Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» Küldetés teljesítve!
by Bruce Banner Ma 1:44 pm-kor

» Mirror stares back hard
by Anna Marie Ma 10:12 am-kor

» The one that got away
by Anna Marie Ma 9:21 am-kor

» Whispers in the Dark
by Gwen Stacy Tegnap 10:44 pm-kor

» Dancin' to the Jailhouse Rock
by Kaine Parker Tegnap 10:44 pm-kor

» Through my window
by Gwen Stacy Tegnap 10:38 pm-kor

» Don't threaten Me with a Go(o)d Time
by Illyana Rasputin Tegnap 9:23 pm-kor

» Code Database
by Rosemarie Morozov Tegnap 8:50 pm-kor

» Falu végén kelta kocsma
by Elsa Bloodstone Tegnap 8:46 pm-kor


Rock your World [Lance & Kitty] ✦ Episode I.

Szer. Márc. 13, 2024 9:49 pm
Kitty & Lance
I'm gonna rock your world.
Nem rugóztam rajta, mit rejtegethet, hogy ennyi agymunkába meg sápítozásba került neki fellélegezni a blöff utáni. Elhittem, hogy valami tinilány faszságról van szó. Mi az ördögtől lett volna különleges épp ez a tyúk?
Jól leszerepeltem. Nem a lerombolt szertár miatt, az kurvára hidegen hagyott. De egy karcolás nélkül megúszni? Szagot kellett volna fognom. Talán előbb elkezdek gyanakodni, ha nem annyira tipikus csitri a lány. Hebegett ott nekem pirulva, mosolyogva. Ne tegyem próbára meg vigyázzak magamra. Röhej. Aztán zokszó nélkül mászott utánam ki a sulidutyiból, mintha engem is ismerne, nem csak a fene jó híremet.

Hallottam Mindy tudálékos hümmögésén, hogy megint pszichoanalizálni készül. Felvont szemöldökkel, undok fintorral vártam. Inkább elemezze a tizenéves Alverst, mint engem.
– Kapiskálom, mi történt köztetek. Kedves volt veled. Gondoskodó. Olyan, amilyennek…
– Nyögd be az anyakomplexust – húztam nyársra egy pillantással –, és valamelyikünk az ablakon keresztül fog távozni.
Ártatlanul biccentett. Elhúzta a láthatatlan cipzárt az ajka előtt, aztán beleszürcsölt a kávéjába. Akárhogy helyezkedtem, kibaszott kényelmetlen volt a kanapéján ülni.

Az egoista, öntelt részem bazira le akart bukni. A teremtés koronájának képzeltem magam. Mózes Vörös-tenger mutatványa vásári trükk. Én egy kurva hegyet is kettéválasztottam volna. Simogatta az egómat az a duma arról, mennyire szinkronban rengett a föld a hangulatommal. Vállat vontam rá. Baszottul nem az a titokzatos reakció volt, amit kitaláltam magamban. Inkább szánalmas, néma beismerés. Ha tényleg boldogok a hülyék meg a lelki szegények, akkor tiniként kimaxoltam volna a boldogságot.
Végre észrevette valaki, milyen kibaszott nagy hatalmat rejtegetek. Tetszett a gyökér fejemnek. Az is tetszett neki, ahogy felvillant Pryde-on a félsz és vörösen rikított a képe, mégsem nézett félre. Sőt, sikerült megmukkannia.
– Akkor jó – vigyorogtam rá lazán, miközben a csuklójánál fogva átvezettem a parkolóba.
Nyeregbe pattantam, a kezébe nyomtam az egyetlen bukósisakot, és felsegítettem magam mögé.
– Kapaszkodj! – fontam a derekam köré a karját. – A végén még leesel, és kikiáltanak engem rosszfiúnak. – Nevettem egyet a saját, gyenge poénomon. Cseszettül kimaxoltam a szararcságot is.

A némber előrébb fészkelődöttt. Estimesét hallgató kölyök és kikúrt agykurkász beteg keverékeként könyökölt a térdére.
– Ez egészen romantikus is lehetne, de valami azt súgja, rosszul választottál helyszínt az első randihoz.
– Randi a tökömet. Nem meghódítani akartam – morogtam.
– Akkor? – Hiába szuggerált, nem feleltem. Rossz szokásához hűen megtette helyettem: – Feszegetni a határokat. Belevinni a rosszba. Megnézni, meddig tudod magaddal rángatni a saját, tini Lance-t idézve, elbaszott világodba. Igaz?
Ráhagytam. Az ellenkezés olaj lett volna a tűzre. Eleget égetett anélkül is.

Abban az időben mindig más piszkos lyukban húztam meg magam. Az egyik egy lepukkant, félbehagyott épület volt. Mögötte füves placc terült el, előtte szaros kis öböl, több köze volt a pocsolyákhoz, mint a tengerhez.
– Gyere! Tartok neked bemutatót.
Betereltem, fel a masszív, korlát nélküli lépcsőn, ki a tetőre. Elraktároztam pár sört egy kipurcant hűtőládában. Kevesebb maradt benne, mint emlékeztem, de nagyvonalúan előkaptam kettőt, és odapasszoltam az egyiket Pryde-nak. A hátulsó, mezős területre néző peremhez lejtettem. Nekitámaszkodtam az alacsony szegélynek.
– Mutatok valami izgalmasat, ha te is – somolyogtam rá a felszisszenő piás doboz fölött. Egy kortyra lehajtottam a sör felét.

Mindy teátrálisan a szája elé kapta a kezét.
– Itt még nem tudtad, hogy mutáns! – hüledezett. Alaposan rájátszott, a szomszédok se maradjanak ki belőle. – Lance! Nem hiszlek el! Te! Te kislányok megrontója! – Hozzám vágott egy díszpárnát. Fásultan lehajoltam érte, és begyömöszöltem a karfa mellé.
– A kurva istenit, Mindy. Nem gondoltam komolyan. Csak húztam az agyát.
– Ha nem lennék lemaradva cirka tizenöt évvel, kihívnám a rendőrséget… – húzta ő is az enyémet. Az erkölcs felháborodott csőszeként csóválta a fejét. – Mit csinált erre? Lelökött a tetőről? Visszafordult és menet közben felrúgta a motorod? A szülei helyében ilyesmit remélnék.
Ciaran

_________________
hzC1HWW.gifaKROn0U.gif"
  Watch out for the cracks.
Rulebreaker & Earthbender
Lance Alvers
Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : asztalos, szerelő, ezermester
Ki van a képen? : Christian Kane
Lance Alvers
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 26, 2024 2:01 pm






Lance & Kitty

I'm gonna Rock your World

©️️️️️️️

Azért amikor Lance kilátásba helyezte, hogy talán mégis csak tudja a kis titkát, fordult vele egyet a világ. Hiszen olyan óvatos volt! Jó, ami a számítástechnika laborban történt, az egyszerű véletlen volt, és igazából csak ő tudja, hogy mi történt valójában. Ugye?
– Csak blöffölsz  – jutott nagy nehezen végül konklúzióra, és most úgy érezte, határozottan ki is tud állni mellette.
Igazából a folytatást sem igen tudta hová tenni, bár ha arra gondolt, ami vele zajlott éppen, akkor rövid úton igazat kellett adnia a fiúnak.
Körbenézett a káoszon, ami egyetlen perc leforgása alatt keletkezett körülöttük. Leborult munkafüzetek, törött földgömbök, szétszóródott dolgozatok, és persze a nagy és nehéz, tömör fa szekrény, ami eltorlaszolta az ajtót. Fohászkodott, hogy a fiú ne most kapcsolja össze fejben, hogy hogyan is kerültek még éppen időben el a veszély útjából, de erre szerencsére nem került sor. Ellenben épp hogy csak el nem pirult a fiúnak ama őszintének tetsző mosolyára. Jól állt neki ez a szín.
– Azért ne tedd próbára. Vigyáznod kell magadra. – mosolyogta haloványan, nem sokra rá pedig már odakintről felfeszíteni próbálták az ajtót, úgyhogy a fiú patronálásával kimászott először az ablakon, majd le a tűzlétrán.
Zavarba jött a visszakérdezéstől. Mintha kapott volna még egy esélyt felülbírálni, mekkora hülyeséget is kérdezett valójában. Remélte, hogy kiugrat valamiféle nyulat a bokorból, de nem így történt. Pedig volt egy megérzése.
– Olyan volt, mintha… – kezdte bizonytalanul, a kézfején a bőrt csipkedve, de aztán hamar rátalált a mondanivalójára. – … Mintha összhangban lett volna az érzelmeiddel. Veled.
Eddig a tornacipője orra izgalmasabb látványnak tűnt, de ezen a ponton nagy, szilvakék szemével amazra pillantott. Megijesztette a fiú tekintete, de annyira mégsem, hogy elszakítsa róla a sajátját, vagy ellépjen tőle és elszaladjon. Bátorsággal farkasszemezett vele, de attól, amit a fiú mondott, csodálkozva nagyobbra nyíltak a szemei.
– … Nem. – nyögte ki végre nagynehezen, ahogy megtalálta a hangját. A fiú ugyanis legalább egy fejjel magasabb volt nála. – Egyik sem.
Hű, te jó ég. Jaj, te lány, hát lehet, hogy mégsem vagy egyedül a mizériáddal? Lehetséges volna, hogy létezhet még valaki, aki ha segíteni nem is tud, de megérti, min mész keresztül? Akinek kiöntheted a félelmeid és az aggodalmaid anélkül, hogy furcsán nézne rád? Az izgatottság olyan hévvel vett erőt rajta, hogy amikor csuklón ragadta, és megajánlotta, hogy elviszi, még ő volt az, aki a parkoló felé húzta amazt sietősen.
– Akkor meg mire vársz? Menjünk máris!
Végre, végre választ kaphat megannyi gyötrő kérdésre! És ami még ennél is fontosabb: nem lesz egyedül, mint a kisujjam.

Avalanche || Szószám: 406 szó



_________________





I don't have any gifts, just a curse.


Kitty Pryde
Hozzászólások száma : 14
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 24.
Tartózkodási hely : Bayville ✦ X-Villa
Munka/hobbi : Újonc kiképző vérmacska
Ki van a képen? : Kaitlyn Dever
Kitty Pryde
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Jan. 26, 2024 5:49 pm
Kitty & Lance
I'm gonna rock your world.
Jót tett az önbizalmamnak a kiscsaj. Kiszámíthatóan reagált. Élénkpirosan rikított rajta minden gondolata. Ó, vajon honnan ismerheti őt ez a hírhedt tróger? Miket tudhat róla? A bugyija színét, a kosárméretét? Azt, mit írt tegnap este csillámló zseléstollal a parfümös, lakatos naplócskájába?
Visszatért az életkedvem a hitetlenkedésétől, és kemény erőfeszítésbe fájt magamban tartani a röhögést.
– Bármi lehet – húztam az agyát, sejtelmesen vigyorogva. – Elbaszott egy világban élünk.
A kipurcant szüleim is alátámasztották. Addig tartott az öröm, amíg fel nem hánytorgatta őket. Faszomnak kellett az emlékeztető. Baszódott volna meg az élet, hogy nem lehettem szimplán megvetendő köcsög, a sajnálatraméltó, hányatottsorsú árva helyett.
Felbolygatta a ziccer Pryde szivárványos-lányos lelkületét. Amíg bennem a migrén kezdett dolgozni, addig őt a bűntudat gyűrte. Ha nem lógtak volna cafatokban az idegeim, elégedetten dagadt volna a mellkasom. Szaros kis mocsok voltam. Imponált, hogy miattam eszi a fene és ott akar tartani. Szívesebben hallgattam volna, ahogy nyeglén a nevemet ismételgeti, mint a sípolást a fülemben. A lavinát piszkosul nem állította meg ez sem.
Felmértem utólag a pusztítást. Talpon maradni is bravúr volt, nem ám karcolás nélkül megúszni. Gyanakodnom kellett volna. De pont másra figyeltem. Pryde a karomat használta kapaszkodónak. Na, akkor már tényleg megbírtam volna tippelni a kosárméretét. Fel is vontam a szemöldököm. Milyen közvetlen lett egy futó földrengéstől. Többször kellett volna generálnom.
Elém pördült a csaj és a haját babrálta. Hát majdnem berosáltam. Miss Stréber Jókislány ott édelgett, már kábé flörtölt velem a romos szertárban. Tizenhét évem legszórakoztatóbb büntije volt. Kicsikart belőlem egy őszinte mosolyt.
– Kutya bajom. Durvábbat is kibírt már a fejem.
Különben meg hálás voltam a szaros képességemnek. Fasza kifogást tolt elém a stílusos szökéshez. Szökés? Menekülés. Életveszélyben voltunk, igazgató úr – gyakoroltam magamban előre a szöveget, amit szarrágó vigyorral beadagolok majd a dirinek.
Felkorbácsolta a kíváncsiságom, milyen ötletet dobott volna utánam Pryde, hogyan és min tudott volna minket át, de a szipirtyó sipítozása félbevágta a mondatot. Önelégülten vizslattam, ahogy potyára rángatja a kilincset. Ha addig bizonytalan is voltam benne, magammal akarom-e vinni Kittyt, a játékos villanás a tekintetében meggyőzött róla.
Egy gigantikus középső ujj volt ez is a világnak. Lance Alvers, a semmirekellő bajkeverő, Kitty Pryde-dal, a szófogadó, tökéletes kishölggyel a karján. Szóval kurva lovagiasan kiemeltem az ablakon és lesegítettem a tűzlétrán.
Zsebre tett kézzel álltam előtte. Ki kellett masszíroznia magából a szavakat. Még tartott a türelmem meg a jóindulatom, zokszó nélkül megvártam. Amikor végre kinyögte, mi nyomja a rózsaszín lelkét, kurtán felnevettem.
– Akkor milyen volt, Kitty Cat? – dobtam vissza a labdát. Úgy stírölt, mintha imádkozna hozzám. Valahonnan ismerősnek tűnt a könyörgés az ábrázatán. Megnyaltam az alsó ajkam.
– És mi lesz, ha igazad van? – Odaléptem elé, pofátlanul közelről néztem le rá. – Hmm? – suttogtam. – Mihez kezdesz, ha azt mondom, én csináltam? Elfutsz? Beköpsz? – A csuklója köré fontam az ujjaimat. – Pedig fel akartam ajánlani egy fuvart. A parkolóban áll a motorom.

Mindy mélán pislogott rám. Leárnyékoltam a szemem a tenyeremmel, hogy ne lássam a képét.
– Kvázi beismerted, hogy mutáns vagy és… megfenyegetted?
– Flörtnek szántam – dörmögtem az orrom alatt. Mindy kacagása mellett a fekete kávé édes volt a szájízemhez képest.
– Remélem, tökön térdelt, és lelépett.
A szememet forgattam, de picsába is, igazat adtam neki. Kittynek faképnél kellett volna hagynia, mielőtt jobban egymásba bonyolódtunk.
Kicseszett kamasz hormonok...
Ciaran

_________________
hzC1HWW.gifaKROn0U.gif"
  Watch out for the cracks.
Rulebreaker & Earthbender
Lance Alvers
Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : asztalos, szerelő, ezermester
Ki van a képen? : Christian Kane
Lance Alvers
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Jan. 09, 2024 11:36 pm






Lance & Kitty

I'm gonna Rock your World

©️️️️️️️

Teljesen összezavarták a fiú szavai. Hogy értette, hogy többet tud róla, mint el tudná képzelni? Jó, persze, egy iskolába jártak, és ő is ismerte nem csak a fiú arcát, hanem a nevét is. De ez már csak így szokott lenni, nem? A gólyák szokták tudni a felsőbbévesek nevét, különösen ha annak viselője akkora bajkeverő, mint Lance Alvers. Fordítva nem kifejezetten jellemző. Vagy valami teljesen másra gondolt, és látta vagy hallotta, mi történt ma a számítástechnika laborban? A gondolattól malomkő zuhant a gyomrába, és olyan fehér lett, mint a frissen meszelt fal. Szabályosan elfogta a rosszullét, ha arra gondolt, hogy a fiú tudomást szerzett erről az egész mizériáról, amivel küzd.
– A-az nem lehet… – nyekeregte maga elég, mint valami utolsó mentsvárat, idegességében járt a lába az asztal alatt, a körömágyát macerálta. Hátha a fiú csak a bolondját járatja vele, és rálegyint, hogy hát persze, hülye kis gólya mindennek bedől. De az igazság az volt, hogy talán magát is hitegette valahol. Ez kellett, hogy legyen mögötte.
Valami miatt mégis azt gondolta, hogy a fiú igazat mondott. Mert hiszen érezte, hogy mióta Lance rákacsintott, égővörös lángrózsák nyíltak az arcára, hiába érezte úgy, hogy az imént minden vér kifutott belőle.
Aztán persze rögtön megbánta, hogy felemlegette amaz szüleit. Nem sok olyannal találkozott még a közvetlen környezetében, hogy valakinek ne lennének szülei. Válással igen, meg talán még azt is bevette volna valahogy a gyomra, hogy apja nincs valakinek, de hogy egyedül legyen, mint a kisujjam… ! Bűnbánón lebiggyesztette az ajkát.
– Sajnálom, én… Én nem tudtam. Nekem fogalmam sem volt róla, csak már megint előbb járt a szám, mint az eszem. Gyakran előfordul…
Meg akarta érinteni a fiú vállát – nem tudja, miért, abban sem volt biztos, hogy amaz ezt feltétlen értékelné úgy egyáltalán, most meg aztán különösen elbizonytalanodott. Már majdnem hozzáért, de az utolsó pillanatban, mikor amaz levágta a tollat az asztalra, visszarántotta a kezét. Összerezzent az éles csikorgástól, de amikor Lance az ajtó felé indult, a karja után kapott.
– Ne menj el!
A mozdulattól nem mellesleg neki is fel kellett pattannia a helyéről, felborította a székét, ami hangos csattanással ért földet. Nem is azért tartotta volna vissza, hogy amaz ne kerüljön még ennél is nagyobb bajba – mondjuk az sem lett volna hátrány… – csak… Csak elfogytak a szavak. Nem volt benne biztos, hogy van olyan szó, olyan „részvétem” vagy „sajnálom”, ami kitöltötte volna azt az űrt, amit felpiszkált. Nézni tudta csak a hátát azzal a nagy, vizenyős őzikeszemével, remélve, hogy ennyi is elég lesz, hogy amaz meggondolja magát. És valóban, Lance meg is állt.
Figyelnie kellett volna az intő jelekre. A vihar előtti síri csendre. A porszemek különös táncára.
Nem figyelt.
Érezte, hogy a lába alatt remeg a föld, de nem értette. Beleremegett a szekrény is, a szekrény tetején a jobb sorsra érdemes műanyag koponya, Mr. Cranium is, az puffant akkorát, és gurult egész a lábukhoz. Hazudott volna, ha azt mondja, nem ijesztette meg az egész helyzet.
– Lance… ? – először csak bizonytalanul szólongatta, remélve, hogy ennyi elég lesz, hogy magára vonja a figyelmét. De a fiú látszólag teljesen figyelmen kívül hagyta. Csak akkor értette meg ennek az okát, amikor amaz meggörnyedve az egyik, időközben elmozdult asztalnak dőlt. Akkor a torkába szökött a szíve.
– Lance! – rögtön mellette termett, hogy támogassa a látszólag migrénnel küzdő fiút. Régi munkafüzetek, földgömbök, és atlaszok csúsztak le a helyükről, és nagy hangzavarral – és nem mellesleg kuplerájjal – terültek, gurultak és törtek szét a földön. Valami nagyot reccsent, és ahogy Kitty felpillantott a mellettük igencsak labilis kétajtós, régi típusú fa szekrényre, rossz érzése támadt.
– Ki kell jutnunk innen! Ránk omlik az egész! – győzködte, bátorságot merített, és megtolta a fiút az ajtó felé, de mikor a kilincsért nyúlt volna, nagy recsegés-ropogás kerekedett. Rémültet sikkantott, mikor már látta, hogy a szekrény menthetetlenül rájuk dől. Szorosan Lance karjához bújt, hogy amennyire csak lehet, védje magukat a veszélytől. Felkészült a súlyra és a fájdalomra, amit érezni fog, habár tényleg csak elképzelni tudta, mihez hasonlítsa, ám egyik sem érkezett. Sem a súly, sem a fájdalom, pedig hangja éppen volt, ahogy az ajtónak esett a nehéz fa bútor. Nekik mégsem esett bajuk. Egy hosszú pillanatig tátott szájjal állt és meredt a bútor és a törmelék által eltorlaszolt ajtó felé. Talán Lance is valamikor ekkor találhatott magára, legalább is a hangjából úgy értette. Gyorsan elé sorolt és megállította.
– Jól vagy? – hadarta szinte egyszerre a fiúval, ami arra késztette, hogy zavarában félrepillantson és a füle mögé tűrjön egy tincset. – Khm... Semmi bajom. És te… ? A fejed?
Kétkedve felvonta a szemöldökét, ahogy végignézett a pusztításon, ami röpke fél perc alatt esett a szertáron. Nem volt benne biztos, hogy ez valóban pusztán földrengés volt. De aztán ahogy amaz kikerülte, és otthagyta, hirtelen beléhasított egy felismerés.
– Várj! Én lehet, át tudnám magunkat––– – kezdte, de az ajtó túloldaláról kínos precizitással felcsendült Mrs. Trotz aggodalmas hangja.
– Miss Pryde?! Mr. Alvers?! Jól vannak?
Rögtön ezután pedig jól láthatóan megpróbálta kinyitni az ajtót, ami jól láthatóan nem sikerült neki. Mire felocsúdott, Lance már sehol sem volt – illetve, pontosított: pontosan mögötte volt. Ha lett volna érkezése megfigyelni magát az ablak halovány visszatükröződésében, megállapította volna, hogy ennél kócosabb az ágyból felkelve sem szokott lenni. Aztán amikor Lance a kezét nyújtotta felé, furcsán csillant a szilvakék szempár. Amaz jól ismerhette ezt a csillanást: a tilosban járás bizsergető izgalma volt ez. Hátrapillantott még az eltorlaszolt ajtó felé, amit azóta úgy tűnt, Ms. Trotz mellett még jónéhány gondnok próbált felfeszíteni. Csak egyetlen pillanatig habozott, aztán a fiú felé fordulva határozottan bólintott.
– Várj meg. Jövök én is. – somolyogta.
Belekapaszkodott a kezébe, úgy igazán, bizalommal, és felmászott mellé a párkányra. Az volt a szerencséjük, hogy rögtön alattuk a főépület kiépített, de kihasználatlan tetője terült el. Onnan pedig már gyerekjáték volt találni egy tűzlétrát. Mikor pedig már szilárd, és nem rengő talaj volt a lábuk alatt, és úgy tűnt, sikerült is egy félreeső szakaszt találni, ahol senki nem járt, végre elengedte Lance kezét. Helyette idegesen gyűrögetni kezdte a csuklóján a ruhát.  
– Az a földrengés az előbb… Az nem volt természetes.
Nem tett fel kérdéseket. Csak nézte. És a tekintetével faggatta. Nem tudta, milyen választ akar hallani – de valahol megnyugtatta volna talán, ha kiderül, hogy nincs egyedül az átkával.

Avalanche || Szószám: 1011 szó

_________________





I don't have any gifts, just a curse.


Kitty Pryde
Hozzászólások száma : 14
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 24.
Tartózkodási hely : Bayville ✦ X-Villa
Munka/hobbi : Újonc kiképző vérmacska
Ki van a képen? : Kaitlyn Dever
Kitty Pryde
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Dec. 31, 2023 1:12 am
Kitty & Lance
I'm gonna rock your world.
Állította, hogy a semmiért ült az ovi-dutyiban. Elhittem neki. A faszkalap tanárokból kinéztem a felesleges drámázást, belőle meg pont nem néztem ki, hogy elkövetne valaha bármi büntetendőt vagy izgalmasat.
Elég volt egy pillantást vetni rá. Könyörgöm, attól megszeppent, hogy a nevén szólítottam. Amit mellesleg a hárpia kottyantott el. Ezt akár Pryde orra alá is dörgölhettem volna, érezze csak, hogy mégsem olyan okos, mint hiszi. De hol abban a poén?
– Többet tudok rólad, mint gondolnád – kacsintottam rá inkább. Ügyes kislányként teleírta a papírt, így a füllentésem félig igaz lett, mire átböngésztem. Akkor és ott eldöntöttem, hogy mindent kiderítettem róla, amit kell: elkényeztetett kiscsaj, akinek kinyalta a seggét az élet. Valószínűleg innen tanulta meg, hogyan nyaljon be a felnőtteknél.


Mindy fájdalmas grimaszt vágott.
– Tini Lance kiállhatatlanabb, mint arra számítottam. Kezdem sajnálni Kittyt.
Elhúztam a számat; beragadt egy elcseszett vigyor és fintor közé.
– Ne sajnáld. Rohadtul benéztem.
Izgatottan előrébb könyökölt.
– Alig várom! Imádom, amikor visszanyal a fagyi!
A kávésbögre mélyére néztem. Ezredszerre tettem fel magamnak ugyanazokat a kérdéseket. Minek mentem bele ebbe a tetves fogadásba? És mikor sikerül a fejembe vernem, hogy kurva rossz ötlet másokat alábecsülni? Pedig mennyit szívtam emiatt…


Nem viaskodtam a szaros dokumentumért. Azt a kevés érdeklődésemet is elvesztettem, amikor felemlegette a szüleimet. Rögtön besavanyodott a hangulatom.
– Hát persze, hogy nem fognak – gügyögtem neki. – Buhú, szegény anyám meg apám. Hogy viselik el vajon a simlis fiukat? – Letöröltem pár képzeletbeli könnyet a szemem sarkából. – Biztos forognak a sírjukban.
Aláírtam a jegyzőkönyvet, aztán az asztalra csaptam a tollat. Durván, fülsértő csikordulással toltam be magam mögött a széket. Elindultam az ajtó felé.
A porszemek együtt rezdültek, hullámokat vetettek a levegőben – ez volt az első intő jel. Valami a földön koppant mögöttem. Ott már felfogtam, hogy szarban vagyok. Megint.
Éles fájdalom hasított a homlokomba. Elhomályosult egy foltban a látóterem. Behunytam a szemem, és megtámaszkodtam a legközelebbi asztalban.
A rengéseket éreztem, semmi mást. A talpamban, a zsigereimben, az agyamban, mindenütt. A kibaszott szaggató, lüktető rezonálást az egész nyamvadt fejemben.
Taneszközök szaltóztak le a polcokról és bútorok reccsentek össze. A zajuk fáziskéséssel regisztrálódott. Mire összeszedtem magam, a földindulásom eltorlaszolta előttem a kijáratot. Félméteres vakolatdarab és két ormótlan szekrény roncsai dőltek rá.
Hangosan felnyögtem.
– Fasza…
Sarkon fordultam. Ezek után végképp nem akartam megvárni, amíg visszaér a szipirtyó.
– Jól vagy? – vetettem oda félvállról Pryde-nak. Élőlényeket nem bontottam, és mázlinkra nem volt a közelében semmi élettelen, ami ráborulhatott volna. A látszat kedvéért azért rizsáztam neki valamit. – Hülye földrengések, mi?
Félrerántottam az egyik mocskos, barna függönyt.
Próbáljanak meg elővenni ezért. Milyen idióta tartaná be a büntit egy omladozó épületben, ha helyette kimászhat az ablakon? Túlélési ösztön. Jobb helyeken így hívják.
Már átlendültem a párkányon, amikor megpillantottam a kiscsaj tükörképét az üvegben. Én voltam itt az egyetlen valódi veszély. Kutya baja sem lett volna, ha otthagyom. Mégsem akartam. Talán olyan esetlennek tűnt, hogy megsajnáltam. Vagy eszembe jutott, hogy akár lehetnék én a baj, amibe végre, életében először belesodródik, és beteg módon megtetszett az ötlet. Fene se tudja. Akkoriban nem merengtem ilyeneken.
Kinyújtottam felé a karom.
– Jössz? – Hatásos időzítéssel lepotyogott kettőnk között egy adag festék a plafonról. – Gyerünk, Pryde. Elhiszem, hogy élsz-halsz a suliért, de most van jobb dolgunk.
Ciaran

_________________
hzC1HWW.gifaKROn0U.gif"
  Watch out for the cracks.
Rulebreaker & Earthbender
Lance Alvers
Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : asztalos, szerelő, ezermester
Ki van a képen? : Christian Kane
Lance Alvers
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 16, 2023 7:43 pm






Lance & Kitty

I'm gonna Rock your World

©️️️️️️️

A szertárteremben eleve kissé félhomály volt, a déli fekvésének köszönhetően. Meglehetősen nagy volt a por, amit a vaskos, ronda barna bársonyfüggöny közt átszökő napfényben jól lehetett látni. Kitty úgy sejtette, az elkövetkező néhány órát azok számolgatásával fogja tölteni. Vagyis úgy hitte, mert nem számított rá, hogy más is lesz rajta kívül büntetésben. Érthető volt, nehéz ám úgy összeszervezni a tanárokat, hogy rá is érjenek, és minden huncut diákot lekössenek – pedig ő nem is rossz, esküszik… ! – egyszerűbb hát ezeket a diákokat egy helyiségbe, egy tanár felügyelete alá helyezni.
Meg kellett állapítania, hogy látta már a fiút – csupa negatív kontextusban, mondjuk, de ismerte. Ő volt az, aki elárasztotta az évnyitő ünnepséget, meggyújtott petárdákat dobott az iskolai kukába, összefirkálta a szekrényeket, a mosdót (bent nem járt), a kantinban az asztalokat, kilyukasztotta a tornaszertár összes labdáját, és még sok minden mással hozzák összefüggésbe, ami nem jutott akkor Kitty eszébe. Talán a nevét is tudta, ha nagyon megerőltette magát. Lance, Lance Alverz, ha jól téved.
Nem lepődött meg hát, ahogy a macskakaparásból nagynehezen kivette, ezúttal miért fogták büntetésben. Ez valami fiús dolog lehetett, amivel nem tudott azonosulni. Aztán amikor a fiú rámorrant, hogy mit bámulja, összerezzent, de rögtön észbe kapott, és félrekapta ibolyakék szemét.
– Semmit! – hadarta sietve.
Végülis amaznak igaza volt, semmi köze nem volt hozzá, meg a dolgaihoz. Csak hát a mondás is úgy tartja, hogy a kíváncsiság vitte a sírba a macskát… Intézett azért felé egy rosszalló pillantást arra a horkanásra, majd visszatemetkezett a jegyzőkönyvébe, amivel már majdhogynem készen volt.
Aztán a fiú újfent megszólította, ő pedig igencsak meglepődött.  
– Tudod a nevemet?
Olyannyira meglepődött, hogy gyerekjáték volt elcsaklizni az asztaláról a papírt.
– Hé, azonnal add vissza! – pattant fel ő is a székből, és nyújtózkodott a papír után, ami – mint a fiú megjósolta, valóban csinos, apró betűkkel az utolsó részletig gondosan ki volt töltve.
Név: Katherine Anne Pryde
Szül. idő: 1997. 01. 26.
Szül. hely: Deerfield, Illinois, USA
Anyja neve: Theresa Pryde
Apja neve: Carmen Pryde
Osztály: 9. D
Bűntett: A számítástechnika teremben tönkretettem egy monitort, mikor lelöktem a helyéről.
Indíték: Véletlen baleset volt.
Büntetés: Három óra iskola utáni fogda.
Kirendelt pedagógus: Mrs. Alicia Trotz

Diák aláírása:                              
Kitty Pryde                                  
Igazgató aláírása:
________________


A fiúnak pont arra volt ideje, hogy nagyjából átfussa a jegyzőkönyvet, mielőtt sietve kikapta volna a kezéből, és a ráncokat kisimogatva visszahelyezte volna az asztalára. A gúnyolódásra épp csak elhúzta a száját, de hát nem hagyhatta magát! Nem volt ő olyan, akit olyanok mellé tesznek büntetésbe, aki olyan ábrákat firkál a szekrényekre!
– Nem fognak, az én szüleim nem olyanok. Különben is, a tieid mit fognak szólni, hogy már megint büntetésbe kerültél, mert olyanokat rajzolsz?  


_________________





I don't have any gifts, just a curse.


Kitty Pryde
Hozzászólások száma : 14
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 24.
Tartózkodási hely : Bayville ✦ X-Villa
Munka/hobbi : Újonc kiképző vérmacska
Ki van a képen? : Kaitlyn Dever
Kitty Pryde
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 30, 2023 10:16 pm
Kitty & Lance
I'm gonna rock your world.
A céltáblák zakatolva csúsztak felénk a síneken. Feltoltam a műanyag szemüveget és lehúztam a fejemről a fülest. Mindy vetett mellettem egy pillantást a szétszórt lyukakra, aztán karba font kézzel nekidőlt a falnak.
– Nyertem.
Átléptem a térfelére, és ráhunyorítottam a figurára. Öt találat a fején, öt a szívénél, olyan közel egymáshoz, hogy krátert képeztek.
– Mi a fasz…
– Fogadd el, Lance! Profin szerelsz szét pisztolyokat, a célzást viszont jobb, ha rám hagyod.
Gyanakvóan méregettem.
– Ne nézz így! Tisztességes játszma volt. És most ide a nyereményemmel! Hallani akarom a szaftos sztorikat tini Lance-ről.
Beletúrtam a hajamba. Szívesen ki is téptem volna az utolsó szálig. Picsáért mentem bele ebbe a fogadásba…
– Az alku az alku – duruzsolta Mindy.
A hang, ami kibukott a torkomon félúton volt egy sóhaj és egy nyögés között.
– Kelleni fog egy liter kávé.
Valójában alkoholra lett volna szükségem, de türtőztettem magam. A nosztalgiánál csak egy dolog veszélyesebb: a részeg nosztalgia.
Mindy albérletének nappalijában, egy teljes kiöntőnyi feketével az asztalon, nem maradt több kifogás, se egérút. Lassan, szenvedve visszamentem a legelejére.

Tizenhét évesen kurva könnyű abban a hitben létezni, hogy az egész világ ellened van. Főleg, miután megjártál pár nevelőotthont.
Mit tehet a nyomorult kamasz, akibe rendszeresen belerúg az élet? Visszarúg ott, ahol tud.
Az iskolát különösen szerettem rugdosni. Gazdag táptalaj volt mindenféle fosnak: felnőttek, akik úgy csináltak, mintha tudták volna, mit csinálnak, a seggükből előhúzott szabályok, amik pont azoknak az érdekeit nem szolgálták, akikét kellett volna, a kibaszott klikkek meg a kibaszott ranglétra.
Persze akkor baromira nem tudtam volna elmakogni, mitől forr az agyvizem. Csak dühös voltam, mint az állat, és lázadtam. Bármi meg minden ellen. A leghülyébb módszerekkel.
Aznap pár szaros graffiti miatt szoptam.
Telefirkáltam trágárságokkal a nyomtatványt, amit elém toltak. A szipirtyó másodszorra cserélte ki, de kettőnk közül még mindig csak én voltam zabos.
– A saját idejét pazarolja, Mister Alvers.
– Meg a magáét. Ennyit megér – sandítottam fel rá.
Terézanyának képzelte magát. Jótétlélekként, sajnálkozva ingatta a fejét, és mivel gyorsabban fogyott a türelmem, mint neki, elkezdtem a legrondább macskakaparásommal belevésni a lapba az infókat.
Bűntett? Faszokat Férfi nemi szerveket mázoltam szekrényekre. Indíték? Megjelöltem a pöcsfejeketbunkókat, hogy mindenki vágja, kitől kell távolságot tartani. Büntetés? Délutáni elzárás a szipirtyó tanárnővel meg a faszok hímvesszők lesikálása egyedül.
Éppen azt fogalmaztam, mennyire bánom a vétkeimet – semennyire, közszolgálatot tettem, díjat érdemelnék, erre és erre a címre küldhetik, köszöntem –, amikor nyikordult az ajtó.
Összehúztam a szemöldököm. Mi a francot keresett Miss Jókislány büntiben? Két centivel rövidebb volt a szoknyája, mint amit a szabályzat megengedett?
Végigmértem. Kopogtattam párat a papíron, a megrágott toll tintapacát vérzett a mondat közepére. A kiscsaj először a lapot nézegette, aztán engem.
– Mit bámulsz? – tátogtam neki.
Látásból már ismertem. Picsogó stréber – eddig terjedtek a benyomásaim róla.
Olyan megszeppenten ücsörgött mellettem, hogy röhögnöm kellett. Ki is engedtem egy röffenést, miután a tancinéni kettesben hagyott minket.
Háttámlával felé fordítottam a székem és rákönyököltem.
– Na, mit követtél el, Pryde? – Vártam kicsit a válaszra, aztán felágaskodtam, hogy elcsaklizzam előle a jegyzőkönyvét. Amilyen eminens tanulónak tűnt, tuti gyöngybetűkkel, lelkiismeretesen kitöltött minden faszságot.
– Csak nehogy anyuci meg apuci szobafogságra ítéljen érte – gúnyolódtam.

Mi van? Mire számítottál? Gigantikus pöcs voltam. Attól éreztem magam keménynek, hogy piros faszokat pingálok festékszóróval és kislányokat piszkálok. Szerinted miért kussoltam a gimis évekről? Hát ezért.
Ciaran

_________________
hzC1HWW.gifaKROn0U.gif"
  Watch out for the cracks.
Rulebreaker & Earthbender
Lance Alvers
Hozzászólások száma : 27
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : asztalos, szerelő, ezermester
Ki van a képen? : Christian Kane
Lance Alvers
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 26, 2023 11:56 pm






Lance & Kitty

I'm gonna Rock your World

©️️️️️️️

Hetek óta, lassan egy hónapja küzdött. De nem csak menstruációval, meg a hirtelen jött növekedési rohammal. Nem, az ő életébe a hormonháztartás felborulásán kívül valami más is betört. Egy istencsapása, egy igazi átok, valami, amit nem győzött rejtegetni a szülei és az iskolatársai elől. Olykor, ha félt, vagy mérges volt, összezavarodott, vagy szomorú, a legkülönösebb dolog történt: akármi volt a kezében, vagy a lába alatt, az orra előtt, azon egy az egyben átesett. De nem megbotlott, és felbukott, hanem szó szerint a bejárati ajtón keresztül az előszobába keveredett. Vagy a szobájából az ágyról a nappali karosszékébe. Eleinte egészen jól titkolta a szülei elől, aztán már arra is képtelen volt, amikor családi vacsorakor a konyhaszékről a földre került. Az apja kampányolt volna amellett, hogy Kitty-t lássa szakorvos, de szerencsére az édesanyja lecsillapította a kedélyeit az érvelésével: „Különben is, mit mondanál a doktor úrnak? Hogy átesett a széken?”
Aztán hamarosan még egy probléma felütötte a fejét: mégpedig az iskolakötelezettség. Kitty a testnevelés kivételével színötös tanuló volt, szeretett is iskolába járni, de a szülei féltették tőle, hogy mi lesz, ha ott történik valami. Kérlelték, hogy maradjon otthon, legalább néhány napot, amibe Kitty bele is egyezett. Megoldást nem találtak ez idő alatt, hála a nyugodt körülményeknek ellenben Kitty sem produkált újabb különös baleseteket. S mint hogy az egész família, beleértve a lányt is, azt hitték, hogy akkor ennek a történetnek itt a vége, és bármi is volt ez, elmúlt, megengedték neki, hogy újra iskolába járjon.
Akkor történt.
Egyéb iránt a nap java része zavartalanul zajlott, de számítástechnikán valami mégis csak félrement. Amikor vége lett az órának, és az egész osztály szedelőzködni kezdett, az asztal és a rá helyezett monitor mellett elhaladva véletlen meglökték, ő pedig meglökte a monitort. Próbált utána kapni, és esküdni is mert volna, hogy elkapja a nehéz, tévészerű elektronikát, az azonban mégis valami különös és megmagyarázhatatlan módon átesett a kezén, szikrákat hányt, füst kerekedett, míg végül földet érve használhatatlanná nem törik. Kitty szíve megállt egy pillanatra, és a zsivaj is elcsendesedett körülötte.
– Szörnyen sajnálom… ! – habogta – Véletlen volt…
– Mit bámészkodtok? Nektek nincs órátok? – dörögte a tanár, erre pedig mindenki folytatta a szedelőzködést, és távozóra fogta, de mikor Kitty tette volna ugyanezt, a tanár úr megéllította. – Te nem, Pryde.
Kitty összerezzent.
– Tanár úr, én igazán nem akartam…
– Én elhiszem. Ugyanakkor a kár nyilvánvaló…
– Feltakarítom…
– Nagyon helyes. Tanítás után pedig várom eltölteni a büntetését.
Kitty végül nem ellenkezett, csak sóhajtott az ítéletre. Lehet, az anyjának mégis csak igaza volt, és otthon kellett volna maradnia.
És mint hogy a büntetése az órák utánra szólt, így még szerencsére volt alkalma aggódó édesanyjának küldeni egy üzenetet, hogy késni fog legalább egy órát, nem sejtve, hogy még ennél sokkal többet fog otthonról késni, és még ennél is nagyobb galibába fog keveredni.
Vett egy mély levegőt, megemberelte magát és benyitott az ajtón. Arra azonban nem számított, hogy az apró, szertárszerű tanteremben nem egyedül fogja tölteni a fogvatartási idejét.
A teremben hárman voltak immáron – vele együtt. Egy tanárnő, meg egy tőle valamivel idősebbnek tűnő fiú, aki úgy tűnt, egy ideje már a büntetését tölti.
– Miss Pryde, örülünk, hogy itt vagy. Kérlek, foglalj helyet.
Kitty levette a hátizsákját és leült a szabad asztalhoz, előtte néhány formanyomtatvány hevert. Tudta, mi ez, de még sosem látott egyet sem – ez a jegyzőkönyv volt. Nekik kellett kitölteni a büntetés természetéről, okáról, az itt fogott, meghatározott időn túl. Vetett egy pillantást a szomszéd asztalra, hogy a sorstársa vajon hogy áll a sajátjával, majd óvatosan feljebb emelte a tekintetét, hogy szemrevételezze, kivel fogja a következő néhány órát tölteni, de nem merte túl sokáig nézni. Inkább tollat ragadott, hogy kitöltse a formanyomtatványt, a tanárnő pedig közel húsz perc múltán a telefonjára pillantott, elnézést kért, és kilépett a teremből.  

TruE || Szószám: 611 szó

_________________





I don't have any gifts, just a curse.


Kitty Pryde
Hozzászólások száma : 14
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 24.
Tartózkodási hely : Bayville ✦ X-Villa
Munka/hobbi : Újonc kiképző vérmacska
Ki van a képen? : Kaitlyn Dever
Kitty Pryde
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.