izgalommal. Annál nagyobb a csalódás, amikor a párna mégis a kezemben marad. El is hajítom a francba, keresztül a szobán. Akkor mégsem tudok dimenziók közt dobálózni. Hogy az a kibaszott rossebb egye meg!  
Már épp készülnék is magamba roskadni, amikor leesik a tantusz. Lehet, hogy dimenziók közt nem tudok üzenni - de a CD mégis eltűnt a kezemből. Ez pedig csak azt jelentheti, hogy Tommy is ebben a világban van! Háh! Gyorsan le is száguldok a konyhába lefőzni egy kávét. Ha meglátja azt a felvételt, biztosan ide jön. Ugye? Csak nem hagyna lógva. Meg biztos nem szalasztaná el kommentálni a lakcímet. Ami azt illeti, emiatt még most is ég a pofám, de most már akkor se vagyok hajlandó visszacsinálni.  
Végül egy bögre kávéval a kezemben megyek vissza a szobámba, hátha mégis én néztem be a dolgot és ejtettem ki a kezemből a lemezt. Az ágyon lévő darab ezt látszana igazolni, de nem egészen ott voltam, mikor korábban kísérleteztem. És feliratozva sincs. Úgyhogy a hálószobai tévét használva gyorsan meg is nézem. Kis híján félre is nyelem a kávét. Kell egy perc, hogy összeszedjem magam. Mégiscsak blama lenne 26 évesen Tommy előtt bőgni!  
Még mindig a felvétel hatása alatt botorkálok le az emeletről. Úgy dédelgetem azt a bögre kávét, mintha az életem múlna rajta. Nem, kicsit sem kínos. Nem is merek kinézni a teraszra az ablakon keresztül, és mintha még a kezem is remegne, amikor kinyitom az ajtót. Neeeeem gáz. Ááááá, dehogy.  
- Azt hittem, Cini Minies-t akartál. Igazán megvárhattad volna - kezdek bele egy vigyorral. Próbálok magabiztos lenni, na! Legalább feleannyira, mint ő szokott lenni. Az a doboz gabonapehely tényleg csak egy mondatba kerül. Amint a kiülő asztalán van, én is közelebb sétálok és leparkolom mellé a kávét.  
Ahogy végignézek rajta... A franc üsse meg, nem lehetek ennyire érzelgős! Gyorsan át is ölelem és a vállára hajtom a fejem, legalább ne lássa, hogy én itt megint adom az anyámasszony katonáját.  
- Nekem is hiányoztál - nyögöm ki végre. Még mindig alig akarom elhinni, hogy nem csak álmodom ezt az egészet. Ha kiderül, hogy már magamnak képzelgek, mint anya itteni verziója, komolyan beutalom magam a zártosztályra.  
 
Jó, most az egyszer te vagy az idősebb...

✿ Elli



Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Twin Freaks

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.