Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Marvel: Madness Returns
Oldalplotok Ta LoMorlockokTVAS.H.I.E.L.D.EmbertelenekWakandaBayville S.A.B.E.R.Raft Bosszúállók Sentinels Üdv!Köszönt Téged a Föld-6969!
Pánikra semmi ok, mind össze vagyunk zavarodva. A kérdéseink és a kételyeink visznek minket előre. Csatlakozz hozzánk! Keressünk együtt válaszokat, fedezzük fel és formáljuk a valóságot! Bizalmunk jeleként hozzáférést biztosítottunk számodra az itt található tudásbázishoz. Izgatottan várjuk, hogy Te is nyomot hagyj benne!
Üdvözlettel: Interdimenzionális Diplomáciai Testület
Fontos linkekSzabályzat Világleírás MCU canon lista ET minta Univerzum foglaló Foglalt avatarok IC híreink Elkészültem! OOC híreink Eddig történtek Kredit Discord szerverünk Update'24
SZEPT 14
Oldalunk új kinézetett kapott, az Ana Codes mintája alapján.
'24
MÁJ 15
Az oldalra beköszöntött a tavasz, így jelenleg is 2026 tavaszát írjuk az oldalon.
'23
NOV 19
A Marvel: Madness Returns megnyitotta kapuit.
'XX
X X
A következő eseményünk ide kerül ki hamarosan!
BelépésJelentkezel a Bosszúállók közé?

Elfelejtettem a jelszavam!

Az oldal vezetősége Percike, a Mindenható Stan Lee, a Mesélő
Pusztulás számláló
Rise of Hydra
20%

Multiverse of Madness
15%
Chatbox
Legutóbbi témákJelenleg futó küldetéseink
» Museum hide and seek - Lacey & Bo-Wei
by Fu Bo-Wei Tegnap 15:01-kor

» Rain announces lightning
by Shu Kyoko Tegnap 8:17-kor

» Előzmények
by Danny Ketch Csüt. 19 Szept. 2024 - 19:11

» Throwback thursday
by Peter Parker Szer. 18 Szept. 2024 - 22:29

» Teenage disaster
by Aurora Knightley Szer. 18 Szept. 2024 - 21:47

» Egy utolsó fejezet
by Danny Ketch Szer. 18 Szept. 2024 - 21:18

» two disasters
by Volstagg Szer. 18 Szept. 2024 - 20:35

Statisztika
Összesítőnk
Ki van itt?A S.H.I.E.L.D. és HYDRA aktív ügynőkei

Re: Midnight Talks and Surprises

Lilia Volkov Hétf. 26 Aug. 2024 - 0:07
• doing the best they can •
NIEL & LILI
   


Szemeit forgatta a Dominic-ről adott jellemzésre. Persze a sunyi, kárörvendő mosolyt sem sikerült levakarnia a képéről.
- Minden elismerésem a színészi vénájának. Ezek szerint alaposan pályát tévesztett - még egy aprócska, gunyoros meghajlásra is futotta tőle, mintha csak tényleg fejet hajtanak vagy kalapot emelne az idősebb Topsfield színészi zsenije előtt. Színtiszta szarkazmus volt. Érezte, hogy túltolja. De úgy tűnt, Niel lelkének erre szüksége volt, neki pedig nem sok bűntudata volt miatta.
- Áh... Így érthető. A stresszes popsztár lét helyett én is inkább lennék agyatlan bábu egy kis babusgatásért cserébe - tárta szét karjait, mímelt megadással. Egyértelműen ironizált. Nem igazán tudta megérteni, és a saját értékítéletét sem próbálta meg elrejteni. Amúgy sem volt jelen az, akinek ezzel kapcsolatban figyelnie kellett volna az érzéseire.
- Ne csak reméld. Hidd el, és akkor biztosan menni fog - mosolygott az ereklye kapcsán. Ő biztos volt benne. - Ne feledd, az a könyv téged választott. Ennek pedig oka volt - tette hozzá emlékeztetőül. Ezúttal nem rontotta a szavainak a súlyát cinkos kacsintásokkal. Nagyon is komolyan gondolta. Ideje volt, hogy Niel is elhigyje saját magáról, hogy különleges.
Elégedett volt magával. Azzal, hogy Nielnek is tetszett a megoldása. És boldoggá tette a tudat, hogy végülis sikerült pozitívan zárniuk ennek a kis incidensnek a történetét. Jobb volt ez így, és neki is nagy kő esett le a szívéről.
- Szerintem ráérsz ezen akkor aggódni, ha összerakja a problémát. Addig pedig nyugodtan felkészülhetsz rá - jegyezte meg finoman. Úgy érezte, a srác megint kezdi túlstresszelni a helyzetet. Ennek pedig jobb lett volna elejét venni. A túlpörgés nem tett jót a bioritmusnak, különösképp az alvásnak.
A saját kis egzisztenciális krízisét is sikerült végső soron egészen tűrhetően levenniük. Bólintott az ígéretre és a bizalomra.
- Higgyek magamban, ahogyan te hiszel bennem? - kérdezte egy kis féloldalas mosollyal. Érdekesnek tartotta, ahogyan fordult a kocka. De ez legalább megnyugtató volt. És bízott abban, hogy közösen megtalálják majd a megfejtést erre a talányra.
Niel eldőlésén csak halkan kuncogott. Egészen aranyos volt, ahogyan szinte félálomban beszélt még neki mindenről.
- Reggel. Majd reggel varázsolsz - korrigált gyorsan, aztán csak bólogatott a továbbiakra. - Rendben. Jövök majd. Ne feledd, figyellek - figyelmeztette a srácot játékosan. Aztán elkezdett az ajtó felé hátrálni. - Nasi és innivaló az éjjeliszekrényen. Álmodj szépeket - a könnyed zárás érdekében még csókot lehelt a tenyerébe, azt Niel felé fújta. Aztán csak kiosont az ajtón, hogy a konyha felé vegye az irányt. Valóban későre járt. De ez éppen tökéletes időpont volt arra, hogy csináljon magának egy kis éjjeli szendvicset, harapnivalónak.

//Köszönöm a játékot!  Midnight Talks and Surprises 1f61a //

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Niel Topsfield and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Niel Topsfield Vas. 25 Aug. 2024 - 19:10
• doing good for good reasons •


The Upside Down

First step: to you




Mély levegővétellel nézek rád, nem merem kimondani, hogy igenis elmaradva érzem magam hozzájuk képest és az idő csak kifogás, mert biztosan én tehetek róla, hogy elhanyagoltalak. Megbámulom inkább a földet, úgy teszek, mintha rendben lenne így, nem feszegetem a témát, rojtosra lehetne hisztizni. Inkább mosolygom Domi dalszöveg jellemzésén és kurva jól esik minden javamra mondott szavad.
-Tudom, én sem. Az a változás nagyon éles volt, bár a szerelmes popsztrárt csak marketingnyomásra hozta.
Teszem azért hozzá, nem ez volt a jellemzője fényévekkel ezelőtt sem.
-Anyám a harci kiképzést tartotta fontosnak, ő gondolkodik helyette.
Kissé kihűl a hangom, hiába melenget a kritikád és fokozatosan olvadok, veszi át megfagyott komolyságom helyét egy visszafogott mosoly.
-Fogok, jobban hinni, mert tényleg igazad volt, szóval remélem menni fog most már az ereklye is.
Veszek mély levegőt, még egyszer belemosolygom a szemedbe. Próbálom elengedni az addiktív gondolatot, ami folyton elmém peremére sodródik, de én is vállfa akarok lenni neked. Dominic, ami kezdetben vita tárgya volt kezd poénformát ölteni, már nevetek, éppen magam elé tudom képzelni ideges, ostoba képét, ahogy keresi, a formális jelentést anyámnak lead valami idióta, rögtönzött performance-t.
-Tökéletes
Elégedetten biccentek rá, mindketten jóllakunk a baromságaival, legközelebb én is felülök arra a bizonyos magas lóra, ha arcoskodni kezd. Ideje megoldanom a tesóm problémáját…is.
Kicsit bestresszelek (szinte menetrendszerű nálam) valamiféleképpen összerakja és téged vesz elő, rágok egyet alsó ajkamon, rohannék kiverni belőle egy nemleges választ, megint a logikád segít, bár nem oszlatja el az összes sötét felleget.
-Jól csináltad, de azért hagyok pár százaléknyi aggodalmat a dologban. Legyen hetven….ötven, negyven.
Állapodom meg egy vállalhatóbb számnál, kis felnevetéssel, mert a mágikus távolságtartási végzés végülis megoldható.
Amikor felveted jelenlegi dilemmád, végre én próbálok segíteni.
-Ha valaki, akkor te hamar leuralod majd. Utánajárunk hogyan. Látod? Van ennek előnye, bár az előzőek alapján többet kell hazajárnom, hogy velem is megbeszélhesd a dolgaid.
Akár késő este is, ilyenkor. Ahogy kimondod, kb mint egy halálos ítélet, lezuttyanok az ágyra. Üdv vibráció, úgysem tudom eltitkolni előled, hogy gyengébben pislákolok. Azért a feléd küldött mosoly még szórakoztathat kicsit.
-Rendben, varázsolok és erre a mágikus rezonanciádra is rájövünk.  Kösz, hogy átjöttél. Gyere máskor is, nem számít a fáradtság, ez fontosabb volt.
Pislogok rád laposakat, pedig még zuhanyoznom kell majd, meg ilyenek. Valahogy elvonszolom magam mindenhová, tudod tud élénkíteni az ilyesmi, egy beszélgetés, Veled.

//köszi szépen :3 Imádoztam//






Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Lilia Volkov and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Lilia Volkov Szomb. 24 Aug. 2024 - 23:56
• doing the best they can •
NIEL & LILI
   


Elnézte Niel arcát, és tudta, hogy ezt most finomabban kellene megfogalmaznia, mint ahogy zsigerből jött volna. Úgyhogy bólintott.
- Igen, te is. Ha itthon vagy, könnyebb - tette hozzá egy finom kis mosollyal. Mégiscsak könnyebb volt elkapnia Romyt a szobájában, vagy Kaine-nek kipanaszkodni magát edzés közben, végszükség esetén a tetőn. Azóta az első alkalom óta egészen megkedvelte ezt a gyakorlatukat. Megértette, hogy Niel is vágyott erre a meghitt bizalomra. Csak hát, mire a telefonhoz jutott, már túl volt az egészen. És be kellett látnia, a saját hétköznapi ügyei elég gyerekesnek tűntek Niel átlagos problémáihoz képest.
Dominic dalszövegeinek jellemzésén elnevette magát, mielőtt még esélye lett volna visszafogni a reakcióját.
- Ne haragudj, csak... Nehéz elképzelni a tesódat boldognak és szerelmesnek. Egyáltalán nem így ismertem meg - szabadkozott gyorsan, eltakarva a kaján ábrázatot. Nem akarta ezt az oldalát mutatni. Ettől még nehezére esett Dominicot a nyálas hősszerelmes profilba képzelnie. De a mentális kép kapcsán már sikeresen megállta röhögés nélkül.
- Ne szerénykedj. Az elméletet is tudod. Fogalmad sincs, a bátyádhoz képest ez mekkora előny. Fel nem fogom ésszel, hogy dobálózhat a gyakorlattal, ha sejtése sincs az elméletről, mert nem olvas - a fejét ingatta és egy frusztrált sóhajt is elengedett, ahogy visszagondolt a teljesen sötét tapogatózásokra. Nielről tudta, hogy elméletben penge. Bebizonyította. Már akkor is, amikor a gyakorlat még egyáltalán nem ment neki jól. - És látod? Mondtam, hogy menni fog. Elég ha csak feleannyira hiszel magadban, mint én hiszek benned - kacsintott a srácra, újabb pozitív megerősítésként. Már korábban is mondta neki, hogy menni fog. Ezt igazából csak Nielnek kellett volna elhinnie.
- El én. Teljesen véletlenül, természetesen. Tudod, ha már úgyis ráment a napom, kiélveztem a frusztrációját - vállat vont, kaján örömmel. Megvoltak a maga kis finom elégtételei. Nem számított, hogy ő is vesztett némi időt. A lenézésért, alábecsülésért kijárt. Niel reakciója pedig magáért beszélt. Határozottan megérte a kis trükközése.
- Ha egyáltalán rájön, hogy nálam van a tartalom és nem csak üres dobozt talált. Nem igazán nézte ki belőlem, hogy meg tudom oldani. Szerintem akkor nem hagyta volna nálam, ameddig körülnézett - legyintett egyet, kicsit fájt a feltételezés, de előnyükre vált. Niel aggodalmas barázdái viszont már nem tetszettek neki. Egyáltalán nem. De az okot hallva elmosolyodott újra.
- Tudja, hogy barátok vagyunk. Szerintem előbb nálad kopogna. Egyébként sem adtam meg neki az előző lakcímem sem, szóval ha mágikus stalker módba vált, jövök hozzád a bűbájos távoltartási végzésért - viccelődött egy keveset. Egyáltalán nem aggódott. El nem tudta képzelni, hogyan találhatták volna meg. Nielre ez az egész sokkal veszélyesebbnek és fenyegetőbbnek tűnt. Abban tényleg csak reménykedni tudott, hogy nem keverte nagyobb bajba a kis trükközésével.
Erről beszélni mégis sokkal kellemesebb volt, mint a kisebb egzisztenciális válságáról. Niel ügyesen kezelte. Sokkal ügyesebben, mint ő. Hamar visszacsalta a mosolyt az arcára a döbbenet és sokk után. A sráctól olyan természetesnek és magától értetődőnek hatott az egész. Esélye sem volt túlgondolni az egészet.
- Jó lenne megtanulni irányítani. Vagy legalább ellenállni neki. Az irányítást átengedni könnyebb - egy aprócska beismerés. Csak a korábbi tapasztalatból. - Ez nem azt jelenti, hogy zavarna az érzékelés. Sőt. Kifejezetten megnyugtató kérdés nélkül is tudni, hogy itthon vagy - tette hozzá gyorsan. Nem akarta, hogy Niel rosszul értelmezze a korábbiakat. Lilia viszont nagyon is tudta, hogy nem akart még egyszer olyan helyzetbe kerülni, ahol át kellett engednie az irányítást a körülötte lévő varázslatnak, hogy az vezesse, ne pedig a józan esze vagy legalább az ösztönei.
Nevetni volt a legkönnyebb. A helyzeten, az egészen. Hogy végre volt alkalmuk megbeszélni.
- Majd holnap - válaszolt azonnal. - Mindjárt ideájulsz. Majd varázsolsz holnap. Ha eddig nem jöttek rá, nem az éjszaka közepén fognak. Én pedig megígérem, hogy leadom a drótot. Személyesen vagy telefonon, de azonnal - még a kezét is a szíve fölé emelte, hogy letegye a nagyesküt. Nem tervezte megszegni. Egyik ígéretét sem, ezt pedig különösen. Ahogy azzal is tisztában volt, hogy igazából ő tartotta ébren Nielt a beszélgetés kezdete óta. A srác már akkor kész lett volna az ágyba alélni.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Niel Topsfield and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Niel Topsfield Kedd 20 Aug. 2024 - 12:20
• doing good for good reasons •


The Upside Down

First step: to you



Romy. Kaine. Nagy levegőt veszek, próbálok derűs képet vágni a dologhoz, nem sok sikerrel, vonallá fanyarul piercinges pofám.
-Hát ezaz Lili, Romy, Kaine és…én? Ez nem oda-vissza működik?
Belegondolva Lili nem panaszkodott, igazából mindenki befogta a csőrét, alig-alig tudtam kisajtolni belőlük valamit a mi bánt jellegű kérdésekre. Akkor én minek, kinek legyek panaszláda? Nem kéne, kurvára nem kéne terhelnem senkit semmivel.
-Azt szeretném, ha ti is számítanátok rám, függetlenül attól látszólag mennyi dolgom van.
Vetem fel a fejem végre, elhagyva a cipőbámulást. Semmi sem fehér, vagy fekete, hiába fogalmazta hülyén Dominic, van, amiben igazat mondott, nem lehetek gyenge, olyasvalaki, aki mindig másokra szorul, csak azért mert gyerekkorában nem kapott figyelmet. El kell ásnom ezt a baromságot.
Félszeg mosoly jut most csak a szar dalszövegeinek.
-A banda jelenlegi, komolytalan számai arról, hogy nyár van és mindenki szerelmes.
Az enyémeket nem jelentetik meg, a legkevésbé sem illenek a fiatalok és boldogok profilba.
Érzem a pírt bemászni bőröm alá. Ott tartja a félszeg mosolyt, mint egy fertőző ragasztó.
-Kösz és nem tudom. A logika azt diktálta volna, hogy egyformán kezeljen minket, Wong szerint megőrült és tudom, ez Liamra sem volt jó hatással. De kösz, a kitartást elismerem, elég hamar megtanultam portált is nyitni.
Ott marad a mosoly miattad, főleg mert elcsented az ereklyét, talán nem is tudod mit akadályoztál meg, ha kellett “anyánknak” fontos a mi oldalunkra állítani.
-Épp ellenkezőleg, büszke vagyok. Semmi jóra nem használták volna. Elfelejtetted…
Görbül az a mosoly, egyre szélesebb lesz, előttem van a jelenet, ahogy mohón és ostobán kapar, egyre csak nyomul, hogy meggyőzzön minden nőnemű egyedet saját nagyszerűségéről és te túljársz az eszén, könnyedén, ahogy az annyira illik hozzád és annyira jellemző rád. Kár, hogy csak képzelet útján látom, de egyáltalán nem haragszom, sőt.
-Bocs, amiért hülyén reagáltam, ez zseniális volt Lili, csak azt sajnálom, hogy nem jelentem meg feje fölött egy szövegbuborékban röhögni. De a legjobb, hogy azt hiszi kincset vitt a rohadék bázisukra, valószínűleg még mindig nem fejtették meg, azért nem keresett.
Szemöldököm mégis felveszi az aggodalom barázdáit, ott a villog a még, talán el kellene helyeznem néhány komolyabb védővarázst Bayville körül.
-Azonnal hívj, ha felbukkanna, jó? Ha valaha valaki keresné azt az ereklyét.
Meglepsz, ahogy leülsz és tagadod a nyilvánvalót, hogy neked is vannak gyenge pontjaid és én pont ráléptem az egyik ilyen aknára, eléd telepszem kutatni tekinteted mélyét, megérteni a kétségeket. Nagy levegőt kell vennem minden mondatodhoz és most előzör halványul egy kicsit a mosoly, amit odaragasztottál.
-Te is kiválasztott vagy. Mármint ez ellen nem fogsz tudni tenni, érzékelni fogod, reagálni rá, ha véletlenül összefutsz vele. Vagy általam.
Sóhaj, nekem a részem, átáramlik és tervezem maximumra húzni. Figyellek, ahogy rezdülsz és elgondolkodsz, csak biccentek a többiekre.
-Te kaptad, a macskák eleve kiválasztottak, már Egyiptomban is tudták.
Az enyhe mosoly ismét vissza telepszik, de most biztatással zenél és ölel, nevetéssé teljedik.
-Jó, persze… De figyelj, gondoskodom majd néhány védővarázsról is, be akarom biztosítani a házat, téged. És ha bármit észlelsz, azonnal szólj, rendben? Nem számít mennyire vagyok fáradt.
Nézek mélyen a szemedbe, addig nem hagyhatsz pihenni, amíg meg nem ígéred.






Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Lilia Volkov and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Lilia Volkov Szer. 14 Aug. 2024 - 1:53
• doing the best they can •
NIEL & LILI
   


Bólogatott Niel summázására. Pontosan így volt. Egyetem, edzés, vizsgák, család, Bayville... Akadtak feladatai neki is. Ahhoz is, ha el akart menekülni, de ahhoz is, ha egészségesebb módszereket akart a frusztrációihoz.
- És engem is az tart egyben, hogy van, akivel bármit megbeszélhetek és kiadhatom magamból a problémáimat. Mint Romy. Vagy Kaine - tette hozzá a korábbi szentbeszédhez. Így neki nem maradtak fenn frusztrációi. Legalábbis nem voltak képesek maguk alá temetni. Ami ebben a házban, úgy tűnt, máris egy hatalmas előrelépésnek minősült.
Ezen a ponton egy aprócska nevetés hagyta el az ajkait. Végigmérte Niel-t.
- Melyikeket tartod rossznak? - tette fel a nagy kérdést. Nem volt benne biztos, hogy ezen a téren egyezett az ízlésük.
A szemeit forgatta az idézetekre, amik Niel anyjától hangzottak el.
- Az ostobább? - ajánlott egy újabb összehasonlítást. Elmosolyodott. - Akármit is lát benne anyátok, a közeledbe sem ér. Tényleges tudásban és kitartásban semmiképp - ezt fontosnak látta közölni. Valahol azt érezte, Niel önbizalmának nagyon hiányzott a pozitív megerősítés. Úgyhogy a Dominic-ről való panaszkodások közé sikeresen beiktatta. Arra inkább nem reagált, hogy megbabonázta volna az idősebb Topsfieldet. Amúgy sem gondolta, hogy a srác fizikai vonzalomnál többet érzett iránta. Arra pedig jobb volt nem gondolni.
Elnevette magát azon, mennyire beletalált a valóságba. Mondjuk sejthette volna. Már a Harry Potterben is megmondták, hogy a varázslók gyengepontja a logika. Sok mindent megmagyarázott a katakombákban történtekről. És arról, amit csak most vetett fel.
Sejtelmesen somolygott az első kérdésre. Megvárta, hogy Niel első döbbenete elmúljon. Aztán a vigyora csak még szélesebb lett.
- Reméltem, hogy nem fogsz haragudni érte - kezdett bele egy kis kacsintással. Látványosan büszke volt magára. - Mikor feltörtük a rejtvényeket és megszereztük az ereklyetartót, visszatért a mágia. Dominic eltolt vagy húsz percet arra, hogy megpróbálja feltörni a dobozt. Jelzem, sikertelenül. Aztán a kezembe nyomta, ameddig ő körülnéz, hátha akad másik loot. Elfelejtettem említeni neki, hogy máshonnan nem érzékeltem a mágiát. A doboz zárja amúgy egy elég egyszerű logikai rejtvénynek tűnt, szóval tettem vele egy próbát. Mire a bátyád végzett az átkozódással, én eltettem a doboz tartalmát és visszazártam a feladványt. Azért a mihez tartás végett veszekedtem vele egy kört, mielőtt hagytam, hogy elvigye - vállat vont, azzal a büszke, sunyi mosollyal. Úgy gondolta, nem is csinálhatta volna jobban. Kifejezetten elégedett volt magával és a kis sunnyogásával. És nem, egyáltalán nem érzett bűntudatot, amiért kvázi meglopta és átverte az idősebbik Topsfieldet. Sőt, úgy érezte, ennyi igazán járt neki az elvégzett jótéteményeiért azokban a katakombákban. Egy párszor kihúzta magukat a bajból.
Nos, a mágia és a saját kapcsolatának megerősítésekor igazából le kellett volna ülnie. De csak pislogott maga elé, ahogy Niel-t hallgatta. Aztán felnézett rá.
- Mi? Dehogy. Legalábbis nem hiszem. Nem hiszek a vallásos babonákban. Vagy a felsőbb hatalomban. A varázslat csak... Mindig úgy gondoltam, hogy valami teljesen más. Egy megmagyarázhatatlan dolog, amit csak a kiválasztottak használnak és éreznek. Nem olyasmi, amit én is érzékelek. Korábban legalábbis sosem érzékeltem. Az első alkalom az volt, mikor találkoztunk - ismerte el őszintén. Ha a mágiát rossznak gondolta volna, valószínűleg Niel-ről is más lett volna az első benyomása. Vagy a második. Vagy ki tudja. Nem számított. Abban biztos volt, hogy sem tudatosan, sem tudat alatt nem ítélte el a varázslatot. Inkább csak szkeptikus volt. Eleinte.
A macskák mágikusságáról szóló előadásnál tényleg le kellett ülnie. Ez határozottan nem volt korábban a képletben. De annál inkább elgondolkodtató volt.
- Ez megmagyarázza, én miért érzem, és a családom többi tagja miért nem - állapította meg egy sóhajjal. Ez egyben azt is megmagyarázta, miért érezte ezt a mágneses vonzást a két Topsfield felé. És az ereklye felé. Már ha tényleg ereklye volt. Egyelőre talán jobb lett volna csak simán mágikus tárgynak neveznie. Nem állíthatta, hogy ez egyáltalán nem kutyulta össze a gondolatait és az érzéseit.
Aztán Niel-lel együtt pattant fel, ölelte át, nevetett vele. Végre sikerült elérnie, hogy tényleg beszélgessenek és figyeljenek egymásra. Erre az eredményére is büszke volt.
- Niel... Szerintem te most inkább pihenj. Majd ha kipihented magad, akkor foglalkozhatsz a könyvtárral. És majd ha egyszer végre kipihented magad, az állítólagos ereklyét is odaadom, rendben? - csak egy ajánlat volt. Meg egy kis finom megvesztegetés, hogy Niel ne hajtsa túl magát. Az eddigiek alapján nem ehhez nem túl sok reményt fűzött volna.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Niel Topsfield and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Niel Topsfield Kedd 6 Aug. 2024 - 15:46
• doing good for good reasons •


The Upside Down

First step: to you



-Gyakran én sem
Teszem hozzá lapozás előtt, aztán biccentek, hagyom, hogy elhajtsd a könyvet.
Szeretnék vitatkozni, belekötni, hogy nektek is baromi hosszú napjaitok vannak, senkit sem érdekel, hogy épp milyen fárasztó edzésről próbára esni, vagy a karcos, tudat alatti hülye érzés, hogy széttépted a lelked. Megrágom a szám, fogaim fémesen koccannak a piercingen.
-Ebbe bele kell még tanulnom. Nem csak Dominic miatt, de igazad volt, van ez a mártíromság, hogy nem akarlak benneteket terhelni. Te is edzel, vizsgázol, ott a családod.
Sorolom kissé hadarva, de a tépelődő fémrágást felírhatod győzelemnek.
Jól esik a bátyámon röhögni, végre elővenni, verbálisan felpofozni.
-Na igen, nem ő írta a dalszövegeinket. Habár…a rosszakat.
Van néhány indokolatlanul nyálas, tinilánykedvenc, neki jutott eszébe kiemelni a szem és hajszínskálát.
Jah, lebuktam, szinte nyitott könyv vagyok neked, a degradálom magam és felhipeolom Dominic “kalandjait” Gyerekként gyakran állítottak vele párhuzamba és ő volt a bezzeg. Most sistergő lélekkel, kicsit ficeregve mosolyodom el.
-Ahhoz ért, igen, tudom. Anyám mindig párhuzamba állított vele és nem az én javamra. Dominic magasabb, gyorsabb, erősebb, stb. Ki gondolta volna, hogy a kiválóság is lehet nagy teher? Azta… Nagyon megbabonázhattad.
Szalad ki a számon, bámulom a földet, összeszaladnak szemöldökeim, megjelenik a gondolkodós ránc.
-Mármint ez a meggondolatlanság valahogy jellemző lett rá az utóbbi időkben, de azért nem feltételeztem, hogy ennyire elszúrta. Szerencsés volt veled.
Fürkészésből gunyoros horkantás.
-Tényleg nem ismerte a Harry Pottert.
Én voltam a kocka, aki álomvilágba menekült, ő elvileg gyakorlatibb mágiát használt, míg én a könyvtárban dekkoltam. Lett volna haszna? Felkapom fejem az ereklyére, rögtön beugrik anyám idétlen beceneve, még hülyébb célja, a sajátom és mély lélegzettel próbálom csitítani hirtelen kapkodóvá váló gondolataim.
-Várj, azt akarod mondani azt hiszi, hogy megszerzett valami ereklyét, miközben te?
Kérdő szemöldököm nekem is van, igaz nem gunyoros, csodáló ívbe hajlik.
-Merthogy valószínűleg anyánkat akarja lenyűgözni vele, ő gyűjt mágikus csecsebecséket, ergó rossz kezekbe került…volna.
Csüngök szavaidon, de egy pillanatig, utána leesek és mágikusságodon kezdek hümmögni, először magamban, aztán veled.
-Pedig, nagyon is tartozik hozzád, sajnálom. Nem lehet, hogy főleg azért ódzkodsz tőle, mert egy kicsit ellene neveltek? Mármint a közhidelem nem nagyon szereti, a tradíciók megvetik, mintha nem férne fel Jézussal egy keresztre. Nem érezted magadban…soha?
Kérdéseim végét elcsapod egy sajáttal és mivel felhoztad a racionalitást, mert szereted, próbálom afelől megközelíteni.
-A mágiatörténetben mágikus állat, hiszen már az Ókori Egyiptomiak érdeklődését is felkeltette, tudod. De egyébként is, a mágusokat, boszorkányokat gyakran ábrázolják macska alakjában, vagy familiárisokként. Mindig is misztikum övezte őket, babonák, amiknek mégis volt alapja. Hogy a fekete macska biztosan boszorkány, megátkoz, ilyenek.
Tudom, hogy fontos neked, ezért rázom meg a fejem, de át fogsz látni a karikáimon.
Dominicot sóhajjal engedem a maga útjára, de téged megölellek, ha nevetsz hozzá, követlek.
-Akkor az előszűrést majd elvégzem. Tudom… De néhány könyvet áthozok. Wong kap cserébe Beyoncet.
Fáradt mosollyal rágom a prioritás szót, eszembe jut, baromi sok dolgom van, tartozom Laceynek, most már neked, lassan listát kéne írnom. De te is tartozol, ha nálad van az ereklye, meg kell vizsgálnunk.





Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Lilia Volkov and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Lilia Volkov Hétf. 5 Aug. 2024 - 23:57
• doing the best they can •
NIEL & LILI
   


- Még nem döntöttem el. A hullámzóval közel jársz. Néha még értem, mi jár a fejében, gyakran nem. Lapozzunk - jobbnak tűnt nem túl sokat agyalni ezen most. Csak egy kicsit féltékeny volt arra, hogy Niel-nek ennyire könnyű volt Laze-zel. Ha jobban belegondolt, neki ezzé a szoros barátsággá Kaine lépett elő. Ezért is volt ideje most tényleg lapozni.
Kicsit rosszul érezte magát, amiért Niel ennyire meghátrált tőle. De ettől még nem tervezett bocsánatot kérni azért, amit gondolt. A mártírkodást hülyeségnek tartotta. Főleg, ha – a jelek szerint – Niel kifejezetten mártír akart lenni. Így aztán tényleg merő ostobaság volt.
A kérdést hallva nagyon nehezen állta meg egy mély sóhaj nélkül. Végül sikerült uralkodnia magán, és csak a szemöldökét vonta fel.
- Például? Tudod, ha sok a feszültség, és egy nap végén úgy érzed, szétrobbant, valamelyikünk szívesen meghallgatna. Akkor is, ha csak arra van szükséged, hogy valakinek hangosan kimondd, ami frusztrál - ajánlotta végül egy apró mosollyal. A saját frusztrációját lenyelte. Pedig biztos volt benne, hogy ezt az ajánlatot nem először tette. Azt kívánta, bár Nielben lett volna elég bátorság, hogy éljen is vele. Akkor talán nem ennél a vitánál tartottak volna.
Ismét uralkodnia kellett magán, hogy ne nevessen fel. Niel pontosan úgy festett, mint aki tökéletesen higgadtan kezelte volna, ha bármikor csak úgy megemlíti Dominicot. A Kaine-nel közös megegyezése után amúgy sem igazán érezte úgy, hogy a fiúknak joga lett volna ítélkezni ebben, vagy bármilyen más kérdésben, amit nem azonnal közölt.
- Önkéntelen vallomása, jól eldugva a rantolásokba. Nem egy költő - pontosított Niel kedvéért. Bár érzései szerint ennyit azért sejtenie kellett volna Dominic-ről. Nem volt épp a szavak embere. Főleg az érzelmeit illetően. Lilia szerint kifejezetten tévúton járt sok tekintetben.
- Szerintem más a fogalmunk az érdekesről és a kalandról, querido - ingatta a fejét Niel kommentárját hallva. - Ne aggódj, megvédtem volna magam, ha okot ad rá. De szájalásnál többet nem tudott. Őhatalmas mágussága beteleportált egy olyan hely közepébe, amelyik blokkolta a mágiahasználatot. Vak vezet világtalant szituáció volt. Jelzem, én értem többet, legalább betájoltam, merre kell menni - oké, elismerte, rantolt egy keveset. De talán Nielt is megnyugtatta azzal, hogy nem egy kéjutazáson vett részt a tesójával, hanem egy elég kellemetlen összezártságban és kényszerű összedolgozásban.
- Akármilyen titkot fejthettünk volna meg, az én mágiatörténet ismeretem a Harry Potterben kimerül. A bátyád esetében lehet, hogy ez az olvasmány is kimaradt - rázta meg a fejét őszinte csalódottsággal. Még izgalmas is lehetett volna, ha Dominic legalább egy-két rúnát megfejt és nem izomból meg ösztönös logikából kell megoldaniuk a végső talányt, na meg minden mást. - Pontosabban a végén sikerült megszerezni egy dobozt, ami Dominic szerint ereklyetartó. Az nála maradt. Még nem kopogtatott a tartalmáért, szóval arra tippelek, hogy továbbra is varázslattal próbálja feltörni a logikai játékot - pimasz mosollyal vállat vont. Ez alapján Niel is sejthette, hogy a dobozka tartalma nem került a másik mágushoz.
Örült a tesztnek a mágiával, az eredménynek kevésbé. Személyes erősítő. Ez mintha Dominic szájából is elhangzott volna. Akkor kellemetlen utóízt hagyott maga után. Niel esetében ezt a szerepet szívesebben vállalta volna, de még mindig meggyőzésre szirult. Nem akart kellék lenni. Hiába tudta, hogy Niel randira akarta hívni, az ezen az előítéletén nem változtatott.
- A varázslat olyasmi, amit a tudomány jelenlegi állása szerint nem tudok megmagyarázni. Azt könnyebb elfogadni, hogy más csinálja, mint hogy én is érzékelem és ennyire szervesen hozzám tartozik - felelt őszintén. A varázslatot korábban egész egyszerűen egy teljesen másfajta képességskálának kezelte. Az alakváltására legalább rá lehetett fogni, hogy x-gén, mutáció, miegymás. Nem véletlenül akarta tanulmányozni.
Zavartan elmosolyodott Niel megjegyzésére. Ő nem annyira érezte különlegesnek. Inkább egy idegbajhoz közelinek. De legalább túl tudott jutni a nagyján az elmúlt hetekben. Nagyjából. Az elfogadással még küzdött. A srác zavarát kevésbé értette, a kezdeti makogását még kevésbé. Aztán jött a következő zavarba ejtő megjegyzés, amiből egy kifejezés azért megragadta a figyelmét.
- Hogy mágikus egy macska? Niel... Mire gondolsz? - magyarázatot várt. Talán végre egy nyomot, ami neki is utat mutatott, hogy egyáltalán merre keressen válaszokat. Aztán csak halkan kuncogott a folytatáson. - Nem fáradtál már el mára? Majd kitaláljuk, mikor - tette hozzá egy apró mosollyal. Kezdett megnyugodni a kis kiborulása után.
Látta, Nielt mennyire megrázta a kis története. Szemeit forgatva ült le mellé. Ő nem vette az idősebb Topsfieldet ennyire komolyan. Szerinte a fiatalabbnak sem kellett volna.
- Ugyan már. Ha ennyire hevesen reagálsz rá, azzal validálod. Ne törődj vele. Én nem vettem fel, neked sem muszáj - tette hozzá egy mosollyal. Aztán reflexből ugrott fel Niellel, csak hogy utána megölelje. Ettől viszont már kitört belőle a nevetés.
- Niel, neked már így is hosszú napod volt. Ez a dolog ráér. Addig én is megbarátkozok vele. Az előszűrésnek viszont örülnék. De ne én legyek a prioritás - kérte tőle, a korábban is említett Lacey-ügy miatt. Tudta, hogy Nielnek ez valószínűleg nem kevés bűntudatot okozott már így is. Nem akarta tetézni azzal, hogy az ő apró-cseprő dolgaival húzták az időt.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Niel Topsfield and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Niel Topsfield Hétf. 5 Aug. 2024 - 15:22
• doing good for good reasons •


The Upside Down

First step: to you



Figyelem egy ideig Lili komoly vonásait, rövid, áttetsző sóhajjal bólintok aztán a cipőjét nézem.
Felvonom az állam végül, eltelik vagy két másodperc és szórakozott mosollyal rántok vállamon.
-Igen, igaz. Általában túlagyalom. Egyébként még megtalálhatjátok, az emberi kapcsolatok hullámzóak, semmi sincs kőbe vésve. Bár megértem, ha soknak találod Laze vicceit.
Teszem hozzá, nem biztos, hogy Lili akar kötődni. Egyébként is meglepő, hogy ő és Lazac gyerekkori barátok.
Azért alaposan legyalul ez a lány, zavartan hátrébb lépek, legalább fél babystep, még a végén rám veti magát, macskaként, hogy felkarcolja a képemre: hülye. Verbálisan már rajta villog, érzem, hogy ég.
-Wow. Oké…
Próbálom értelmesen lereagálni, hajamba túrok, zavartan félrenézek. Tény, hogy háttérbe söpröm a gondokat, amit ő toxikusnak nevezett annó még mindig azt élem, sőt rá-ráteszek sokféle lapáttal.
-Ezen hogy változtassak? Beszéljek veletek a…problémáimról?
Kérdeztem komolyan, kissé fejet ingatva, el-elkódorgó tekintettel. Végül megállapodik rajta, nem menekül, sőt felveszi a hülyék kérdő ábrázatát. Nehéz…fiúként, eleve hülyének néznek a picsogásaimért.
Kár, hogy hamar, túl gyorsan lehagyjuk a könyv témát és ádázabb vizekre evezünk megint. Látom rajta, hogy bosszankodik és nem akarom…hogy rosszul érezze magát miattam. Dominic viszont engem is felcsesz, régi szálka a begyulladt körömágyamban.
Gondosan félrerakott probléma volt a bátyám? Abbahagytam volna bármit, ha meg tudjuk beszélni. Fesztülten fújtatok, kissé megrázom a fejem.
-Nem lett volna olyanom. De persze elismerem, jót akartál és te jobban ismered az edzéseket.
Nekem számtalan baromság zsibog a fejemben olyankor is, de max. Bishopra estem hülyén eddig. Lehet mázlim volt, mindenesetre egy vállvonásnál többet nem szentelek a témának, az embert bármikor érheti baj, koncert közben is rám zuhanhat egy hangfal.
-Vallomása
Horkantok fel, egyetlen öröm az ürömben, hogy Lili valószínűleg jól kiosztotta, őt is. Ebben az értelemben nem sokban különbözök Dominictól, megint a cipőnket bámulom. Kap két pislogást az övé, kettőt a sajátom.
-Áh, a barom. Igen, panaszkodni nagyon tud. Meghámoztam volna, ha bajod esik, de úgy tűnik rendben visszahozott és legalább volt egy érdekes kalandod, az Indiana Jones izgalmas.
Velem csak hülye kalandja volt, de Domi szervezett neki érdekesebbet, annyi vigasztal, hogy Lili nem a társaság miatt élvezte, burkoltan leidiótázzai, szám széle végre vigyorra ráng.
-Nagy titkokat sem fejtettetek meg?
Akkor nem irigylem nagyon, én biztosan simán találnék igazi kalandorvilágot a könyvben, múmiákkal, okos régészekkel. Kéz a kézben világít a varázslatunk, megint a gyomortáji bizsergés a rejtélyek titokillata. Lilinek mintha megerősítésre lenne szüksége, kérdez, pedig sosem éreztem bizonytalanságot felőle, éppen ebben szorulna biztatásra, ami ennyire elemi benne?
Nevetve felhorkantok, hogy előbb voltam, óvatosan rászorítok a kezére, valahogy elpárolog bátyám kaotikus kísértete, megint mi vagyunk, falak, rejtélyek nélkül és a varázslat.
-Azért a világnézeted nem kis dolog. Pedig azt hittem tudod, érzed te is, engem is könnyen elfogadtál mágusnak. Érint, úgy tűnik.
Vallom be kissé sajnálkozva, nem akartam megbolygatni, kutatólag fürkészem és megfelelő szavakat keresek valami biztatós megnyugtatáshoz.
-Szerintem ez nagyszerű, hogy érzékeny vagy rá, sőt gerjeszted. Még különlegesebbé tesz.
A tátva maradt száj engem is hangos lélegzésekre késztet, aztán utánzom, akkor csukom be gyorsan, amikor elvörösödök, hogy hasonló a szagom Dominic-al.
Félrenézek, mint egy kamasz, valami jelentéktelent motyogok, úgy hangzik: tényleg? És mégsem kérdés, enyhe rácsodálkozás. Főleg, ami utána következik, vallásos nagymamák? Nem tudom templomba képzelni Lilit, csak fürkészőn-biztatón nézni rá, fogni a kezét.
-Pedig a macska önmagában is nagyon mágikus. Úgy tűnik ez is a lényed része, amit pedig imádnak, ebben biztos vagyok. El fogják fogadni. Csak először neked kell…
Óvatosan nézek rá, mintha még nem sikerült volna.
-Persze, bármikor mehetünk. A portálidézés remekül megy, amikor kedved van.
Húzom óvatos mosolyra ajkam szegélyét. Akkor engedem el, amikor beleszédülök a képzelt jelenetbe, amit Dominic művelt és rogyok le saját ágyam szélére, döbbenten mereszteni szemem a semmibe.
-Jesszusom. Sajnálom. Barom. Érik neki egy verés, úgyis arra vágyott, legyek én az idősebb.
Undorodó borzongás fut rajtam végig.
-Tudom. Igazából csak elfed valamit, újraéli a gyerekkori sérelmeit, velem kellene megbeszélnie…
Elhallgatok, felpattanok megint és mosolyogva ölelem magamhoz, ha engedi.
-Kösz. Igazából nem kell választanod, nem akarom bántani. Valahogy majd kiszedem belőle mi a frász baja van, ezt megoldjuk mi, inkább koncentráljunk rád. Akarsz most menni? Vagy vizsgák után? Ha akarod, rám bízhatod az előszűrést, félreteszek néhány könyvet, ami érdekes lehet. Úgyis sokat lógok ott, muszáj megfejtenem az ereklye titkát, tudod Lacey miatt.
Utalok vissza egy régi témára egy messzi-messzi galaxisban.





Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Lilia Volkov Vas. 28 Júl. 2024 - 22:42
• doing the best they can •
NIEL & LILI
   


- Nekem az a tapasztalatom, hogy néha jobb a megérzésekre hallgatni. Ha azt érzed, hogy nem okés, akkor jobb ha a végére jársz - jegyezte meg a visszakozást hallgatva. Kicsit meglepte, hogy Niel a baráti kapcsolataiban is ennyire bizonytalan volt.
- Tudom, hogy ez természetes, nem leszek mindenkivel olyan szoros kapcsolatban, mint másokkal. Romy-val és Kaine-nel állunk a legközelebb egymáshoz. Laze csak azért furcsa, mert régen egy társaság voltunk, barátok. Persze, megszakadt a kapcsolatunk pár éve, de akkor is különös azzal szembesülni, hogy már nem találjuk úgy meg a közös hangot - sóhajtott, megrázta a fejét. Tudomásul kellett vennie, hogy mindketten sokat változtak. Talán túlzottan is sokat. És valahol örült annak, hogy Niel és Laze ennyire egymásra találtak.
- Talán inkább mártírkodás, önként vállalt számüzetés, nem acélemberkedés, hanem színtiszta hülyeség... A dráma legalább fele abból ered, hogy magadba fojtod a problémát, mert elhatároztad, hogy egyedül kell megoldanod és beszorítod magad az elképzelt kereteid közé - válaszolt őszintén. Nem igazán akart kihátrálni a korábbi szavai mögül csak azért, mert Niel egóját bántotta. Biztos volt benne, hogy finomkodtak a környezetében éppen elegen. Ő pedig a barátai körében nem akart rejtegetni semmit, különösen az álláspontját és a valós gondolatait nem.
Éppen ezért érte hátba szúrásként a kis megállapodás Kaine és Niel között. Valamiért elégtételnek könyvelte Niel hátrálását. A magyarázat viszont egyáltalán nem nyerte el a tetszését. Mélyet szusszant és inkább lenyelte, ami ennek kapcsán kikívánkozott. De határozottan feljegyezte magának. Erről később beszélni akart Kaine-nel is. Nem most. Majd amikor lenyugodott és nem akarta leharapni érte a fejüket. Jobbnak tűnt lapozni.
- Ugyan, csak vannak nővéreim. Láttam címeket - legyintett. Erre őszintén tudott legyinteni. Szerencsére elég változatos ízlésük volt a testvéreivel. Könnyű volt valamiről csak hallani, de nem olvasni.
A következő téma elég kényes volt. Ő is tudta. Niel válaszait hallva kénytelen volt ingerülten szusszanni egyet újra.
- Pont ezért nem tartom a dolgot sem telefontémának, sem egy koncert és edzés között elsüthető valaminek. Edzésbalesetről hallottál már? Egy sportoló karrierjét ketté tudja törni, ha nincs ott fejben. Az a csoda, hogy te eddig ép bőrrel megúsztad - egész eddig neki is oltári mázlija volt minden ilyesmivel. De mondjuk neki volt alkalma megtanulni azt, hogy a magánélet az edzőterem falain kívül marad. Niel esetében ilyen leckékben nem volt biztos.
Dominic egy teljesen más személy volt. Ahogy a vele való önkéntelen “kapcsolata” is egy teljesen független dolognak tűnt.
- Persze, két sakálvokál között lelkiztünk - a válaszból átütött a szarkazmus. Sóhajtott, megrázta a fejét. - Én nem fogtam vissza magam, ha ő hülyeséget beszélt, ő pedig visszakiabált valamit, amiből én kiolvastam mást. Néha volt egy-egy elejtett vallomása, de hogy lelkiztünk volna az költői túlzás. Leginkább panaszkodott, az nagyon ment neki. Cirka két mondatonként veszekedtünk miután elteleportált bennünket a perui katakombákba. Amiket ő amúgy valahova a világ másik felére saccolt a boszorkány miatt, akihez tulajdonította. Kicsit Indiana Jones feeling volt a sztori, az okos régész nélkül - summázta a dolgot a lehető legtömörebben. Nem volt épp egy olyan felszabadult szituáció, mint amit érzései szerint Niel vizionált maga előtt. Ezt pedig jobbnak látta hangsúlyozni. Azt viszont csak remélte, hogy a srác tényleg vette az adást.
Aztán Niel csak belement a játékba, hogy megpróbálja a varázslatot, kéz a kézben. Elég vakító élmény volt. És ő is válaszokat akart. Hogy csak képzelte az egészet, vagy tényleg volt valami az egészben. És a válasz... nem egészen erre vágyott. Talán a cáfolatnak valamivel jobban örült volna. Erre csak akkor jött rá, amikor Niel megerősítette, hogy nem szokott a varázslat ennyire erős lenni és talán miatta volt. Hogy biztosan miatta volt.
- Rossz sorrend - szaladt ki a száján azonnal. Nyelt egyet. - Te voltál előbb. Az az egyetlen egy incidens Dominic-kal csak utána - korrigált gyorsan. Csak hogy addig is valami másról beszéljen. Megrázta a fejét és nyelt egyet. - Nem borított fel semmit a világnézetemen kívül. Nem gondoltam, hogy ezek a dolgok engem is érintenek, és egyáltalán nem voltam erre felkészülve. És nem tudom, hogy az alakváltáshoz van-e köze vagy máshoz - rázta meg a fejét tanácstalanul. Tényleg fogalma sem volt erről a dologról.
Aztán azonnal felnézett Niel-re a kérdés hallatán. A szája is picit tátva maradt. Bólintott.
- Igen. Mint egy mágnes, amit utat mutat. Hozzád. A mágiához. A bátyádhoz, de másként mint veled. Bár őt nem ez alapján azonosítottam be. Hasonlít a szagotok - korrigált azonnal. Nem érezte azt, hogy vonzódna az idősebb Topsfieldhez. Romantikusan semmiképp. Egy izgalmas feladványnak látta, hogy ő nem hátrált meg, hanem tartotta magát és visszaszájalt, még akkor is, amikor mindketten tudták, kinek volt igaza. De azért ismerte a lojalitást. Ha a két srác szembe került volna egymással, kérdés nélkül állt volna Niel mellé.
- Én nem tudok róla, hogy lett volna - rázta meg a fejét újra a rokonság említése kapcsán. - Nem hiszem, hogy tudnának segíteni. A mágiában senki nincs otthon. A nagyszüleim annyira vallásosak, hogy minden évben végigülök egy katolikus és egy orosz ortodox misét karácsonykor, mikor nem is hiszek bennük. Nem mondom, hogy újraindítanák miattam a Salem-i boszorkánypereket, de nem hiszem, hogy jó szemmel néznék a dolgot - ismét csak a fejét tudta ingatni. Nem gondolta volna, hogy bárki segíteni tudott volna ebben. Niel ajánlatára viszont felkapta a fejét, épp mikor kezdett volna eluralkodni rajta a tanácstalanság. - Megtennéd? Tényleg elmehetnék oda? Egyáltalán, érteném, amit azokban a könyvekben leírtak? Szeretném érteni saját magam - bólogatott lelkesen. Azt ugyan nem gondolta, hogy különleges lett volna, de abban biztos volt, hogy a válaszokhoz ott közelebb kerülhetett volna. Elvégre a genetikát is emiatt választotta, mint szakirányt.
Aztán csak nézte a szikrákat, ahogy a varázslat megszűnt. A fényjáték mindig elbűvölte.
- Huh? - kommentálta a következő kérdést. Aztán csak felnevetett a dolgon. - Kaptam egy-két félreérthetetlen ajánlatot az ágyába, de ennél tovább nem ment. És ezt nem igazán tudom úgy értékelni, hogy megpróbált felszedni. Ahhoz próbálkozni kellett volna, nem ilyen komolyan vehetetlen módon felkínálkozni - a fejét ingatta. Nem értette a srácokat. Ez egyszerűen nem olyasmi volt, amin akár egyetlen pillanatig is elgondolkodott volna. Vállat vont. - Amúgy sem kezdenék olyasvalakivel, aki ennyire látványosan hadban áll egy barátommal. A telenovellát maximum nézni szeretem, nem átélni - vállat vont és a srácra mosolygott. - Nincs okod aggódni. Dominic nem akkora nagymenő, mint amilyennek beállítja magát. Ahhoz pedig egész biztosan kevés, hogy ne téged válasszalak, ha egymásnak ugrotok - tette hozzá őszintén. És már sokkal könnyedebben, mint a korábbi témáik esetében.  

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Niel Topsfield and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Niel Topsfield Pént. 19 Júl. 2024 - 18:17
• doing good for good reasons •


The Upside Down

First step: to you



Tényleg ilyen komoly a gond Lazevel, fiús beszélgetés kéne? Minden sejtem tiltakozik, el sem tudom képzelni hogy az ördögbe kezdeném, és óhatatlanul is képzelek hozzá felespoharakat. Lilire téved tekintetem, a mindig racionalizmusára, egy levegővétellel próbálok söpörgetni.
-Lehet, hogy nincs gond vele és csak én képzelem, de megpróbálom és nem is tudom, azt hiszem közel.
Kurva bizonytalan vagyok az legalább biztos. Nagy levegőt veszek, számomra mindig annyira komplex volt az a barát kérdés, ugyanakkor őt fürkészem, olyan tételesen jelentette ki, ő nem áll annyira közel, mintha bántaná.
-Egyébként te is közel állsz nem? Vagy hogy érzed, van akihez közelebb itt Bayvilleben, van akihez kevésbé? Mert az normális lenne, nekem sem egyformán szoros a kapcsolatom mindenkivel.
A telenovellás díván összerezzenek. Hogy mit? Elsápadva meredek rá, mert ne már, ennyire nem… vagy igen?
[i]-Azt akartad mondani a kemény acélembert, hőst, harcost, ugye? Ne már, hogy ez dívaság. Inkább mártíromság, azt aláírom és hogy igazad van. Kapsz egy képzeletbeli autogramot rá.
Eresztek meg felé egy mosolyt. Remélem kurvára semmi dívás nincs benne.
-Tudom és sokszor vagyok boldog is, ne aggódj. Veletek, a bandával mindig az vagyok.
Nézek rá komoly ünnepélyességgel. Szerintem totál meggyőzöm, amíg be nem mártom magunkat Kainevel. A Lili féle határozott ellenállással szemben semmi esélyem, teszek egy lépést hátra, behúzott nyakkal. Majdnem lenyomok egy megadó maci táncot.
-Úgy gondoltuk a biztonságotok a legfontosabb.
Jelentem ki mégis, összeszedem magam, kihúzott háttal sikerül kijelentem. Tudom, hogy neki nem fog tetszeni és Romy is pípegne rajta. Remélem nem bántódott meg, vagy ilyesmi, a sóhaj és vállvonás kombója azt üzeni beletörődött és elengedte, felfogta mennyire szeretjük őket, azért van az egész. Visszaszánkázunk a könyvek témához.
-Nem vagy járatos, de ahhoz képest tudsz mindent, ezekről például nem is hallottam.
Jobb fikció mezőkre száműzni a személyes problémákat. Liam, Dominic néven és az ő rejtélyes Lili életébe toppanása kissé kiveri a biztosítékot. Nem mintha a bátyámmal beszélő viszonyban lennék, de Lilinek eleget panaszkodtam róla, legalább megemlítette, hogy összehozta vele a balszerencse, a vörös köd nehezen oszlik.  Ragaszkodom az előnyhöz, amit ő, ők jelentenek, megrázom a fejem.
-Jó, de ez akkor se olyasmi, amit mellékesen kéne megemlítened. Amikor tudod…mi volt.
Még azon is megütközöm, hogy nem bántotta. Persze eltörtem volna mindenét, de ha tudja, hogy fontos nekem, miért nem bántotta? Talán fogalma sincs kicsoda Lili.
-Arról lelkiztél vele, hogy kegyetlen az élet? Meg küzdeni kell a szülői elismerésért? Komolyan Lili, miért nem mondtad? Csapda? Jézusom, mi történt? Persze, totál meg van zavarodva… De ő nem hagyja, hogy segítsek, hogy megbeszéljük. Rád hallgatott?
Vonom fel enyhén egyik szemöldököm karba tett kézzel vizslatva személyes varázserejét. Lehetséges volna, hogy Lili helyretette? Ha helyretette miért nem mondta el nekem?
Varázslat készül, vibráló, zsizsegő és fényes, keze a kezemben, vonzása az arcomban, zsigereimben, tisztábban látom, katyvasz gondolataim is átfűzi, talán ez volt akkor este is Dominic lakásán?
-Nem, ez egy pajzs, csak most más, erősebb. Lehet, hogy miattad erősebb. Amikor legutoljára velem voltál sikerült leállítanom, elküldenem a szörnyeket, sőt előtte megidézni. Ohh.
Nézek Lili racionális szemeibe.
-Biztos lehetsz és igen, képzelem. Egy kicsit felborította a terveid? Valamilyen szinten persze mindig veled volt az alakváltással, talán csak kellett a mágikus katalizátor, Dominic, én hogy lásd is…a valóságot. Miért lehet? Talán épp az alakváltás miatt?
Érzem, hogy bizseregnek az ujjaink.
-Te is érzed a vonzást?
Az egész testem beleremeg, hihetetlen az egész, áthatja Lili hangja és az én mély hümmögésem.
-Biztos? Felmenők között sem volt? Valami távoli, mágus rokonság? Mi lenne ha mesélnél nekik erről? Téged? Dehogy, ez tök valós, sajnálom. Utánanézek majd a könyvtárban, vagy akár eggyütt, ha van kedved kutakodni. Kamar-Tajban elég bőséges a szakirodalom mágia témában. Ne félj, ez nem jelent rosszat. Még különlegesebb vagy.
Zárom össze az ujjaink, egyúttal szüntetem meg a mágikus fény pajzsot, bár az energiaszikrák még mindig ott pattognak köztünk. Akkor ezért hittem, hogy azonnal belezúgtam, ezért támadtam volna le rögtön Dominic szétroncsolt lakásában. De akkor…
-A bátyám. Nem próbált meg felszedni?
Teszem fel a kérdést könnyednek szánva. Biztos vagyok benne, hogy igen, érezte a mágnesességet, ismerem.




Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Lilia Volkov Vas. 16 Jún. 2024 - 16:31
• doing the best they can •
NIEL & LILI
   

Valahol értékelte a könnyed beszélgetést. Leginkább azért, mert tudta, ő mit akart megvitatni. És a félreértés részén már régesrég túl voltak. Laze témájában a fejét csóválta.
- Reméljük, nem tartós. Egy beszélgetés jobbat tenne neki. Talán épp veled. Ha ti ennyire közel álltok, rád jobban figyelne, mint rám - fájdalmas beismerés volt, rossz szájízt hagyott maga után. Talán épp olyat, mint az ecet. Sóhajtott. - Segíteni viszont csak azon tudsz, aki szeretné, hogy segítsenek rajta. És már felismerte, hogy probléma van. Ezért lenne érdemes először beszélgetnetek - tette hozzá egy apró mosollyal. Talán Nielnek is jót tett volna. Vele szemben látványosan visszafogta magát, próbált úgy tenni, mintha minden rendben lenne. Lili úgy érezte, Romy felé is ugyanez a helyzet. Nem értette, miért. Így csak jobban aggódtak érte. De ha Laze-zel tudtak segíteni egymáson és megosztani egymással a fájdalmukat... Akkor talán az a barátság sokkal hasznosabb lehetett mindkettejüknek, mint elsőre látszott.
A bűntudattal kapcsolatos válaszon csak egy fájdalmas nyögés hagyta el a száját először. Minden önuralmára szüksége volt ahhoz, hogy ne forgassa a szemeit.
- Jaj, Niel, ne játszd a telenovellás dívát. Semmi közöd a variánsaid döntéseihez. Nem tudnád befolyásolni őket, felelősséggel sem tartozol értük. Nem vehetsz ennyi mindent a saját nyakadba, mert összeroppansz tőle. Bőven elég, ha csak amiatt érzed szarul magad, ami felett kontrollod is van, akármilyen minimális is. Meg aztán, ha folyton csak az élet keserű oldalára koncentrálsz és keresed, mi miatt kell “vezekelned”, akkor lemaradsz a jó dolgokról. Ne felejts el boldognak lenni. Túl fiatal vagy hozzá - tette hozzá vállat vonva. Néha úgy érezte, Niel túl komolyan vette az életet. Vagy csak művész léttel járt, hogy ennyire mélyen megélt mindent és ennyire a lelkére vette a negatívumokat? Remélte, hogy nem művész-betegség. Gwennel az együttesben ez duplázta volna a könnyen depibe zuhanó lakótársak számát.
Nem volt nehéz rajtakapni a srácot, hogy csak menekülni akar a témából. Tekintve hogy ő is pontosan ugyanezt csinálta odahaza. Mint minden testvére kamaszkorukban. Pont elégszer volt alkalma látni őket. És ő is elégszer alkalmazta, hogy azonnal szemet szúrjon. Bólogatva hallgatta a magyarázatot, bár szerinte mese volt habbal. Egészen Kaine említéséig. Ott még a szája is tátva maradt, aztán karbatett kézzel hallgatta tovább és vonta fel a szemöldökét.
- És az a te ötleted a “védelmünkre” vagy a közös ötletetek, hogy minket kizártok ebből az egészből? - tette fel a nagy kérdést. Ezt igazából Kaine-től sem várta volna, és hirtelen neki is sokkal kellemetlenebb lett az egész téma. Határozottan hátbatámadva érezte magát. Még nem tudta volna pontosan megfogalmazni, miért. De ez az egész nem volt számára ennyire könnyen lenyelhető.
A könyvek szerencsésebb témának tűntek. Sóhajtott és vállat vont.
- Nem feltétlenül vagyok otthon ebben a műfajban, de az Idő Kereke sorozat elég hosszú. Abban biztos több egyszer fenn – egyszer lenn pillanat van. Vagy a Hat Varjú. Sokkal rövidebb, de az még szerintem is jó - nem a fantasy regények olvasása töltötte ki a szabadidejét, már amikor volt neki. Sajnos javarészt vaktában tapogatózni tudott volna. Egy-két olyantól eltekintve, amit ő is fogyasztott valamikor.
Dominic, és az egy hónappal korábbi kis kalandjának említése... Nos, Nielt elnézve okkal tartott ettől a témától. A srác határozottan nem reagált rá jól. Valahol értette, valahol pedig nem. És nagyon, nagyon nem akart úgy visszatámadni, hogy fájjon. Az ösztöneit lenyomni mindig egy küzdelem volt. És Niel válaszai ebben alig, vagy egyáltalán nem segítettek.
- És az, hogy a leszervezett elfoglaltságaidat ott kellett volna hagynod, nem pont azt támasztja alá, hogy alig vagyunk itthon egyidőben? - tárta szét a karjait ő is, tükrözve a srác korábbi gesztusát.
Aztán visszatért a fel-alá mászkáláshoz, a saját rantjához. Mert az volt, nem magyarázat. Csak a saját érzéseinek az összefüggéstelen kiadása.
- Mi? Díos mío, dehogy - legyintett ingerülten Dominic kapcsán. Nem mintha szerinte a srác képes lett volna rá. Ezen a ponton meggyőződése volt, hogy Nielt is csak azért tudta, mert tisztában volt vele, mit mondjon, hogy nagyon fájjon. Próbálta volna ő megfogalmazni, hogy mit is kellett letisztáznia magában. Aztán jött a következő kérdés. Sötéten felnevetett. - Miről nem? Kegyetlen az élet, küzdeni kell a szülői elismerésért, miért blokkolja a hely a mágiát, miért nem lát semmit, amúgy is a rohadt csapda miért ugrott a lába elé - adott egy összefoglalót Dominic jellemző panaszairól. - Tök rossz helyen keresi a validációt. Ennyit mintha neki is a képébe vágtam volna egy ponton - vállat vont. Előfordulhatott, hogy csak akarta. De nem igazán fogta vissza magát, amikor az idősebb Topsfield felbosszantotta, ami eleinte nagyjából minden második mondat volt.
Ennél amúgy szerinte sokkal lényegesebb dolgok is történtek, a saját érzelmi megborulásának csak a leglazább értelemben volt köze a két sráchoz. Amikor felpattant és inkább elkapta Niel kezét, hogy varázslásra kérje, az kicsit saját magáért is volt. Mert szerinte is teljesen őrült dolog volt minden konklúzió, amit levont abból az esetből. Aztán figyelte, érezte ahogy áramlik körülöttük a varázslat, testet ölt a pajzs. A világosságtól hunyorognia kellett.
- Ilyen szokott lenni normál esetben is? Portálnyitás után? - tette fel a kérdést Nielnek. Talán most már sikerült rájönnie, hogyan fogalmazhatta volna meg a dolgot. - Amit helyre kellett tennem magamban, az hogy úgy fest, képes vagyok érzékelni a mágiát. Ott Peruban én voltam az, aki követni tudta a mágiát a hely közepébe. Tudtam, merre kell menni, és nem tévesztettem el az utat egyszer sem. Én a racionalitást pártolom, tudományos karriert tervezek. Képzelheted, mennyire megborított ez a felismerés. És azt hiszem, valamennyire még erősíteni is tudom? Ebben nem vagyok biztos - megerősítést várt, vagy valamiféle cáfolatot. A mágiát felerősítő képességét eddig csak Dominic nevezte meg, az ő szavára viszont kevésbé volt hajlandó adni. Amennyire az a srác tisztában volt a saját képességeinek az elméleti hátterével, Lilia egy lyukas garast sem tett volna tétnek arra, amit mondott. Niel szavára viszont adott. Róla tudta, hogy az elméletben penge. Egy hónapja még sokkal pengébb volt benne, mint a kivitelezésben.
- Ne érts félre, fogalmam sincs, mit jelent ez. A családomban senki másnak nincs ilyen trükkje. Már említették volna, ha lenne. Úgyhogy vagy engem kellene dilidokihoz vinned Laze helyett, vagy nem bolondultam meg, és tényleg oda-vissza hatunk egymásra a mágiával. Őszintén nem tudom, melyik az ijesztőbb - ismerte el, megrázva a fejét. Jó lett volna, ha legalább valamelyik teóriájában megerősítést kap. Már így is elég nehéz volt ez a helyzet.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Niel Topsfield and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Niel Topsfield Szomb. 23 Márc. 2024 - 17:23
• doing good for good reasons •


The Upside Down

First step: to you



Mosolyogva csatalakozom nevetéséhez, egy piercingharapással lenyelem, rám is rám férne a szunya. Kiadós mély álom Lili illatú jegyzetek között.
Lazacra vállat vonok, kis mosollyal, avagy az állandó vendégként fészkelte magát ajkam szegletébe. Már tényleg nem hibáztatom, bár Lilinek, aki tulajdonképpen egész Bayville lelke, halkan megjegyzem.
-Ha tartós lenne ez az állapota, lehet el kéne kísérnem elvonóra, vagy anonim alkoholistákhoz.
Nincs már mosoly, búcsúzom tőle és másnak nem is említettem még, de kezdek aggódni, hátha Lili ossza ezt, vagy segít csapdába csalni a másik szőkét, aztán egy portállal megoldom a dolgot. Persze lehet csak én gondolom túl és teljesen rendben van.
-Oké, az szokott, de már érted miért, nem? Ebben a világban vezekelek, mert a többiben nem jut eszembe.
Legyintek. Talán van összefüggés, de az is lehet, légből kapott hülyeségem ez megint.
Kerülöm tekintetét, amikor rajtakap és néhány szégyellős pillantással abuzálom Bayville-béli szobám falait. Utána jön a zavart hajtúrás, méginkább összekócolom.
-Hát az a helyzet, hogy mivel fontos vagy, nem akarlak bajba sodorni. Ebben egyébként meg is egyeztünk Kaine-vel, hogy mindenáron megvédünk benneteket. De ha gáz lenne, neki szólnék, Wong és Bishop is segít, most már igyekszem nem egyedül behatolni ellenséges mágusok területére, meg ilyesmi.
Pillantok fel rá, remélem ez elég megnyugtató fejjel és viszonylag hirtelen. De ez a legőszintébb, amit ki tudok csikarni magamból, és megígérni Neki.
Azt hiszem nincs időm regényeket olvasni, de szívem sem vallani erről. Lili lecseszne, túl sokat vállalok és végülis a zsebvilágban szakíthatnék rá néhány órát, csak félő belaszom, az idő meg megőrül odabenn.
-Oké, milyen regényt javasolsz?
Kérdezem inkább, aztán már arra koncentrálok, hogy színt valljak ahogy Romynak, magamnak ígértem. Előbb-utóbb úgyis elé álltam volna egy randi ötlettel.
Kissé mégis kizökkent ahogy Dominic, ahogy magamban akkor nevezem, ha haragszom rá, a vallomás és randi terveim közé ékelődik, mint egy irritáló kosz, valami szúrós és hirtelen, a levegő is kiszorul tüdőmből. Minden történetben ott kell lennie, több, mint zavaró tényezőként.  És sok, dühös miért cseng fülemben egyszerre, gondolataim több fronton támadják hülye konspirációk.
-De egy házban lakunk…
Vágom rá, kissé széttárt karral és élesebben, mint szeretném, annak ellenére mennyire megremeg gyomrom a cicafülektől.
-De oké, de ha mondod, hogy valamit meg kell beszélnünk azonnal otthagytam volna bármelyik dolgom, egy fellépést is.
Bukik ki belőlem hadarva, kissé sápadtan, tekintetemmel követem, próbálok normálisan lélegezni, mert neki sem megy. Nem akarom frusztálni, lenyomni egy újabb hisztit, mégis remeg bennem ez az egész.
-De mi volt? Miért kellett helyre tenned? Ugye nem…bántott?
A hirtelen jellemzés minden további kérdést torkomra forraszt, nagy nehéz mozdulattal indul útjára tőlem egy biccentés.
-Ja…ja, tudom. Panaszkodott? Miről?
A többit nem értem, mert mintha a macskaságával hozná összefüggésbe a mágiát. Kicsit bénának érzem a módot, ahogy meredek rá. Egészen amíg leguggol, elindulok felé, nem kell nagyot ugrania, hogy előttem teremjen és totál elvörösödjek a közelségétől. Attól, amit mond, kissé elnyitott ajakkal, döbbenten. Tudja? Emlékszem a vonzalomra, bizsergésre, amit az ő házában éreztem. Hogyhogy?
Mire észbe kapnék, vagy csak lomhán sodródó gondolataim után, elkapja a kezem és…és…
Megakadok. Nehéz nyelni, levegőt venni, nem bámulni rá úgy, mint akit tökfödőn vágott egy hét méteres troll.
-Őőő, jól van?
Jelentem ki, kérdezem, nem tudom. Bal kezemmel, vagyis amelyiket nem fogja és reszket kezében gyomrommal egyetemben, levegőbe emelem és megpróbálok mágus védőpajzsot létrehozni körénk. Valamit, ami megvéd. Újfent érzem azt a különös, sokatmondó bizsergést és vonzalmat, amit a házban, akkor, csak most közelről és intenzíven. Automatikusan lehunyom szemem, egy ilyen pajzs általában keskeny, épp csak az öklünket takarja, de most mintha a fény és védő erő növekedne, behunyt szemhéjamon át mindenhol fényt látok.




Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Lilia Volkov Szomb. 16 Márc. 2024 - 1:13
• doing the best they can •
NIEL & LILI
   

- Sok olyan is bealszik rajta, aki a szakomon van - nevette el magát halkan. Azért nem akarta felverni a házat. Főleg azokat nem, akik a szomszédos szobákban voltak. Bár Laze nem is volt még a szobájában. Akkor tulajdonképpen majdnem mindegy lett volna. De ettől még nem akart zajongani, ha nem volt muszáj.
- Én értem, hogy neki sem egyszerű, de... - kezdett bele, aztán csak sóhajtott és megrázta a fejét. - Mindegy. Laze szerencsés, hogy ennyire jóban lettetek - zárta végül egy mosollyal. Igazából csak örült, hogy dobták a romlott kaja ötletét. Meg valahol tényleg örült annak, hogy Laze nem teljesen magányos. Bár annak még jobban örült volna, ha inkább beszél velük ahelyett, hogy hülyeségeket csinálna.
- Egyrészt, szerintem volt felbujtód. Másrészt a bűntudatod így is túlórázik. Szerintem felelősséget vállaltál bűneidért, nem kellek én hozzá - ismét csak ingatni tudta a fejét. Ebben a házban túl sokakat emésztett néha indokolatlan mértékben a bűntudat. Ha nem a genetika iránt érdeklődött volna, azért akadt pár pillanat, ahol elgondolkodhatott volna, ne csapjon-e fel terápiás macskának. De az valahogy nem igazán vonzotta.
- Erre most csak azért bólintottál rá, hogy békén hagyjalak vele, igaz? - nem neheztelt érte. Egy szava sem lehetett. Néha ő is rábólintott a családja idősebb tagjainak kéréseire és intelmeire, holott pontosan tudta: ez csak annyit mutatott meg számára, mit és hogyan nem akar csinálni. Valahogy ezt érezte Niel-től is a csapatmunka kapcsán. Már annyiszor kérte. Ő is, szerinte Romy is. De sosem kapott tőle segélykérést, pedig... De ugyebár ahhoz azt meg kellett volna beszélniük.
- Relaxálásnak olvashatsz egy-két regényt. A hosszabb szériákban megvan az a hullámvonal, hogy egyszer jobb lesz, aztán mélyrepülés, megint javul, és ismét a mélybe, mielőtt eljutsz a konklúzióig - remélte, hogy Niel érti a célzást. Hogy nem kell megijednie a mélypontoktól, mert előbb-utóbb jobb lesz. És a jobb után is jöhetnek még kisebb-nagyobb mélypontok, mielőtt minden a helyére kerülne.
A vallomás és randi puszta gondolatának kombinációjától még sokáig zavarban volt. Túlzottan sokáig. Kihúzták a lába alól a talajt, elfogyott a levegő, és hirtelen értette, miért nem tudott Niel korábban a szemébe nézni. Ő sem tudott. Annyira szívesen mondta volna neki, hogy a tökéletest túlértékelik, de nem akarta elvenni a kedvét mindentől. Arra ott volt a saját vallomása. Annyira félt a fiú reakciójától... És látta, érezte, jó okkal.
- Mert nem telefontéma. Most sem tartom annak - ezt az egyet merte magabiztosan kijelenteni. Minden mást hallgatva a fülei lefelé fordultak. Niel haragudott, ez nyilvánvaló volt. Ő pedig a macska oldalában sokkal kevésbé tudta elrejteni, ha tartott valamitől, vagy nem érezte magát komfortosan egy helyzetben. Nyelt egyet. Az ütsz vagy futsz életérzés erősen munkált benne. És egyiket sem akarta. Sem kimenekülni a helyzetből, sem visszatámadni.
- Hogy miért nem szóltam azonnal? Mert túlhajtod magad, mert alig vagy itthon, mert mire eljutottam odáig, hogy egyáltalán felvennéd-e a telefont, hogy megkérjelek, személyesen beszéljük meg, már rég kínos volt az egész, aztán jöttek a költözés, a vizsgák, én meg...arghh - védekezett, ő is érezte. És a morranás a végén a tehetetlenségének szólt. Mert nem tudta megmagyarázni. Sok mindent nem tudott megmagyarázni anélkül, hogy igazán mélyre menjen a saját világában. Ezen a ponton kezdte úgy érezni, megfullad.
Úgyhogy most ő volt az, aki felpattant és fel-alá sétálni kezdett az ágy Niel felőli oldalán. Próbált mély lélegzeteket venni és lenyugodni. Nem akart kiabálni. A léptei még idegességében sem csaptak zajt, ösztönösen is nesztelenül közlekedett.
- Oké, most én tereltem, sajnálom. Igazából féltem, és nem értettem, és helyre kellett tennem magamban az egészet, addigra meg már nyakig benne voltam a halogatásban. Egyébként az az alak egy kókler, csak ugat, de nem harap. Nagy a szája, csak panaszkodni tud, fejjel megy a falnak, eszébe sem jut gondolkodni és mindent mágiából próbál megoldani ész nélkül, a legbénább variánsod több bajt csinálna. Vedd el tőle a varázserejét és pont annyit tud a mágiáról, mint én, tehát a nagy büdös semmit. Oké, hazudtam, ezt húzzuk át, bármi amit én tudok ösztön és megérzés, és egyáltalán nem volt könnyű megemészteni, hogy nem tudok mindent a tudománnyal magyarázni, hogy az alakváltás mást is hozhat, hogy a világ nem tisztán természettudomány, és... áh! - idegességében a hajába túrt, véletlen túl hevesen, ujjaival beleütközve a füleibe. Felszisszent, leguggolt. Elemelte a kezeit a fejétől. Nem tudta, hogyan adhatná át a frusztrációját úgy, hogy értelme is legyen. Nem maradt meg sokáig a földön, hamar felugrott és a fiú elé sétált.
- Tudom, mikor vagy a házban, vagy a közvetlen közelben. És nem illatról vagy hangról. Egyszerűen csak érzem, mert a mágia akkor is érződik rajtad, amikor nem varázsolsz aktívan - tudta, hogy ügyetlenül öntötte szavakba. Nem is tudta, mit csináljon. Tehetetlenségében csak Niel kezéért nyúlt és a sajátjai közé zárta. - Így próbálj meg varázsolni - kérte, szinte esdekelve. Csak egy próbát. Hogy nem ő örült meg, hogy tényleg tudott erősíteni rajta.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Niel Topsfield Pént. 15 Márc. 2024 - 20:30
• doing good for good reasons •


The Upside Down

First step: to you



A piszkálódásból fáziskéséssel ocsúdok,  mintha aludnék, mindig aludnék. Aztán zavartan és mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne mindig lazáskodni, beletúrok hajamba, vetek rá egy félmosolyt és könnyedén rávágom, persze.
Szar dolog ez a fáradtság, olyan mintha ólmos, láthatatlan kezek nyomnának víz alá és mind azon dolgozna hogy belefojtson a nyomorodba. De azért mosolygok, ilyen pattanásig feszített idegekkel is, megintcsak bólintva, hogy értem a matekot, bár az övét konkrétan nem biztos, hogy megfejtem. Mégiscsak Egyetem, nekem meg érettségim sincs. Az alváson felhorkanok, na az ciki lenne és azt hiszem ki is van zárva, akármilyen unalmas. Tehetetlenül megvonom a vállam.
-Nem menne, érdekel mit tanulsz.
Úgy teszek, mintha kicsit menő lennék, elvégre Liliről van szó, aztán pont beégek a hallal, el is sápadok, szaglásra nem gondoltam.
-Ja nem, bocs nem. Igazából hülyeség, nem csinálok Lazával semmit, különben is volt a Lacey hazahozásnál egy fura, depis epizódja.
Hadarom, nem igazán tudtam hová tenni, amíg be nem nyögte, csak azért maradna csajvilágban, mert konkrétan csajvilág, de előtte a kinek nem hiányozna szerű furcsa gondolatmenet eléggé megijesztett és Lacey szomorúságát se vette annyira félvállról, hogy halakkal keljen dobálni. Különben is…
-A főbűnös mégis én vagyok, az én könyvem és felelősségem lett volna nem ennyire megborítani egy másik valóságot. Bármivel megdobálhatsz, ami szerinted szagtalan.
Viccnek hangzik, de azért elhúzom a szám és fáradt megbánás költözik a sarkába. Laceyért felelősséget vállalok, helyrehozom, majd valahogy és most megkattannék, ha ezt folytatnám, maradjunk a kocka kódnyelvnél, nagyot nézek, hogy Lilinél is működik. Persze Romy legjobb barátnője.
-Persze, vágom, néha csak csapatban lehet.
De azt meg Kaine vágja, amit nagyon rábíztam annó is, mindent úgy csinálok, ne legyen bajuk, ne legyen baja. Sok kéne ahhoz, hogy éppen őket vegyem be a személyes nyomoromba, pls segítsetek már Niel színű szupergonoszokat irtani. És bólogatok, mintha ennyire hülye lennék. Lehet Lilinek nem bólogatni? Amikor fülei vannak?! Nyelek és a nyomoromra gondolok, segít észnél maradni, sóhajtani, tisztábban megfontolni ezt az…őrületet. Lassítani, nem hatalmas elvárásokat támasztani Strange-vel, vagy Bishoppal szemben, akik “láttak” gyilkolni.
Hosszú, mély sóhajjal fogom ezt fel.
-Oké, kicsit lazítani? Megpróbálok.
Mert necces, rezeg a léc, tetszik, hogy bárki beleőrülne, nem azt jelenti átlag alatti gyenge szar vagyok. De azért sajnos Amerika kapitány billogot se kapnék érte.
-Király lenne regényhősnek lenni, de majd megszokom. Az elején neccesebb nekik, aztán abszolválják a küldiket.
Mosolygok rá fáradtan, már amennyire a cicafülek és Lili jelenléte engedik.
A dolgok nem várt fordulatot vesznek, amikor az elhangzott igen szárnyán azonnal be akarom venni a várat és vörös fejjel, gyorsan rávágva igyekszem főszereplővé válni.
Hevesen dobogó szív, gyors pulzus és Lili eddig sosem tapasztalt, titkos zavara. Félig elnyitott ajak, aztán tekintet a földnek, nem gondolom-e meg magam. Én és a necces életem…
Aztán igent mond az igenre is, noha arcszínem követi az ő vörösödését és muszáj viszonozni a magabiztos vigyorát, mintha én is az lennék. Mennyire ciki lenne egy popsztártól, akit elkergettek a saját rangói, hogy bénázik az igazi randival?
-Kitalálok valami tökéleteset és ha igent mondasz…
Ott a folytatás a három pontban, randi lesz. Legalábbis elhiszem, hogy nem töri meg semmi ezt a tökéletesnek látszó szériát, amíg.
Amíg gyanútlanul bólintok Romyra.
-Hogy?
Mielőtt ráomlana Dominic. Olyan durván felráz ebből az álomból, mintha ideteleportált volna és fenébe, tud teleportálni!
-Hogy mi?
Kikötött vele, valahol?
-Mi az hogy érdekel? De…de te tudod a legjobban mi volt vele. Miért csak most mondod? Mehh? Mi van?
Olyan gyorsan berreg az egész, hogy nem bírom követni.
-Mert most már nem érint sehogy, hisz Dominic csak hangyányi probléma a variánsöléshez képest? Hát…
Pislogok, haragszom? Először is próbálom felfogni, aztán…leesik, hogy, haragszom?
-Ez nem valami mellékes, azok után. Te tudod. Nem értem, mi volt, hogy nem mondtad el? Meghát ő most elég hülye oldalon áll, miért nem jöttél azonnal? És mellékesen megemlíted, ja hogy történt ez is?
Azt hiszem válaszoltam, haragszom és basszus ettől jobban elvörösödöm, mint az egész jelenlététől.



Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..

Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Lilia Volkov Csüt. 7 Márc. 2024 - 0:52
• doing the best they can •
NIEL & LILI
   

Megértőn bólintott a fiú kijelentésére. Tökéletesen értette az álláspontját. De valamiért olyan csalódottnak tűnt, amikor ezt kimondta. Pedig amióta csak ismerték egymást, ezt hallotta Nieltől: nem kezdene ki valakivel, aki a banda rajongója. Ő is kedvelte a zenéjüket, bár ő csak Romy lejátszási listájának köszönhetően találkozott velük.
- Niel... Észlelted, hogy csak piszkállak, ugye? - kérdezett vissza egy mosollyal a bocsánatkérés után. Nem is értette, miért veszi a fiú ennyire véresen komolyan. Ő nem érzékelte annak. Tisztázták a félreértést, elmúlt. Nem akarta, hogy Niel azt higgye, neheztelne rá emiatt. Vagy bármi más miatt.
- Nem baj, ha nem megy, sokan nem értik. De ha istenadta tehetséged van a képletekhez, akkor egy próbát megér ez is. Meg aztán, nekem az is segítség, ha felmondhatom a jegyzetemet, legfeljebb alszol rajta egy jót - vont vállat egy vigyorral az arcán. Nem zavarta az sem, ha Nielnek sem ment jobban. Mitől ment volna? De egy kísérletet megért. Ha mágikus képleteket megérzésből számolt ki jól, akkor ennek is adhattak egy esélyt. Kezdte elfogadni, a természetfelettinek a különös működéseit. Jobbnak tűnt úszni ennek az árjával, mint szembemenni vele és belefulladni a megmagyarázhatatlanságba.
Bőven elég volt az idegrendszerének csak hallani Laze legújabb húzásáról. Néha kedve lett volna megkérni Kaine-t, kapja el kedves lakótársukat és lógassa ki a toronyból. Fogalma sem volt, az a szőke hol hagyhatta el az eszét. Aztán persze megcsapta a fülét Niel bosszúötlete. A romlott hal puszta gondolata is a perui katakombák oszladozó elemeit juttatta eszébe. Arca szinte azonnal zöldes árnyalatot vett fel.
- Lehetne, hogy szagtalan prank legyen? Macska-szaglás, tudod - bökött az orrára, nagyot nyelve. Nem szeretett volna túl sokat gondolni erre. De ettől még egy kérést és egy emlékeztetőt megért. A nagy zajjal járó tréfáért se lett volna oda, de a fülcsengést és félsüketséget talán egy fokkal jobban viselte volna.
- Én azt értem, hogy az ereklyét csak te látod át, de nem kell válladra venned a világot és solo-questeket tolni. Romy szava járásával élve, azért van co-op lehetőség, ha találsz egy gixert, amit meg kellene oldani - sóhajtott a fejét ingatva Niel válaszait hallva. Nem egészen értette, miért kellett egyedül hősködnie és teljesen kizsigerelnie magát.
A következő téma azért sokkal meredekebb volt, mint gyerekes bosszúk meg iskola és túlhajszoltság. Ő is érezte, mennyire nem lenne helyes ezekről is ugyanolyan könnyedséggel beszélni. Persze, Niel simán kisokkolta őt a saját kis világából azzal a vallomással. Nem is volt véletlen, hogy a keményebb résszel kezdte a saját szónoklatát. A fülei ékes bizonyítékkal szolgáltattak arra, mennyire nem tudta nyugodtan kezelni a teljes sztorit.
- Hát, ha egy ilyen variánssal előbb találkoztak, mint veled, vagy szimplán találkoztak egy ilyennel, akkor azért érthető, ha lehetséges forgatókönyvként kezelték. Szerintem bárki óvatos lenne, ha látna valakit, aki kísértetiesen hasonlít egy olyan emberre, akit legutóbb teszem azt gyilkolni látott - jegyezte meg elgondolkodva, aztán vállat vont. - Szerintem nem kell bizonyítgatnod vagy mentegetőznöd. A tetteid és választásaid majd beszélnek helyetted, és nem kell mindent most rögtön és egyszerre. Ha túlhajtod magad és nagyon belepörögsz, abba ilyen háttér nélkül is beleőrülhetsz. Bárki beleőrülne. Emlékszel még arra, hogy lazítani is lehet? - lágy tónusban tette fel a kérdést. Alapvetően próbálkozott Nielt egy kicsit kirázni a saját gondolatspiráljából és egy másik perspektívát adni neki.
A szuperhősök párkapcsolata, a vallomás már egy teljesen másik téma volt. Gyorsan beszélt, talán kicsit átgondolatlanul is, helyenként egészen biztosan nyersen és kíméletlenül. A reakciók alapján látta ő, hogy célt ért a mondandójával. Kapott is egy újabb magyarázatot.
- Ugyan már, ez félelmetes dolog. Vicc nélkül, teljesen komolyan. Nem a bőröd viszed vásárra, hanem a lelked. Tök természetes halogatni, és nem késznek érezni magad valamire. Sok regényhősnek se megy könnyen, pedig azok fikciósak - ingatta a fejét, miközben arcán egy őszinte, megértő mosoly játszott. Ő is félt volna. Sőt, ő is félt. A legkevésbé sem számolt azzal, hogy a nagy kioktatás közepette kibukik belőle, amúgy egy randimeghívásra igent mondott volna.
Sokkal egyszerűbb lett volna továbbra is az ablaküveg tükröződésében vadászni egy szemkontaktust. Az, hogy Niel ennyire fixírozta, nem segített a zavarán. Érzései szerint az összes vére az arcában volt. Komolyan átkozta, hogy ennyire jól látott. Gyorsan lesütötte a szemét, majd felnézett, majd megint le. Nem tudta eldönteni, a kezeit fixírozza az ölében, vagy a srác arcáról próbáljon valamit leolvasni. Teljesen tanácstalan volt. És utálta ezt az érzést. A visszakérdezésre ismét felnézett.
- Igen, tényleg - bólintott lassan. Kezdte kapiskálni, hogy ez a beszélgetés Niel-ből legalább annyira kiütötte a levegőt, mint belőle. Ez a rész valahol megnyugtató volt. Az kevésbé, hogy a srác ennyivel gyorsabban kapcsolt.
- Ácsi, az előbb még kész voltál cölibátust fogadni és kolostorba vonulni mágusszerzetesnek. Mi a biztosítékom, hogy ha kialszod magad, nem gondolod meg magad újra? - kérdezett vissza, ügyesen megjátszott magabiztossággal. Azért az arca szinte világított az ott kerengő vértől, aljas árulóként jelezve, hogy félig sem annyira ura a helyzetnek, mint szerette volna. Végül egy apró, zavart nevetés után bólintott. - Komolyan mondtam az előbb. Ha és amikor elhívsz randira, igent mondok - mert ezt még mindig csak feltételesnek és közvetettnek érezte. Mintha a srác a kérdésben is csak kerülgette volna a forró kását. Ami nem volt feltétlenül baj, mert az elhallgatott dolgok miatt úgy érezte, megvezeti, nem tud mindent, talán akkor újra visszakozna. Úgyhogy egy pillanatra a tenyereibe temette lángoló arcát, vett néhány mély levegőt.
- Moment. Mielőtt elhívsz, én is tartozom egy vallomással. Vagy kettővel. Igazából összefügg - vezette fel gyorsan a következő problémát, mielőtt újra esélyt adhatott volna magának kihátrálni a dologból. Még mindig utálta az egészet. De tovább halogatni csak még kínosabb lett volna. Úgyhogy vett egy mély levegőt, lehunyta a szemét és belefogott. - Emlékszel, amikor Romy riadót fújt, mert nem értetek el egész nap? Az azért volt, mert belefutottam a bátyádba. És egy sor véletlen balesetnek köszönhetően a kontinens túloldalán kötöttem ki vele, zéró térerővel. A részletekkel csak akkor fárasztalak, ha érdekel. Személyesen akartam elmondani, mert a telefon egy olyan mehh megoldásnak tűnt. Főleg akkor, amikor még érzékenyen is érintett, és azóta ez az egész már csak kínos, még akkor is, ha kisebb gondod is nagyobb most ennél. Nagyon haragszol miatta? - pislogott fel Niel-re óvatosan. Volt itt még olyan, amit meg akart osztani, leginkább az az érdekes kapocs közte meg a mágia között. De tekintve, hogy azt a Dominic-os eset során tanulta meg saját magáról, nem tudta megkerülni a másik Topsfieldet. És jobbnak tűnt nem is titkolózni ezügyben. Úgyhogy először azt akarta tudni, Niel ezt a részletet hogyan fogadja.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...

Niel Topsfield and Thea D. Elliot a Nap Hősének tart

Re: Midnight Talks and Surprises

Ajánlott tartalom

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.