Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


The Welcome Project

Vas. Május 12, 2024 9:44 pm


Mercury & Dust

I am not so sure about this


Egyetértően bólintok: pontosan erről van szó, jobb felkészülni! Szerencse, hogy nem tartja számon az egyetemi félévek szokásos rendjét, így nem is hangzik gyanúsnak, hogy három hónappal előtte már tanulással töltöm a szabadidőmet.
Olyan kevés feladat jutott a csapatunkra az elmúlt hetekben, hogy már az összes könyvemet kiolvastam, amit a következő három hónapban terveztem; a napi edzés kvótámat minden nap többszörösen kimerítettem és több idegen szakos órának voltam már a vendéghallgatója, politikától a biológiáig. Nem tudom, mi lett volna a következő lépcsőfok, ha Cessily nem rángat ki ebből az állapotból.
- Ötszázezer feliratkozó? Ezt mindenképp meg kell ünnepelnünk! - mosolygok rá őszinte örömmel. - Csak mondd, minek örülnél a leginkább, és én intézkedem. - Tudom, hogy ha az én sikeremről lenne szó, ő mindent megtenne annak érdekében, hogy a tökéletes módon adózzunk az alkalomnak. Én is ki szeretnék tenni magamért.
Remek dolog lehet rábukkanni egy olyan szenvedélyre, amivel feltöltődhet és eredményeket érhet el, közben hasznosan töltve az időt, még akár egy kis pénzt is keresve. Nekem is valami hasonlóra lenne szükségem... Nos, főként az utóbbira. Lévén, hogy a muszlim nők számára nem támogatott egyedül utazni és férfiak között dolgozni, vagy ha már itt tartunk, tulajdonképpen bármilyen interakcióba lépni velük, hacsak nem húznak gyűrűt az ujjunkra, nem marad túl sok választási lehetőségem.
- Nehéz lenne nem támogatni - mosolygok vissza rá, majd eltűnődöm egy pillanatra. - Jól érzem, hogy a professzor még nem tud az ötletedről? - Nem mintha bármi is huzamosabb ideig titokban maradhatna előtte.
A múltam felidézése némiképp megnehezíti, hogy praktikus szempontból vegyem sorra az intézetben átélt első tapasztalataimat. Eleinte kételkedem benne, hogy bármilyen hasznos ötlettel szolgálhatok Mercury számára, azonban újból fellelkesülök a projektünk iránt, mikor lecsap a technológiával kapcsolatos ötletemre és jegyzetelni kezd.
- Igen, és ott van a Feketerigó is: tarthatnánk rajta egy idegenvezetést, a pilóta fülke megfelelő elzárásával. - Oké, lehet, hogy ez az ötlet már túl meredek ahhoz, hogy engedjék megvalósulni.
Nevetnem kell, mikor elkezdi sorolni a potenciális figyelmeztető táblákat a társaink számára. Hazudnék, ha azt mondanám, nekem nincsenek ötleteim a témát illetően, de helytelennek érződne becsatlakozni a többiek kifigurázásába. Egyébként sem jutnak eszembe ilyen elmés, vicces, ezzel együtt mégis ártatlan becézések, mint inkább: érzelmeket manipulál, megközelíteni csak saját felelősségre! Azt hiszem, túlságosan is ki vagyok élezve a szobatársamra. Pontosabban a szokására, miszerint kontrollálatlanul rám zúdítja a képessége nem kívánt mellékhatásait.
- Jobban belegondolva nem vagyok benne biztos, hogy mindenki szeretné felvállalni a sajátját. - Vagy készen áll rá, hogy így tegyen.
Még vetek egy lopott pillantást a Cessily által felfirkantott üzenetre, mielőtt elindulnék utána a kijárat felé. Nem okoz csalódást. Arcomon féloldalas mosollyal követem őt.
- Igazad van. - Annyira megszoktam már a terepet, hogy egészen megfeledkeztem róla, milyen volt a tájékozódás az első itt töltött hetemben. - Esetleg készíthetnénk egy leegyszerűsített térképet, amin meg vannak jelölve a legfontosabb tantermek és közösségi terek - vetem fel az ötletet. Ehhez még rajztudás sem kell: elég, ha szerzünk a könyvtárból egy tervrajzot, amit lemásolhatunk, aztán már csak fel kell dobnunk némi színnel és ábrával, hogy könnyen emészthető legyen.
- Ami pedig az ismerkedéssel való kombinálást illeti... Mit szólnál egy nyomkeresős játékhoz? - Ha igazán népszerű programot akarnék javasolni, szóba kerülhetne a szabadulószoba is, de attól tartok, nem lenne túl biztonságos egy légtérbe zárni a tapasztalatlan újoncainkat. Ki tudja, hogyan reagálnának magára a bezártságra. Vagy egymásra a zárt terekben. - A csapatmunka összehozza az embereket. Főleg, hogyha tétje van. Alkothatnának több csapatot is, és az nyerne, aki először megfejti a rejtélyt.
Elfogadom a felém nyújtott karját, nem is árt, ha magunkra öltjük az ártatlan diákok álcáját.
- Ó, azt hiszem, nem igazán voltam kapható körbevezetésre. Mire pedig meggondoltam magamat, már senki sem ajánlotta fel. - Vállat vonok, végül is elég nagy itt a forgalom ahhoz, hogy senki se maradhasson sokáig új lány vagy új fiú.



Sooraya Qadir
Hozzászólások száma : 19
Csatlakozás ideje : 2024. Feb. 18.
Ki van a képen? : Anya Chalotra
Keresem : my Angel
Sooraya Qadir
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Ápr. 23, 2024 6:33 pm

Sora & Cess
Mosolygok a kezdésként kicsúszó válaszra. Eltengődnék a minden rendbennel, úgysem a személyemnek szól a lerázós stílus. Annyira introvertált a csajszi, hogy néha nem látszik a többi betű a személyiségtípusában az I mögött. Én sem őt próbálom megsérteni, amikor a vizsgaidőszak említésére fásultan csekkolom a körömlakkom. A nehezen, pancserül összehozott érettségimre fintorgok, meg arra, mennyire irigylem azokat, akik tudják, merre haladnak az életben. Vagy ha őszinte akarok lenni, az élőket általában.
Kicsikarok magamból egy nevetést, visszabiggyesztem a reklám-vigyort.
– A Wakandai egyetemen szerintem elfogadnák kifogásnak a mutáns-inváziót. De totálisan megértem, jobb felkészülni, mint megijedni. – Keresztbe fonom a lábaimat, viszonzom a könnyed feleletet és a vállrándítást: – A szokásos. Én a tavaszi ruhavásárlást hoztam előre. Ó, és mindjárt elérem YouTube-on az ötszázezer feliratkozót! Utána meghívom magam egy táskára.
Az iskola meg lassan meghívhatna egy gardróbszobára. Megérdemelném, miután rám lőcsölték a közösségszervezés szervezős részét. Hogy explicit senki sem kért fel rá, az abszolút mellékes.
– Köszi – fésülöm át ujjal a hajamat, bár a fémszálaknak kábé mindegy. Cinkos, hálás pillantásokat küldök Sorának. – Reméltem, hogy támogatod majd.
A „mesélj a traumatikus múltadról” részt hanyagolhattam volna. Komorabban figyelem, amint elkomorodik. Talán a nikáb miatt tanult meg ilyen kifejezően kommunikálni a szemével, mindenesetre hangoskönyvként mesél a tekintete. Összekoccantom a fogaimat. Tüdő híján is fellélegzem, amikor megszólal.
– Látod, ez eszembe sem jutott! – áradozom, félig elmerülve egy szatyorban. – A hologram technológia – felmutatom az otromba karórát a bal csuklómon – először totál kisütött. Sok kütyüt használunk, amire az elején én is csak pislogtam. – Végre előtúrok egy rózsaszín noteszt, nekiállok piros zselés tollal jegyzetelni bele. – Jól jönne valami képes útmutató a modern vívmányainkhoz meg általában az extrákhoz, amik más sulikban nincsenek. Az én rajzaimtól csak jobban összezavarodnának, de majd felkérem illusztrátornak Kevet.
Áthelyezkedem  lótuszülésbe, az államat kopogtatom a toll végével.
– Aha, száz százalék, hogy kelleni fog ismerkedőd kör, és egyem az eszedet! Tényleg muszáj kezdeni valamit a képességekkel. Bár szívem szerint egyesek nyakába egyszerűen figyelmeztető táblát akasztanék. Vigyázat, bunkó telepata! Ne piszkáld, harap! – Íveket rajzolok a levegőbe, képzeletbeli bannereket a feliratokhoz. – Óvatosan, szíveket csak tör, nem gyógyít!
Felpattanok, kitépek egy lapot a füzetből, és hagyok rajta pár kedves sort. Kétlem, hogy bárki erre kóvályogna, de fő az óvatosság.
– Menjünk egy kört! – Lelkesen Sora arcába hajolok, mielőtt hátrébb lépnék, hogy felállhasson, én meg minél feltűnőbb helyre igazíthassam az üzenetet az asztalon:
Cessily motyója. Tilos tapizni! Ha egy újjal is hozzányúlsz, vagy egyáltalán ránézel, 8 napon túl gyógyuló sérülésekkel és higanymérgezéssel számolj!
Puszi:
Cess <3

Elindulok a kijárat felé.
– A hellyel sem ártana megbarátkoztatni őket. Kész labirintus. Még nem smaciztunk a múzsámmal, de biztos össze lehetne valahogy kötni az ismerkedős résszel. – Félúton észreveszem magam, és lelassítok. Kicsit elragadott a lendület. – Ha élőben látjuk a terepet és a többiek hülye fejét, hamarabb megihletődünk – magyarázkodom.
Odakínálom a karomat, hadd érezzük magunkat délutáni, csajos andalgáson egy Jane Austen regényben. Legalább addig, amíg valamelyik balfék le nem rombolja a hangulatot.
– Téged rendesen körbevezettek anno? Nálam nem vitték túlzásba. Megmutatták az ebédlőt, a szobámat meg a Danger Roomot, aztán bye-bye.





_________________
ax3Fg8n.pngPkHOwn8.png5N2eqwj.png"XPZ8ZWn.pngm1Bw3V.png
sharp edges and a malleable heart
Cessily Kincaid
Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Xavier Magániskola
Munka/hobbi : X-men mutánsosztagos; YouTuber
Ki van a képen? : Madelaine Petsch
Cessily Kincaid
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Ápr. 03, 2024 10:47 pm


Mercury & Dust

I am not so sure about this


Ha a csapatunk fiútagjai itt lennének, bizonyára most jönne el az a pont, ahol fejvesztve menekülnek Cessily elől - az üdvözlésébe ugyanis annyi öröm vegyül, hogy ha eddig csak gyanakodtam rá, innentől kezdve nincsenek kétségeim afelől, hogy fárasztó néhány órának nézek elébe. Persze, erősen rácáfol a belső szenvedésemre az arcomon szétterülő mosoly. Mint azt a mellékelt ábra alapján ő is nagyon jól tudja, nincs az az őrült ötlet, amiben ne támogatnám.
Azért csak óvatosan közelítem meg a széket, amit kihúzott számomra. Míg ő elbűvölően rebesgeti felém a pilláit, én sokat sejtő, sanda pillantásokat vetek rá a szemem sarkából, mintha legalábbis attól tartanék, hogy egy beélesített bomba várja, hogy kényelembe helyezzem az előkelőségem.
- Minden rendben. - A szűkszavú válasz csípőből érkezik, és azt sem mondanám, hogy a felspannolt állapota az oka a visszafogottságomnak. Utólag mégis észreveszem magamat, és egy apró köhintést követően meg is próbálok emelni a kommunikációs színvonalamon: - Kicsit előrehoztam a vizsgákra való felkészülést, mert tudod, mi van, ha hirtelen mutánsok árasztják el New Yorkot vagy ilyesmi. - Megvonom a vállaimat, hiszen ez egy olyan eshetőség, ami bármikor bekövetkezhet, és szó sincs róla, hogy ne találtam volna magamnak a tanulásnál jobb programot. - Veled mi a helyzet?
Közben elhelyezkedem a széken, nem is robban fel alattam, amit lehet, hogy még sajnálni fogok a közeljövőben.
Sosem találtam volna ki, hogy a gólyáknak szeretne üdvözlőpartit tartani, de nem is kellene meglepődnöm ezen: olyan kedves kezdeményezés ez, ami csakis neki juthatott eszébe. A vonásaim egyetlen pillanat alatt lágyulnak el a nikábom mögött.
- Dehát ez remek ötlet, Cess! - adok hangot az újonnan feltámadt lelkesedésemnek. Máris elgondolkozok rajta, miben lehetnék a legnagyobb segítségére. Sosem tartottam magamat igazán vicces vagy kreatív típusnak - habár másokban mindkét tulajdonságot értékelem -, a feladatok kiöltéséhez pedig mindenképp szükség lesz ezekre a vonásokra. A könyvtárt elborító nagy halom holmit elnézve azonban feltételezem, hogy máris akadt egy-két ötlete.
Kissé visszavesznek a lendületemből a nekem szegezett kérdések, láthatja is rajtam, hogy hosszú ideig nem találom a megfelelő szavakat. Nem könnyű visszagondolnom arra az időszakra, hiszen alig néhány hét leforgása alatt szabadultam ki a többéves fogságomból, ismerkedtem meg az X-menekkel és hagytam el az országomat, hogy egy teljesen más kultúrában kezdjek új életet. A legnagyobb segítség az lett volna, ha hírt kapok a családomról, bár a hírek természetétől függően könnyen lehet, hogy azonnal vissza is fordultam volna.
- Minden iszonyúan modernnek tűnt - jut eszembe végre egy olyan gondolat, ami alkalmas a megosztásra, még ha továbbra sem túl általános. Az ideköltözők többsége azért találkozott már előzetesen a modern technológia vívmányaival. - Azon kívül időbe telt, mire rájöttem, ki miért viselkedik úgy, ahogy: hiszen sok esetben nem egyértelmű, milyen képességekkel bírunk, és mi az, ami esetleg átlépi a komfortzónánkat vagy bántónak hat. Főként, mivel annyiféle helyről és élethelyzetből érkezünk. Valami ismerkedős játék biztosan jól jönne, hogy ezek a kérdések már az elején tisztázódjanak.



Sooraya Qadir
Hozzászólások száma : 19
Csatlakozás ideje : 2024. Feb. 18.
Ki van a képen? : Anya Chalotra
Keresem : my Angel
Sooraya Qadir
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Márc. 13, 2024 8:37 pm

Sora & Cess
Kitárt karokkal, és egy elnyújtott Sora felkiáltással fogadom. Belesűrítem pompom éveim minden üdvrivalgását. Kihúzom neki az egyik széket. Csábosan, mutatóujjal odaédesgetem magamhoz, hogy üljön le, közben megtámasztom a popsimat az asztal szélén. Minden bájamat bevetem. Még ártatlan pillogásokat is csapok hozzá, meg egy lassan a fülem mögé tűrt hajtincset.
– Valakinek biztos lesz a napokban, sokan vagyunk, és persze, elárulok mindent. De előtte mesélj, hogy vagy mostanában, csajszi?
Hátra támaszkodom a tenyeremre, lassan, fémes koppanásokkal zongorázom a falapon, mialatt hallgatom a válaszát. Megigazgatom az alakváltó órát a karomon. Levehetném, itthon főleg. Hisz milyen példát mutatok így az újoncoknak? Takargatom a mutációm, embernek tettetem magam. Csak van ez az arany ékszer szett ezzel a lazacszínű rucival, és annyira idiótán festene az ezüst, polírozott formámon… A divat jegyében belefér ennyi kétszínűség.
– Szóval, a tervek… – vezetem fel a randink apropóját. Visszatuszkolok pár elszabadult lufis csomagot és dekorpapírt a szatyorba magam mellett. – Ki vagyok égve azon, mennyire nincsenek értelmes közösségépítő programjaink. Szeretnék valami normálisat és szórakoztatót a gólyáknak. Egy üdvözlő rendezvényt, játékot vagy hasonlót. Például kincskereséssel, vicces küldetésekkel. Hogy megismerjék a sulit meg a többi tanulót, és ne legyenek rögtön bedobva a Danger Roomba meg a sok tróger közé.
Előre könyökölök a térdemre, közelebbről lesem Sora hatalmas, mahagóni barna íriszét a nikáb nyílásán keresztül. Mesésen mutatna rajta is az arany. Egy finom, bronzos átmenettel. Legközelebb befűzöm letesztelni a szemfestéket, amit a boltkórosság megrendeltetett velem. Az impulzív döntéseim rabja vagyok. Igazán kellemetlen. Jól mutatja, miért nem fogom tudni egyedül levezényelni a projektet.
– Szükségem van az eszedre. Neked mik voltak az első benyomásaid, amikor megérkeztél? Mi segített volna a beilleszkedésben?





_________________
ax3Fg8n.pngPkHOwn8.png5N2eqwj.png"XPZ8ZWn.pngm1Bw3V.png
sharp edges and a malleable heart
Cessily Kincaid
Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Xavier Magániskola
Munka/hobbi : X-men mutánsosztagos; YouTuber
Ki van a képen? : Madelaine Petsch
Cessily Kincaid
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 02, 2024 6:39 pm


Mercury & Dust

I am not so sure about this


Tíz perccel az asztalom rendbetétele után még mindig a tananyagból kiragadott véletlenszerű szakkifejezések és fogalmak visszhangoznak a fejemben, mint régi ismerősök berögződött szófordulatai. Mindössze ennyi időmbe telt ugyanis, míg minden addigi tevékenységemet félbehagyva a közösség előtt is prezentálható állapotba hoztam magamat, hogy elinduljak Cessily elé a könyvtárba. Nem is választhatott volna megfelelőbb alkalmat a megkeresésemre: borzasztóan szükségem volt már egy kis változatosságra.
Persze sejtem, hogy közel sem olyan égető a dolog. Ennyi év barátság után megtanultam már dekódolni Mercury üzeneteit - jobban, mint bármelyik csapattársamét -, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy ez is van olyan jó módja a pihenésnek, mint bármi más, ha közben távol maradhatok a jegyzeteimtől.
A helyiségbe lépve hamarabb észreveszem a hozzám legközelebbi asztal teljes hosszán elnyúló rakományt (hogy érzékeltessem, egy focicsapat is elférne körülötte), minthogy megpillantanám Cesst. Némiképp elbizonytalanít, amikor az egyik szatyor mélyéről egy flitteres parti kalapot látok kivillanni. Azt hiszem, ha nem rejtené nikáb az arcomat, most akkor sem fedezhetne fel rajta több érzelmet a sztoikus belenyugvásnál. Lehet, hogy nem is olyan soká még újfajta hasznát veszem majd a szenvedésem palástolásához. Én, a partik és a velük járó tömeg nem igazán vagyunk kompatibilisek egymással.
De korai még bármilyen következtetést levonni - segítő szándékkal érkeztem.
- Szia! - köszöntöm mosolyogva. - Elárulod, miről van szó? Valakinek szülinapja lesz? - Úgy tudtam, nem igazán van oda a szülinapokért, viszont nem csodálkoznék rajta, hogyha valamelyik fiú (főleg Kevin vagy Julian) kedvéért mégis kivételt tenne.





Sooraya Qadir
Hozzászólások száma : 19
Csatlakozás ideje : 2024. Feb. 18.
Ki van a képen? : Anya Chalotra
Keresem : my Angel
Sooraya Qadir
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 25, 2024 10:15 pm

Sora & Cess
Gyerekek, egy luxus sintért működtetünk. Másnak nem tűnt fel?
Begyűjtjük a kóbor mutánsokat, bedobjuk őket egy ketrecbe olyan őrültek közé, mint Josh meg Quentin, aztán hátba veregetjük magunkat, milyen szép munkát végeztünk.
Ez így nem oké.
Csapkodhatnám az asztalt az igazgatóiban, miért nincsen pár tucat iskolapszichológusunk, értelmes csapatépítő rendezvényeink és szockodós programjaink, de a tanárok úgy csinálnak, mintha a különleges képességek a normik igényei fölé emelnének minket. Bullying? Kiközösítés? Hangulati zavarok? Építsünk még egy Danger Roomot! Az majd helyreteszi a diákok mentális egészségét.
Jól felhúztam magam. Addig pörögtem a témán, míg besokaltam, és a kezembe vettem az irányítást. Összeraktam egy online bevásárló listát partikellékekből. Ma reggel hozták ki a rendelést.
Felkapom a féltucat szatyrot meg dobozt, ezt a részét, a cipekedést megoldom egyedül. A többihez viszont bőven elkélne a segítség. Egyetlen személy ugrik be a díszes társaságból, akire rá merem bízni a feladatot, plusz vállalná is.
Előkapom a mobilt, és pötyögök egy üzenetet Dustnak.
„Égető szükségem van rád. Tali a könyvtárban?”
Lepakolom a felszerelést egy asztalra a polcsorok között. Itt a kutya sem fog zavarni, főleg uzsonna időben. Míg a bagázs kilencven százaléka szendvicsért áll sorba, én békességben beavathatom Sorát az Üdvözlő Projektbe. Pontosabban rázúdíthatom a kiforratlan ötleteimet, amikből közösen gyakorlatba ültethető tervet eszkábálunk majd.
Éljenek az intelligens barátnők! A fiúk meg… remélem, nem fognak szagot.





_________________
ax3Fg8n.pngPkHOwn8.png5N2eqwj.png"XPZ8ZWn.pngm1Bw3V.png
sharp edges and a malleable heart
Cessily Kincaid
Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Tartózkodási hely : Xavier Magániskola
Munka/hobbi : X-men mutánsosztagos; YouTuber
Ki van a képen? : Madelaine Petsch
Cessily Kincaid
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.