Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Magical Instincts

Shu Kyoko Szer. Szept. 04, 2024 1:38 pm
• doing bad for good reasons •

Lili

& Yoko


- Bőrjárók? Alakváltók. - árnyék suhant át az arcomon, ahogy folytattam - az indián legendák sokszor gonosz varázslóknak hiszik őket, holott semmivel se rosszabbak, vagy jobbak az embereknél csak azért, mert van egy állati formájuk is. De nem feltétlenül értették meg, hogy hogyan lehet az, egyes emberek képesek akár sakál, akár keselyű, vagy épp jaguár, róka, netalán farkas formában létezni. Csak hogy pár példát soroljak. Sokkal hamarabb gondolták, hogy halott lények bőrét húzzák magukra, mint a sima alakváltást hitték volna. És bármi mágia, ami holtestekkel dolgozik, eredendően az emberek szemeiben fekete. Innen a hiedelem, hogy a bőrjárók gonosz varázslók lennének. - somolyogtam az épp nem létező bajszom alatt. - Maradjunk annyiban, hogy amire ők gondoltak, az más féle mágia, más lényekkel. - végülis, én nem jártam Amerikába abban az időben, elkezdték ezt a bőrjárós, gonoszdis dolgokat, szóval hamarabb okoltam ezért a Sakál istent, mint a saját fajomat.
Azt csak boldog mosollyal konstatáltam, végre picit mesélt a saját alakváltásáról, családjáról is.
- Talán nem kell, hogy alakítsa egyik a másikat. Te vagy, teljesen mindegy, hogy cica, vagy ember alakodban létezel, nem igaz? Az, hogy a külső váz változik, nem változtat a lelkeden. Vagy talán a lényeden helyesebb kifejezés? Hogy élitek ezt meg, emberként? Eddig mindig azt gondoltam, hogy számotokra is ugyanolyan természetes ez, mint nekünk! Vagy a testvéreitek különbséget tudnak tenni az állati felük és az emberi között?- lelkesedtem a felfedezésért.
A bemutatómra érkezett aranyos viszonzásre picit meghajoltam, miközben a vigyoromat le se lehetett volna törölni a képemről. Hát ki ne virulna, ha ilyesminek lehet a szemtanúja? Picit cica, nagyon nagyon aranyosan megmutatja a karmocskáit? Tündérinek találtam mindenképp, és komoly önuralom volt, hogy ennek szusszantásokkal, meg róka megnyilvánulásokkal hangot ne adjak!
A genetika és varázslatra kicsusszant okfejtésem azonban némiképp segített ebben. Sóhajtva emeltem fel a tenyeremet megint, amin megjelent egy energia gömböcske, csak hogy egy kis láng liliom formálódjon belőle.
- Próbáld meg megfogni! Nem fog megégetni! - nyújtottam neki a szó szerinti tűzliliomot egy félmosollyal. - Amíg itt vagyok, ez teljes mértékben kivitelezhető folyamat, hogy oda adjam neked, hogy szirmokkal hintsem tele az épületet, vagy bármi hasonló. De amint kellően távol érek, és nem foglalkozok ezzel a parányi energia foszlánnyal, csak a könyveket gyújtaná fel, és eltűnne. Talán, ha kellő időben megérkeznél, még érezhetnéd a nyomait, de utána az is kámforrá válna. Azt hiszem, hogy lehet tanulmányozni a varázslatot, de ahhoz a varázsló teljes szintű együttműködése, és komoly kihasználása kellene. Nem gondolnám, hogy bármelyikünk alá vetné magát ennek, még a tudomány nevében sem. Annak a fényében még kevésbé, hogy szinte borítékolható lenne, hogy a kapott kutatási eredményekből olyan fegyverekkel is kísérleteznének, ami kifejezetten a magunk fajták ellen működne kiválóan. Ezt sem szívesen kockáztatnánk, holmi homályos jövőképért. - nem volt kétségem, hogy az emberi hatalmasságok, milyen lelkesen kapnának egy ilyen lehetőség után! Mi meg nem vagyunk naivak, legalábbis ebben reménykedtem, hogy a kezükbe adjuk a legyőzésünk kulcsát, ezüst tálcán. - Vagyis nem lehetetlen, de mindenki érdekében még sem szabad erőltetni az ilyen féle együtt működést. Főleg azok után, hogy tudomásom szerint a mutáns halandókkal se bánnak sokszor jobban a sima társaik... - még mindig úgy sejtem, köze lehetett holmi különleges lény ellenes szervezetnek ahhoz, otthon elfogtak! De ez nem volt ide vágó kérdés. Az iskola azonban elgondolkodtatott.
- Te szeretsz az egyetemre járni? - kíváncsiskodtam - És utána? Egyáltalán hány év az? Utána merre tervezel? - meg magamban azon gondolkodtam, Ta Lo~ba miért nincs ilyen fajta egyetem, mint itt a fekete macska féle?

_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Re: Magical Instincts

Lilia Volkov Szomb. Aug. 24, 2024 10:22 pm
• doing the best they can •
YOKO & LILI


Kíváncsian figyelt, hallgatta Yoko verzióját a történelemről, a mágiáról, képességekről. Elgondolkodott rajta. Nem tartotta kizártnak.
- Mesélj még a bőrjárókról - kérte kíváncsiskodva. Ez egy újabb nyom volt saját maga jobb megértése felé. Vajon ők maguk választották a formájukat, vagy velük született és mindig az emberi bőrük alatt lappangott? A személyiségük része volt? Épp ahogy neki és a testvéreinek? Vagy inkább kiforrott személyiséggel választottak olyan alakot, ami illett hozzájuk vagy hasznos volt nekik? Jó lett volna másokról hallani, hasonló képességekről. Hogy másban hogyan munkálkodott mindez.
Kellett egy kis idő, de végül csak megtette a tippjét Yoko fajára is. A korrekció egy kicsit meglepte. De érezte, hogy kevesebb ott az ember. Csak azt nem tudta, hogyan.
- Akkor ez lehet a különbség. Az én családomban embernek születünk. Hogy az állati formánk alakítja a személyiségünket, vagy fordítva, arra senki nem tudott válaszolni, mikor kérdeztem. Mindegyikünk más, de megmásíthatatlanul csak az az egy. Izgalmas lehet többféle alakot is felvenni. Én még sosem gondolkodtam, mi lennék, ha nem macska lennék. Az iker... vagyis az öcsém husky. Valahogy nem tudnám magamhoz elképzelni. De a róka érdekesen hangzik - állapította meg tagadhatatlan kíváncsisággal. Kínált saját magából is információt, és incselkedett eleget, hátha a másik a finom célzásra is mesél még egy keveset.
A bemutatóra nem számított. A saját csontropogását sosem hallotta így. De egyértelműen fogták a receptorai az alakváltással járó tortúrát. Valamiért mégsem riasztotta vissza. Sem az ismerkedéstől, sem a kíváncsiskodástól.  Cserébe felmutatta a saját tenyerét, megnövesztette a karmait. Részleges módosulás. Azzal nem kísérletezett, hogy a kezét manccsá alakítsa. Egy-egy végtagot sosem próbált még külön, azt pedig nem akarta kockáztatni, hogy macska alakjában kipenderítsék az intézményből.
A mágiával való kapcsolata egy másik kérdés volt. Kobakját oldalra billentve gondolkodott el ezen a magyarázaton is.
- Egy barátom szerint a mágia érzékelése a macskasággal jár. Szerinte mágikus lények, a mágusok kísérői - jegyezte meg óvatosan. - Én is csak érzékelni és másokban felerősíteni tudom. Legalábbis eddig csak ezeket sikerült lehozni, leginkább ösztönből vagy önkéntelenül - nem akart kertelni. Komoly kétségei voltak afelől, hogy ő képes lett volna használni is a mágiát. Legalábbis azt a fajtát nem, amit Niel használt. Nem tartotta valószínűnek, hogy magában hordozná hozzá az érzéket.
Az már sokkal inkább szíven ütötte, ahogy a varázslat és a genetika kapcsolatát Yoko megfogta. Nem is olyan rég, alig pár hónappal korábban ő maga mondta ki: a mágia olyasmi, amit a tudomány jelen állása szerint nem tudott megmagyarázni. Ez viszont felvetette volna azt is, hogy talán egyszer, egy szép napon, maga a mágia és annak kutatása is a tudomány egyik ágává válhatott. Mély levegőt kellett vennie, hogy kicsit rendezze sorait.
- Érdekes megközelítés. És egy elég egyedi irányvonal lehetne. Sosem gondolkodtál még azon, hogy kutatónak állj? Bár még én sem tudom, mennyire lennék rendben azzal, hogy a varázslatot, mint olyat, mikroszkóp alatt vizsgálja bárki is - ha már őszinteség, ezt be kellett vallania. Ha valóban szervesen a lényük része volt, Yokoé és az övé is, ráadásul egy mai szemmel nézve megfoghatatlan rész, akkor nem tudta, bízna-e másokban eléggé ahhoz, hogy ezt csak úgy vizsgálgassa. Valamiért Yokoról is nehéz volt elképzelnie, hogy ebbe olyan könnyedén belenyugodna.
Könyvekről, iskoláról szívesebben beszélt. Olyan téma volt, ami sokkal közelebb állt hozzá. Legalábbis amiről sokkal nyíltabban kommunikálhatott élete elmúlt 19 évében.
- Nem tudok róla, hogy lenne. Ez persze nem zárja ki, hogy akad olyasvalaki, aki mágiával foglalkozik és azt is tanít. Bennem fel sem merült korábban, hogy megpróbálkozzak vele - továbbra sem tervezett kertelni vagy finomítani a dolgon. Azt se tudta, másokban hogyan kimutatható az érzék. Egyáltalán ő érzékelte volna másban a megbúvó tehetséget vagy lappangó affinitást?
- Az alakváltás egyszerűbb. Az állati formám valahol mindig bennem volt, azt hiszem. Kiskamasz voltam, mikor először átváltoztam. Nagy érzelmi töltet válthatta ki, de az utóhatás jobban megmaradt. A nővérem segített rávezetni a visszaváltozásra. A családom tudott adni iránymutatást, de nagyrészt magamnak tapasztaltam ki. Azt hiszem, ők sokkal jobban elnyomják magukban. Valahol megértem, a nővérem tigris alakjával nem lehet egyszerű, és nem is szívesen kerülök a rosszabbik oldalára. De én annyira félúton érzem magam ember és macska között, hogy nem tudok nem együtt lélegezni a másik alakommal. Az érzékeim megközelítőleg egyformán élesek mindkét formámban. Elnyomni olyan lenne, mintha saját magam nyomnám el. Az pedig szerintem nagy butaság lenne - somolygott egy keveset, ahogy a saját tapasztalatairól beszélt. Kicsit vállat is vont. - A feles energiák levezetésére pedig a gimnasztika tökéletesen alkalmas. Kihasználhatom az adottságaim és tanulhatok is belőle. Azt hiszem, eddig egészen jól alkalmazkodtam ahhoz a világhoz, amiben élek, és szemernyit sem kellett megtagadnom önmagam - büszke volt erre az eredményre, hogy nagyrészt megtalálta a helyét. De kíváncsi volt Yoko visszajelzésére is. Ő idősebb volt, sokkal tapasztaltabb is. Olyasvalaki, akitől valószínűleg könnyebben lenyelte volna a kemény kritikát is.
- Szóval a Wakanda Egyetem... Felkeltette az érdeklődésed? - kérdezte cinkos kis kacsintással. Nem titkolt célja volt visszakanyarodni ehhez a témához is. Izgalmas lett volna Yoko a campus falain belül.

I can see you

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Re: Magical Instincts

Shu Kyoko Hétf. Aug. 05, 2024 12:36 pm
• doing bad for good reasons •

 Lili

 
& Yoko 


- Régen bőrjáróknak hívták őket ezen a vidéken! - mormogtam az orrom alatt a mutánsozásra. Igaz ugyan, hogy most először voltam személyesen ezen a kontinensen, de megvoltak a saját információs forrásaim ahhoz, hogy ezt biztosra tudjam. - Mára azonban mutánsként kezelik őket, holott legalább olyan régi ez a képesség, mint maga az emberiség. - Még ha egy időben erősen tagadták is a halandók a mást, a különlegest, a természet közelit, a mágiát, ne adja az ég, üldözték is. Még sem sikerült kiirtaniuk a különlegességet. - Talán amit manapság így hívnak, hogy mutálódás, csak a természetes egyensúly helyreállása a sok mágia és boszorkányüldözés után... - szinte már csak gondolkodtam, ami kihallatszott. Teljes mértékben elképzelhetőnek találtam ezt a teóriát, hisz taoistaként az egyensúly volt a mágiám alapja.
Titkolatlan mosoly trónolt az arcomon, ahogy azt figyeltem, milyen ügyesen jött magától rá a fajtámra. Majd azon gondolkodtam, hogy hogyan nem tanították ezt meg neki, még csukott szemű kiscica korában?  De ezt a kérdést inkább nem tettem fel hangosan, hisz ahhoz azért nem ismertük egymást eléggé.
- Igen, róka vagyok. Az egyetlen, amit nem sikerült eltalálnod, hogy jómagam egyáltalán nem vagyok ember, még ha jelenleg ebben a formában vagyok, akkor sem. Rókaként születtem, két róka gyermekeként. - mosolyogtam kedvesen - Fajtánk különlegessége az alakváltás képessége, ám ez nem korlátozódik csak emberi és róka formákra. Bármivé átalakulhatunk, ha kellő időt gyakoroltunk - hintettem el finoman, hogy évszázados, esetemben évezredes tapasztalatról beszélünk. Szó mi szó, nem akartam számosítani ennél jobban. Inkább sumák mód, szó terelésként, alig látható bemutatót tartottam.  Magunk közé tettem a tenyeremet, amin először az emberi körmök nőttek karmokká, majd előbb rozsdavörös szőr nőtt a kézfejemre, majd a szőr helyét pikkelyek vették át, csak hogy végül medve manccsá formálódjon át, majd újra emberi kézzé. Még az ezzel járó csontropogást is leredukáltam annyira, hogy csak a magunk fajta, érzékeny fülűek hallhatták, nagyon picit. Kíváncsian lestem, vajon ezt hogy fogja lereagálni. Halvány mosollyal folytattam. - Jómagad is használsz mágiát, hisz másképp nem érzékelnéd azt. Engem sem éreztél volna meg ilyen játékos könnyedén. Lássuk csak, valóban van a genetika, amit az emberek kutatnak. Nekem is tisztában kell vele lennem, mindennél jobban, hisz használom minden nap. Ha most, tegyük azt vennél tőlem ... DNS mintát, az emberi labor, egy legfeljebb genetikailag érdekes elváltozással bíró, de teljesen emberi génállománynak tartana, annak ellenére, hogy közöm nincs az emberekhez genetikailag. Hisz jelenleg az ő alakjukban vagyok, és az ő DNS varázsköpenyüket öltöttem magamra, ha szabad ezzel a szóképpel élnem. Egy mutáns embernek néznének, pedig varázs lény vagyok, nem mutáns. Ám az emberi technika, jelenleg még nem tudja úgy analizálni ismereteim szerint a varázslatot, mint a genetikát. Talán afelé haladnak, nem tudom... - jutott eszembe Vörös Óriás barátom meséje - De nem tudok róla, hogy ott tartanának már.  Ehhez mindenképp be kéne vonniuk egy varázslót is a képletbe... - somolyogtam.
Ezek után kérdés nélkül hagytam kicsit könnyedebb vizekre sodródni a beszélgetésünket. A fiatal leányka, mert most már eléggé biztos voltam benne, hogy nem csak kinézetre tinédzser, valamire való könyvtár látogató módjára érdeklődött a könyvek iránt. Meg kíváncsian hegyeztem a füleimet, mit mesélt magáról és az iskolájáról. Varázslatosnak hangzott, hogy nyíltak különleges gyerekek járnak oda tanulni.
- Ez azt jelenti, hogy senki nem tanít benneteket, jelenleg főleg téged, mágiára? Mármint érzékeled, szóval magabiztos vagyok az ügyben, hogy tanulni is képes lennél, meg alkalmazni! A helyi varázslók közül senki nem segít be, tart órákat, vagy bármi ilyesmi? És az alakváltás? Azt tanultad-tanulod, vagy ami ösztönösen jön, azt kitapasztaltad? - kíváncsiskodtam csillogó szemekkel. A lány tehetsége felől kétségem sem volt, főleg úgy, hogy azok után, nekem kellett azt is elmagyaráznom, hogy ismerhet fel, úgy sejtettem, ez utóbbi lehetett az igaz. De még mindig meglephető voltam!




_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Re: Magical Instincts

Lilia Volkov Hétf. Júl. 29, 2024 8:25 pm
• doing the best they can •
YOKO & LILI


Érdekes volt látni a reakciót. Hogy Kyo mennyire megütközött azon a szón, amit a családja annyira természetesen használt, és amit a környezete annyira könnyedén használt a hozzá hasonlóan más személyekre.
- Charles Xavier professzor esszéje óta a különleges képességeket általában egy a köznyelvben csak X-génként elterjedt mutációhoz kötik. Szerintem mondjuk ennél bonyolultabb a dolog, mert ahány “mutáns” annyi képesség. És még családon belül sem egyetlen képesség öröklődik. A saját családomban az alakváltás sem egyforma - fűzött egy kicsit kimerítőbb magyarázatot a korábbi rövid válaszhoz. Még mindig óvatosan fogalmazott. A kérdésen viszont elgondolkodott. - Ameddig csak vissza tudjuk vezetni, a családunk alakváltó. Szóval minimálisan is párszáz éve történhetett valami, vagy mindig is képesek voltunk rá - vállat vont, próbálta lazán kezelni. Bár igazság szerint egy kiváló kutatási témának tartotta. Nagyon érdekelte volna a válasz erre a talányra. Ahogy arra is, miért pont ő volt képes érzékelni a mágiát? Csak a macskalét hozta magával, vagy tényleg volt egy mágus vagy boszorkány a családfán? Kíváncsi lett volna a válaszra.
Ahogy a kis játékuk megoldására is kíváncsi lett volna. Először ugyan megütközött, hogy nem kapott egyenes választ az apró reakciók után sem. De valahol örült, hogy inkább rávezetik a válaszra, mintsem készen a kezébe adják. Azért persze akadtak megjegyzései.
- Az alakváltó megvolt - mutatott rá óvatosan. - Ettől még fenntartom, másképp vagy az, mint én. Talán épp az emberi oldallal keveredés volt kevesebb? - gondolkodott el hangosan. Aztán lehunyta a szemét, hogy kövesse az iránymutatást. A levegőbe szimatolt, koncentrált a szagmintára. Valamiért sosem gyűjtögette és katalogizálta őket tudatosan. Most kezdte csak igazán érzékelni, ez mekkora helyzeti előnyt jelenthetett volna számára. Így viszont gondolkodnia kellett, hogy pontosan milyen állat is lehetett és mikor találkozhatott vele. Abban volt csak biztos, hogy nem az utcán, tehát nem házikedvenc lehetett. De nem is olyasmi, ami csak állatkertben lehetett. Azokban is megfordult már, noha minden idegszála ellenkezett a koncepcióval is. Erdei állat akkor. - Róka? - tette meg tétjeit a logikus magyarázatra. Cicáztak, de biztos volt benne, hogy a vele szemben álló nem macska volt vagy macskaféle. Akkor pedig, az őshonos fajok közül még jellemben talán a róka lehetett az, amelyik ennyire megközelítette, és mégis távol állt tőle.
A könyvekről szóló választ érdeklődve hallgatta. El is mosolyodott rajta. Akkor a korábbi tippje valóban közel járhatott az igazsághoz.
- Akkor közelebb állsz a rókához, mint az emberhez... Nem félúton a kettő között, mint mondjuk én, igaz? - nem tudta megállni a kérdést. Furcsa volt olyasvalakivel beszélgetni, aki az állati oldalához állt közelebb. Vagy talán maga is inkább az volt. A nővérei inkább próbáltak emberek lenni. Ki kisebb, ki több sikerrel. Ő nem értette azt az oldalát az életüknek. Ő annyira együtt lélegzett a macska oldalával, elképzelni sem tudta volna az életét nélküle.
De persze a kedvenceket is érdeklődve hallgatta. Különösen a testbeszédről szóló részre kapta fel a fejét. Számára is sokkal magától értetődőbb volt a metakommunikáció, bár általában a szavakkal sem gyűlt meg a baja. Azért ez mégiscsak megerősítés volt számára, nem csak ő mozgott könnyebben az apróbb, finomabb jelzések világában. Bár az emberek metakommunikációja azért némiképp eltért az övétől, vagy más állatokétól.
- Így érthető. Biztosan sok érdekes témába futsz bele - bólogatott helyeslőn. - Gyakran jársz a polcok között, hogy mi a kínálat? Vagy a visszahozott könyvek is elég felfedeznivalót adnak? - érdeklődött tovább, igazi, kíváncsi cicaként. Őszintén érdekelték a válaszok. Egész felvillanyozta, hogy olyan alakváltóval találkozott, akivel nem állt rokonságban. És nagyon kíváncsi volt arra, ő hogyan élte meg az életet, milyen tapasztalatokat szerzett.
- Oh, igen, első éves biológus hallgató, genetika szakiránnyal - válaszolt az iskolarendszeren belüli helyéről. A folytatáson már picit el kellett gondolkodnia, hogyan is foghatta volna meg. - Az egyetem, ahova járok, a Wakanda Egyetem helyi kampusza egy kicsit speciális eset. Nagyjából illeszkedik az amerikai egyetemi rendszerbe, de azért nem teljesen. Több támogatást kapunk, sokkal diákcentrikusabb. És teljesen nyíltan felvállalják a mutáns fiatalok támogatását és oktatását is. Arról nem tudok, hogy a helyi mágusokkal is lenne együttműködésük, de nem tartom kizártnak. Meglepően befogadó közeg. Még én sem erre számítottam, pedig utána olvastam a sulinak mielőtt jelentkeztem - ismerte el őszintén. Nem gondolta, hogy tényleg ennyire tudták volna közvetíteni azokat az értékeket, amiket az alapító ország állítólag vallott. De ez mondjuk adott neki egy új ötletet. - Ha érdekel, szerintem beülhetnél egy órára. Vagy jelentkezhetnél az ottani könyvtárba is. Biztosan biztonságos közeg lenne számodra is - ajánlotta egy mosollyal. Valamiért úgy hitte, Kyo is megtalálná a helyét a kampuszon, ha valaha el szeretne jönni innen.

I can see you

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Re: Magical Instincts

Shu Kyoko Hétf. Júl. 22, 2024 8:12 am
• doing bad for good reasons •

Lili

& Yoko 

Sunyi róka módjára telepedett halovány vigyor a képemre. Ha fiatalított a kedves beszélgető partnerem, egészen biztos, hogy nem én leszek az, aki felvilágosítja, netalán beavatja, valószínűleg mennyi év, netalán évezred lehet közöttünk. Inkább élveztem ezt a... hízelgően tüneményes félreértést. Arra végképp inkább lehajtottam egy pillanatra a fejem, hogy ne látszódjon, főleg ne legyen zavaró a mosolyom, milyen szerényen fogalmazott a saját és családja erejével kapcsolatban. Ha valaki, én pontosan tudtam, hogy semmi egyszerűség nincs az alakváltásban. Az egész fiziológia átrendezése, egy teljesen másik, mégis működőképes rendszerré, nos. Minden volt, csak egyszerű nem, és fenntartottam ezt az álláspontomat akkor is, ha nem tudatosan, sejtről-sejtre történt az esetében a folyamat.
- Mutáció? - szaladt azért fel a szemöldököm. Egyre jobban meg kellett barátkoznom ezzel a fogalommal, hisz a halandók, különösen kiemelendő az emberek egyre inkább megkedvelték ezt a szót. Bennem mégis visszás érzéseket keltett. Mintha valami nem természetes lett volna, és ez nagyon visszafele simogatta, már-már borzolta az épp nem látható szőrt a tarkómon. - Ha jól sejtem, akkor a kiváltó okát is tudjátok ennek a genetikai elváltozásnak? - kíváncsiskodtam inkább, a fejemben tiltakozásképp, kész litániát zsolozsmázó érvek helyett. -A mutáció általában, legalábbis az én ismereteim szerint, külső hatásra alakul ki, következik be. - talán pont ezt kutatja, és tudatosan, vagy tudattalanul is ezért vonzódott pont a genetikához? Ezt persze még nem kérdezhettem meg, hisz én se szándékoztam ajtóstól és félfástól rontani a házba, ahogy az emberek szokták volt mondogatni. Annak ellenére sem, hogy alakváltók, már ősidők óta éltek az emberek között is! Ha már csak a bőrjárókra gondolunk stílusosan itt Amerikában...
Azt azonban izgalmasan különlegesnek találtam, hogy mennyire csak a mágiám felől közelítette meg a dolgokat, különösen fajtám meghatározását. Az „ősi” elkottyintására előbb fájdalmas felnyösszentésemet kellett, hogy visszafogjam, majd a sumák rókavigyoromat, hisz halhatatlanként koránt sem érintett olyan fájdalmasan az idő múlása, mint ahogy szerettem azt megjátszani. (Igazából inkább tapasztalatnak, mint elmúlásnak éltem meg azt)
-A velem kapcsolatos elhangzottak teljesen helytálló megfigyelések! - engedtem el inkább egy bíztató mosolyt. Egyre magabiztosabb voltam a csimota teóriámban, hát folytattam - Ám nem tudtam nem észrevenni, hogy csak a varázslatomból indultál ki. Nekünk, részben vagy teljesen ragadozóknak meg van az az előnyünk, hogy igazán kifinomultak az érzékeink. Már bemutattad, hogy a tieid is, szóval a mágiaérzékelésed mellett próbálj meg a cica nózidra is támaszkodni, hisz ha nem is bűzlünk, mi alakváltók, ösztönszinten mégis felismerjük egymást. Ahogy én is tudtam, hogy cica vagy, ha a pontos fajtát még nem is sikerült belőnöm. Tedd össze a kettőt. A mágia észlelést, és a fizikai érzékelést! Az illatom, a mágiám és a kisugárzásom alapján mit suttognak az ösztöneid? Milyen állat jut rólam az eszedbe? - türelmesen, kissé oldalra döntött fejjel vártam, vajon megpróbálja-e újra kitalálni róka voltomat. Kellően közel álltunk egymáshoz a természetben, hogy letegyem mellette a voksomat, rá fog érezni-jönni. De ha tényleg én volnék az első ravaszdi, akivel összehozta a sors, azon se esnék kétségbe, hisz akkor majd legközelebb fog már neki kapásból menni ez!
A könyvekre visszatérve megint csak a fején találta a szöget ügyesen.
- Ha ebben az alakomban emberek között is élek, sosem voltam közülük való, és nem is leszek. Nyilvánvaló, tanulnom kell őket, ha meg akarom érteni őket, és nem akarok teljes mértékben lebukni mindenki előtt! - tártam picit szét a kezeimet, de mit tehetnék? Ilyen a kitsune sors, és kellő kíváncsisággal lestük, már Ta Lo-ban is az embereket ugyanebből az okból! - Hmm, ha kedvencet kéne választanom, ez mindig képlékeny fogalom, és időszakosan változik. Jelenleg talán Joe Navarro és Paul Ekman, akik a leginkább lenyűgöznek. Olyan rendszerét alkották meg az emberi viselkedés, pontosabban testbeszédnek, amit még a magamfajták is megértenek. És lévén, az állatvilágban a testbeszéd jóval fontosabb kommunikációs eszköz, mint az emberi társadalomban, közelebb is áll hozzám ennek a tanulmányozása! - Picit talán elfelejtkezve magamról, kezdtem bele a lelkes magyarázatomba. - Emellé izgalmas témának találom a viselkedés tant, és hirtelen ugrással a különböző népek folklórjait is. Kriminológia, pszichológia, kulturális antropológia?  De a történelem, a biológia, és még nagyon sok minden el tudja ragadni a fantáziám, és le tudja kötni a figyelmemet. Szóval ezért a könyvtár! - vigyorogtam jól lakott óvodás módjára, hisz teljesen logikus okfejtés volt ez a fejemben! Arról nem is beszélve, hogy ki fogja itt keresni a történelem leghírhedtebb kitsunéját? Senki! Rejtekhelynek is kiváló volt saját meglátásom szerint!
- Említetted, hogy egyetemista vagy! És ha jól értettem, genetika a szakirányod, akkor biológus? Még nem rég érkeztem ide, és a helyi iskola rendszer nem épp olyan, mint az otthoni... - meg van az oka, nem tanárnak álltam! Nem hiszem, lenne idegrendszerem a mai gyerekekhez... Főleg a kisebbekkel gyűlne meg a bajom, abban szinte biztos voltam. - Mesélnél róla? Erről az egyetemről, és hogy milyen oda járni. Úgy általában iskolába? - Ez azonban érdekelt. Milyen lehet az iskolapadban ülni, és nem a tanári pulpitus előtt ácsorogni. Talán egyszer majd tini alakban én is beiratkozom egybe, kitudja!
 

_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Re: Magical Instincts

Lilia Volkov Vas. Jún. 16, 2024 1:39 pm
• doing the best they can •
YOKO & LILI

Érdekes felismerés volt számára, hogy épp a könyvtáros kisasszony volt a partnere a korábbi fogócskában. De egyáltalán nem félt tőle. Nem, a nő teljes kisugárzása nyugalmat és biztonságot sugallt. Nem kellett félnie ártó szándéktól, vagy a közelben lévő esetleges más veszélytől. És megnyugtatta, hogy Kyo számára sem tűnt elveszettnek.
- Miért lettél volna? Érdekes játék volt. Más még nem adott nekem ilyen kihívást - mosolyodott el az első csodálkozás után. Nem gondolta, hogy illetlen lett volna, ha húzzák még egy kicsit a fogócskát. Legfeljebb a könyvtár többi alkalmazottjának és látogatójának lehetett volna furcsa ez a kis játszadozás a polcok között. - Amerika a népek olvasztótégelye, a legtöbbeknek szerintem csak a családi legendárium szerint akad őshonos őse - legyintett gyorsan. Még a családja mexikói ágánál sem volt biztos abban, hogy volt. Egyedül az alakváltás miatt gyanította, hogy valahol lehetett. Meg aztán mi számított őshonosnak? Az 500 éve itt élő famíliák, vagy csak az annál jóval régebbiek? Erre még Lilia sem tudott volna válaszolni.
Kyo okfejtését mindenesetre érdeklődve hallgatta. Az üdvözlő gesztust, a meghajlást, szinte reflexből ismételte el. Ő sem akart illetlen lenni, éppen ezért próbálta a mozdulatot tökéletesen lemásolni. Nem sikerült neki, de ügyes próbálkozás volt. És remélte, hogy az igyekezet volt az, ami igazán számított ebben az esetben.
- Már egészen jól veszem az új ismerősök képességeit. Bár ezt nem tudhattad... Nem zavar, ha tegeződünk, ugye? - kérdezett azért rá a biztonság kedvéért. A közvetlenségből feltételezte, hogy szabad, de azért jobb volt biztosra tudni. Tudta, hogy az ázsiai kultúrák nagy hangsúlyt fektettek a tiszteletre. Nem akarta volna az új ismerőst véletlenül megsérteni. - Egyszerű alakváltó, a családom szerint mutáció, sokadik generációs - adott óvatos magyarázatot saját magára, egy aprócska mosollyal. Más kérdés, hogy ő a lénye elválaszthatatlan részének tekintette és sosem harcolt ellene. Bármikor felvállalta a közeli barátainak és a családjának, hogy félig macska.
A kis kihívásra ravaszkás mosoly kúszott az arcára. A levegőbe szimatolt, és elkezdett apró ívben sétálni Kyo körül. Incselkedett, a korábbi játékot viszonozva.
- Hasonló, mint én, de mégsem. Több, más. Ősibb - fűzte hozzá egy bocsánatkérő mosollyal. Nem akarta leöregezni, elvégre kifejezetten fiatalnak tűnt, nála nem olyan veszett sokkal idősebbnek. - Mágikus, de nem úgy, mint a varázslók. Az ő mágiájuk éles, emberi. A tied sokkal természetközelibb, simább - adta meg a válaszát a kérdésre. Ennél pontosabban nem tudta belőni. Vagy legalábbis megfogalmazni. Mivel sokáig ellenállt a mágia érzékelésének – és még most is fenntartásokkal kezelte – a szavak többnyire elkerülték. - Szóval, mi lennél valójában? - kíváncsi volt a helyes válaszra. És arra, mennyire közelítette meg az igazságot. Akár egy tesztnél. A saját tudása egy dolog volt, de mindig érdekelte a helyes megfejtés, ha megfoghatatlannak tűnő kérdéssel találkozott. Ez legalább nem olyan feladvány volt, ahol minden válasz valahol helyes, de egyik sem az, amire a tanár gondolt.
Hasonló okokból érdekelte Kyo ajánlása könyvek terén is. Vajon óvatosra tervezte venni és a genetikai könyvek közül ajánl valamit? Vagy valami személyeset? Netán olyasmit, ami újabb nyom lehetett a természetét illetően? A szavakkal való finom játékot Lilia még tanulta, de ez egy biztonságos közeg volt az első leckéhez.
- Szóval az emberek lelki világa, rejtvények, és miért ártanak egymásnak az emberek? - kérdezett vissza a választ hallva. Érdekes választások voltak. Határozottan felkeltették az érdeklődését. - És van kedvenc könyved is ezekben a műfajokban? - még csak most kezdte a kíváncsiskodást. Érdekelte volna, miért pont ezeket az olvasmányokat választotta a könyvtáros kisasszony. A genetikával ő saját magát is szerette volna megérteni. A mutánsok létét, és hogy miért különböztek ennyire egymástól is. Volt-e valami genetikai kódja a különböző mutációknak. Éppen ezért érdekelte, Kyo mi okból választotta a saját műfajait. Egyszerűen csak szórakoztatták, vagy a megértést szolgálták? Volt egyáltalán bármi más a háttérben.
- És hogy-hogy egy könyvtár New Yorkban? Nem sértésből. Csak különös választás - érdeklődött tovább. A korábbi beszélgetés alapján kezdett kicsit merészebben kérdezni. Személyesebben. Ez sokkal jobban szolgálta a másik fél megismerését és megértését szerinte.

I can see you

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Re: Magical Instincts

Shu Kyoko Szer. Márc. 13, 2024 1:44 pm
• doing bad for good reasons •

Lili

& Yoko 
Kibírtam, hogy ne látszódjon rajtam a jó kedélyem, míg felajánlottam a segítségemet. Látszódott, hogy zavarba jött valamennyire a hirtelen megjelenésemtől. Vagyis vagy fiatal még, vagy nagyon jó színész. Ehhez, hozzá vettük, hogy iskolát emlegetett, ami megint csak lehetne elterelés, de én mégis jobban hajlottam arra, hogy egy kiscicával találkoztam. Egy kiscicával, akit láthatóan a genetika nyűgözött le, mint tudomány. Parányi hümmentéssel léptem oda a polchoz, hogy végig pillantsak a felhozatalon. Izgalmas szakirányt talált Lilia magának. Olyasmit, ami fajtámból fakadóan engem is érdekelt már matuzsálemi idők óta. Bár inkább gyakorlati úton kutattam az ilyesmit. Most nem is ezt tartottam lényegesnek. Pontosan figyelemmel kísértem a pillanatot, amikor rám próbált a játékunkban. A bizonytalanság, majd a felismerés is csodaszépen érződött az illatából. Csak a könyvespolc fele somolyogtam, amint realizálta ki vagyok, egyből közvetlenebb lett! A kérdése azonban meglepett.
- Nem tűntél elveszettnek egy cseppett sem. - próbáltam óvatosan fogalmazni, hisz a nekomaták mellett megtanultam, hogy a fiatal cicák lelke érzékeny. Nem csak a nagymacskák sajátja volt a cicaegó, és ők így voltak tündériek. Ettől még véletlenül sem akartam vérig sérteni a meggondolatlan csacsogásommal. - Viszont attól féltem, én lennék illetlen, ha tovább húzom a játékot! - perdültem meg a tengelyem körül, hogy újra a szemeibe nézhessek. - Azt hiszem látható rajtam, hogy nem őshonos lény volnék ezen a kontinensen. - intettem a saját, igen csak eltéveszthetetlenül ázsiai fizimiskám felé. -Meggondolatlanság lett volna tovább incselkednem, holott te vagy itthon. Természetesen észrevétlenül lapítani sem akartam és nem volt más ötletem, hogyan tudnám felhívni a figyelmedet anélkül, ne ijesztenélek el, vagy csinálnék bolondot magamból. Köszönteni akartalak, mint frissen érkezett az itthonit. - Hajoltam meg parányit, még ha ez inkább otthon volt bevett gyakorlat, akkor is. - Már csak az a kérdés, hogy micsoda lehetek. Kérlek, nézd el nekem a kíváncsiságomat. Én érzem rajtad, hogy valamilyen cica féle vagy, noha legalább olyan szinten érződik az ember is. Érdekelne, vajon én minek tűnök a te szemeidben? - végre hagytam, hogy az a ravaszkás, enyhén pimasz mosoly ténylegesen elfoglalja az ábrázatomat. Az ilyen kérdésekre adott válasz sok mindent el tudott árulni a másikról. A koráról, mennyire tapasztalt, csak ifjúnak látszik, vagy tényleg az!
Az már onnantól nem volt kérdés, hogy ügyesen érezte a természetfelettit, bár inkább lehet jobb, ha úgy mondjuk, emberfelettit, hisz a saját lényemet ugyanolyan természetesnek vettem, mint bármi mást ezen a földön. A műanyagot leszámítva! Szóval onnantól ténynek vehettem, különösen élesek a cicaérzékei, hogy elfogadta a felkínált játékot, már a könyvtár ajtajából. A tehetségét is bizonyította, idáig tudta követni a nyomvonalat.
Mindemellett érdekelt az is, mennyire ember? És mennyire macska? Na meg pontosan milyen fajta lehet? Úgy éreztem, hogy még egy sziporkázón érdekes játék előtt álltunk, mire mindenre fény derülhet, és boldog örömmel néztem elébe ennek az izgalmasnak ígérkező nyomozósdinak. Addig is lelkesen gondoltam végig, vajon mi lenne az a könyv, amit ajánlhatnék neki. Biológiát, de genetikát különösképp saját tapasztalatból, alakváltás útján tanultam. Természetesen, mint könyvtáros, tudtam merre keressem az ilyen szakolvasmányokat, de nem ez volt a szabadidős választásom.
-Ha a saját kedvelt könyveimre gondoltál, én elsősorban a pszichológia és a krimi, na meg ezek szerelem gyerekénél, a kriminológiánál szoktam szemezgetni, ha kikapcsolódásra vágyom - nem egyszerű dolog a rókának ember módjára viselkedni! Tanulnom kellett, mind megfigyelés, majd amikor maguk az emberek is kezdték tanulmányozni, mitől lesznek azok, akik, kedvelt olvasmányaim közé kerültek ezek. De ha erre volt kíváncsi, alapoknál kezdtem. Atkinson, Erikson, Navarro.
 

_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Re: Magical Instincts

Lilia Volkov Pént. Márc. 08, 2024 12:13 am
• doing the best they can •
YOKO & LILI

Valahogy a Manhattan-i könyvtár volt az utolsó hely, ahol a mágiával való találkozásra számított. Azt rögtön tudta, hogy ez más mint az eddigi tapasztalatai. És úgy követni, vadászni rá, és a nem emberi szagminta forrására, hogy nem az élete múlt rajta – nos, ez is egy új tapasztalat volt. És ha igazán őszinte akart lenni magához, valahol kifejezetten élvezte ezt a fajta fogócskát. Végig tudta, hogy biztonságban van, akármennyire is nem találta meg a forrást. Incselkedett vele, nagyon jól tudta. Mintha kifejezetten invitálta volna erre a játékra őt a másik fél. Akárki vagy akármi is volt.
A könyvtáros kisasszony érkezése zökkentette ki a játékból. A gyors csekkolás után legalább azt tudhatta, hogy nem annyira, felfedje cicafüleit. Ezt a lelke mélyén elégedettséggel nyugtázta - tök ciki lett volna még egy könyvtárban is lebukni. Odahaza Romy előtt is eléggé kínosak voltak azok az első percek, mire összerakták a képet magukról és egymásról. Nem akart nyilvános helyen ismétlést. Na nem mintha ne lettek volna már a lakótársaival kalandjai, de azért mindennek volt egy határa.
- Nem tesz semmit, csak nem hallottam az érkezését... - válaszolt zavartan a kisasszony mentegetőzésére. Túlzottan is lekötötte korábban a mágia és a szag forrásának keresése. Mostanra már egészen feldolgozta, hogy néha vadászkopóként viselkedett, akkor is, ha továbbra is vércikinek érezte szagmintákat követni. Az agyának az emberi fele ezt azért nehezen fogadta el.
Már épp válaszolt volna, amikor eljutott a tudatáig a megjegyzés. Megszólította? Hiszen nem szólította őt meg korábban könyvtáros hölgy, csupáncsak mögé került. Méghozzá nesztelenül. Ez egy kissé óvatosságra intette és ki is zökkentette a korábbi vadászatból. Óvatosan bólintott. Valóban keresett valamit. Vagy valakit. De pont emiatt nem akart hirtelen prédává válni. Nem tudhatta, az incselkedőn kívül figyel-e más is.
- Lilia, de a legtöbben csak Lilinek hívnak - mutatkozott be ő is, miközben elfogadta a kézfogást. Egyelőre elkönyvelte Kyo-t olyasvalakinek, aki nem jelentett rá veszélyt. Ártó szándékot továbbra sem észlelt felőle, emiatt pedig még mosolygott is.
- Oh, ennyire nincs pontos célom. A genetikai könyveket akartam megnézni. Az egyetemi könyvtárban a tankönyveket mostanra biztosan kivették a vizsgák miatt, én meg inkább olyasmit akartam keresni, ami azt kiegészíti - kezdett csivitelésbe, kicsit saját magát is egy felszabadultabb állapotba helyezve. Próbált visszazökkenni a valóságba, vagy legalább megkeresni azt az egészséges határvonalat az ösztönei és az emberi oldala között a korábbi nagy zuhanás után. Túl élesen kellett váltania az előbb. - Nem gond, ha nem csak száraz tényadatok vannak benne, de szerintem a genetika mindenhogy érdekes. Kicsit iskola, de most inkább saját érdeklődés. Ebbe az irányba szeretnék szakosodni, nagy baj lenne, ha nem érdekelne - válaszolt a többi kérdésre is, bájosan mosolyogva hozzá.
Aztán beleszimatolt a levegőbe. A kizökkenése óta most először. Eddig óvatoskodott a hölgy hirtelen megjelenése miatt, nem merte érzékelni azt, amit a receptorai tökéletesen fogtak: az előtte álló volt a különös illatanyag forrása. Kis koncentrálással azt is be tudta lőni, hogy az ismeretlen, újfajta mágia is tőle származott. Hirtelen értelmet nyert, mit is értett Kyo korábban a megszólítás alatt. Ezek szerint tényleg játékos fogócska volt, incselkedés. Egy picit fülelt, hall-e bárki mást a közelben. De a természettudományi részleg csendes volt, közel-távol nem volt senki.
- Hogy-hogy megkerestél segíteni? Ennyire elveszettnek tűntem? - tette fel a saját kérdését ő is. Nem volt benne semmiféle számonkérés. Csak kíváncsiskodás. Már nem volt jelen, Kyo felől pedig szemernyi ártó szándékot sem érzékelt. Nyugodtan engedhetett a lénye kíváncsi macska oldalának. - Van olyan könyv, amit ajánlanál? Nem feltétlenül biológia vagy genetika - tette hozzá kíváncsiságból. Ha már egy könyvtárban voltak, és a másik fél sem volt teljesen ember... Kíváncsi volt, a választása rávezetés lett volna-e, vagy inkább valami személyes kedvenc.

I can see you

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Re: Magical Instincts

Shu Kyoko Hétf. Feb. 12, 2024 7:22 am
• doing bad for good reasons •

Lili

& Yoko 
Felettébb óvatos róka voltam, mióta ide költöztem, a tengeren túlra. Alapvetően ösztönös nálunk, hogy nem szívesen mutatkozunk mások, különösen nem a halandók előtt, de idegen helyen, ez még jobban felerősödik. A költözésem óta, valamilyen szinten egy ilyen mindenre felkészült, ugrásra kész állapotban léteztem magam, és a környezetem miatt egyaránt. Kétlem, hogy a helyiek is tudtak volna mit kezdeni, egy random nyári – esetünkben tél esti Hyakki Yako-val.
Így nem csoda, hogy a rejtélyes idegen, ahogy belépett a könyvtár ajtaján, egyből foxtrottra zendített minden érzékem. Éreztem az illatáról, hogy nem ember. Vagy legalábbis nem teljesen az. A tüneményes nekomatákat juttatta az eszembe. Kellemesen bizsergető izgatottsággal vártam, mit is fog az ismeretlen cica csinálni. Merre veszi majd az irányt? Észre veszi-e a jelenlétemet. Egyáltalán milyen idős cicáról lehet szó? Kölyök még, vagy csak fiatalnak tetsző? Rengeteg kérdés futott át, egymással kergetőzve az agyamon.  De türelemre intettem a versengő gondolataimat. Helyette picit átengedtem magam az amúgy erősen visszafogott játéknak. Elnyomtam egy mosolyt, ahogy éreztem, hogy az én részlegem felé vette az irányt. Vajon érezte a jelenlétem, vagy szimplán csak itt volt a kötet, amiért érkezett?  Hagytam, hogy az energiám, épp csak annyira elszabaduljon, amennyiben érzékeli a lány, utat mutasson neki hozzám. Rendeztem az ábrázatomat, mire belépett az ajtón, nyoma sem volt a korábbi, lelkes vigyoromnak.
Az udvarias köszönésére, egy professzionális, semmit mondó mosollyal biccentettem, és hagytam, hogy tegye a dolgát. Észrevétlenül követtem nyomon, hogy merre is van épp. Nem úgy tűnt elsőre, hogy miattam jött volna pont ide. Ez persze nem jelentette azt, hogy én ne üdvözölhetném majd! Illedelmes rókának nevelt anyám, majd atyám, ha ez nem is mindig látszott. Én voltam a viszonylag frissen érkezett, úgy illett, hogy beköszönjek a helyieknek!
Amint a társam visszatért a pulthoz, némán indultam meg a polcok közé. Néma játékra készültem. Továbbra is hagytam, hogy az energiám, épp csak annyira érezhető legyen, ami még kicsit sem zavaró a halandóknak, de a lány észrevehesse, és fogócskára invitáltam.  Ritkán szoktam préda szerepben tetszelegni, de azért reméltem, hogy elég ügyesen fogom hátra hagyni a nyomomat, ne legyen nehéz követni. Bevezettem így, az egyik eldugottabb részére a könyvespolc labirintusnak. Nem akartam szemtanúkat az első bemutatkozásunknak.
Elégedetten láttam, hogy jött utánam,  játékos cica módjára. Itt már biztosra vált a számomra, hogy érezte ő a jelenlétem, csak legfeljebb nem azonnal sikerült beazonosítania. Vagyis hozzám kötnie a természetfelettit. Ügyesen próbált meg elkapni az egyik sornál, legalábbis meglepni, ám az igyekezetét kihasználva én kerültem mögé.  Látványosan meglepődött a hirtelen megjelenésemen. Reméltem, hogy nem sikerült annyira horror filmesre a belépőn, itt baja essék!
- Ne haragudj, nem akaratalak megijeszteni! - oké, picit lódítottam, de a szívbajt tényleg nem szerettem volna ráhozni! - Nem jöttél tiltott részlegre, nem ezért szólítottalak meg. Szimplán úgy tűnt, hogy keresel valamit - vagy valakit. Legalábbis reméltem, hogy nem csak én magyaráztam bele az egészbe a fogócskánkat - Ha tudok, szívesen segítek benne! Szólíts nyugodtan Kyo~nak - nyújtottam a kezem üdvözlés gyanánt. Úgy láttam, hogy itt Amerikában ez volt szokás. Számomra különös hagyomány volt ez, de ki voltam én, hogy kritizáljam a helyieket. Amennyiben elfogadta a kézfogásomat, folytattam. - Milyen fajta könyveket szeretnél? Téma? Író esetleg? - mosolyogtam rá teljesen ártatlanul. A biológia részlegen voltunk, és ha csak nem az én kedvemért jött ide, akkor legalább a tárgy meg volt, miben kutakodjunk. - Iskola, vagy saját kíváncsiság? Picit olvasmányosabb írásra vágysz, vagy főleg a tények érdekelnek jobban? - faggatóztam tovább, lelkesen figyelve minden mozdulatát. Kíváncsi voltam, hogy mikor jön rá, ha magamtól nem mondom, hogy eleddig engem kergetett a sorok között!

_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Magical Instincts

Lilia Volkov Csüt. Feb. 08, 2024 8:20 pm
• doing the best they can •
YOKO & LILI

Közeledtek a szemeszter végi vizsgák. És bár Lilia egy percig sem kételkedett abban, hogy a Wakanda Egyetem könyvtárában is megtalálna minden szükséges felkészítő anyagot, de egyrészt a csoporttársai és a felsőbbévesek is arra hajtottak, másrészt érdekelte a Manhattan-i könyvtár felhozatala is a témában. Kíváncsi volt, talál-e ott valami újat, valami érdekeset. Ezért a délelőtti edzés után arrafelé vette az irányt.
Már belépve érzékelte azt a különös, megmagyarázhatatlan bizsergést, amit legjobb tudomása szerint mindeddig csak mágia és varázslat közelében érzékelt. Ahogy azt is érezte, hogy ez nem az a fajta, mint amit megszokott. Teljesen másképp rezonált a levegőben, mint amit például Niel-től megszokott. Kevésbé pattogott a levegőben, sőt, valahogy természetközelibb, picit misztikus volt. Maga az érzés is sokkal rejtelmesebbnek tűnt, már-már óvatosnak és rejtőzködőnek. Viszont egyáltalán nem érezte fenyegetőnek. A kíváncsiságát felkeltette, de jobbnak látta nem a nyomába eredni. Sem annak a megfoghatatlanul különös illatnak, ami társult a varázslathoz. Inkább csak udvariasan, halkan köszönt a könyvtárosnak, és elindult a polcok között.
A biológia részleget kereste, azon belül is a genetikai köteteket. A számításai helyesnek bizonyultak: senki nem járt errefelé, elhagyatott volt ez a részleg. Ösztönösen igyekezett nesztelenül lépkedni, nem akarva megzavarni a könyvtár ezen részének nyugalmát. Csak a közelben lévő varázslatosság csigázta az érzékeit. Az egész kezdett játékra hasonlítani. Mostanra összerakta az illat eredetét is: nem teljesen emberi. Ez csak még izgalmasabbá tette. Nem érzett ártó szándékot vagy vérszomjat, így hát tényleg sikerült játékos kergetőzésnek betudni az egészet. Azt tervezte, hogy megkerüli az egyik polcot, és úgy találja meg a másik felet, kicsit felborítva a játékszabályokat. De mikor átnézett a szomszédos sorba, az üres volt. Ez némiképp csalódottsággal töltötte el, de vállat vont, és visszalépett az eredeti sorba. Csak hogy szembe találja magát a könyvtárossal.
- Dios mío... - kapott a szívéhez, és sebesen ellenőrizte, a fülei még mindig emberi alakban voltak-e a kobakjához nőve. Megkönnyebbülten sóhajtott. - Bocsánat. Zárolt részlegre értem? Ha igen, akkor máris visszamegyek - szabadkozott azonnal. Kész volt elhagyni a területet, mielőtt rendbontáson kaphatták volna. Pedig érdekelte volna a különös érzés forrása. Tudta, hogy itt van valahol.  

I can see you

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Shu Kyoko a Nap Hősének tart

Re: Magical Instincts

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.