Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Eat, sleep, drive, repeat

Volstagg Szomb. Szept. 07, 2024 8:27 pm
• doing good for good reasons •
Mani & Volstagg
   - Ó, hát barátságtalan asgardiakba futál vala bele? Kit lelél meg, a ravaszdi Loreley-t? Vagy tán ehoni Thort felbőszült pillanatában? Őt én is keresem, de el nem érem.
Midgard csuda találmánya a telefon, de a Mennydörgés Istene nem veszi fel.
- Átkos a hírnevesek élte, nem igaz, legényke? - kérdezem hahotázva válaszán, ami szerint a szenzációra éhes emberek nem hagynák nyugodni kies helyeken sem.
- Július tizenkettő! Lélekben már helyet is foglalék a lelátón - jelentem ki teljes bizonyossággal.
Még nevét se tudom, de nem nehéz kideríteni. Elmémbe vésém a dátumot és egy dicső verseny megtekintését beírom képzeletbeli naptáramba.
- Hálám üldözendő leend téged, amiért kiemelt vendégként tekintesz reám.
Nem győzök ámuldozni azon, hogy ismét mily páratlan ötlet pattana ki fejem tűzhelyéből, miben kifőzém az együttműködés tervét. Ők maguk is ilyesmit kotyvasztának.
- Kezet rá, barátom! Virágba borítjátok műsoraim és én is a ti gazdálkodó birodalmatokat! - nyújtom kezem ismét és most már kissé elfeledkezve magamról jobban megszorítom.
Csupán annyira, mint Midgardra Pottyant Bob kezét, midőn a kastélyát megszálló trollokat elüldözénk vala. Emberi kéz ettől még nem roppan el, csak...emlékezetes marad számára a kézfogás.
- Á, kiművelt emberfő valál és a hagyományok után is érdeklődsz? Mit rég elfeledett könyvek írának, az az én ötezer nyarat látott kobakomban mind megtalálható. Kérdezz bátran, ha valami ősi történésre valál kíváncsi!
Hisz akkor újabb mesékbe kezdhetek és bizton tudhatom, hogy közönségem a lehető legérdeklődőbb leend.
- Apródot nem tartok, de lassan már szükség lesz reá, hisz hála az ősök áldásának egyre több a meghívás és az érdeklődés. Telefonom számát megadom néked. Te is átadod önnön jeledet, amivel gépezetedet megkülönböztetik a többi masinériától?
Ez egy igen különös szokás Midgardon. Számokat tartanak fejben, hogy mindenki pici gépecskéje külön életet élhessen. Használom, de fel nem foghatom.
Magamra hagyatásomnak utána kezdem felszedni a megmaradott étkeket, mik rohamosan fogynak. Jobbnál jobb falatokat találok, ízletesek, még ha madáradagnyinak is számítanak. A körülöttem álldogálók szóbeszédéből meghallom, hogy ki vélem társalkodék, azt Milo-nak nevezik. Ez az, mi nem ötlék eszembe! Nevén fogom szólítni. Úgy lefoglalom magam a keresgélésben, hogy szinte meglep a fiúcska viszontlátása.
- Mmm, nos, akkor úgy vélem, acéllóra kell pattannunk, hogy gyomrunk üressége ne tátongjon úgy, mint a Ginnungagap mindenek teremtése előtt.
A legényke kérdésére jómagam is derülök. Megveregetem vállát.
- Náladnál vérmesebb rajongóim? Nem sokan valának olyanok és azok legfőképp otthonaik magányában vagy a telefon billentyűinek rejtekében fröcsögnek vért kívánva elégedetlenségükben. No de, étkezőtúránk célját még nem jelölénk ki vala! Láték ide felé gurulva egy Smithson Palacsintázója nevű helyet, honnan igencsak ínyet csiklandozó és orromnál fogva vezető illatok szivárogának be gépszekerem letekert ablakán. Jer, cimbora, faljuk fel mind, mit sütének ma estére! - invitálom új barátomat, miközben a mexikóit látom kivonulni az ajtón.
Sohsem valék csupán a szavakban bízó lélek, ezért a tettek mezejére és a kijárat felé vezető útra lépve hamarost a friss levegő áldásos hűvösségét élvezem. Büszkén mutatom a legénykének saját járművemet.
- Versenyt nem hirdeték ugyan, hisz ha egymás mellett haladnánk, mihamarabb csatlakozna kis karavánunkhoz a fénnyel vijjogó rendészlovasság is, de egymás mögött ellovagolhatunk odáig. Mutatandó lészek néked az utat! Jó lesz-e imígyen, Fogathajtók Bajnoka Milo?
És ha jó, akkor csattan is mögöttem az ajtó és gyakorlott mozdulattal kiparkolok, hogy a tésztafélék fogadóját minél előbb elérjem nyomomban a kedves midgardival, ki üzletfelem is lészen a jövőben.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Re: Eat, sleep, drive, repeat

Mani Mundilfarison Kedd Júl. 30, 2024 11:36 pm
• doing the best they can •





  • Péntek, 22. Május '26

  • 06:35 pm

  • Alkalom: Light side’s got a dark side to it.




Eat, Sleep, Drive, Repeat





Valóban olyan barátságos volt, mint emlegették és ettől csak még inkább alkalmasnak tűnt arra, hogy kikérdezzem őt. Valamikor. Ebben a pillanatban nem alkalmas és szinte lehetetlen is, olyasmiről faggatni, ami talán az ő figyelmét elkerülte vagy nem tartja olyan fontosnak. Mindenesetre öröm volt hallani a szavait, noha hamar rátért a lényegre merjem őt tegezni, mert így szokás és ha tudná, hogy nem is vagyok én olyan legényke sorba menő, akkor valószínűleg nem tudná hová tenni a dolgot, miért is zavarja őt így össze-vissza egy midgardi.
- Megtisztelő, az ember ritkán találkozik asgardiakkal, aki még ilyen barátságos is, mint te Volstagg. – azt nem tettem hozzá, hogy azokkal, akik hasonlóan fordulnak hozzá, ha ellenségeskednék biztosan a tányért vágta volna a fejemhez, nem pedig kedves szavait. Látva, hogy tényleg tudja miről beszél és elég jártas abban, hogy a biztonságosabb lóerő próbálgatásnak hol a helye és ideje elismerően bólogatok tudását megerősítve s, azelőtt, hogy ilyen érdeklődéssel figyeli mindazt, amiben Asgardban ritkán lehetett része. Ott nem voltak midgardi versenyautók.
- Van ilyen hely, de feltételezem, hogy abból is látványosságot csapnának a szervezők, ha csak megemlíteném. – mert ők gond nélkül benne lennének, főleg, ha az emberek fogadnának is, vajon mennyire sebes az autó és aki megközelítőleg megtippeli azt, nyereményben részesül – ami szintén szemfényvesztés volna, de a pénz az pénz, valamivel mosni is kell a kétes bevételeket, egy ilyen alkalom tökéletes volna, ahogy ez az alkalom is az, éppen erre. Bár igaz, nem láttam bele a szervezők fejébe, nem bolondítottam meg még egyiket sem. Ezt pedig onnan tudom, hogy még egyikük se csüng a nyakamon.
- Július tizenkettedikén lesz a következő verseny, ott már nem ilyen autót fogok vezetni, a győzelem lesz a tét. – utalok itt arra, hogy nem csak egyszerű bemutatóra hívom meg, hanem olyanra, ahol aztán tényleg izgulhat melyik versenyző nyer. – Hamarosan ide téved Natalia O’Neal is, ha észrevesz, szólok vegyen fel a vendéglistára. – nagyon meggyőző tudok lenni, tenném hozzá, de nem teszem, mert a végén még az is lehet, hogy félre értené. – Ő és még páran benne vannak a szervezésben, én csak a plusz kellék vagyok. – abban pedig nem kételkedem, hogy az olyan hírességeknek, mint amilyen Volstagg is, szívesen megismernék és jó alaposan kifaggatnák, abban nem kételkedem. Jól állt neki ez a megjelenés is, ezt el kell ismernem, passzolt hozzá, ahogy a vikingharcos felszerelése Asgardban.
Amikor pedig nemes egyszerűséggel közli, hogy mihez ért majdhogynem fülemig ér a szám, csak jól leplezem.
- Láttam, néhány kollégám látott is némi fantáziát a showban és hasonlót fontolgattak a fejükben, mint te. Összehozlak velük. – már kényszert éreztem, hogy ide füttyentsem Nataliat mintha valami kiskutya volna, de hagytam élni. – Van segítő asszisztensed, akivel felvehetik a kapcsolatot? – kíváncsiskodom. Ha nem értené mire célzok, akkor szárnysegédet emlegetek, fegyverhordozót bármit, amiből megérti, hogy egy kapcsolattartó személyre gondolhatok. De ha azt mondja, hogy ebben őt kell keresni, akkor hozzá fogom irányítani azt, akit kell. Nekem is kapóra fog jönni ez az ismeretség.
- Régen elfeledett könyvek írtak róla. – nem mondhatom, hogy egyszer én is ettem a főztjéből, hogyan is hangozhatott volna, biztosan ijesztően.
- Utána járok és kiderül mi a következő lépés. – tényleg magára hagytam egy kicsit. Nem mondom, hogy nem volt bennem némi bizonytalanság, amikor óvatosan besompolyogtam abba a helyiségbe, amit a konyhának neveztek ki. Ők is meglepődtek, meg én is rajtuk. Nem mondhattam azt, hogy csak a mosdót keresem, amikor nagybetűkkel ki volt írva, hogy „Konyha” és „Csak a személyzetnek” volna ildomos ide belépni. Nem voltam része a személyzetnek. Ezt ők is tudták, én meg még inkább. Hogyan is magyarázhattam volna ki magam? Hát ez az! Sehogy. Bátorkodtam egy kis erőt venni magamon és meg is köszörültem egy kicsit a torkomat. Most szemfényvesztés következik! Remélhetőleg senki se fog éppen akkor benyitni ide, amikor kifaggatom a főszakácsot a dologról.
- Elnézést, Milo vagyok, melyikük a főszakács? – ha jelentkezett az illető hát bátorkodtam megfogni a kezét, már ha ideadta és mivel ő is nagyon szerette volna, hogy kitűnjek innen hát elismerően ráztam a kezét egy egész percig. – Gratulálok! Önt kiválasztották. Arra lennék kíváncsi drága uram, hogy volna kedves elárulni mivel készülnek mára? – úgy nézett rám, mint aki hitetlenkedni készülne, de rátettem a másik kezem a vállára is, hogy esze ágában se legyen menekülni a holdkórosok sorsa elől. Ő beszélni kezdett, amíg rajta tartottam a mancsaimat és az információ után el is engedtem őt. Nem mondhattam, hogy tegyenek úgy, mintha itt sem lettem volna, mert utána rákérdeztem valami abszurd hülyeségre, amivel visszanyerte a főszakács is az eszét és megmutatta merre is találok innen ki. Staff onlyt még a franciák is meg kell, hogy értsék, nemhogy én. Visszatértem Volstagghez.
- Attól tartok ez a svédasztalos kínálat marad még egy darabig Volstagg. – de az jó hosszasan kitart, abban biztos vagyok. Észreveszem, közben persze azt is, hogy valaki(k) nagyon szívesen megismerkednének vele, de ismertem már ezt a fajta nézést, csak nem embereken, hanem éhező farkason. – Lehetnek rajongóid itt Volstagg? – mert, hogy nem lehet akkora szerencsém Hati pontosan most és pontosan itt találjon rám s, álljon szándékában megkergetni engem, mert akkor…
- Vérmes rajongóid. – teszem hozzá, csaknem nagy lelkesedéssel az arcomon, mintha éppenséggel valami nagyon humorosat mondtam volna neki. Pedig nem, csak az őt vagy már minket vizslatónak muszáj volt azt hinnie, hogy nem róla beszélek, hanem a csillagok állásáról beszélek Volstaggnek.




_________________
You can run on for a long time
mm

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Eat, sleep, drive, repeat

Volstagg Vas. Júl. 14, 2024 8:13 pm
• doing good for good reasons •
Mani & Volstagg
   Lám, a fiúcska érti, mit akara jelenteni karjaim kitárása és ő is hasonlóképp cselekedik. A kezemben tartott finomságokra gondosan ügyelve, csupán másik karommal ölelem keblemre, mint barátot avagy testvérbátyáimat szokás.
- Tegezz bátran, legényke! Sok-sok ezer évvel idősebb valék náladnál és egyébiránt is, mi Asgardon a főistent, Odint is tegezzük, hisz a tisztelet nyelveket és szavakat felülmúló jelenség!
Tetszetős a népszerűségem és ismertségem. Nem is gondolám, hogy még a hajtó is kedvelőim közé tartozik és hogy felismeré, kik küldének ide. Bátorító bólogatással próbálom válaszra bírni a lóerőről feltett kérdésem mián.
- Ej, hát akkor ki kell vinni oly magára hagyott vidékre, hol még ennél is több hátas képességét mutathatja meg!
Oly szívesen versenyeznék is vele, de én nem bírok ily gyors gépszekérrel és olyan kihívásba nem kezdek bele, mit bizonyára nem nyerek meg.
- Sajnos őket önnön univerzumomban kelle hagynom, midőn átugrék ide egy világkapun, küldetésem teljesítve. No de én magam megtekintendő lészek egy ily versenyt, csak mondd el, mi az eljövendő ideje?
A dátumot felvésem eszembe, honnan nem hullhat ki.
- Nem is szükségeltetik oly neves ínyesmesterek idehívása, míg jómagam is itt valék. Már zsenge ifjúként is főzék drága Hildém mellett, mióta pedig ezen univerzum nyújt otthont nékem, még inkább teret engedének a konyhaművészet tudományának. Apropó, még egy tévéműsorban is részt veszek. Látád tán az Eccentric Eatery epizódjait? A forgatás végén pont az fordula meg kobakomban, hogy mily jól mutatna cégérünk a versenyautókon és a pálya falain is. Hisz tekintélyes, óriási autók mellé tekintélyes, óriási lakomák illenek! Akár tündérmódra, ahogy az ír szakácsnőnk kotyvaszt, akár japán szigorral, mint az egykori szumós versenytársam alkot vagy akár számos évezred alatt számos világot látott ínyenc módjára, ahogy én teszem.
Ez utóbbit sokkalta nagyobb lelkesedéssel vezetem elő, mint ahogy pályatársimról szólék.
- Honnét ismered az ázok szakácsát? Legjobb cimborám, kivel gyakorta cserélénk recepteket és hol ő vendégeskedék nálunk, hol mi őnáluk. E világon már a Valhallába kerüle? - kérdem csodálkozással orcámon.
Ezen univerzum némileg más történetű, mint sajátom.
- Légyen hát! És ha azt találnák mondani, hogy férfiistenek gyomrának valóval nem készülének, akkor nosza, pattanjunk paripára és keressünk egy gazdagabb terítékű fogadót, mielőtt visszatérünk az előadások kezdetére! - vetem fel az ötletet.
Míg a legényke tudakolódik a felszolgálók között, én elfogyasztom, mit csak lehet. Tán madáreledel, de abból egy hegyoldalnyi óriássasnak valót falok fel. A pincérek iparkodhatnak is az utánpótlással. Közben látom ismét a vállas mexikóit, ki mozdulataim követi. Aggódik tán, hogy neki nem marad étek? A vendéglátók tudák, hogy én is érkezem, így bízom benne, hogy két seregnyivel készülének. Hisz egy hadra valót én megeszem.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Mani Mundilfarison a Nap Hősének tart

Re: Eat, sleep, drive, repeat

Mani Mundilfarison Szomb. Jún. 29, 2024 4:26 pm
• doing the best they can •





  • Péntek, 22. Május '26

  • 06:35 pm

  • Alkalom: Light side’s got a dark side to it.




Eat, Sleep, Drive, Repeat





Rejtekhely keresés közben talál rám Volstagg, Asgard Oroszlánja és lep meg érdeklődésével, ami most pontosan kapóra is jön. Hogy a kitárt karjai nála mit jelenthetnek, meg sem kérdőjelezem, sőt útjába se állok, következzen be, aminek be kell, ha ő a csontok ropogtatását szereti, hát megláthatja, hogy engem keményebb csontokból faragtak, minthogy megtörjek Volstagg híres csont-roppintós ölelése alatt. Elejét vettem a dolognak! Én is kitártam a karjaim, hogy egy pillanat erejéig az ő mozdulatait tükrözzem, de aztán meg is előzzem, merthogy neki most csak fél kézzel sikerülne az ölelés.
- Volstagg! – mutatom ki először lelkesedésem, nem is törődve azzal, hogy ő talán nem így emlékszik rám. Nekem elég volt a nevét hallani! Persze ki nem roppintom az öleléssel szegényből az ételt sem az italt, ha már sikerült lenyelnie, akkor jobb, ha benne marad.
- Magát csakis az asgardi istenek küldhették ide hozzám! Nagy rajongója vagyok! – olyannal nem próbálkoztam meg, hogy én volnék a legnagyobb rajongója, ezt már biztos vagyok abban, hogy sokaktól hallhatta, csak üres morzsa volna azon az asztalon, ahol az ő igazi dicsőségét mérik.
- Hány paripa erejével bír a fogat? – térek végül vissza kérdésére miután abba hagytam a lelkes ölelkezést, mert a végén még rosszul értelmezi a dolgokat és nemhogy az ő, de még a drága felesége is kiküld a világból és addig kerget, amíg Muspellheimbe nem érünk, mert ott aztán… oda én sem mennék.
- Hétszáz ló erejével, ha engednék még bírná többel is, de fő az emberek biztonsága, én sem szeretnék repülni és bukfencezni a végén. – ez az autó annyival bírt csak, de ha engedték volna én meghazudtoltam volna az ő képességeiket is, nyilván nem feszegettem túlságosan a határokat, mert nem az én autóm volt.
- Biztos vagyok abban, hogy szívesen látnák is élőben a fogathatjó versenyeket! Egyszer mindenképp el kellene hoznia őket rá. – bíztatom. Bár most nem tudok meghívókat, jegyeket előkapni a tarsolyomból, azt Jessicatól kellene kunyerálni, jó is volna hogyha látnám.
- A madáreledelen kívül semmit nem láttam még. De talán készülnek valami egyébbel és nem hagyják, hogy idehívjuk Gordon Ramsayt vagy Jamie Olivert a világ másik feléről. – bár arra nem vennék mérget, hogy a svédasztalon kívül készülnének mással, inkább üzletelni akarnak a népek itt, beszélgetni, mint enni nagy sajnálatunkra.
- Kétlem, hogy bármelyikük is olyan laktató ételt főzne, mint Andhrimnir a Valhallában. – nyugtázom végül ezt úgy, mint aki tudná, hogy miről beszél. Persze, hogy tudtam, Maniként igen, de Milo… Milo máshoz értett, de egy kicsit mégsem, versenyt futni az idővel, na azt mindketten szerettünk, csak másképpen.
- Megpróbálhatom megkörnyékezni a személyzetet, hátha több információval szolgálnak nekünk az ételt illetően. Kár volna feleslegesen várni azokra a pecsenyékre, ha nem is sütik őket.



_________________
You can run on for a long time
mm

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Eat, sleep, drive, repeat

Volstagg Csüt. Jún. 06, 2024 7:50 pm
• doing good for good reasons •
Mani & Volstagg
   Ily hatalmas palotában bizton remek lakoma és fogadás leend. Megállok kertjének formára nyírt útvesztőjében, bárdomat a diszkrét formájú, hátamon általvethető, táskának látszó tartójába téve és megcsodálom a pazar épületet. Podcastomnak és televíziós szereplésemnek cégért keltő érkezék ide. Mivelhogy hívának is, mint külvilágit, asgardit, szakácsot, gasztrovloggert. És történetmesélőt, noha ezt még nem hozám tudomásukra. Ahogy megszólítom a kedves érkezetteket, sosem tudom előre, mely kalandomat lészek előadandó, de a rögtönzésben tehetséges valék, ezért nem aggódom. Bármikor kirántok mesetáram gazdagon megrakott komódjából egy kacifántos történést és addig mondom, míg kedvem tartja. Vagy míg beszélgetőtársam faképnél nem hagy.
E tervekkel fejemben vegyülök el a vendégségnek közepette, míg a gépszekér perdül, fordul, csikorog és vacog. Bravúros sofőr e legényke, kinek nevét nem jegyzém meg, bár bemondák a mutatvány előtt. Formagyakorlatai idején is épp harci sikereimről mesélék egy mellettem állónak, ki arrébb áll. Onnan nyilvánvalóan jobban rálát az autó mozgására, ezért függeszté fel számtalan történetem hallgatását. Ha már így, hát úgy, hogy az elsők előtt hódítom meg a terülj-terülj asztalkákat és csipegetek minden asztalról egy keveset. Mily parányi papírtálcákat adának! Sokszor kell fordulnom. Nem kerüli el figyelmem egy tagbaszakadt mexikói, ki figyelmével engem megtisztelve telefonál és mutogat. Tán látám már valahol e világon, de feltehetően futólag, ha szót is válték volna vala vele, akkor örök időkre eszembe vésődik. Vígan mosolyogva intek a jelenlétemtől örvendezőnek, ki annyira örül nekem, hogy orcája már majd' bosszúsnak látszik. Belevetem magam a fogások megismerésébe és minden asztalnál lelék néhány midgardit, ki szívesen fogadá meséimet Asgardról, étkekről és kalandokról, mikben igen gazdag vala sok ezer éves éltem.
A jelenlévőkkel folytatott röpke társalgásimból kiszakadva és a gyűjtögetésre a süteményes asztalnál némileg több időt szánva szemeim a közénk bevonuló kocsihajtóra levének figyelmesek. Már látom is magam előtt a jövőt, bölcs elmém és szárnyaló képzeletem elibém vetíté. A világ hőn szeretett sebeshajtó mérkőzését előharangozó, közbeközvetítő, utánünneplő avagy összekesergő műsorszámokban a versenykocsi oldalán ott tündöklendő lészen podcastom, az Asgard meséi és a részvételemmel készült tévéműsor, az Eccentric Eatery is. Nevemet egész Midgard megismeri egy varázsütésre! No hát, meg kell környékeznem leendő szponzorom. Odasettenkedem vigalmas-kék öltönyömben, tálcámon púpozott adag harapnivalót felhalmozva és midőn a fiúcska közelébe érek, széles mosollyal tárom ki karomat.
- Kacskaringós szekérutakon dicső mód versengő fogathajtó barátom! Volstagg, Asgard Oroszlánja köszönt téged e neves s jeles ünnepélyen. Hadd kérdem, hány paripa erejével érkezél vala a sokadalomra?
Hisz ismerek én ily szókat, mint a lóerő.
- Lenyűgöze vala ma esti hintód, mi úgy bőge fel kantárrántásidnak alatta, mint önnön hátasom legmegveszekedettebb feldúltságában! Vrúúúm. Zrumm. Böröm-böröm-böröm-bömböröm-böröm-bömböröm-bömböröm. Pötötö-pötötö-pötö-pötö-tötö-pötö-tötö-tötötö. Gyermekeimnek is épp így magyarázám, mily járművek szelik Midgard útjainak kövezetét.
Büszkén bazsalygok arra gondolva, mily kiválóan utánozom a versenyautózás során hallható hangokat, miket legifjabb utódaim minduntalan nagy tapsviharral fogadának. Mióta a Föld vála lakhelyemmé, megtanulék vezetni is, így miket összeberregék nekik, azt autómmal is megmutatám utána széles családi körben. E mai este is szinte családias.
- Látál-e jöttödben valamily laktatóbb étket? Félő, hogy szemeim nemsoká vanaheimi medvefenyőn lyuggatódzó harkály módjára kezdenek kopácsolni e szegényes estebédre kárhoztatva - mutatok tálcámra, miről kocsis barátom válaszát várva nagy lelkesedéssel és sportjához illő sebességgel fogyasztom a rövid húsfalatkákat és salátákat. - Ha vala bendőt telítőbb, kerekedjünk fel érte, nehogy elfogyjék, mielőtt a kakukkosórából előugrik az estély végét kikiáltó faragott madár.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Mani Mundilfarison a Nap Hősének tart

Eat, sleep, drive, repeat

Mani Mundilfarison Hétf. Jún. 03, 2024 9:02 pm
• doing the best they can •





  • Péntek, 22. Május '26

  • 06:35 pm

  • Alkalom: Light side’s got a dark side to it.




Eat, Sleep, Drive, Repeat





Aprócska reménytelenség tátongott köztem és a Månenspyd – Holdlándzsa – között, ez elég nyilvánvaló volt. Bár nem szerettem mások orra alá dörgölni, hogy elveszítettem valamit, amit ők nem érthetnek meg mégis mi szükségem van rá. Egyszerűen arról volt szó, hogy végre valamilyen lehetőséget láttam sorsunk megfordítására, de ha ezt mással is megosztottam volna, akkor az a galád norna, aki az én sorsomat szővi most jót derülne. Én hiszek abban, hogy a kimondott szónak hatalma van, éppen ezért nem vonzom be a legrosszabbat. Persze, keresem. Miért ne keresném a fegyverem? Néha a Holdnak is szüksége van praktikákra, hogy túléljen, a mi túlélési rátáink viszont elég csekélyek voltak. Most nem mutogattam más holdistenségre, hogy bezzeg az ő sorsa mennyivel jobb, mert mindegyiküknek megvolt a maga ügyes bajos problémája, igaz őket nem üldözte egy Managarnr sem.
Először való igaz, gondban voltam, mert nem tudtam eldönteni, hogy melyik asgardihoz fordulhatnék úgy, hogy ne a fagyos Manit lássa bennem, hanem Milot. Miloval viszont az volt a gond, hogy nem mozgott olyan körökben, amilyenre nekem szükségem volt. Az ő barátja csupa midgardi volt, néhány szponzor, a csapata, akik az autójáért feleltek, természetesen nem a Holdszekérért, azt nem adtam volna a kezükre.
Mindenesetre volt egy szemfényvesztős járgánybemutató egy vagány ünnepség keretein belül, aminek a célját nem nagyon értettem meg, nem is nagyon kérdezősködtem, de elhívtak néhány megbecsült hírességet is, köztük Volstagget is. Valószínűleg a kocsis attrakció után állófogadás is lesz, mindenféle falatnyi étellel, ami félfogunkra se lesz elég, de egy vadkan csülkét mégse tehetik a közönség elé, nemigaz? Túl finnyásak.
Kettőt-hármat pördültem az autóval a közönség előtt, sajnos azt, hogy mennyire tetszett nekik a bemutató azt nem tudtam, de biztos vagyok abban, hogy majd kiderül ez is. Körbe kérdezni szerencsére nem én fogok és nem is nekem kell az új marketingfogásról beszélni. Talán csak arról, hogy mennyire jó vezetni a kocsit, milyen hirtelen gyorsul, kényelmes-e és mikorra várható a következő verseny és egy csupa olyan dolog, amiről nem szívesen beszélek, de tudom, hogy kell és a midgardiak szívesen hallgatják. Csak arra kell figyelnem, hogy ne érjek a midgardiakhoz tovább, mint egy kézfogás ereje.
Már csak annyi volt a dolgom, hogy kicsit odébb húzódjak tőlük és valahonnan máshonnan emeljem rájuk a poharam. Rögvest keresnem kell valakit.


_________________
You can run on for a long time
mm

Re: Eat, sleep, drive, repeat

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.