Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Kaine Parker Vas. Jún. 09, 2024 12:26 pm
• doing bad for good reasons •

Elsa & Kaine

Elsa előrlátónak tűnt már csak a megjegyzéséből kiindulva is. Normálisan végig gondolva egyébként ez tűnt a logikusnak, de Peterrel nem voltunk abban a bizalmi helyzetben még, hogy minden problémával hozzá szaladjak. Igazából hagyni akartam neki egy kis időt, hogy megeméssze mindazt, amit megosztottam vele. A több világ, a többiek, az én létezésem háttere és még sorolhatnám.
- Ez bonyolult. Nem találkoztunk mi olyan régen még. Hagyok neki egy kis időt, hogy megszokja nincs egyedül. - legyen ennyi elég neki. Én magam sem lelkizni jöttem ide, gyanítom ennyire ő sem volt kíváncsi az okokra. De azt elkönyveltem, hogy valóban előrelátó és éles eszű. Ez a világ és az szörnyek világa is biztosan a kisujjában van. De egy aprócska mosolyt a vicces megjegyzésével sikerült az arcomra csalnia.
Igazából nehéz volt tényleg nem igazi kihívásnak venni ezt a kis gyakorlást, de ha ő szereté behúzni a kéziféket, én sem most fogom kipróbálni mennyire szívós élesben a csaj. Elhittem anélkül is, hogy jó vadász, hogy mutatott volna egy trükköt is. Hogy miért is? Amikor találkoztunk a szeme sem rebbent a pókszörnyet látva. De még csak félelmet sem éreztem a környezetéből, sem bizonytalanságot. Ízig-vérig vadász volt, aki nem becsüli alá a prédát, de mégis tudja, hogy kinél van a fegyver. Így volt ez most is, ahogy belefogtunk a gyakorlásba. Mégsem éreztem én egy pillanatra sem, hogy bármerre is elbillenne ez. Így volt rendjén, felmértem az ő szintjét amit szeretne belefektetni a gyakorlásba és én sem adtam bele többet. Nem ölni készültünk, csak egy kicsit próbára tenni egymást.
Az első vérig megállapodást valóban nem vittük túlzásba, ezt pedig elégedetten konstatáltam, amikor már a felémdobott törölköző utány nyúltam. A kérdésére megeresztettem egy vigyort. Nem véletlenül emlegettem az ösztönöket előtte neki, hiszen biztosra vettem, hogy ha figyeltem is a kontrollra, az ilyen megmozdulásokat nehezen tudnám uralni. Önvédelemből jön és zsigeri.
- Ezt hívja életre a pókösztön, amikor kényszeredetten hárítok. Alighanem az a Peter Parker, akitől ezeket a képességeket örököltem így hívta. - nekem már amolyan dekódolt nyelvezet volt egynémelyik megfogalmazás. Ezeket kénytelen voltam csupán csak elfogadni és létezni vele, hiszen úgysem fogom kiplántálni őket meg fölösleges is. Nem az én terepem, ha új szavakat kellene generálni.
- Kitérni egy ütés elől, golyó elől, bármilyen csapás elől, de ha nem is teljesen, legalább sérülésmentesen. A legjobb ha abból sikeres ellentámadást generálsz. Az az igazi meglepetés, amikor nem számítasz rá. De ha elég sokszor vagy bajban, a te érzékeid is kiéleződnek. Kifejezetten gyorsan reagálsz az ellentámadásra. - helyeseltem is, hogy bizony jól látta az attitűdöt. Aztán elfogadtam a palack vizet. Ráértünk, ahogy láttam ő sem rohant annyira. Pár perc szusz, kérdések, bármi, amire csak kíváncsi volt vagy épp én. Nekem ennyi elég is volt. Biccentve helyeseltem a megjegyzésére, nekem is jó volt ez a kis levezető, fegyverekkel harcolni gyakorlásból nem minden nap van lehetőség. Ez pedig igazán kihívás volt itt. Most kezdtem igazán örülni annak, hogy tényleg hallgattam a lányokra, már ami a nyitást illeti. Nyitást mások felé. Nyitást szövetségesek felé.


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Elsa Bloodstone Szer. Jún. 05, 2024 6:30 pm
• doing bad for good reasons •


Azok az unalmas esték...



20:50
Elsa lakása
Kaine



- Nem rossz dolog ha az ember egyedül dolgozik, tulajdonképpen én is úgy vagyok, csak alkalmakkor állok össze mással. Dehát ott a pókfickó, ti pókok nem ismeritek egymást? - komolyan kérdezem, de azért kicsit vicces így kimondva.
Nekem is most szoknom kell, tulajdonképpen Danny már-már kezd kialakulni állandó társammá. Bár tudom, hogy ő nem tervez maradni, legalábbis eddig ezt mondta. Kicsit félek tőle, és tartok, hogy tényleg ez lesz, hogy ha végeztünk démonjaival, akkor velem is fog. Bár megbeszéltem magammal, soha többé nem élem bele magam kapcsolatba, de annyira... olyan mintha mindig is együtt lógtunk volna, és ismertem volna. Fura dolog, én magam sem tudom hova tenni, a fenébe is.
- Elhiszem, hogy erős vagy pókica, de azért nem próbálnám meg, ha nem gond. Méregethetjük a farkunkat, de azért biztosra veszem vannak határaink, amit szerintem ha csak nem öngyilkos jelőltek vagyunk, nem kéne próbálkozni. - vigyorgok rá. És igencsak meglepő tőlem ez az átgondoltság, pedig eléggé forró fejűen belemegyek minden szarba, de ezzel jár, ha öregszik az ember, nem igaz?
- Igen, az ösztönök jók, ha hallgatsz is rájuk. - forgatom a szemem, sajnos én többször beleestem ebbe a csapdába, hogy nem hallgattam rá, aztán csak önmagam szidása maradt hátra.
Mikor kérdezi, hogy első vérig menjen e a csatánk, csak kacsintok rá, majd neki kezdődik a küzdelmünk.
Testedzésnek kiváló, de nem tudjuk elérni egymást, ha igen nem olyan erővel, hogy sebeket ejtsünk. Jó ideig így eltáncolgatunk, én baromira élvezem, ezt a csontozatát, ilyet se láttam még. Nem lehet vele könnyű az élet, harcos vagyok, de nekem ez nem kéne, és gondolom ő is szívesen megszabadulna tőle.
Azért szívós vagyok, de fáradok, viszont nem annyira, mint egy átlag ember. Mikor megállunk csak kapkodom a levegőt és bólintok.
- Hát ez fasza kardio volt. Köszi. - vigyorgok. - Néha azt vettem észre, hogy ösztönből jöttek volna elő a karmok. Ezt jól láttam? - kérdezem érdeklődve, közbe vágok hozzá egy törülközőt, amik már oda voltak készítve. - Tehát előjönnek ezek maguktól is ha nem akarod ? - aazért ha ez így van, ha esetleg jól vettem észre, eléggé kényelmetlen lehet neki.
Meg szárítkozunk, majd vissza megyünk az előcsarnokba.
- Jó hogy eljöttél, jól esett ez aktív edzés, illetve a beszélgetés. - mosolygok rá, őszintén, közben még egy palack vizet kivettem mind kettőnknek.


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Kaine Parker Kedd Május 14, 2024 2:55 pm
• doing bad for good reasons •

Elsa & Kaine

Érdekelt, hogy működnek ezek a vadászok. Valahogy úgy tudtam volna elképzelni, mint a hivatásos fejvadászokat. Senki sem ura nekik, csak maguk vállalnak el feladatokat. Aztán hogy ezeket a feladatokat valaki honorálta is nekik, az már kevésbé érdekelt. Nem átvilágítani akartam Elsa hovatartozását, csak izgalmas volt ezáltal egy teljesen másik világot megismerni. Átéreztem teljesen. Ők lehettek azok, akik legalább annyira az árnyékban mozogtak, mint én magam, amikor épp nem hívtam fel magamra valamivel a figyelmet például a ringben ott a sok érdekes képességűvel. Végtére is ez a tippem is bejött, mert sokszor vállaltam el én is olyan feladatokat, mint egy zsoldos.
- Egyszer biztosan összetalálnak azok, akiknek közös a célja. Bár én általában egyedül dolgozom. - nem egészen értettem a hierarchiákat, hiszen rám aztán a csapatmunka mint olyan nem nagyon létezett. Képtelenség volt elképzelnem magam egy csapat tagjaként, ahogy épp másokkal összedolgozok. Pedig Lilivel tök jó csapat voltunk, ha gyakorlásról volt szó. Romyval pedig épp azon dolgoztunk, hogy tudna beugrani ő is jóóó messziről.
Egy egészen aprócska mosoly ült ki az arcomra, ahogy rám kacsintott. Volt valami könnyed lazaság ebben az egészben, a célzása pedig félreérthetetlen volt. De mégis kinek akartam én bevágódni így szándékosan?
Meglehet csak a kíváncsiság vezérelt oda, hogy kérdezzek, láttam a vonásain, hogy valójában miközben visszaemlékezik, újra meg is éli azokat a pillanatokat. Ezt az érzést nem kellett nekem sem bemutatni. Hálás voltam neki, hogy annak ellenére megosztotta velem az élményeit, hogy mennyi mindent boríthatott vele. Nem akartam többet kérdezni, számomra minden teljesen világos volt. Érzékeny téma.
- Engem megpróbálhatsz, nem lenne könnyebb dolgod. Az én tűrőképességeim is máshol kezdődnek és néha figyelmeztetnem kell magam, hogy legyek óvatosabb. - a falak kitépése tőből még csak a kezdet volt. Azzal az energiával ami bennem összpontosult, sok mindent meg tudtam volna rengetni. De ehhez olyan szervezet kellett, ami mindezt elbírja. Egyébként is próbáltak valami elpusztíthatatlant alkotni. Ez lett Warren veszte.
- Az ösztönök tiszták, mindig megsúgják mit tegyél. - sokszor hagyatkoztam inkább arra, mint a józan eszembe. Persze ha zsigeri volt, akkor hajlamos voltam elveszteni általa a józan eszemet. De a megérzéseimre én is gyakran hallgattam. Egyfelől azt hiszem hasonlóak voltunk.
Ha nem szívességként tekint rá, akkor már nem is törődtem ezzel többet. Inkább a gyakorlást vettük előtérbe. Megvallom élveztem, hogy kicsit elengedhettem az erőmet én is. Nem kellett vigyáznom, óvatkoskodnom és csak a kérdésein is nevettem. Ugyan már, a sérülés nem itt kezdődik. A választásom végül az egyik ritka de érdekesebb formájú kardra esik. Persze, amivel még nem volt dolgom, inkább próbálom ki egy barátságos mérkőzés keretein belül mint élesben.
- Ne fogd vissza magad. Első vérig? - volt egy pont, amin már rá kellett szólnom, mert én kezdtem megfeledkezni a saját korlátaimról. Az egyetlen amire még figyeltem, hogy Annyira ne zúzzam le a lakását. Bár ez a hely feltételezem túl spéci, hogy itt gyakoroltunk.
Hosszabb idő után rá kellett jönni, hogy valahogy nem bírunk egymással, amiben ő taktikásabb volt, én kevésbé, de kárpótolt a puszta erőm és a sebességem. Na meg a pókösztön. Elismerő mosollyal huppantam le végül a talajra. Éreztem, hogy a fölösleges energiáimat elpörgettem anélkül, hogy komolyabban is bántanom kellene, de amit teljesen elveszítettem, az az időérzékem volt.  Inkább végignéztem magamon, hogy ha okozott is karcolást rajtam, azt hol tehette. Abban sem voltam biztos, hogy nekem nem sikerült elérnem.  
- Szívós egy vadász vagy. Nem szívesen lennék az ellenfeled.


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Elsa Bloodstone Szer. Márc. 13, 2024 10:01 pm
• doing bad for good reasons •


Azok az unalmas esték...



20:50
Elsa lakása
Kaine



Jól esik, hogy tudok valakivel szabadon beszélgetni, mármint... nem tudom, Kaine kicsit emlékeztet pár vadász haveromra, akiket már nagyon hiányolok. Bár tudom, és tisztában vagyok vele, és csakis magamnak köszönhetem, hogy nem beszélek velük... Már tudom, tisztáztam magamban, hogy ez már nálam inkább menekülés. Mintha elzárnám magam tőlük, nem vennék tudomást apám haláláról, és hogy ez mivel járt. Abban sem lehetek biztos, hogy nem jön el más a kőért, és nem szeretném ha bárki más veszélyben lenne. De tudom, hogy ez az állapot már nem sokáig tartható fent, és nem is szeretném.
-  Őszintén szólva, nem tudom manapság hogy működnek. Kissé szétesett a dolog... egy fordulat miatt. De általában úgy kell őket elképzelni, mint egy fejvadász céh. Vannak csoportok akik együtt dolgoznak, van akik külön. Van, hogy konkrétan egy vadász csoportot hívnak, van mikor felhívás, és többen vadásznak versengve. Van ki pénzért - zsoldosként teszi, van aki, csak jótét lélekből. Nos én keverék vagyok, mármint úgy értem, megválogatom kitől kérek fizetséget, és mikor jótékonykodom. Az helyzettől függ. Csoportban is dolgozom ha kell, de egyedül is. Eddig volt hierarchia, volt vezetője az egész Vadász Rendnek, de pár éve meghalt, akkoriban kezdtem szabadságomat, szóval nem tudom jelenleg, mindenki valószínűleg azt csinál amit akar... -sóhajtok, nem tudom ez mennyire lesz jó hosszútávon. De ugye kivagyok én hogy parancsoljak? Elsa Bloodstone, a vérkő birtokosa? Nem tudom, valaha is készen állnék erre. Úgy vélem haladni is kell a korral, egyenlőre biztosan kivárok, hogyan alakulnak a dolgok, ha készen állok visszatérek.
-  Hm a törvényenkívüliség menő, azt szeretik a csajok. - kacsintok rá játékosan, cseppet sem flörtölősen.
Elmesélve a történetemet, kicsit vissza is mentem abba az időszakba, nem volt egyszerű. Hamar megtanultam, amit azt kell a szakmáról, aminek persze apám nagyon hálás volt.
- Őszintén szólva... kicsit át tudom érezni. Tudod, én ugye erősebb vagyok, mint a többiek... nem kicsit. És néha magamon is érzem, hogy megtehetném, hogy puszta kézzel elpusztíthatom, szétszedhetem a másikat. Nagy önuralom kell hozzá, és ne aggódj még nem tettem meg, nem is tervezem. - vigyorgok, de hamar el is komolyodom. - Nincs mit, de nehéz. Nem tudom neked megmondani. Minden ügy, minden szörny más és más. Mindenkor máshogy kell dönteni. Egyszerűen inkább fogalmazzunk úgy, hogy megtanultam az ösztöneimre hallgatni. És annak fejében cselekszem.  - lehet két ügy ugyan az, és ugyan az megtörténhet másodszorra is, de figyelni kell kiről van szó, és a környezetet, annak fényében pedig lehet abban a helyzetben teljesen máshogy reagálnék. Nehéz ezt így
- Oh nyugi, amúgy is ráérek mostanában, de semmit nem teszs pár ismerőssel amúgy se ártana már megint felvennem a kapcsolatot. - biztatom, mert tényleg szívesen segítek neki.
A gyakorlást elkezdjük, de azonnal szét is török rajta egy fegyvert.
- De ugye nem fájt? Nem csak uralkodsz a vonásaidon? - vigyorgok. - - Ha szeretnéd, nyugodtan megválaszthatod a fegyvert, esetleg puszta kézi harc legyen? - fel lelkesedem. Végül mindent kipróbálunk, amiben Kaine benne van, elég sokáig csetepatézunk. Azért igyekszem visszafogni magam, de fokozatosan emelem az erőmet, ahogy tisztában vagyok a tűrés határaival. Igyekszem nem megsebezni, mert azért, egy két ütésnél egy gyorsan átfutó arcrándulást meglátok.


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Kaine Parker Vas. Márc. 10, 2024 10:13 am
• doing bad for good reasons •

Elsa & Kaine

- Azt hiszem ez még ebben a világban is nonszensz. - elmosolyodtam a megjegyzésére. Nem is arról volt szó, hogy túl szemérmes lettem volna, de itt legfeljebb kétfejű bárányokat klónoztak sikeresen, nem pedig Peter Parkert. Aztán még egy apróságot megemlítettem - De köze van Pókeberhez, nagyjából 100%-ban.
Többet most nem is akartam hozzátenni, ha kellően résen van úgyis összerakja. Ha nem, akkor majd egyszer talán elmesélem neki. Az sokkal izgalmasabban hangzott, amit mesélt. Lévén az én világomban nem voltak arénák, vagy amik voltak köszönőviszonyban sem voltak az ittenivel, addig itt csak elég felületesen érintkeztem ezzel a világgal. Ellenben vadászokról még nem hallottam és ez érdekes.
- Vadászok? Mesélj róluk, hogy működnek. - furán bebizsrgett a tarkóm, ahogy próbáltam rájuk asszociálni. Baromira ismerősek voltak, de lehet én más vadászokra asszociálnék, mint amit Elsa mesélne.
A felismerésére bólintottam. Látom képben van kiket szalajtanak ezekbe az arénákba, meglepett, hogy akkor rólam kevésbé hallhatott. Vagy csak nem mondja vagy annyira jelentéktelen volt a részvételem. De felettébb szórakoztatott.
- Én magamat? Törvényen kívüli nincs? - nem tetszett a két variáció. Bár sosem értettem a skatulyákat, mi alapján húztak határokat kategóriák között. Ahogy jó meg rossz sem volt igazán csak keverék. De hősnek semmiképp nem tartottam volna magam, nem olyan fajta vagyok, aki mindenkiért feláldozná saját magát a közjó érdekében.
Komollyá vált a tekintete, ahogy mesélni kezdett. Éreztem a hanglejtésén, a szavai súlyán, hogy nem túloz, csak mesél és emlékezik. Mindeközben rettentően furán éreztem magam. Kezdetben én is ilyen voltam, emlékeztem arra, hogy mennyire élveztem a gyilkolást. Amikor a "másik" kerekedett felül ez csak rosszabbá vált. Aztán megszűnt. Kisvártatva, hogy befejezte még mindig hallgatagon ültem és figyeltem. Újfent felszínre kerültek azok a kesernyés érzések, amelyek miatt annyira tudtam gyűlölni a cselekedeteimet, mint amennyire akkor szeretni.
- Ezt sosem tudhatod. Persze biztosan a vérszomj erősebb, mint a gyilkolási ösztön. De én is ilyen voltam, amikor ölésre teremtettek. Kegyetlen, vezényszóra azonnal uszítható és végletekig tudtam élvezni. Ma már nem tenném meg kedvtelésből. - eltűnődve lepillantottam a földre, de mégis hiányérzetem volt. Hát persze, a lényeget kihagytam.
- Köszönöm, hogy ezt őszintén megosztottad velem. Sokáig én is azt gondoltam, hogy ilyen bűntetést érdemlek, aztán ahogy messzire kerültem attól az ördögi körtől, kitisztult a fejem. Amikor találkoztunk, előtte napokban megint eluralkodtak fölöttem az ösztöneim, amikről azt hittem, hogy kivesztek. Kíváncsi lennék, te mindezt a saját törvényeid szerint hogy kezelnéd? - őszintén érdekelt, aztán ha ezzel megástam a sírom, akkor legyen.
Abban már mindenképp hasznomra volt, hogy megpróbáljam Lazet más szemszögből nézni. Az is meglehet, hogy amikor olyan furán viselkedett Gwen előtt, akkor igazából neki akart... neki akart volna imponálni? Ez eddig meg sem fordult a fejemben. De máris én is elvigyorodtam.
- Már mindent értek, azt hiszem. - nem is akartam húzni nagyon az időt, lévén, hogy akit említett, rajta meg ő töprengett el. Fontos lehet neki. Mint nekem a lakótársaim.
- De csak ha nincs terhedre, miattam ne járj plusz köröket. Nem szívességért jöttem. - azzal én el is intéztem a várakozást, ugyanis szerettem volna maximálisan odatenni magam a gyakorláshoz.
- Azt nem javaslom, túl szép. - láttam én, hogy a kardon esik meg a szeme. De az enyém is lehetett erős, ha úgy akartam. Végül kivártam mit választ és újfent nekifeszültem. Nem adta olyan könnyen magát, mi több, inkább csak most lendült bele igazán. Volt egy pont, amikor már csak hátráltam, de amikor hirtelen akartam előre dőlni, csak akkor mutatta meg milyen kemény anyagból van a lándzsa és a szilánkosan koccanó csontpengém ripittyára törve morzsolódott össze alatta.
- Ezt nevezem. - persze fájt, hogy ne fájna, végtére is az enyém. De hozzászoktam, ez ezzel az áldozattal jár, ha használom. Újat vontam ki, mert ezt azért nem hagyhattam annyiban. Most én jöttem, de most keményebb és tömörebb volt a penge.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Elsa Bloodstone Kedd Feb. 20, 2024 10:08 pm
• doing bad for good reasons •


Azok az unalmas esték...



20:40
Elsa lakása
Kaine



Nem igazán mesélte még el részletesen még is mi történt vele, de nyilvánvalóan még nem vagyunk olyan jóban, hogy ennyire részletesen beavasson. Én is jósok mindent kihagytam életemből, ami a magánügyeimet érinti. Jó fej gyerek, kitaszított, most kicsit én is annak érzem magam, bár én magamat taszítottam el mindenkitől. És soha nem tudom, hogy jól tettem e...
-  Ha akarsz, mesélhetsz róla, ha majd készen állsz. - mosolyodom el. Nem tudom, miért vagyok ilyen bizalmas vele. Egyszerűen ösztönönösen, pedig nem igazán megszokott tőlem.
-  Képzeld el, mikor rájönnek ki vagy, mi vagy... nem fogják látni benned az embert, csak az állatot. Azt hogy különleges vagy, így különleges műsort tudsz adni. Elvisznek, elszakítanak minden emberi mivoltodtól. Majd bevágnak egy arénába, ahol csak akkor kerülhetsz ki ha, megölöd azt, és minél látványosabban, akit bedobnak hozzád. - rázom a fejem. - Mint mondtam, láttam dolgokat, amiket senkinek nem kívánok. Úgy tudom többet is felszámoltak ilyet a vadászok, de nyilván ezek a legnagyobb titokban zajlanak. Biztosra veszem, mindig működnek ilyenek. Amíg emberek élnek...
Sóhajtok, az emberek rosszabbak tudnak lenni a szörnyeknél. A szörnyeknél ösztön, túlélés, embereknél tudatos, és élvezet.
Kicsit el kell gondolkodjak, de bólintok, mikor a felismerés becsenget. -Jah az az idióta orosz, meg van. - csak rázom a fejem. - Az ilyeneket Pókemberre, meg a többi "Hősre" hagyjuk. Te akkor mi volnál?   - nézek rá kíváncsian, vajon hova sorolná be magát, hős, vagy antihős? Jelmeze van, szóval mindenképp kell egy titulus. A gonosztevőben pedig kételkedek.
- Folyamatosan. - a komoly ábrázatát nézve, szüksége van komoly válaszra. Így mély levegőt veszek.  -  15 éves voltam, mikor már egyedül kellett "vadásznom". Egy kisebb falut rejtélyes nagy kutya támadások fenyegették Romániába. Egyértelmű volt a szemtanuk, beszámolók alapján, hogy vérfarkas, engem béreltek fel. Természetesen megtaláltam. Egy 11 éves kisfiú volt az. A szokásosnál termetesebb farkas képében, mint abban a korban megszokható volt. Vérszomjas volt, nem uralta, egyedül volt vele. Nem tudtam mit tegyek, két gyereket már megölt, és egy felnőttet. De mégis egy gyerek volt... Majd megesküdött, hogy nem tehet róla, segítsek. Nem akar senkit bántani, mind a két gyerek a barátja volt, együtt nőttek fel. Megkíméltem, telefonon kértem segítséget. Vártam egy ismerősünkre, aki vérfarkas... azt mondta kockázatos, de saját döntésem, eljön de pár nap. Mondtam neki, hogy a fiú megbánta, és látszik rajta az elszántság. Egy éjszaka telt el, mikor síró édesanyja tört be hozzám, a gyerekszobából vitték el a 3 éves kislányt...  Megtaláltam őket... szét volt... marcangolva az a kislány. A farkasfiú csak vigyorgott, átváltozott... Elnézést kért, de egyszerűen, élvezi,élvezte, ahogy azt a kis testet szétszedhette, nem tud ellenállni. És csak nevetett. - itt hátra dőlök, és mély levegőt veszek. - Levágtam a fiú fejét. Ha akkor a kisebb rosszat döntök, és az ösztönömre hallgatok, meg menekült volna az a kislány. - oldalra billentem a fejem, kissé elgondolkodva, mindig hányingerem támad, pedig azóta is láttam hasonló szörnyűségeket. De ez volt az első, és ami az én hibám.
- Nem várja el senki, hogy jó döntést hoz, mert mindig több szempont van. Amit te érzel helyesnek, akár rossz, akár nem. - nos Elsa tanárnéni kibújt belőlem, de úgy érzem ennyi tapasztalattal rendelkezem legalább, amit megtudok osztani, esetleg segíteni neki.
De valami vidámabb téma is legyen köztünk...
- Hát ha ez a Laze fiú, gondolom legalábbis, nos ők ugye máshogy mutatják ki az érzelmeiket. Gondolom csak sajátosan. - vigyorodok el.
- Iggeeenn.... ideiglenes.... - vagy mi.. hát nehéz meghatározni. Őszintén legbelül csak reménykedem benne, hogy nem csak ideiglenes..
- Oh értem. Na majd körülkérdezek, hátha valaki ismer valakit, aki ismer valakit.. érted... - jó lenne ha tudnék segíteni, valamiért mostanában ez eléggé sűrűn fordul elő velem, kezdek hozzá szokni.
Csak elszánt vigyort ütök meg, a figyelmeztetésére. De végül neki iramodok. Tényleg durva a pengéje, pár utés után eltörte.
- Jó ez csak gyakorló cucc volt... szóval ilyen kemény csávó vagy, neked valami keményebb kell. - körülnézek a fegyverek között. A katanát, fuh, rég gyakoroltam, az művészet. Ahhoz nem nyúlok, az kizárt dolog lenne, hogy eltörje, de nem akarok benne se kárt tenni. Így végül egy lándzsához nyúlok, ami megerősített anyagból készül. És újra neki vetődöm szegény fiúnak, vagy nem az?



emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Kaine Parker Szomb. Feb. 17, 2024 1:50 pm
• doing bad for good reasons •

Elsa & Kaine

Valahol átéreztem, milyen érzés mindent magamnál tartani. Igazából ő is ezt tette, megragadt valami hasznos fegyvert és felhalmozta. Csak én épp nem pusztán fegyverekkel, de nagyon sok műszaki alkatrésszel tettem így. Pedig igencsak hiányosnak éreztem a tudásomat, hiszen nem erre képeztek ki. Mégis olyan érzés volt ezeket a kacatokat a kezembe venni, mintha tudnám a megoldást rá mit kell tennem vele. Különös egy érzés volt, nem az enyém és mégis.
- A tudósok nem különben, nem kell ahhoz sok pénzük legyen. - konstatáltam, hogy valamiben hasonlít a véleményünk. Amikor valami gány dolgot kellett valaki után összetakatítanom, az többnyire pénzes hataloméhes személy volt. Nem firtattam a céljaikat, csak elvégeztem a munkát és felmarkoltam a jattot. Holott tudtam, hogy ezek nem helyes dolgok, mégsem éreztem sokáig hasznosnak magamat másban. Ilyen az, amikor valakit céltalan élettel áldanak meg, mert az egyetlen fontos követendő út csak hazugság és megszűnik általa a cél is.
- Arénát említettél? Eszerint az ilyet elítéled. - kaja ide vagy oda, ez a kérdés jobban érdekelt, mint az evés. Persze bólintottam a mennyiségre, ránézésre megteszi, legfeljebb rendelünk még, ha kevés lenne. Most van nálam pár cucc, nem úgy mint a legutóbb. De érdekelt a véleménye meg hogy mit tud. Voltam ott. Élveztem is meg nem is, a lényeg a zseton volt meg a kihívás.
- Egyszer ott legyőztem Rhinot, ő volt eddig a legerősebb ellenfelem, nem tudom honnan szalajtották. De már jó ideje nem voltam. Amióta állandósult a tartózkodásom, nem szeretnék új ellenségeket szerezni magamnak. Az más, mint leszámolni piti kis bandákkal. - igaz beletörött párszor a pengém, de megérte. Igazi kiélezett küzdelem volt és kellett idő, amíg meglelem a gyenge pontját. A bőre akár a gyémánt. Áttörhetetlen.
- Te voltál már olyan szituációban, amikor választanod kellett rossz és kevésbé rossz között? - tudom, örök morális kérdések. De engem érdekeltek az ilyenek és amíg készült a kaja, addig sem maradtunk szótlanul. Nekem nem esett egyébként nehezemre, de tetszett Elsa szemlélete a világról. Sokat tapasztalt ő is, illetve a jelek szerint hagyták már magára sokszor. Ehhez képest meglepően hamar nyílt meg vagy legalábbis nem palástolt dolgokat noha leginkább sejtéseim voltak, kész tényekről nem sokat mesélt, már ami a személyeset illeti. De a kaja jól esett, főleg mert most épp kifosztani készültem őt és ennek ellenére is megkínált mindazzal, amije van.
- Van benne valami. Főleg a lányok, Lazeben sosem vagyok biztos. - voltak aggályaim, bár eddig igyekeztem töretlenül elhinni, hogy valóban fontos vagyok valakinek. Valakiknek. Különös és nagyon jól eső érzés volt.
- Ideiglenes? - kérdeztem vissza egy kis mosollyal. Úgy tűnik sikerült beletrafálnom valamibe, amit nem is sejtettem. Vagyis másképp gondoltam. Bár engem az sem zavart volna ha nem ideiglenes, Elsában szövetségest láttam, nem elszámoltatandó személyt. Semmi közöm nem volt egyébként sem ahhoz, ahogy élt.
Elgondolkoztam egy pillanatra a kérdésé, de végül csak borús tekintettel néztem vissza rá.
- Van, akit én a saját világomban megöltem a tetteiért, ő itt nem tart olyan mértékben a kutatásaival, hogy azt feltételezzem, tud segíteni. - hiszen még meg sem teremtett "minek". Egyébként most egész jól éreztem a bőrömben magam, mármint ugyan az ösztöneim eluraltak, de rég éreztem azt a másikat, aki át akarta volna venni a testem fölött az uralmat. A múltkori is inkább ösztönös reakció volt. Mélyről jövő, de ösztönös.
Tetszett, hogy valami alappal kezd.
- Biztos azzal indítanál? Nem tudom megjavítani, ha eltöröm. - magabiztos mosoly költözött az arcomra, de tisztában voltam a csontpenge sűrűségét én szabályoztam, egy tömör csont előtt pedig a fa könnyedén megtörhetett. Hacsak nem valami másból van. Ki is vontam mindkettőt és intettem neki, kezdjen csak ő. Nem fogtam vissza magam, hogy gyorsan odébb szökkenjek, de még előtte a botra átrugaszkodva megbillentsem az egyensúlyából. Ez most más szotu volt, mint egy kajálás és látott is már harcolni, kielemezhette mit teszek. Most meg akartam lepni, hiszen a teljes arzenált még messze nem látta.

 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Elsa Bloodstone Csüt. Jan. 11, 2024 11:20 am
• doing bad for good reasons •


Azok az unalmas esték...



20:30
Elsa lakása
Kaine



Ráadásul szentimentális is vagyok, szeretek gyűjtögetni, gyönyörködni a dolgokban, és elmondani magamról, hogy meg van nekem ez-az.
- Oh hidd el nekem a milliárdosok a legbetegebb emberek. Volt akit jobban szörnynek tartottam, mint egy vérfarkast, vagy egy vámpírt. Az emberek rosszabbak tudnak lenni. Milliárdosoknak meg egy idő után mintha elkattanna valami, ők szánt szándékkal bántanak, és élvezetből. Láttam arénákat, amiről jobba ha nem tudsz, rendeztek saját szórakoztatásukra. - Fel is számoltuk őket, azt még apán se bírta nézni.
Kajálásra elmosolyodom.
- Hát ha így, akkor irány a konyha. - kivágok vagyok három mirelit pizzát, mirelit krumplit, imádom szóval abból is az utolsó két zacskót. - Ennyi a felhozatal, de megeheted amit még találsz. - cukkolom, igen láttam mennyit evett. Nem szeretném ha éhen halna, és szeretném a kis gyakorlásunknál minden ereje meglenne hozzá.
Végül jól bekajálunk, annyira örülök hogy nem árt meg nekem ezek az egészségtelen gyors vackok, mert egyszerűen imádom. Nasiznék is, de nem húzhatom az idejét a végtelenségig, így mikor végzünk jól lakottan meg is indulunk az emeletre.
- Gondolom mert megismertek, és megkedveltek. Ha megkedvel az ember valakit, akkor a bizalom is már könnyebb. - Dannyvel legalábbis jelenleg így vagyok. Valahogy tudom, hogy jó ember, és tényleg nagy ritkán kibújik belőle. Intim viszony is sokat elárul... na de ebbe nem menjünk bele.
Mintha gondolataimban olvasna. Kicsit zavarba jövök, nem nagyon... beszéltem róla senkinek.
- Jelenleg van egy.... ideiglenes... lakótársam. Segítek neki. - az ideiglenes szót nem tudom miért mondom ilyen nyögvenyelősen. Nyilván nem fog maradni..., de... miért pánikolok be tőle?
Majd meg is érkezünk az edzőterembe, a mutánciója igencsak érdekes, és jó lenne többet megtudni róla. De ezek szerint ő sem érti igazán hogy működik.
- Fel kerestél itt valaki... szakértőt ? Biztos itt is van valaki... doktor, professzor, aki ért a genetikához, és mutációhoz. Lehet tudnának is segíteni. Én sajnos szörnyekhez értek, és olyan embereket is ismerek. - kellemetlen lenne, ha hirtelen pókká változna... jó srácnak tűnik, így nem kívánnám neki ezt. De attól függetlenül rákérdezek majd, egy-két ismerősömnél, de hát... nem akarom hitegetni.
A botot felkapom, eléggé strapabíró anyagból van, de egyenlőre halált is okozó fegyverrel nem akarok rá támadni. Ha belejövök, én se igazán tudom mindig kontrollálni az erőmet, nem szeretnék balesetet.
- Hát akkor kezdjük light-osan mérjük fel egymás erejét, aztán meglátjuk mennyire jövök bele. Regenerálódom, és gyors vagyok, szóval ne kímélj pókica. - vigyorgok rá, majd hirtelen jött gyorsasággal neki is rohanok...


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Kaine Parker Kedd Jan. 09, 2024 9:50 am
• doing bad for good reasons •

Elsa & Kaine

Szórakoztató volt arra gondolni, hogy valakinek ez itt hobbi. Nem tudtam érte hibáztatni, én is gyűjtöttem a különlegesebb darabokat, mint azt a jövőbéli fegyvert. Már éreztem, hogy egészen közel járok a nyitjához, de még volt mit csiszolni a műszaki ismereteimen. Úgy tűnt itt sem volt fontos tényező a pénz, de ebben a világban volt is mire szórni. Nem nyomorgás és háború vitte el az emberek minden reményét.
- Le a kalappal a gyűjteményed előtt attól még. Nem mindenki ilyen lelkes gyűjtögető. Nem csak az okkult dolgok érdeklik a milliárdosokat, hanem minden, ami nem szabályszerű. Amelyik azt mondja, megveti azt, ha erőszakot lát, az hazudik. Mind unatkozik a pénzkupaca tetején. - eresztettem meg egy mosolyt. Ha hasznos volt az eddig látott arzenál, mindenképpen nevezhettem szépnek és egyedinek. Ha volt is belőle még másik ugyanilyen, bizonyára limitált darab. Követtem Elsát a lakás további részeire, közben pedig hallgattam a sztoriját. Egy szörnyvadásztól ugyan nem várhattam mást, mint a fegyverek szeretetét. De ebben osztoztam, így nekem cseppet sem volt túlzás ez. Mondjuk más kérdés, hogy ha nekem lenne egy ilyen szettem, biztos nem kiállítanám minden sarokban, nagyon mutatós volt, de ehhez a lakáshoz ment is. Mondhatni meg kellett valami lélekkel tölteni, ha már egyedül volt. Nem úgy otthon, ott még azt a néhány darabot is szétszedve tartottam, amik nálam voltak.
- Jobb szeretem fordítva, a múltkor gondolom láttad mennyi fért belém. - amikor beültünk a kajáldába, rengeteget toltam befelé, elvégre volt mit visszapótolni. Az a pókszerű izé alaposan levitte az energiámat, mert túlságosan sokat baszakodtam vele. De nekem is roppant érdekes volt és egyben valahol ijesztő is, hogy ilyenek vannak. Már nem magam miatt, inkább a többieket féltettem.
Meglepett, hogy Elsa egyből a lakótársaimról érdeklődött. Nem lett volna muszáj, ő mégis megtette. Azt hiszem ez csak abban erősített meg jobban, hogy tényleg érdekli, velem mi van, mint maguk a képességeim. Olyan ritkaságszámba ment ez mégis, hogy még mindig furcsán éreztem magam ettől.
- Szerencsére. Előtte soha senki nem bízott volna meg bennem egy ilyen incidens után. - meséltem neki a legutóbb arról, hogy ha esetleg hallotta az ESU-n történt eseményekről, akkor azt félig-meddig én idéztem elő. Meg Laze nagyzolása, de azt már nem tettem hozzá. Laze nem tudott harcolni komolyabban, így elkönyveltem annak, hogy ő is bevetett mindent ami eszébe jutott.
- Azért remélem te nem tök egyedül vagy. Mármint értem én, klassz ilyen fegyverek között élni, de ha már nyugdíjaztad magad, kár lenne ide bezárkózni. - aztán meglehet rossz helyen puhatolóztam és rosszul mértem fel a helyzetet. A múltkor még olybá tűnt mindenki elől is szabadságolni akarná magát.
Feldobtam a labdát a lényem egy másik feléről. Nem akartam sokat mondani elsőre, inkább figyeltem a reakcióit és vártam is a reflektálást. Egész szépen lehozta, így egy megnyugodott mosoly is átsuhant az arcomon. A téma azonban komolyabb volt annál.
- A másik világban ahonnét jöttem, úgy tűnt. Itt nem tapasztalom jelét, de nem tudom, ez örökké így lesz-e. Ezt csak elméletben gondolom, hogy így lehet. Még nem fordult elő, de az jobban zavar, hogy én olyankor tompább vagyok, amikor erősödik a mutáció. Mintha annak az állapotnak saját személyisége és tudata lenne és ez aggaszt. Nem tudom, én meg tudnám-e fékezni. Ez nem olyan, mint ahogy a vámpír ellenáll az ösztöneinek, mert nem csak az ösztönök vannak. - vontam le a következtetést. Attól tartok több pusztult ott a laborban, mint amit tudok. De amíg nem jelentkezett ennek semmi jele, nem éreztem úgy, hogy keresgélnem kellene. Igyekeztem minden a múltammal kapcsolatos dolgot kizárni és magam mögött hagyni.
Az edzőterem valóban nagyon fullos volt, elég volt szétnéznem, hogy lássam tényleg profin oldották meg a felszerelését. El is mosolyodtam, ahogy a közepére léptem.
- Teszteljük le, de szólok, az ösztöneim most is dolgoznak. Én elég ha a sajátom használom. - azzal ki is villantottam a csontpengéket, amiket annyira szerettem alkalmazni. Amúgy is bírta.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Elsa Bloodstone Hétf. Jan. 08, 2024 9:24 am
• doing bad for good reasons •


Azok az unalmas esték...



20:03
Elsa lakása
Kaine



Csak gúnyosan vigyorgok a megjegyzésére, majd beljebb tessékelem. Mikor itthon vagyok valóban teljesen felesleges a biztonsági rendszer, de egyébként természetesen éjszakára és ha nem vagyok itthon be van riasztózva az egész helyen. Még saját, vagyis vadász találmányok is vannak, ami kicsit ötletesebb a csipogásnál.
Mikor beljebb jövünk már maga a nappaliba, előtérbe is vannak szépségek kiállítva, de ezek nem azok a nagyon veszélyes, és antik dolgok. A nagy ereklyék, okkult cuccok a Bloodstone birtokon vannak. Ide csak a saját kis hülyeségeim vannak, amiket érdekesnek tartok.
- Oh ezek csak... hobbi cuccok, mármint vannak helyek ahol ezek be szerezhetőek. Van aki antik dolgokkal fizetnek, ha olyan ami felkelti az érdeklődésemet, akkor elfogadom. - meg vonom a vállam. - Ami itt érdekes, főleg esetleg neked, azok a fegyverek. - azok pedig nem itt lesznek, ahhoz tetőtérbe kell felmenni. Az edzőteremnél van pár érdekes gyakorló cucc, de a veszélyesebb dolgok elvannak zárva. Ennyire nem vagyok barátságos, hogy azokat is megmutassam neki. A bizalmamnak is vannak határai. Mióta "pihenek", és elvagyok zárkózva mindenkitől, mostanában egyre hamarabb bizalmamba engedek idegeneket, aminek lehet nem lesz jó vége.
- Ha jók a források, akkor sokat lehet vele keresni. Főleg az okkult dolgok nagyon mennek, és el se tudok képzelni, hány milliárdost érdekel. És nagyon szeretnek érdekes dolgokért sokat fizetni. - árulok el némi benső titkot, bár ezekhez érteni kell, főleg azért, hogy ne vágjanak át. Vannak egyesek akik azt hiszik bármit megtehetnek, csak mert pénzük van. Azt nem mondom, hogy nem törtem be egy-két üzletkötésnél egy-két gazdag orrot.
- Nekem nem okoz gondot, de ha neked igen, valóban sokkal praktikusabb előbb edzeni, aztán jót enni. - vigyorgok.
Majd akkor elindulunk a lépcső felé, hogy az edzőteremhez vehessük az irányt. Közbe kikérdezem viselt dolgairól, mert legutóbb annyira szerencsétlenül nézett ki, hogy még én is megsajnáltam.
-Na ez szuper, hogy megtudtátok beszélni. Ritka a jó barátok, de akkor neked szerencséd van. - vigyorgok, nekem is úgy tűnik kezd sikerülni találni egyet Daniel képében, csak hát... nehéz eset, és marhára nem lehet tudni nála hányadán állunk. Most is csak úgy eltűnt, majd egyszer megjelenik. Lehet ezért is éreztem furcsán magam egyedül, már meg is szokhattam a jelenlétét, hogy már hiányt érzek ha nincs itt? Nos ezt minél hamarabb el kell engednem. Az ilyen érzések nem vezetnek semmi jóra.
- Bárki közveszélyes, és veszélyes lehet másokra. Ezen ne emészd magad. Mindenki egy ketyegő bomba. . osztom meg napi bölcseletemet. De valóban így gondolom. Egy gyerek kezében is veszélyes lehet, egy fegyver.
- Hűha, tényleg? Akkor lehet bizonyos időn múlva, teljesen pók leszel? - próbálom elviccelni a dolgot, bár nem értek a genetikához, így lehet valóban benne van a pakliban.
- Vagy enyhébbek a következmények? - kérdezem őszintén, majd elgondolkodom. - Bántottál ártatlanokat? Szánt szándékkal? Figyelj, ezek... ösztönök. Nem tehetsz róla. Az ösztönöket viszont vissza lehet fogni. Nem egy vámpír ismerek... a vadászat a lényük, a vér, amitől aktívak lesznek, és minél minőségibb, frissebb a vér, annál erősebbek. Így is nem egy vámpírt ismerek, láttam, akik nem hajlandóak szörnyek lenni. Inkább saját maguk ellen harcolnak nap, mint nap, és beérik a mesterséges vérrel, ami annyit tesz, hogy élni tudnak. Te magad döntöd el, hogy szörny leszel, vagy harcol ellene. - közbe felértünk az edzőteremhez ahova a panelhez érintem az ujjamat, majd egy jelszót írok be. Mikor belépünk egy tornaterem tárul elénk, oldalt pár fegyver felfüggesztve.
- Na, mi lehet jó ellened.... - gondolkodóba esek, leveszem a pulcsim, majd elveszek elsődlegesen egy sima botot.


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Kaine Parker Pént. Jan. 05, 2024 12:30 pm
• doing bad for good reasons •

Elsa & Kaine

Nem kifejezetten meglepi vendégként szerettem volna érkezni, de így sikerült. De láttam, hogy nem vette magára, elvégre még viccelődött is. Elég morbid egy vicc volt, de nekem tetszett, megmosolyogtatott. Szóval akkor nem kell mindjárt letesztelnem személyesen a reflexeit. Biztos élesek.
- Ha azt mondom, hogy te gyűrődnél fel a kocsival, akkor is megtennéd? - ha már heccelt itt a nagy biztonsági rendszeres tudásával meg azzal, hogy csapna el, jobbnak láttam felhívni rá a figyelmét, hogy akadna némi gondja vele.
- Mutass meg mindent. - mi vesztenivalóm van? Semmi. Legfeljebb nem vezet körbe és nem látok mindent. De jókora kecó volt ez, nagyobb mint a mi három emeletes Mi Casánk. Nem mondom, ott is elfértünk, de azért ez mégis csak pazar kilátást nyújtott a városra nézve. Vajon mi mindent lehetne innen megfigyelni? Nem véletlenül voltak kinézett kedvenc helyeim, ahonnét hasonló szép látvány tárult elém. Onnét bárkit és bármilyen eseményt kiszúrhattam, ha nagyon akartam. A fegyvereknél én is megálltam. Óhatatlan késztetést éreztem arra, hogy jobban megnézzem magamnak a sosem látott mondhatni gyűjtúi vagy spéci fegyvereket. Nagy részét ismertem, hogy működik. Itt volt a fejemben róla minden, de ha valamelyikre még ráismertem, hogy micsoda, azzal is tudtam volna mit kezdeni.
- Mióta pihennek ezek a csodák itt? - pillantottam fel a nőre. Nehezen tudtam róla elképzelni, hogy tényleg szünetet akart tartani, amikor ilyen nagy gondban tartogatta a csecsebecséit. Egy teljes arzenált. Biztos rá is van valami spéci védelmi rendszer, de nem próbálnám ki most rögtön.
- Én is néha zsoldból élek. Túl sok alja banda van ebben a városban, de azok nem okoznak különösen nagy kihívást. Igaz, talán kell ilyen időszak is. - könnyen megeredt a nyelvem az ismerős téma hallatán, egyébként is említettem neki, miféle pénzeket harácsolok össze. Csak úgy saját szakállra nem akartam dolgozni. Akkor inkább töltöttem az időt Milessel vagy Gwennel vagy Lilivel edzés közben. Az is kellően szinten tartott.
- Erős a késztetés, de inkább kipróbálni. - újabb mosoly jelent meg az arcomon. Ennyire nyilvánvaló volt, hogy mennyire tetszenek ezek a cuccok? Bár gondolom nem olyan megengedett itt lődözni, hacsak nem veszem alapul a gyakorlóeszközeit. Bőséges tárháza volt, le a kalappal. Én egyszer ilyet összeraknék, akkor soha senkinek nem lenne gond ezeket megtanulnok. Oké, Romy ódzkodott a mindenféle fegyvertől is, de az már fél sikernek számítana, ha rá elég lenne nekem figyelnem. Vállalnám ezt.
- Tele hassal edzeni? Milyen titkod van, hogy fordítva szeretnéd csinálni? - abból indultam ki, hogy képes voltam rengeteget kajálni, ráadásul én az energiát utólag szoktam abból visszaforgatni. Pókszokás.
Eltűnődve figyeltem a vonásait. Az elmondásaimból valószínűleg tévesen következtetett, bár én sem tettem hozzá, hogy milyen időszakomban voltam ekkora vándorló. Az már több, mint két hónapja volt, azóta mondhatni a Mi Casa volt az otthonom és az incidens után ténylegesen azzá vált. Bár Niel hozott néha magával kukkolókat, eddig nem okozott gondot.
- Nem, már hazamentem. Sikerült megbeszélnem velük a problémát. Furcsa olyanokhoz tartozni, akik elfogadják azt is, ha alkalomadtán életveszélyes vagyok másokra. - ezt nehéz volt megfogalmazni, talán kétértelműen is hangzott, de ha érdekli, kifejthetem neki. Bizonyára látott már nálam nagyobb szörnyeket is. De igazából témánál voltunk, ő sikeresen megragadta a lényeget.
- Ha úgy nézzük, én is el vagyok átkozva. Nem mindig vagyok emberi, a pók gének folyamatosan mutálódnak bennem, mikor jobban, mikor kevésbé. Bár egy ideje nem láttam már a régi öreg cimborám. Bízom benne, hogy örökre eltűnt, de ezt sosem állíthatom biztosan. Nem tudom itt mi váltaná ki, az én világomban gyakori vendég volt és válogatás nélkül bánthatott másokat. Még így sem vagyok szörny?
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Elsa Bloodstone Vas. Dec. 10, 2023 11:45 am
• doing bad for good reasons •


Azok az unalmas esték...



20:03
Elsa lakása
Kaine



Kapásból kioktatást kapok. Csípőre teszem a kezemet, majd nézek rá, végig mérve.
- Én magam vagyok a biztonsági rendszer, egyébként, akkor kapcsolom be, ha nagyon érdekel ha nem vagyok itthon. Amúgy visszakézből, eltudnálak csapni Brooklynba te kis csáprágó. - vigyorodok el. De azért beinvitálom vendégemet.
- Az egész emelet az enyém, a tető résszel együtt, ott van a gyakorló, és edzőterem. - mesélem, bár én nem szeretek dicsekedni a pénzemmel, otthonaimmal. Viszont ha érdekli körbe vezetem. Nyílván zárolt részekhez, amin a vadásziratok vannak, és a többi. A fegyvertárat viszont szívesen megmutatom, az ott van ahol a gyakorló terem.
Mikor belemegy a gyakorlásba, csak lelkesen vigyorgok. Jaj de jót fog tenni egy kis testmozgás.
- Részben igen, részben a családom öröksége. Apám sokáig élt, így jól megszedte magát. De zsoldosként, fizettséget várunk el a munkánként a legtöbbször, így magam is összeszedtem. Amúgy is úgy vélem nem akarok teljesen apámék vagyonára támaszkodni. És szeretem az ereklyéket. - mosolyodom el. - - Ha nem viszel el semmit, nézz körül nyugodtan. - cukkolom, de azért elnevetem magam, de vegyen véresen komolyan, de igen.
- Akkor bizonyára éhes lehetsz, kezdjünk a kajálással, aztán lemozogjuk? - kérdezem kedvesen. Jó szar lehet, hogy nincs fix otthona, én meg is bolondulnék. Azért is van a sűrűn meglátogatott városokban saját lakásom. Oké én ezt megtehetem , de attól függetlenül úgy vélem mindenkinek ami joga: egy otthon.
- Ezek szerint mindig nem mentél haza a haverokhoz? - burkoltan mesélt, de nem mindent, csak a lényeget. Én pedig nem akarok olyanba belemászni, amihez semmi közöm. De ha kér segítséget megadhatom.
- Ember szerű vagy, és intelligenciával rendelkezel. Nem minden "szörny", "szörny". Ugyan úgy nem mészárolok le minden vámpírt, és vérfarkast. Csak ha rosszban sántikálnak. Megérdemlik az életet, csak elvannak átkozva. Sokan jó útra tértek, és megadom a lehetőségét.   - mondom őszintén. Nem szeretném ha azt hinné, hogy indokolatlanul mészárolok le mindenkit, aki nem ember. De vannak ilyen vadászok, például Damien és családja. Sokszor vesztünk össze ez miatt, mert nem értettem egyet, ahogyan kezelik a dolgokat.


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Kaine Parker Hétf. Dec. 04, 2023 12:27 pm
• doing bad for good reasons •

Elsa & Kaine

Egy jó vadász mindenre felkészült, nem? Mégsem ezt láttam Elsa arcán átsuhanni, amikor megpillantott engem megérkezésem közepette. Egyszer találkoztunk még csak, ez igaz. De nem különösebben strapáltam magam bocsánatkérésekre, a kérdésére is inkább csak vállat vontam. Azt nem mondhatja, hogy nem húztam be magam után a nyílászárót, de akár lehetett volna ez egy teszt is a részemről.
- Azzal nem sokra mennél, tudomásom szerint nem vagyok rovar. Úgy fest kapásból meg tudlak lepni a saját otthonodban, azt gondoltam minimum valami védelmi rendszert aktiválok. - az őszinte érdeklődésre észrevételt kap. Nem dorgálásnak szántam, inkább csak megfordult a fejemben, hogy nem biztosítja be a lakását, ha egyszer tök egyedül ügyel saját maga épségére. Korábban sosem éltem egy bizonyos helyen, így nekem új volt, hogy mindig ugyanabba a lakásba tértem vissza, ahol a szobám egyre jobban kezdett olyan formát ölteni, ami illett hozzám. De ott voltunk négyen egymásnak és figyeltünk is egymásra.
Furcsálló tekintettel néztem rá a válaszát illetően, de alighanem ez olyasfajta társas interakció volt, amit egyszerűen elfogadnom kellett és nem megértenem. Sokat kell még tanulnom, de csak amiatt nem lépek le, mert nem szolgál semmi kihívással. A lakása egészen otthonos volt, kellemes, hangulatos.
- Ebben a csinos kis lakásban szeretnéd is ha kipróbálnám némelyiket? - most kivételesen az emlegetésre nem vontam ki azt a csontpengét, minden egyes alkalommal az nekem szükségszerű és kényszeredett fájdalmat okozott. Csak már nem volt annyira lent az ingerküszöböm, mondhatni megszoktam. Néha a talenteknek ára van.
- Részemről edzhetünk, még nem láttalak közelharcban. - persze, egy étteremben nem is lett volna megszokott, hogy toljunk egy kisebb csetepatét. De nem voltam közben rest beljebb lépni és körülnézni.
- A te lakásod se kicsi, mi több, egészen luxus cuccaid vannak. Ezt mind a szörnyvadászatból szedted össze? - nem feltételeztem mást elsősorban, ha nem így van úgyis kijavít. De a kajára már megeresztettem egy mosolyt. Emlékeztetett a sok mirelit arra az időre, amikor még nem volt egy bázis, ahová visszatértem.
- Mirelitekről én is mesélhetnék, három hónapig sehol nem laktam, csak alkalmi szállóim voltak, akkor volt szerencsém sok mirelit cuccot is kipróbálni. Nem a leglaktatósabbak, de hátha valami újjal lepsz meg. - nem ellenkezek, tényleg. Noha a napokban nagyon sok mindent tanultam arról, hogyan is sikerül félreértelmeznem mások jeleit, illetve tanultam arról is, hogyan ne tegyek így legközelebb, azt mondhattam, most egy kicsit mintha kezdene helyre billenni az önérzetem.
- Még mindig furcsa számomra, hogy engem nem igazán definiálsz a szörnyeiddel egy szinten, hisz nem vagyok sem mutáns, sem ember. Mi több, hívtál. A lakótársaimat leszámítva nem igazán szavaztak korábban nekem bizalmat.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Elsa Bloodstone Kedd Nov. 21, 2023 7:17 pm
• doing bad for good reasons •


Azok az unalmas esték...



20:03
Elsa lakása
Kaine


Ismerős az az érzés mikor egyszerre van mindenhez, és semmihez kedved? Pusztítani tudja az embert, és én is így jártam. Tényleg kezdenem kéne magammal valamit, elutazni, vagy esetleg visszatérni....? Nem az, nem... nem, és kész.
Viszont égek a vágytól egy kis testmozgásért. De egyszerűen nincs kedvem kimenni. Mostanában mindig mocskosan végeztem, mert nem tudok elmenni egy szörny mellett se, ha látom. Most viszont jól esik az otthon melege. De nincs kedvem megint egyedül edzeni, ennek igazán semmi értelme, és kihívás sincs benne. Majd eszembe jut az a póksrác. Nagyon bírtam, és ő aztán kihívás lehet számomra. Elvileg most úgyis lézeng, önismeretfelismerésen van, ahogy lejött. Valószínű, hogy jót mulatnék, és neki se ártana némi gyakorlás. Muszáj kiengednem a feszültséget, és lemeríteni a tartalékaimat.
Így üzenek neki, hogy átjöhetne, megadom a címem. Legalább körülnéz, érdekelte őket a fegyverek, kicsit bunyózunk , majd kajálunk. Nagyszerű terv mi?
Mikor válaszként megkapom, hogy jön megörülök, asszem picit túl magányos lehetek vagy mi.
Azért rendet teszek, vagyis inkább a melltartómat, bugyikat, nem hagyom szanaszét a kacatokat.
Kissé meglepődök, mikor a nappali felől hallok hangokat. Nyitva hagytam az ajtót? Kizárt... megindolok, majd akkor látom hogy egy jókora pók mászik be a nappali ablakán.
- Örülj neki, hogy kifogytam a rovarirtókból. Csöngetés, kopogás, bejárati ajtó? - nézek rá őszinte érdeklődéssel félre billentett fejjel.
- Semmi csak szétvet az unalom, és mondtad téged is mostanság. Meg azok a csontbigyók nagyon izgatnak mire képesek, mármint... a fegyvered, szóval érted... a lényeg, hogy gondoltam kicsit edzhetnénk együtt, így megnézheted a fegyver arzenál helyett a kis gyűjteményemet. - gyerek izgalom látszódhat rajtam. - Meg teli vagyok utána mirelit, és egészségtelen kajákkal, a legjobb dobozos ramen... kiég az agyad tőle - ennél csábítóbb ajánlatot már nem igazán tudok kipréselni magamból.


emme

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

let off some steam - Elsa & Kaine

Kaine Parker Hétf. Nov. 20, 2023 4:19 pm
• doing bad for good reasons •

Elsa & Kaine

 Nem ma volt az a pillanat, amikor kiábrándultam egy eszméből, egy világszemléletből. Gyilkos elmeháborodott az, aki minden áron a hatalomra tör, hogy eltaposson minden jót és szépet. Mindaddig, amíg egy szemellenzőt viseltem, nem voltam tudatában mibe mászok bele. A tudós, aki teremtett, elvetemült volt és egy olyan eszmét követett, ami önmagában romlott és meghasonlott. Amely ha szükséges, a saját sorait ritkítja, amely bármelyik pillanatban kész beáldozni azt, aki hűen követi. Amely eszme nem más, mint a megtestesült rossz egy förtelmes álarc mögött. Sosem kívánom az ellenségemnek azt, hogy átérezze, egy pillanaton múlik az élete.

Habár... ma már ki az ellenség? Két tűz között éreztem mindig magam, tudom, hogy az egyik oldal biztosan a kivégezendők listáján tart engem, de már a saját világom tagjairól sem mondanám meg azt, hogy visszafogadnának. Biztos vagyok abban, hogy amint felfedném magam, nem lenne kérdés, kivégeznének-e szó nélkül. A válasz igen és ez borzalmasan hangzik egy az életét még épp csak elkezdett klónét tekintve.
Én már felkészültem arra, hogy szembeszálljak a nagyobb rosszal, amely még mit sem tud arról, hogy én életben vagyok. Olykor csak hátba akarom szúrni őket, ahogy azt tették velem. De sok lemondással jár a terv, tisztában vagyok vele, hogy nem kötődhetek senkihez, még ha ezt annyira nehéz is megtennem. Épp ezért hagyom ki a lakótársaimat minden magánakciómból, hogy ne hátráltassam saját magamat. Tudom, hogy ha itt lenne bármelyikük, akkor erősen befolyásolna a tény, hogy mindig az ő biztonságukat tartanám elsőnek. A korábbi incidensből hamar levontam, hogy lehetnék akár sebezghető, de igazából nem is én, hanem ők miattam. Sohasem tapasztalt érzéseket váltott ki belőlem, amitől még én magam is megijedtem. Ennyire ragaszkodni valakihez, sosem éltem át hasonlót. A professzor mindig a külsőségekre épített, megfelelni az elvárásoknak. Velem elhitették, hogy az a tökéletes, az a megszeghetetlen parancs, lelkesedtem, amikor láttam rajta, hogy büszke a tetteimre. De a kettőt össze sem lehetne hasonlítani.

Néha kellett egy kis kikapcs, kilengésnek nevezném. Ennek pedig tökéletesen megfeleltek az olyan alkalmak, amikor kaptam valami melót. Most épp Elsa csippantotta meg a telefonom, én pedig kaptam az alkalmon, hogy időmilliomos vagyok. Sokat beszélgettünk a legutóbb főleg a világokról, azt hiszem a legkevésbé sem lepődött meg azon, hogy mennyi univerzum létezhet még. Szerettem volna egy kicsit tanulni tőle még pár dolgot, olyan fegyverarzenálról mesélt a legutóbb is, hogy a kíváncsiságom azóta sem hagyott alább. Azt hiszem nem bánná, ha csak mellé szegődnék néha. Ékes bizonyítéka volt ez az üzenet is, én pedig hamarjában az erkélye korlátján landoltam. A városban a távolság nem volt számomra kihívás. Sosem volt az.
- Történt valami megoldhatatlan? - nyitottam úgy ki az ajtót, mintha mindig is a mesterkulcs lett volna a taktikám, pedig csak hasznomra vált a képességem. Karmokat bevetni néha egészen kényelmes.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Re: let off some steam - Elsa & Kaine

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.