Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Kitchen Impossible

Winifred Wilson Szer. Júl. 24, 2024 1:28 pm
• doing bad for good reasons •
KITCHEN IMPOSSIBLE
Lélekpap Doktor Barát? Hűha, ez jó sok így egyben, fel sem fogom, mit jelentenek a szavak, leragadok ott, hogy varázsló az illető, mint Niel.
– Szívesen bemutatnám, tényleg szuper srác, de rám most éppen pikkel. Viszont Bishop a mentora vagy valami hasonló! Rajta keresztül el tudnád csípni. Lehet, segíthetne, hogy ne csak a hidas bácsival tudj üzengetni a családodnak! Mármint... – Aggodalmasan csócsálom az ajkam, mert csúnya lenne felzargatni benne a reményt, aztán pofára ejteni, plusz Niel amúgy celeb, és valószínűleg necces reklámozni a mágusságát. – Nem biztos. Csak gondolom... – visszakozom bénán.
Feljegyzem agyban a tanácsokat, bólogatással vésem be. Egyébként kételkedem benne, hogy sok istenséggel futnék össze. Nem olyan körökben mozgok. A szám is csak akkor nagy, amikor irtó rendes, Weasly-télapó halhatatlanokkal cseveghetek. A többiek előtt megszeppennék. Főleg, ha bolygókat kocogtatnak szavakkal!
Bukfencet hány a gyomromban a kaja, pedig nincs benne sok hely akrobatikához. Ásványvízzel próbálom leöblíteni a torkomon akadt bűntudatot. Szeretem Sir Maximust, Niel meg Hugo azt mondta, ő is kedvel engem, és a zsebemben kényelmesen, biztonságban ellehet, de tudom, hogy ez rossz válasz, nem elég indok lovat rabolni. Biccentek megint. Megjegyzem, mennyire aljas a természetem. Okkal váltam ki a hősies X-ek közül.
Hazudni csúnya dolog, ezért nem ígérek semmit. Fájna lemondani a pegazusomról, Narnia emlékéről, és különben sem mernék most másvilági fuvart kuncsorogni Nieltől.
– Legközelebb viszünk téged is birodalmat menteni, Rolf! – Ennyit szívesen megfogadok, igaz, kicsit tompán.
Elszótagolja az országnevet, utána ismétlem. Aztán nyomban elfelejtem. Leírva kellene látnom, akkor talán megragadna. Most Latvénia meg Letargia a tippem, és gyanús, hogy egyik sem talál. Elengedem egy vállvonással. Fontosabb a lábbal hajtott labda kergetésen kuncogni. Milyen vicces lenne foci meccset nézni Rolf kommentálásával! Tuti nem unnám!
– Szívesen megkóstolnám egyszer azt a gyömbér italt – kalandozom el, pedig nem fér a pocakomba folyadék. Csoda, hogy az ebédnek sikerül plusz rekeszt nyitnom benne.
Büszkén bazsalygok, úgy fest, Rolf ért mindenféle nyelvet, és értékeli a nagyi receptjeit. Szélesedik a vigyor, amikor kiváló harcosnak nevez. Ilyesminek sem hívtak soha. Kihúzom magam, mert végül is jogos, megküzdöttem a Veszélyek Termével, és én egyben maradtam, miközben a hely darabokban végezte. A bizonyítvány hiánya lankasztaná a magabiztosságom, Rolf viszont lelkesítőt gyúr ebből is.
– Később lehet, hogy megcsinálom az érettségit. Majd miután előkerültek a szüleim. Anyuék biztosan örülnének neki. Támogatnának benne meg minden. Azért remélem, anélkül is sikerül értékes szerencsét kovácsolnom. – Bármit jelentsen, klasszul hangzott. Elirigyeltem az ismerőseitől.
Leszek töltöttgalamb, hogy ne lennék, amikor Rolf szerint a legjobb vendég valok! Tömöm magamba a finomságokat, muszáj mindent megkóstolni.
Magával ragad az üdítő hangulat, egészen elfelejtem, hogy nem szabadna itt lennem. Visszhang előveszi a telefonját, ezen extrán felbuzdulok.  
– Cseréljünk számot, oké? Amint visszaértünk Bayville-be, lefordítom neked a többit is! – Ismét előkapom a tarsolyomból a mobilt, bepötyögöm az elérhetőségét, és átküldöm a meglévő fotókat. Közben eljut hozzám, mit mondott.
Csak angolul? Meglepetten sandítok Rolfra. Nem szeretném zavarba hozni, lehet, olyan rengeteget élt istenként, hogy elfelejtette a többi nyelvet. Különben is lefoglal a szereplés. Tolvajoknak nem barátja a figyelem, szóval ritkán kerülök a középpontjába. Ezúttal tetszik. Belepirulok a tapsba. A szakácsé harsány és öblös, a kuktáé szelíd, puha – tökre passzol hozzájuk.
Elbizonytalanodom jó nevet adtam-e meg. A szüleim emlegetésétől hozzákeveredik a bizonytalansághoz a bánat, hiába jósol boldog egymásra találást Rolf, és az ő jóslata biztosan beválik, elvégre bölcs, szakállas, feltámadásban is tapasztalt. Igaza lesz. Addig viszont kénytelen vagyok nélkülük elboldogulni. Hiányoznak...
Nincs idő bánkódni, rendeznem kell Romyval a Bishop-mentős kalamajkát. Rolf és Vadon reakciója megnyugtat, hogy nem szúrtam el menthetetlenül.
– Én szívesen megismerném, csak... Valószínűleg nem kedvelne. – Sosem illettem igazán az X-ek közé, Bishop pedig főnökféle köztük. Ugyanaz lenne velem a baja, mint anno az összes tanárnak. A kleptománia meg az aljas természetem.
Magunk elé rittyentek egy-két éttermi fogást, Rolf lássa, tényleg ráér cseverészni, jut mindenkinek elemózsia.
Feszélyez Tüske hunyorgása, olyasmi a kisugárzása, mint Kénnek, ezért igyekszem meghúzni magam, és Visszhangra koncentrálok.
– Azta! Az hosszú idő! És nyolc évet a csatornában... – Csodálkozásba fullad a mondat. Érdekelne, hogyan éltek ott, de a macska-hölgyek előtt nem kíváncsiskodom. Még megharagudnának. A csirkelopás ehhez képest békés, biztonságos téma.
– Nem pont a KFC volt, hanem az egyik beszállítójuk. És szerintem a mutánspipizés ilyen mellékes dolog volt náluk. Legalábbis remélem, hogy nem éneklő, tűzidomár csibék holtteste került abba a gold boxba...
Hálásan pillogok Visszhang biztatására. A szárnyasok finomságát sem vitatom. A mentőakció előtt rendszeresen ettem KFC-t.
Úgy megörülök az apró ívnek Tüske ajkán meg annak a kurta jónak, hogy idézek elé véletlenül egy kosár citromot. Legszívesebben elküldeném Lavina bácsit, hadd lógjak tovább Rolfékkal. De Romy kikötötte, hogy nem szabad felidegesíteni a ház urát, és én nekem sok van a rovásomon.
Lemondóan sóhajtók. Lassított felvételben feltápászkodom, elhúzom a távozást, téblábolok. Összegyűjtöm a bátorságom a nagy kérdéshez:
– Megölelhetlek titeket?
Ha engedik, akkor jó erősen megszorongatom Rolfot. Visszhangot óvatosabban.
– Köszönöm! Szuperül éreztem magam! Remélem, találkozunk még! Addig is minden jót nektek!
Integetve, hátrálva szegődöm Lándzsa bátya mellé. Akkor lohad csak le a mosolyom és roskad előre a vállam, amikor eltűnnek a láthatárról. Könnyed hátba-veregetést kapok. Megtorpanok, majdnem orra bukom tőle. Lavina bácsi töretlenül masírozik előre, a szokásos, morózus ábrázattal. Talán képzeltem a vigasztalását, sőt, az egész délutánt. Elég lehetetlennek tűnik mindkettő. Közelítenek Narniához.
Ebéd a barátságos óriással. Miért is ne?

✿ Elli

Köszönöm a felejthetetlen vendéglátást!  Kitchen Impossible 263a  Kitchen Impossible 2764

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Kitchen Impossible

Volstagg Csüt. Jún. 27, 2024 8:47 pm
• doing good for good reasons •


   


Ha egyetlen szó, hát egyetlen szó, de a leányka tán átlátja, miről regélék neki.
- Á, akár Lélekpap Doktor barátom, Stephen Strange! Bizony, nagy utazó lehet, számos történettel! Szíves örömest megismerném őt is, mert úgy hangzik, mint hozzám hasonló rokonlélek.
Elgondolkodék azon is, hogy ha Világutazó Niel át tud jutni más univerzumba, akkor... Egy rövid időre visszavihetne Hildéhez. Szerfelett élvezem ezt a világot, de családom igencsak hiányolom.
Freddy oly jóízűen tud enni, akárcsak én vagy Visszhang. Remek a hangulat, értékelik fogásim és víg beszélgetéseket folytatunk. Az ilyetén pillanatok kárpótolnak távolba szakadtságomért.
- Ohó, néki ne mondj ilyet, ha egy nap találkoznál az istenség evilági variánsával! Akár az emberek között, az istenek között is akadnak békésebbek és indulatosabbak is. Látnád csak, mikor Mars és Pluto megütközik! Szavak röpködnek, mégis olybá tűnik, hogy bolygók koccanásához hasonlatos vitájuk - felelem nagy nevetéssel.
A kedves leányka fészkelődéséből úgy látom, hogy némiképp kellemetlenül érinté kérdésem. Már épp készülnék másra terelni a szót, amikor is választ ad. Kissé szúrósan nézek rá.
- Rossz sora vala annak a lónak gazdájánál? Mert akkor hőstettet hajtátok végre és jól teszed, hogy gondját viseled Sir Maximus-nak, egyébiránt viszont elszakítátok szeretett barátjától és vissza kell vinnetek! Nékem is valának lovaim, számos az eltelt évezredeknek alatta és igen kedvelem természetük. Bátrak és érzékenyek egy időben. No, ha egyszer találtok módot, hogy ismét megkíséreljétek megmenteni Narnia birodalmát, hívjátok Asgard Oroszlánját és szétoszlatja a szörnyfelleget, akár a hősies Aslan abban a meseszép gyermekkönyvben.
Mit édes és fogadott utódaimnak is sokszor olvasék.
Kacagásom csak még teltebb lőn, ahogy Lovon Szárnyaló Freddy kinevezi dr. Doomot Latrina uralkodójává.
- Lat-vé-ria - tagolom, hogy könnyebb legyen megjegyezni. - Igazi kelet-európai hangzású államnév, nemde? Akár Lettország vagy Litvánia, mi nem csupán a lábbal hajtott labda kergetésében remekel, hanem az ízletes húsos gombóc készítésében is és sörei majd' megközelítik az asgardi gyömbérital zamatosságát!
A kislány története elveszett apjáról, ki bajba keveredett, bizony szomorkás. Jobb is, hogy áttérünk az egzotikus ételek receptjeire.
Meresztgetem szemeim a számomra érthetetlen íráson és próbálok felismerni néhány szót, mihez már vala szerencsém, de egyet sem lelek a papíron. Nagy hümmögéssel és elismerő bólogatással teszek úgy, mintha érteném és méltatnám a receptet.
- Lám, akkor te is kiváló harcos lehetsz, kit nem roppanta ketté a Danger Room, hanem ő győzé le a Leselkedő Veszélyek Termét! Az... - hogy vala az a szó mai nyelven? - érettségit azért érdemes előbb-utóbb zsebre tenni, mert az élet jobb lehetőségeket kínálhat, ha birtokodban vala e papír. De füllentenék, ha eltitkolnám, hogy ismerek olyanokat, kik tűzben edzett acélnál is értékesebbre kovácsolák saját szerencséjüket annak ellenére, hogy nem foglalatoskodának a zárópapír megszerzésével.
Mit kék cimboránk eddig már befala vala, attól majd kipukkanhatna apró gyomra és még Freddy-nek is víg hangulatot csinál. Kuktám pedig szintén remekül érzi magát e társaságban. Hálásan néz fel az egész csomagnyi játékkendőre. Emlékezetes marad számomra e látogatás, az már most bizonyos.
- Háhá, a legjobb vendég valál, Lovon Szárnyaló Freddy! Már adom is!
Örömteli nevetésem közben kezeim szorgosan járnak és amennyit csak kér, annyit porciózok ki a tányérkákba. Minden más pedig majd az én bendőmben végzi. Ételt nem öntünk ki!
A tapstól még jobban felvirul orcám és tágra nyíltan ünneplő szemekkel bólogatok a leánykának, hogy itt bizony ilyen vidáman telnek a napok.
Visszhang fehér kis kezeivel előrántja a telefont, mi óriások féltéglájának tűnik mancsaiban. Lassan, de ügyesen beírja:
Szeretném a fotót, mert Volstaggal csak angolul tudunk.
Ej, hát meghazudtola engem, hogy az imént csak megjátszám minden nyelven olvasó tudásom! Nem haraguvék meg rá, de kissé bosszankodom, míg Visszhang lelkendezve bólogat, hogy Freddy küldje át néki a fotót. Ha megkapja, kopoltyúi ismét táncba kezdenek, a bamf pedig bámul bele a kijelzőbe, hogy minek örül ennyire a gőtefiú.
A hirtelenjében bemutatott varázstrükk láttán morcom elmúlik és tapsba kezdek, ahogy Visszhang is, kinek puha kezei nem csattannak, bármennyire igyekszik.
- Cavinton! E nevet lehetetlenség elfelejteni!
Tudom én, mily orvosságokat szednek a midgardiak.
- Várj és cselekedj hát türelmesen, hisz az újra egymásra találás oly örömet okozandó lészen, mit csak azok ismernek, kiknek hosszú időre nélkülözniük kelle a másikat - igyekezem bátorítani a szomorkodó leányt.
Macskahölgyeink gyorsan tovább fűzik e konyhai történet fonalát és megjelenésükkel a megszokott módon elérik a velük először találkozó csodálatát. Tüske gyanakodva figyeli, hogy Freddy mit ír a telefonnal. Ismerem már észjárását, ő mindenhonnan a rosszat várja. A motollaként járó kéz boszorkányos gyorsasággal írogat és küld, így még az éles macskaszem sem olvashatja el az üzenet tartalmát. Legfőképp fejjel lefelé nézve.
- Ismerkedj meg vele! Szigorkodó, akár Asgard királyi testőrei, de ha barátidnak barátja, néked sem lesz véle bajod. A félreértések pedig arra valók, hogy tisztázhasd őket! - biztatom, hogy tegye helyére, mihez rosszul nyúla.
- Én is félreértettem. Megtámadtam. De aztán... - szól Vadon sokat és keveset mondóan.
Tüske kuncog egyet a  testvérén és a fejét rázza. Freddy marasztalása nagyon szeretnivaló és úgy húz vissza, ahogy gyermekeim, midőn vonulnék nyugovóra térni, de ők még játszanának. Visszhang is ezt pártolja és a bamf sem menekül, hanem ő is falja a menü érkező részeit.
- Mily kedves tőled, hogy betársulsz az étkeztetésbe, kedves leányka! Asgard Oroszlánja hálás segélyedért - nézek rá úgy, hogy szemeimmel köszönöm meg a főzés alóli felmentést.
Tüske hunyorog és meredten néz Freddy szemeibe, farkát is kiegyenesítve. Nem válaszol, hanem újra rágni kezdi a citromját. Visszhang oldja fel a gyanakvás miatt kissé lehűlő hangulatot azzal, hogy leírja a füzetébe:
Nyolc évet töltöttünk együtt a csatornában, egy éve itt lakunk. Szóval kilenc éve ismerjük egymást.
Szemeim ismét csak elkerekednek, mikor a csirkekísérletekről hallok.
- Ily titkok bújnak meg a Kentucky gold boxok mögött? A konyha alatt állatkínzók rejteznek, akár a tolvaj sziklatrollok föld alatti üregeikben? Mondd hát el, melyik étterem vala az, kihúzom az aszfaltból! - szólok felháborodással.
- A csibe finom - szól bele a beszédesebb macskanővér két nyalakodás között.
Tüske féloldalasan fordul és még szorosabban teszi karba kezeit.
Megmentetted a madarakat. Ez kedves, Freddy! - kerül az újabb sor Visszhang papírjára.
A nevetés már átragad Vadonra is és a bamfra. Tüske pedig elmosolyodik.
- Jó - nyugtázza Tüske, hogy nem ejtenek szót Freddy-ről.
A hallgatásban valóban tehetséges. Az új érkező láttán ugrásra kész pózt vesz fel és borzolja a szőrét. Vadon csak a mosakodásból néz fel a hosszú hajú férfire, kinek a leányka jóvoltából jutna még eledel. Neve hallatán saját világombéli variánsa ötlik eszembe, ki kegyetlen vala és számos emberélet szárada kezén. Lehet, hogy ez a Lavina nem sodor el mindenkit, ezért adok neki esélyt és visszabiccentek, miután Visszhang is integete neki. A bamfot nem hatja meg a köszöntés, ő csak falatozik tovább, de nézi a távolodókat. Már biztosan készül az ebéd utáni csínyre.
- Nos, Lovon Szárnyaló Freddy, az istenek oltalmazzanak haza felé vezető utadon! Nagy örömöt lelénk látogatásodban és várunk máskor is, csak üzenj előtte, hogy csak kedvedre való étkekkel készülhessek!

[ Nagyon köszönöm a játékot! Volstagg Laughing ]

   
Freddy & Volstagg
Xavier School konyha - · - 2025. november

   



_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Kitchen Impossible

Winifred Wilson Szomb. Jún. 22, 2024 6:54 pm
• doing bad for good reasons •
KITCHEN IMPOSSIBLE
A halál árnyas völgyeit! Rolf bácsi úgy adja elő, hogy szinte kedvem támad meglátogatni a helyet. Valószínűleg nem épülnék fel ilyen klasszul belőle, én még a határtalan orvosokat is a csodák közé sorolom, a feltámadás igazán nem nekem való.
Nehezen követem a többit, bonyolult mítosz, ballada, mindenféle olyan, aminél nem figyeltem irodalom órán.
– Ó, reinkarnáció! – ragadom meg az ismerős szót. – Igen, arról már hallottam!
Bár sosem tűnődtem rajta, létezik-e, vagy egyáltalán mi vár a feldobott pacsker után. Talán mert tele van varázslattal és szuperképességekkel a világunk, és elhiszem, hogy minden létezik, igazándiból soha, semminek nincs teljesen vége.
– A milyen szelence? – Zavartan zökkennek egymás felé a szemöldökeim. – Jaj, nem, nem szívtunk be! Niel mágus! Univerzumok között utazik! Menő, ugye?! – büszkélkedem, mintha az én érdemem lenne. Aztán beugrik, hogy fasírtba gyúrtam magunkat valamivel, és Niel tuti begurulna, amiért vele nagyzolok, mikor épp barátok is alig vagyunk.
Lassan fogy a sok duma mellett az étel, de legalább alaposan kiélvezem, elraktározom minden falat emlékét. A keserédes nosztalgiát, az ízekből visszaderengő otthonosságot.
Figyelem, hogyan rezeg Rolf bácsi rőt szakálla, teleszőtték mesékkel. Látom magam előtt a lepedőbe tekert, kigyúrt Herkulest, a márványasztalon megfeszülő bicepszeket, a küzdelembe beleremegő Olimpusz hegyet. Ámulok a diadalon, állítok neki ívet egy széles vigyorral.
– Az nem túl szép tőle – fintorgok. – Kezet kellett volna ráznia veled meg gratulálni. A görög istenek ilyen dühöngős fajták? Kiakadnak, amikor valami, nem jön össze? Elég dedósnak hangzik. Már elnézést. – Pöppet elszégyellem magam, túlzottan belekényelmesedtem a vendégszeretetébe, most meg már a halhatatlan ismerőseit fikázom. Vissza is kapom, mert a pegazusomról kérdez, és Sir Maximust nem a legdicsőbb körülmények között fogadtuk örökbe. Sőt…
Izgek-mozgok a széken, kitörlöm a maradék főzeléket a tányér aljáról egy kis kenyérbéllel, így húzóm az időt. Szívesebben csevegnék Lokiról, de azon kívül, amit most elárult róla, dunsztom sincs a fickóról.
– Hát… Valójában elloptuk – vallom be lesütött szemmel. – Csatába indultunk rajta, tudjátok, megmenteni a birodalmat. De egy kézzel foghatatlan, füstös-ködös pukiszörny volt az ellenfél, és irreális dolgokat falt, Niel meg nagyon irreális, szóval inkább elmenekültünk a lóval. Én meg utána zsebre raktam. De elő szoktam venni! Elviszem legelni, ahol senki nem látja, és ilyesmi! Kap sok répát meg almát! Ha szeretnétek, egyszer bemutatom nektek. Sir Maximus a neve.
Ass-gard meg Mid-gard. Igyekszem megjegyezni.
Az arcomra ragad a bazsalygás, annyira tetszik Rolf hahotázása. Bezengi az egész teret, visszahömpölyög a falakról, a Télapó is megirigyelné.
– Hűha, nem, ott nem jártam! Pedig izginek hangzik! Mi is még egyszer a neve? Latrina? – Rossz vagyok földrajzból. Őszintén, az összes tantárgyból elég satnyán teljesítettem, hármasra leginkább, aztán annyira sem, miután elszöktem. Kiesett a kultúra a fejemből. – Amúgy el kellett költöznünk, mert apum bajba keveredett. Az X-ek mentettek ki a galibából. Úgy kötöttünk ki Amerikában.
Lelkesen bólogatok, és előkapom a füzetet, amit a nagyi rám hagyományozott, tele gyöngybetűkkel átmásolt, szerbül írt receptekkel.
– Ez és ez a favoritom – mutogatom meg nekik a rakott krumpliét meg a túróspitéét. – Én béna vagyok, sosem sikerülne olyan igazira. Pedig hiányzik… A mama már nincsen, szóval az utolsó két tepsit kincsként őrzöm!
Hatalmasakat pillogok az életbe belebocsátó okmányon. Úgy érti… az érettségit?
Megint mocorgok, elpakolom magam után a koszos cuccokat, egyesével blippelem el a morzsákat a pultról.
– A gyakorlati vizsgán átmentem… Mondjuk kicsit lebontottam közben a Danger Roomot… Ilyen tanulmányi papírom viszont nincsen. Leléceltem, mielőtt megszerezhettem volna.
Megsimogatom Bambit, betömött egy egész zsemlét, hörcsögösen dagad a pofija. Gügyögve dicsérem, milyen ügyesen eszik. Közben rábazsalygok Visszhangra. Tényleg szuper párosítás, ő profi hallgatásból, Rolf tehetséges beszédben.
Visszhang vetekszik cukiságban Bambival. Rezegnek a kopoltyúi, olyan izgatottan játszik a törlőkendővel. Hagyok itt neki egy csomaggal, legyen még, ha ez kiszárad.
Rámeresztem a szemem Rolfra, aztán le a kerekedő pocakomra, simítok rajta a tenyeremmel. Lazán hihetnének terhesnek, és mindjárt kipukkadok, de a szakács olyan menüt szaval, hogy összetolul a nyál a számban, különben sem illik nemet mondani, amikor finomságokkal kínálnak. Majd falatnyi adagot kóstolok! Egy-egy kanálkával belém fér!
Előkapok pontosan annyi kistányért, ahány fogást reklámozott.
– Jöhetnek! Ebben a sorrendben!
Meg sem bírom számolni az üköket az unokák előtt, és úgy veszem le, már ő, a dédek dédje sem követi. Nem merem firtatni, a leszármazottak is mind halhatatlanok-e, és ha igen, mégis hány fős a család. A végén olyan mennyiséget mondana, hogy fel sem fognám a hármas matekommal. Ráadásul beárnyékolja a derűs ábrázatát valami borongós. Hiány, szomorúság, vágyódás – tippelem. Ismerős. Ezért sem faggatom, helyette meglapogatom a karját.
Hálásan fogadom a megnyugtatást, bólogatva lélegzem fel, mert ezek szerint nem okoztam kellemetlenséget Visszhangnak, otthonosan mozog az ujjai között a ceruza.
Belepirulok az „adakozó természetemre” szórt isteni áldásba.
– Ugyan… Semmi… – ség. A vége elbotlik a torkomban. Nyitva felejtem a számat az üvegnyitós, villámivós produkciótól. Röpke tapsot kap.
Úúúk és ááák között tobzódom, Rolf titokzatos küldetésről regél, amihez az asszonyából, a népes rokonságból merít erőt, és elszórakozom kicsit a gondolattal, mekkora hatalma lehet, ha tényleg a családfa lombkoronája eteti. Ennyi ükkel lazán lenyomta volna kesztyűstől Thanost!
Vajon nekem is erőt adna hírt szerezni a szüleimről? Örülnék egy híd-őr havernak, aki üzenget róluk.
– Az szuper! – lelkendezem Visszhang válaszára. – Mármint, hogy megtaláltad, mit élvezel csinálni, és hagyják is! – Az én hobbimat, a lopást, nem támogatták.
Előkapom a nagyi másik gyűjteményét, speciálisan desszerteknek. Tiramisu, képviselőfánk, palacsinta, Sachertorta, baklava, széles a választék. Kész süti-Biblia!
– Lefotózhatod, kimásolhatod őket, ha szeretnéd! Jaj, vagy van mobilod? Mert akkor átküldhetem lefordítva. – Odatolom elé a cirill betűkkel tarkított könyvecskét. – Sajnos nem angolul van.
Rolf megint zavarba hoz, most mutatványt kérne, pedig semmi színpadi készség vagy karizma nem szorult belém.
– A látványért más felelt. Én max eltüntetek cuccokat. Semmi extra. – Azért körbenézek, kipécézem a mikrót, odatotyogom elé, és gesztikulálok ügyetlenül párat, konfetti esőt szítok rá, mielőtt finoman, fürgén hozzáérek. Elsuvasztom a dimenziómba. – Aztán visszatehetem bárhova látótéren belül – magyarázom, miközben odahuppantom a konyhasziget közepére a masinát. – Caldi… a főnököm ezerszer durvább, mutatósabb trükköket tolt! Caleb Cavinton a fellépőneve! A legeslegkirályabb showkat tartja!
Rolf megint olyan szófordulatokat használ, hogy kedvem szottyan papírt meg tollat ragadni, és Viszhanggal együtt jegyzetelni. Full hatásos a szöveg! Sokkal-sokkal menőbb úgy fogalmazni, hogy öt évvel többet rohant a világ, midőn beértem a versenyben, mint csettintésről meg blippelésről hadoválni. Az Őrült Titán is mennyivel klafább a Thanosnál! Fel kellett volna fogadni Rolfot marketingesnek.
– Fura volt… Néha úgy érzem, még mindig nem szoktam vissza. Beleragadtam egy ilyen átmenetbe. Várom a megállóban a buszt, vagy hasonló. Szerintem úgy Isten… bocsánat, istenek igazából akkor fog csak rendesen elindulni az életem, miután megtalálom a szüleimet. Köszönöm a kedves ajánlatot, de szerencsére már sokan keresik nekem őket! Bármikor előkerülhetnek. – Udvarias, feszült mosolyt biggyesztek magamra. Valójában nem szeretek sokat áradozni anyuékról, többnyire sírásba torkollik, magányos hajnali forgolódásba meg teleáztatott pókemberes párnákba.
Hamar feloldódik bennem a görcs, barátságos óriások társaságában nehéz búval bélelődni.
– Bölcs mondás! – kuncogok, feltartott hüvelykujjal.
A széken hintázva fontolóra veszem a feneketlen éléskamrám rejt-e vaddisznósültet és fügebort, már készülnék tesztelni, amikor az új érkezők kibillentenek a töprengésből meg az egyensúlyomból.
A cica-lány peckesen feszít a szekrényen, azt hiszem, nem szívlel, de a macskák köztudottan szeszélyesek, kár lenne magamra venni. Inkább nagy nehezen elszakítom róla a tekintetemet, a muffin és a telefon kedvéért. Leadom Romynak a forródrótot, hátha szeretnének ideérni, amíg még forró a kaja is, nem csupán a drót. Egyáltalán honnan ez a kifejezés? Miért adogatott valaha bárki forró drótokat?
Kis híján félrenyelem a magasztos muffint. Bishop a biztonsági vezető? Akkor mégis kitől meg mitől akarta Romy megmenteni? Jesszus Maris! Pötyögök gyorsan még egy üzenetet:
„Figyu, szerintem tökre elbeszéltünk egymás mellett. Asszem Bishop full biztonságban van itt. Sőt! Miatta van minden más X is biztonságban!”
– Én személyesen nem ismerem, de igen, a többieknek jó barátja. Hozzá jöttünk, vagyis érte. Egy béna félreértés miatt, aminek részben én vagyok az oka – ismerem be bűnbánóan.
Rolf kezdene sertepertélni, készülne újranyitni a menzát. A mamámra emlékeztet az ünnepek előtti hajrában.
– Ne görnyedj a tűzhely fölött! Van még nálam reeeengeteg ennivaló! Majd rakok ki abból! Nyugodtan maradj beszélgetni! – Finoman megragadom a csuklóját, biztatom, csüccsenjen vissza közénk. Meglesem Visszhang üzenetét. – Igen! Látod? Ritkán járok erre, szóval inkább használjuk ki!
Összerezzenek, Vadon rávetődik Bambira, érdekesen játszanak. Elnyílik az ajkam, ismét. Sok ma a meglepi, pedig aztán Bayville-ben sem unatkozni. A levegőbe billenő kecses láb magára vonja a figyelmem, ám leküzdöm a kíváncsiságom. Mégsem bámulhatok mosakodás közben egy hölgyet! Akármilyen szőrös!
– Aha, azt észrevettem. Tényleg hasonlítotok – felelem megszeppenten Tüskének. – Igazából úgy értettem, Visszhanggal mióta ismeritek egymást. – A fiúra biccentek.
Lassan kénytelen leszek elfogadni, hogy nem erősségem idegeneknek mesélni magamról. Olyan, mint aknamezőn táncolni, az én két ballábammal halálos ítélet. Fixen kikotyogok valami kínosat, titkosat, néha egyenesen törvénytelent.
– Hmmm. – Ezzel nyerek haladékot, hosszas, kitartó hümmögéssel. – Mindenféle részmunkaidős állásokat szoktam vállalni, főleg gyorséttermekben. Például nemrég egy KFC-ben dolgoztam, és lefüleltem egy állatkísérletet, szóval a lakótársaimmal kimenekítettünk egy laborból több tucat mutáns csibét! – Utoléri az agyam a nyelvemet. Fürgén befogom. Pikulába… Csak sikerült beismernem még egy rablást… Aggodalmasan lesem a reakciókat, keresem az elítélést a tekintetekben, várom a szokásos X-es kioktatást.
Megint olyan öntelten vigyorgok Beak jófejségén, mintha bármi közöm lenne hozzá, holott vele még csúnyábban elszúrtam. Leléptem, szinte szó nélkül. Múltbeli Freddy pocsék barát. A mostani sem körözi le sokkal.
Visszhang néma nevetése elkergeti a felhőket fölülem, vele kacagok, miután megosztja Csirkeszárny leírását.
– Biztos jól kijönne Beakkel! És ne aggódj, Rolf, nekem kábé tíz lakótársam van csak, de az ő nevüket sem bírom rendesen megjegyezni! Amúgy igen… A cimboráim… voltak – megnyomom a múltidőt, a múltidő cserébe visszanyomaszt engem. – Sajnos elég bénán váltam el tőlük. Valószínűleg nem kíváncsiak rám… Inkább ne is említsétek nekik, hogy kérdezősködtem, jó? – Esdeklően pislogok rájuk. – Tuti kiakadnának…
Ismerős morgás üti meg a fülemet. A hang irányába fordulok, és megpillantom a konyhaajtóban Lándzsa bátyát. Máskor szélesnek tűnik a válla, terebélyesnek az egész termete, Rolfot azonban egyetlen dologban múlja felül: homlokráncokban. Farkasszemezünk egy darabig, majd megköszörüli a torkát. Jaj!
– Ó, tényleg, bocsi! Rolf, Visszhang, Tüske, Vadon, ő itt a főbérlőnk, Lavina bácsi – mutatok be mindenkit egymásnak. Feltételezem, az udvariatlanságom húzta fel Lándzsa bátyát. Tévedtem. Hiába az illedelmes összeismertetés, grimasz vonaglik át a képén. Biccent a jelenlévőknek, majd rám mutat, aztán a háta mögé.
– Indulunk – jelenti be.
– Muszáj? – nyünyögöm. Rám hunyorít, nem tűr ellenkezést. Megadóan, panaszosan felsóhajtok. – Úgy fest, mennem kell…
Ebéd a barátságos óriással. Miért is ne?

✿ Elli



_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Kitchen Impossible

Volstagg Csüt. Május 23, 2024 10:08 pm
• doing good for good reasons •


   


Neveim sorolására a leányka úgy tátog, mint Alfheim csillogó vízű folyóiban a vígan ficánkoló tüdőshalak.
- Bizony, megjárám vala a halál árnyas völgyét is és új életre kelék, ámde emberi testben, más lélekkel és tagja valék az Orvosok Határok Nélkül csapatának, mi a legrászorulóbb, pór sorsú szerecsen gyermekeknek ada oltást, felcserkedést és orvosságokat. Becses munka vala, no de Asgard törvényei szerint ki elhunytából midgardiként tér vissza, azt honföldje mágiája egy napon visszavezérelé régi életébe. Így ese hát meg, hogy az addigra már szintúgy feléledt Thor barátom pörölye által ismét csak Volstaggá, az Utánozhatatlanul Magával Ragadóvá változék. Eononként bekövetkezik ez nálunk: Asgard virágzik, majd elpusztul, annakutána pedig ismét kivirrad minden lakójával egyetemben. Ti tán reinkarnációnak nevezitek, nemde, leányka?
Két rövid szóban feltett kérdésére csupán azért adék ily rövid választ, mert ételt szedek és fogyasztok közben. Máskülönben kifejtém volna vala sokkalta több mulatságos és jelentős részlettel, színesebb kézmozdulatokkal, amikkel egyébiránt ezúttal sem fukarkodék.
- Kinyitá a különös ruhásszekrényt és nagyot szippantátok a burnótos szelence zöldellő füstjéből, hogy Narniát látátok vagy csakugyan világok közötti vándor a barátod?
Manapság már nem csak a látók és a sámánok adják e szereket, hanem az otthonokba is beszivárga az elmét megnyitó és gyakorta a testet pusztító kevermény.
Ez a hirtelen jött szomorkás félmondat hallatán szemem megálla a leányka szemei között, de mivel Freddy gyorsabban terelé másfelé beszédét, mint az asgardi juhászkutyák az eltévedt bárányokat, nem csimpaszkodom belé a bánatos szavakba.
- Mit kérdezél, valóság és egyik legdicsőbb győzelmem! Asztalhoz ülénk a fején pántot viselő, zöld tunikás félistennel, megivánk fejenként egy-egy hordó szőlőnektárt, majd nekifeszülénk a karbirkózásnak. Hej, hát majd beleroskada az asztal a két roppant erő összecsapásába, de állá a sarat, hisz maga Vulcanus kovácsolá vala! Győzelmedeskedésemnek utána azonban Herkules mégis akkorát talála rácsapni dühében, hogy a sok versenyt megért bútor kettéhasada. Haragját csak a szilaj tivornya feledteté vele.
Nem így történe, de mennyivel jobban hangzik, ahogy elmondám vala!
- Ó, ha Lokiról van szó, semmi nem kell, hogy meglepődéssel töltsön el! Istenek sertéseit viszi el, megáldja egy bankrabló feszítővasát asgardi erővel felruházva annak gazdáját vagy épp újraépít romjaiból egy varázslatos, repülő tengerjáró hajót. No viszont mily szavak üték meg fülemnek botját? Lovon szárnyalsz? Tárd hát elénk csudálatos hátasod történetét!
Visszhang is igen figyelmesen mozgatja kopoltyúit. Teljes izgalomba jöve a pegazusok hallatán, kiket még csak én emlegettem neki világomról mesélve.
- Földiek, légyenek bár halandók vagy véget nem érő éltűek. Az én honom Asgard, a tiétek Midgard - tartok egy rövid mitológiai előadást, ahogy podcastomban is szokám vala.
Felcsillannak szemeim, mikor Freddy a saját dimenziójáról beszél. Hahotázásban török ki, mikor átveszi tőlem egy szófordulatomat és meg is veregetném a vállát, de csirkehústól zsíros a markom és nem szeretném összevaracskolni őt.
- Á, akkor tán a szomszédos Latvériában is megfordulál, hol időn át utaztató fényasztalok és az uralkodót eljátszó hasonmás robotok leledzenek? Hogyan tévedél onnan a világnak e túlnani szegletére? - érdeklődöm, ha már ejte néhány szót származásáról.
- Van-é egy jó, házias recepted otthonod tájáról? - kérdem, hisz kedvem lelem az új fogások kipróbálásában.
- Hagyd el, örömömre szolgál, hogy a gyerekek és a többi lakó is oly finomakat ehet, amilyeneket én szeretek. Te mikor vevéd kézhez ezen tanoda életbe belebocsátó okmányát tanulmányaidnak végeztével?
Nékem nagyon is tetszésemre szolgál, hogy itt menedéket nyújtanak a mutánsoknak és megtanítják nekik, hogyan boldoguljanak odakint, majd felkínálják a lehetőség a kalandozásra, az emberek közti életre és sokan élnek is ezzel. Dicső cél, mit az oskola szolgál.
A bamf oly jóízűen fal, hogy már ezért megérte kiszolgálni őket. Freddy-t nagyon is kedveli, bizonyosan ezért is hozá ide. Akiket nem szeret, azokat nem a finom falatok közelségébe teleportálja.
Tejbőrű mutáns barátom viccesen bólogat és mosolyog a leányka szabadkozásán. Legyintek a levegőbe és megnyugtató hangon szólok a volt növendékhez:
- Mellettem tanul, a sok beszéd hallgatása számára oly mindennapos, mint nékem a vanaheimi szakállolaj használata, míg kis hazámban éldegélék. Szólj csak, gyermekem, ahogy és amennyit kívánsz!
Meg is simítom veres szakállamat, minekutána szalvétába törlém és megmosám kezem. Ifjúkorom óta büszkén viselem dús arcszőrzetem és tán senki meg nem ismerne nélküle.
Kis pajtásom nem kedveli az érintéseket, de az imént megbeszélék, hogy Freddy miért illeti őt, így már egyáltalán nincs zavarban, sőt engedelmesen hajtja fejét úgy, hogy annak minden része tisztává válhasson a törlés során. Nézegeti a nedves törlőkendőt, de úgy látom, ilyet még nem tapintott. Ujjaival nyomkodja és nagyon élvezi. A kopoltyúi kedélyes táncba kezdenek. Rákuncogok és bólogatok a leánykának, hogy ez jó ötlet volt. Még játék is üté a legényke markát!
- Második fogásként ajánlanám a szálanként sült húst, mihez pépes alma-krumpliköret dukál vagy fogak között roppanó hamburgercipó. Azután megízlelheted e gourmet spagettit hamisítatlan olasz kolbásszal és túróval elegy parmezánreszelékkel. Zárásképp pedig osztozzatok testvériesen a három utolsó muffinon. Cseresznyés vagy banános, ez itt a kérdés!
Teljes szívvel lelkesedve mutatom és mesélem el az ebédet. Hogy ebbe az apró leánykába hogyan fog beleférni mindaz, amit szeme kíván, az tán oly rejtélyes, mint önnön dimenziója, mibe szintén világokat zsúfol bele. Mit kér, már szedem is neki külön tányérba és elkérem a szennyes edényt, hogy helyére tegyem. Nemsokára jönnek újabb morlock barátaink, kik a mosogatást mindig magukra vállalják.
- Mily helyes sörényes pusztalakó! - mutatok a plüss oroszlánra. - Ük-ük-ük-ük és még annál is sokkal ükebb unokáim élnek-halnak az efféle szabóműhelyben preparált állatokért.
Arcomon átfut egy halovány pillanatnyi keserűség, hogy távol valék tőlük. Társaságom viszont feledteti hiányukat.
Freddy újabb önmentésére Visszhang még odaírja szövegere végére, hogy:
"Nem baj, az írás olyan nekem, mint neked a beszéd."
- Neki tényleg az a ceruza és a papír, mint a harcosnak a bárd vagy a kard. Karunk meghosszabbítása, részünk és örök kísérőnk! - támasztom alá, mit a kopoltyús fiúcska körmöle vala.
Az üdítők láttán szemeimben sejtelmes csillogás támad.
- Az istenek áldása hálálja meg adakozó természeted, kedves leányka! - köszönöm meg a tonikot és nyitóbicska nélkül, puszta kézzel pattintom le róla tetejét, hogy úgy hajtsam fel a fél liter buborékos itókát, ahogy egy pohár vizet szokás.
Idekerülésem története valóban gazdag fordulatokban és kedvemre tesz, hogy Freddy-t ennyire lenyűgözi.
- Nékem küldetésem vala itt, de erről még nem mondhatok többet. A cél lebeg szemeim előtt és ez ad erőt asszonyom, fiaim, leányaim és az ő fiaik, leányaik, no és családom minden más tagja távollétében. Örökéber Heimdall barátom, az Asgardra vezető híd őrzője még a másik univerzumból is üzen nekem, így tudom, hogy otthonomban békésen éldegélnek hőn szeretteim.
Lassan már versenyt mesélünk Visszhanggal, akinek élete szintén bővelkedék izgalmakban, bár nem kívánom egy gyermeknek sem, hogy úgy nőjön fel, amint neki kelle vala.
"Én nem szeretem sem a harcot, sem az edzést. A főzést viszont igen, de legjobban a cukrászatot. Van egy jó európai sütemény recepted?" kerülnek a füzetbe az újabb sorok.
Nem sértődöm meg, hogy az én sütéseim mellett még másét is megismerné, hisz én magam is szívesen fogadok ilyeneket.
- Te mutatványos szemfényvesztéseket is tudsz? Hadd lám egyet, ha kérhetem!
Visszhangnak is tetszene. Mily sok az oldala e leánykának! Bayville ismerős, hallám már emlegetni.
- Ejnye már, hát kicsettinte téged a létezésből az Őrült Titán? Miként viseléd, hogy öt évvel többet rohana a világ, midőn te beéréd az élet nagy futóversenyében?
Ez igencsak érdekes téma és mindenki másképp beszél róla.
- Egy gyermeknek sem lenne szabad elveszíteni szüleit, még ideiglenesen sem. Noha e világra csak néhány újholddal ezelőtt érkezék, mondj róluk valamit, háthogyha tudok néked segíteni nyomukra bukkanásodban!
Nem szívlelhetem, ha egy gyerek szenved, még akkor sem, ha testben már felnőtt, de szüleit hiányolá.
Hálásan kacagok, amiért Freddy mutatá a morzsalék helyét.
- Jóapám mondása vala: ki szól néked, hogy ajakid széle szaftos marada, az rossz lélek nem lehet.
Szakállam miatt különösen figyelni szokék az étkezés utáni tisztálkodásra. Amikor szünetet tartok két étkezés között. Rövid szünetet.
A széken billegő leányka kezd majd' olyan rakoncátlanra felszabadulni, mint a bamf, ki most mintha unatkozna. A szólás nem kenyere, a mozgás annál inkább. Kitalálandó lészek valamit.
- Egy feneketlen éléskamra? A világ legnagyobb csodája ez! Nem akad benne véletlenül vaddisznósült? Vagy némi évtizedekkel korábban palackozott fügebor? - kérdem cinkos pillantással kísért bizalmas mosollyal.
Vadonék színre lépése épp hogy nem borítja fel Freddy-t billegés közben. Míg Tüske nyugodtan álldogál, húga úgy gubbaszt a szekrény tetején, hogy borzolja a szőrét, lengeti a farkát, orrát és bajuszszálait mozgatja. Egy szemvillanásra sem marad tétlen. Amikor figyelik, sőt csodálják, fürdőzni szoka az érdeklődésben még akkor is, ha valami oknál fogva nem tetszetős neki az illető. Kihúzza magát a leányka mosolyára.
Tüske bólintása és erőltetett mosolya mulattat. Ez az erős és bátor mutáns oly szárnyaszegett galamb tud lenni ilyen helyzetekben, hogy meg sem mutatkozik vezetői képességű lénye.
A muffinok szép sorban eltünedeznek, ahogy Vadon után Freddy is vesz egyet, majd az utolsót Visszhang kezei közé kerül.
- Hooogyne! Nyugodtan röptess értük postagalambot! - intek szememmel a telefonra.
- Szívem repes az örömtől, hogy fogadra való a sütemény is! Jut eszembe, Bishop, az iskolatestőrség parancsnoka - vagy ahogy itt nevezik, biztonsági vezető - említé néhányszor, hogy Bayville-be megy meglátogatni barátait. Ti valátok azok?
Neveket nem monda, mert titkolózó alkat.
- Meglehet, hogy kis időre nélkülöznöd kell társaságom, hogy nekik is tudjak készíteni ezt-azt. Vaaagy ha netán terülj-terülj asztalkádról előkerülhet még néhány fogás, akkor folytathatjuk még társalkodásunkat.
"Jó lenne még folytatni" írja hozzá Visszhang.
A bamf már nagyon fészkelődik, kukta pajtásomat kezdi is feszélyezni. Fél, hogy megint elveszik tőle a füzetet. Vadon oldja meg a helyzetet, ugyanis a muffin utolsó falatjával a fogai között odaveti magát a bamfhoz. Imádja, hogy ezek a kis lények egy pillanat alatt el tudnak tűnni előle és utána keresheti őket. De nem indul rögtön újra lecsapni, hanem leül Visszhang mellé és hátsó lábát a mennyezet felé nyújtva elkezdi nyalogatni magát. Tüske csak rázza a fejét és sóhajt egyet. Freddy szemeibe mered a tekintete és vizsgálódóan kísérli meg kitalálni, mennyit mondhat el. Kiveszi szájából a citromot, hogy tisztán érthető légyen, mit szólni kíván.
- Mi ketten testvérek vagyunk. Látszik is.
Vadon erre gyanakodva felnéz, de a lábát ugyanabban a pózban hagyja. Csámcsog egyet és még egyet pislog, de oly lassúsággal, mintha elaludni készülne, majd tovább nyelvezi bundáját.
- Mikor mit. Itt rengeteg a lehetőség - felel meg az idősebb macskamutáns az általam már ismert óvatossággal semmit mondva. - A képességünket már uraljuk. De segítünk, amiben tudunk. És te mivel foglalkozol, Freddy?
A citromon tovább nyammogva bólogat a felsorolt nevekre.
- Beak jó fej - mondja Vadon, miközben elterül a padlón és hempereg, Visszhang cipőfűzőjét piszkálva, amin a fiúcska csak hangtalanul nevet és megint firkálni kezd.
"Volt egy hasonló fiú a csatornában, Csirkeszárny. De neki vékonyabbak voltak a karjai és tollasabb a feje."
- Á, már a neve is tudomásomra juta így! Ne haragudjék meg szívetek, hogy a rengeteg csemete közül még nem köszönthetek mindenkit saját nevén. De kinek egyszer megtudom nevét, nem feledem, hisz öt évezrednek folyamán nékem is annyi porontyom és utódom lőn, hogy e falak között el sem férnének és őket is mind nevükön szólítom - teszem hozzá. - Ők cimboráid is valának itt töltött idődnek alatta, Freddy?
Bishop bizonyosan tud nekik szólni, hogy rég látott ismerősük tére vissza.

   
Freddy & Volstagg
Xavier School konyha - · - 2025. november

   



_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Kitchen Impossible

Winifred Wilson Hétf. Május 20, 2024 5:29 pm
• doing bad for good reasons •
KITCHEN IMPOSSIBLE
Összekutyulódnak a fejemben a becézések, karcsú, bátorszívű oroszlánokat vízionálok meg lenyűgöző ínyenceket, és hápogok hozzá. A bácsi ezzel nem segít ki, még annyira sem fogom tudni, hogy szólítsam, mint eddig. Végül megszán egy névvel, amit a halandó agyam is elbír: Rolf. Mint a Wolf, csak R-rel. Ez menni fog!
– Feltámadás? Gyerekdoktorként? – álmélkodom. Illik hozzá. Mármint nem az, hogy egyszer már elhunyt, vagy mi, mert azt különben nem mondtam volna meg róla, határozottan elevennek tűnik. A gyerekorvosság, az passzol hozzá. Biztos kevésbé féltem volna a szuriktól kiskoromban, ha egy rőt szakállú Télapótól kapom őket.
Mivel megtanultam, hogy néha sok vagyok az első ismerkedéskor, igyekszem visszafogni magam, és nem firtatom, mitől halt meg anno istenként meg aztán miképp éledt újra. Ez ilyen második-harmadik találkozós téma. Helyette lelkesen bólintok a tegeződésre. Kedvére való, azt mondja, és tetszik ez a kifejezés. Kedvemre való.
Arra, mit csinált Rolf Herkules rokonságával a hegyekben egy részletes mediterrán menüt kapok. Somolygok magamban, a válaszon általában, a fejbe kólintó erejű párlatokon külön.
– Ó, nem, én ritkán látogatok ilyen elegáns, csillagos helyeket. Viszont van egy világjáró mágus barátom, és ő egyszer elvitt Narniába! Bár lehet, már nem akar a barátom lenni… – Lesütöm a szemem, igyekszem elsimítani a fintort a szám sarkában. Gyorsan más irányba terelem a csevegést. – Próbáltál szkanderezni vele? Úgy értem, Herkulessel. Szerintem legyűrnéd! Elbájolt disznó? Ez a Loki gyakran rabol cocákat? Tök érthető, hogy hálásak voltak. Malacom nincsen, viszont tuti kiakadnék, ha valaki lenyúlná a pegazusomat vagy csirkéimet!
Igaz, jellemzően én csenek el cuccokat, nem tőlem csenik el őket, de az X-ek sosem lelkesedtek a kleptomániámért, ezért erről okosan hallgatok Rolf előtt.
– Midgárdiak? Azok a halandók? Mint én? – bökök magamra. A rézfánfütyülőjét… Alaposabban kellett volna figyelnem a tanórákon. Nem vagyok eléggé képben az ilyen istenes, mitológiás dolgokkal. – De oké, akkor nem hajbókolok.
Pedig megérdemelne egy meghajlást vagy mondjuk kis tapsot, annyira finom a kaja. Meghatottan lapátolom magamba az otthon- és nosztalgiaízű káposztafőzeléket
Két falat meg szipogás között zavartan megigazítom a hajamat.
– Nem teremtek! – hessegetem el az ötletet. – Az menőbb lenne. Csak elrakok meg előveszek dolgokat, amik amúgy is léteztek. Van hozzá saját dimenzióm. És igen, kedvelem. Kedvemre való – próbálom ki máris a szava járását. Szórakoztatóan régies. A következő kérdésére megint biccentek. – Aha, ettem hasonlót. Anyukám Szerbiában nőtt fel meg vannak… voltak magyar rokonaim. Most kicsit irigylem a diákokat. Király, hogy ilyen klasszakat főzöl! Fogadok, az X-eknél a legjobb a sulis menza! Frankó lett volna, ha az én időmben dolgozik itt mesterszakács.
Gyorsan fogy a koszt, a Bamf, akinek igazán megkérdezhettem volna a nevét az apjától, mielőtt tovasüvített, besegít az adaggal, cukin markolja a kiskanalat a három ujjacskájával.
Rákérdezhetnék Kurtre. Rolfnak talán van infója róla. Csak… nem merem. Rossz hírektől, szomorú felismerésektől rettegek. Ráadásként feszengek az ittlétem körülményein, a Bishop-mentős, random elteleportálós felfordulás miatt. Remélem, a többiek elboldogulnak odakint. Á, fixen elboldogulnak. Niel majd vigyáz rájuk, bármilyen gond adódna, megoldja egy varázsigével.
Falatozom tovább, bazsalygok a kék, szőrös kisördögre, ahogy Rolf hívta. Elkeresztelem Bambinak, amíg nem derül ki a valódi kiléte.
Visszhangot már oldottan, lelkesen fogadom. Broo, Beak és Eye-Boy is mind ilyen megszeppentek voltak az elején, rájuk emlékeztet. Eszembe juttatja, hogy voltak itt barátaim…
– Ó, bocsánat! – szabadkozom, és gyorsan eleresztem a kezét. – Persze, körmölj nyugodtan! Amúgy néha nekem sem ártana leírni a mondanivalómat, hogy átgondoljam, mert túl sokat beszélek, gyakran hatalmas butaságokat, szóval…  – Szóval összepréselem az ajkam, és befogom a csőröm, hadd fejezze be az üzenetét. Közelebb hajolok elolvasni, izgatottan egyenesedem ki.
– Szia! – köszönök neki megint. Az előző már régen volt. – Nyugi, nem foglak! Elég profi vagyok az eltüntetősdiben!
Mivel engedélyt kaptam rá, tésztátlanítom a kobakját. A tipi-tapizást is hajlamos vagyok túlzásba vinni, és nem szeretném elijeszteni őt, így a nedves törlőkendőt nem vetem be ellene, szimplán odakínálom, hátha szeretné átsimítani vele a buksiját.
– Dehogy orrolok! Semmi gond!
Meglesem a következő sorokat, és kihúzom a széket az enyém mellett.
– Szuper! Akkor együnk! Belém is fér még. Végig akarom kóstolni a menüt! Ki tudja, mikor repetázhatok legközelebb Rolf főztjéből!
Pakolok tiszta evőeszközt, tányérokat, szalvétát. A zsebem még egy random oroszlán plüsst is kipufog mellénk az egyik üres helyre. Nem emlékszem, mikor ettem utoljára házi kosztot, társaságban. Keserédes öröm kaparja a torkom.
– Juj, bocsi megint! – harapok rá az ajkamra bűnbánóan, miután Visszhang kénytelen tollra cserélni a villáját, hogy válaszoljon nekem. – Ezt sem gondoltam át. Kajálhatunk ám csendben, nem sértődöm meg!
Rolf szerencsére mondókába lendül, így elmaradnak a kínos hallgatások. Komótosan rágcsálok, idézek néhány üveg üdítőt. Némán odakínálom őket Visszhangnak és Rolfnak, töltök nekik, ha kérnek valamelyikből.
Leöblítem az ebédet egy pohár almalével, kikerekedett szemekkel, izgatott ábrázattal követem Rolf sztoriját univerzumok közti kapukról, szörnyekről, robbanó lakatról meg mutáns asszonyokról.
– Hát ez nagyon frankó! – csapom össze a tenyereimet finoman. – A tanoda hatalmasat kaszált az isteni étkeztetéssel! De veled mi a helyzet, Rolf? Nincs honvágyad? Jól érzed magad ebben a világban?
Aztán már fészkelődöm olvasni Visszhang történetét. Rövidebb, mint Rolfé, ám hiába spórol a részletekkel, egyértelmű ennyiből: az ő élete is mozgalmasan alakult.
– Akkor majdnem találkoztunk! Én nem sokkal a visszacsettintés után léptem le a suliból. Sirály, hogy azt csinálhatod, ami érdekel! Nálunk nagyon nyomták a Danger Roomot meg az edzéseket, pedig lehet, szívesebben tanultam volna főzni. Nemrég még egy ultra fullos bűvész mellett segédkeztem Vegasban, most Bayville-ben élek egy nagy házban, kerttel, kutyákkal, csirkékkel meg minden. Amúgy szeretem. Jófejek a lakótársaim, mindenki extrán érdekes, de csak átmenetileg fogadtak be. Egyébként a szüleimet keresem. Megszakadt a kapcsolatunk az öt éves eltűnésem alatt.
Marad egy folt Rolf szakállán, amit nem sikerül eltávolítania a szalvétával, szóval elmutogatom neki, merre keresse.
Tommy? Így hívnák Bambi apukáját? A paripaként uralt tarsolyomon csak vigyorgok. Megkapaszkodom a szék ülőtámlájában, előre-hátra billegek, fontolgatom, mit, mennyit érdemes elárulni. Szívesen áradozom a zsebemről, de lehet, őket untatná vagy feszélyezné.
– Hát, szóval… Ez egy ilyen végtelen dimenzió, aminek úgymond én vagyok a ki- meg bejárata. Hozzá kell érnem a dolgokhoz, vagy valamihez, ami érintkezik velük, és akkor akármit elpakolhatok. Aztán ugyanúgy visszahozhatom. Mert odabent nem működik az idő, így például tök jól melegen lehet tartani vele a kaját és effélék!
Újabb mutánsok robbannak be közénk, én meg kis híján felborulok. A nagyim jól megdorgálna: így kell annak, aki hintázik a székkel. Visszhang mosolya megnyugtat, ha jóban van velük, rendben leszünk. Azért régen akadt néhány bunkó meg undok alak a tanulók között. Próbálok nem bámulni. Jár valami kecsesebb, dinamikusabb mozgás és izgalmas kisugárzás az állati mutációk mellé, amire muszáj rácsodálkoznom. Attól tartok, néha Lilit is illetlenül stírölöm otthon.
A fújásra ficergek ültömben, egy lanyha mosolyt azért sikerül összehoznom, sőt, futja röpke szemkontaktusra a merészségemből, mialatt Rolf bemutat minket egymásnak.
Tüske és Vadon – elismétlem magamban, hogy fixen megjegyezzem. Lábjegyzetnek: csalóka a név, Vadon a tüskésebb.
– Sziasztok! – integetek nekik.
A citromos civakodásból kimaradok, az ösztönösen a markomba idézett gyümölcsöt is inkább elsuvasztom. Óvatosan kémlelek Vadonra, Lili hasonlóan szokott trónolni a konyhaszekrényen, bár ő olyankor teljesen macska, és hál’ Istennek eddig még nem fújt rám. Visszhang Activity mutatványa csalja le közénk a lányt.
Olyan jóízűen nyammog a muffinon, hogy veszek egyet magamnak. Kipottyan pár morzsa a számon, amikor Rolf a lakótársaimról érdeklődik.
– Juj, tényleg! Szólnom kellene nekik. – Fél kézzel pötyögök Romynak, a másik mancsommal apró darabokat csípek le a sütiből. – Ez is isteni! – lelkendezek Rolfnak. – Na, írtam Romynak. Fogalmam sincs, mikor érnek ide. Szerintem Bishoppal beszélgetnek az udvaron.
Elrakom a mobilt, mihelyt kiment az üzenet: Szia! A konyhába bamfoltam. Isteni a kaja! Rolf szívesen vendégül lát titeket!
– Régóta ismeritek egymást? – vezetem körbe a tekintetemet a trión. Aztán Vadont meg Tüskét faggatom külön. – Visszhang azt mesélte, főzni tanul Rolftól, mert ez érdekli. Ti mit szerettek csinálni? Nektek is van ilyen mentorfélétek? Egyébként… – Bizonytalanul lesandítok az asztalon összekulcsolt ujjaimra. Egészen elhal a kérdés vége: – Esetleg Broot, Eye-Boyt vagy Beaket ismeritek? Együtt vizsgáztunk le. Kíváncsi lennék, mi újság velük…
A gyomorgörcs nem engedi, hogy hozzátoldjam Kurtöt a listához.
Lehet, mégis korai volt visszalátogatni az X-suliba…
Ebéd a barátságos óriással. Miért is ne?

✿ Elli



_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Volstagg a Nap Hősének tart

Re: Kitchen Impossible

Volstagg Szomb. Ápr. 06, 2024 6:01 pm
• doing good for good reasons •


   


A leányka oly tanácstalannak tűnik, mint a bamfok utasai gyakorta. A teleportálás még akkor sem könnyed, amikor készül rá az ember, váratlansággal viszont még jobban megviselheti az elmét. Ezért kísérelém meg kedvességgel kizökkenteni meglepődéséből.
Tommy barátunk csak rátesz egy lapáttal, de legalább az entrópia eláradását felszámolja. El is indul hát a párbeszéd a megszeppent Freddy-vel.
- Ezer becenevem vala! Asgard Oroszlánja. Irdatlan Ínyenc. Volstagg, a Termetes. Volstagg, a Bátor Szívű. Volstagg, a Lenyűgözően Tökéletes. Volstagg, a Karcsú. Ezt akkor aggaták rám, amikor is ötször ily széles valék. No de ha a legkurtábbat szeretnéd, akkor...Rolf. Feltámadásomnak utána Dr. Rolf Muellerként német gyermekorvos valék Afrikában.
Kurta név, mit kurta ideig viselék. Kevesek szólítanak így, csak Thor és Fandral, e világon pedig senki, hisz még nem újságolám el e történetet, csupán a Lélekpap Doktornak, ki viszont nem igazán kedveli a beceneveket. Freddy-nek viszont bátran elmondám, hogy szokatlan nevem helyett kapjon egy könnyebben kimondhatót.
- Hooogyne! - szólok megnyugtató kacajjal az újra zavarba jött leánykához. - Attól, hogy egy kicsivel régebben születék, még kedvemre való a kölcsönös tegeződés.
Asgardon eleve ez a szokás.
Bizonyára oda kerülésem módjára lehet kíváncsi az alumni, de én fontosabbnak találom ismertetni azt, ami leginkább megragada engem az Olómposz csodái közül.
- Ott bizony barátimmal megkóstolánk mindent, mi szemnek, szájnak és legfőképp bendőnek ingere. Mi a mediterrán égöv alatt megterem, az mind felkerüle a megterített asztalra. Különféle halételek, nemes borok, fejbe kólintó erejű párlatok, kiváló sültek és zöldségremekek. Járál már sok-sok csillagos görög étteremben? No, olyasmit képzelj el sokkal magasabb szinten! Ezen kívül az istenek eledelei és nedűi is előkerültek, mikhez hasonlót a Kilenc Világ egyikén sem találni!
Hogy ne maradjon lényegi válasz nélkül, így folytatom:
- A történetek, miket hallál róluk, mind igazak! Zeusz haragja, mint a villám, Athéné bölcsessége és igazságossága páratlan, ahogy Herkules óriási ereje is. Úgy kerülénk közéjük, hogy vissza kelle vinnünk egy elbájolt disznót, mi Loki mesterkedései folytán raboltatott el az Olümposzról. Az Istenek hálásak valának és megvendégelének minket.
A Cselszövés Istene velünk raboltatá el azt a sertést, mit később visszaszolgáltatánk, de ez nem most nem olyan fontos részlet.
- Ó, dehogyis kellene hajbókolnod! Isten valék jómagam is, de szeretek midgardiak között járni.
Freddy nem fog megtalálni engem a viking istenek címszó alatt a lexikonban, de való igaz, hogy erőm rendkívüli és valaha uralám Asgardot, szenátorkodék a Világok Tanácsában és hadakat vezeték. Soha nem átallok dicső jelzőket használni magamra, az "isten" mégis ritkán vala közöttük. Tán gyakrabban kellene mondanom.
Széles vigyor támad orcámon, midőn a leányka asztalhoz ül. Képessége ismét megmutatkozék és bizony elismerésre méltó.
- E teremtő erőd igen jelentékeny és látom, ügyesen is forgatod, akárcsak én a bárdot, a kardot vagy bármely fegyvert. Kedveled is a képességedet?
Őszinte sajnálatomra sokak élnek olyan tehetséggel vagy külsővel, mire inkább átokként tekintenek, mint áldásként. Szeretek lelket önteni az ilyen gyámoltalanokba, a magukkal megelégedettek pedig kedvelem hallgatni.
- Szívet melengető érzés, hogy főztöm elnyeré tetszésed! Innen jóval keletebbre, Európa földjein ízlelém első alkalommal e fogást, mit káposztafőzeléknek neveznek és becsempészém ide is ezt az egzotikus ínyencséget. Kóstolál már hasonlót?
Ha igen, akkor sem leszek dühös. Tudom, hogy az én alkotásom attól még mestermű marad.
Látom, hogy a leányka nem igazán akará elmondani, honnan érkeze vala. Az udvarnál messzebb nem kérdezek, hisz ha ennyit kíván megosztani, akkor nem gyújtok én vallató fáklyát, mik még tüzesebbé tennék a kellemetlen keresztkérdéseket.
Végre már a bamf is lecsillapodék és megnevettet, ahogy a legapróbb tányért választja ki, hogy csatlakozzon az ebédelőkhöz. Ők nem esznek sokat, ám rengeteg energiájuk vala. Békés kis időszak köszönt be itt a konyhán és Freddy zavara tovaröppen, mint egy szárnyas lovával felszálló Valkűr.
Visszhang először hátrahőköl, de vállára tett kezem és vigyorogva biztató bólogatásom meggyőzi, hogy nem kell tartania a jövevénytől. Az ő keze nagyon puha és kicsit síkos is. Ezért használ a konyhán védőkesztyűt. A kis mutáns csöppnyi kezével elkezd mutogatni a szájára, majd felemelt mutatóujjával jelzi, hogy készül valamire.
- Kis kuktámnak nem adaték meg a beszéd képessége, ezért írogat. Nemsoká odarója a választ papiruszára - bátorítom Freddy-t, hogy várja ki Visszhang készülődését.
A morlock kopoltyúi izgatottan mozognak, miközben füzetkéjébe tollal vési bele a következőket:
"Szia Freddy! Jó, csak engem ne tüntess el!"
Én nem tartok attól, hogy a leányka így érté volna vala a takarítást, de ezek a csatornából szökött mutánsok sajnos annyi csapást kapának már éltükben, hogy mindig borzalmas kimenetelek jutnak az eszükbe.
- Kérlek, hogy óvatossága mián ne orrolj meg reája! Nehéz élete vala, mielőtt idekerüle.
A veres színű kopoltyúk mozgásából úgy vélem, hogy Freddy szimpatikus neki. Máskülönben nem is fogadná el a tisztogatást. Kevesekben bízik. Válaszait tovább írja ceruzájával, mi örökké zsebében van.
"Épp enni akartam. Szívesen eszem veled."
Néha nagyon tömör, de a kedvességet képes elfogadni. Az engem méltató szavak hallatán elégedetten húzom ki magam és csillognak a szemeim.
Ha Freddy valóban le tudta törölgetni, akkor Visszhang szed magának a tésztából, mi eleddig csak fején csilloga vala. Vidám kis társaság gyűle össze ebben a késő délutáni napszakban.
E leányka módfelett tisztelettudó és illedelmes. Visszhang nagyon aranyosan azonnal leteszi a villát, miről ügyetlen mozdulattal lependerék egy darab hús a tányér mellé. Noteszébe újabb sorok kerülnek és míg ő körmöl (egyébként szépen kerekített, jól olvasható betűkkel), addig én megfelelek a nekem feltett kérdésekre.
- Valék én már szakács és fogadós néhány évezreddel ezelőtt is, még saját hazámban és azóta is kedvelém e foglalkozást és a konyhákat általában, hisz isteni étkek készülhetnek bennük. Legfőképp, ha én vezetem a sütés-főzés mesterségének olykor zötyögős és rögös, ámde igen gyümölcsöző lovasszekerét. Nemrégiben úgy adóda, hogy be kelle zárnom egy világok között nyíló kaput, mit rémséges, föld alatt lakó trollok nyitának meg univerzumunkban. A szörnyeket legyőzém és az univerzum ajtajára rátevém a lakatot, de robbanás történe és önnön világomból ebbe kerülék. Jöttömben-mentemben rálelék egy mutáns asszonyra, ki meséle az iskoláról és X Professzor azt mondá, helyem lészen itt, ha úgy akarom. És így akarám! Ha pedig már itt vagyok, miért ne emelném isteni szintre a tanodai étkeztetést? E módon történe hát, hogy az X-ek főszakácsává válék.
Visszhang Freddy elé tolja a füzetet, miben ezek állnak:
"Két éve mentettek meg. Előtte a csatornában laktam, de itt sokkal jobb. Volstagg mellett tanulok főzni, mert ez érdekel engem. Te mivel foglalkozol, Freddy?
Nekem nem kell a Danger Roomba mennem."
Az a hely valóban nem sokak szívébe lopja be magát és én nem tenném kötelezővé tanulók számára ilyen formában, de vala igazság Xavier szavaiban, melyek szerint a lehető legtöbb ólálkodó veszélyre fel kell készíteni a gyerekeket, mert a mutánsok számára a világon rengeteg a fenyegetés.
Vidámabb témát vetek fel, ahogy szalvétával megtörlöm szám az elfogyasztott csirkedobverő után.
- Mondd csak, leányka, hogyan működik e feneketlen zsák, mibe belevarázsolád az edényt és Tommy barátunk kérésére előtüntetél egy egész svédasztalt? Úgy uralod, akár én bátor és büszke paripáimat, kik szolgálának vala engem eddigi életem során.
Míg figyelek a válaszra és folyatom a csapot kezeim mosásához, beviharzanak Visszhang barátai. Étkező barátom elmosolyodik, amikor a hatalmas sörényű macskamutáns rákacsint és felszökik egy szekrény tetejére, hogy farkát lassan tekergetve onnan fújjon Freddy-re. Testvére a konyhapult mellett áll meg és szintén szemmel tartja a vendéget, pár pillantást vetve húgára. Vadonnak eleinte szokása vala a kisebb termetűeket megtámadni, Tüske viszont ilyenkor józan belátásra tudja bírni.
- Hölgyeim! - köszönék nekik. - Ő itt Freddy, az iskola korábbi nebulója. Leányka, ők Visszhang barátai, szintén a csatornából: Tüske és Vadon.
Nevük kiejtésekor nyílt tenyérrel rájuk mutatok, hogy vendégem értse, ki kicsoda.
- Későn jövétek, de tán még találunk fogaitokra való falatot, ITT!
Az utolsó szót megnyomom és az ételeket melegen tartó tárolókra mutatok, majd szigorúan nézek a szekrény tetején vicsorgóra, hogy ne az asztalnál ülő leánykára csapjon le, hanem inkább a tálalóból válasszon.
- Volstagg, van még egy citromod? Ez - mutat Tüske a húgára - megette, amit nekem adtál.
- Hogyne lenne! - szólok és egyet fordulva elő is veszem a gyümölcsöt a teákhoz való alapanyagok közül.
Laza mozdulattal odadobom, Tüske pedig boszorkányos ruganyossággal mozdul és a fogaival kapja el.
- Citrom nem jó. Cssssíp - mondja Vadon, a végén fújással toldva meg mondandóját.
- Mja. Avvolt a lényeg, hokkkergesselek miatta, igassz? - cívódik vele Tüske a savanyú rágcsálásával rontva kiejtését.
A sörényes erre csak hunyorog, lassan pislog és továbbra is gubbaszt. Még jó, hogy a szekrények minőségi fából faragtattak vala! Ma már ki kelle állniuk a bamfok hadát és most egy megtermett nagymacskát. Visszhangnak láthatóan felszabadultabb most, hogy itt vannak legrégebbi barátai. Hátrafordul és mutogat valamit Vadonnak saját magára és Freddy-re irányozva ujjait.
- Barát? Hát jó.
Erre leugrik, nagyot koppanva a padlón és kiegyenesedik, megmutatva, hogy valójában nem sokkal magasabb Freddy-nél. Egy cseresznyés muffint felmar a pultról és a sarokba ül, hogy egyedi evési módszerével, előrenyújtott nyakkal és hangos csámcsogással elfogyassza, közben még mindig a vendégünket bámulva.
- Freddy, a lakótársaid is e hely köveit koptatták tanulóesztendeiknek alatta? Eljövetelük mikorra várható? Ha van még idő, készítek eleséget nekik is.
Mert az éhen maradott vendég nem jó vendég.

   
Freddy & Volstagg
Xavier School konyha - · - 2025. november

   



_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Kitchen Impossible

Winifred Wilson Kedd Márc. 26, 2024 3:35 pm
• doing bad for good reasons •
KITCHEN IMPOSSIBLE
A bácsi vicceseket mond, úgy beszél, mintha Niel valamelyik mesebeli zsebvilágából pattant volna elő. Oldalra bandzsítok a vállamon trónoló „kék kisördög gyorsjáratra”. Kurt koppintása, Kurt képességével, egy fehérhajú apukával, és semmit sem értek. Lennének kérdéseim, rengeteg, például, hogy az eredeti, normál méretű kiadás merre jár és miért nem hallottam felőle több, mint két éve, de megtartom őket magamnak. Nem is azért, mert először találkoztunk és nem bízom meg a bácsiban. A télapó feeling azt sugallja, amúgy az ölébe ülhetnék elsorolni a kívánságaimat, és béke meg kacagás lenne belőle. Csak hát félek az igazságtól. Mihez kezdek, ha kiderül, hogy Kurt végleg eltűnt, hét apró klónra bomlott, esetleg réges-régen visszatért, és egyszerűen nem keresett? Mert elfelejtett, vagy mert nem akart. Biztos utál a kvartett összes tagjával egyetemben. Alapíthatnak egy Freddy antifan klubot Niellel meg Kénnel.
Szóval megkímélem magam. Szimplán bólintok, bár valójában véletlenül szálltam fel a manó-vonatra, és valószínűleg azon kellene munkálkodnom, hogyan szálljak le róla. Lehetőleg valahol a felmentősereg közelében…
Kiszaladnak a fejemből a gondolatok, amikor az ősz srác átszalad köztünk és kitakarítja a konyhából a csemetéit meg a felbüfögött fogásaimat. Csoda, hogy a bemutatkozást összehozom.
Hihetetlen mekkora mancsai vannak a szakácsúrnak. Tuti puszta kézzel töri a diót a bejglibe! Hálásan mosolygok, mert az én ujjaimat megkíméli, sőt, olyan szívélyesen fogad, hogy egészen meghatódom. Bárcsak anno is ő főzött volna ránk!
–Vol… Volt… Volsag? – Keményen, homlokráncolva koncentrálok, mégsem akar összejönni a kiejtés. – Bocsánat, borzalmas vagyok a nevekkel. Becézni nem szoktak véletlenül? Jaj! – kapok észbe azonnal. Első ijedtségemben felpipiskedem és az arcom elé kapom a kezem. – Szabad egyáltalán tegeződnöm?
Padlót fog az állam, amikor közli: istenekkel kajált! Évszázadokkal ezelőtt! Hát megbuggyantam?! Persze, hogy nem szabad tegeződnöm! A bácsi simán lehet halhatatlan, és nem csak termetre, hatalomra is hatalmas. Különben nem bratyizna Herkules rokonaival!
– Mit tetszett csinálni ott? És jófejek voltak? Mármint az Olümposzon. Én legfeljebb történetekből ismerem őket. Amúgy maga is isten? Kellene valamit csinálnom akkor? Meghajolni vagy ilyesmi? – Leragadok az ötletnél. Tanácstalanul gyűrögetem a bőrkabátom szélét. Mégsem lehet az… ugye? Abszurd volna. Mégis mi a pikulát csináltak az X-ek ebben a két évben, amitől istenek csaptak fel hozzájuk menzásnak?
Mivel Vol – a többit esélytelen megjegyezni – evésre buzdít, hát eszem. Előrántok egy tálcát, tányérokkal, szedek mindenből kóstolót, majd letelepedem a konyhapult mellé. Nem egészen erre számítottam. Bishopot jöttünk menteni, erre egy komisz törpe elrabol és egy barátságos óriás megvendégel. Úgy érzem magam, mint egy fura népmese főszereplője.
Belekanalazok a káposztafőzelékbe. Megdermedek, és kis híján elpityeredem, annyira emlékeztet anyuéra.
– Elnézést… – Igyekszem sunyiban letörölni a kibuggyanni készülő könnyeket, mintha elvétettem volna a számat a szalvétával. – Nagyon finom. És… hát, az udvarról jöttem. A… Bamffal… Tényleg nem ismertem őket… – belemeredek a tányéromba. Mini-Kurt, akinek sürgősen más nevet kell találnom, olyan érdeklődéssel figyel, hogy adok neki is evőeszközt, hadd falatozzon velem.
Vol királyul utánozza le a pukkanást. Mulatságos figura. Mire feltűnik az új tag a háta mögül, már szélesen vigyorgok. Különben cukin fest. Látom, zavarban van, ezért megteszem helyette az első lépést. Talpra pattanok, beletörlöm a tenyerem a nadrágomba.
– Szia! – nyújtom neki is oda a jobbomat. – Én Freddy vagyok. Régen, itt az X-eknél voltam Kit is, de a Visszhang sokkal menőbb. Segítsek a tésztával? Profin takarítok! – Bemutatom az egyik üres, koszos edényen: nyom nélkül eltüntetem. Aztán előkapok egy csomag nedves törlőkendőt. – Ilyenem is van! Amúgy ettél már? Fantasztikus a főszakácsotok! Arra gondoltam, megvárom itt a lakótársaimat. Ha nem zavarok. Van kedved csatlakozni?
Billegek egyet előre-hátra a választ várva. Attól függően, mennyire látnak szívesen, visszahuppanok a lakoma mellé, és felveszem a korábbi gondolatmenet fonalát.
– Mi hozta az X-ek konyhájára? Nem túl nagy kaliber ide? – érdeklődöm Voltól. Aztán Visszhangot faggatom: – És te? Mióta vagy itt? Szeretsz a suliba járni? Még mindig halálra güriztetnek titeket a Danger Roomban?
Ebéd a barátságos óriással. Miért is ne?

✿ Elli



_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Volstagg a Nap Hősének tart

Kitchen Impossible

Volstagg Szomb. Márc. 16, 2024 12:12 pm
• doing good for good reasons •


   

Vígságos nap ez a mai is lelkes kuktámmal, éhes lakókkal, kik elégedetten távozának az ebédlőből. Akik őket követék, azok is mulatást hozának, de olykor már sokallom. A szakállamon csimpaszkodó apróság hajába belepöckölök és lábánál fogva orcám elé emelem. Igen ruganyosak e teremtmények, ezt már megfigyeltem. Alfheim kecses lakóihoz hasonlatos az ügyességük. Szemközt vigyorgom a lényt és így intézem hozzá szavaim:
- Hát te nem vagy éhes? Inkább csak himbálódznál, akár a Csillagzúzó hajónk az űrszélnek közepette? Jut itt néked is eleség, méghozzá szerfelett ízletes, csak mondd, mit ennél!
Gyermekeimnél, unokáimnál és még sokkal távolibb leszármazottaimnál is működik az a varázslatos mondat, mellyel ételt kínálok nekik. Tőlem örökölék vala, hogy bendőjük vezéreli őket. Ez a kékség viszont nem tágít. Bohóckodom hát neki, eltúlzott kacagásokat hallatok, szemeim összehúzásával és kitárásával, grimaszos arcjátékkal, mi elnyeri tetszését. Móka, kacagás, udvarra zúduló gyermekseregre emlékeztető féktelenség. Mulatságosak bizony és kedvelem őket, de megesik, hogy hátráltatnak. A früstök elkészítésében vagy a finom falatok magamhoz való vételében.
A hang és a füst, mit a helyiség sarkában észlelének éles szemeim, a helyzet fokozódását sugallják. Még nem vala elég belőlük, hívák az erősítést, hogy a zűr és a zavar még tovább növekedjék! Biz tudom, hogy ezt is hamar megunandó lészen a társaság, ahogy eleddig a nyugalmat unák vala. Ki kell tartanom, míg kedvük máshová hajtja őket.
- Szervusz, kislány! Hát felszállál vala a kék kisördögök gyorsjáratára? - kérdem együttérző nevetéssel, hisz csakugyan tréfás látvány a nyalókás aprósággal együtt ez a pici leányka, ki tán azt sem tudja, hová kerüle vala.
És ím, nem csak az erősítés érkezék, hanem a felmentő sereg is! E fiúcska iramát alig bírom követni, vagy alig sem, de kézmozdulatomból láthatja, mi minden jót készíték mára. Amit még nem döntének ki a felbolydult méhkasként rajzók: sült hús, e tájon egzotikusnak számító főzelék káposztából, ínyenc fűszerezéssel, tésztaétel és némi sütemény, bár ennek nagy része már elfogya vala hála az édesszájú diák- és tanárseregnek. Mire rájövék, hogy az ifiúr nem is engem kérdeze az elébb, a leányka csodát tesz és egész lakomát varázsol az asztalra. Mit Tommy magával ragada és eltűne a balfenéken mind az összes nevelt gyermekével együttesen.
Felszabadult szakállamat megigazítom és homlokomat megtörlöm kifújva a levegőt. Bólogatva fordulok a leánykához, kinek vállán ott marada egyetlen teleportáló rosszaság.
- Ugyan már, ily kedves leányka jelenését hogyan tekinthetném zavarónak? Részemről a szerencse, Freddy! Volstagg valék, a főszakács egyenesen Asgardról.
A pracli eltűnik méretes tenyeremben, de épp csak annyira szorítom meg, amennyire illik. Nem akarék én csontokat ropogtatni, hisz nem küzdelemben valánk, hanem étkezésnek előtte.
- Lassacskán már zárul az ebédidő, de Fortuna istennő - kivel egy olümposzi istenlakomán ismerkedék meg vala évszázadokkal ezelőtt - kegyes vala hozzád és biz még nem falának fel mindent az ide látogatók. Vegyél nyugodtan, mit szemed megkíván!
Én ezüstként ragyogó papiruszba csomagolt csirkecombomnak kezdek neki és igen jóízű harapásokkal haladok.
- Honnan hoza ide téged e játékos kedvű apróság? Ó, jut eszembe, hát bizonyosan nem ismered őket, hisz még csak nemrég érkezének. Ők a bamfok. Mert amikor elő- vagy eltűnének, ily hangot hallatnak, hogy BAMF!
A mondat végén összezárt ujjaimat hirtelen kinyitom pukkanást imitálva és az utolsó szó hangosabban távozék számból a rágás alatt lévő csirkehús mellől.
Az előkészítő helyiség ajtaja nyílik hátamnak mögötte és derékmagasságban előbukkan egy jellegzetes fej. Segédem, Visszhang egy jegyzetfüzetet szorongat. Intek neki, hogy jöhet. A bamfok ittlétükkor elvevék tőle az írótáblát, én visszaszerzém, de az ifjú morlock bizony elmeneküle vala a kondérok közé.
- Ne haragudj meg Visszhang barátomra, hogy tészta borítja kobakját. Amikor veszélyt érez, elbújik és a kékségek attakja elöl biz a bolognais hordót választá rejtekül.
A legény félénk mozdulatokkal lopakodik mellém és bizonytalan mozdulattal int Freddy-nek.

   
Freddy & Volstagg
Xavier School konyha - · - 2025. november

   



_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Kitchen Impossible

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.