Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Wings Of War

Kedd Ápr. 02, 2024 10:45 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Elmosolyodom, kissé szégyellem, de legendás szörnyekkel még nem volt dolgom, így kissé zavarba jövök. Jó lenne eldicsekednem, de csupán apám hőstettei, vadászatai, és trófeái legendásak, nem az enyémet. Még. Ugyanis minden álmom világot látni, és megtapasztalni ezeket, hogy én is tudjak ilyenekről mesélni.
- Sajnos semmi különleges, legendással nem volt még dolgom. De szeretnék én is így hírnevet szerezni egyszer. Apámnak vannak megannyi trófeái, és történetei. - mondom büszkén. Igen mióta úgy döntöttem vissza térek a vadászathoz, azóta az álmaim is vissza álltak.

- Attól függ kit hívsz pokolbélinek. A démonok nem igazán, ritkák. Teljes valójukba nem igazán tudnak ebbe a dimenzióba átjönni, de manapság egyre többet találkozni, megszállnak valakit. Kisebb démonok át tudnak jönni, de számuktól függően egyszerűbb elkapni. Nem kell megijedni, nincsenek ott minden sarkon. Általában ők célzottabban támadnak. - mint Danny-re. - De amik ránk támadtak, azok is valamik, amik onnan származhatnak. - sóhajtok, nem valami jó jel, főleg hogy sokan voltak... valószínűleg fészkük is van már itt.
- Tehát a Vikingek is olyanok, mint bármely más emberek: monogámok tudnak lenni, ha megtalálják életük párját. - vigyorgok. Manapság is sűrűn váltja ember a párját, ha olyan fajta, és nem találta meg az igazit, ez nem valami egyedi dolog.
- Ezt öröm hallani, látszik is rajtad, hogy boldog emberke vagy. - kissé játékos a hangom, ne vegye sértésnek, mert őszintén csodálom. Tényleg vidám, tényleg élettel teli, és ilyen egy teljesen boldog ember tud lenni.
Melegség tölti el szívemet, ahogy beszél a lányáról. A szemem egy pillanatra bekönnyezik, főleg, mikor az enyémet is megemlíti. Büszke lenne rám? Büszke volt rám? Ezt már soha nem tudom meg.
- Nagyon szép, hogy ilyen büszke vagy rá. Jó fejnek tűnik. - máskor, egy másik életbe talán meg is ismerném. A korán természetesen elnevetem magam. - Hát figyelj, én tuti 1000-től amúgy is megállnék a számolásban. - el se tudom képzelni milyen lesz ennyi ideig élni. Egyáltalán akarom e. Apám a kővel több száz évig elélt. De nekem nem szervezetemben van, és egy darabot adtam az öcsémnek is belőle. Nem hiszem, hogy ez örök, vagy hosszú életet biztosítana nekem, hogy szintén eddig éljek.
- Minél többet beszélsz a lányodról, egyre szimpatikusabb.  Akkor ezek szerint, nálatok általában nem ti választjátok meg kihez mentek? - őszintén érdeklődök. Tudom a vikingeknél is gyakori volt az elrendezett házasságok, de  ha jól tudom szabadon is dönthettek. Bár gondolom ez is a pozíció függő, a Jarl feltételezem ugyan úgy nem vehetett el akárkit.
- Akkor nagyon jó dolga van a lányodnak,  gondolom ezért is tesz meg mindent azért, hogy büszke lehess rá. - egy boldog gyerek, ugyanis nem lázad. - Köszönöm, hát meglátjuk, őszintén szólva, én a szerelmet vagy mit, rég elengedtem... - ismét valamiért Danny képe villan be, legszívesebben megráznám a fejem, mint egy rajzfilm karakter, hogy kirázzam őt belőle.
- Erre is azt tudom mondani, hogy vadász válogatja, ki milyen típusú fegyvert használ. A modernesítés folyton benne van a fegyvereinkben, egy ívelt kalózpengét is használhat valaki modern fémmel, vassal, szenteltvízzel átitatva, rúna faragványokkal. Vannak bombáink is, riasztóink. Folyamatosan fejlődünk, de mindenkinek megvan a saját stílusa ami egyedivé teszi, ami a fegyver használatot illeti. Láttam már fénykard szerűséget is például, de nem lett jó vége, az idióta levágta a saját karját. - forgatom a szemem. Jogosan lehet mondani, hogy a vadászok nem százasok.
- Nehéz volt a lányának lenni, máig az ha nem menekülök el. De voltak elvárások velem, és az öcsémmel szemben. Hamarabb terepre mentünk, hamarabb elkezdtük a kiképzéseket. Jóformán a gyerekkorunk nekünk kimaradt. Létezik, létezett vadász tanács. Legfőbb vadászokból állt, apám válogatta őket. Legerősebbek kerültek be, mindenki más stílusú.
Fogalmam sincs ez jelenleg, hogy működik. Azóta várom anyám levelét, melyben haza hív, hogy átvegyem apám helyét. Nem tudom, hogy haragszik e, vagy csak időt akar nekem hagyni, amíg rá nem jövök, hogy ezt nekem kell megtennem, magamtól.
Hát igen én is jobban eltudtam volna képzelni festményeket, virágokat a falon. Bár volt ezekből is, de csekély számban, anyám azért próbálta otthonossá tenni a vadászlakot.
- Tehát, ezek szerint megtetszettek a lőfegyverek. Én is szeretem őket, inkább preferálom a távoli harcot, annak pedig elengedhetetlen kelléke. Főleg a puskát szeretem, azzal aligha lehet hibázni. Viszont kétségkívül a rakétavető se rossz választás, ha nem akar hibázni az ember. Azt én még ki sem próbáltam. - esek gondolkodóba. Ilyen téren talán tényleg maradi dolgokat használunk, bár tény és való, hogy mikor használja egy vadász ? Szép lenne egy trollt le rakétavetőzni, aztán elárasztanak a darabkák...
- Uh igen? Ez jól hangzik, ez tök jó, hogy másik univerzumból jöttél, és így megbíznak benned, hogy előadást tarts. - mosolyodom el, mindig meglepnek az emberek, bár az is lehet én vagyok teljesen bizalmatlan.
- Köszönöm. - nevetek a Buffy-n. - Ő, őszintén szólva nem igazán szoktam megenni a szörnyeket. - lepődök meg, ez nem igazán jutott még az eszembe. - Én nem kísérleteznék vele, ki tudja milyen méreg anyagot tartalmaz. - bár tény, és való, hogy fogalmam sincs Volstagg gyomra, és szervezete mit tud feldolgozni.
A füst egyre aggasztóbb, és sűrűbb.
- Látni nem, de sűrű szárnycsapkodásokat mintha hallanék. - előkészítem a tőrömet. - Aztán lehet denevérek.. - nem is tudom melyiknek örülnék jobban.
A barlangból hirtelen előjönnek ismételten pár darab abból a démonbogárból. De töredéke annak, mint amennyien voltak az állomáson, szinte azonnal meg is szabadulunk tőlük.
- Fuh.. akkor most a barlang?- nézek rá, kissé irtózom a borárszerű szörnyektől, ráadásul ez valami új, nem tudom mi fog minket bent várni. Kíváncsi vagyok, de azért undorodom is.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:18 pm
ELSA & VOLSTAGG


Legalább atyjai tetteire büszke. Szívesen hallgatnék ezekből is párat, de az imént úgy látám, nem akara beszélni öregéről.
- Az én világomban egy ízben megszállák a démonok New Yorkot és az embereket, hősöket, de még a leghétköznapibb tárgyakat is gonosztevővé változtaták. Ehelyütt miféléket kell még pokolbélinek hívni?
Itt kevesen támadnak és célzottan. A moszkítók alacsonyabb rendűek lehetnek, de tán aggasztó lehet jelenlétük.
- A viking nép a középkori Norvégiában olyfélét is mívelt, hogy egy pár egy pár vala ugyan, de kit megkedvelének, azt beengedék heverőhelyükre egy éjszakára és így születének gyermekek innen is, onnan is. Én ezt sem kedvelém és Hilde sem.
Tanulának tőlünk Midgard népei, de nem mindent.
- Hisz csupán a boldog harcos tud igazán nagy győzelmeket aratni és családjában is helyt állni egyszerre!
Lám, mily meghatódást mutata a leányka. Tán azt érzé, ahogy őreá gondol önnön apja? A könnyeket nevetés váltá fel, midőn leányom életkorát emlegetém.
- Felénk dicsőség minél magasabb kort megélni és az érett nők igen nagy tiszteletnek örvendenek. Egy évezred után már majdhogynem annak számítanak. Midgardon nem így vala, itt az ifjúság után áhítoznak még azok is, kik nem élemedett korúak. Remélem, te nem tartasz attól, hogy értékedet veszítenéd néhány évtized alatt, hisz nem így lesz, bizton mondhatom!
Szavaiból úgy veszem ki, szüksége van némi gyámolító szóra.
- Óóó, az mindössze uralkodók esetén fordula elő, ha be akarák házasítani leányukat egy másik királyi vérvonalba! Az asgardiak maguk választják meg párjukat. Sem nőt, sem férfit nem kötelezhet frigyre senki. Többnyire a férfiszívben születék meg az első lépés gondolata, de Gudrun leányomban a férfiszíveknél elébb születék meg e gondolat és ő maga kezdé az udvarlást.
Való igaz, hogy hasonló lehet Midgard Buffy-ja is, ezért nyeré el tetszését, ahogy leányomról regélek. A szerelem elengedésére csodálkozva tekintek rá, de nem hengerelem le azzal, hogy még tovább feszítem a téma húrjait.
- Fénykard? Star Wars-szereplőnek érzé magát a vadász? Kedvelem azt a mesét, legfőképp az űrkalózból hőssé és egy hercegnő szerelmévé avanzsáló Han Solo figuráját, ki még halála után is képes jóra fordítani a szörnyűségeket fiának küldött üzenetével.
Tán meglepő, hogy ily modern történeteket is ismerek, de Midgardról ténylegesen minden érdekel.
- Meg akarám ismerni a távolsági fegyvereket és tetszének, való igaz, de az én műfajom a közelharc. Termetemnek köszönhetően tehetséges is valék benne totyogó koromtól fogva. Vadászokhoz viszont illik a puska. A hosszú íjakat szereted-e? Hátból kifeszíteni a húrt és pendülésének muzsikaszavával látni a röppenő nyílvesszőt, mi kellő erővel pusztító hatással van a szörnyekre, az művészet. A számszeríj hasonló szépség.
A rakétavető Elsa számára sem vonzó. Meg is értem.
- Szavaim előtt éppúgy meghajolnak az emberek, mint bárdom előtt a balga gazfickók.
Nem vala kérdés, hogy előadást tarthatok. Két mondat után látám a szemekben, hogy megköténk a szerződést.
Orcámra csalódás ül ki, hogy a lények nem ehetőek. Eszembe ötlék viszont egy másik gondolat.
- Ezek mérgezőek valának? No hát akkor meg kell tudakolnunk, hogy nem csípének-e meg valakit az emberek közül, mielőtt a vaskígyó peronjáról elmenekülének. Tenmagad bizonyosan nem fertőződél meg? - kérdem a sebesülésére mutatva.
A füsttel kicsalhatjuk és összezavarhatjuk a démonszúnyogokat. Már minket is zavar a felleg, mi csípi a szemet és csavarja az orrot. Igyekszem lecsapni azt a néhány előtörő röpködőt, mi kerge mód száll elő a barlangból.
- Bizony be kell...
Belém szorul a szó, ahogy a tűz fényében meglátom, mi történe a sziklanyílásban. Egyre több rovar röpköd, kört alkotnak, nagy rajt, még nagyobbat és...
- Ilyet még az én szemeim sem látának, pedig megjárám a Kilenc Világ mindegyikét és a tizediket is! Akkora alakká állának össze, mi nagyobb a jégóriások királyánál is.
Némileg berezelek és azt keresem, hogyan tudnék kereket oldani anélkül, hogy Elsa-t cserben hagynám. Sajnos nem láték erre módot, ezért a hatalmas humán alakká összeállt rovarrajra, mi kezét felénk nyújtja, lesújtok a bárdommal. Csuklóból csapom le a kezét, de nemsoká még több szúnyog röppen oda, hogy új markot alkosson neki.
- Van-e tarsolyodban egy jó furfang ily teremtmény ellen, Midgard Buffy-ja? - kérdezem, miközben a lény lábát akarom elcsapni, hogy legalább földre vihessem.
What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 59
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Ápr. 16, 2024 9:51 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Csöndben hallgatom történetét, vagyis élménybeszámolóját, vagy minek mondjam. Mint említettem már többször is, igencsak lenyűgöz a norvég mitológia.
- Élmény a történelem egy darabját első közből hallgatni. - vigyorodom el. - Igen, az is tetszik náluk, hogy a nők egyenrangúak.
Sokat olvastam  témáról, sorozatokban is eléggé nyilvánvaló volt, hogy valójában a nyerségükön kívül a vikingek nem voltak ám annyira barbárok. Na jó, harcok közben talán igen, mert tudták mi vár rájuk ha elesnek, és félelem nélkül keményebb harcosok voltak.
- Eléggé figyelemre méltó, és hát még a vikingeket tartották barbárnak. Keresztényes okkal dúrvább dolgokat műveltek "Isten" nevében. - rázom a fejem. Az egyházról mindig is megvolt a véleményem. A hit nálam eléggé érdekes téma.
- Akkor ebben is szerencsések vagytok Asgardiak. Ami a választási lehetőséget illeti, meg az isteni létet. - forgatom a szemem. Nagyon hálás vagyok neki, hogy ilyen részletesen beszámolt. Nagyon jó hangulatot adott a tábortűz mellett, és sokat megtudtam róla, és a vikingekről. Fene gondolta volna, hogy az estém ilyen kanyart fog venni.
- Star Wars, mese? - körbe nézek riadtan. - Ezt jó uram jobban teszi ha halkan mondja, még valaki meghallja. - nevetek fel, célozva a star wars fanokra. Én is mindet láttam, és szeretem, de nem mondanám magam túl nagy rajongónak, de bírnék egy fénykardot én is. De akkor tök gáz copy lenne a másik vadász szemébe. - Hát rajongását keveri a munkával, végül is menő.
Leginkább a számszeríjat pártolom. Rendes íjjal is tudok bánni, de nem gyakori fegyverem. Sőt ami azt illeti eléggé ritka. De például csendes, becserkészett támadáshoz egész jó, ha nem akarsz lebukni... mondjuk mindig gyorsabb egy távcsöves puska. -
kissé elkalandozok.
- Fogalmam sincs ezekbe mennyi méreganyag lehet, ha van egyáltalán. Rajtam nem tudjuk letesztelni, nem hatnak a mérgek. Ne aggódj. - mosolyodom el. - Eléggé szívós vagyok.
Sóhatok a barlang bejárata előtt... hát rendben, akkor menjünk.
- Hajrá. - izgatottság jár át, bizseregnek az újaim, kiket, miket találunk itt.
- Mi a franc ez? Komolyan Megazordá alakulnak? - térnek vissza a power rangers ismereteim. De ebben a formában nagyon nem tetszik.
- Ezt nem mondhatod komolyan... - előveszem a törjeimet, jobb híján,mivel ma estére nem készültem nincs nálam semmi, csak a csizmámba még egy rövid csövű, és pár dobókés. Nem tudom ez a jelenlegi helyzeten mennyire segítene...
- Pont ezt akartam kérdezni tőled New York Vikingje... van e valami ötleted ellenük? Vagy maradjunk az üssük vágjuk bevált módszernél? - Majd egy csatakiáltással nekik is rohanok forró fejjel... jöjjön aminek jönnie kell, velem nem olyan könnyű elbánni.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Ápr. 24, 2024 8:28 pm
ELSA & VOLSTAGG


Épp ily élményekért hívának engem a helyi iskolába is előadást tartani. Büszkén vigyorítok vissza Midgard Buffy-jára.
Ismét a hit kérdésénél járunk és Ellie véleménye egyértelmű. Jómagam nem kívánom ezt mélyebben körbejárni. Mikor dicső történetekről is lehet ódákat zengeni, akkor nem fogok múltbéli eseményeken kesergeni.
- Biz Asgard egy különleges világ és nem adnám semmi pénzért asgardi létemet, de e hely is igen izgalmas. Ezért látogatjuk évezredek óta és sokunk időről időre visszatér. Vagy a Kilenc Világ többi része is tartogat módfelett érdekfeszítő helyeket és lényeket. Például Muspelheim tüzes síkságai, mik olyanok, mintha a midgardi nézetek szerinti poklot keverték volna vulkanikus vidékekkel. Ott tűzdémonok is élnek. Lecsapék közülük néhányat, amikor is világunkat fenyegeték.
Mily bősz háború vala az!
- Ó, tudám én, hogy sokak számára szentségnek törése rossz szót mondani rá. Találkozék fanokkal. De én úgy vélem, a mese nem szitokszó, hanem egy csodás dolog! Gyermekeim megnyugovának tőle és képzeletük szárnyra kéle, hogy felnőtt korukra elméjük éles és termékeny legyen. Erre pedig e csillagok közötti sorozat is igencsak alkalmas.
A leányka szavai a lőfegyverekről azt sugallják, hogy ő maga is a modern és az ősi technika között egyensúlyoz.
- No, igen, a vadászokhoz illik a csapdaállítás, becserkészés, lopakodás. Ilyeneket én már termetemnél és súlyomnál fogva sem igen tehetnék, ezért én inkább medve módjára harcolok. Erőből nekiesve bárminek, minek kell, de fondorlatokból sincs hiány!
És abból sem, hogy mit elvétek, utólag fondorlatnak és előre kigondolt mesteri haditervnek mondom.
- Mint Asgardon a madarak, mik bátran lecsapnak a legmérgesebb kígyókra is, mert vérük ellenanyagot termel. Ti is sokat tanultok az állatvilágtól, mint a vadászok általában? Harcmodort, taktikát el is lehet lesni hegyek-dombok és vizek-sivatagok lényeitől!
Ezektől a démonszúnyogoktól épp nem sokat tanulhatunk, úgy vélem, de általános igazság vala, mit az elébb mondék.
Magamban vissza is vonom gondolatomat és az erők egyesítését igencsak el lehet tőlük tanulni. Ez varázslat lenne vagy egy elátkozott lény avagy csupán e démonok igazi természete? Még Midgard Buffy-ját is meglepi összeállásuk.
- Zord Lord hatalmas, de velünk nem kelle volna vala kezdenie. Itt lészen vadorzása vége!
Még fogalmam sincs, hogyan, de lebírjuk. Az a visszanövő-visszaröppenő kézfej, mit sok kis moszkító alkot, csakugyan nem sok jót sugall. Csalódék, hogy rám marada a hadvezéri szerep, hisz régebben kudarcot vallék benne, bár sosem ismerém benne. No de hát ímhol a lehetőség, hogy megmutassam, sikert sikerre halmozandó leszek! Míg ezt elhatározám, kapok is egy pofont a lénytől és ereje elröpít engem a tűz közelébe. Fejem nagyot koppan a talajon, de esék én már nagyobbat is erősebb ütéstől. Kissé szédülök, ahogy nézem, hogy a harcos leányzó megrohamozza tőreivel a varázslényt. Üldögélek itt, kényelmesen igyekszem összeszedni magam és egy kicsit már jobb. A harcot nézni is kedvelem, nem csak győzedelmeskedni szeretek benne. Végülis megpróbálok feltápászkodni és véletlenül rátenyerelek egy faágra, minek vége lángol. Súlyomtól a rögtönzött fáklya a lény felé röppen, elhúzva Ellie feje mellett. Mintha a szúnyogszörny kitérne előle.
- Fél a tűztől, akár Vanaheim szarvastigrisei, kik táborozókat látának! Hozom hát a lángokban álló fát és hátrakényszerítem! Te meg apríthatod és a kis darabjait is zúzd szét! Ha elfogy a sok kis moszkító, akkor nem ágaskodik előttünk egy moszkítóóriás. Mily tébolyult indián lehete vala, ki ilyet engede át világa mágikus kapuin, nemde?
Ezennel pedig fáklyával a kezemben rárontok a monstrumra és úgy böködök előre, mint vívókardommal fénynapjaimban. Másik kezemben ott lapul a bárd, hogy ha ismét felém csapna, ne legyek rest odavágni.
What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 59
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 28, 2024 8:48 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Csak mosolyogva hallgatom, nem igazán tudok ezen kívül mást tenni. Én csak annyit tudok a kultúrájukról amennyit olvastam, és a mitológiájukról is. Nem volt hozzá szerencsém több betekintésre, így iszom minden szavát csupán, és bólogatok. Jól eső tűznél hallgatni izgalmas történeteket, kicsit arra emlékeztet mikor Apa engem, és Cullent kivitt terepre, de végül egy táborozás lett belőle, és megosztotta a régi történeteit.
Csak nevetek, mikor arról beszél, hogy ő medve módjára harcol, az illik termetéhez.
- Nos ha ez a harcmodor bevált, miért ne? Mindenkinek meg van a szerepe a harctéren, ha még össze is tudnak dolgozni az emberek, úgy a legjobb. - volt már szerencsém összeszedett harchoz, és kevésbé össze szedethez is. Nem hiába vagyok inkább magányos farkas, főleg mióta gyakorlatilag sérthetetlen vagyok.
- Őszintén szólva, legalábbis én, vagyis a családom nem igazán tanulmányozzuk az állatokat. Tapasztalataim szerint, inkább azt a harcművészet szoktak. - nekünk jóformán csak a fegyverekhez kell érteni, és a szörnyekhez, hogy melyik ellen mi jó.
Viszont most, hogy bementünk a barlangba, és megláttuk a meka szúnyogot, ilyet még nem láttam, és őszintén szólva most először érzem azt nem tudom mit kéne csinálni. Nem lehetek teljesen vakmerő, mert nem tudom Volstagg viking mennyire halhatatlan. Így elkezdek a kaszabolásba, de hát... mintha jönnének újak, és pótolná a meka hiányosságait.
Hirtelen pár centire az arcomtól fáklya lebben el, és ahol oda ért folt keletkezett. Kiakadnak a szemeim.
- Fuh szép volt vikingem. - vigyorgok, majd a szétszórt darabjait kaszabolni kezdem. Majd vázolja Volstagg a tervet, és kivételesen engedelmeskedem, mert jó terv, és én ennél jobbat nem tudok felmutatni. Makacsságommal itt, és most nem érek semmit, ezt be kell látnom. Így támadok, és támadok.
- De azt hiszem ez beválik. - lihegek. Szívósabb vagyok egy átlag embernél, de azért fáradok én is, annyi hogy hamar kitudom pihenni. Igyekszem, minél gyorsabban meg ritkítani őket.
Mikor már csak egy pár darab maradt, kapkodom a levető. Volstagg csapja le az utolsót.
- Hát ez... ez...- mutatom neki, hogy egy pillanat. - ... szóval ez... gyors volt. - szerintem már egy órája csinálhattuk...
- Szép munka volt Viking. - vigyorgok, majd miután fel tudok egyenesedni tartom fel a mancsomat egy pacsira. Remélem tudja hogy kell pacsit adni,és nem töri el a kezemet.
- Jóó ötlet volt a tűz, őszintén hirtelen eszembe se jutott volna, még kellett volna jó pár .. perc, óra.. - nevetek. Pedig eléggé kreatív szoktam lenni...



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Ápr. 30, 2024 9:05 pm
ELSA & VOLSTAGG


A vadászok viszont egyes egymagukban is remekül kell, hogy teljesítsenek. Elsa mégis remek harci partnernek bizonyula vala. Még úgy is, hogy állatoktól nem tanul, hanem inkább a vadászközösségtől.
Midgard Buffy-jának vigyorát viszonzom, midőn aprítja a széjjelrebbent moszkítókat. Ezeket biz szúrni, taposni, leütni is lehet. Elég nagyok hozzá.
- Hogyne válna be ily mesteri terv, mit két remek harcos valósít meg?
A mesteri terv úgy születe, hogy hanyattesék, bele a tűzbe, de a legfontosabb, hogy meglelém az utat a lény megsemmisítéséhez. Sakkban tartom a tüzes fáklyával, Elsa pedig zúzza. Verejtékezik a homloka a heves csata és a tűz közelségétől és hangján is hallani fáradását. Segítek hát néhány jól irányzott csapással és bevégzem a teremtményt.
- Rusnyaságok sokasága! Szana és szét kenénk őket, akár a frissen gőzölgő árpakenyéren a lágy szilvalekvárt - nézek végig a kifektetett rovarhadon, amíg a leányka megpihen.
- Mily szerencséje a városnak, hogy mi valánk itt és nem oly népek, kiket halálra marna néhány démonmoszkító vagy agyonütne a belőlük született óriás! Titkuk is megmarad így, hogy csak te látád és én. Még az elfutó emberek sem pillantanak meg belőlük sokkal többet, mint zúgó éjjeli rovarokat.
Látom a leánykán, hogy fel kell frissülnie. Tudék is egy jól bevált módozatot.
A pacsiba vegyül némi lelkesedés és harsány nevetéssel hátracsapom a leányka kezét, de csuklója egyben fog maradni.
- Úgy végigviharoskodánk a démoni szúnyogok irtásának útján, mint bő ruhás gyerekek a gördeszkaszezonon! Jorn ük-ük-ükunokám rendszeresen indul ilyen versenyeken, sőt még snowboardon is suhan, akár Odin szekere a szent kecskékkel, Fogcsikorgatóval és Fogvicsorgatóval! - dícsérem tettünket és egyik legifjabb leszármazottam bajnoki eredményeit.
- Ezzel véget ére vala a hely elátkozottsága és nem származék több szörnyeteg az eszelős indián barlangjából. No, ily győzelmet pediglen méltó módon meg kell ünnepelni! Tudok egy helyet, mi ilytájt is nyitva tartja kapuit és oly különlegességeket szolgál fel, mint például a távol-kelet-európai mákos guba. Vaníliás tejbe áztatott kiflikarikák cukros mákkal megszórva. New York Vikingje és Midgard Buffy-ja megérdemli az este efféle mód vidám befejezését!


Zsebszöveg

What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 59
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Május 08, 2024 8:38 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Annyira imádom, annyira lelkesítő az optimizmusa, hogy engem is fel lelkesít. Csak hangosan elnevetem magam, persze lihegve, igyekszem, hogy a tüdőm épp ne szakadjon ki torkomon keresztül.

- Igazad van, két mester állt neki, nyilvánvaló volt a siker. - nevetek tovább, de inkább torz krákogásnak tűnik.
Majd komolyra fordítva a szót, miután levegőt is kapok, és kifújtam magam, hisz minden perccel jobban, és kipihentebbnek érzem magam...
De tényleg jó, hogy úgymond idejében észre vettük, és tettünk ellene. Viszont így sem kizárt, hogy pár elszökhetett a rajtól, esetleg petéket raktak a városba.
- Valóban, de attól függetlenül is, mindenképp tartsuk nyitva a szemünket. Ki tudja, lehet több fészek van. Nem ismerem ezt a fajt, még nekem is újdonság. - ahogy haza megyek készítek is róla feljegyzést.
A hasonlatán megint fel kell nevetnem, imádom ezt a fazont.
- Igen jó kis csapat voltunk, majd még valamikor darálhatnánk szörnyeket ha ráérsz. Bár úgy hallom elég sok elfoglaltságot akad, Viking uraság. - igyekszem én is épp oly pozitív lenni, mint ő. Remélhetőleg ennyien voltak, és nagyon remélem, hogy nem csak itt, és a környéken. Nem tetszik ez nekem, ismeretlen szörnyek...
- Hm jól hangzik, tudnék enni. Mondjuk én mindig tudnék enni. - a jó anyagcsere, és az erő... hm, imádom. - Menjünk Vikingem, és boldogíthatsz remek történeteiddel tovább. - vállon veregetem, bár a pacsit túléltem, lehet egy erős hátba csapást tőle nem biztos. Bár engem se kell félteni. Ismét megtörlöm a tőröket, bár úgy látom nagyon megrongálódtak. Eléggé sokat használtam ma őket, és nem hogy eltompult, valahol meg is csorbult. Lehet kuka lesz belőle, de lehet megtudom javítani. Az tuti, hogy egy  kiadós kaja után, majd jöhet a kiadós szundi...

Köszöntem a játékot  Wings Of War - Page 2 1f60d



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 99
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.