Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Cake Treaty

Nick Fury Vas. Szept. 08, 2024 7:45 pm
• doing good for good reasons •

     
To: Volstagg

A tekintetét, ahogy rám néz, nem igazán tudom hova tenni. A skrullok akciója óta nem igazán bízok ... úgy senkiben sem. A Hubot is éppen ezért úgy alkottam meg, hogy minél több faj (nem csak emberi) legyen jelen. Kapjanak hajba, ha már az enyémbe képtelenek, addig meg szépen elrendezem a dolgokat. Többet nem fogom hagyni magam átverni.
A...
sgardiak.
Számtalan fajjal tartottam már beszélgetést (“beszélgetést”), de az asgardiak mindenkit túllépnek a virágfüzér szavaikkal. Arcvonásaim rezzenéstelenek, úgy figyelem továbbra is, komoran.
De azért látom a szemem sarkából Maria Hill arckifejezését, ami mindent elárul. Rólam is.
Az üdvözlésre továbbra is hallgatok, hiszen egy kérdést tettem fel, s udvariassági körök meg én: két teljesen külön univerzum.
Ha a tekintetem úgy működne, mint ahogy minden más emberé, s amit mutatna, be is következne, a skrullok említésére már villámsújtottan rogyott volna össze. De hallgatom tovább.
S még az után is hallgatok egy ideig, hogy abbahagyta szavait. Csak, hogy nyomatékot adjak sajátomnak. Nem, mintha szükség lenne rá.
Lassan helyezem két, ököllé formált kezeimet az asztalra, ahogy előre hajolok, felé. Van még közöttünk távolság. Még.
- Egy jó katona sosem hagyja el a fegyverét. Úgy hagyni el, ahogy te tetted, ugyan miért adnék a kezedbe fegyvert? Hogy azt is elhagyd? - majd hallgatok egy rövidet, de látni rajtam, hogy folytatni fogom.
- Úgy véded meg ezt a világot, mint Asgardot? - merthogy az itteni feldobta a talpát.Halott hősökre meg nincs szükségem.


Re: Cake Treaty

Volstagg Szer. Jún. 26, 2024 8:27 pm
• doing good for good reasons •
Fury & Volstagg

Bölcs elmém meglátá a lehetőséget, hogy ne csak főzés és tévés-internetes szereplés légyen ehoni létem hétköznapjait kitöltő cselekvésem, hanem valami még nemesb is, mi méltó arra, hogy küldetésnek neveztessék. Evilági Thor sohsem veszi fel a telefont, hívjam bár ebéd előtt, vagy reggeli után. Hírét hallám, hogy nemigen látják és hogy a Bosszúállók egyébiránt is roppant mód megfogyatkozának, hisz Amerika Kapitány eltűne vala a végső csatában, a kiművelt emberfőjű Tony Stark éltét adá a világért, Sólyomszem visszavonula, ahogyan Hulk is, Wanda-t egy hegy temeté el, Víziót pediglen csavaranyáig lebonták. A világnak szüksége lőn egy új csapatra új tagokkal és ki lehetne erre alkalmasabb, mint jómagam, Asgard Oroszlánja?
Törekvésem eljuta az egykori Shield vezér Nick Fury-hoz és meghívójában egy talány megoldását kéré tőlem. Akár Egyiptomban a Szfinx, ki próbára tevé látogatóit, hogy felérnek-é bölcsességéhez? A megfejtést egy közeli mosómedvefarmon kezdém, minek lakói módfelett szerethető állatkák, bár intelligenciájuk messze alulmúlja honuniverzumombéli Mordály barátomét és nagyobb baj, hogy barlangjaikba tévedve nem lelék titkos bejáratot, csak feldühödött gondozókat, kik kitessékelének mondván, megzavarom apró mancsú kegyeltjeik nyugalmát. Megnyugvásul kapának adományt, én pedig folytatám keresésem és igen hiányolám Zord Hogun barátomat, kinek ráérzései jobbak, mint a műveltségi vetélkedők játszadozóinak meglátási. Némi fondorkodás elteltével eszembe ötlék a Hokkaîdo nevű japán fogadó, hol isteni sushit és hozzá méltó zöldségkosarat kínálának. Az étteremvezető barátságát már első látogatásomkor elnyerém, midőn félemberes haltortát rendelék és ott helyben elfogyasztám, egy kisebb céges csapatépítő kasszájának megfelelő összeget ott hagyva, borsos szakéravalóval. Masaki Yamamoto ínyesmester, becenevén Masa megkeresésemkor közlé velem, hogy néki sosem vala mosodája és a ruhák tisztaságáért hitvese felel, mindazonáltal hogy ha titokzatos átjárót keresek, ne kérdezősködjek túl sok helyen, hisz a helynek még több keresője akadhat és végül nem marad majd titokzatos. Tanácsát megfogadván kivonulék a hegytetőre és a hőség ellenére hagyományőrző asgardi jakszőr bundámat magamra öltve guggolva gondolkodó pózban tölték el órákat - falatokkal gondoskodva arról, nehogy gyomrom korgásától ne halljam meg leleményességem hangját, mi ezüst tálcán kínálandó lészen a helyes megfejtést.
És lám, szemeim meg is láták, mi eleddig fáktól eltakart erdőként rejtezék előttem. A legközelebbi patyolatba bekéredzkedvén körbetoppanték talpimmal és a padló biz' egy helyen üregesen konga, akár Alfheim udvari muzsikusainak medvehólyag dobbőrei. Kód nyomása helyett általütém a csapóajtót és végiggyalogolék a gyéren pislákoló villanyos fáklyák magányos félhomályában egészen a nagykapuig, min zörgeték, amíg beengedésre találtaték. Maga Titkok Őre Maria Hill fogada engem, bár nem szívlelé e dícséretes jelzőt. Azt kéré, süppedjek bele a kényelmetes bőrülőkébe, mígnem felettese elé járulhatok.
És végire is bebocsáttaték. Az átjárón a fogadóterembe kerülni nem hétköznapi élmény! Csodálattal adózó szemekkel nézek a komor férfiú megmaradott szemébe.
- Mindenek Tudója Nick Fury, ki úgy értesülsz e világ bárminemű történéséről küldönceidnek általa, akár saját világomban a tudásért három napig egy fa ágáról fejjel lefelé függeszkedő és fél szemét szintén feláldozó Mindenek Atyja Odin! Volstagg, Asgard Oroszlánja köszönt téged és hálás azért, hogy tanácstermedbe járulhata vala - köszöntöm a nemes urat, ki e világon ifjabb fekete férfi, míg önnön univerzumomban fehérebb, ám cserzett bőrű, kivénhedt vietnami veterán.
- Nem szívességért könyörögni keresélek fel, hanem szolgálataimat felajánlandó jövék eléd, hogy Bosszúálló legyek, hiszen e példaértékű csapat létszáma megcsappana, akár Muspelheim tűzóriásainak népessége, midőn hadba vonulának a Kilenc Világ másik nyolc tagjának ellene és csatát vezeték ellenük Asgard királyaként, mi akkoriban valék. Eljő újra Loki? Kree hajók közelítik meg Midgardot? Skrullok szivárognak be a legnagyobb hősök közé? Kang, a Hódító olyanokat szökell az időben, hogy feltekerné e világot a történelem kiszámíthatatlanul pusztító tengelyére? Volstagg, a Felülmúlhatatlan Küzdő áll szolgálatodra! Sivalkodó korom óta a kisebbek megóvója, az elesettek gyámolítója, dicső harcos és sokat látott kalandor valék, ki most öt évezred tapasztalatát és asgardiak között is rendkívüli erejét ajánlja fel. Önnön univerzumomban számos ütközetben araték diadalt oldalamon Steve Rogers, Peter Parker, Dane Whitman vagy akár dr. Jennifer Walters harcosokkal, kik tagjai valának a felénk Bosszú Angyalai néven ismert kompániának. Egy méltó fegyvert viszont szeretnék küldetésemhez, hisz a nidavelliri törpék által kovácsolt sajátomat elhagyám, amikor is letámasztám, hogy egy adag kiváló sült gesztenyét vegyek Manhattanben egy sarki árusnál. Ha roppanta már fogaival igazán jó zamatú gesztenyebelet fagyos téli délutánon, hát el tudja képzelni, mily testet-lelket gyönyörködtető élmény vala! - szólék bemutatkozásomtól felbüszkélkedő vigyorgással.
Volstagg and the Avengers! Imagine it, Nick! With your mind!

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Cake Treaty

Nick Fury Kedd Jún. 18, 2024 4:28 pm
• doing good for good reasons •

     
To: Volstagg

A kijelzők előtt állok, most kivételesen karbafont kézzel. Egy ideig. Mert a hírtől inkább csípőre teszem kezeim.
- Nem vagyok bébiszitter. - vagy mégis. Nem-nem Peter esetében, akkor ott sem voltam vele. Nade a mentorát kellett bébisintérkedni! Nem vagyok Terézanya, hogy ájtatosan mosolyogjak az arrogáns stílusára. Inkább grumpysan.
Azonban az asgardiak nagyon jól benne vannak a lottónyeremény kategóriában, s kivételesen van időm is.
- Mióta? - nézek Hillre. Ennyire sok szabadidőm nincs és ilyen hirtelen, mint amit ő mond. Aztán csak kiengedem a levegőt.
- Szeretem a mosó Masa mosodáját.- adom meg a helyet. - Nem, onnan csak kilépek. Mint itt. - a fánkos jelenetet nem fogom még egyszer megismételni. Sok mást sem. A prof azonban szintén olyan aduász, akivel ... akit, míg hasznomra van, a közelemben akarom tudni. Ha nincs a hasznomra... még közelebb. Hogy szemmel tarthassam.


Az egyik S.A.B.E.R. belépő helye viszont valóban az egyik helyi mosodában van, csakhogy azt nem Masa-nak nevezik. Így inkább az asgardira bízom, meg a profra, miként oldják meg, hogy megtalálják a közelben lévő bázist.
Amely nem az alagsorban van, hanem egy hegy gyomrában. Sokkal könnyebb volt üreget vájni belé, mint megépíteni a Jupiter takarásában a Hub-ot.
Másrészt pedig kiváló teszt. No, nem azért, mert nehéz ide bejutni (nehezebb, mint a korábbi bázis. A Torony, meg az Ego, na, abból semmi sem maradt... esetlegesen).
És mert ugyan szertek felbukkanni a semmiből, kiváló taktika a meglepi, jelen esetben nem én vagyok az, akinek kell a másik.
- Mi az, amit tehetek egy asgardiért? - sokkal fejlettebbek technikailag, mint mi (annyira már nem), de még a csodaszerekkel együttesen sem vagyunk képesek túlszárnyalni őket. Márpedig ez veszélyt hordoz magában, mint ahogy tapasztalhattam már tőlük.
Az egyik asztal mellett állok, az attól távolabbi kezem csípőn, a kabátom most nincs rajtam, de a stukker rajtam van, éppen a kezem közelében, ahol pihentetem. S valójában csupa fül vagyok. Ha már csupaszem nem lehetek...



Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Cake Treaty

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.