Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» Deep Water
by Lacey Harries Tegnap 10:08 pm-kor

» Dancin' to the Jailhouse Rock
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:30 pm-kor

» The book thief in action
by Shu Kyoko Tegnap 8:47 pm-kor

» Shadow gave no answer
by Volstagg Tegnap 8:21 pm-kor

» Igénylés
by Cortez Constantine Tegnap 6:42 pm-kor

» Haunted by Me
by Cortez Constantine Tegnap 6:22 pm-kor

» Küldetés teljesítve!
by Bruce Banner Tegnap 1:44 pm-kor

» Mirror stares back hard
by Anna Marie Tegnap 10:12 am-kor

» The one that got away
by Anna Marie Tegnap 9:21 am-kor


Midnight Talks and Surprises

Szomb. Márc. 23, 2024 5:23 pm


The Upside Down

First step: to you



Mosolyogva csatalakozom nevetéséhez, egy piercingharapással lenyelem, rám is rám férne a szunya. Kiadós mély álom Lili illatú jegyzetek között.
Lazacra vállat vonok, kis mosollyal, avagy az állandó vendégként fészkelte magát ajkam szegletébe. Már tényleg nem hibáztatom, bár Lilinek, aki tulajdonképpen egész Bayville lelke, halkan megjegyzem.
-Ha tartós lenne ez az állapota, lehet el kéne kísérnem elvonóra, vagy anonim alkoholistákhoz.
Nincs már mosoly, búcsúzom tőle és másnak nem is említettem még, de kezdek aggódni, hátha Lili ossza ezt, vagy segít csapdába csalni a másik szőkét, aztán egy portállal megoldom a dolgot. Persze lehet csak én gondolom túl és teljesen rendben van.
-Oké, az szokott, de már érted miért, nem? Ebben a világban vezekelek, mert a többiben nem jut eszembe.
Legyintek. Talán van összefüggés, de az is lehet, légből kapott hülyeségem ez megint.
Kerülöm tekintetét, amikor rajtakap és néhány szégyellős pillantással abuzálom Bayville-béli szobám falait. Utána jön a zavart hajtúrás, méginkább összekócolom.
-Hát az a helyzet, hogy mivel fontos vagy, nem akarlak bajba sodorni. Ebben egyébként meg is egyeztünk Kaine-vel, hogy mindenáron megvédünk benneteket. De ha gáz lenne, neki szólnék, Wong és Bishop is segít, most már igyekszem nem egyedül behatolni ellenséges mágusok területére, meg ilyesmi.
Pillantok fel rá, remélem ez elég megnyugtató fejjel és viszonylag hirtelen. De ez a legőszintébb, amit ki tudok csikarni magamból, és megígérni Neki.
Azt hiszem nincs időm regényeket olvasni, de szívem sem vallani erről. Lili lecseszne, túl sokat vállalok és végülis a zsebvilágban szakíthatnék rá néhány órát, csak félő belaszom, az idő meg megőrül odabenn.
-Oké, milyen regényt javasolsz?
Kérdezem inkább, aztán már arra koncentrálok, hogy színt valljak ahogy Romynak, magamnak ígértem. Előbb-utóbb úgyis elé álltam volna egy randi ötlettel.
Kissé mégis kizökkent ahogy Dominic, ahogy magamban akkor nevezem, ha haragszom rá, a vallomás és randi terveim közé ékelődik, mint egy irritáló kosz, valami szúrós és hirtelen, a levegő is kiszorul tüdőmből. Minden történetben ott kell lennie, több, mint zavaró tényezőként.  És sok, dühös miért cseng fülemben egyszerre, gondolataim több fronton támadják hülye konspirációk.
-De egy házban lakunk…
Vágom rá, kissé széttárt karral és élesebben, mint szeretném, annak ellenére mennyire megremeg gyomrom a cicafülektől.
-De oké, de ha mondod, hogy valamit meg kell beszélnünk azonnal otthagytam volna bármelyik dolgom, egy fellépést is.
Bukik ki belőlem hadarva, kissé sápadtan, tekintetemmel követem, próbálok normálisan lélegezni, mert neki sem megy. Nem akarom frusztálni, lenyomni egy újabb hisztit, mégis remeg bennem ez az egész.
-De mi volt? Miért kellett helyre tenned? Ugye nem…bántott?
A hirtelen jellemzés minden további kérdést torkomra forraszt, nagy nehéz mozdulattal indul útjára tőlem egy biccentés.
-Ja…ja, tudom. Panaszkodott? Miről?
A többit nem értem, mert mintha a macskaságával hozná összefüggésbe a mágiát. Kicsit bénának érzem a módot, ahogy meredek rá. Egészen amíg leguggol, elindulok felé, nem kell nagyot ugrania, hogy előttem teremjen és totál elvörösödjek a közelségétől. Attól, amit mond, kissé elnyitott ajakkal, döbbenten. Tudja? Emlékszem a vonzalomra, bizsergésre, amit az ő házában éreztem. Hogyhogy?
Mire észbe kapnék, vagy csak lomhán sodródó gondolataim után, elkapja a kezem és…és…
Megakadok. Nehéz nyelni, levegőt venni, nem bámulni rá úgy, mint akit tökfödőn vágott egy hét méteres troll.
-Őőő, jól van?
Jelentem ki, kérdezem, nem tudom. Bal kezemmel, vagyis amelyiket nem fogja és reszket kezében gyomrommal egyetemben, levegőbe emelem és megpróbálok mágus védőpajzsot létrehozni körénk. Valamit, ami megvéd. Újfent érzem azt a különös, sokatmondó bizsergést és vonzalmat, amit a házban, akkor, csak most közelről és intenzíven. Automatikusan lehunyom szemem, egy ilyen pajzs általában keskeny, épp csak az öklünket takarja, de most mintha a fény és védő erő növekedne, behunyt szemhéjamon át mindenhol fényt látok.




Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 225
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 16, 2024 1:13 am
NIEL & LILI
   

- Sok olyan is bealszik rajta, aki a szakomon van - nevette el magát halkan. Azért nem akarta felverni a házat. Főleg azokat nem, akik a szomszédos szobákban voltak. Bár Laze nem is volt még a szobájában. Akkor tulajdonképpen majdnem mindegy lett volna. De ettől még nem akart zajongani, ha nem volt muszáj.
- Én értem, hogy neki sem egyszerű, de... - kezdett bele, aztán csak sóhajtott és megrázta a fejét. - Mindegy. Laze szerencsés, hogy ennyire jóban lettetek - zárta végül egy mosollyal. Igazából csak örült, hogy dobták a romlott kaja ötletét. Meg valahol tényleg örült annak, hogy Laze nem teljesen magányos. Bár annak még jobban örült volna, ha inkább beszél velük ahelyett, hogy hülyeségeket csinálna.
- Egyrészt, szerintem volt felbujtód. Másrészt a bűntudatod így is túlórázik. Szerintem felelősséget vállaltál bűneidért, nem kellek én hozzá - ismét csak ingatni tudta a fejét. Ebben a házban túl sokakat emésztett néha indokolatlan mértékben a bűntudat. Ha nem a genetika iránt érdeklődött volna, azért akadt pár pillanat, ahol elgondolkodhatott volna, ne csapjon-e fel terápiás macskának. De az valahogy nem igazán vonzotta.
- Erre most csak azért bólintottál rá, hogy békén hagyjalak vele, igaz? - nem neheztelt érte. Egy szava sem lehetett. Néha ő is rábólintott a családja idősebb tagjainak kéréseire és intelmeire, holott pontosan tudta: ez csak annyit mutatott meg számára, mit és hogyan nem akar csinálni. Valahogy ezt érezte Niel-től is a csapatmunka kapcsán. Már annyiszor kérte. Ő is, szerinte Romy is. De sosem kapott tőle segélykérést, pedig... De ugyebár ahhoz azt meg kellett volna beszélniük.
- Relaxálásnak olvashatsz egy-két regényt. A hosszabb szériákban megvan az a hullámvonal, hogy egyszer jobb lesz, aztán mélyrepülés, megint javul, és ismét a mélybe, mielőtt eljutsz a konklúzióig - remélte, hogy Niel érti a célzást. Hogy nem kell megijednie a mélypontoktól, mert előbb-utóbb jobb lesz. És a jobb után is jöhetnek még kisebb-nagyobb mélypontok, mielőtt minden a helyére kerülne.
A vallomás és randi puszta gondolatának kombinációjától még sokáig zavarban volt. Túlzottan sokáig. Kihúzták a lába alól a talajt, elfogyott a levegő, és hirtelen értette, miért nem tudott Niel korábban a szemébe nézni. Ő sem tudott. Annyira szívesen mondta volna neki, hogy a tökéletest túlértékelik, de nem akarta elvenni a kedvét mindentől. Arra ott volt a saját vallomása. Annyira félt a fiú reakciójától... És látta, érezte, jó okkal.
- Mert nem telefontéma. Most sem tartom annak - ezt az egyet merte magabiztosan kijelenteni. Minden mást hallgatva a fülei lefelé fordultak. Niel haragudott, ez nyilvánvaló volt. Ő pedig a macska oldalában sokkal kevésbé tudta elrejteni, ha tartott valamitől, vagy nem érezte magát komfortosan egy helyzetben. Nyelt egyet. Az ütsz vagy futsz életérzés erősen munkált benne. És egyiket sem akarta. Sem kimenekülni a helyzetből, sem visszatámadni.
- Hogy miért nem szóltam azonnal? Mert túlhajtod magad, mert alig vagy itthon, mert mire eljutottam odáig, hogy egyáltalán felvennéd-e a telefont, hogy megkérjelek, személyesen beszéljük meg, már rég kínos volt az egész, aztán jöttek a költözés, a vizsgák, én meg...arghh - védekezett, ő is érezte. És a morranás a végén a tehetetlenségének szólt. Mert nem tudta megmagyarázni. Sok mindent nem tudott megmagyarázni anélkül, hogy igazán mélyre menjen a saját világában. Ezen a ponton kezdte úgy érezni, megfullad.
Úgyhogy most ő volt az, aki felpattant és fel-alá sétálni kezdett az ágy Niel felőli oldalán. Próbált mély lélegzeteket venni és lenyugodni. Nem akart kiabálni. A léptei még idegességében sem csaptak zajt, ösztönösen is nesztelenül közlekedett.
- Oké, most én tereltem, sajnálom. Igazából féltem, és nem értettem, és helyre kellett tennem magamban az egészet, addigra meg már nyakig benne voltam a halogatásban. Egyébként az az alak egy kókler, csak ugat, de nem harap. Nagy a szája, csak panaszkodni tud, fejjel megy a falnak, eszébe sem jut gondolkodni és mindent mágiából próbál megoldani ész nélkül, a legbénább variánsod több bajt csinálna. Vedd el tőle a varázserejét és pont annyit tud a mágiáról, mint én, tehát a nagy büdös semmit. Oké, hazudtam, ezt húzzuk át, bármi amit én tudok ösztön és megérzés, és egyáltalán nem volt könnyű megemészteni, hogy nem tudok mindent a tudománnyal magyarázni, hogy az alakváltás mást is hozhat, hogy a világ nem tisztán természettudomány, és... áh! - idegességében a hajába túrt, véletlen túl hevesen, ujjaival beleütközve a füleibe. Felszisszent, leguggolt. Elemelte a kezeit a fejétől. Nem tudta, hogyan adhatná át a frusztrációját úgy, hogy értelme is legyen. Nem maradt meg sokáig a földön, hamar felugrott és a fiú elé sétált.
- Tudom, mikor vagy a házban, vagy a közvetlen közelben. És nem illatról vagy hangról. Egyszerűen csak érzem, mert a mágia akkor is érződik rajtad, amikor nem varázsolsz aktívan - tudta, hogy ügyetlenül öntötte szavakba. Nem is tudta, mit csináljon. Tehetetlenségében csak Niel kezéért nyúlt és a sajátjai közé zárta. - Így próbálj meg varázsolni - kérte, szinte esdekelve. Csak egy próbát. Hogy nem ő örült meg, hogy tényleg tudott erősíteni rajta.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •
Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 15, 2024 8:30 pm


The Upside Down

First step: to you



A piszkálódásból fáziskéséssel ocsúdok,  mintha aludnék, mindig aludnék. Aztán zavartan és mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne mindig lazáskodni, beletúrok hajamba, vetek rá egy félmosolyt és könnyedén rávágom, persze.
Szar dolog ez a fáradtság, olyan mintha ólmos, láthatatlan kezek nyomnának víz alá és mind azon dolgozna hogy belefojtson a nyomorodba. De azért mosolygok, ilyen pattanásig feszített idegekkel is, megintcsak bólintva, hogy értem a matekot, bár az övét konkrétan nem biztos, hogy megfejtem. Mégiscsak Egyetem, nekem meg érettségim sincs. Az alváson felhorkanok, na az ciki lenne és azt hiszem ki is van zárva, akármilyen unalmas. Tehetetlenül megvonom a vállam.
-Nem menne, érdekel mit tanulsz.
Úgy teszek, mintha kicsit menő lennék, elvégre Liliről van szó, aztán pont beégek a hallal, el is sápadok, szaglásra nem gondoltam.
-Ja nem, bocs nem. Igazából hülyeség, nem csinálok Lazával semmit, különben is volt a Lacey hazahozásnál egy fura, depis epizódja.
Hadarom, nem igazán tudtam hová tenni, amíg be nem nyögte, csak azért maradna csajvilágban, mert konkrétan csajvilág, de előtte a kinek nem hiányozna szerű furcsa gondolatmenet eléggé megijesztett és Lacey szomorúságát se vette annyira félvállról, hogy halakkal keljen dobálni. Különben is…
-A főbűnös mégis én vagyok, az én könyvem és felelősségem lett volna nem ennyire megborítani egy másik valóságot. Bármivel megdobálhatsz, ami szerinted szagtalan.
Viccnek hangzik, de azért elhúzom a szám és fáradt megbánás költözik a sarkába. Laceyért felelősséget vállalok, helyrehozom, majd valahogy és most megkattannék, ha ezt folytatnám, maradjunk a kocka kódnyelvnél, nagyot nézek, hogy Lilinél is működik. Persze Romy legjobb barátnője.
-Persze, vágom, néha csak csapatban lehet.
De azt meg Kaine vágja, amit nagyon rábíztam annó is, mindent úgy csinálok, ne legyen bajuk, ne legyen baja. Sok kéne ahhoz, hogy éppen őket vegyem be a személyes nyomoromba, pls segítsetek már Niel színű szupergonoszokat irtani. És bólogatok, mintha ennyire hülye lennék. Lehet Lilinek nem bólogatni? Amikor fülei vannak?! Nyelek és a nyomoromra gondolok, segít észnél maradni, sóhajtani, tisztábban megfontolni ezt az…őrületet. Lassítani, nem hatalmas elvárásokat támasztani Strange-vel, vagy Bishoppal szemben, akik “láttak” gyilkolni.
Hosszú, mély sóhajjal fogom ezt fel.
-Oké, kicsit lazítani? Megpróbálok.
Mert necces, rezeg a léc, tetszik, hogy bárki beleőrülne, nem azt jelenti átlag alatti gyenge szar vagyok. De azért sajnos Amerika kapitány billogot se kapnék érte.
-Király lenne regényhősnek lenni, de majd megszokom. Az elején neccesebb nekik, aztán abszolválják a küldiket.
Mosolygok rá fáradtan, már amennyire a cicafülek és Lili jelenléte engedik.
A dolgok nem várt fordulatot vesznek, amikor az elhangzott igen szárnyán azonnal be akarom venni a várat és vörös fejjel, gyorsan rávágva igyekszem főszereplővé válni.
Hevesen dobogó szív, gyors pulzus és Lili eddig sosem tapasztalt, titkos zavara. Félig elnyitott ajak, aztán tekintet a földnek, nem gondolom-e meg magam. Én és a necces életem…
Aztán igent mond az igenre is, noha arcszínem követi az ő vörösödését és muszáj viszonozni a magabiztos vigyorát, mintha én is az lennék. Mennyire ciki lenne egy popsztártól, akit elkergettek a saját rangói, hogy bénázik az igazi randival?
-Kitalálok valami tökéleteset és ha igent mondasz…
Ott a folytatás a három pontban, randi lesz. Legalábbis elhiszem, hogy nem töri meg semmi ezt a tökéletesnek látszó szériát, amíg.
Amíg gyanútlanul bólintok Romyra.
-Hogy?
Mielőtt ráomlana Dominic. Olyan durván felráz ebből az álomból, mintha ideteleportált volna és fenébe, tud teleportálni!
-Hogy mi?
Kikötött vele, valahol?
-Mi az hogy érdekel? De…de te tudod a legjobban mi volt vele. Miért csak most mondod? Mehh? Mi van?
Olyan gyorsan berreg az egész, hogy nem bírom követni.
-Mert most már nem érint sehogy, hisz Dominic csak hangyányi probléma a variánsöléshez képest? Hát…
Pislogok, haragszom? Először is próbálom felfogni, aztán…leesik, hogy, haragszom?
-Ez nem valami mellékes, azok után. Te tudod. Nem értem, mi volt, hogy nem mondtad el? Meghát ő most elég hülye oldalon áll, miért nem jöttél azonnal? És mellékesen megemlíted, ja hogy történt ez is?
Azt hiszem válaszoltam, haragszom és basszus ettől jobban elvörösödöm, mint az egész jelenlététől.



Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 225
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Márc. 07, 2024 12:52 am
NIEL & LILI
   

Megértőn bólintott a fiú kijelentésére. Tökéletesen értette az álláspontját. De valamiért olyan csalódottnak tűnt, amikor ezt kimondta. Pedig amióta csak ismerték egymást, ezt hallotta Nieltől: nem kezdene ki valakivel, aki a banda rajongója. Ő is kedvelte a zenéjüket, bár ő csak Romy lejátszási listájának köszönhetően találkozott velük.
- Niel... Észlelted, hogy csak piszkállak, ugye? - kérdezett vissza egy mosollyal a bocsánatkérés után. Nem is értette, miért veszi a fiú ennyire véresen komolyan. Ő nem érzékelte annak. Tisztázták a félreértést, elmúlt. Nem akarta, hogy Niel azt higgye, neheztelne rá emiatt. Vagy bármi más miatt.
- Nem baj, ha nem megy, sokan nem értik. De ha istenadta tehetséged van a képletekhez, akkor egy próbát megér ez is. Meg aztán, nekem az is segítség, ha felmondhatom a jegyzetemet, legfeljebb alszol rajta egy jót - vont vállat egy vigyorral az arcán. Nem zavarta az sem, ha Nielnek sem ment jobban. Mitől ment volna? De egy kísérletet megért. Ha mágikus képleteket megérzésből számolt ki jól, akkor ennek is adhattak egy esélyt. Kezdte elfogadni, a természetfelettinek a különös működéseit. Jobbnak tűnt úszni ennek az árjával, mint szembemenni vele és belefulladni a megmagyarázhatatlanságba.
Bőven elég volt az idegrendszerének csak hallani Laze legújabb húzásáról. Néha kedve lett volna megkérni Kaine-t, kapja el kedves lakótársukat és lógassa ki a toronyból. Fogalma sem volt, az a szőke hol hagyhatta el az eszét. Aztán persze megcsapta a fülét Niel bosszúötlete. A romlott hal puszta gondolata is a perui katakombák oszladozó elemeit juttatta eszébe. Arca szinte azonnal zöldes árnyalatot vett fel.
- Lehetne, hogy szagtalan prank legyen? Macska-szaglás, tudod - bökött az orrára, nagyot nyelve. Nem szeretett volna túl sokat gondolni erre. De ettől még egy kérést és egy emlékeztetőt megért. A nagy zajjal járó tréfáért se lett volna oda, de a fülcsengést és félsüketséget talán egy fokkal jobban viselte volna.
- Én azt értem, hogy az ereklyét csak te látod át, de nem kell válladra venned a világot és solo-questeket tolni. Romy szava járásával élve, azért van co-op lehetőség, ha találsz egy gixert, amit meg kellene oldani - sóhajtott a fejét ingatva Niel válaszait hallva. Nem egészen értette, miért kellett egyedül hősködnie és teljesen kizsigerelnie magát.
A következő téma azért sokkal meredekebb volt, mint gyerekes bosszúk meg iskola és túlhajszoltság. Ő is érezte, mennyire nem lenne helyes ezekről is ugyanolyan könnyedséggel beszélni. Persze, Niel simán kisokkolta őt a saját kis világából azzal a vallomással. Nem is volt véletlen, hogy a keményebb résszel kezdte a saját szónoklatát. A fülei ékes bizonyítékkal szolgáltattak arra, mennyire nem tudta nyugodtan kezelni a teljes sztorit.
- Hát, ha egy ilyen variánssal előbb találkoztak, mint veled, vagy szimplán találkoztak egy ilyennel, akkor azért érthető, ha lehetséges forgatókönyvként kezelték. Szerintem bárki óvatos lenne, ha látna valakit, aki kísértetiesen hasonlít egy olyan emberre, akit legutóbb teszem azt gyilkolni látott - jegyezte meg elgondolkodva, aztán vállat vont. - Szerintem nem kell bizonyítgatnod vagy mentegetőznöd. A tetteid és választásaid majd beszélnek helyetted, és nem kell mindent most rögtön és egyszerre. Ha túlhajtod magad és nagyon belepörögsz, abba ilyen háttér nélkül is beleőrülhetsz. Bárki beleőrülne. Emlékszel még arra, hogy lazítani is lehet? - lágy tónusban tette fel a kérdést. Alapvetően próbálkozott Nielt egy kicsit kirázni a saját gondolatspiráljából és egy másik perspektívát adni neki.
A szuperhősök párkapcsolata, a vallomás már egy teljesen másik téma volt. Gyorsan beszélt, talán kicsit átgondolatlanul is, helyenként egészen biztosan nyersen és kíméletlenül. A reakciók alapján látta ő, hogy célt ért a mondandójával. Kapott is egy újabb magyarázatot.
- Ugyan már, ez félelmetes dolog. Vicc nélkül, teljesen komolyan. Nem a bőröd viszed vásárra, hanem a lelked. Tök természetes halogatni, és nem késznek érezni magad valamire. Sok regényhősnek se megy könnyen, pedig azok fikciósak - ingatta a fejét, miközben arcán egy őszinte, megértő mosoly játszott. Ő is félt volna. Sőt, ő is félt. A legkevésbé sem számolt azzal, hogy a nagy kioktatás közepette kibukik belőle, amúgy egy randimeghívásra igent mondott volna.
Sokkal egyszerűbb lett volna továbbra is az ablaküveg tükröződésében vadászni egy szemkontaktust. Az, hogy Niel ennyire fixírozta, nem segített a zavarán. Érzései szerint az összes vére az arcában volt. Komolyan átkozta, hogy ennyire jól látott. Gyorsan lesütötte a szemét, majd felnézett, majd megint le. Nem tudta eldönteni, a kezeit fixírozza az ölében, vagy a srác arcáról próbáljon valamit leolvasni. Teljesen tanácstalan volt. És utálta ezt az érzést. A visszakérdezésre ismét felnézett.
- Igen, tényleg - bólintott lassan. Kezdte kapiskálni, hogy ez a beszélgetés Niel-ből legalább annyira kiütötte a levegőt, mint belőle. Ez a rész valahol megnyugtató volt. Az kevésbé, hogy a srác ennyivel gyorsabban kapcsolt.
- Ácsi, az előbb még kész voltál cölibátust fogadni és kolostorba vonulni mágusszerzetesnek. Mi a biztosítékom, hogy ha kialszod magad, nem gondolod meg magad újra? - kérdezett vissza, ügyesen megjátszott magabiztossággal. Azért az arca szinte világított az ott kerengő vértől, aljas árulóként jelezve, hogy félig sem annyira ura a helyzetnek, mint szerette volna. Végül egy apró, zavart nevetés után bólintott. - Komolyan mondtam az előbb. Ha és amikor elhívsz randira, igent mondok - mert ezt még mindig csak feltételesnek és közvetettnek érezte. Mintha a srác a kérdésben is csak kerülgette volna a forró kását. Ami nem volt feltétlenül baj, mert az elhallgatott dolgok miatt úgy érezte, megvezeti, nem tud mindent, talán akkor újra visszakozna. Úgyhogy egy pillanatra a tenyereibe temette lángoló arcát, vett néhány mély levegőt.
- Moment. Mielőtt elhívsz, én is tartozom egy vallomással. Vagy kettővel. Igazából összefügg - vezette fel gyorsan a következő problémát, mielőtt újra esélyt adhatott volna magának kihátrálni a dologból. Még mindig utálta az egészet. De tovább halogatni csak még kínosabb lett volna. Úgyhogy vett egy mély levegőt, lehunyta a szemét és belefogott. - Emlékszel, amikor Romy riadót fújt, mert nem értetek el egész nap? Az azért volt, mert belefutottam a bátyádba. És egy sor véletlen balesetnek köszönhetően a kontinens túloldalán kötöttem ki vele, zéró térerővel. A részletekkel csak akkor fárasztalak, ha érdekel. Személyesen akartam elmondani, mert a telefon egy olyan mehh megoldásnak tűnt. Főleg akkor, amikor még érzékenyen is érintett, és azóta ez az egész már csak kínos, még akkor is, ha kisebb gondod is nagyobb most ennél. Nagyon haragszol miatta? - pislogott fel Niel-re óvatosan. Volt itt még olyan, amit meg akart osztani, leginkább az az érdekes kapocs közte meg a mágia között. De tekintve, hogy azt a Dominic-os eset során tanulta meg saját magáról, nem tudta megkerülni a másik Topsfieldet. És jobbnak tűnt nem is titkolózni ezügyben. Úgyhogy először azt akarta tudni, Niel ezt a részletet hogyan fogadja.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 04, 2024 2:32 pm


The Upside Down

First step: to you



Egy percig némán meredek rá, hogy olyan könnyedén ejtjük ki a barátnő szót, mintha csak a szomszéd begóniáiról beszélnénk. A jóérzésem elrakom valamelyik rejtett, ritkán nyitogatott fiókomba. Kicsit megköszörülöm a torkom, ráncolok szemöldökömön, ahogy a nemességem ért bók felett szemet hunyok.
-Igen, ezért nem jöhet szóba senki, aki nagy rajongója a bandának.
Ajkam széle megrándul, bár kissé savanyúan, mintha valami citromkarikát nyomott volna a szájzugamba. Mert ő éppenséggel nem ismerte és hiába nem szeretnék Lili kontextusában úgy gondolni erre, mindig eszembe jut, folyton, ráadásul tartozom neki egy vallomással.
Freddy kapcsán aztán próbálok talajt fogni a realitás padlóján.
-De, de…. Nem is értem miért kevertelek bele téged, sajnálom.
Sóhajtok, bár bűnbánó szemöldökráncolásom nem tudom mennyire fogja meghatni. Inkább teszek úgy, mintha a természet összes törvénye benne lenne a kisujjamban és zsigerileg menne a matek. De renyhe kis mosolyom még kitart, mert így hogy “szerves kémia” ez, kódok és digramok nélkül nem mond semmit.
-Mindig kerítek időt a fontos dolgokra és persze nem biztos, hogy menne, főleg elmagyarázni nem tudnám még ha az összefüggéseket meg is látnám benne. De talán összevetni a két eredményt? Azzal is tudnál gyakorolni.
Engem effektíve iskolában nem tanítottak, biztos vagyok benne, hogy még az alapműveleteket sem tudnám elmagyarázni senkinek és persze arra sincs garancia, hogy bármit érteni fogok Lili kémiájából.
Elmosolyodom mennyire felpaprikázza magát Lazac felelőtlenségén, hagyom mérgelődni, mielőtt bármit felhoznék a srác védelmére. Túl jól áll neki.
-Romlott halat rejtek majd el a szobájában.
Gondolkodom el félhangosan, amikor a bokánrúgás nem tűnik túl férfias megoldásnak. Talán egy enyhébb prank. Megakaszt viszont, hogy megint aggodalmaskodik, hajamba túrok, mosolyba rágom ajakpiercingem.
-Ez így pont tökély, most kell a pörgés.
Az agyam így is hülyeségek körül kering. De jól esik hallani, hogy vannak barátaim.
-Kösz, ez sokat is jelent. De az ereklyét csak én látom át.
Aprót remeg a gyomrom, amikor hozzá ér, vet egy szaltót hátra, és azt hiszem a kezem is nyirkos közben, nem tudom érzi-e mennyire liftezik bennem ez a dolog, felkúszik torkomba, aztán visszasüllyed gyomortájékra.
Talán azért nem tudok rá annyira figyelni, hogy legyen időm paradicsommá változni, mert keményebb témákat is érintek. Mint variánsölés, például.
Nem is bírom állva, könnyebb az ablaknak, az előttem elterülő sötét semminek szónokolni, mint szemtől szembe közölni mi az új helyzet velem. Mennyire nem számít már a bátyám árulása, nagyobb lett a tét. Aztán Lili megint meglep, szétrobbantja a világom és új alapokra helyez, mindent. Érzem, hogy le kellene ülnöm hozzá, bár nem teszem meg, belekapaszkodom az ablakpárkányba.
-Jah, ezt tudom. Mondtam már Strange-nek, Bishopnak, Kainenak, hogy nem szándékozom követni a variánsaim, de valahogy rosszul esett, mármint szar volt hallani, hogy ez is benne volt a paklijukban, mint egy Joker lap, hogy megvadulhatok, veszélyes lehetek, mint valami oltatlan dög.
Konkrét állatot akartam mondani, de az gáz lett volna Lili előtt. Előtte valahogy annyi minden kaphat kínos színezetet még mindig, amikor jelen helyzetben aligha kellene ilyesmivel foglalkoznom.
Némán átkoznám magam az ablaküveg visszás fényében, ahol max saját, szánalmas tükörképemmel kell szembenéznem, amikor Lili kiejti a barátnő szót, megfordulok, felé és arcomról is sugárzik az elképedés.
-Uhh
Nyögöm a pillanatnyi csendbe, mialatt levegőt vesz. Lehet, hogy egy légy is elrepül előttem, valami bogár, zümmögő hangon. Ekkor látom, hogy megint előjöttek a cicafülek és válok némi fáziskéséssel nagyon érett céklává.
-Ez igaz.
Sütöm le szemeim egy pillanatra.
-Inkább csak kifogás volt, azt hiszem, hogy ne kelljen neked elmondani, ami a legkevésbé sem volt hősies húzás.
Vakarom meg arcom, kicsit súrlódik a borostán, amit megint hagytam elburjánzani. Már éppen latolgatom mennyire nem tetszhet neki, meg hogy illene velősebb választ adnom a hozzámvágott tényekre, amikor bennem reked minden monvalivalóm. Igen. Volna. Volna. Igent.
-Tényleg?
Visszakérdezek, mint egy szellemi fogyatékos, kétszer kettő tényleg öt? Aztán ott rezgek az ablakban, mint a nőknek való szexjátékok.
-Huh, azt hittem…
Most a hajam túrom úgy végig, mint előbb az állam, aztán bólogatni kezdek.
-Tényleg klassz lenne. Innen jó messze, végülis most már elvihetlek akárhová és a problémák is maradnának. Gonosz mágusvariánsok, Hydra, Dominic. Ha…találunk egy időpontot, akkor tényleg eljönnél?
Nem azt mondom, hogy mostazonnal, de például holnap délelőtt?




Cupcake ipsum dolor sit
Lili  Midnight Talks and Surprises 1f60a
BadLiar

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 225
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 28, 2024 8:04 pm
NIEL & LILI
   

Rosszul érezte magát azért a zaklatós kommentár miatt. Végtére is, ezekből a rajongókból származott Niel-ék bevétele, eladásai. Meg bizonyára sokan voltak köztük azok, akik miatt a srác folytatni akarta a zenélést. Nem felejtette el azt a képet, amit annak idején mutatott.
- Szerintem a kérdést is el kéne engedniük. Eleve egy egészségtelen viszony lenne, ahol te folyton piedesztálra vagy emelve. Az csak a lelkületeden múlik, hogy neked ez szarul esne és nem visszaélnél vele - nem is értette, miért volt ez egyáltalán bárki számára kérdéses. Ő kifejezetten tartott volna egy ennyire egyenlőtlen hatalmi helyzettől. Megvoltak azok neki is, akikkel sosem kezdett volna. És emögött kifejezetten jó volt elbújni és nem beismerni, miért is nem akart, pontosabban mert romantikus kapcsolatot keresni.
- Köztünk? Nem inkább közted és Romy között? - kérdezett vissza egy apró mosollyal. Ő nem volt jelen, mikor Romy beinvitálta Freddy-t. Kedves bácsikájuk kapcsolódását ismerve ő sem csapta volna a lány orrára az ajtót. Amúgy sem volt szokásuk. Pont emiatt nőtték ki a Mi Casa-t eléggé rövid idő alatt. A rajongólányok már tényleg csak a cseresznyét szolgáltatták a habon.
- Tényleg? - nehéz lett volna leplezni a meglepetését. De az első döbbenet hamar átcsapott vigyorgásba. - Lenne egyáltalán időd rá? De ne lepődj meg, ha a szerveskémia házimmal zaklatlak. Azok a számítások bonyolultak tudnak lenni, még akkor is, ha a szabályok nem vészesek hozzá - ha őszinte akart lenni, már az is segítségnek számított volna, ha felmondhatja valakinek a jegyzeteit vagy a tankönyv egyes részeit, amiket tényleg fejből kellett tudnia oda-vissza. De ezzel igazán nem kínzott volna senkit. Tudta, hogy a legtöbbeknek altató lett volna.
Laze és a dimenzióközi emberrablás sokkal kevésbé volt könnyed téma. Legszívesebben tényleg jó alaposan megrángatta volna gyerekkori barátját. Talán épp csak Niel fáradtsága tartotta vissza attól, hogy most azonnal leugorjon az alsó szintre, vagy bárhol is tartózkodott éppen a házi dzsungel önjelölt hőse.
- Ha engem kérdezel, nem elég nagyot. Ne higgy annak, aki azt mondja, csak a fejét, meg ne sántuljon. Rúgd bokán legközelebb - szusszant a srác viselkedése kapcsán, a fejét csóválva. Még a kezeit is csípőre tette így törökülésben. A legkevésbé sem tűnhetett fenyegetőnek. De annál inkább tudott kicsi latin pukkancs lenni. A folytatást hallva viszont egy kicsit megakadt saját bosszankodásában, a paprikás hangulat el is párolgott. - Nem lesz az sok? Niel, nem kell minden felelősséget egyedül a válladra venned. Vannak barátaid. Segítünk, ahol lehet - ajánlotta egy kicsit halkabban, és tétova, óvatos mozdulattal megfogta a fiú kezét. Egy aprót szorított is rajta. Őszintén nem tudta, miért is próbált ennyivel óvatosabb lenni, mint Kaine esetében. Neki nem félt nyílegyenesen megmondani a véleményét, szinte soha. Nem tudta, most miért akart finomabb lenni.
A keményebb témánál... nem egészen erre számított. Meglepődött, és a légvételre is koncentrálnia kellett, hogy ne felejtse el. Hallhatta a történetet, majd a fejét csóválta.
- Mi az isten ez a hozzáállás? Olyan, mintha méreggel akarnál gyógyítani egy mérgezést - sóhajtott. Aztán vissza is húzta a kezét, amikor Niel felpattant. Csak nézni tudta őt egy ideig. És hallgatni. Elakadó lélegzettel, figyelni minden kimondott szóra. Mert érteni akarta, milyen érzések is kavarogtak a srácban. Lettek volna megjegyzései nagyon hamar, és egyáltalán nem volt könnyű számára, hogy magában tartsa őket. Már épp készült volna közbevágni, mikor megütötte a fülét Romy neve, és az ígéret. Vele kapcsolatban? Hol jött ő ebbe a képletbe? A választ hallva pedig mi sem tükrözte jobban a zavarát, mint az előbukkanó macskafülek. Az arcát sokkal jobban tudta kontrollálni, mint a zsigeri reakcióit. Szüksége volt egy kis időre, hogy értelmezni tudja magában az elhangzottakat. És vennie kellett egy mély levegőt is.
- Oké, ez kemény, de kezdjük az elején. Szerintem engedd el ezt a fatalizmust. Ha a környezetednek nem is megy, neked mindenképpen szükséged lenne rá. Te saját magad vagy, nem egy másik világból származó Niel. Csak te tudod, hogy mit szeretnél a saját életedben. Mások rossz döntéseiért nem te vagy a felelős és nem is fogod utánozni őket, csak mert a multiverzumos kozmoszben egyezik a DNS-etek. Én nem hiszek az eleve elrendelésben, és szerintem a te lelki állapotodnak is jobb, ha leszámolsz ezzel az elgondolással - darálta le azt a részt, amit valamennyivel könnyebb volt kezelni. A fülei idegesen kagylóztak körbe a házban, mielőtt visszatértek volna a fiú felé. Most jött az igazán nehéz rész, úgyhogy szusszannia kellett egy nagyot.
- Most lehet, hogy rosszul értelmeztelek, úgyhogy ha valamit félreértettem, akkor bocsánat. De, már ne is haragudj, szerintem ez az érvelés hülyeség. Miért ne lehetne barátnőd? Vagy romantikus kapcsolatod? Csak mert az életed most épp komplikált vagy veszélyes? Ha ebből indulunk ki, akkor minden szuperhős tegye a magánéletét jégre örök időkig, mert veszélyes szeretni? Érted, amit mondok, ugye? Ez nem életszerű. Az érzéseknek eleve nem lehet parancsolni. Akkor most kárhoztasd magad magányra egész életedben? Ez alapján a logika alapján nekem is élből vissza kellett volna utasítanom bármilyen randimeghívást, pusztán abból kiindulva, hogy a Hydra és az orosz maffia radarjára bármikor rákerülhetek Romy mellé, ha nem vagyok rajta már most - mindezt végighadarva a hajába túrt. Egy pillanatra elgondolkodott, hogy talán most kellene felhoznia Dominic-ot, Perut, a mágiával való megmagyarázhatatlan és érdekes kapcsolatát. Mindent, ami összezavarta és amivel jelenleg nem tudott mit kezdeni. De talán jobb lett volna előbb témát váltani, vagy kitárgyalni legalább egy bonyolult ügyet a következő előtt.
- Egyébként igent mondtam volna. Mármint a meghívásra - sütötte le a szemét, érzései szerint lángoló arccal. Csak egy kis ideig tudta a takarót nézni, utána felnézett. És mivel észlelte, hogy Niel kerüli a tekintetét, inkább az ablak tükröződéseiben kereste a szemkontaktust. - Még sosem volt alkalmunk úgy kettesben lenni, hogy csak jól akartuk érezni magunkat. Mindig vagy vészhelyzet volt, vagy legalább egyikünk érzelmileg teljesen kiszolgáltatott. Majd amikor tényleg elhívsz, ezt a részét fogom a legjobban várni - ajánlotta egy mosollya. A mostanit... nos, ezt nehéz lett volna valódi randimeghívásként kezelni. Meg valahol úgy érezte, Niel-nek ez most tényleg sok lett volna. Túlzottan sok dolgot kellett volna előtte legalább saját maga számára letisztáznia, Lilia szerint.

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 04, 2024 11:13 am

MIDNIGHT TALKS AND SURPRISES

LILI



Halványan elmosolyodom, Lili biztató szavai balzsam gondolataimra, hiába fáradtak, vagy túlpörgöttek. Egy pillanatra meg is állnak elmerülni a dicséretben, biccentek, bár a munka ezen a ponton még csak félkésznek mondható.
Romy említésekor sok minden eszembe jut, a vallomás, amivel Lilinek tartozom és Romy válláról is levenné a hallgatás terhét.
Súlyos sóhaj érkezik tőlem a mennyezet felé, először le sem esik a zaklatók kifejezés, csak a szabadkozás után. De most én vigyorgom.
Pedig nem kéne, miattam költözött ide konkrétan mindenki, az egész grimasz végül szájelhúzásba fullad, már most nem találom helyem az ágyon, mellette.
-Nevezd csak a nevén őket, zaklatók. Aztán az emberek még csodálkoznak miért nem választok barátnőt a “rajongók” közül.
Na, témánál vagyunk, érzem is, hogy pipacsszín kúszik az arcomra és tekintetem is lődörög, kicsit mintha részeg lennék, alig fogom fel, Lili végre itt van, megint beszélek vele.
Le is húz a tudat, hogy ismét keserű vallomásokkal tartozom. De ezt a lány dolgot fogalmam sincs hogyan húzzam elő a kalapból.
-Ja igen, a Freddys ügy félreértés volt köztetek.
Kapaszkodom valamibe, ami jótékonyan letakarja még a témát és csak bólogatok milyen klassz nem egyedül lenni, pláne egy ekkora házban. Alapozó tantárgy. Futó, tűnődő pillantásom felé siklik, nem mintha ez segítene Pikachu foltjaimon. Eszembe jut, nekem még érettségim sincs. Már-már felajánlottam volna segítek neki tanulni. De csak hülyén nézek milyen alapozó tárgyai lehetnek.
-Ha esetleg matekban elakadnál, valamiért jó vagyok benne, azt hiszem.
Gondolom én, az egész Könyv képletekből és számításokból áll. Bár nincs rálátásom az oktatási intézmények rétegződésére, azt hiszem nem alapműveletek lehetnek. Mondjuk gáz, kocka dolog ezzel felvágni, említhettem volna egy koncertet, hamarosan esedékes.
Kicsit kiszárad a szám, főleg, ahogy nézem, hiszen beszél, kiakad. Ez annyira Lilis, hogy ajkam szegletébe óvatos mosoly kúszik.
-Kicsit kattant mostanában, még én is elég kioktató voltam vele, amikor egy idegen házban találtuk magunk és…összefogdosta a növényeket. Szóval kapott.
Hunyorgok rá, leheletnyi felnőtt összetartással, már ha lehet rámhúzni ezt a dőre jelzőt.
-Nem, teljesen más, megfontolt, idősebb, szerencsére. Kitalálom a kódokat és megoldom az ő visszajuttatását is.
Ezt meg önmagamtól szeretném érettnek hallani. El is kotyogom ebben az őrült, kimerült idegi hajtásban, amire már Bishop is megkért és amire ha tudná, Romy is megkért volna. Őszinteség Lilivel… Ráadásul közelebb jön, csak hogy megérezzem  ádámcsutkám vad, nyelő mozgását. Talán még az is zavarba jön.
A levegő forróvá, nehézzé válik, pont olyan kérdéseket tesz fel, amiket nem kéne. Pontosan ez akadályozza meg, hogy a Romynak tett ígéretem is megtartsam. Az életem nem volt tótágas a Stranger thingsből, amikor megfogadtam. De azóta…én lettem a szörny.
-Találtam egy levelet Bishopnál, azzal kezdődött. Nagyjából arról volt szó benne…
Nem mintha tudnám fejből, neeem.
-Csaknem minden variánsom egy elég kemény és gonosz fenyegetés a világra, veszélyesek és eggyel már…találkoztam is. Gondolom azért én, mert hasonló képességeim vannak, azért mert az én felelősségem, valahol az én változataim. Kainevel vadásztam le az elsőt és…
Milyen érzés? Felpattanok, van a szobámban ablak, direkt olyat kértem, könnyebb azt bámulni. Lili szánakozó arca most legalább annyira fájna, mint hogy ez rendesen félrekúrta az életem. És én még azt hittem Domi lesz a legnagyobb trauma //majd később Sad//
-Öhm…nem jó, mert, ebbe belegondolni is nehéz, főleg beszélni róla. Ilyen szinten, mint ahogy rákérdeztél, még nem veséztem ki. Ráadásul keresztülhúzza az összes számításom és az sem segít, hogy akik tudnak róla, időzített bombaként kezelnek. Mintha én is bekattanhatnék és a másik oldalra állhatnék, már-már nem csak velük kell elhitetnem, hanem magammal is, hogy ez sosem fog megtörténni. De mégis szkeptikus…mindenki. De azt mondják higgyek magamban, én pedig ígértem Romynak valamit, veled kapcslatban.
Könnyebb az ablakhoz beszélni és csak Lili visszatükröződését látni az üvegben. Itt persze idegesen rezonál a hangom és üvölt a fejemben egy kérés, önmagamhoz… Légy férfi.
-Randira akartalak hívni. Csak ez még azelőtt volt, hogy kiderült volna ez a variáns dolog. Mert azelőtt még azt hittem…
Vonok vállat.
-Lehet barátnőm.
Tessék. Senki sem mondhatja, hogy nem vagyok hős.


_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 225
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Dec. 29, 2023 7:50 pm
NIEL & LILI
   

Valahogy nehezére esett elhinni, hogy valóban ne zavarta volna a jelenlétével a fiút vagy a tervezett pihenését. De nem szólt semmit, csak bólintott. Úgy döntött, akkor eszerint fog cselekedni, és nem gondolja túl a dolgot.
- Ez azért nem hangzik kis dolognak. De a varázskönyv jó dolog, nem? Tudtam én, hogy menni fog - válaszolt egy lelkes vigyorral a srác meséjére. Bár azért annak örült volna, ha tud segíteni valamit. Nem akarta ő magára hagyni Nielt a problémáival. Noha nem rendelkezett valami hű de nagy képességgel, és varázsolni sem tudott. Hacsak... De nem, azt a felfedezését még nem merte felvezetni. Pedig tudta, hogy kellene.
- Ugyan már. Szerintem kicsit elcsúsztak az üzenetek. Romyt ismerve valami olyasmit mondhatott, hogy a házban lakó popsztárt nem zaklatjuk, a valós jelentés pedig elveszett félúton. Tudod, Romy is sokat aggódik érted, családtagnak tekint, és eléggé felháborították a rámenős zaklatók. Rajongók! Rajongót akartam mondani, bocsánat - javította magát gyorsan. Az, hogy ő zaklatóknak tartotta azokat a kamaszokat, nem jelentette azt, hogy Romy is osztotta a nézeteit ezzel kapcsolatban. - Kaine nagyon is jól tette, hogy ide hívott téged. Én is jobban örülök, hogy nem vagy egyedül és tudsz kihez fordulni, ha társaságra van szükséged. Láttam rajtad a múltkor is, hogy nem emelnéd fel a telefont, ha rajtad múlik, mert nem akarnál zavarni. Ha egy házban vagy másokkal, legalább csak a nappaliig kell lemenned - tette hozzá egy sokat tudó mosollyal. Ugyan elég sok időt töltött az elmúlt időszakban a saját szobájában, azért a fülei még a helyükön voltak. És nem is tudta őket zenével lenullázni, annyira hangosan sosem hallgatta az alapzajt.
- Ami azt illeti, nehezebbre számítottam. Szerencsére tényleg érdekel, amit tanulok, bár van egy-két kínzásnak is felérő alapozó tárgy... - kezdett bele a válaszba, mire eljutott a tudatáig Niel teljes gyónása. Néhány hosszúnak tűnő másodpercig csak pislogni volt képes.
- Hogy mit művelt Laze?! Hát én megfojtom. ¿Cómo puede ser tan estúpido?* - fakadt ki kisebb hadarásban. De elég volt egy pillantást vetnie Nielre, hogy inkább szusszanjon egyet, majd még egyet. És végül egy harmadikat a biztonság kedvéért. - Oké, megnyugodtam. Úgy ahogy. Gyilkosság napolva. Szóval egy lány Laze? Biztos, hogy nem ugyanolyanok? Egy is sok tud lenni belőle néha... De örülök, hogy hazahoztad. Ha már ebbe a világba keveredett, akkor tényleg ez volt a felelősségteljes döntés - sóhajtott és kicsit még közelebb kúszott. Idő közben sikerült feldolgoznia a másik ledobott bombát is. Bár azért nem teljesen. Nyelt egyet, és próbálta keresni a szavakat.
- És mi a sztori ezekkel a variánsokkal? Miért kell megölnöd őket? És egyáltalán, hogy viseled ezt az egészet? Ez elég súlyos témának hangzik az egy mondatos rövidített verzióban is, de ha már elkezdted, kérlek fejtsd ki - érdeklődött végül óvatosan. Kényes topic volt, ő pedig próbálta inkább egy kicsit finomabban megfogni. Bár legszívesebben már faggatózott volna. Ezek után a perui kiruccanással előhozakodni tényleg csak óvodás problémának hatott volna a saját szemében. Már-már cikinek.

*:

We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •
Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 26, 2023 6:53 pm

MIDNIGHT TALKS AND SURPRISES

LILI

Lili…
Próbálok úgy nézni rá, mintha nem zavartam volna össze a dolgokat vele kapcsolatban még a többiekkel is. Úgy, mintha nem kellene nyelnem, vagy feszengnem a puszta ténytől, hogy a szobában van, hanem csak lazán, saját kis hulla módomban lezuttyanni az ágyra, tőle viszonylag biztos távolságban.
-Tényleg nem zavarsz.
Egyszerűen nem lenne megfelelőbb időpont. Az eldőlés sima támlához húzódás formájában következik be, tartja a hátam az ágy és fal együttes ereje és próbálom kicsit épkézlábabbnak érezni magam.
Zh… Bárcsak valaha is lehetnének Zh-im, amiket fontosnak gondolok. Legyintek, mert tényleg semmi gond, azt hiszem variánsölés óta (juhé) akaratlanul is kerültem volna. Talán mert Liliről van szó.
A rengeteg kérdés aztán egész nagy cunamiként zúdul a képembe és ott hagyja rajta a gyötrelem fáradt mosolyát.
-Nyugi, nincs baj, nem tudsz és megoldom. Volt pár dolog, segíteni ennek-annak, legalább haladok az edzésekkel, már majdnem értem a varázskönyvet is.
Egyébként tényleg baromi sokat fejlődtem, lassan már  kismágusok is kérhetnek autogramot kac-kac.
Egészen addig, amíg közelebb nem jön tudom tartani a laza, leszarom, menő vagyok álcát, nagyjából, mint riportoknál, adtam már interjút zéró alvással, csak visszanézni volt gáz, hogy folyton dörzsölöm az arcom, ébredjek fel. Mert az is teljesen világos, be kellene vallanom nekik, tudják kivel osztoznak egy házon, őszinteség… Próbálok normálisan lélegezni, mintha egy jógi suttogna a fülembe és nem agyfaszt kapni a közelségétől. Lili közelsége már nem szabad, hogy számítson.
-Ja, tudom, felfújtam, bocsánat. Csak amikor jött Freddy, hogy azt mondtátok neki, nem barátkozhat velem az eléggé elborította az agyam. Ja, ennél meredekebb is volt már, szóval az én saramnak éreztem, hogy lett ez a ház. És nem is tiltakoztam, amikor Kaine felhozta, hogy költözzek be.
Mutatok rá vigyorogva ez mennyire anti Niel-es húzás volt, mert normális esetben  hezitálok, de kurva fáradt voltam ellenkezni.
-Nem kell befognod, érdekelnek a zh-id, nehezek voltak? Különben lent van a nappaliban egy lány, akit áthoztam egy másik világból. Mármint ez önmagában is probléma, mert lehet tökrevágtam az életét temporálisan. Hamarosan azonban megfejtem hogyan lehet ezt irányítani. Igazából Laze bebaszott és úgy kötöttünk ki valami helyen, ahol a női variációjával találkoztunk, ne aggódj, nem olyan, mint Laze. Szóval most itt van, amíg kitalálom hogyan vigyem haza. Ilyenek történnek. Meg kiderült, az a küldetésem, hogy megöljem a különböző világbéli variánsaim. Várj, ezt hangosan is kimondtam?
Nézek rá döbbenten, mert valszeg álmodom, hogy beszélek? Vagy nem? Marha sürgősen rá kéne szoknom egy pszichológusra.


_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 225
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 19, 2023 8:06 pm
NIEL & LILI
   

Így, hogy volt alkalma alaposabban megszemlélni Niel-t, már egyáltalán nem tűnt olyan jó ötletnek ez az egész látogatás, vagy hogy csak így egyszerűen rátört. Sokkal jobb lett volna utólag érkezni és kopogni, akkor tényleg lett volna esélye elküldeni is. Lilia is látta, a srác mennyire nyúzott volt, és emiatt azért nem kis bűntudat kezdte kínozni. Nem épp készült rátenni még egy lapáttal arra a fáradtságra? Már csak a puszta jelenlétével is.
- Biztos? Mert visszajöhetek máskor is, ha csak udvariasságból marasztalsz. Nem lesz belőle sértődés, ígérem - emelte kezét a szíve fölé esküre is, ha ez kellett. Látva Niel fáradtságát, kicsit odébb is húzódott az ágyon, hogy elég helyet hagyjon neki, ha esetleg inkább eldőlt volna. Érdeklődve figyelte. Aztán csak elmosolyodott.
- Hát igen. Egy élettel ezelőttnek tűnik, pedig csak egy hónap volt. Ne haragudj, hogy eltűntem, elég sok kemény zéhánk volt... - kezdett bele azonnal a magyarázkodásba. Aztán lassan elcsordogált a tudatáig az is, amit hallott. - Mi történt? Miket csináltál, mióta nem láttalak? Nagy bajban vagy? Tudok segíteni? - kezdte meg a kérdezősködést is. Ha már barátok voltak, esze ágában sem volt benn hagyni a csávában, hogy egyedül másszon ki belőle. Főleg nem azok után, amiket együtt átéltek abban a házban. Azóta sem értette, miért is nem tépte meg a fiú bátyját, amikor alkalma volt rá. Talán tényleg amiatt, mert olyan szerencsétlennek tűnt. Ha jobban megnézte, Niel most egészen hasonlított rá. Nem a szerencsétlenséggel. Inkább a fáradtsággal és a karikás szemekkel. Talán inkább kávét kellett volna hoznia a jegestea helyett. Vagy egy jó nyugtatót. Az alvás határozottan jót tett volna neki.
- Tényleg? - kapta fel a fejét, amikor Niel kijelentése kirángatta a gondolataiból. Közelebb is húzódott hozzá, majd visszahelyezkedett törökülésbe. Teljesen felé fordult, rá figyelt. - Hallgatlak, csupa fül vagyok. De mindenek előtt tisztázzuk, hogy nincs semmi baj a költözéssel. Végre mindenkinek van helye, ha már ennyien élünk egy rakáson. Egyébként szerintem a rajongóid ijesztőek, hogy ennyire nem ismerik a privát szférát. Azon csodálkozom, hogy a régi címedet nem ismerték - csóválta a fejét sóhajtva. Aztán elvigyorodott. - Röviden, én örülök, hogy itt vagyunk és te is itt vagy. De most már tényleg hallgatlak, eskü, befogtam - tette hozzá és egyik kezét a szájára is tette, hogy jelezze: most már tényleg figyel. Nem akarta még egyszer a fiúba fojtani a szót.
We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 05, 2023 3:26 pm



MIDNIGHT TALKS AND SURPRISES
Most nagyon szeretném kurva meleg éghajlatra elküldeni Lazet, vagy legalábbis begyömöszölni egy transformers seggébe, ahogy ígértem.
Persze kurva király, hogy szerzett egy variáns barátnőt, de a csaj életét ezzel a dimenzióugrással (megint) én rontottam el.
Csak egy edzést akartam, pár nyugis, semmitmondó portál hátul a parkolóban, erre csajföldön kötünk ki. Egyrészt gyűlölöm, hogy ennyire nem bírok koncentrálni és kezd nagyobb méreteket ölteni a világok harca, mint egy egész estés mozi.
De megígértem Laceynek, hogy majd visszaviszem, dolgozok rajta, megoldom és már annyi mellékprojektem van, hogy az agyam egyszer tényleg ezer nanorészecskére szakad. Valahol vágyom is rá, hogy befejezzem, a könyv végére lapozzak, elolvassam az utolsó szót, amire sóhajtva rá lehet vágni, hogy the end.
Voltam már jobb kedvemben, még azóta is, hogy megöltem az első variánsom, vagy Bishop rokona megmutatta miket is művelek más valóságokban, ergó fontos ez a küldetés. Nem mintha tervezném kiirtani az összeset, de azért kurvára meg kéne fejtenem már a világugrást, leülni tanulni, Strange nyakára járni, ennél is jobban.
Azt tervezem, amikor benyitok a szobába, hogy arccal az ágyba dőlök, aztán villámgyorsan foglalom a fürdőszobát, nem véletlenül néztem ki a lakás ezen részét.
Már az is megerőltetőnek tűnik, hogy eljövök idáig. A villanyt sem tervezem felkapcsolni, hogy az éles, zavaró fény mégikább emlékeztessen a valóságra, csak az óvatos “sziára” torpanok meg.
Az ágyamon, benne, Lili. Komplex mondatokban nem megy a gondolkodás, legalábbis az első másodpercekben. De aztán el ne felejtsek visszasziázni.
-Nem, dehogy zavarsz.
Becsukom magam mögött az ajtót, azt hiszem, de muszáj leülnöm, szóval közelebb vánszorgok az ágyhoz és lerakom magam a másik végébe. Lili…te jó ég.
-Igen, tudom, persze. Jó rég volt, nem? Egy évnek tűnik. És jó lesz most…épp csak csináltam valami hülyeséget megint, de mindennapos lassan.
Legyintek, ahogy eszembe jut, a lakótársaknak fokozatosan akartuk beadagolni: lesz még egy.  
Rá kellene néznem és nem éreznem semmit, illetve megvizsgálni milyen, amikor közel vagyok hozzá, hiszen a költözés óta is megállás nélkül portálokat ért a lábam, ő pedig azt hiszem Egyetemen volt. Válaszolni egy olyan kérdésre, amire nem lehet jól. Dominicot már el is felejtettem, illetve azokat az igazából jogos dolgokat, meg a gyűlöletét, amit szintén validnak érzek.
-Én is akartam már beszélni.
Romynak is elmondtam, mennyire szerettem volna randira hívni, ránézni, közelebb húzódni, normális lépéseket tenni.
「R」

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 225
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 02, 2023 12:20 am
NIEL & LILI
   

Ha eddig nem lett volna számára egyértelmű, hogy túl régen volt alkalma négyszemközt, vagy egyáltalán nyugodt körülmények között beszélgetnie Niellel, akkor azt a mai üzenetváltások, majd az ismét felszívódás este teljesen egyértelművé tették. Sok minden volt, amit hallott ebben a házban. A falak közel sem szigeteltek annyira jól, mint kellett volna. Hogy ez teljesen rossz volt-e? Nem. Abszolút nem. Amilyen szervezeteknek voltak rajta a listáján egyes lakók, jobb volt többet hallani a kelleténél, mint annál csak egy árnyalatnyival is kevesebbet. Talán pont ezért nem merült fel egyszer sem igazán, hogy kezdeni kellene ezzel valamit.  
Mégis, amikor összeszedte a konyhában az üdítőket, meg a kis éji nassolnivalót, el kellett gondolkodnia azon, nem lesz-e ez a módszer overkill a jelen helyzetben. Elvégre üzenetváltásban már beszéltek, igaz, hogy csoportos beszélgetésben. De éppencsak túlvolt egy komolyabb ZH időszakon, amikor néha még Romyt is ki kellett tiltania a szobájából, meg Niel is elég elfoglalt volt. Az idő viszont csak telt. És ő még mindig nem vallotta meg, hogy volt már pechje Niel tesójához neki is, mert ezt személyesen akarta. Erre itt állt egy hónappal később, még mindig hallgatva, mert nem futotta többre futó köszönéseknél. És ebből már kezdett igencsak elég lenni. Tekintve, hogy éjjelente azért a srác is többnyire itthon volt, a mai napról pedig tudta, hogy koncert sem lesz, ez tűnt még a legbiztosabb megoldásnak.  
Sóhajtott. Végülis, Kaine esetében is bevált. De ez valahogy mégsem érződött ugyanannak a szituációnak. Mindenesetre alapos körülnézések után beosont Niel szobájába. Kis hozományát (két üdítő, meg egy csomag ropi) letette az éjjeliszekrényre, ő pedig helyet foglalt az ágyon, törökülésben. Aztán várt, fülelt a ház zajaira. Követte mindenki mozgását. És csak remélte, hogy ma este tényleg hazajön Niel is. Bár Laze-t sem észlelte a házban. Tényleg remélte, hogy nem épp most mentek bulizni valahova. Azt biztosra vélte tudni, hogy nem volt koncert.  
Egy örökkévalóságnak tűnő időtartam végén sikerült odalenn meghallania Niel és Laze hangját is, meg egy eddig ismeretlen hangforrást. El kellett gondolkodnia, biztosan jó ötlet-e ez az egész. Mi van akkor, ha a női hang Niel társaságában készül feljönni az emeletre? Az ablak felé nézett. Még lett volna ideje angolosan távozni, ha akart volna. De egyelőre inkább a beszélgetés foszlányait próbálta kivenni. Aztán mire a távozás mellett dönthetett volna, már nyílt is az ajtó. Nyelt egyet. Nem volt itt semmilyen ismeretlen vendég, csak a zenész fiú, meglehetősen nyúzott állapotban. Ismét átgondolta az életét. De most már legalább egy kicsike magyarázattal tartozott volna, nem?  
- Szia - mosolygott rá óvatosan, amikor végre Nielnek is sikerült őt bemérnie. Na igen. Ezt sokkal jobban át kellett volna gondolnia, mint Kaine esetében... - Nem tudtam, mikor leszel itthon... Zavarok most? - tette fel az első és legfontosabb kérdést. Aztán felemelte a kezeit, jelezve, hogy teljesen békével érkezett. - Nem gond, ha igen. Csak mondj egy időpontot, amikor ráérsz. Nem volt alkalmunk beszélni, mióta... Tudod. Csak érdekelt, hogy vagy azóta - mosolygott, sokkal kevésbé határozottan, mint szokott. Valahol mégiscsak ismeretlenebb terepen volt, mint azt előzetesen gondolta.  
We need to talk...

✿ Elli




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.ibb.co/qC9M0Fg/lili-cute.webp
Everybody wants to be a cat.
...
Lilia Volkov
Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Diák
Ki van a képen? : Brenna D'Amico
Lilia Volkov
• doing the best they can •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.