Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Falu végén kelta kocsma

Elsa Bloodstone Hétf. Szept. 09, 2024 1:39 pm
• doing bad for good reasons •
crazy night
Mikor egy Vikinggel mész kocsmába
Mindig imádom hallgatni Volstagg-ot, és maga a lelkesedése egy ilyen indok, hogy igyad a szavait.
Az is lelkesítő ahogy a családjáról beszél. Sajnos engem kérdezne,és kérdezett az este tovább részében.. de nem igazán tudtam mit mondani. Apám szigorú volt, anyám pedig a bűvöletébe, ő volt a mindene. Kemény kiképzés, neveltetésben nőttünk fel az öcsémmel. Néha azért belegondolva nem volt olyan rossz, bár a gyerekkor teljes hiányát is jelentette.
Soha nem sajnálom magam ez miatt, mert ezért lettem olyan amilyen, és erős. Így hálával tartozom a szüleimnek. Nem is úgy meséltem neki, mintha valami sanyarú sorsom lenne. Egyszerűen büszkén, és vidáman fogtam bele. Lehet, hogy a pia teszi, de hirtelen honvágyam támadt, és holnap első dolgom lesz felhívni az öcsköst... de lehet még ma... vagy fogalmam sincs már mennyi az idő. Tehát ha már kipihentem a mai napot, és kijózanodtam.
Teljesen igaza van a kapu nyitogatással, de valószínűleg létezik olyan megoldás, hogy felügyelet alatt, csupán tényleg addig kinyitni egyet, míg át nem lép. Wong asszem Steven Strange társa, és nem hiszem egy ilyen biztosítékot nem tudnak neki nyújtani. Nem értek hozzá, de az is megfordult a fejembe, hogy nem zavarják e meg az erőt, az olyanok kik más dimenzióból jöttek át ide. Vagy ez teljesen rendben van? Nem, nem értek hozzá.. ezt meg se osztom vele hangosan. Ehhez biztos értenek azok, kik ezzel foglalkoznak... remélem. Gondolom ha tudnak neki segíteni, akkor segítenének is neki... gondolom. Maximum én annyiban tudok, ha időm megengedi, főleg így, hogy visszatérek, elmegyek majd vele Új Asgardba.  Hátha Danny is csatlakozna.
Végül ennyi sör után Volstagg felhozza, hogy dobjuk fel a bulit. Hát miért is ne? Egész éjszakát szó szerint végig mulattjuk, megmutattak jó norvég néptáncokat, amit végképp marhára élveztem. Jól rég éreztem ilyen szabadnak, és jól magam. Az tuti, hogy elhozom következő alkalommal Danny fiút is, alig várom, hogy táncolni lássam. Volstaggnak pedig minden elismerésem, és nagyon hálás vagyok neki, ezért a felejthetetlen estéért.

Köszönöm a játékot  :banana1:



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Volstagg Szer. Szept. 04, 2024 9:10 pm
• doing good for good reasons •
Elsa & Volstagg
   - Haaatalmas házban lakánk mindig is, de gyakorta kivonulánk a kertbe, vagy épp lovaglással egybekötött módon tartánk együtt lakomáinkat - gondolok vígan családom körében töltött időmre, mi igen hiányzik, de míg e világon is valának oly remek emberek, mint Pofán Verő Elsa, nincs okom sirámokra.
- Valának, valának, de már mind a Valhallába jutának. Egy nap visszatérendőek leendnek, mint bármely asgardi. De hagyjuk ismét a reinkarnációit, hisz az is nehéz a jó fajta gyömbérsörök mellé.
Eztán pedig belekezdek egy hasonlóan nehéz kérdéskörbe. Elsa orcája megmosolyogtat és nevetésére én is hasonló kacajra fakadék.
- Jansson dédunokám anyósa íra vala ilyen történeteket és nagy sikerrel olvassák világszerte a mai napig. Az én univerzumomban. Igen, igen, ismerem e lényeket a valóságban is! Tudod-e, hogy az iskolában, hol szakácskodom, vala egy leányka, kinek ez egyszerűen mutáns ereje? Nem szükségeltetik néki fehéren ragyogó telihold, csupán gondol egyet és sutty - intek karommal, mintha farkascsapást utánoznék - már ordassá is válik a máskülönben félénk leányka. Olyankor sem vérengző fenevad, de fel tud lépni, hogy megvédje magát.
Mint például a nagymacskaszerű morlocktól, ki megtámadá vala.
- Megizenem majdan néked postagalambbal pottyantott levélkében - felelem újabb hahotázással.
Megyünk Asgardra!
Oly mesébe kezdheték végre, mit sose akarnék befejezni. Családomról hezeken keresztül tudnék regéket sorolni.
- Bizony-bizony, ők az én szemeim fényei, életem csúcspontjai, kik közül mindenik épp oly drága, akár a többiek. De leszármazottaik is! Kivétel nélkül mindőjükre büszke valék.
Ez nem igaz, de jobb így gondolni.
- Igen háládatos a szívem felajánlásodért, kedves leányka! - köszönöm meg, hogy segítene és ha lészen miben, nem habozok majd keresni őt.
- Hajjaj, a multiverzum mestere, ismerője és ott vala mellette Wong is, ki a Legfőbb Varázsló! Mindketten figyelmeztetének, hogy ne barbál...barbalrá...miféle midgardi szót használtok arra, hogy rosszul nyúl valamihez? Szóval ne brabraljállak az univerzumokkal - kísérlem meg utoljára kimondani italtól pergő nyelvvel.
- Már sokan megtevék vala és egynémely próbálkozás rossz véget ére. Hol kaput nyitának, ott nem oly könnyű bezárni és az is meglehet, hogy nem csupán az mene át rajta, kinek kelletik. Tán a démonszúnyogok is valahogy így kerülének ide. Vagy ez a fajuk legalábbis nem e világi. Remélem, vadász barátod kikutatandó lészen. Én magam elfogadám, hogy e világ lőn küldetésem otthona és megbízatásom helye, hisz vala itt feladatom, nem is kevés. Tán az sem véletlen, hogy ahhoz a barlanghoz vezete utam. No de ha már másik univerzum lényeiről beszélünk, te ismersz még más hasonlókat? Más világokról érkezett jövevényeket? Akár misztikus lényeket, akár midgardiakat?
Most már annyit, de annyit jártatám szám, hogy egy egész korsóval kell leöblítenem szavaimat. Majd egy újabb adag húst tűzök a villára. A mennyek emlegetése nem elegendő annak elmondásához, hogy mily finom ez. Orcámra vala írva. Lassan elfogy, ámde ahogy fúrjuk be magunkat az este legmélyebb bugyraiba, felcsendül egy táncra pattintó zene. Olyat csapok a hordó tetejére, hogy bereped. Szemeimet tágra nyitva röhögök bele meglepetésembe.
- Ej, Midgard Buffy-ja! Talpalávalót húznak a zenészek. Vala-e kedvünk tánclépésekkel csitítani a gyömbérsertől fejünkben zúgó harangok vad haragját?
Mert ha vala, akkor tányért és ételt ott hagyva felállok és itt a hátsó helyiségben, hol akad hely szélesebb mozgásra is, dobbantok egyet-kettőt és csípőre tett kézzel szilaj viking lépésekkel vigadozok a zenére, közben akkorákat hejgetve, hogy benéz a pincér is, de megállapítja, hogy semmi baj, csak mulatunk.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Elsa Bloodstone Vas. Aug. 18, 2024 1:28 pm
• doing bad for good reasons •
crazy night
Mikor egy Vikinggel mész kocsmába
Tehát sok gyermeke van, és valójában több generációról beszélünk. Mosolygok, jó nagy család, és a tekintetéből, szavaiból egyértelműen az jön ki, hogy igencsak harmonikus, és boldog családról van szó. Hát ez nekem nem adatott meg. Bár az is tény, hogy a családfajtákat tekintve, vadászokon belül, még elég szeretett teljes volt a gyermekkorom... kinek mi.
- Akkor nagyon nagy helyen tarthatjátok a családi ünnepeket, ebédeket. - vigyorgok, jó nagy terjedelmes, és hangos találkozók lehetnek ezek.
A kérdésre meglepődök, lehet én értettem félre szavait, amit valljunk be,hogy különleges nyelvezete miatt nem éppen nehéz. Így gondolom én értettem félre. Leteszem a korsót.
- Elnézést. Akkor csak félre értettelek, teljesen úgy értettem, hogy te érted úgy, hogy itt az egyik. Egyébként, gondolom ebben a dimenzióból származó volstagg-nak is lehetnek itt gyerekei nem? - mármint tudom, az nem ugyan az. De valamelyest a honvágyat még is lehetne valahogy csökkenteni vele, főleg hogy az e világi Volstagg halott, így apa nélkül maradtak.
Majd kiderül arról is van szó, mire gondolok. Szóval e világi.
- Fuh ez eléggé bonyolult nekem, bevallom, no meg nem tiszta fejjel. - nevetek.
Majd elkezd mesélni, és megvallom kissé sok nekem. De türelmesen végig hallgatom, néha közbe szólok, hümmögök, hogy értem. Nehéz koncentrálnom már, és ugye a nyelvezet miatt amúgy is jobban kell koncentrálnom. Csak nevetek azon a részen, hogy felismerik, szinte sztárként ünneplik.
Vérfarkasos kérdését se igazán értem, csak összeszűkölt szemekkel igyekszem koncentrálni.
- Mi? Nem, mármint egy vérfarkas, likantropija, azaz egy vérátokkal kezdődött, ha minden igaz. A lényeg, hogy teliholdkor az ember, átváltozik farkassá. Vannak akik eszüknél vannak, és tudnak magukról, emlékeznek rá. De vannak olyanok akik semmit, és igencsak szeretik a vér ízét, a vadászat örömét. Így ők igencsak veszélyesek az emberekre. - legalábbis ha jól értem, hogy nem tudta mi az a vérfarkas. - Sok film, sorozat van belőlük, amiiiik nagyjából helytállóak, nem úgy, mint a vámpírokkal.
Csak áhítatva sóhajtok, mikor a házisárkányokról van szó. Bárcsak lehetne nekem is... sajnos ezen a földön nem igazán elterjedtek. Bár az is igaz, lehet annyival is meg lennék elégedve, hogy láthatok egyet.
Az ajánlatán el gondolkodom, most nem igazán mehetek el, sok dolgom van, itt van Danny is. Ő meg kötve hiszem elfog utazni norvégiába.
- Mindenképp szólj, mikor esedékes. Az a helyzet, hogy ... a nyaralásomnak nagyon úgy tűnik pont vége szakadt, így a munkám beindul. - össze kell szednem magam, vissza kell hoznom a vadászok nevét, és utána is kell néznem pár dolognak, találkoznom kéne pár emberrel. Nagyon rossz az időzítés, de nyitva hagyom a lehetőséget.
Aztán megkapom a részletes listát, és leírás gyermekeiről, amin csak pislogok. Mondjuk, ahhoz képest, hogy valaki századokig él, még elég csekély számnak is tekinthető. Az se semmi, hogy még ennyi gyermek, és felelősség mellett, még be is fogadtak mást. Minden elismerésem neki, és a nejének.
- Nem semmi egy lista. Elég kemények lehetnek a gyermekeid, akár csak te magad. Ha jól értem még büszke is vagy rájuk, az tök jó. - nos ez az, amit én soha nem fogok megtudni. Hogy apám büszke volt e rám. Nem semmi leírást igyekszem emészteni, rengeteg név, és mindegyik más-másban jó. Nyilván ezt egy szülő megjegyzi, én bevallom talán egy nevet. A hangja büszkeséggel volt teli, a tekintete viszont csupa szomorúságot. A szívem pedig összezsugorodik.
- Ha bármiben, tényleg... bármiben tudok segíteni abba, hogy haza juss... ne habozz szólni, kérlek... - ha tudok segíteni abban, hogy újra a családjával legyen , tényleg bármit megteszek... Ezen ne múljon.
- Hallottam erről Dr. Strange-ről. Talán ő tudna neked segíteni. A feljegyzéseink szerint valami köze van a multiverzumhoz. - de nem vagyok benne száz százalékig biztos, nem értek hozzá, viszont egy kiinduló alapnak biztos jó.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Re: Falu végén kelta kocsma

Volstagg Kedd Aug. 13, 2024 9:19 pm
• doing good for good reasons •
Elsa & Volstagg
   - No hát, ha karddal és bárddal vívott harcra gondolál, Volstagg, a Hősies is bármikor rendelkezésedre állandó lészen! Egy jó párbaj sosem esék nehezemre és nem is söprök el mindenkit, kivel gyakorolni akarok. Gyermekeimet is gyakorta tanítám, még ha fakarddal jövének rám, akkor sem sérülének meg soha. Na de ha viszont azonban... - megállok, mert érzem, hogy túl sok midgardi szót kanyaríték egy helyre.
Kacagok egyet és egy jókora korty után legyintve folytatom:
- Ha csatádat párnák között, lepedőn kívánod megvíni, akkor bizony más méltó ellenfelet kell, hogy keress! Nékem Hilde az egyetlen asszony a világon.
Bármily csinoska e leányka, nem jut eszembe olyan, mi már évezredek óta nem jut eszembe. Sohsem tréfálék azzal, hogy hűséges vagyok drága nejemhez, ki annyira hiányzik, hogy korsómat most egyből kiiszom.
- Ezért járok ide! Ízletes és erőteljes, a lehető legjobb féle!
Cole fogadója valósággal kiemelkedik színvonalával a többi hasonló kocsmácska közül.
- Gyermekeim megszámlálása addig könnyű, míg nincsenek jelen. Hisz míg az egyik arra megy, a másik dédunokáját tartja ölében, a harmadik szoptatni viszi háromszoros ükunokáját, a negyedik cívódik férjével, az ötödik pedig menekül az első négy elől. Pedig már felnőttek, haha! - adok egy gyors és a kérdéshez egyáltalán nem kapcsolódó választ. - Majdan bent elmondom.
Hisz nem beszélhetek róluk úgy, hogy csak egy számot ejtek ki ajkaim között. Mindegyikükhöz dukál egy történet is!
Elsa úgy örül a víznek, mint ki napok óta vándorol a vanaheimi pusztaságokban.
- Számból vevéd ki a szót! - mutatok rá, mikor elmondja a szólás midgardi változatát.
- Nehézpáncélos katonákra, bütykös bőrű trollokra, fémvértet viselő sötét tündérekre és fagyasztó érintésű jégóriásokra igen, de mindőjükön győzedelmeskedék és noha nem valának puhák, de ellentétben az igazi harcoshoz méltóan csatában kemény lelkű és öklű Volstaggal, puhányok igen, így meg se kottyana a rájuk zuhanás.
Elsa és a vadászok úgy gyakorolhatnak, akár a királyi testőrség. Egész álló nap kardozás, az elme pallérozása és a test építése, szépítése. Látszik is, de ilyet nem mondok, nehogy félreértse.
Mit eztán mond, azon meghökkenek, de annyira, hogy megáll kezemben a villa, márpedig ez ritka pillanat.
- Van egy lányom, ki itt van ebben az univerzumban? Melyikük az? Hogy kerüle ide? És te honnan tudsz róla? Vagy...
Az ital félreérteté velem a leányka mondását és vágyamat kelté életre.
- Úgy érted, ez kérdés vala? Családomból senki nem jöve át e világra. Kiről szólék, az olyan nékem, mintha leányom volna, de ő itt születe, itt növe fel. Ízig-vérig midgardi, csupán megkedvelém, ahogy tenmagadat is, kedves leányka.
Elszontyolodnék, hogy felcsillana a remény lelkem szemeinek előtte leányom érkezése mián, ám tisztán értve látom már, hogy nem érkezék egyikük sem. Ami érkeze, az a gyömbérser fejembe és a rövidek. A hordó szépen ürül, én pedig szépen kezdek megtelni. Á, dehogy! Még félig sem valék.
- Ó, hát nem mindeniket! Ki bontá a rendet és a házat, ártó a többieknek, azt elűzék, akár a lovasába harapó paripát a fogathajtók. De ki reászorula, az menedékre talál. Másik időből, másik világból, ezen világ elrejtett zugaiból mind otthonra lele már ott számos lélek. Volstagg, a Lenyűgözően Tökéletes már csak ilyen. Belépek egy terembe és rögvest észrevesznek, megszólítanak a halandók, hacsak nem előzöm meg őket a szólásban, ami pedig gyakran megesik. Ej, de Pofán Verő Elsa! Hát szavaidból mintha azt hallanám ki, hogy vágysz te is több és jobb emberi ismeretségre, ám valahogy nem találod utadat efelé és ez bántja szívedet. Így vala vagy nem így vala? - kérdem mélyen szemébe nézve együttérző és egyben bátorító kedvességgel hunyorogva.
- Nagy cimborám az apró teremtés, ki úgy néz ki, akár egy tengermélyi fehér gyík és kedvelem barátit is, kik zöldek, barnák vagy hegyi oroszlánhoz és tigrishez hasonlatosak. A birtokon lakók ereje pedig külsejüknél is sokkalta sokszínűbb.
Megnézném a felköltözött, New York más részén otthont kapott csatornalakókat is, de Testőrök Parancsnoka Bishop még nem engede közel hozzájuk.
- Vérfarkas, mint Hrimhari ivócimborám sok-sok generációs utódai? Vagy akár Jonah Jameson fia, kit a Daily Bugle vezére titkol, akár a kozmikus Gyűjtő az ereklyéi eredetét? - kérdem ismét hahotázva és az asztalra csapva.
O-oó, ez nem lesz így jó! A kakas nagyot repüle, de visszapottyana a tányérra, mi viszont berepede vala. Szemeim kikeredének, szám tátva marad és Midgard Buffy-jára nézve újra nevetésben török ki.
- Hááázisárkány, ezt úgy meglövéd, mint Zord Hogun barátom nyilával a kerek tábla közepit! Nékem vala egy csudaszép veres ilyen kis háziállatkám, kit Hildegundnak neveznek és nem kedveli, ha feleség helyett házisárkányomnak nevezem.
Könnyeim törlöm a kacajtól, nem is bírom folytatni a mesélést, de még az evést sem. Utoljára akkor mulaték ily jót, amikor is a podcast közönségemmel találkozék vala.
- Evilági Asgardra nékem is el kell mennem! Akarok menni és bizonyosan víg szívvel fogadnának. Hogy az ehoniak hogyan állnak a külső midgardiakkal, arról nincs tudomásom. Norvégiában kirendele nekik az állam egy önálló és független terület, tehát az embereket kedvelniük kell, hogy befogadák őket! No hát! Ha egyszer odarepülök vagy hajózok vagy találok teleportálót, ki bejuttat, szóljak-é néked is, hogy meglátogathasd híremből ismert itteni falujukat? - kérdem tőle, majd válasza közben belemerülök az étkezésbe.
Minden falatot úgy élek meg, mintha nem létezne a világ, csupán az ízlelés és mintha nem is figyelnék, ámde füleim nyitva, noha szemeim csukva. A falatozás eszembe idézi, mivel tartozom még.
- Jaj hát még el se mondám néked!
Ujjaimon kezdem számolni porontyaimat.
- Nos, volna elsőszülöttem, Brünhilda, ki közel annyi idős, mint én, hisz igen korán érkeze. Őt követé Gudrun kislányom, a harcos asszony, kire hasonlítasz, ahogy már említém. Annakutána megszületék első fiúgyermekem, a bárd Alaric, ki annyi dalt tud, hogy kialszik a tábortűz, mire még mindet végig sem énekelheti. Aztán Gunnhild leánykám, kinek varázstudománya már-már a cselszövő Amora tehetségével vetekedik. No, hát az ő születése után történe, hogy örökbefogadásra adánk fejünket, midőn is Midgardon két árván maradt csöppségre találánk. Így kerüle családunkba Kevin, kiből törzsfőnök vála népéhez való visszatértekor és Mick, aki vaskovács lőn, de olyan, hogy a nidavelliri törpék is a csodájára járának! Nyugodjék lelkük lakomák és víg danolászások között a Valhallában! - mondom lehunyt szemmel mosolyogva emléküknek és kezemet szívemre téve.
- Ezek után Hildegund úgy beindult, hogy sokáig csak fiúkat szült! Jöve a nagy vadász, Einar kisfiam, aztán Thakrad, kinek fogadója népszerűbb lőn, mint ez itt - mutatok körbe - , Gunnar, ki szintén a mágiához konyított és a királyi udvar varázslójaként éle vala. A sort megtöré Svanhild leánykám, kinél remekebb lándzsaforgatót és lovast még nem láta Asgard földje. Bjarni a világ legjobb lelkű gyógyítója, Björn, a büszke fiúcska, ki Odin testőre lőn, Sigrid, az asgardi lovak nagy hírű tenyésztője, Gudrid lyánykám, kinek keze alatt csodaszép mázas köcsögök röppenének le az agyagozó kerékről, Mindenek Atyja Odin nyugosztalja őt is Nifflheim legbékésebb vidékein. Aztán a két szellemóriás, Erik és Thorsten, kik politikába ásák bele magukat, atyjuk dicső királyi és szenátori időszakait idézve. Sefni, ki falusi házak tetejét épp úgy ácsola, mint paloták mennyezetét, na aztán nemrégiben, a XVII. században egy szülők nélkül maradt gyermek sorsa nem hagya minket nyugodni, így talála otthonra nálunk Lawrence, a későbbi feltaláló, kinek kocsiötlete egyedülálló vala korában. Lelke leljen nyugodalomra, bárhol is leledzik azóta. No és a legutóbb örökbe fogadott Leonard legénykém, ki a festővásznon alkota vala olyan képeket, miket filmekhez, színdarabokhoz használának. Ma már idősotthonban él, tavaly valék a nyolcvanadik születésnapi sokadalmán és az aggok igen nagy vigalmat rendezének. Nyolcvan szeletes tortával készülének, minek egyharmadát Leo meg is evé. Midgardi létére apja falókáját örökölé.
Hatalmas kacajt hallatok, ahogy a heves kézmozdulatokkal előadott felsorolás végére érek és csillog a szemem. Noha nincsenek velem e világon, tudom, hogy egy nap visszatérek hozzájuk és mivel arra tanítám őket, hogy ha kell, kérjenek segítséget, de máskor egymagukban is álljanak meg a lábukon, bizodalmam vala jó sorukban. Bólogatok is magam elé nézve egy büszke apa tekintetével. Ezzel palástolom, hogy a számolás közepén elvesztém a fonalat és nem jövék rá, hány gyerekem is vala. Tizenhárom. Vagy négy. Tizenhat? Örökbefogadottakkal együtt...ööö... Lapozzunk, ahogy a midgardiak mondják.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Elsa Bloodstone Szer. Júl. 31, 2024 10:30 am
• doing bad for good reasons •
crazy night
Mikor egy Vikinggel mész kocsmába
- Oh hidd el, tudom hogy kell kiadnom magamból, és nem fogom vissza magam. Az tény, hogy jobb, mikor van egy aktív, és méltó ellenfél hozzá... - vagy társ, de itt pirulásomat a sörös korsó mögé rejtem.
- Hát akkor igencsak jófajta. Mondjuk a fülledt, zárt helyiség is segít abban, hogy hamar a fejembe szálljon. - nevetek, akkor nincs benne varázsfű, vagy valami viking gomba. Ez már asszem jó hír. Sóhajtok, de igaza van, kérünk kis vizet, és még hozzá rágcsát.

Megköszörülöm a torkomat, már említette több gyermeke van. Rákérdeztem pontosan mennyi? Nem igazán emlékszem rá.
- Pontosan hány kis Volstagg rohangál? - kérdezem, úgy hiszem annyit tudok, hogy elég sok, számokat nem igazán. Az egy dolog, hogy több száz évesek, de attól függetlenül kellett némi pihenő gyermekvállalások közepette, nem? Vagy csak belőlem hiányzik ennyire az anyai ösztön?
Ki is kéri nekem a vizet, de egyszerűen a szóhasználatok egy jó ízű nevetés kényszerítenek ki belőlem. Imádom.
- Köszöni Pofon Verő Elsa a vizet. - nevetek. - Nem akarok átesni a ló túloldalára, egészen pontosan. - vigyorgok. Majd a korsókkal ismét vissza ülünk a helyünkre, szerencsére nem foglalta el senki, ennek örülök.
Komolyan, ahogy újdonsült barátom örül az éteknek, nekem is megjön az étvágyam. Étek? Jesszusom ez a verses forma kezd ragadós lenni. Szerintem Danny a saját lakásomból penderítene ki, ha én így szólalnék meg otthon. Miért jut még erről is ő az eszembe? Kezdek megbolondulni. Sóhajtok, egyre inkább az az érzésem, hogy bekövetkezik, amitől a legjobban tartottam: érzelmek.
"Tudod te, milyen érzés hassal becsapódni egy seregbe és minden erőnek megfeszítése nélkül, súllyal harcképtelenre nyomni az ellent?"
- Őőőő... legalább puhára esel? - szólok itt közbe, de persze vigyorogva. Igencsak hasznos lehet akkor a pocak, és a testsúly. Eszegetek, iszogatok, néha kissé elmerengek, de igyekszem figyelni a szavaira, mert még mindig nehézkes józanon is megértenem őket.
- Semmilyen ilyen dolgot nem próbáltam, nem is volt rá igényem, sem alkalmam. Fittnek, és naprakésznek kell lenni mindig. - bár azért a vadászok többsége dohányzik, és szeret inni, gondolom a megannyi szörnyűségeket valahogy fel kell dolgozni.
Tehát vannak barátai, sikerült teljesen beilleszkednie, ezt örömmel hallom. Nem vagyunk híresek amerikaiak az idegenek befogadásáról, pláne ennyi támadást követően.
- Na várjunk csak. Tehát van egy lányod, aki itt van ebbe az univerzumba?  - ha jól értem legalábbis. Viszont az már egy jó dolog, nem teljesen van távol a családtól. De ha tényleg jól értem, akkor hogy került ide?
Xavier iskola, igen hallottam róla, tudunk róla. Titokban dolgozunk, az árnyak között, de tudunk mindenről. Ez is a munkánk része. Viszont soha nem jártam ott, bár a kíváncsiságom határtalan. Viszont nem tudom, szánt szándékkal csak úgy sosem keresném fel.
- Úgy hallottam befogadnak minden különcöt. - vigyorgok rá. - De akkor találtál melót, barátokat, tanítványokat. - nevetek.- Ez tök jó. Szerencsés vagy. A végén kiderül több embert ismersz mint én, aki egész életében itt élt. - vigyorgok. De ez nem rossz dolog, sőt. Volstagg sokkal beszédesebb, és például egyáltalán nem vagyok. Nem vagyok az a barátkozós fajta, mindenkit akit ismerek gyermek korom óta életem része, soha nem kellett haverkodnom. Elég nyers, és bunkó vagyok, nem éppen jó alap a barátkozásnak, nem is volt rá soha igényem.
- Eléggé színes egyéniségek vannak ott. - vonom fel a szemem, hallottam a mutánsokról, van pár feljegyzésünk, illetve amit a tv-ben láttam. Eléggé érdekes emberek lehetnek, és változatosak.
- Házi állat? Oh dehogy, nálunk nem igazán van ilyen.  Kétszer gyerek koromba akartam, egyszer egy vérfarkast akartam örökbe fogadni, a denevérnél legalább anyám nem üvöltötte le a fejem, de egyik se jött össze. - megvonom a vállam, majd belekortyolok a piámba.
- Úristen, mármint szó szerint van házisárkányotok? - felcsillan a szemem. - Aztaaa Asgard egyre menőbb, és menőbb lesz a szemembe..  - durcásan hátra dőlök. - Én is akarok egy mini sárkányt... - dünnyögöm a sörömbe, ezzel habot képezve. Végül felülök, vissza téve felnőtt Elsa-t, és nem éppen nőies karmozdulattal letörlöm a habot a fél arcomról.
- Esküszöm, ha volna rá lehetőségem megnézném Asgardot, ellátogatnék oda nyaralni. - nevetek. - Mennyire lenne egyébként veszélytelen számomra, ha esetleg megvalósulhatna ?



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Volstagg Hétf. Júl. 29, 2024 7:42 pm
• doing good for good reasons •
Elsa & Volstagg
   - Hohó! Asgard Oroszlánjába nyakába húzná a bajszát, ha Pofán Verő Elsa indulatba jönne? - szólok oda tréfásan és még kacsintás is jár mellé.
- Ezek a fiúk hosszasan tartogaták magukban az erőt és most jöve ki, igen csúnyán. Nem ez a módja! Minden nap lepd meg magad és tombold ki magadból, mi bosszant, csak ne fejeket horpasztva! Mondám volna vala nékik is, de ködös fejük ilyenkor már nem ért.
Legyintek is egyet.
- Erős kézműves ser, ugyan mit kellene még tenni bele? Gyorsan gördítéd le torkodnak folyómedrében, ezért szállhata fejedbe. Rendelünk néked egy kancsó vizet és tüstént visszatérsz kereked vágásába.
Majd kérésem Cole felé intézendő lészek, hogy hozzon tiszta itókát a hölgynek, ki remek fegyverek nélkül is és azokkal pedig még inkább.
- Nevelek én szíves örömest! Igen sokszoros apa valék és minden leszármazottamnak, családom összes tagjának tudék tanácsokat adni avagy segítő kezet nyújtani. Teli hassal és megáztatott torokkal bármi lehetséges! - bólogatok a leányka szavaira.
Nem bánta ő, hogy duhajkodásba keveredénk.
- A szőke ilyen alak. El se hinnétek, hogy a másik fizikus. Komolyan! De mindketten ültek a sitten, ott haverkodtak össze. Miután szabadultak, ide járnak inni. Vagy jártak.
A szúrós szemekhez egy visszafogott mosoly is vegyül. Cole nem meré a gaz legényeket móresre tanítani, hát jövénk mi és megtevénk.
- Akkor egy nagy korsó tiszta vizet, légy oly szíves a kisasszonykának, hisz Pofán Verő Elsa igen dicsőíté sörödet, de nem kíván átzuhanni a ló innenső oldaláról a túlnanira. Ezt Midgardon valahogy máshogy mondják, ugye? Nem ugrik az eszembe nagy hirtelenjében.
De a kancsó víz érkezendő lészen. No viszont ami elibém terül és tárul, attól az összes nyál egybefut a számban, szemeim szinte kiugranak, csillagként ragyognak és mintha még hajam szálai is megemelkednének. Nagyot szippantok az illatból, mit a fogás áraszt és villámra tűzök egy darab húst. Kész ízorgia, mit átélek és csukott szájjal rágva úgy vigyorgok, mint a gyermek, kinek apja végre megépíté a rég vágyott falovat. Nagyra nyitott szemekkel bólintok a leánykának, hogy faljon bátran, hisz ez és a víz gyönyörűségesen helyrehozzák a kobakját.
- Meghaladsz majdhogynem minden asgardit! Mi el tudunk hízni. Én meg is tevém és új derékbőségem mián új harcmodort fejleszték ki. Tudod te, milyen érzés hassal becsapódni egy seregbe és minden erőnek megfeszítése nélkül, súllyal harcképtelenre nyomni az ellent? Vagy egy kardcsapás, mi nem két mázsás harcostól származik, hanem fél tonnányinál is nagyobb tömeg mozdul bele a vágásba. A legfagyosabb jégóriás páncélját is átszelém egy könnyű mozdulattal. Ámde a háború és a mágia úgy hata testemre, hogy visszasovánkodék ily karcsúra, mily mostanság valék. És én sem szívám soha kátrányüzemnek termékét. Csupán zamatos szivart, vagy távoli vidékek jó illatú pipadohányát időnként. Ezeket próbálád már?
Étkem szép sorjában fogyatkozik közben. Néhány falat után töltöm korsómba a gyömbért, mi a hordóban lapul. Szakállamat és bajszomat törölgetnem kell, hisz a hab rajtuk maradna és mókásan néznék ki, minek gyermekim örülnének, ámde egy felnőtt leányka tán nem.
- A morgó medvék gyakorta igaz szívűek. Zord Hogun cimborám is olyféle, kitől nem várhatsz mosolyt, csak ha szétzúzhat egy igazán minden hájjal megkent gazfickót, vagy vérmes szörnyet. Azonban mindig ő az első, ki segélyére siet a reá szorulónak és az árulást hírből sem ismeri. Becsüld meg azt az egy zsémbelődőt, hisz ha véled kedveli a találkozást, akkor rossz ember nem lehet!
Ahogy Elsa sem, hogy felkarolá azt a rosszkedvűt.
- Szááámtalan barátom vala, egyre több! Cole, a csapláros is közéjük tartozik. No és kikkel szerepelék a tévének műsorában. Egy leányka, ki él és hal a kelta hagyományokért, leginkább a konyhában, de minden téren. Akárha Jona leányom volna, született szakács. Legközelebb mehetünk az ő fogadójába! Ott is van kedvezményem.
Nevetek is egyet, hisz a kakas, a ser és a dicső történetek e kedves társaságban szerfelett megemelik lelkesedésemet. Az egekig!
- Vagy a Xavier Iskolában, hol séf valék, él egy kis kukta. Apró mutáns, ki gyíkhoz hasonlatos, néma leventeként él, jegyzetfüzetbe írja, mit szólni kíván és cukrászatot tanul mellettem. Remek kis fickó, csodás történetekkel és én sem fukarkodom hasonlóakat mesélni neki. Nincsenek sokan az iskolában, kik elnyerék bizalmát, de én köztük valék. Aztán ott van a Lélekpap Doktor, kit a hírekből ismerhetsz. Stephen Strange segedelmemre siete, midőn kísértetek lihegének nyakamban és én is mellé állék, amikor is egy ereklyét kelle megszerezni oly helyről, hol veszélyt jelente. No és a két macskanővér, kik szintén a csatornából érkezének, ahogy az axolotl fiú is. Csudálatos leányok, nem lehet tőlük betelni, oly különlegesek. Szívben is macskák, nem csupán külsőleg. Erről jut az eszembe, néked vala bármilyen háziállatod?
Gondolom, a szörnyek után kajtató életébe jelenleg nem fér bele ez, de annakelőtte lehete.
- Asgardon mi tartánk apró sárkányokat. A legnagyobb sem haladá meg golden retriever méretét és konok, de szelidíthető jószágok. Kedvelénk a farkasokat, vaddisznókat is, asztalunk mellett evének és védék helyünket. A madarakat is szeretjük, ám nem záránk őket kalitba, inkább csak házunkhoz szoktatánk és röpülhetnek, hová csak természetük hajtja őket. Fejük álomra hajtásához viszont nálunk nyugvóhelyet találnak - mesélek egy keveset a mi kiskedvenceinkről, hogy ne csak kérdéseket tegyek fel.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Elsa Bloodstone Pént. Júl. 26, 2024 1:13 pm
• doing bad for good reasons •
crazy night
Mikor egy Vikinggel mész kocsmába
Őszintén szólva, nekem jól esett ez a kis "Baráti csetepaté". Nehezemre esik vissza fogni néha a dühömet, illetve ehhez kapcsolódóan az erőmet. De ezek a gyenge férfiak mindig mulattatnak annyira, hogy meg sem kell erőltetnem magam.
Csak kérdőn nézek Volstagg-ra miközben az ajtó felé megyünk.
- Nem dühödtem fel, drága. Jobb ha úgy nem is látsz. Igazából csak zavarnak a bunkók. Nagyon durván eltorzítja az alkohol az átlag embereket. Jut eszembe átlag ember... itt tesznek még valamit a sörbe? Mert én nehezen rúgok be, de azért rendesen a fejembe szállt. Gyorsan regenerálódok... - nézek rá kérdőn, nagyon remélem nem valami drogot, mert tuti kiszedem a csapost a helyéről.
- Rendes közelharcot is tanulunk, az az elsődleges, csak utána jönnek a fegyverek. Szóval átlag emberekkel is simán eltudunk bánni, ha nagyobb szörnyetegeknek ígérkeznek, mint maguk a szörnyek. - savanyú mosolyt ejtek meg. Sajnos néha az emberek rosszabbak tudnak lenni, mint bármilyen lény.
Csak felnevetek a reakcióján, a kérdésem után.
- Rendben akkor Mr. Tátongó Üresség, akkor nyomjuk még egy kört, fiatal az este, lehet még egy-két rossz arcot meg kell majd nevelni. Ki tudja.- forgatom a szemeim. Majd ismét benyitunk a kocsmába, ahol ugyan úgy kissé ködösnek tűnik a szellőzetlenség miatt a hely, és üvölt a norvég zene. Hangulatos, meg kell hagyni.
A csaposhoz vesszük az irányt, ahol Volstagg beszámol a két tökkelütöttről.
- Hárítottuk őket, és elküldtük, viszont más lehet veszélybe lehetett volna, ugyanis kés is volt nálunk. - teszem hozzá, igazából ezért voltam mérges. Persze egy bökővel nagy ember tudott lenni.
Cole drága nem repes az örömtől, hogy Volstagg ingyen ételt kért cserébe, hogy elűztük a fickókat. Enyhe szemforgatás közepette.
Mire leültünk alig telik el pár perc, és jön a hatalmas nagy kaja adag.
- Nos eléggé tematikus a hely, pont ennyi kaját képzelek, hogy egy 2 méteres viking benyakal egyszerre. - nézek a kajára, majd Volstaggra. Én is nagy étkű vagyok, főleg hogy hála a kőnek az emésztésem is kiválló, anyagcserémre nem lehet panasz, így hamar felszívódik a színhidrát, és a zsír, és nem hízok. Viszont megvannak a határaim, nem rögtön emésztődik meg, és ha ezt én mind megeszem kifog gurítani az ajtón. Szóval csak falatozgatok, aztán meglátjuk mennyi fogy el vala...
- Oh én dohányzok. - mosolyodom el. - Sosem kedveltem, büdös, és egészségtelen. Bár tény, hogy nekem nem ártana. Hát hm... gyorsan regenerálódok, jó az anyagcserém. Például ezt az egész tálat befalnám gyorsan teli lennék, de lehet csak egy órára, és nem látszana meg rajtam.  - ezt olyan információ az erőmmel kapcsolatban, amit feleslegesnek tartanék nem megosztani vele, így hogy kérdezi. Nyilván minden részletet, és mindent nem mondok el, nem mondom hogynem bízom meg benne, de a feltétlen bizalmat akkor is ki kell érdemelni. Amúgy se szeretem teljes egészében kiteregetni a kártyáimat.
- Régen még mondható volt, hogy igen. Manapság csak egy morgó csávó a haverom... - és egyebem de nem is tudom, ez publikus? Dannyvel most mi együtt vagyunk? Fuh fogalmam sincs a kapcsolatunk státuszáról. - Vele szoktunk görbe estéket tartani..- mondom, és érzem, hogy melegszik az arcom. Gyorsan egy korsó sör mögé rejtem.
- Na és te ? Mondtad sok helyen megfordulsz, és szerepelsz a médiába? De barátaid is vannak, akikkel megéri, és jót lehet mulatni? - kérdezem kíváncsian. Nem lehet egyszerű egy másik univerzumból beilleszkedni. Bár amennyit hallottam tőle, neki elég könnyen megy.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Volstagg Szomb. Júl. 20, 2024 9:19 pm
• doing good for good reasons •
Elsa & Volstagg
   - Ugye? És még sokan úgy tartják, hogy a vikingek egyszerű, barbár népség valának, egyszerű, barbár istenekkel. No de cseppet se bánd, ha néhány liter nedűnek utána bicskád beletörék történetimbe. A mágikus világ egyik legkiválóbbja, a Lélekpap Doktor, Stephen Strange tiszta fejjel sem fogá meg első hallásra mindezeket.
Utána viszont megérté. Midgard Buffy-ja megijeszt, hogy oly állapotba kerüle vala, miben szám már hiába jár. Mindenem a beszéd és a történetek mesélése! Mi lészen vélem hallgatóság nélkül? Csupán nevetek, hisz ezt ő sem gondolhatá komolyan.
A friss levegőn egész más témák kerülnek terítékre. A garázdák kerülnek terítékre, kiket megleckézteténk. Atyai jótanácsokkal, pofon nélkül, de alaposan.
- No lám, igaz! - játszom a gondolkodót, ki szakállát vakargatá. - Midgardon úgy nevezik ezt a késsel rárohanást, hogy súlyos testi sértés kísérlete. Jól mondám, Pofán Verő Elsa?
A kicsavart karú most ijed meg igazán. Az egyik arccal kóstolá meg a virágföldet, a másik szorongattatik, de a tömlöc ülteté ki orcájukra a félelmet. A leányka midgardi fejjel tudja, mi kell a midgardi gaztévőknek. Hagyom is, hogy ő bocsássa útjukra őket. Ahogy a menekülők még hasra is pottyannak, utánuk nevetek.
A pacsira kap egy finom legyintést, mi azért elcsapja kezét, majd vállánál fogva magamhoz rántom és megrázom, mert való igaz, hogy ismét méltó társam vala.
- Látom szemeiden, hogy feldühödél. Néked is életed a csatározás, nemde? A vadászok gyakorta űznek el is gazfickókat is, nem csupán szörnyeket?Megmutatád, hogy ismered a fogásokat, mik szörnyek ellen nem alkalmatosak, hanem emberek ellen kell alkalmazni őket. Gyanítom, hogy például magát Drakulát nem hatná meg élő-haló karja csavargatása.
Hol a rendőrök nem találnak módot a rendtevésre, vagy nem tehetik az írott rendelkezések miatt, ott biz' helye volna az ily talpára esett vadászoknak.
- Pocakomat Fürge Fandral barátom ugyanazzal a névvel illeté, amivel a világ létrejötte előtti világot szokás nevezni: Tátongó Üresség. Hogy az istennyilákat dobáló és záporesőt hullajtó viharba ne férne bele több? Most érkezik a kakas és a hordónyi gyömbérser! A csúcson nem abbahagyni kell, hanem még magasabb csúcsot keresni. Jer hát, tömjük bendőnket!
Az ajtónál magam elé engedem. Még egyszer hátra tekintek, hogy elesének-e újra barátaink, de már felszippantá őket az éjszaka setétje.
- Cole barátom! Eltünteténk a két legénykét, kik egymással kelének birokra, majd minket támadának meg - szólok a csaposhoz, ki elsápadva hallgatja mesémet, majd homlokát megtörülve kissé megnyugszik.
- Hölgyem, ugye nem sérült meg? Volstagg épségben van, azt látom.
Hagyom, hogy Midgard Buffy-ja is választ adjon, de a pulton átnyúlva megveregetem az ír kocsmáros vállát és Elsa-ra mutatok:
- Ki sérülést tud okozni e kisasszonykának, az bizony hozzám hasonlatosan nagy harcos lehet. Viszont két bajkeverőt elűzénk fogadódból. Szeretnénk cserébe a főétket ingyen fogyasztani!
Cole összehúzza ugyan a szemöldökét, de áll az alku. Mire visszaérünk asztalunkhoz, nyomunkban érkezik a pincér és oly tál kerül elénk, hogy már látványa és illata is eltelíti testemet. Tenyeremet felfelé tartva mutatom Elsa-nak, hogy ez a specialitás, mit említék neki.
- Mozgásban is igen gazdag vala e levegőzés. No de te dohányt szívni készülél. Ezt csupán kedveled, vagy valami úton-módon van ellene immunitásod is? Vagy utólag kigyógyítod magad belőle?
Szememet behunyt, hátradőlve élvezem a falatokat. Hüvely- és mutatóujjamat összeérintve jelzem az ínyenc nyammogásnak közepette, hogy mily kiválót rendelék. Közben töltök egy korsóval a serből, miből idegurítának egy egész hordót nékem.
- Még egy kör? A csata és a húsétel bőven segít, hogy elméd ne légyen tőle sokat látott palloshoz hasonlóan csorba. De bizonyos valék benne, hogy tudod te ezt. Gyakorta jársz el iszogatni rokoniddal, vagy néhány barátoddal?

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Elsa Bloodstone Szer. Júl. 17, 2024 6:01 pm
• doing bad for good reasons •
crazy night
Mikor egy Vikinggel mész kocsmába
Csak elismerően hummögök egyet, és utána belefér még egy pohárkával.
- Eléggé bonyolult egy népség vagytok. - mondom őszinte mosollyal- Nem könnyű titeket követni, és mindezt megjegyezni. Meg ez az egész. Tényleg a Vikingek bitang kemények. - nevetek. Eddig is tudtam eléggé hard core népség voltak, de mindig meglep főleg, hogy egy igazi viking istennel beszélhetek, hogy milyenek voltak. Az is lehet csomó minden nem is szerepel a mitológiánkban. Nem mintha mindent tudnék róluk, például ez a körforgásos világ pusztulás cucc is teljesen kimaradt.
- Ilyen történetek majd akkor mesélj tovább drága barátom, mikor már józan is vagyok rájuk figyelni. Előtte ne itass le, mert hiába jár ekkor a szád. - kacsintok, de azért elnevetem magam.

Imádom, rajongok érte, ahogy Volstagg kezeli a helyzetet, és ahogy beszél hozzájuk. Biztosra veszem amúgy se könnyű neki, ide beilleszkedni fura külleme, és pláne beszéde miatt. Gondolom, hogy többen is kötözködtek már vele, mióta itt vannak. És került e fajta helyzetekbe, mikor erőszakkal kellett megvédenie magát. Egy hétköznapi emberrel is előfordul, nem hogy egy olyannal, aki még kicsit is, de eltér tőlük. Utálom az ilyet. Már így felhúzom magam rajta csak, hogy spekulálok.
- Itt se lenne rossz ötlet, ezért tömlöcbe zárni, főleg, hogy késsel fenyegetett a férfiak gyöngye.- itt még jobban megcsavarva egy kis karocskát, amit épp fogok, tartok, csavarok. Nyöszörögj csak, örülj neki, hogy nem töröm el.
Mikor elkezdi a fickó a fenyegetőzését, én is fél szemöldökömet megemelve figyelem a folytatást. Mikor a másik feladja elengedem, de azért seggbe rúgom, hogy megsegítsem a gyorsaságát.
- Meg ne lássuk titeket, akár a kocsma közelébe se. - mondom kissé derűsen, de a szemem szinte szikrázik, és valószínűleg még simán feltudnám felük gyújtani. Csak hasra esve eliszkolnak végre.
- Nos ez gyönyörű munka volt barátom. - hogy úgy mondjam ez marha jól eset. Jobb kacsómat feltartom neki pacsira, remélem ismeri eme, ... teljesen logikátlan, öröm, siker mámor állal vezérelt szokásunkat.
- Fér még pocakodba több sör, vagy folytassuk legközelebb? - nevetek. Kitisztult a fejem, de azt is elfogadom, ha mára ennyi izgalom elég lett volna. Úgy is úgy hiszem még lesz munkánk.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Re: Falu végén kelta kocsma

Volstagg Vas. Júl. 14, 2024 8:56 pm
• doing good for good reasons •
Elsa & Volstagg
   Elsa kacagása okán csak még több kedvem támad viking nevek megalkotására.
- Neeem-nem-nem-nem-nem. Asgardnak azért kell időnként elpusztulnia, hogy utána újra létrejöhessen. Így maradánk örök életűek. Hogy azon alkalommal épp Loki mesterkedései miatt következe be világunk romba dőlése, azt megbocsátánk, hisz máskor az ősfarkas üvölté szét Asgard alapköveit, vagy Surtur tűzdémon égeté szét hazánkat. De mindig visszatérénk és igen, Loki királyunk vala. Egy rövid ideig, mígnem Thor átvevé tőle a trónszéket. Hosszú történelmünk oly szövevényes és gazdag, hogy változatosságát nem könnyű követni, csak ha része vagy a történéseknek, mint Asgard Oroszlánja! - nyugtatom a leánykát.
Korsómat összekoccantom poharával, mit új neve ünneplésére emel. Nevetek is egy akkorát, hogy a pincérek benéznek, mi történe vala. Elsa szóviccére még nagyobb kacaj hagyja el torkom és tenyérrel rá is csapok az asztalra, de csak akkorát, hogy ne törjék ketté.
Tetőfokára hágott hangulatunk nem ragad át az egymással birkózó ifjakra, kik ellenünk jövének. A késest megleckéztetém és ez újabb nevetést csal ki Elsa-ból. Kedvelem víg természetét és harci tudását, valamint türelmét, mivel egyik suhancot meghagyja nekem, ahogy a másikat én is meghagyom neki.
Táncosnőkhöz illő mozdulattal állítja meg a rohamra indulót, ki fájdalmasan felnyög, miközben kicsavart karral térdre esik.
- Ahogy a leányka mondja! Kérjetek bocsánatot és fogadjátok meg, hogy balgatag tetteteket nem ismétlitek meg, különben Pofán Verő Elsa és Volstagg, a Termetes újfent kedvetek szegi!
Gyanakszom, hogy nem érték vala, mert csak bámulnak rám.
- Asgardon tömlöcbe vettetik, ki istenek ellen támad. Hónapokig kenyéren és vízen élve kitisztulnak a fejekből az ily otromba indulatok. No de hát itt ti egy kegyes istennel és elbűvölő cimborájával találkozátok. Legyen elég annyi, hogy távoztok és kerülitek e fogadó környékét a jövőben.
A kocsmáros boldog lesz és e két legényt bizonyára nem hiányolja a vendégkörből.
Mindeközben a virágföldbe döngölt fiatalember porolja magát, de fél szemét rajtunk tartja.
- Engedd el, te...
Elharapja a mondat végét. Mókás grimasszal fordítom oda fülem és még kezem is mellé teszem, mintha úgy jobban hallanám, amire várunk.
- Hogy mondod, ifjú legényke?
- Jól van na! - szólal meg végre a másik elcsigázott hangon. - Elmegyünk, Shakespeare.
Nagy kacajjal vágom hátba és lecsukott szemmel intek Elsa-nak, hogy elengedheti. Ha szeretné. Tekergetheti még, ha akarja, azt se bánom.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Elsa Bloodstone Szomb. Júl. 06, 2024 10:41 am
• doing bad for good reasons •
crazy night
Mikor egy Vikinggel mész kocsmába
Ezek a becenevek valami zseniálisak. Még józanul is nevetésre késztetnének, de így pláne. Nagyon jól szórakozom.
A Lokis dologra felemelem fél szemöldökömet, és mielőtt megszólalnék, színpadiasan megköszörülöm a torkomat.

- Mármint, most komolyan ellett rendelve, hogy elpusztítsa egyszer a világotokat, amibe tulajdonképpen belementetek, majd megbocsájtottatok, most pedig ha jól értem a királyotok? - nos eddig is tudtam, hogy fura figurák a vikingek, és mitológiájuk, de hogy ennyire... Vagy inkább végtelenül lazák? Nem is tudom...
- Oh köszönöm néked, az biztos, hogy rendkívül izgalmas találkozó lesz ez. - kissé felcsigázott a gondolat, de kissé azért sokkal ijesztőbb, mint egy szörnnyel megküzdeni. Érdekes, nem?
Ismét felnevetek, mikor még egy új becenevet kapok, hát ez valami fantasztikus, jobb, mint Buffy.
- Pofán Verő Elsa, igen ezzel ezt a nevet levédtem! Szívesen osztogat ingyen is pofonokat, és úgy vélem ezeket jó sokan meg is érdemlik- és ezzel emelem is poharamat.
- Nem tudom ki ez a fekete macska, de nem szimpatikus. A tolvajokat nem csípem, inkább elcsípem. - nos ez borzasztó szar volt, ez volt a végszó, hogy ki kell mennem levegőzni egyet.

És természetesen belénk kötnek, és az alkohol, meg amit valószínűleg felszívtak bátorságot is öntöttek belé. Nálam még megértem, gyenge nőnek tűnök, amit utána bebizonyítok, hogy szó sincs róla. Viszont Volstagg egész nagy darab, még náluk is, pedig a fickók is lejárnak gyúrni, de hát ilyenkor mindegyik him magabiztosnak, és erősnek érzi magát. Filéző kés, ez tetszik, el is nevetem magam, ami még jobban felingerli ellenfeleinket.
- Ez marha jó... - nézem vidáman, ahogy Volstagg haverom, hogy elintézi az egyiket. A másik persze engem igyekszik betámadni. Azért igyekszem kontroll alatt tartani az erőmet, ezeket csak meg kell nevelni, és nem megölni, a megaláztatás sokkal rosszabb. Így nemes egyszerűséggel, egy balerina kecsességével, kikerülöm. Kézfejét megfogom, és azzal a lendülettel kicsavarom a háta mögé.
- Szerintem nyugodtan kérjetek bocsánatot, azt szeretjük. Igaz Volstagg? - a férfi a karját tartom kicsavarva a háta mögött, igyekszem azt nem eltörni, csak ha nagyon rossz fiú lesz a közelgő percekben.
- Mennyire neveljük meg őket? Asgardba ez hogy szokás? - kérdezem érdeklődve, a férfi ficánkol, így szorítok rajta, de mindig nem bántom, de azért nyöszörög.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Volstagg Csüt. Júl. 04, 2024 9:11 pm
• doing good for good reasons •
Elsa & Volstagg
   Elsa épp úgy érinté ékszerét, ahogy leányaim tevék, midőn szóba kerüle. Rá is mosolyodom.
- Varázs-vadászkő! Értem!
Azt is, hogy nem szeretne róla több szót ejteni. A hajszínünket viselők dícsérete viszont oly nevetésre készteté, hogy meglep ezzel a vad köpéssel. Csupán azért, hogy még jobban hahotázzak vele együtt, miközben letörlöm magamról a rám hullott sörcseppeket. Én is kapok hasonlatos méltatást és bazsalygok is büszkén, hogy Midgard Buffy-ja elégedett becéjével.
- Nálunk ez családi hagyomány, mit utódim ugyanígy vivének tovább. Engem például szólítának Sztoris Papának, Tágas Étkezőnek is. Vagy Veres Rádiónak, mikor örökké szóló masinaként vég nélkül mesélek történeteket, hogy nekik is legyen mit továbbadniuk a gyermekeknek!
Lokiról is számtalan eseményt sorolhatnék még. Sorolok is! Miért ne?
- Odaát Asgardot pusztítá el, de megbocsátánk neki, hisz el vala rendelve, hogy időről időre pusztul és újjászületik világunk. Hogy haragudhatnánk hát arra, ki beteljesíti az istenek felett állók akaratát? A zöld szemű, szarvas silbakot viselő mágus Loki az egyik legszínteljesebb egyéniség, kihez valaha vala szerencsém! No de a Bosszúállók! Hm, hát igen! Ez egy oly csapat, mi tán új tagokat igényel. Ha már Thor nem veszi fel a telefont nékem, hát belépek a világőrző testületbe és ott már csak találkozhatunk, nemde? Ha így lesz, esküvéssel fogadom, hogy tenéked is összehozok véle egy összefutást, hisz emlékszem, mily vágyakozón szólál róla.
Belenevetek mondatomba, miről utólag már érzem, hogy nem a legillemtudóbb és kissé csapongó is, de hát megüté hókomat a ser. Az az öt-hat liter, mit eleddig leguríték torkomon.
Rajz nincs Elsa-nál, mint kiderül. Elmondása mián csak még kíváncsibbá tevé lelkem és kissé csalódott is valék, hogy most nem láthatom skicceit.
- Pofán Verő Elsa, biz' akad számos galád alak, ki megérdemli orcája kezed általi megsuhintását. Légy hát, mi szeretnél! Akár Zord Hogun barátom, ki szintén nem a kedvesség és szívélyesség mintája, de szíve igaz és tiszta, harcba pedig csak azokkal keveredik, kik rászolgálnak.
Egy atyai jótanácsra egy másik. Még finoman meg is veregetem a leányka vállát áthajolva az asztalon.
- Saját világomban vala egy Fekete Macska nevű nő, ki Pókemberrel és ellene is dolgozék. No, ő biz' tolvajlásokkal, az alvilág oroszlánjainak bajuszhúzgálásával kipróbálá vala, milyen néhány életet elveszíteni! De szerintem sem jó ötlet, még az ily pókkal játszadozó emberi macskák számára sem. Gyönyörű kis leányka vala, akár Aslaug dédunokám, még haja is épp oly kese! - mesélem el levegő szippantásáért kifelé tartva.
- Te kussolj, ribber! - próbál valami találóbbat mondani az italtól megzavart fejű fiatal és inkább engem rohan meg a késével.
Megrázom fejem és amikor már közel ér, két ujjal ragadom meg csuklóját, minél fogva felemelem:
- Eeejnye, barátom, hát hova indulál azzal a filézővel? Vesd inkább orsód egy horgásztóba és mit kifogsz, azt vágd fel, hogy paradicsomos szósszal, enyhén sós krumplival tálalhasd a családnak! Egy jó vacsora lehűti a kedélyeket, mire nagy szükséged vala, amint látom.
A másik legényke hangos "Á" kiáltással derékból hajolva szalad faltörő kost játszva Elsa felé, hogy elsodorja. A kezemben kapálózó fiúcskára ügyet sem vetve várom, hogy nagyot csalódjon a támadó. Még bele is szólok:
- Botorság egy bátor pajzsszűz ellen így felkelni!
Közben engem hasbarúg a késes. Leporolom ruhám ott, hol lábával illeté és összecsomagolom őt, bokáját a csuklója mellé hajtva, majd finom mozdulattal belehelyezem a széles virágágyásba. Hassal lefelé és arcát kissé bele is nyomom a hűs földbe. Míg tápászkodik, kezéből kihúzom a kést és kettépattintom, majd orra elé dobom.
- Veszedelmes tárgy nem való tudatlan és felelőtlen gyerkőcök kezébe. Menj haza, fiam! Tántorogj el egy taxiig és vezetőjét már ne támadd meg, amint cimborádat vagy minket! - kap ő is egy atyai jótanácsot.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Elsa Bloodstone Csüt. Jún. 27, 2024 10:42 am
• doing bad for good reasons •
crazy night
Mikor egy Vikinggel mész kocsmába
Ahogy megemlíti, és ránéz a nyakláncomra, jobban rászorítok. Mindig így csinálok, mintha attól félnék valaki leakarja venni rólam. Próbálná meg az illető, csak egy Bloodstone érhet hozzá... Legalábbis, amíg apám része volt. Azóta nem volt egy lelkes jelentkező se, hogy kipróbálja, megérintse. Ugyanis az szörnyű halált halt. De mégis, félek, hogy hibázok, és elvesztem az örökségem. Az egyetlen ami megmaradt, és még közel érezhetem magam apámhoz, bármennyire is rühelltem.

- Ez csak egy családi örökség. Nekünk értékes, de egyben veszélyes. - vigyorodom el a végére, hogy minél titokzatosabb legyek. Van bennem pia, de ennyire józan vagyok, hogy ne fejtsem ki a kő titkát, erejét.
"rőthajúak gyönyörűek vagyunk, akár akiket a tűz csókola meg?" Ezen szövegén úgy felnevetek, hogy spricelőként jön vissza sör, amit épp kortyoltam, nem túl nőies látvány, de a nevetés kitört belőlem.
- Hát ez... - megtörlöm a számat. - Tetszik. - nevetek továbbra is, hát valami hatalmas szövege van.
- Komolyan, én harminc éve igyekszem magamnak megfelelő becenevet találni, de te tökéleteset összehozol egy pillanat alatt, köszönöm. - a nevetésem nem hagy alá, sőt majd megfulladok. Hát ez a fickó, nagyon jó hatással van rám, imádom.
Loki sztorira azért felhúzom a szemöldököm. Tehát mindenkinek ellentétes a személyisége lehet más-más dimenzióba.
- Hát akkor ott mázlitok van, itt lerombolta fél New Yorkot, rengeteg földönkívülivel. Nem söröznénk itt, ha nem lennének a Bosszúállók. - akiknek minden tiszteletem. - Megnézném a Lokitokat. - nem mintha itt annyira ismerném, csak hallottam róla, és láttam a tv-ben. Épp Angliában tartózkodtam a csapás napján. Pedig vicces lett volna csatlakozni hozzájuk. Kíváncsi lennék hogy bírnék el földönkívüliekkel.
- Kábé úgy ahogy felsoroltad. Bár kissé belassultam, így igyekszem visszatérni a vadászlétre. Hát szerintem nem olyanokat rajzolok, mint a gyermekeid, nem ... gyerekeknek való. Szörnyekről szoktam, emlékezetből, hogy tudjuk hogy néztek ki,naplókat, esetleg ha megihlet egy csata, abból... - és van egy danny rajzom miközben alszik, valahogy nem bírtam ki, hogy ne... örökítsem meg. De ez még számára is hétpecsétes titok, nem szoktam embereket rajzolni, én magam is furcsállom.
- Oh, drága... ez a legutolsó amire vágyom, hogy barátokat szerezzek, meg jópofizzak emberekkel. Nem az stílusom, és amúgy sem kedvelem az embereket. Jó sokat inkább pofán vernék. De nagyon szépen köszönöm az atyai jótanácsodat. - nevetek, de ez nem vicc, tényleg nem szeretek haverkodni. Meg most őszintén én minek barátkozzak egy civillel? Hogy kezdem? Csá, mi a melód? Áh ügyvéd? Én csak szörnyeket írtok, nézd meg, ez egy fiola viwren vér, mérgeként használjuk, nézd,  hogy csillog ha a nap felé teszed...
Van nekem egy két szörnyvadász haverom, bőven elég, Gabi pedig az egyetlen női "barátnőm", akit szintén évek óta hanyagolok, és már nem is merem felkeresni, mert képes pofán vágni miatta.
- Fogalmam sincs, de nem tudom mennyire jó ötlet kipróbálni mennyi életük van. - gondolkodóba esek. Vajon ezt egyszer valaki kipróbálta, és onnan jött?
Viszont, már kezd a fülledt levegő, a bagó, és a pia összeállni sűrű köddé a fejembe. Nem igazán szokás nálam ez, így érzékenyebben érint, ha valaha idáig eljutok. Így muszáj vagyok ki menni levegőzni. Volstagg is velem tart, amiért hálás vagyok. Ahogy a csípős levegő körülleng, a köd is kezd valamelyest feloszlani.
De, hogy tökéletes legyen az este, páran már lökdösik egymást... majd csak annyit veszek észre nagy bambulásomba, hogy Volstaggnak szólnak be.
- Fuha, álljál le.... az a helyzet, hogy a hangodtól csak befájdul a fejem, most kezdek másnapos lenni. Ha lehetne picit halkabban, alapjáraton is idegesítő. - mondom az idiótának, aki csak kikerekedett szemekkel néz rám, mintha el se hinni, hogy eleve hozzá szóltam. - Egyébként a szókincsedet is fejleszthetnéd, a "köcsög" megnevezés, már pár éve nem divat. - forgatom a szemeim, amivel csak még jobban sikerült őt hergelnem. Elvigyorodom, oh drágám, támadj csak. Tudom uralni az erőmet, és jól esne egy önvédelmi , barátságos bunyó.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Volstagg Kedd Jún. 18, 2024 8:09 pm
• doing good for good reasons •
Elsa & Volstagg
   Ha nem hisz a lélek és a tehetség öröklődésében, szíve joga. Ékszerét viszont oly érzékenységgel érinté, hogy felfigyelek rá.
- Most látom, mily szépségesen ragyogó nyakláncod vala! Tán rubin? Vagy ritka jáspis? Veres, akár hajad színe? Vagy az enyém. Mondám már, hogy mi, rőthajúak gyönyörűek vagyunk, akár akiket a tűz csókola meg? - dícsérem Elsa hajszínét és a sajátomat is egyben.
No meg Hildegundét.
- Igen izgalmas lészen, hogy mit találnak barátaid. Valósággal felfedezővé válánk! New York Vikingje és Midgard Buffy-ja új démonfajra bukkana vala. Még egy címlapsztori! - vigyorgok és hahotázok egyre hevesebben, majd tenyérrel az asztalra csapok, de csak úgy, hogy ne roggyanjanak meg lábai, legfeljebb a pogácsás tál ugorjék egyet.
- Loki a hangulatok és a hirtelen indíttatások istene. Képes ő felelősségteljesen uralkodni - amíg jobb ötlete nem támad. Okoza bizony galibát királysága előtt is és utána is, de regnálása alatt nem vala sem nyomor, sem zűrzavar, sem elnyomás. A Cselszövés Istene egy figyelemre és megbecsülésre éhes kisfiúhoz hasonlatos és ugyan kire irányulna több szem és több dicsőség, mint egy trónon ülő uralkodóra? Megvalósula hát évezredek óta dédelgetett álma és így lenyugova. Jó fej lőn, ahogy te mondád az elébb - fejtem ki királyi cimborám történetét.
- Így, így, én is kalandról kalandra járék, háborúból csatába és megunám. No és mesélj, te mivel töltéd pihenőidődet? Utazgatál? Finomságokkal töméd bendőd, mégsem látszik rajtad? Vagy tán rajzokat készítél? Egyiket-másikat megmutathatnád, kíváncsivá tevél engem, miféléket vetsz papírra! Gyermekeim is rengeteget rajzolának. Papír borítá lakunkat, miből később madarakat hajtogatának. Kedvelem a rajzokat!
A hordónak illene már érkeznie, hisz túl vagyok a... eszembe nem ötlék, hányadik korsón, de annyit már megivék, hogy megszámlálni ne tudjam.
- Vágysz arra, hogy elkapjon a cimborálás hangulata? Hogy belépj valahova és másodperceken belül mindenki barátja légy? Volstagg, a Furfangos most elmondja neked a titkot! - emelem fel mutatóujjamat és hangomat egyszerre. - Ontod a szavakat, érdeklődő kérdéseket tészsz fel és jó kedéllyel valál kedves. Némi tréfálkodás is segítőtársadul szegődhet, hisz vala ehhez érzéked, én már a temető mellett meglátám.
Pedig oda illik a legkevésbé a viccelgetés.
- A macskák kilenc élete nem csupán legenda? Ki tudhatná, ki ismerné fel ugyanazt a macskát nyolc élet után is? Asgardon világciklusok valának, forog körbe a halál és az élet újra és újra ugyanabba a kijárt mélyedésbe gördülő kereke. Elpusztulunk és újjáéledünk, hogy felszabaduljon a teremtő energia. Kik az istenek felett állnak és Árnyékban Ülőnek neveztetének, imígyen rendelék.
Úgy vélem, a leányka értené, de kissé hókon üté őt a ser. Meglehet, nem kellene ily hosszadalmas mondatokat zengenem évszázadokkal ezelőtti szavakkal. Mulattat, hogy újabb kori nyelven beszélendő lészek.
- No jól van, leányom! Szellőztess hát és ne aggodalmaskodj! Az öreg Volstagg odavigyá... odafigyel arra, hogy ne légyen rossz vége az estének.
Járása és nézése is ingatag, ezért elindulok én is, hogy mellette legyek levegőzése közepette. Mire végzünk, megérkezik a következő adag nedű is és a kakas. Odakünn én is szippantok egy nagy lélegzetet és akkorát nevetek, hogy a tusakodók engem kezdenek bámulni.
- Kiröhögtél? Te kiröhögtél engem? - kérdezi az egyik igen homályos tekintettel.
- Deeehogyis! Beszívjuk a midgardi estét! Csillagfényes sötétség köszönte ránk, nemes gyömbérsörbe áztatva, ez késztete éktelen kacagásra vígságomban - szólok vissza neki és Elsa-ra kacsintok.
- Gúnyolódsz, köcsög? - kiabál a másik kést rántva.
A fiúcskák felénk tartanak és nem tűnnek túlságosan nyugodtnak.

   


   

   

   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Elsa Bloodstone Szer. Jún. 12, 2024 6:23 pm
• doing bad for good reasons •
crazy night
Mikor egy Vikinggel mész kocsmába
Csak nevetek a pocak megjegyzésen. A következő felvetése gondolkodóba ejt ugyan egy pillanatra, majd megrázom a fejem.
- Áh mi ennyire nem vagyunk spirituálisak. - válaszolok elgondolkodva, közbe megérintem a nyakláncomat, a vérkőt. Lehet van benne valami? Csak bennünk a kő közös? Hisz valamennyi képességem így is átjött genetikailag, lehet az emlékeiből is? Áh ez túl bizarr lenne, ráadásul erről az elméletről nem igazán tudnék senkit megkérdezni. Apám volt egyedül a vérkő szakértője, ha ilyesmit tudna, akkor biztos elmondta volna nekünk.

- Amennyit láttam belőlük bizonyára petékkel szaporodnak szerintem is. Ha vissza mennénk barlangba biztos találnánk még erre utaló nyomokat. - és lehet még aktív petéket is. Kitudja.
Végig hallgatom a történetét kortyolgatva, itt-ott bólintva, és pogácsát majszolva. Loki nevére megmoccanok. Mindig elfelejtem Volstagg másik dimiből jött.
- Tehát ti felétek Loki jó fej. Szerencsések. - morgok, mintha Loki felbukkanásával jött volna minden fos, és az összes földönkívüli.
- Hát pedig annyi dolgot meséltél mivel sertepertélsz, nem éppen hangzik a komoly életnek. - vigyorgok. - De értem mire gondolsz. Én is most a pihenő időszakomon vagyok túl. Régen folyamatosan vadászatokon voltunk, akár több napi akción is. Apám félt, hogy egyszer háború lesz, elvékonyodik a fátyol és átözönlenek a démonok. Részben ezért is akarta, hogy a vadászok egységet alkossanak, és tudjanak össze dolgozni. Mert ha jön a nagyobb rossz, akkor csak együtt lehetünk képesek felvenni a harcot. Így nem volt sok nyugtunk. - itt meghúzom a sörös korsót. Hiányzik, bármennyire is szigorú volt.
Csak mosolygok, hogy ismer egy japán lányt, aki igencsak jártas a témába, kicsit azért féltékeny leszek, valamiért mindig is izgalmas országnak találtam. De ha megint pihenésre lesz szükségem, tuti oda utazok.
- Micsoda ismeretségeid vannak, szereztél jó pár barátot mióta itt vagy, ez tök jó. Mondjuk neked sokkal könnyebben megy a barátkozás, mint nekem, az tuti. - vigyorgok, nem vagyok az a nagy barátkozós fajta, de azért nyitott vagyok, viszont bizalmatlan.
- Miért hány életed van? Ez úgy működik, mint a macskáknál? - kérdezem elgondolkodva.
Kissé fejembe szállt az ital, pedig eléggé jó bírom. Erős, és nem segít, hogy nem igazán jön be friss levegő, és csak ittam egyiket a másik után. Laposan pislogva nézek Volstaggra, hallom hogy beszél, de őszintén szólva semmit nem értek belőle. Semmit.
- Fuh ha, figy, bocs ha valami fontosat mondtál, de nem tudom miből van ez a pia, de fejembe szállt, pedig nagyon jól bírom. Kicsit kimegyek levegőzni. - felállok, majd kicsámpázok. A friss levegő átjár, és bizsergeti a bőröm. Azonnal beis indul a regeneráló képességem, szépen fokozatosan érzem, kezdek kitisztulni. Részeg fiatal srácok kiabálnak egymással, ami lassan átmegy lökdösődésbe. Nem szólok bele nem az én dolgom...



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Falu végén kelta kocsma

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.