Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 3:01 pm-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17 am-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. Szept. 19, 2024 7:11 pm

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. Szept. 18, 2024 10:29 pm

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. Szept. 18, 2024 9:47 pm

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. Szept. 18, 2024 9:18 pm

» two disasters
by Volstagg Szer. Szept. 18, 2024 8:35 pm

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Bishop eXpedition

Volstagg Hétf. Aug. 05, 2024 10:07 pm
• doing good for good reasons •


 


Míg a nagy vendégeskedésnek utána jómagam is asztalhoz telepedem a Visszhang cipőfűzőivel játszadozó Vadonon bazsalygó Tüske mellé, ki kosárnyi citromjának soron következő darabját ropogtatja, azon gondolkodám, hogy igazi családias légkör uralkodik itt. Ej, mily víg hangulatot varázsola vala a kis bamf, amikor is ideröppenté vala Freddy-t! A morlockokkal együtt oly kellemetes társalkodást és étkezést folytatánk, milyet késő délutáni idő tájt már nem szokás. Felteszem, ők valának mára az utolsó vendégek, így rá is hagynám a rendrakást és a mosogatást a kézilegénynek felajánlkozottakra, kik lassan ideérendőek lesznek, nekem pedig ideje lészen elvonulni, hogy új podcastomat mikrofonba mondjam.
Ámde mintegy varázsütésre, a macska barátja játékán hangtalan nevető Visszhang húzogatja ingem ujját, mivel csupán csak azt éri el termete mián. Kezeivel számolva adja tudtomra, hogy itt bizony vendégek várhatóak, méghozzá vagy négyen és még egy kószál a közelben. A Bishop gyermekeket már megismeri jeleikről, a többiek meglepetés látogatók. No, tán mégiscsak ideérének a bayville-iekkel, kikről az iménti leányka regéle? Le ne maradjak róluk!
Kiállok hát az ajtóba, akár a vendégsereg híján unatkozó és éttermükről akaratlanul is a népszerűség hiányát hirdető szakácsok. Marada még annyi elemózsia, hogy mindőjüket megvendégeljük. Boldog lennék, ha elfogadnák! Tüske a szakajtó citromot magával cihelve átül a másik asztalhoz, honnan tisztán rákémkelhet a bejáratra, testvére pedig felhagyva a madzag abajgatásával, mellém szökken, kíváncsian várva az érkezőket. Alighanem a folyosóra kidugott feje lészen az első, mit megpillantanak.
Ééés íme! Szemeim elé is tárul a kis sereg. Mielőtt bárki megelőzhetne a szólásban, hatalmas vigyorral és a bejáratot eltorlaszolóan kitárt karokkal köszöntöm őket sorjában:
- Lovon Szárnyaló Freddy már említé, hogy számíthatok jöttötökre. Testőrök Parancsnoka Bishop, üdvözlégy emitten! Szökellő Kaine, a viszontlátás öröme környékez! Meglásd, ezen étkezőből nem kell védelmi pénzért kiáltozó mexikói gazfickókat kiűznünk, mint legutóbb. No de Felcser Lilit hol hagyád? Köszöntelek téged is, kedves veres leányka! Volstagg valék, Asgard Oroszlánja, az iskola főszakácsa. Ahogy hasonló hajszínnel megáldott nejecskémnek is mondom minduntalan: összegyűlénk hát, mi rőthajúak, kik csudaszépek valánk, akárha a tűz csókola volna vala minket!
Itt kedvesen Tüskére nézek, kinek sörényének színe ugyancsak a miénkhez hasonlatos.
- Te is érezd otthon magad nálunk, legényke! Csak nem Ajtók Nyitója Niel valál, ki Narniából tülkös paripát oroz?
A fél citromot egyben, héjával együtt harapó morlock lehajtja fejét, hogy tenyerébe temesse. Szavaim elszaporodása időnként terhére vala. Hugocskája, Vadon a Bishop magasságú legénykét bámulja mereven, a mellette álló apró leányra pedig fújni kezd. Testőrparancsnok kitartja mutatóujját és hangos "NEM" kiáltással kísérli meg a macskalány elrugaszkodását megelőzni. A passzentos ruhájú leányzó nem is ugrik senki nyakába, hanem Bishop kezét támadja meg, mi már ökölbe szorul, ezért a játékos harapások csak karcolják. A bundás leányka eztán hanyatt veti magát és hasát mutatva, mancsaival kalimpálva hempergésbe kezd, közben Kaine-re vigyorog.
- Nyugi, fak a fokáfof műfor, ha új arcokat lát - szól Tüske citrommal a szájában, rezignált hangon, farkát tekergetve.
Felettébb kedveli a teli szájjal való beszédet. Visszhang ismét hangtalan kacag és integet a társaságnak, majd füzetébe körmöli a szót, hogy a lapot felemelve mindenki olvashassa:
"Sziasztok, Visszhang vagyok. Ők Tüske és Vadon" - mutatja a nevek után a macskákat, hogy lehessen követni, ki kicsoda?

 
Bayville Gang & Volstagg

 



_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER

Re: Bishop eXpedition

Lucas Bishop Szomb. Aug. 03, 2024 10:06 pm
• doing bad for good reasons •
To The Rescue Team
   Kaine szavaira megfeszülök. Pontosan tudom, kiről és miről van szó. Felbosszantott, mikor Romy mesélt erről. Fogok szólni a gyorslábúnak, hogy erre figyeljen. Rohangálhat, de akire ez ráhozza a parát, amellett lassítson le egy picit. Egy másodpercet.
Örülök, hogy a jelmezes nem feszeng a biztonsági megfontoláson és megérti, hogy jelenleg nincs szüksége a fegyverre. Állni fogom a szavamat, rá is bólintok.
- Hé! Ne nevezd szarnak! Téged se hívlak annak, mikor valamit elcseszel - védem meg a bamfot a mágussrác szavaitól.
Majd én megfegyelmezem a teleportálót. Meg beköpöm Kurtnél és Tommy-nál, mert ők értenek hozzájuk igazán.
- Türelem, mindjárt megyünk hozzá... Bevitte a házba, nem bántotta. Pont olyan gyerekes, amilyennek kinéz, de nem szokása sérülést okozni.
Csak kalamajkát, félreértést, leltárhiányt és hasonlókat.
- Kissrác. Asszem. Sokan vannak és nehéz megkülönböztetni őket.
Az apukáiknak megy, meg még talán Volstagg ismer párat, mert neki annyi gyereke van, hogy rááll a szeme az ilyesmire. Vagy csak henceg, ahogy szokott és fogalma nincs, melyik melyik. Zavar, hogy nem tudom, mit hihetek el neki.
- Topsfield! Állj le! - szólok rá úgy, ahogy edzésen. - Nem szoktam a levegőbe beszélni.
Harmadszor kérdezi ugyanazt. Ahogy Kaine, ő is elmondja, hogy a hírek szerint bajban vagyok. Freddy nem semmi motivátor, hogy fél Bayville itt van. Tényleg jó érzés, hogy számíthatok rájuk, de most a biztonsági szituációt és Romy rosszullétét akarom kezelni inkább. Kaine teszi vele, amit kell. Akár egy profi. Már első alkalommal is láttam, hogy nagyon képzett.
Nem szeretem, mikor olyan értetlenség ül ki az arcomra, mint Romy mondatának hallatán. Mi az a veszély, amiről ők tudnak és én nem? Én vagyok itt a biztonsági vezető. Súlyos hiba, ha elkerülte valami a figyelmemet és külső forrásból kell megtudnom. Egyáltalán nekem mondta? Tök máshova nézett közben és nem tudom, hogy a rosszulléte miatt, vagy szégyenében, izgatottságában, stb. Közelebb lépek, hogy megállapítsam, hogy van. Elpirult. Ennek azért örülök, mert lett egy kis színe és újra a megszokott. Őt így szeretjük.
A Csodapókra felhúzom a szemöldökömet. Ez a komoly fickó ilyen vicces nevet is elvisel. Talán csak Romy-tól, akivel, mint kiderült, sokkal mélyebb a kapcsolata. Nem mutatom ki, hogy ez mekkora örömmel tölt el engem. Ráfért erre a lányra, hogy találjon egy igazi bizalmast. Amiket hallottam mostanában Kaine-ről, azok alapján már kevésbé tartom gyanúsnak. Egy kis bizalmatlanság azért maradt, de a tettei alapján megítélve nincs bajom vele.
Mikor Romy végre rám néz és a ruhaigazgatás után megint zavarba jön, a komoly és várakozó nézés átvált valami együttérző és kedves tekintetbe. Már majdnem elmosolyodom, de közben újra körülnézek. Cseszd meg, Lavina szétbontotta az udvart! Ezt később intézem, most figyelek a hi-tech sorcererre.
Úgy érzem magam, mint aki kihallgatást tart és szándékosan nem szól közbe, mert manipuláció nélkül akarja hallani, amit a gyanúsított mond. Ez nem jó, mert csak fokozom a feszültséget.
- Oké, hallgatlak - szögezem le karbatett kézzel, hadd mondja.
Ki is derül, mitől akartak megmenteni. Nem röhögöm ki. Teljesen komolyan nézem. Freddy érzékeny lélek lehet. Ezt sajnálom, de biztosan hasznára vált, amit itt tanul.
- Sokan nem kedvelik a kemény edzéseket és nem hiszik el, hogy mekkora előny, hogy egy éles helyzetben már ismerős nekik a szitu. Mikor valaki először kerül puskák, szörnyek, akármilyen ellenfelek elé, az ne életveszély legyen! És itt nincs életveszély. Soha senki nem halt bele a Danger Room edzésekbe, de olyan van, aki már szinte függő lett.
Vadon. De úgy tudom, Logan is imádja, még mindig.
- Majd Freddy-t is meghallgatnám erről.
Nem ítélem meg őt a többiek előtt. Tőle akarom hallani, mit és miért mondott? A mágus rámutat arra, amit eddig nem fejeztem ki. Hálásan bólintok.
- Jól látod, Niel - válaszolok neki, kivételesen a keresztnevén szólítva.
- Megértem, hogy ti nem ismeritek belülről az intézményt és gyanakodtatok. A szándékot tényleg nagyon nagyra értékelem. De mint mondtam, el akarjuk kerülni a feltűnést. Biztonsági vezető vagyok itt, én felelek azért, hogy egy lakó, egy dolgozó se kerüljön veszélybe. Úgyhogy vonuljunk is befelé!
Volt már itt portálon keresztüli érkezés, teleportálás, hipergyors rohangálás, Kaine meg fura ruhában álldogál. Nem látok a közelben sem drónt, sem kamerát, de még egy árva mobiltelefonos kukkolót sem, ettől viszont még nem biztos, hogy senki nem kapott minket lencsevégre. A mondatom végére intek, ahogy a seregben szoktam vezényelni és lépek is egy nagyot. Csattan a cipőm a kövön.
A többiekről feltett kérdésre meghagyom a válasz lehetőségét a többieknek. Részletesen csak most tudtam meg mindent, az utalásokból ezt nem tudtam volna kikövetkeztetni.
- Egy perc és beérünk hozzá. Nincs varázslat! - igyekszem leszerelni Niel türelmetlenségét.
Nagyon fontos neki az a lány, de ezzel csak nyugtalanabbá tesz mindenkit. Romy-ra már át is ragadt, de ő is megkapta a választ.
Alvers közben bement Sharddal. Fel fogom hívni, hogy csak akkor jön legközelebb, ha nyugton bír maradni és hogy ki fogjuk számlázni a rongálást. Nem érdekel, hogy ezentúl máshoz kell vinni a kocsimat, mert ha őt kérném meg szerelésre, bosszúból bármit csinálhatna vele. Lehet, hogy nem tenné meg, lehet, hogy megtenné. Másik szerelőt találok, az iskolát viszont nem rázhatja szét. A hugi is elkapta szerintem. Bízom benne, de azért én is rápirítok a fazonra.
Kis csapatunk végre elindul az épület felé. Úgy látom, hogy Kaine figyel Romy-ra, úgyhogy én a környezetünket vizslatom. A kávét leraktam valamelyik bokorra. Már biztos kihűlt, vagy Tommy elánja lesodorta. Nem fogom keresni. Közben viszont érdeklődően odaszólok az éledezőnek.
- Romy, te adod ezeket a neveket, hogy Ugróegér, meg Csodapók? A többi lakótársadat is elláttad ilyenekkel?
A nagydarab meghallott valamit. Élesebb a füle, mint a miénk. Meg se lepődöm, hogy ismeri a szakácsunkat, de azért felfigyelek rá.
- Igen. Honnan ismered?
Falatban nem lesz hiány. A dumagép mindig egy hadseregre főz. Ha semmi nem jön közbe, el is tudom vezetni a bandát a konyhába, ahol nagyon nincs rend. Itt jártak a bamfok... Bemutatnám Volstaggot és a morlockokat a többieknek, de az asgardi szokás szerint mindenkinél hamarabb szólal meg.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Re: Bishop eXpedition

Kaine Parker Csüt. Aug. 01, 2024 3:45 pm
• doing bad for good reasons •

Szürreális szöktetés

Ha nem tudnám, hogy az x-génnel megáldott emberek mennyire sokszínűek, lehetséges, hogy csak azt hinném haluzom ezt a sokféleséget. A rengeteg képességgel rendelkezőt, a kis kék lényeket, Freddy eltűnését, Romy ájulását attól a fószertől aki hasonlít Pietrora és még sorolhatnám. Ebben a tébolydában egyre inkább az járt a fejemben, hogy mi csináltunk hülyét magunkból és igazából Bishop nincs is veszélyben. Határozottan nem úgy festett, mint aki abban lenne, ráadásul amikor találkoztunk is azon a véleményen voltam, ő pontosan tudja neki mi a jó és a szükséges. Egy jó katona.
Már éppen készültem Romyt visszahozni a szabályos módon ahogy egy ájultat kell, amikor magához tért. Voltaképpen Bishop kérdésére már akkor tudtam a választ, amikor még a szóban forgó nem volt magánál.
- Azt hiszem a gyors srác emlékeztette egy rossz emberre. - oszlattam el jó előre az aggodalom kételyeit ha esetleg az felmerülne benne. Most nem volt affinitásom egyszerre foglalkozni Freddy eltűnésével és Romy hogylétével, csak sorban tudtam haladni, de feltételezem egyikük sincs veszélyben. Pozitív bizalom megerősítésének vettem Lucas Bishop bemutatkozását, ahogy kezet rázott velem. Ennek már épp ideje volt, mert annak ellenére, hogy milyen rég is találkoztunk, csak a legendákat hallottam róla kis túlzással meglehet.
- Rendben, akkor elköszönéskor. - nem feltételeztem, hogy nem adná oda, így hamarjában elengedtem a témát. Fordítva lehet nekem sem tetszene ha az otthonomban főleg ahol ennyi a gyerek fegyverrel mászkálnának. De nem tudtam mire számítsunk, itt még valóban nem jártam. Hatalmas a birtok, rengeteg a lakója és annál különlegesebbnek is tűnik mintha egy mezei iskola is lenne. Ha itt mindenki felszerelt osztagos lenne, esélyünk nem lenne ennyien lerohanni őket. Azért lefogadom az igazi nagyágyúk meg sem villantják a tudásukat.
Eleget tettem Romy kérésének, hogy ismét a saját lábaira állítottam, inkább elpillantottam az épület felé ahogy fél füllel hallgattam a beszélgetést. Niel ijedtsége talán túlzónak hatott vagy ő mindig ennyire parázik mindenkiért?
- Gyanítom nincs bajban. - fűztem közbe immár ugyan határozottan de teljes nyugalommal. Ez a hely tényleg nem ártó szándékú, de hallgatóznom kellett ahhoz, hogy megkülönböztessem itt a hangokat egymástól. Csupa csacsogó, csicsergő hang, egy rakás diák, nagy susmus. De volt elég időm ahhoz, hogy legalább a nem ide illő beszélgetést kiszúrjam.
- A konyhában lesz. De csak akkor rohanj, ha éhes vagy. Volstagg is itt van? - kérdőn pillantottam Bishopra, ahogy rájöttem kinek a hangját hallottam ennyire öblösen. Hihetetlenül kicsi a világ, hiszen vele Lilivel találkoztunk még körülbelül egy hónapja, amikor le kellett szerelni a maffiatagokat.
- Lehet neked is jót tenne pár falat vagy korty, sápadt vagy. - pillantottam el Romy felé, ahogy elindultam az épület irányába.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Niel Topsfield Pént. Júl. 19, 2024 10:25 am
• doing good for good reasons •



LugarPersonajeFechaHora




Saving Bishop



Megőrülök ettől a lánytól, fogta, elcsórta az eszem, ami után tulajdonképpen kiáltozom és olyan ostoba, tininek érzem magam, mint néhány éve, amikor még magamnak tudhattam ezt a címet. Hasonlónak a rajongóimhoz…
Zihálva meredek Kainere, megbánom, hogy saját sértettségem és dühöm rájuk szórtam, akik totál nem értenek semmit, mert utoljára még Liliről panaszkodtam nekik. Változtatnom kell ezen az egészen, kezdeni valamit ezekkel a hülye érzésekkel és Romyért aggódnom, az sincs meg miért ájult el, bénán, bambán pislogok a párosra, aztán lehajtott fejjel sustorogva kérek bocsánatot. Freddy eltűnt mellőlem, inkább tetszik neki David Haller, francba Niel koncentrálj, Romy rosszul van és én…
-Bishop! Elvitték azok a szarok azt a lányt, szerinted jól lesz? Hogyan lehetne visszaszerezni? Tudod hol vannak? Mert akkor nyitok egy portált és…
Seggbe rúgom a kis, kék szörnyeket! Egymás után történnek a gyors és hihetetlen események, egyiket sem bírom követni, különben is lüktet fejemben a lányféltés, Romyért szintén, talán mert Kaine Parker nem akarja megcsókolni. Sok pénzt tennék rá, hogy azonnal magához térne, ha a nagy pók nem csak az iróniát hallná ki a hisztériámból. Nagy levegőt veszek, Bishop közelében hajlamos vagyok lenyugodni, főleg ahogy módszeresen lefekteti Romyt és már intézkedik is.
Beletúrok szélfúttára zselézett üstökömbe, még kuszább lesz, sok, hosszú levegőt préselek ki magamból, de egyre csak Freddy kattog az agyamban.
-Oké, kösz Bishop. Kissrác?
Esik le, hogy a mondatnak második fele is volt.
-Menjünk. Ugye előkerül Freddy? Mármint biztosan meglesz, igaz? Én különben azt az infót kaptam, hogy bajban vagy.
Hirtelen felébred Romy is, leguggolok elé, mellé, a közelébe, aztán fokozatosan elkerekedő tekintettel hallgatom a Freddy ex x-es edzőtermi beszámolót, amit nekem soha nem mondott. Megint lenyelek egy adag savanyú szőlőt.
-Öhm Romy, te is edzel Bishoppal, tudod, hogy ő nem olyan kaliber, akit akarata ellenére tartanának itt, ráadásul észrevettük volna, ha baj van, hiszen rendszeresen találkozunk vele. De semmi baj, ez biztos tök jól esik Bishopnak.
Nézek “ugye, mondd, hogy jól esik” tekintettel Őrnagyunkra, a többit nem is értem, aztán megint kiver az idegbaj, ahogy Romy is bepánikol Freddy miatt. Ismét körözni kezdek, keskeny ívben, az ajkam rágva. Jó, felőlem szeresse Davidet, legyenek boldogok, csak jól legyen, csak…lemondok róla, ha kell, ha valaki jobban vigyáz rá helyettem.
-Nagyjából merre lehet? Elmegyek érte.
Rázom kezeim, felkészülve az évszázad portálidézésére.





NC



_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Rosemarie Morozov Hétf. Május 27, 2024 10:06 pm
• doing bad for good reasons •
Püspök Hadművelet
Fogalmam sincs, hogy meddig tarthatott a rövidzárlatom, de amint érzékelni kezdtem a valóság foszlányait, köztük Bishop hangját is elcsíptem két Ugróegér féle metál szintű ordítás között…. Indításként habozás nélkül betartottam a magamnak tett eskümet.
– Csak meg akarunk menteni! – rikkantottam el, mondandómat Őrnagymesternek címeztem, a szemeim viszont nem találták meg őt. Ugyanis, amikor hirtelenjében megkíséreltem felülni, a hevességtől megszédültem és már nem csak a Föld, de a környezet is forgott körülöttem. Szép lassan visszaereszkedtem vízszintesbe és lassan pislogtam párat, hogy helyreálljon a kép.
Legnagyobb meglepetésemre Kainet vehettem szemügyre, egy igazán izgalmas szemszögből. A nagy bambulásomból eltartott néhány másodpercig mire leesett, hogy a karjaiban hesszelek. Hatalmas kérdőjel volt bennem azzal kapcsolatban, hogy mégis mikor kerültem ebbe a szituba. Hiányzott a korábbi mentésemből ez a jelenet. Arcom pedig újfent úgy döntött, hogy felveszi a hajammal a vörösségi versenyt.
– Jól vagyok már Csodapók, letehetsz! – óvatosan meglapogattam a vállát. Majd szinte azonnal menekülni próbáltam a zavarbejtő helyzetből és úgy izegtem-mozogtam, hogy megpróbáljak katapultálni a karjaiból.
Mikor a saját talpaimon állhattam, gyorsan kisimítottam a ruhámat, mintha számos gyűrődés lenne rajta, amit sürgősen orvosolnom kell. A zavart tinilányt idéző állapotom szinte azonnal elillant, amikor Őrnagymesterre pillantottam. Ekkor átcsaptam az „ajaj, bajban vagyok” tinilányokkal vetekedő állapotba.
De hé, legalább Pietro szelleme már nem kísértett!
– Bocsi, hogy csak így betörtünk – kezdtem bele tétován. – Tartozom egy vallomással. Valójában ez egy mentőakció akart lenni – ismertem be ittlétünk valódi okát, reményeim szerint ezzel megelőzve minden további félreértést. Ujjaim a hajamat matatták, éppen fonatot készültem varázsolni tincseimből.
– Freddy ex-X-es volt és egy csomót mesélt a helyről. Kezdve a gyilkos edzőteremről. A rendszerről, ami simán behatolónak néz, ha nem vigyázol. A kiképzések gyötrelmeiről és társairól. Beijedtem. Azt hittem, hogy bajban vagy, hogy talán az akaratod ellenére tartanak itt… Csak segíteni akartam – pillantottam bocsánatkérő tekintettel Bishopra. Nem akartam elérzékenyülni, így próbáltam valamelyest kipislogni szemeimbe gyűlt nedvességet.
– A-aztán beszélgettünk és tökre az ellenkezője jött le abból, amiben vagy, mint amit hittem, hogy vagy. – Uh, ennél nyakatekertebben meg se fogalmazhattad volna Rosemarie! – Először azt hittem, hogy Stocholm-szerű szindróma vagy kimosták az agyadat… De határozottan nem úgy tűnik. Bevallom eléggé elbizonytalanodtam önkényes küldetésemben, amikor arról beszéltél, hogy elvagy itt – ráharaptam alsó ajkamra. Nagyon rosszul következtettem Freddy elbeszéléseiből.
– Szóval, nem akartam bajt okozni – lecsüggesztett fejjel tettem pontot a beismerésem végére. Időközben a hajamat is sikeresen befontam.
– A többiek sem akartak rosszat, csak segíteni akartak. De gondolom a többiek már mondták, hogy miért jöttünk, igaz? – pillantottam először Csodapókra, majd futó zavaromban elkaptam róla a tekintetemet és helyette Nielre vezettem ki totál stresszben volt. – Ugróegérbe mégis mi ütött? – kérdeztem rá értetlen pislogások kíséretében. Aztán beütött a hiányérzet… Freddy nagyon nem volt képben!
– Oh... Jaj, ne! Hova lett Freddy?! – kezeimet arcom egy-egy oldalára tapasztottam kétségbeesésemben. Hogy magyarázom meg Dimitry-bácsinak, ha elhagytam őt?
Jesszuska, Őrnagymestert jöttünk menteni, most pedig menthetjük Freddyt!
„Is there anybody out there?”


✿ Elli
   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Winifred Wilson and Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Lucas Bishop Szomb. Ápr. 13, 2024 11:18 am
• doing bad for good reasons •
To The Rescue Team
   A növényekről adott beszámoló máskor megmosolyogtatna, most viszont az érdekel, ami a mellébeszélés mögött van. Nagyon nagy kézmozdulatok, zavartság. Az allergia csak rátesz egy lapáttal.
- Az ő szőrük sajnos pontosan olyan, mint a házimacskáké vagy inkább a nagymacskáké. Jó, hogy Arrow nincs veled. Ettől bepörgött volna.
Szerencsére nem jött a kis bolhazsák, akit különben bírok, de itt lenne vele gond. Még csak az kéne, hogy a nyomukba eredjen és Vadon le akarja vadászni, mint kisebb prédát.
- Szoktak. Főleg mikor nem ilyen udvariasan szólok rájuk.
Hanem elkapom a grabancukat. Most Romy védelme volt az első, ezért nem értem rá megragadni a macsekokat.
A dolgok gyorsan eszkalálódnak és nem sokkal később a vendégemnek már húlt helye. Kiáltozom utána, riadóztatom a többieket is.
Ez egy gyors üzenet volt és nem vagyok sokkal előrébb azzal, hogy Romy az udvaron van. Nem olyan egyszerű ott megtalálni. Shard közben elkapta az autószerelőmet, fél szemmel látom. Hogy mi volt az oka rá, azt nem, de komoly tett lehet, ha előhozta a fegyelmezőt a hugiból.
Mire odaérek a hármashoz és Romy összeesik, aztán jól összeszidok és rendre utatok mindenkit, teljesen átrendeződik a kép. Ez megint Maximoff volt és jókor jött, mert Romy-t is biztonságba helyezte. Pisztoly a kezemben. Ha ki kell találnom, kinél volt a három érkező közül, akkor leginkább Kaine-t mondanám. Őt a múltkor is érdekelték a fegyverek. Én is arzenállal járok, nem hányhatom a szemére, hogy gondolt a védelemre.
Maximoffra a bamf miatt is szükség lett volna, de nem vitte el, hanem átrakta Freddy kezébe, aki beszél hozzá és még édességgel is megkínálja. Ez cuki, de el kéne tűnni innen, ahogy mondtam. Kész lennék mindenkit betessékelni, de kitör a káosz. Topsfield nem érti, helyette romantikára sarkallja Kaine-t és Romy-t. Megmentést emleget, aztán bepánikol, mikor Freddy-t eltünteti a kék mutáns.
- Ez kedves, de semmi bajom - szólok már nyugodtabban, de még mindig dacosan.
Nem is ismer az a kiscsaj. Fogalmam sincs, miért szervezett mentőakciót, de az tuti, hogy a feltűnés kerülése nem az erőssége. Megérint, hogy ilyen összefogást hozott ki a bayville-iekből és hogy számítok nekik, de ezt később gondolom végig. Most feladataim vannak.
- Fektesd le és emeld meg a lábait. Az idegtől ájult el vagy beteg? -
mondom az ukázokat és a kérdéseket Romy-val kapcsolatban.
Ha kell segítek is, de Kaine jó erőben van és ügyességnek sincs híján.
Miközben lerakja az ájultat, küldök egy gyors üzenetet Léccinek:
A bamf elvitte a fekete ruhás csajt. Pásztázd körbe az épületet, hogy jól van-e?
Majd kap egy újabb hamburgerfotót cserébe. Vagy amit akar.
- Lucas Bishop - mutatkozok be rendesen Kaine-nek és ha már kezelünk, akkor Topsfieldnek is nyújtanám, de rohangál, mint a mérgezett egér.
- Mindjárt megtudjuk, hova teleportálta Freddy-t a kissrác - jelentem ki, hogy mindenki lenyugodjon kicsit.
- A pisztolyt visszakapod, mikor távoztok. Itt nem lesz rá szükséged - szólok Kaine-hez, miközben elrakom a cuccot.
Nem örülök, hogy egy jövőből hozott fegyvert nyomtam a kezébe azon az estén azért, hogy ne zavarjon meg Fitzroy végleges eltávolításában. Talán nem rossz kezekbe került a cucc, de akkor is rossz ötlet volt. Megszerelte! Fene.
- Menjünk be! Romy kap vizet, előkerítjük Freddy-t és utána mindent elmondtok.
Elcseszetten indul ez a vendégeskedés. Kicsit ciki is, de akik ismernek, értik. Freddy pedig így ismer meg. Remek.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson and Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Kaine Parker Pént. Ápr. 05, 2024 3:41 am
• doing bad for good reasons •

Szürreális szöktetés

Már a házban úgy éreztem, hogy teljes a káosz. Elég volt azt a feszültséget érzékelnem, ami Niel és Freddy között volt, hogy ne akarjak inkább további problémát generálni. Inkább igyekeztem arra gondolni, hogy odaát nem történt még semmi baj és igazából Lance ura a helyzetnek. A vén róka sem aggódott, pedig elméletileg sokkal több időt töltött a suli falain belül, mint itt mindannyian együttvéve. Ha pedig ő nem parázott, nekem sem volt különösebben okom rá.
A szituáció amibe belecsöppentünk egy katyvasz volt. Ha azt hittem, hogy a káosz otthon uralkodott, akkor ezt alaposan át kellett gondolnom odaát a zöld gyepre kilépve. Nem győztem hová kaoni a fejem, csak a nagydarab fickó ismerősen csengő öblös hangjára figyeltem elsőre fel. Szóval ő volt Bishop, immár nappali fénynél látva. Teljesen értelmét vesztette a mentőakció funkciója, így már a maszk sem volt a fejemen. Egyáltalán minek jöttünk ide? Hisz a szóban forgó nem hogy segítségért kiavált volna, még mérges is volt. Hallottam még Niel kérdését, illetve ahogy mindenki megállt egy pozícióban, aztán felbukkant egy srác, akinek a mozdulatait még én sem bírtam követni, csak a radarjaim jelezték, mennyire hamar váltott irányt. Eszembe jutott akaratlanul is róla egy szörnyen kellemetlen alak még az én világomban. Pietro pont ugyanilyen képességekkel rendelkezett, mégsem tűnt ez a srác annyira arrogánsnak. Csak a pisztolyt teleportálta ki gyorsan tőlem, Romyt aki közben elájult pedig a kezembe.
Valaki elárulná mi a jó ég történik itt?
A következő pillanatban már Bishop kezében volt a fegyver, Niel pedig eltolt egy mesés utalást. Lesújtó pillantással néztem felé, majd le Romyra. Csak tudnám mi akasztotta ennyire ki, hogy elájuljon, de eszem ágában sem volt addig letenni őt, amíg magához nem tér.
- Azt hiszem félreértés történt. Freddy... - akinek hűlt helye volt ebben a pillanatban - vagyis a lány, akit elvitt a kék apróság innét valahová azt mondta nekünk, hogy bajban vagy és meg kell téged menteni. - igyekeztem összegezni a lényeget a marcona férfinak, aki még nálam is magasabb volt. Még mindig nem tartottam tőle, elvégre ha bármi furát észlelnék, az ösztöneim megsúgják. De az egész most már kezdett egy fatális félreértésként összeállni.
- Szerintem beszéljétek meg a kommunikációs zűrzavart. - óvatosan ráztam egy aprót a karomban hervadozón, hátha attól magához tér és akkor lerakhatom. Ha pedig ezt sikeresen kiviteleztem, akkor már kezet nyújthattam Bishopnak is. A múltkor nem nagyon sikerült úgy bemutatkoznunk egymásnak, mint illett volna. Illetve arcot semmiképp nem tudott volna társítani hozzám.
- Kaine. Romy sokat mesél rólad. Jól szuperál a fegyver, amit adtál. - egyben pedig nyújtottam is a kezem a sajátomért, mert ha használni nem is kellett, azért elraknám.
 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Rosemarie Morozov, Winifred Wilson and Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Niel Topsfield Szomb. Márc. 23, 2024 3:01 pm
• doing good for good reasons •



LugarPersonajeFechaHora




Saving Bishop



Hogyne húzódna tőlem Freddy baromi messze most, hogy össze David Hallerezte magát. Én már csak egy leprás tool vagyok neki. De Kaine erről nem tehet, féloldalasan és őszintén elvigyorodom megjegyzése hallatán, de ha kell nyitom a portált és megrágom magát Xaviert is, amennyiben bántja Bishopot.
Nagyon erős késztetést érzek karonragadni Freddyt, magam felé fordítani, megcsókolni, úgy értem…elmondani neki kicsoda David, de… különben is el van foglalva a kék lényekkel és nem hiszem, hogy bármi eltántorítaná a fiújától.
-Ki az a Kurt?
Hallom meg hirtelen válaszát és mint aki nem őrlődik borzasztó féltékenységben, teljesen kibékült azzal, hogy ő meg az a mocskos lyukadt lábú, a helyzet komolysága érdekében, őszintén fordulok felé. Mi van a hatalmas barátságunkkal? Miért gyűlöl ennyire? Nem érdekel Kurt gyereke vagy ezek a kék kis micsodák…
Nem igazán bírok sokat agyalni a dolgon, alighogy Kaine poénkodott, máris feltűnik a távolban Bishop, legalább olyan vehemenciával, mint amikor beleköpök Kopasz levesébe.
Döbbent pillantást hordozok szerteszét, nem úgy fest, mintha meg kellene menteni, inkább mintha tönkretettük volna a randiját.
-Most mi van?
Fixírozom az őrnagyot, Romyt, mindenki mást, amíg fel nem tűnik egy ADHD-s srác és magára vállalja a kék szörnyeket. Érdekes földönkívüli nővel állhatott össze. Ez lenne Kurt?
-Aaaaz igen
Füttyentek elismerően, ahogy a fiú lefegyverezi Kainet, de nem hiszem, hogy Bishop ölő lenne, mert neki adja oda a fegyvert és említést tesz a fura, gyerekkori traumájáról. Egyre kevésbé értem mit keresünk mi itt. Gondolom Kaine el lesz foglalva Romy hősi fogdosásával.
-Aha. Nagyon sokat bevehettél belőle. Akkor szia?
Köszönök el tőle, de lehet ezt már nem hallja és közben valamiért Romy sincs jó passzban, rá is furcsálkodva nézek, mert világos, hogy Bishop nem változott át kék, földönkívüli lénnyé.
-Romy, nem hiszem, hogy meg kellene menetenünk Bishopot, nem úgy néz ki…
De azt hiszem már nem hallja, elájul Kaine karjaiban. Mély, fáradt levegőt sóhajtok ki. Ha már én nem tehetem Freddyvel…
-Csókold meg. Attól majd magához tér.
Legalábbis ha ez egy Andersen mese lenne…
-Most akkor meg kell menteni, vagy nem? Mert ha nem, szívesen visszaviszek Bayvillebe…mindenkit.
Nem, határozottan nem érek rá erre. Mire kettőt fordulok, vagy annyit se észreveszem, hogy Freddy eltűnik.
-Mi a? Hová tűnt Freddy? Freddy?
Kezdek el őrült üvöltésbe és rohanásba, oda-vissza, rövidtávon, mint egy nagyon rossz sprinter.




NC



_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Rosemarie Morozov and Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Winifred Wilson Szer. Márc. 13, 2024 8:20 pm
• doing bad for good reasons •
MISSION IMPOSSIBLE
Niel látni sem akar. Tutira utál, én meg tökre szorongok tőle, mert amúgy is gáz, hogy átfut a fejemen, mennyire helyes kócosan és milyen jól áll neki a bőrdzseki. Ilyet nem gondol a foglalt barátjáról az ember, miközben véletlenül amúgy szeretőt tart, és ha az a barát ráadásul már nem is akar barátkozni vele, akkor attól az egész sztori ezerszer cikisebb meg szomorúbb...
Súlyos a helyzet. Annyira súlyos, hogy szabályosan megkönnyebbülök Kén jelenlététől. Azért érik bennem egy gyerekes, sírós hiszti, de tartom magam. Törött mécsessel biztosan nem vinnének magukkal. Csak még inkább berágnának rám. Mindketten.
Nielnek úgy kell kierőltetnie magából egy válaszmosolyt felém, az is sóhajtásba fullad. Csúnya az a nem, amit utána kapok. Kurta, lerázós.
Beletörődöm, hogy elszúrtam. Mit is?
Mindent.
Haragszom magamra, mert ezek után hirtelen felindulásból, pofátlanul körberajongom a mágusportálért. És biztos ő is haragszik rám, hogy engedély nélkül hozzáértem, mivel hát barátnője van és épp a háta közepére sem kíván engem. Jogos. Mostanában én sem kedvelem magam túlzottan. Teszek nekünk egy szívességet, és tartom tőle a távolságot. Kén mellé húzódom. Az ő közömbössége egészen szívmelengető Niel nyílt elutasításához képest.

***

Pörög a bizarr álomkaland. Romy sápadtabb egy pohár tejnél és én nyalókával bűvölök egy miniatűr, kék szőrrel borított elfet. Még a vulkáni kéztartása is stimmel, a három ujjacskával.
Végül Niel teszi fel hangosan a millió dolláros kérdést: mégis ki a manó ez a manó?
– Azt hiszem… – Lenyelem a sokkot meg a hitetlenséget. – Kurt gyereke…?
Én leragadok ennél az egynél, Kén viszont már azt pedzegeti, talán több Minicrawler rohangál errefelé. Hápogok rá párat, hápogok a babára is, aztán Romyra, mert ha neki rejtély, merre lófrál Bishop, akkor elég nagy galibában vagyunk. Szívesen szónokolnék valami biztatót, hisz eléggé pánikol, de ezt inkább másnak kellene. Mondjuk Kénnek. Mielőtt én is bepánikolok. Elég gyorsan nő az esély rá. Egy vérmes bácsi sajtótájékoztatóról ordibál meg arról, milyen feltűnőek vagyunk. Rá inkább nem hápogok. Olyasmi a kisugárzása, mint Lándzsa bátyának, vagyis keresztben lenyelne. Várjunk… Lehet, hogy ő Bishop? Végül is, Romy klasszul kijön Lavinával. Talán szívesen haverkodik ijesztő bácsikkal…
Zsupsz, végleg kicsúszik a mancsomból a valóság, a nyalókával együtt.
Odavillan közénk a semmiből egy fehér hajú pasi. Én csak majdnem kapok szívrohamot, Romyt viszont ledönti a lábáról. Mire feleszmélek, itt a markomban törpe Kurt, illetve az apja szerint az egyik a sokból, Kén markában meg ott az ájult Romy. Az ősz fickó pisztolyokkal seftel, és nem találom a támpontot, totál abszurd a szitu. Kifolyik a fülemen a logika. A karjaim között gubbasztó mesebeli lénybe kapaszkodom.
– Tényleg vannak tesóid? – kérdem tőle bambán.
Csintalan vigyorra rándul a szájacskája. Vagy ezt is csak képzelem.

BAMF

Kipislogom a szememből a füstöt. Nosztalgia kavargatja a gyomrom. Pont ilyen érzés volt Kurttel utazni régen. Felmérem a terepet, attól tovább fokozódik a deja vum. Hányszor fosztottam ki anno ezt a hűtőt! Nézelődés közben átsuhan a tekintetem a kis, kék manókon. Teljes hadsereg, de minimum egy focicsapatnyi! Müzlis dobozokon veszekednek, a konyhaszekrény ajtaján hintáznak, lógnak a fiók fogantyúján és a hatalmas, vörös óriás szakállán. A bácsi szőrösebb Logannél és magasabb, mint Kén. Megszeppenten pislogok rá.
– Csókolom…?
Megint felbukkan a fehér sérós teleportőr. Elsorol egy tucat nevet olyan gyorsan, hogy démonidéző varázsige kerekedik belőle, aztán hasonlóan tempós kérdéssel folytatja. Asszem arról érdeklődik, kész-e a kaja. Valószínűleg nem tőlem várja az ebédjét, de stresszelek, és a zsebem úgy dönt, nekem kell megetetnem. Magától kipakolja a terülj-terülj asztalkámat a pultra. Haloványan dereng valami köszönetféle, majd a fürge ürge felszívódik az ételekkel meg a gyerekeivel. Csak azt az egyet hagyja hátra, amelyik a vállamon ücsörögve szopogatja a nyalókát.
Visszafordulok a szakácshoz. Viking Télapó a Weasley családból – ez ugrik be róla így második nekifutásra. Olyan magasan van az arca, hogy menten begörcsöl a nyakam.
– Bocsánat a zavarásért. Én… Freddy vagyok. – Bátortalanul odanyújtom a jobbomat. – Pár éve még ide jártam suliba.
Lassan ideje lenne felébredni, nem?
Irtó bizarr ez az álom...

✿ Elli



_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Rosemarie Morozov, Scarlett Bishop and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Rosemarie Morozov Szomb. Márc. 09, 2024 11:52 am
• doing bad for good reasons •
Püspök Hadművelet
Nem tudtam eldönteni, hogy a lámpa akaratlan fel-le kapcsolgatása vagy a ferdítés miatt szégyelltem magamat jobban. Őrnagymester olyan csúnyán nézett rám, hogy már kezdtem egész létezésemet megbánni. Próbáltam azzal vigasztalni magamat, hogyha megmentettük, akkor talán megérti furaságomat. Legalábbis a mostanit.
– Ne is mondd! Bayvilleben pedig extra hely van nekik, azóta szinte egy dzsungelünk van nem is kertünk – avattam be. – Poison Ian-nek akadnak különös növényei, melyeknek nem túl bölcs a közelükbe menni. Noha nem értek hozzájuk, még az öntözésüket is elbénázom. De esküszik rá, hogy így legalább mindig van friss levegőnk… Viszont ettől még ez róluk a benyomásom – meséltem el heves gesztikulációk kíséretében.
Egyszerűbb volt erről sztorizni, mintsem tovább boncolgatni az itt lakók létszámát, mert amúgy sem adott rá egyenes választ. Így elkönyveltem egy és sok közé. A sneak-peek pedig magáért beszélt, a macskavonásokkal rendelkező mutánslány szőre Liliével ellentétben távol állt a hipoallergéntől.
– Nekem nincs bajom a macskaszőrrel! – hangosan szipogva ráztam meg a fejemet. – A macskaszőrnek van baja velem – javítottam ki Őrnagymester megfogalmazását. – Jellemzően a véremet kívánja – magyaráztam allergiám súlyossággát.
– Ne aggódj, ha nem inhalálok a szőréből, akkor megmaradok – hessegettem el esetleges aggodalmát. A zsebemből kihalászott zsebkendőbe kezdtem fújni az orromat. – Hidd el, tudom! Mikor bent éltem a városban egy gonosz macskásnéni volt az alsószomszédom, akinek a cicái folyton rettegésben tartottak engem és a kutyáimat. Főleg a kutyáimat, aztán engem. De sikerült túlélnem és itt vagyok – mutattam végig magamon. Szerencsére most is csak az orromat csűrte és csavarta a hátrahagyott mutánsmacskaszőr.
– És szoktak rád hallgatni? – merészkedtem rákérdezni, noha nem azért terveztem boncolgatni a témát, mert a jelenlegi helyzet nem ezt sugallotta. – Oké, csak költői kérdés volt! – tettem hozzá gyorsan Bishop szigorú tekintetét látva.
Egy légvételnyire álltam az őszinte vallomástól, mely végül nem úgy sült el, ahogy én azt terveztem. A megmentő expedícióba nem kalkuláltam bele szellemjárást! Mennyi volt ennek az esélye? Körülbelül 0,25%? Bár ezek a véletlenek az egész életemre ráhúzhatók. Jellemzően semmi sem úgy sikerül, ahogyan azt elképzeltem. Néha jobban, sokszor rosszabbul. Pietro kísértetét okoltam a negatív gondolatok miatt, amik eluralkodtak rajtam és aki miatt beszélni is elfelejtettem. Pedig igazán hálás lehetnék neki… hiszen a váratlan felbukkanása révén nem buktattam le magamat a többiek megérkezése előtt.
A következő Murphy-átok pedig a pici ördögfióka volt a mancsomban.

BAMF

Egymást kergették fejemben a gondolatok. Pietro szelleme. A levegőben hagyott vallomás. Pietro-szelleme. A rosszullét. Pietro szelleme. A zöld-kód. Pietro szelleme. A teleportáló tiefling. Pietro szelleme. A többiek felbukkanása. Pietro szelleme.
Itt vannak a többiek! Csodálkozás és megkönnyebbülés egyvelege lett úrrá rajtam. Freddy alakja elmosódva hullámzott előttem a szemeimbe gyűlt könnyfüggöny mögött. Lassan jutottak el hozzám a szavai.
Helyeslően bólogattam, hogy minden oké. Általánosságban az volt.
Sután ráztam meg a fejemet, mert nem voltam jól. Nem álltam készen beszélni Pietro szellemével! Az Ouija tábla hiánya pedig a legkisebb bajom volt, mert kinéztem Freddyből, hogy azt is tart a dimenzionális zsebeiben.
Hogy hol van Bishop? Fejemmel berekesztettem a mozdulatokat. Remek kérdés!
– Hol van Bishop? – annyira kiváló volt a kérdés, hogy meg kellett ismételnem. Mintha ők többet tudhatnának, mint én.
A figyelembe a kis kék lény terelődött. Niel megkérdezte ki ez? Csak egyet tudtam:
– Hát… Ő nem Bishop… – és nem Pietro szelleme.  
De így jobban szemügyre véve egészen hasonlított Freddy eltűnt barátjára, ezért kész voltam átnyújtani neki.
Csodapók puszta hangja biztonságérzetet keltett bennem. Felvezettem rá a tekintetemet. Nem érdekelt a maskarája és ezúttal a mancsában őrzött lőfegyver sem. Bár elképzelni sem tudtam, hogy minek kellett ilyen felszerelés egy mentőakcióhoz.
– Úgy örülök, hogy itt vagytok! – bukott ki belőlem. A könnyek ellenére a szám megállta, hogy lefelé íveljen. Nem szomorú voltam, csak zaklatott amiatt, amit láttam. – Nem tudom, hogy vannak-e még ilyenek. Azt hiszem csak egy van belőle. De nem adhatjuk fel most, hogy már itt vagyunk! Csak… csak én… láttam… – szavaimat elnyeltem mikor megpillantottam ismét az ezüst tincseket.
Arcomból kiszaladt a maradék vér. A tüdőmből nem mert kijönni a levegő. Hatalmasra tágult szemekkel meredtem Pietro szellemére, ki egy kísértethez képest roppant eleven volt. Szívem a fülleimen keresztül akart távozni. Hangosan dübörgött, elnyomva a hangokat körülöttem.
A torkomon megrekedt szavak miatt magamban sikítottam. Annyira nem akartam szembenézni az egésszel, hogy jótékony sötétség telepedett a szemeim elé. Hollywood megoldotta, hogy egy ájulás is úgy fessen a tévében, mintha az elegáns és nőies lenne. A valóság ennél viszont sokkal csúfabb volt. A hányinger kerülgetett és biztos voltam benne, hogy semmi elegáns, semmi nőiesség nem volt abban, ahogy a lábaim feladták a szolgálatot. Biztos voltam benne, hogy hamarosan a fájdalom is megérkezik, ahogy testem találkozik a talajjal.  
Egyedül a rám telepedett jótékony sötétség jelentett vigasztalást. Mert az megakadályozta, hogy szembenézzek a valósággal, hiszen IRL nem lehetett visszatöltetni egy megbánt döntés elé a pillanatot.
Ezért elhatároztam, hogyha magamhoz térek első dolgom lesz megmondani Bishopnak: „Csak megmenteni akartam… akarjuk!
Akkor talán Pietro szelleme is feloldozásra kerül és többé nem fogom látni.
„Is there anybody out there?”


✿ Elli

   


   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
It makes me laugh every time I look back.
When I believed, I couldn't be anything more than that.
HIGH-TECH CODE SORCERER

Winifred Wilson and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Thomas Maximoff Szomb. Márc. 02, 2024 9:20 pm
• doing good for good reasons •

Running Joke
Összedörzsölöm a tenyereimet, akár egy Zs kategóriás gonosztevő. Alakul a kalamajka. És nem Shard sampon reklámból szökött cowboyjára célzok, aki repeszti alattam a talajt. Betömök a számba egy marék popcornt, mielőtt elrajtolok a padtól.
Az észlelési határukon kívülről körbesprintelem párszor a mágusportált meg a keresztülmasírozó különítményt. A kiscsaj Mátrix forgatáshoz öltözött, a szőke srác koncerthez, a pókrajongó farsanghoz. Van az arachnofóbiának ellentéte? Rákeresek a benti gépen, mert még mindig az a leggyorsabb a kócerájban. Arachnofília! Hát persze!
– Az udvaron vöröslik – adom le a fülest a fickósabbik Bishopnak kifelé menet. Két ujjal szalutálok, aztán kikerülöm őt meg az időt.
A meglepetés trió végre odaér a vöröshajú csengő-gyilkoshoz. Romy – olvasom le a nevét a bőrkabátos lányka szájáról. Kapós ez a Romy, három saját háttértáncossal flangál, a földidomár is őt fürkészi a padról, Lucas szintén utána kajtat, Brunónak ugyancsak megtetszett, bár róla inkább ne beszéljünk. Csapodár fiamat most csábítják el egy nyalókával.
Lefékezek a vendégsereg mellett. Úgy csinálok, mintha nem felejtettek volna el meghívni a partira.
– Az én kölyköm – vállalom fel bocsánatkérő vigyorral Brunót. –  És igen, van még ott, ahonnan jött.
Romy eddig is eresztette azt a kevés színét, aztán jöttem én, plusz jött idősebb Bishop rendet tenni, és valamelyik a kettő közül végleg trottyra vágja. Mihelyt villan a szeme fehérje, odapördülök hozzá. Megelőzöm a drámai ájulást. Átpakolom Brunót az új kiszemeltjére, a régit fél kézzel felkapom a vállamra, a másik kezemmel átrendezem a lestoppolt életképet. Kezdésként beigazítom Pók-pajti karját, átadom neki a hölgyet, zárásképp elkobzom a pisztolyát.
Visszatérek közéjük tötymörögni a percek bazi lassú folyamába. Bishop mellé szegődöm. Akármilyen szimpatikusak a vendégeink, Kurtön keresztül beházasodtam az X-ekhez, és ha a parancsnok szerint nincs sajtókonferencia meg bajkeverés, akkor szerintem lövöldözés se legyen.
– Bocsi, haver. – Megpörgetem a stukkert, majd átadom az Őrmester úrnak. – Allergiás vagyok a lőfegyverekre. A helyi nagybátyám ólommérgezésben hunyt el – regélem el a tragédiát engesztelésképp. – Most lépnem kell, megbeszélni a fiammal, miért nem teleportálunk ide-oda ismeretlen hölgyeket. Tudjátok, hogy megy ez.
Rámutatok a kénes füstre, amiben Bruno eltűnt, a cukrosnénijével együtt.
– Egyébiránt üdv! Szevasztok! Speed vagyok. Öröm volt találkozni veletek. Gyertek máskor is! – integetek nekik. Azzal visszasüvítek az épületbe, meglesni, boldogulnak-e odabent az ikrekkel.
Kurt mennyire venné zokon, ha levadásznám küldetés közben megkérdezni tőle, hogy fest a kvartett hiányzó tagja, mivel a Mátrix cosplayer gyanúsan a semmiből húzta elő a nyalókát, és egy sorsszerű csavarral lehetne ő a zsebes, akit elhagytak? Vagy jobban nehezményezné, ha halasztanám a témát, közben kimenne a fejemből az egész, a lány meglógna Brunóval, és sosem állna többé össze Nightcrawler négyesfogata?
Mindjárt kitalálom. Előbb egy razzia a konyhában. Remélem, Volstagg főzött mára valami istenit. Meghozta az étvágyamat a pattogatott kukorica.

★ Don't mind me! Just zipping through. ★
—Hakrabi


_________________
EmRh1sJ.gif
time is just a social construct.
Speeding through.

Rosemarie Morozov, Scarlett Bishop and Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Lucas Bishop Csüt. Feb. 29, 2024 8:45 pm
• doing bad for good reasons •
To The Rescue Team
   Elengedek egy félmosolyt hallva, hogy BitBug már beavatkozott. De szívesen elmondanám Romy-nak, hogy a nagy rejtély mögött a jövőbeli alter énje áll. Ebből pedig szűrje le azt, hogy ő is képes lesz ugyanerre. De őrzöm a titkot. Nem tudom, minek, ha Shard mellett már szembesült a névjegyzékemben Lécci néven regisztrálódott AI lénnyel. Én ilyen vagyok, nem adom ki azt se, aki saját magát kiadná.
- A rendszer újra éles. Ez számít - nyugtatom meg.
Ezek a lábmozdulatok még mindig arról árulkodnak, hogy beszólástól, lenézéstől vagy isten tudja, mitől tart. Már megszokhatta a stílusomat, ami katonás, de vele sokkal többször vagyok finom, mint másokkal. Ki is kérte egyszer magának, hogy ő nem hímestojás.
Most biztonsági hibát vétett, ezért szigorúan beszélek vele. Próbál nem beleőrülni. Remek. Már az időutazásommal és a Bástyával is mentális problémákba sodortam, most meg újra ezen dolgozom. Pedig a biztonságáért aggódom. Van igazság abban, hogy a biztonság nem minden. Másnak nem.
Sóhajjal nyugtázom, hogy TALÁN most nem figyelnek minket a mexikóiak. Lavina jó testőr, ezt aláírom és arrafelé nézek, amerre eltűntek a hugival. Ajánlom el neki, hogy bánjon vele szépen. Különben nem tőlem kell tartania. Akármilyen szelíd Scarlett, elég karakán tud lenni.
- Kikövetkeztetted. De az a kapu le van zárva. Más már nem jön onnan.
Nagyon remélem. Romy-t pedig próbálom megnyugtatni. Volt és van dolga más világokból érkezettekkel, de hogy egyre több van belőlük, az sokakat aggaszt. Én nem várok arra, hogy valaki biztosat mondjon. A jövevényeket helyükön kezelem és a multiverzális fenyegetések ellen megteszem, amit tudok. Topsfield például küzd ilyen problémákkal és én is belefolytam.
- Idővel megismerheted. Ha ő is így szeretné.
Mondjam azt, hogy jóban lennének? Szerintem igen. De BitBug témája megkerülhetetlen lenne, meg az Őrszem Robotoké is, meg az újabb apokaliptikus világ, amiről Scarlett tudna mesélni. Nem lehet így kezdeni. Romy-nak mára nem kell még egy őrjítő infó.
Felnézek a villogó lámpára, aztán Romy-ra. Szúrósan. Gőzölgő, remek illatú kávéval a kezemben. Sokszor teázom inkább, de most jól fog esni.
Az a félmondat bárhogy folytatódhatott volna. Romy titkol valamit. Ha tényleg mentálisan dominálja valaki, akkor rá kell jönnöm. Senkit nem sodorhat veszélybe.
Különös ez a hirtelen jött öröm az udvar hallatán. Bárki is irányítja, az alapszemélyiségét meghagyta. Fokozott figyelemmel kell kísérnem.
- Nektek meg a házban van egy egész botanikus kertetek. Az se rossz.
Már első alkalommal is mondtam. Nekem nagyon bejött. Azóta már tudom azt is, ki a növények gazdája. Amúgy csak tesztelem a nőt. Érdekel, mire hogyan reagál. Valami nem stimmel és sokszor az apróságok buktatják le a sunyulókat.
- Mire célzol? Nagy az épület. Látod.
Nem fog létszámot kapni. A hivatalos nyilvántartásokban talán valós adatok vannak, mert muszáj jelentést tenni. Másnak viszont nem számolok be ilyenről.
Kortyolok egy rövidet, hisz még forró a kávé, majd legyintek egyet.
- Nem fog rád haragudni.
Na, ezt a nézést nem lehet megjátszani. Teljesen parában van. Az az érzésem, hogy nincs itt agykontroll, hanem valami lelki zűr állhat a háttérben. Nem találgatok. Meg fogom kérni, hogy mondja el, de még puhítom. Aranyos ez a békés üzenet, amit hallótávolságon kívülről küld valami fura kézjellel.
A befogadott morlockjaink kezdik a műsort. Romy póza máskor mulattatna, most csak annyira elég, hogy tudjam, hová tenni. A macskák rosszalkodni fognak, de nem kergethetem őket keresztül a házon. Szerencsénkre nem én vagyok az egyetlen, akire lehet számítani a házban. Majd valaki megállítja őket. Ha a konyhába mennek, ott tutira találnak társaságot és lehet, hogy el is feledkeznek majd a rohangászásról. A tüsszentés pillanatában fordulok vissza Romy-hoz.
- Nem bírod a macskaszőrt?
A takarítás elég precíz az épületben, ezért nincs por, amit felverhettek volna. Pont Bestia vizsgálta meg egy-egy elhullajtott szőrszálukat és allergénnek találta. Ez fontos, mert akiket ez ingerel, legalább tudják, hogy Tüskét és Vadont is érdemes kerülni.
- Fiatalok. A barátaim egyébként, de ha deviáns viselkedést választanak, muszáj helyre tennem őket - válaszolok mereven Romy szemeibe nézve.
Nem csak sugallni akartam. Fel is teszem a kérdést. A mozgása magáért beszél. Az arcjátéka egyenesen aggasztó. Meg kell közelítenünk egy padot. Nehogy itt összeessen nekem! Erre kimond egy nevet, amiről tudom, hogy mi mindent jelentett és még most is jelent neki. Az arckifejezésem enyhül és készen állok arra, hogy eldobjam a kávéscsészét, ha Romy elájul és el kell kapni. Egy pillanatot még várok, nem tarolom le a javaslattal, hogy üljünk le inkább.
- Rohadt élet! - kiabálok egy nagyot, mikor a bamf eltünteti.
Pont most kell teleportálással szétrázni a gyomrát, mikor amúgy is alig állt a lábán szegény.
- Romy, merre vagy? - kiáltozom tovább és szétnézek, hátha megpillantom valahol.
Sajnos nem ismerem annyira ezeket a kis kék ördögöket, hogy tudjam, milyen irányba szeretnek eltűnni és másokat magukkal vinni. A nyakszirtjénél fogom felemelni azt a kis vackot és megmondom neki, hogy az én vendégeimmel ne szórakozzon! Elvileg Kurt pajtásai fejlett és értelmes lények, csak sajátosan kommunikálnak. És rendbontók.
- Segítsetek megkeresni a vöröst!
Nem tudom, hogy Romy bemutatkozott-e, ezért a hajszínével utalok rá, ahogy egy célzott kiáltással bevonom a húgomat és Alvers-t a feladatba. A bögrét leteszem az első kődíszletre, hogy ne legyen útban. Két kézre lesz szükségem.
Á, ott van Romy, kezében a kék lénnyel! Indulok is rohanva. Megkönnyebbülök, hogy nem a fűben fekszik valahol és főleg, hogy nem zúzta szét a fejét egy járólapon. Távolabb feltűnik három alak. Nem láttam, hogyan kerültek ide. Ez zavar és az is, hogy az egyik Romy felé fut. Nem fogok tüzet nyitni, csak... Ahogy közeledek, a háttérben Topsfieldet ismerem fel az egyik figurában. A mellette állónak a jelmeze ismerős. Egy szeméttelepen, az időugrásom estéjén láttam egy maszkoson, aki pont ilyen termetű volt. Kaine-ként mutatkozott be. A mágus és ő együtt dolgoznak, ezt tudom Topsfieldtől. Egész Bayville-t titokban kellett idehozni? Ezen izgult annyira? Nem áll össze, de ahhoz elég az infó, hogy már ne támadást lássak itt, hanem valami meggondolatlanságot.
Kiengedek, lassítok és oldalra pillantok, hogy Shard merre van. Közelítek a hármas felé. Szemmel tartom a környéket, hátha felbukkan Laserian vagy Bloom, de még a kutyákon se lepődnék meg. A szemeim még mindig szikrákat vetnek és ilyenkor a járásom is fenyegetőnek szokott tűnni. Volt már, aki a szememre hányta.
- Jó, hogy sajtótájékoztatót nem hívtatok össze! Tisztában vagytok vele, hol szambáztok? Mi nem akarunk feltűnést, ti se okozzatok bajt nekünk! - ordítok oda, mikor már olyan közel érek, hogy hallhatnak.
Az a menő ruhás kiscsaj a bamfot fixírozza. Nem tudom, mit akar vele? Az egészet nem értem. Teljesen értelmetlen, hogy betoppannak ide anélkül, hogy szóltak volna. Semmi okuk nincs rá. Meg akarom ismerni a teljes bagázst, ez nem titok, de eszement ötlet ezért idejönni nyíltan. Tudják, hogy ez az iskola a társadalom számkivetettjeinek és üldözötteinek ad otthont. Nem érdekel, hogy ők itt barátok. Ha a gyerekek veszélybe kerülnek miattuk, el fogom zavarni őket! Minden sövényforma végénél benézek a kanyarba és úgy lépek ki a sarok mögül, hogy készen álljak valami idétlen trükkre. Fogalmam sincs, mivel készültek még, de akármekkora ünneprontás, rendet kell tennem.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER

Rosemarie Morozov and Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Kaine Parker Hétf. Feb. 26, 2024 7:41 pm
• doing bad for good reasons •

Szürreális szöktetés

Nem sokat tettem bele a közösbe Bayvilleben, de azt határozottan állíthatom, hogy a többieket hallgatva elkezdtem szanálni azokat az információkat, amelyeket nem tartottam validnak vagy nem teljesen igaznak. Az ilyeneket többnyire csak elengedtem a fülem mellett vagy relatíve közömbösen reflektáltam le. A saját ismereteimre alapozva valahogy mindig stabilabban tudtam mérlegelni és ez most sem volt másképp. Freddy sztoriját Bishopról és ezekről az "x-ekről" annak ismeretében furcsa volt elhinnem, hogy nekem a pasas olyannak tűnt, aki meg tudja védeni magát. Na meg nem arról mesélt Romy is már, hogy egy ideje ebben az épületben van?
Vagy nem?
Tapintani lehetett volna a feszültséget, ahogy rásandítottam a lányra, aztán Nielre. Az egész szituációt nem nagyon értettem. Bár lehet csak lemaradtam egy olyan eseményről, ami kiváltja ezt vagy még rettentően sokat kell tanulnom az emberi kapcsolatokról. Oké, nem volt egyszerű a mozis est után mindenkinek visszaorientálódnia oda, ahol azelőtt volt. Pedig Alvers tényleg nem sok vizet zavart azóta és néha láttam az arckifejezésén, hogy még annyira sem kívánkozik a társaságunkba, mint amennyiszer belebotlik. Bár én futottam vele a legkevesebbszer össze, akkor is kimerült a kommunikációnk egy biccentésben.
Javában tanulmányoztam inkább a térképet. Hogy ideges lettem volna? Aligha, inkább kíváncsi voltam, mint feszült. Legalább lesz alkalmam Bishopot jobban is megismerni, ha mást nem épp mentés közben. Vagy fals leégés közepette. Jelre vártunk, a kivárás viszont erősségeim közé tartozott. Felsandítottam ugyan Freddy gyors reakciójára és a telefon csipogására, de nem tűnt olyan stresszesnek, mint amilyet vártam volna. Niel is levágta, mert a kérdésre határozott "nem" volt a válasz és én is a fejem ingattam. Parázni nem kell amiatt, hogy elkésnénk, Niel pillanatok alatt nyit egy kaput, aztán kihozzuk őket ha kell. De még mindig annyira nehezen állt össze a katyvaszt sztori a fejemben. Nem enyhítettem a szitun, ahogy ezek ketten ott furén szemeztek vagy ezaz, hogy nem. Én pedig egy szót sem szóltam. Jól elvoltam a memorizálással, a második jelzésre pedig már talpra is ugrottam. Egy stukker megfér az övemben biztonság esetén.
Utolsóként lépek be a már megszokott portálba.
Markom már a pisztolyon, hogy ha kell rögvest időzíthessek, de sehol egy ösztönös bizsergés, sehol egy ellenség, csak Romy a végtelennek tűnő birtokon. Freddy már szalad, Niel meg totál értetlen arcot vág Lehet az enyém is egy kissé ilyen. Fülelek, de semmi. Leszámítva azt, hogy ketten feltűnnek az épület felől, az pedig jobban magára vonzza a figyelmem, hogy mi köti le ennyire a lányokét. Nem igyekszem annyira oda, de valahogy sikerül föléjük tornyosulni.
- Ilyenek vannak odabent is? Mert akkor kétlem, hogy Bishopot el kellene innét hoznunk.



 


 
 

_________________
My name is Kaine. I never run from anything. Tonight I make an exception.
..

Rosemarie Morozov and Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Niel Topsfield Kedd Jan. 30, 2024 4:38 pm
• doing good for good reasons •



LugarPersonajeFechaHora




Saving Bishop



Amikor hallottam, hogy Bishop bajban van, nagyjából az összes nyomorom szanaszét párolgott. Meg kell menteni és kész! Ha Freddyhez kell jó képet vágnom, akkor ez az ára. Különben is azzal szórakozik, akivel szeretne, nem kérte a véleményemet hozzá.
Sokat segít, hogy Kaine is a nappaliban van és tervrajzokat kell nézegetnünk, így tudok totál másra koncentrálni.
Igaz, én nem öltöztem úgy ki, mint zsebes kollégám, egyszerű fekete farmer, együtteses póló, bőrdzseki, unott arc, álmos fej, összeborzolt szőke tincsek és converse cipő.
Az épület alaprajzát nagyjából egy perc alatt felfogom, de úgy teszek, mintha kérődznék tovább, legalábbis Romy jelzéséig. Mintha mágusmeló lenne. Nem kell jópofiznom. Nagy levegő, felesleges gyűlölnöm őket.
Igaz, hogy amikor rám mosolyog kissé elbizonytalanodom. Tényleg azzal hetyeg, akivel nem szégyell, ha a világ legrosszabb feje az, akkor egészségére. Igaz, hogy a mosolyt nem tudom viszonozni, csak sóhajtok, kissé sértetten, mert akkor, ott olyan csúnyán lerázott minden könyörgésem ellenére.
-Nem
Legyintek könnyelműen és még sem hazudnom sem kell. Egyszerűen kihozom Bishopot, bárhol is legyen a tervrajz alapján, egyszerű portál nyitással vissza tudom ráncigálni Romyt is. Full semmilyen lesz, bármiféle extra nélkül.
Szerencsére nem húzzák soká azt a hülye jelzést és amikor felharsan egyszerű, semmilyen képpel megnyitom a portált. Átlépek rajta, először én, ha bármi extravagáns fogadna bennünket, engem érjen előbb. Amikor megérzem Freddy kezét a vállamon félszegen mégis elvigyorodom. Képtelenség haragudni rá…
-Nem ügy.
Bár ezúttal nem vagyok valami bőbeszédű és kezdem magyarázni, hogy elég alap dolgot láthatott tőlem.

A túloldalon semmi extrát nem látok, Lavina melyik helyzetnek nem ura? Romy ijedtnek tűnik, de majd Kaine eljátssza a hősszerelmest. Igazából Freddy kérdéseit tettem volna fel én is, talán egy “mi van?” hozzá tételével, de jobbnak látom nem beleugatni, amíg választ nem kapunk.
Mindenki valami kék babával van elfoglalva, Freddy úgy csinál, mintha a nénikéje lenne. Én asszem nem megyek hozzá közelebb, inkább kérdő tekintettel fixírozom Romyt. Visszavinném Bishopot, biztonságba és ennyi.
-Miért, ki ez?
Teszek fel egy ezer dolláros kérdést, mert Freddy elég hülyén reagálja le a babát. X-eknél vagyunk, most az a gond, hogy kék?




NC



_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Rosemarie Morozov and Thomas Maximoff a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Winifred Wilson Csüt. Jan. 25, 2024 4:39 pm
• doing bad for good reasons •
MISSION IMPOSSIBLE
A moziest óta próbálom mindennel és bármivel elterelni a figyelmem a moziestről. Nagyjából biztonságban vagyok, nincsenek rablások, maffia-kergetőzések és vegasi fellépések, ami elég rossz. Marad időm unatkozni. Szorongani meg szomorkodni. Egyre gyakrabban teper le a levertség, majdnem úgy, mint ahogy én tepertem le Davidet a moziesten…
Jézusom, stop! Elég! Fókuszálj a feladatra, Freddy!
Igen, a mentőexpedíció.
Kihozzuk Romy barátját, Bishopot az X-ektől. Erre készülök, mióta előrukkolt az ötlettel.
Fogalmaztam magamnak mindenféle szöveget arra az esetre, ha összefutnék valakivel a korábbi csapatból. Úgy saccolok, egy bocsánatkérést sikerülhet kinyögnöm, mielőtt elzokogom magam vagy berezelek és világgá futok. Megint.
Előkerestem a zsebemből a suli alaprajzát. Voltak képeim mellé, főleg a kertről és a közös terekről. Mate-nek készítettem őket anno, lássa, miből marad ki. Sosem néztem vissza az albumot, tartottam a nosztalgia erejétől. Most is félve nyitom ki, mert eleve izgulok, és lehet, kiköpném a szívem, ha szembejönne egy lesi fotó Kurtről vagy a bandáról.
Kezd megint görcsölni a gyomrom a semmittevés miatt. A nappaliban várakozom a fiúkkal, csupa fekete kémfelszerelésben. Bőrkabát és bakancs, tök fullos, kifejezetten erre a küldire loptam. Nem érzem magam menőbbnek vagy profibbnak tőle, de legalább csal a látszat.
Megtartottam Kénnek meg Nielnek a kiselőadást a kúriáról, kiraktam nekik a tervrajzot, megnéztük a fotókat, beikszeltük, hol landoljunk. Semmi teendőm nem maradt. Várjuk Romy jelzését.
Felcsipog a telefon. Rögtön talpra ugrom a kanapéról.
– Téves riasztás – engedem ki a levegőt, miközben visszarogyom a popómra. Pötyögöm a választ Romynak, csupa nagybetűvel: EZ MR. BEAST. KURT FIATALABB ÉS CUKIBB. Elküldöm az üzit, utána akad meg a szemem a sárgán világító szempáron. Kinagyítom az árnyékba burkolódzó válldíszt.
– Ez meg mi a manó? – hunyorítok rá. Mutáns? Ilyen piciben? Talán ovit nyitottak? Mikről maradtam le?
Lenyelem a keserű ízt a nyelvemen. Én jöttem el. Magamra vessek.
És jó helyem van itt. Nem…? Felsandítok Kénre, de gyorsan elkapom róla a pillantásom, inkább megszokásból, mint bármi más okból. Helyette Niel felé fordulok. Biggyesztek magamra egy reszketeg mosolyt. Valami nem egészen klappol köztünk mostanában, érzem, hogy nyikorognak a fogaskerekeink, amik az elején olyan klafán kattogtak. Lövésem sincs, mivel olajozhatnám meg őket. Abban reménykedem, a közös mentőakció megteszi a trükköt.
– Ti nem izgultok? – pislogok felváltva a srácokra.
Fogytán az epres balzsam, annyit strapálom mostanában az ajkam. Valószínűleg nem segít, hogy szeretem az epret. Fel is kenek egy réteget, legyen mit leszopogatni.
Másodszorra sípolja ki belőlem a lelket a telefon. Megint felugrom. Ezúttal a valódi jelzés futott be, vagyis ideje befutnunk. Indul a buli!
Hiába kerülget a frász és vág fejbe a stressz, megállok hüledezni Niel portálján meg az elegáns, könnyed kézmozdulaton, amivel elénk rajzolja a semmiből. Tapsolok párat tátott szájjal, aztán elismerően vállon paskolom a fiút. Mindegy hányszor látom varázsolni, minden alkalommal ugyanolyan varázslatos. Irigylem Lilit. Én is szeretnék egy mágust…
Bevillan a moziest. Több részletben. Asszem émelygek.
Ökölbe szorítom a kezem, kirázom a fejemből az emléket, és kicsit távolabb húzódóm Nieltől. Titkos ügynökök vagyunk egy ultra fontos bevetésen. Nem érünk rá ilyesmikre.
Átmasírozunk a csodakapun.
***

Romy kicsit messzebb ácsorog a megbeszéltnél, de még elég közel, hogy ne fulladjak ki, amíg odakocogok.
Közben felmérem a terepet. A gyakorlópálya végében, a pihenőnél felsejlik két alak. Nehezen veszem ki az arcukat, Lavina bácsit tudom csak beazonosítani a flaneling meg a loréal séró alapján. A másik tag rejtély. Nem lényeg, Lavina bácsi majd lerendezi. Romy azt mondta, ő intézi az elterelést.
– Romy, minden oké? Jól vagy? Hol van Bishop? – zúdítom rá a kérdéseket értetlenül. Aztán a sokk csomót köt a nyelvemre, kiszívja az összes vért a képemből.
A szőrös, kék babára szegezem a mutatóujjam. Hápogok, tátogok, igyekszem visszaemlékezni rá, hogyan kell levegőt venni.
Ez a manó a képről. És élőben kiköpött Kurt.
Uram Atyám, Jézus Maris, az összes szentek…
Kurtnek gyereke van?! Várjunk… ha Kurtnek itt a gyereke…
Körbefordulok a sarkamon, hátha előbukkan egy nagyobb, sötétkék folt, hátha megcsapja az orrom az enyhén szúrós illat, hátha megüti a fülemet egy puha pukkanás, egy tompa bamf. Semmi.
Nyalókát ragadok. A gyerekek szeretik az édességet, nem?
– Szia, kishaver – suttogom, szétfoszló hangon mini Nightcrawlernek. Odanyújtom neki a cukrot. Ez egy álom, ugye? Megint szórakozik velem az agyam, összemossa a valóságot valami totál kattant tébollyal. – Hol van az apukád? – A végét már suttogásnak sem nevezhetem, épphogy susogok. Vagy ki sem mondom? Talán szimplán gondolom. Fantáziálom az egészet.
– Valaki csípjen meg – szalad ki a számon a kérés. A tekintetem a Romy markában üldögélő rémisztően cuki ördögfiókán ragad.
Irtó bizarr ez az álom...

✿ Elli



_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.

Rosemarie Morozov a Nap Hősének tart

Re: Bishop eXpedition

Ajánlott tartalom
- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.