Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Pockets and Alliances

Hétf. Jan. 22, 2024 11:14 am

Niel & Freddy


Vajon milyen lehet úgy ölelni egy fiút, hogy nem szimplán barátok vagytok? Nagyon más érzés, amikor lányként érnek hozzád? Egyáltalán mitől lesz valami szenvedélyes? A csóknál kell megrajzolni a vonalat, vagy valahol előtte?
Ilyen bugyuta gondolatokat söprök félre, amikor elenged. Pedig szerettem volna a mellkasára simulva hallgatni a nevetését. Azt hiszem, jól esett volna. Önmagában a nevetése is jólesik. Dobog, sőt, már dalol tőle a szívem. Kész koncertet csap a mellkasomban.
Visszafejtem a plafon jobb sarkából, hol és hogyan került elő anno az epilátor.
– Hát, önvédelemre kellett, de nem egyedül voltam, szóval olcsón megúsztam. És ja, tökre igazad van. Szakállas fickók ellen halálos lenne! – bólogatok meggyőződéssel.
Belebágyadok a buksisimibe. Mikor mentem át ismét kiskutyába? Lehet, mélyen belül mindig az voltam? Talán aggódnom kellene. Gyanúsan nincs rendben ennyire élvezni ezt.
Á, nem számít. Megint úgy döntök, most, Niel zsebében rendben lesz. Majd aggódom később, odakint. Például hajnali kettőkor, miközben álmatlanul rugdosom a takarót, mert megint eszembe jut valami ciki.

Csillogó, élénk színekkel festették meg, beparfümözték és elvarázsolták a helyet. A szívem Narniának is szerenádozik egyet.
Izgatottan megszorítom Niel alkarját, amikor unikornis lopásra biztat. Hát ilyen barátot nem szabad hagyni meglógni! Egy ilyen barátért szívesen leszek inkább barát, mint lány.
– Még szép, hogy menni fog! Meghódítjuk ezt a kastélyt! – szökellek utána. – Gondolod, a mutánsokat is bírják? Bár igaz, kívülről nem látszik, mekkora a zsebem.
Nekikoccanok Nielnek hátulról, olyan hirtelen fékez le. Kikémlelek a válla felett.
Egy kecske úr galoppozott elénk. Totál úgy fest, mintha megfiatalították és kinyújtották volna Philt a Herkulesből.
– Hű… – álmélkodom tátott szájjal. Aztán megszólal bennem a vészjelzés: a patások nagyot rúgnak, ez a patás különösen ugrabugrálós kedvében van, mi meg tilosban járunk.
Belekarolok Nielbe, és felpipiskedem, hogy a fülébe suttogjak.
– Szólj, ha vegyem elő az epilátort! Ellene szerintem pont hatásos lenne.
Közben eljut a fülemtől az agyamig, mit mondott a kecskeúr… jaj, mi is a rendes nevük? Szatyor… Szardínia… Szatír? Várj, nem. Azok a mutogatós bácsik. Ó! Hacsak nem a kecskeurakról kapták a nevüket! Ez itt például elég magamutogatós.
Félreteszem a dolgot, és a szövegére koncentrálok. Meg Niel vállára. Mivel azon van ruha. A hapek viszont zavarbaejtően alulöltözött, ezért nem tanácsos sokáig stírölni.
– Uram, én sajnos nem ismerek semmilyen Aslant, anyukámat pedig Milanának hívják, nem Évának. – Meghúzogatom Niel pólójának ujját. – Neked Ádám az apukád? – kutakodom a szemében. Pont olyan hihetetlenül kék, mint az égbolt. Nem csoda, hogy fiatal Phil azt hiszi, ő a válasz az imáira. És akkor még a felét sem tudja!
Lehet, ebben a világban Niel a kiválasztott? Lehet, az összes zsebvilágában ő az?
Hú… Ez de menő!
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 13, 2024 5:29 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Ez a nagy sóhaj arról beszél, ne is képzeljek többet a dologba. Majdnem hozzáteszek én is egy hosszabb levegőkifújást, de nem lenne őszinte, vagy megkönnyebbült.
Furcsa most a helyzet Freddyvel, letarolt, hirtelen, olyan lettem, mint egy szántóföld, amit megkopasztottak és válaszok helyet kérdések egész hadával jár.
Annyi biztos, hogy nem akarom bántani és rögtön kategorizáltam, felvettem a túlszeretett, megvédendő személyek listájára Romy és Lili mellé. Egyikőjüket se akarnám bántani, sehogy, veszélybe sodorni, szennyezni az érzelmeimmel.
Az ölelést megengedem magamnak, ő is nekem. Próbálok bele csak barátságot vinni, ahogy megbeszéltük, ugyanakkor kicsit kapaszkodom és fogantyúként gondolok magamra, ő is kapaszkodjon bennem, ha rezeg a mikrobusz, talán mindkettőnk alatt.
Tiltólistára kerül nagyon belemélyülni, mert amikor már önkéntelenül szaglászom, hogy megjegyezzem, ha később véletlenül mégsem én lennék a mágusa, milyen illata volt.
Szerencsére megint olyat mond, hogy úgyis elengedném. Nem lehet szerte-széjjel röhögni egy ölelést.
A kép megvan, ahogy epilátort húz elő, bár a kérdő szemöldök vonogatás bejátszik röhögés után.
-Remélem nem valami önvédelmi helyzet volt. Bár figyelj, lehet epilálni valakit fájdalmasabb, mint sokkolni.
Nevetve megsimogatom a fejét, olyan aranyos, hogy mégis ő akar lenni a legerősebb zsebes. Én meg megengedem neki.
Utólag kap egy perszét, mielőtt még Wonkára koncentrálnék.  Sajnos elcseszem, mint mindent a zsebességgel kapcsolatban, mondhatni az epilátort kapom elő sokkoló helyett, mert ahová érkezünk, az Narnia.

Fájdalmas arccal nézem a hatalmas kastélyépületet, amit kudarcom felett érzett pillanatokig, mert aztán engem is lenyűgöz, hogy ez nem CGI
Valahogy meseillata van mindennek, intenzívek a színek, fodrosabb fellegek vándorolnak át egy lehetetlenkék égen.
Felpillantok rá, nyelek, aztán vissza sandítok Freddyre. Ahhoz képest egész biztonságos helyre hoztam, majd rábízom, hogy kétes, fehér asszonyoktól ne fogadjon el cukorkát.
Az unokákra félszegen elvigyorodok, hátul megtúrom a hajam, aztán hozzányögöm.
-Én is nagyobb szakértője vagyok Tolkiennek, mint Lewisnek, de ha pár kölyök túlélte, nekünk is menni fog. Hát, tuti vannak unikornisok. Szerintem simán, elrakod a zsebedbe, ha senki nem figyel. Megnézzük a kastélyt? Ha itt bírják az embereket, nem lesz gondunk.
Indulok el óvatosan a gigászi kábé tündérpalota irányába, Freddy felteszem követ és simán is megy a menetelés, amikoris elénk kopok egy patás, alul szőrös, felül félmeztelen…faun.
Döbbenten megtorpanok, főleg ahogy kipirult arccal ránk kiált.
-Aslanra, hát meghallgattattak imáink! Éva lánya és Ádám fia, Narniában!
Konkrétan körbeugrál bennünket, mint egy kecske, nagyon bizarr látvány, percekre meg is fagyok, hogy felfogjam az izgatottan rezegő apró farkát hátul.

faun




Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 06, 2024 7:00 pm

Niel & Freddy


Enyhíti a zavarom meg az agybajom Niel válasza. Hogyne. Barátok vagyunk. Szerinte is. Nem zagyváltam hülyeségeket.
Megkönnyebbülök, és kiengedek egy keserédes sóhajt a torkomon, győzködöm magam, hogy inkább édes az, mint keserű. Ahhoz képest honnan indítottunk reggel, a barátság hetedhétországra szóló happy end. Megnyertem a mai napot.
Niel közelebb hajol, érdeklődik jól vagyok-e. Elrakom az utolsó fölöslegessé vált pólót, és felé fordulok.
– Csak az eszem vesztettem el kicsit – vigyorgok rá. – De majd előkerül.
Leporolom magam és beváltom azt az ölelést.
El fog múlni. A kótyagosság, amit a közelében érzek, a heves szívdobogás, a vállalhatatlan késztetések. Évekig szerelmes voltam Kurtbe, mégis kibírtam mellette. Nem utáltuk meg egymást és nem rokkantam bele. Pedig ő nem húzta meg olyan szépen, egyértelműen a határt, mint Niel.
Anyu azt mondta, sokféleképpen lehet szeretni valakit. Szóval Nielt majd másképp szeretem. Még kitapasztalom pontosan hogyan. Azt már eldöntöttem, hogy az ölelkezésnek lesz benne hely. Muszáj helyet hagyni neki, mert Niel nagyon profin csinálja. Szorosan, egyszerre erősen és lágyan húz magához, és ha így öleli egy barátját elképzelni sem merem, hogy ölelné a barátnőjét.
Juj. Hoppá. Rossz irány.
Gondolj Mate-re, Freddy! Sosem lennél kíváncsi arra, ő mit csinál a csajával, igaz? Na ugye?!
– Hű, az király! Ne mondd el senki, de én ezt az egy zsebvilágomat sem tudom rendben tartani. Néha tökre félrenyúlok. Egyszer egy epilátort kaptam elő véletlenül a sokkoló helyett. Irtó ciki volt.
Bazsalygunk egymásra, mint a tejbetök. Megy nekünk ez a barátság dolog. Semmi fura nincs abban, hogy közben a derekába kapaszkodom.
Csodálkozva csücsörítek.
– Lehetek? Tényleg? Köszi. Sosem voltam semmiben a legerősebb.
A szuvenírre is engedélyt kapok. A matracon dobolok a talpammal, még mindig mezítláb, vagy már megint úgy, nálam sosem tudni. Felrittyentek magamra egy új, tiszta sportcipőt a dimenzióugráshoz – mégsem koszolhatom össze Niel ágyát –, és közben jólnevelten arrébb húzódom a fiútól. Vagyis csak húzódnék, mert kiderül, hogy egy dolgom lesz, és az pont a csimpaszkodás. Hát jó. Ha ez így működik, én szívesen kapaszkodom Nielbe.
Belé karolok, és én is becsukom a szemem.

Porba hull az állam, amikor legközelebb kikukucskálok a szemhéjam alól.
Egy másik világban vagyunk! Itt állok egy teljesen új univerzumban! Érzem a levegő illatán, a nap melegén, a szél hangján. Minden más és új. Friss, ropogós, üde és izgalmas!
Fel-le pipiskedem, rugózom. Helyből kilőnék felfedezni, ha Niel nem pisszeg.
A felét sem értem a magyarázkodásának. Vannak azok a kocka témák, amikre Mate sem készített fel. Narnia rémlik. A szekrényes mese. Ádám meg Éva fiai már összezavarnak. Viszont a beszélő egerekhez nem kell szakértelem, azoknak ismeretlenül is ádáz rajongója vagyok.
– Ugye viccelsz? – suttogom, hátha azért pisszegett, mert muszáj halkan lennünk. Elé pördülök és széttárt karokkal körbemutatok magunk körül. – Elhoztál Narniába! Az unokáim is ezt fogják hallgatni!
Beharapom az ajkam, és lepislogok a földre. Arrébb gurítok egy kavicsot a cipőm orrával.
– Be kell vallanom valamit… – kémlelek fel rá. – Annyira nem vagyok ügyes a nerd dolgokban, szóval ez a hely elég homály a fejemben. De! – Visszatoppanok mellé, és az ujjai közé csúsztatom az ujjaimat, hogy biztosan nem sodródjon el mellőlem. – Imádom! Mit csináljunk először? Milyen csodák élnek még itt a csevegő rágcsálók mellett? Van valami izgi, amit ellop… mármint hazavihetünk magunkkal? – Felnézek rá, közben tandemben lóbálom a karjainkat, mint régen a kirándulásokon.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 04, 2024 6:12 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Megbeszéljük, hogy megölelhetem, de nem történik semmi. Előremeredek, talán kicsit elnagyoltan tág szemekkel bizonyos, mosolygyanús kifejezésbe görbült ajakkal, mint aki már a rajtvonalon áll és mindjárt rohanni kezd.
De a pisztoly eldördül, részecskéim talán nekiindulnak, csak én maradok vigyorba merevedett pózban, miközben Freddy folytatja a pakolást.
Ez a gyors is elzakatolt, megint lekéstem.
Barátok. És erre már muszáj lesz reagálni mert nő számlámom a néma percek tartozása.
Megpróbálok felocsúdni, főleg ebből a barátokból, hiszen már megbeszéltük. Én voltam az, aki…abba a mederbe sodorta, egy olyan mély, biztonságos helyre, ahol talán nem bánthatom, semmilyen szinten.
Azért van egy perc, ahogy elhangzik ez a megegyezés, amikor orrom egy vonalba kerül a földdel, merőlegesen, ahogy ülök és valami szomorú szuggerálás ezerszer elismétli milyen jó ez így. Mennyire nem állok készen egy kapcsolatra, főleg jelenleg, pláne hogy ilyen zavar támadt az erőben, csak mert megjelent Freddy.
-Hogyne, azok.
Nyögöm rekedten, amikor eszembe jut, még mindig nem reagáltam semmit. Kénytelen vagyok felemelni a fejem és szembenézni a valósággal, hogy barátok vagyunk. Mivel egész sokáig matat valamit a földön, lehajolok én is, hogy egy szinten legyen a fejünk
-Jól vagy? Valami elveszett?
A földet pásztázom láthatatlan, tárgyiasított morzsadarabok után kutatva, egészen amíg vissza nem jön mellém az ágyra. Talán könnyebb lenne barátkoznunk, ha nem ölelgetném… Természetesen neki akkor jut eszébe, amikor már megbeszélem magammal. És igen, határozottan nagy hülyeség volt tőlem felvetni, pedig igazat mondott, barátok csinálnak ilyet.
Megoldja, nekem már csak a kört kell befejeznem és másik karommal magamhoz vonnom, nehogy kínos, vonakodó ölelés legyen belőle, csak azért, mert mondtam.
Túlbuzgó vagyok, mert egészen magamhoz húzom, ha hagyja, mert a legkisebb ódzkodásra elengedem és valamilyen kontextusba helyezem megint azt, hogy “barát” de ha…akkor a feje talán a vállamnál köt és igazi ölelést csinálhatok belőle. Néhány másodpercig, amíg elveszti minden jelentőségét az előbbi szó és inkább a könyvet húzom az ölembe, hogy zavartan feltúrjam bonyolult számítások után kutatva, mielőtt Freddysége túlságosan mélyre ásná magát tudatomba, azzal együtt, hogy lány, illatos és…
-Én is, ha rájöttem teljesen, tudom őket rendszerezni és elvileg nagyjából meghatározni milyen világok.
Túl optimista vagyok. Ha még nem engedett el ő sem és maradtunk legalább fél ölelésben, vigyora ismét megfertőz.
-Nyugodtan lehetsz a legerősebb zsebes, én majd a legerősebb ereklyés.
Vigyorgom vissza.
-Én is hoztam szuvenírt, úgyhogy persze, csak ússzuk meg adott esetben és bármit. Azt hiszem nincs, csak kapaszkodj belém.
Hunyom be a szemem, lapozom fel a könyvet és jelennek meg furcsa számítások koncentrálásom mentén a lapok között. Zsigerileg érzem, hogy jó lesz, mintha színes leporellóban böngésznék, Wonka, filmes világok. Valami Narniát emlegettem az előbb?

A következő pillanatban, amikor kinyitom, egy bazinagy, középkori várkastély előtt állunk és egyszer, régebben már láttam ezt filmen. Fenébe, hogy nem Minas Tirith-re gondoltam!
-Freddy
Pisszegem
-Azt hiszem elcsesztem, valamiért eszembe jutott Narnia és ez azt hiszem Cair Paravel lesz, vagyis a négy trónus kastélya, ahol Ádám fiai, meg Éva lányai, tudod, uralkodtak. Szóval sajnálom, ez így gáz lesz, beszélő egerek, meg mit tudom én…
Lapozgatni kezdem a könyvet, mert az orientáció helyes volt, csak mégis eltévesztettem az ajtót. Azt hiszem a gondolatok, pillanatnyi érzések túlságosan befolyásolják.

A KASTÉLY



Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Dec. 31, 2023 9:43 am

Niel & Freddy


Niel engedélyt kér megölelni. Először automatikusan bólogatok, miközben elindulok raktározni, aztán felfogom. Megtorpanok az asztal mellett, és hátrakapom a fejem. Ki fog esni a helyéről a szemem, úgy meresztem rá. Az arcom már sosem lesz normális hőmérsékletű vagy normális színű. Niel mellett esélyem sincs. Lángoló pipaccsá változtatott.
– Öhm, persze – válaszolom zavartan. A szemöldökeim összeakaszkodnak egymással. Fél kézzel tekergetem a reggeli mellé rakott szalvétát, mert muszáj valamit birizgálnom, amíg befogok párat a fejemben pattogó gondolatokból.
– Bármikor megölelhetsz. Kérdés nélkül – mondom végül Nielnek, és elkövetem azt az ordas hibát, hogy a szemébe nézek közben. A torkomban akad a szívem, aztán rögtön le is nyelem, olyan lendülettel pördülök vissza takarítani. Onnantól a gyomromban kalapál.
A szájcsócsálás meg az ajakbalzsam között muszáj habognom valamit. Túl nagy kint a csend, bennem meg túl nagy a feszkó.
– Mármint barátok vagyunk, nem? Szóval, ja, simán. A barátok gyakran ölelgetik egymást.
Jézus Maris, Freddy, szedd össze magad! Nem csókot kért. Ha így reagálsz, tuti félreérti! Vagyis pont, hogy nem érti félre, hanem átlát rajtad! Aki tényleg ártatlan, baráti ölelésekben gondolkozik, annak nem kell róluk hangosan győzködnie magát!
Megáll bennem az ütő.
Várjunk… Ugye ölelést mondtam? Szentséges ég, ugye ölelést mondtam, és nem csókot?!
Összeroskadok a zsebre tett asztal helyén. Lenyom guggolásba a saját cikiségem. Nem is bírok utána egy darabig lábra állni. Inkább négykézláb szedem össze a cókmókom maradékát.
A végére sikerül megnyugtatnom magam. Egy kupac szerencsétlenség vagyok, de ilyen bődületes félrebeszélésekig ritkán süllyedek. Különben meg, abból kiindulva, hogyan reagált a véletlen, félig-meddig vallomásomra, ha tényleg elszóltam volna magam, akkor Niel már kedvesen visszautasított volna. Még egyszer.
Áu. Az fájna – döbbenek rá, miközben pofátlanul megbámulom őt.
Azért visszamászok mellé az ágyra. Nincs bennem elég ész, tartás vagy akármicsoda, hogy kihagyjam ilyenek miatt az ölelést. Szóval elismétlem magamban a barátság varázsigét, felemelem a hozzám közelebbi karját és alákucorodom, a sajátommal pedig körbefonom a derekát. Minden erőmmel azon vagyok, hogy kizárjam a fiús illatát meg azt, milyen meleg és kemény a felsőteste a póló vékony, puha rétegén keresztül. Próbálok minél kevesebbet képzelni a mögé, hogy állítólag sok mindent bevállalna miattam az ember. Az igyekezettel persze rontok a helyzetemen. Mint a rózsaszín elefántos dolognál.
Nem merek megmoccanni. A végén kiderül, hogy bűnös gondolataim vannak. Már megint a nyelvemen köt ki az eper ízű ajakír, és még mindig rikít az ábrázatom. Fel tud robbanni valaki a saját pulzusától?
Összeszorítom a fogam. Azért sem engedem el Nielt. Lenyugszom, és barátok leszünk! Punktum!
– Oké, utazzunk! Az összes világot végig akarom járni veled! – Fészkelődök kicsit, hogy jobban rálássak a könyvre. Bár úgysem értem, mit látok. – Tényleg nem kell félteni. A második legerősebb zsebes vagyok, akit ismerek – kontrázok a hősbaj leküzdésére. Felvigyorgok rá, közben szorosabbra húzom körülötte a karom. Asszem eleget csimpaszkodtam. A dimenziókapuzás izgalma talán már eltereli a figyelmemet a rózsaszín elefántról. Vagyis nekiállok kibogozni magunkat egymásból.
– Mit kell csinálnom? Van valami szabály az utasoknak? Vagy bízzam rád magam? Ó, és ugye lophatok majd szuvenírt? – pillogok rá reménykedve.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 30, 2023 5:59 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Szerintem én még képzeletben is elrontanám a csajozást. Visszafojtott lélegzettel meredek rá, mindketten a szánk metéljük, csatlakozom a harapdáláshoz, mintha fertőző mellékhatás lenne.
Egészen amíg ki nem bukik ajkaim közül egy mosoly, mert ez olyasmi, amit én is mondanék, avagy olyasmi, amit jól esik hallani. Hazudnék, ha tagadnám, hogy vonz ez a lány. Olyan hirtelen és olyan erővel, ahogy csak úgy random berobbant az életembe és mindenki-még én is azt mondanám, hogy ez fura, legalább annyira különös, mint ahogy feltűnt azzal, hogy nem barátkozhat popsztárokkal. Valahol egészen gyűlölök az lenni…
Elhiszem neki, hogy nem kell félnie, bármekkora szörnyetegnek is tartanak mások, képtelen vagyok elhinni, hogy bántanám őt, vagy a többi barátom. Megint csak úgy rándul ajkam szegélye, mint az előbb és próbálok nem bőgni, ő már megtette helyettem. Mellette nem is lehet, folyton olyasmit mond, amitől felfelé rándul a száj.
Megfogja a vállam, én meg mozdulok, hogy megöleljem, de valami takonyról beszél, úgyhogy pont kitér előle.
Pedig sírt, ezért, vagy más miatt, de súlyos késztetésem van ölelgetni. Biztos az én nyomoromról dalolna ez a késztetés egy pszichológusnak…
-Persze, átveszem, amelyiket akarod.
Random felkapok egy Star warsosat, azt hiszem abszolút nem illik a pizsama nadrághoz.
-Nem, dehogy, ez nem baj. Akkor elpakolsz? Jó…én addig rájövök Wonkára. Utána esetleg lehet róla szó, hogy megöleljelek? Minden szart el fogok tüntetni vele, ígérem!
Legalábbis képzeletben úgy tűnik, hogy majd megoldja. Mint a Frozenben Olaf.
De ha pakolna, maradok, lapozgatom a könyvet, miközben ezer másféle dologra gondolok, olyan mint egy leporello, váltogat képet és hangulatot, de tekintetem előtt összefolyik minden.
Hirtelen visszatér, lehet megkapom az ölelést, bár inkább én adnám neki. Egymásnak?
-De Wonkázhatunk. Megpróbálom… ha akarod. És nem csak ezért akarnék veled lógni, mindenért, bármiért. Még akkor is, ha nem maradhatnék simán Niel a közeledben. Sok mindent bevállal miattad az ember.
Csóválom meg a fejem, egyrészt, hogy fogjam már be, másrészt, hogy kinyissak egy Wonka kaput. Bakker mekkora pofára esés lenne, ha Narniána nyílna.
-Szóval akarod? Rengeteg világ van…millió következő alkalomra.
Vonok vállat.
-És ha zsebes vagy, talán le tudom küzdeni azt a tipikus hősbajt, hogy mindenképpen biztonságban legyél. Na?
Ha benne van repülünk, méghozzá valamilyen filmes világba, érzem, lehet akár Wonka, de az Éhezők viadala szintén.

//dobhatunk rá, maradhat Narnia és nem muszáj menni XD Minden opció játszik, ahogy Freddy szeretné. Ezt dobtam a kockadobósban: Egy olyan domenzió, ahol bármelyik filmbéli világba be tudsz jutni, pl Gyűrűk ura, SW, Narnia, akármi//




Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Dec. 28, 2023 10:25 am

Niel & Freddy


Remeg a mosolyom, a sós könnyek az ajkamat marják. Azt hiszem, sebesre haraptam. Tényleg kelleni fog rá a balzsam.
– Aha, simán Niel – bólogatok. – A férfiúi önérzeted miatt sem kell aggódnod, tudod, azt majd én megvédem.
Nehéz eldönteni a bőgéstől ég-e a fejem, vagy a válaszától pirulok. Erősen próbálom nem elhinni neki. Nem azért, mert benne nem hiszek, csak magamnak nem merem megszavazni, hogy tényleg számíthatok egy popsztár mágusnak, akinek teljes háznyi barátja és több ezer rajongója van. Miért is számítanék? Főleg ilyen rövid idő után.
Azt hiszem, értem, mi történik. Túl gyorsan és túl sokat érzek. Nagy a lendület. Magával sodorta őt picit. Viszont odakint, a valódi világban nekem fog csak bármit jelenteni ez az egész, én leszek, akinek este elalvás előtt a vánkos alá kell rejtőznie a mai nap elől. Nielnek túl sok minden van a tányérján. Nem férek rá én is. Szóval egyetlen veszély leselkedik rám: egyedül maradok a túl heves, túl hirtelen érzéseimmel. Ebben legalább van tapasztalatom.
– Magamat sajnos nem tudom elcsomagolni, de bármilyen baj üt be, azt simán zsebre rakom! Ha a világgal van a baj, akkor a világot. – Biztatóan megszorítom a vállát. Közben kiszúrom rajta a foltot. Most már tuti a zavartól lángol a fejem.
– Totál összetaknyoztalak – sápítozom. – Várj! Adok váltópólót!
A karjába nyomok egy halom fölsőt. Nem válogatok, a zsebem random bamfolja elő őket, a kocka-kuckó a kiindulópontja. Star Wars, Star Trek, Harry Potter és szuperhős designok kandikálnak ki az anyagkupacból. Előkerül a pizsamanadrág felső része. Nem emlékeztem, hogy volt hozzá.
– Jaj, dehogy! Te ne haragudj! Az én hibám, hogy folyton kiborulok. Persze, jöjj rá Wonkára! Én addig elpakolok.
Perfekt alibi. Így nem látja, amint kínomban szétcsócsálom a számat, aztán rajtakapom magam, és vastagon bevonom epres ajakírral. Onnantól legalább jobb ízzel csócsálom.
Egyesével elteszek mindent az asztalról, majd magát az asztalt, a paravánt, végül a maradék limlomot, ami áthullott a zsebemből Nielébe. Utána marad időm elmélázni.
Figyelem, ahogy a kódex fölé görnyed, a szőke tincsek sötétkék árnyékot vetnek a homlokára, a piercing ezüstösen rezdül az ajkán. Most nem mosolyog, de vakon be tudnám rajzolni a gödröcskéit, annyit nézegettem őket.
Tuti ezerszer megbánom még ezt az egészet, elejétől a végéig – a béna félreértést, hogy bekönyörögtem magam a zsebébe, a saját vallomásomat meg azt, amit belőle facsartam ki, a bőgést, az ügyetlen ígéreteket. Csatlakoznak majd a kísértetekhez, amik ébren tartanak hajnali kettőkor.
De most itt ülünk egymással szemben pókemberes egyennadrágban, és Niel minden cikiségem ellenére elvinne magával más dimenziókba kalandozni. Amíg a zsebében vagyunk, hihetek kicsit a csodában, nem? Ő lehet simán Niel, én meg érezhetek túl sokat, túl hevesen. Odakint nem férek bele az életébe, de bent szabadon gubbaszthatok az ágyán.
Felhúzom magam elé a lábamat és átkulcsolom a karommal. Az államat a térdemre támasztom.
– Nem muszáj wonkáznunk. Elhalaszthatjuk. Legalább lesz okod megint velem lógni.
Átlátszó próbálkozás. Szándékosan az. Inkább ezt mondom ki, mert különben még beismerném neked, hogy pár óra alatt különlegesebbé váltál a dinóknál, és ha elveszítenéd minden varázserődet, akkor is mágikus maradnál a szememben. Azért ezt mégsem lehet. Hát botrányos. Tocsog a nyálban és vallomástól bűzlik. Én pedig ebben a minutumban ünnepélyesen megfogadom, hogy jó barátod leszek, és nem vallok többet szerelmet. Legalábbis igyekezni fogok.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 02, 2023 1:12 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel



Valahogy sokat jelent megfogni a kezét, de ennek jelentőségén sem hagyom magam gondolkodni, mert az idő mindig kicsit megtorpan a zsebvilágokban, mielőtt a óramutatók folytatnák útjukat a számlapon, vagy kattannának tovább a digitális percek.
Kár értem, hogy annyira szétestem és nem hónapokkal ezelőtt van, amikor még szinte egész ártatlan voltam, a traumákat is csak másokról olvastam.
Ez most a csendes, beletörődött sors, amiben úgy állok, mint egy rakás trágyalében és próbálom nem elbőgni magam, mert amikor Lili jelentében történt, sokáig gyűlöltem érte. Ő most egy másik lány és már erősebb vagyok. Minden rohadék porcikám elindulna felé és megtagadná kitalócióim, kicsit még bizonytalankodna, Lili miatt egyrészt, másrészt darálná magát a hirtelen vallomáson és ezer “tényleg?” jutna eszébe, de most eleve kizárom, hogy viszont szeressek, mert nem akarom bántani Freddyt bármilyen ostobán, tinidrámásan is hangzik ez, és azt hiszem már most bántom.
Amikor megfordulok, hogy elássam az egészet, mint egy kutya, jó mélyre már sír megint, miattam. Arcomra fagy az igyekezet.
Még szerencse, hogy ő jön ide, magától és ölel át, hogy megteszi a lépéseket, amire én képtelen vagyok és karjaimba zárhatom. Azt hiszem tetszik. De nem merem megválaszolni a miértet, csak ölelem, szorosan, simogatom a hátát és azért nem sírok, mert ő megteszi helyettem. Hát persze, hogy piszok szar hatással vagyok a lányokra. Ez van a popsztárokkal, mágusokkal, hősökkel, elbasszák. A lányok igazából a rosszfiúkat szeretik. Dominicot. Neki is lesz majd, valami füves, tetkós, vagy motoros. Kurva szar érzés létezni, hogy aztán mindent odaadj a halálnak. Mert valójában nem vagyok Jézus Krisztus, piszok szarul viselem, hogy kitűztem magam egy keresztre a variánsok bűnei miatt.
Szorosan összezárom a szemem és készülök is valamit mondani, amikor kibontakozik, de megelőz.
-Tényleg? Simán Niel? Annyira nem lehettem az, hogy hiányzik egy kicsit.
Vallom be, már a mosoly kicsit megreszket közben. Nem akarom elengedni.
- Nagyon is sokat jelent Már most is elég durván sokat számítasz, ami valahol abszurd, de mégis…így van. De ha veszélyessé válik velem, akkor becsomagolod magad a zsebvilágodba, ugye? Nem hagyod, hogy bántsalak, igaz? Csak megnehezítjük, de mégis…ez olyan sokat jelent, hogy nem akarom elengedni.
Rázom meg a fejem szomorúan, valahol mélyen ott karcol egy üvöltés, sírás, mint az övé, de elmosolyodom helyette, szomorú és gyenge, de mégis előbb jelenik meg.
-Freddy ne haragudj, mindig kiborulsz, pedig pár órája ismerlek. Inkább…rájövök a Wonka világra, jó?
Kotorom elő a könyvet és húzom magammal vissza az ágyra. Lehet, hogy tényleg belezúgtam Lilibe, de gáz lenne ugyanez Freddyvel is. Pedig nála lehet lenne esélyem. Még nehezebb… így még nehezebb.


Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Nov. 20, 2023 5:52 pm

Niel & Freddy



Megfogja a kezem, és egészen megnyugszom, hogy tényleg rendben leszünk, mert úgy működik, mint én: elég néha kimondani, ami bánt, kiborulni dolgokon, letépni a sebtapaszt, túlesni rajta gyorsan, aztán csillapodik magától. Összeszorítom a fogam. Elbírom a fájdalmát, tényleg. Most beleszakad a szívem, de utána helyrejön. Eddig mindig helyrejött.
Örülök, amiért belém kapaszkodik kicsit. Leszek neki mentőöv.
Aztán folytatja, és elbizonytalanodom. Talán túl nagyok a hullámok egy vacak mentőövhöz, talán nem is akar igazából a felszínen maradni velem, annyira húzza lefelé a bűntudat. Kemény gombóc akad a torkomban, összezsugorodik a gyomrom, és émelygek minden lassú szívdobbanástól.
Azt mondja, szét van esve, össze kellene rakni, én pedig borzasztó vagyok a bonyolult puzzle játékokban. Mit válaszoljak? Kérjem meg, hogy árulja el, hogyan szedjem össze a darabkáit? Vagy mit csináljak? Lopjak varázslatot, és tegyem zsebre a gonosz Nieleket?
Elengedi a kezem, és összeomlik az álomvár. Szűkül a szoba, közelednek a falak, Niel meg távolodik. Elszúrtam. Érzékelten tuskó vagyok, semmivel sem jobb Jan bácsinál. Nem értek az emberekhez. Egyedül rabolni, menekülni meg csalni tudok.
Bámulom Niel hátát. Addig meredek rá, amíg égni kezd a szemem.
Elképzelem, milyen lehet ennyire egyedül lenni valamivel, az összes létező univerzumban a legrosszabb énjeiddel találkozni. Félni magadtól és félteni mindenki mást. Megölni valakit, aki valahol te vagy, és utána hallgatni egy buta lánytól, hogy rendben leszel meg minden oké.
Visszafordul, még rá is bólintana a hülyeségemre.
Szakad a cérna, telik a pohár, törik a mécses.
Megerednek a könnyeim, alig látok ki mögülük. Igyekszem visszapislogni őket, de csak rosszabb lesz tőle. Feltápászkodom az asztaltól, félig vakon odatámolygok Nielhez.
Akkor nem leszek mentőöv. Fulladjunk meg együtt.
Szorosan átölelem. A homlokomat a nyaka és a válla közé döntöm. Kell egy perc, amíg sírássá csendesedik a bőgés, még egy, hogy pityergéssé enyhüljön, és megbírjak szólalni.
– Bocsánat, nem úgy értettem. Nem kell okénak lenned. Elhiszem, hogy szarba tenyereltél és szét vagy esve, meg hogy szörnyű az egész. Nem kell okénak lenned – ismétlem meg, mert képtelen vagyok másképp kifejezni. –  Néha én is telesírok egy-két pókemberes párnát – vallom be.
A markomba zárom a pólót a hátán.
Imádkozom, nehogy félreértse a zagyválásom. Szeretném ügyesen, jól átadni az üzenetet, de kifognak rajtam a szavak. Helyette erősebben húzom magamhoz, hátha abból valami csoda vagy mágia folytán megfejti, mire gondolok.
– Sajnálom – szipogom. – Sosincsenek jó válaszaim. – Mélyet sóhajtok. Eleresztem a fölsőjét, és kisimítom a ráncokat, amiket az anyagba gyűrtem. – Ér szomorúnak lenni. Nem kell nekem mosolyognod. Tényleg oké, ha nem vagy oké. Teljesen rendben, ha úgy érzed, nem leszel rendben. Csak néha engedj közel, és akkor hiába minden rossz, én azért elloplak magamnak valahova, ahol lehetsz simán Niel. Szomorúan, vidáman, gyengén, erősen, spilázatlanul, ahogy épp jól esik.
Kicsit elernyedek, lefejtem róla magam lassan, hadd szabaduljon tőlem meg az érzelgősségemtől. Mielőtt végleg elhátrálnék, azért felé emelem az arcom. Keresem a tekintetét. Szegezek rá egy eltökélt pillantást.
– Ez így most biztos nem mond sokat, sőt kábé semmit sem jelent, de elismétlem neked pár hónap vagy év múlva, amikor már többet számítok, jó? Addig viszont kénytelen leszel a közeledben tartani.
...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 4:20 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel




Az ambivalens szót keresném, ha találnék megfelelő jellemzőt a pillanatra, mert egyszerre édes itt ülni Freddyvel, mintha találtam volna egy emberlakú zsebvilágot, de mert nem bírok magammal elvakarok egy-két heget, amit örökre a feldolgozhatatlanok fiókjában kellett volna hagynom. Így hullámvasutazok mellette, egyik pillanatban boldog felhőben, hogy valakit megvédhetek, mintha jogom lenne hozzá, sőt azt mondja elég vagyok én, nem tudok rá mosoly nélkül nézni, még a piercingem sem babrálom, csak az arcát nézem, lelkesedéséből iszom egy keveset. Azt hiszem berúgok tőle.
-Így van, mi ketten legyőzzük, aki ártani akarna neked. De azért jó, hogy nem kell lerágnom a tíz körmöm, mert neked is van zsebed, ahová elbújhatsz.
Ha arra gondolok, hogy minden, akit most szeretek valami gonosz Niel kamionja alatt végzi. Gyorsan pislogok, hogy tisztuljanak a rémlátomások. Freddy meg csak álom lehet, a zsebvilágban semmi se igazán valóságos.

Amikor azt mondja nem magányos még kitart a mosoly és elhiszem, hogy Bayville rengeteg jó arca közül az övé lesz az egyik. Vagy a jelenleg utalhat egy kicsit a mostra, de túl merész lenne magamnak tulajdonítani mindent.
-Foghatsz.
Kacsintok rá, igazából elég alap lenne, mégis érzem, mert ostoba lennék, ha süket, vak és néma maradék az egész romantikus felhangjára. Freddy túl korán “esne belém” vagy nem? Ahogyan én Lilibe, amikor Dominic szerint az ő életét is tönkretettem. Megrezzenek, a lányok azt mondták dolgozzam fel, hogy élet tönkretevő vagyok, lehet azzal kompenzálom, hogy nyírom saját magam, lassan majd rutinnal és kegyetlenül, mint a hősök azokat a gonoszokat, akiknek nem gondolnak a családjára.
Iszok a narancslevéből, egészen normális adagot, már-már örülök neki, csak akkor meg nagyon takargatja magát és tovább vakarózik bennem a megérzés, hogy komolyan gondolta.
Szóval előömlik minden, egészen szárazon, mintha próbálnám távol tartani magam a ténytől, hogy ez én vagyok. Az egész szarom és kínom, amit már rég nem kezelnek Kopasz megnézium tablettái. A lehúzott redőnyök mögött kullogó árnyék, aki pont azért nem foghatja meg más kezét, mert szétesik tőle. Mégis…megfogom, ha engedi a kézsimogatásból az ujjak összekulcsolását, talán azért mert nem vagyok normális, sikít bennem ezeregy stop tábla. Még arra is azt mondja, hogy oké, hogy embert öltem. Magamat. De ez most mindegy.
Lehet, hogy tényleg csak viccelt, tetszem neki mert olyan a hajam, a gyilkosság még az is rendben van, oké, pedig nem az. Valahol azt akarom, hogy haragudjon rám, másrészt meg nem hiszem el, hogy ez nem a pillanat varázsa és ha majd felébred másképp fogja gondolni. Nekem meg nincs időm…
Ajkam egy egészen kósza pillanatban mosolyra dereng, mert mellette valahogy lehetetlen nem mosolyogni. Aztán szép csendben lerohad róla. Fáj visszautasítani Freddyt akármilyen elhamarkodottan gondolta is a kicsit belémzúgást. Semmi másra nem vágytam csak egy ilyen lányra. Meg egy olyanra is, mint Lili. Szóval nagy barom vagyok.
-Nem vagyok oké. Én nem vagyok az és az idő csak kifogás. Azért havazom el magam irracionálisan, hogy enni, aludni se legyen időm, mert nem merek megállni és szembenézni vele. És mert nekem csak pillanatok jutottak Freddy, túl nagy szarba tenyereltem.
Még csak nem is találtam ki, hogy vadászni fognak rám, vagy hogy jobbak lesznek nálam, a képletek is szomorú véget mutatnak, csak azért nem merek az egyenlet végére érni, mert látom a kimeneteleket, százalékokat és valahol mélyen még mindig nem akarok meghalni, még mindig barátnőt akarok. És még mindig meg akarom védeni azt a “barátnőt” “magamtól is” Amikor azt hittem az anyám lesz a legsavanyúbb cukorka a tortán és még az irántam érzett közönye is jelentéktelenné vált, vagy hogy bátyám utál, mert tönkretettem az életét és szerinte csak nyafogok.
-A róka mondta meg neki…amikor a rózsákat nézte. Azért akarta, hogy megszelídítse…
Kezdem magyarázni, de inkább összeráncolom a homlokom. Rendben leszünk? Azt akarom, hogy ő rendben legyen. Mindenki, akit ismerek és egy kis szimpátiát is éreznek irántam, én meg viszont, hiába próbálták meg elhitetni velem egész gyerekkoromban, hogy engem nem lehet szeretni.
-Freddy… ez tényleg nem oké, szét vagyok esve. Nem tudom hogy kellene magam összerakni és nem szeretnék belevonni senkit ebbe a játékba, mert azt hiszem nekem tényleg bármikor lehet game over és tényleg szörnyű…folyton erre gondolni. A saját halott testemre, vagy azokra, amiket egy látomásban láttam, amiket művelek másokkal.
Egy pillanatra elkapom a kezem tőle, talán mert nehezebben lélegzem és elő akar jönni valami extra szánalmas. Neki volt igaza, meg a pillanatnak, ami jó volt, halott testek nélkül, szétesett Niel nélkül, talán volt is sármom. Most már nem lesz és a Zsebvilágból szaladni sem tudok hová. Csak gyorsan elmutogatom, hogy pillanat, felpattanok az asztaltól az egyik fal felé és megróbálok kevesebbet pislogni. Lélegezni, nem bőgni. Nem csinálhatom megint. Gyorsan megtörlöm a szemem, nem oké, hogy megöltem, nem vagyok oké, mert megöltem és az sem oké, ha most kezdek el bőgni miatta. Nagy levegő, jó mély, megdörzsölöm a szemem, menni fog még egy drabig... Visszafordulok.
-Oké, igaz...oké.


Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 16, 2023 7:54 pm

Niel & Freddy



Bánom, hogy feszegettem a ghostolást. A nagy üres semmi, amit összehadováltam gyenge gyógyszer élet-pofonok meg bunkó testvérek ellen.  Niel különben azt mondja, nem tartozik másra ez a rapli, mégis kihúztam belőle. Mint valami titok-tolvaj. Jellemző.
Nem rugózom tovább a témán. Nem magyarázom meg neki, hogy a klaszságomat azt csak így képzeli, mert túl rendes, hogy meglássa bennem a rosszat, és hogy ha én helyre tudok hozni valamit, akkor neki, aki nálam ezerszer jobban bánik az emberekkel, alvajárás közben, félkézzel sikerülne ugyanez. Lópikulát sem érnek itt a szónoklatok. Főleg egy random lánytól, aki véletlenül kihúzott belőle egy darabka igazságot.
Emlékeztetem magam, hogy megint sietek. Túl sok vagyok, túl hamar. Lassítani kellene. Amíg még nagyon klassznak tart.

Amikor gyengéden megérinti a kezem és azt mondja, meg akar védeni, egy pillanatra törékeny porcelánbabának hiszem magam. Pedig inkább ólomkatona szoktam lenni. És igen, Niel talán bizonyos értelemben tényleg lehetne akárki, de mi van, ha mellette én is lennék valaki más? Akkor bárhogy rendben lennénk, nem?
Ez megint olyan, amit nem tudok neki rendesen elmagyarázni. Én is csak félig értem. Szóval visszabámulok rá, lesem, arrébb vonultak-e a viharfelhők az égkék szeméből.
– Másnak nem is kell megvédenie. Te bőven elég leszel, Niel. Ketten már bármivel elbírunk – vigyorgok rá. Nem mondom ki, de a szám sarkában ott ücsörög az utóirat: gondolj nyugodtan naiv fruskának, ritkán tévednek a zsigereim, és most azt kiabálják, igazam van.

Mivel még az önálló döntéseimet is hajlandó voltam átengedni neki, elfogadom, amikor azt állítja Kén Parkerről, hogy rendes. Akkor biztos tud tényleg az lenni. A borító néha hazudik. Mondjuk Jan bánál pont nem tette…
– Most nem vagyok az. Mármint magányos – nyugtatom meg. Úgy értem, mellette nem érzem magam annak, ő viszont értheti máshogy. Belefér.
Próbálom legyőzni a huncut mosolyt. Felajánlja magát ápolónak, és nekem kedvem támad lebetegedni. Ágynak esni picit, hogy gondomat viselje.
Komolyságot erőltetek magamra.
– Vigyázz, mert szavadon foglak!

Végtelenül hosszú és hihetetlenül rövid az a pár perc, amíg reménytelen csókok meg reménytelenebb szerelmek miatt viaskodom Niel vállának dőlve az ágyon. A reggelihez már csak a mellkasomat csiklandozó, félig kellemes, félig kínzó érzést viszem belőle magammal. Az arcom és a fülem felhevülését ráfoghatjuk a tök jogos izgatottságra: egy valódi varázsló keresi majd nekem a szüleimet! Mit számít ehhez képest, hogy randira akarom hívni, miközben a barátságunkra koccintok vele?
Nem iszik a kakaóból, szóval valahol a rajongók ábrándképeiről szóló teóriája meg a saját vallomásom között pakolok elé gyümölcsleveket és vizet. Mire a mondandóm meg az ép eszem végére érek, szeretném beléjük fojtani magam.
A kezem elég vacak pajzs, nem véd meg Niel válaszától. Azért ott tartom, ne lássa a fájdalmas grimaszom.
Rendben, van, ha kicsit belezúgunk ebbe a pillanatba.
Örülnöm kellene ennek a reakciónak. Kvázi kihúz vele a gödörből, amit magamnak tapostam.
A fene egyen meg… Azért csak csalódott vagyok. És talán egy hangyányit mérges.
Niel fél mondattal felzargat a színes, kedves álmomból, mielőtt igazán belemerültem volna. Valami szomorú dac karistol belülről. Hozzá akarom vágni, hogy nem a pillanatba zúgtam bele. Meg akarom kérdezni tőle, miért ennyire nehéz elfogadni, hogy különleges és én tényleg egy picit szerelmes vagyok? Mi olyan hihetetlen neki ebben, miközben varázsló, aki ennél ezerszer hihetetlenebb dolgokkal találkozik?
De túl kedves és túl őszinte, a szeme égboltján meg megint gyűlnek a fellegek. Úgyhogy megdörzsölöm az arcom, letörlök róla mindent, ami nem ide való: az ácsingózást, a sértettséget, a reménykedést.
Hiába van még mindig karnyújtásnyira, Niel távolodik és halványul. Muszáj koncentrálnom rá, figyelnem, mielőtt még eltűnik.
Elismétlem magamban a történetét. Követem a tempóját. Kivárom a szüneteit.
A Strange Őrnagymeseterek kihullanak a puzzle-ből, fogalmam sincs, hova rakjam őket. A lényeget viszont összeillesztem: hős lett belőle, pedig minden más énje a sötét oldalra állt.
Látod? Tudtam, hogy jó és különleges vagy.
Befogom a csőröm. Nem passzol ide az „én megmondtam”.
Akkor mi passzol? Halványlila dunsztrom sincs.
Egy újabb titkát lopom el, nehéznek kellene lennie, olyasminek, ami lehúzza a zsebemet. Úgy osztja meg velem, mintha varázslat lenne, ami mindjárt széthasítja a valóságot. Értem én a dolog súlyát. Mégsem érzem. Csak a kaparást a szívem környékén meg hogy facsarják az orrom a könnyek. Annak szólnak, milyen összetörten mered maga elé Niel, plusz annak, mennyire tehetetlen meg kicsi vagyok, ahhoz, hogy segítsek rajta. De lenyelem őket. A kis szúró fájdalmat, a sírást meg a bizonytalanságot is.
Átnyúlok a teríték fölött, egészen óvatosan a kézfejére simítom a tenyerem. Eltüntetek minden útban lévő vackot a saját térfelemről, és megtámasztom az államat a kinyújtott karomon. Beólálkodom a látóterébe, hogy fel se kelljen nézni.
– Oké – suttogom neki egyszerűen. Hagyok helyet a csendnek, hadd koppanjon benne a szó, közben a mutató- meg a középsőujjammal aprócska köröket rajzolok Niel kezén. – A te rokonságodban is van pár szararc, mint Jan bácsi, és gonosz Nieleket vadászol, szóval nem érsz rá randizni. Full érthető. Meg amúgy sem a te hibád. A többi Niel megpukkadhat, amiért keresztbe húzzák az én romantikus dolgaimat is, de neked megbocsátom. Úgysem tudnék rád haragudni. Azért, ha találsz egy gonosz Nielt, aki egy gonosz Freddyvel tör világuralomra, akkor mindenképp szólnod kell nekem, jó?
Némi rákészülés után leveszem róla a mancsom, és somolyogva hátradőlök a székben. Most már talán ide illik:
– Látod? Tudtam én, hogy különleges vagy. Még a Nielek között is. Sosem tévednek a megérzéseim. A kis herceg is megmondta, hogy a szívével lát igazán jól az ember. – Tűnődve összehúzom a szemem és felsandítok a plafonra. – Vagy az a róka volt? – Elengedem egy legyintéssel. – A lényeg, hogy mi ketten rendben leszünk.  Romantikus dolgok nélkül, a démonjaiddal együtt is rendben leszünk. A zsebemet teszem rá. – Határozottan bólintok, aztán közelebb tolom hozzá a gyümölcslevet meg az ásványvizet, hogy igyon végre valamit, ami nem félig koffein. – Ja, és igen, visszatérve a kérdésedhez, rendes kaja is van nálam, éttermekből meg ilyesmi. Bármikor jöhetsz hozzám. Reggelit, ebédet, vacsorát, éjféli nasit, bármit vállalok. Tényleg. Tökre rád érek – erősítem meg magam, eltökélt ábrázattal.
Később eltemetem és meggyászolom majd a romantikus dolgokat, amin áttrappolt egy sereg rossz variáns, de előtte hadd álmodozzak még egy kicsit rögtönzött, gyertyafényes vacsorákról, oké?


...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 15, 2023 1:58 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel




Döbbenten bámulom filmes vallomását, gesztusait közben, ahogy előadja és lelki szemeim előtt pereg a kép, mint egy moziban.
Ajkamon felbugyog valami röhögésféle, ez inkább izgalmassá, érdekessé teszi, vagy “hősként” egyszerűen hülyén állok a “rossz” fogalmához, de ki nem szarja le a közkincseket, egy-egy állam menőzik velük max.
-Amiből aztán gondolom nem te profitáltál.
Rázom meg fejem, hogy csúnyán kihasználták, hiszen semmi gucci nincs rajta, olyasmi ami drágakövekről dalolna. Freddy túl rendes, egyedülálló, már-már annyira, hogy veszélyesen közel kerülök bizonyos önvallomásokhoz.
Persze így az egésznek semmi értelme, renyhe célozgtás marad, ami legfeljebb piszkálja élénk fantáziáját, de kapaszkodót nem adok, így megcsúszik kétes életem barlangfalán, elkapni sem fogom tudni. Mégis olyan baromi nehéz beszélni róla, mintha homokkal lenne tele a szám, még neki is, aki tiszta lap, új és üde, de ezt a fénysugárt is féltem magamtól. Saját reakcióim ugyanúgy neccesek, mert hogyan lehetne erre reagálni, felfogni, megemészteni és bárki elé tárni laza mosollyal. Főleg, hogy Gateway és az ő segítő szándéka csak elmélyítette a bennem támadt pocsolyát.
Ez a mozulat kicsit megakaszt a létezésben, ahogy tarkóm egészen beleborzong érintésébe és megáll velem minden levegő, elmarad az egyik szívdobbanás.
Érzem, hogy teljesen kiszárad szám és csak fáziskéséssel csukom be egyáltalán.
-Nem, Kainenek igaza van. Nem szúrtam el. Illetve Romynál azt hiszem szereztem mínusz pontot a ghostolással, mert mindig szívesen emlegeti, de most sem döntenék másképp. Van olyan rapli, ami nem tartozik másra, elég rosszul érintett az élet első pofona, mert volt, vagyis van egy bátyám, aki közel állt hozzám, aztán kissé hülyén tálalta, hogy örülne, ha lekopnék az életéből.
De már nem számít, Dominic apró, szomorú mosoly lett egy nagyobb rossz térképén. Van…időm. Lesütöm szemem, megfogadom, hogy nem leszek őszinte, Bishop is megmondta, vadászni fognak rám, erősebbek, nem csak magam miatt vagyok időzített bomba, számukra is. Talán még a zenélést is abba kéne hagynom, ha elég erős lennék hozzá a banda elé állnék, de úgy gondolom mint muglikat nem fenyegeti veszély, csak szép lassan hátrálok, be kell bizonyítanom, hogy nélkülem is működőképesek.
-Ez inkább rád érvényes Freddy, te tudod helyrehozni a ghostolást, a többit meg nem kell, klassz vagy így, nagyon klassz lány.
Hülyébben ki se fejezhetném, de azért hozzá kell érnem, mert a klasszsága már kivert bizonyos mércéket. Ha hagyja, vagy ott van, végigsimítok kézfején. Igazából lapogatom, csak lassan.
-Azt hozok, bosszantó, de még nem szúrtam el, nem szándékozom elszúrni, csak néha a leghelyesebb döntés a legnehezebb. Azért helyetted nem döntenék soha, a tiédben megbízok, bár nagy dolog, hogy megengeded pedig lehetnék…akárki. Azért erre majd figyelj, óvatosan, nem mindenki akar majd úgy megvédeni, mint én.
Nézek kissé szemérmetlenül a szemébe. Azt hiszem túl hamar lesz lelkes.

Még Jan bácsinak is adott volna esélyt, pedig azt a pasast szívesen seggbe rugdosnám. Félmosollyal hallgatom frappáns megfogalmazását, kicsit fejet rázok, hogy bármi is az ő hibája lenne, főleg egy pszichopatával egy mérlegre téve.
-A te sarad erős, de abban igazad van, hogy egy valami vén fószer, aki pszichopata is, nehezen változik. Remélem most már, itt a házban főleg nem leszel magányos. Mindenki rendes, még Kén is.
Vigyorodom el egy pillanatra Kaine Freddy által rálopott becenevén.
-Hát pesze, végülis mindenki lehet beteg néha.
Hagyom rá, mert ha előfordult azért Kopasz mindig levitte a lázam és ha torkaszakadtából ordította le a fejem, tudtam, mi miatt teszi. Egy kicsit azért mosolygok a gondolattól, hogy ő ápolna, egy percet sem unatkoznék! Azt is hozzáteszem, jó ha tudja.
-Én is téged!

Bár számítanom kellene Freddy lelkes kitöréseire, mégis elemi erővel tarolnak le engem, és a karom, amit cibálhat, megengedem neki.
-Szerintem van rá esély, igen, segítek. De nem kell cserébe semmi rajtad kívül.  Úgy értve csak legyél…ilyen. Ezt kérem.
Nézek rá, a mosoly megint ottfelejtődik, kár lenne ha Freddy veszítene lendületes vidámságából, Freddységéből. A szülei ügyének utánakérdezek, szokásom a Zsurnalisztánál kopogtatni, nyomot biztosan ad. Szinte már várom a nagy egymásra találást, távolról nézve és nem érzem tehernek, vagy erőfeszítésnek, hogy utána kell járnom a dolgoknak.
Cserébe máris kapok közelséget, eltűnik róla az egyik papucs, tekintetemmel keresni kezdem, kihasználom az apró csendet, ami közénk áll, amíg asztalhoz ülünk.

Bár a kakaóhoz nem nyúlok, laktózérzékenység, a koccintást megejtem és kinézek egy palacsintát, amíg örülünk egymásnak, mintha mindketten biztonságban lennénk idebenn a kocka zsebben. Ez most jó, még a variáns ölés is hátul kepeszt, valahol a szülei felett érzett aggodalommal, mert biztos visszavárja őket, talán legszívesebben szaladna is. Wonka után majd teleportálok egyet. Egészen elfelejtem, hogy az idillbe képes vagyok belerondítani ilyen kósza kisebbrendűségi érzésekkel. De ez tényleg más, két külön Niel kép él, a színpadiért könnyű odalenni, a variánsölőért nem lehet. És ő? Megrezzenek.
-Az tényleg elég nyomorult volt tőlem, főleg hogy utána még…
Álljunk csak meg! Mi az hogy belezúgott? Egy kicsit? Első gondolatom, hogy ez csak valami csúnya vicc, szóval nézek rá, szerintem látja a palacsintát a számban, mielőtt becsukom.
Plátóian, vagyis idealizálva és mert magányos, én meg…
-Persze, jöhetsz koncertre és azt hiszem rendben van ha kicsit belezúgunk ebbe a pillanatba. Csak tudnod kell, hogy…
Megnézem a villám, lerakom, olyan, mintha megsavanyodna számban a palacsinta.
-Amióta meghoztam azt a döntést, valójában hogy anyám és a bátyám ellensége leszek Strange és a hősök oldalán, ellenük, nem igazán tudok másra gondolni. Mondtam, hogy nehéz…jónak lenni. Találtam egy levelet, amit a mágusok firkáltak egymás között, mert tudták és valahogyan az Őrnagymesterhez került, aki harcművészetre tanít. A multiverzumokról szólt, hogy minden más valóságban az anyámék mellé álltam, illetve konkrétan ő rontott el, választott maga mellé, úgyhogy mindenhol elég szar arc lettem. Ezért nem bíznak bennem. Mert itt a tesómra szállt rá és itt ő lett szar arc, csakhogy a másvilági Nielek elég erősek, kegyetlenek és
Kicsit megakadok, mert azokat a látomásokat nem bírom rendesen, szavakkal leírni, rám is jön a hányinger megint, ami ronda folytatása az álomreggeinek, egy zsebvilágban, ahol szabad dolgokba belezúgni. Még belém is…(még nekem is)
-Kainet például gonosz mágusok egy csoportja vezette ide, az egyik variánsom, akit…
Megrázom a fejem, meredten nézem az asztalt, próbálok mintákat keresni rajta.
-Tulajdonképpen az a feladatom, hogy elpusztítsam őket, vagyis saját magam gonosz verzióit. Ahogy Kaine mágusával tettem.
Milyen visszafogott megfogalmazás, nem mondom ki, de azért utalásnak nem rossz.
-Szóval ez elég kaotikus dolog, amit egyelőre nem tudok hová tenni, ezért bár mindig szerettem volna romantikus dolgokat, nem gondolhatok rájuk.
Fejezem be hülyén nézve a kezem. Lilivel ugyanúgy, ahogy Freddyvel sem. Mármint ez előbbi valószínűleg nem viszonozta volna, de főleg, senkit nem sodorhatok ekkora veszélybe és terhelhetek magammal. Ez a variáns dolog egyelőre velem jár, mint egy rossz árnyék, vagy bakancs, ami nyomja az ember lábát. És senki se tud újat venni belőle, nekem kell lerúgni. Plusz pont viszont, hogy tartom magam, nem folyik belőlem semmi, ülök, nézem a kezem, mintha valaki mással történne.













Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 12, 2023 2:36 pm

Niel & Freddy



Nem ás el engem a bűnlajstromom miatt. Még egy ítélkező grimasznyira sem!
Megkönnyebbülök, kiereszt a feszültség a tagjaimból. Először csak meglepett mosolyra futja, mert csokrot kell kötnöm a gondolatokból, amik virágport szórnak a fejemben. Azt keresem a szirmok között, vajon miért működünk mi ketten ilyen jól, és mitől működik annyira a pillanat. Talán vonzzák egymást a zsebeink. Talán Niel egyszerűen ennyire elfogadó és szerethető. Talán én is a rajongója lettem. És megeshet, hogy kicsit szerelmes vagyok.
Kukázom a gondolatcsokrot, és visszabillenek a valóságba.
– Szerencsére maszkban vett a biztonsági kamera, hátulról. Meg amúgy tizennégy voltam csak, és nem ettől az államtól loptunk. Egy brit kiállításról nyúltunk le valami drágakövet.
A ghostolás komolyságát lesütött szemmel, ajakcsócsálással érzem át. Sejtettem, hogy az a sztori legrosszabb része, azért hagytam meg csattanónak. Sajnos úgy tűnik, szegény Niel sem úszta meg a csattanását.
Hol a lelkiismeretfurdalást figyelem a tekintetében, hol a fintorok végére pontot biggyesztő ajakpiercinget. Közben valahogy a mellkasomnál kötnek ki az összekulcsolt kezeim. Akaratlan a mozdulat, de illik ide. Bárhány imát elmondanék, ha az segítene Nielnek.
Rejtélyes a sztori, amit mesél, megül rajta a balladai köd, vagy micsoda, meg a bánat. Minden agytekervényemet bevetem, igyekszem kikutatni alóluk a jelentést. A dolgot, amiről nem lehet beszélni.
Hiába ér a végére, még mindig vakon tapogatózom. Kellene egy reflektor, hogy megtaláljam a lényeget. Hogy tudjak neki válaszolni valami tényleg megnyugtatót, amitől nem rángatja úgy a vállát, mint aki teljesen lemondott magáról.
Lehet, hogy buta meg egyszerű vagyok ehhez, és tényleg nem fogom felfogni. Azért felnyújtózom megsimogatni a feje hátulját. A tarkóján felejtem kicsit az ujjaimat, úgy cirógatom. Mint anyu régen az enyémet.
– Nagyon szeretnék valami szépet meg okosat mondani – suttogom bénán. – De csak olyanok jutnak eszembe, hogy Kín Parker megpukkadhat, én rajta látok időzítőt. Meg hogy nem kellene bántanod magad azért, mert elszúrtál valamit. A kapcsolatok tök bonyolultak, könnyű ezt-azt elbaltázni, viszont az emberek meg szoktak bocsátani, és általában elég jók abban, hogy feldolgozzanak egy csomó mindent, ami elsőre feldolgozhatatlannak látszik. Különben meg hosszú az élet. Rengeteg időd van! – Kitárom a karomat, hogy megmutassam, mennyire sok. Valamiért fel is pipiskedem hozzá. – Tengernyi, nem is, óceánnyi lehetőséged lesz önálló döntéseket hozni. Én tökre támogatlak benne! Akár helyettem is dönthetsz dolgokról! Neked megengedem.

Teszünk egy kitérőt a menő sárkányok felé – megjegyzem magamnak, hogy azok a kedvencei –, aztán átevezünk a következő témára. Bár Niel gyengéd mosolya meg a még gyengédebb érintése majdnem leplezi a lehangoltságát, azért összeszorul a szívem és terjed bennem a tehetetlen bénultság. Mint amikor Mate-nek összetörte a szívét egy lány, és ettől eltört nála a mécses, én meg nem tudtam mivel felvidítani.
Megerőltetem magam, és kipréselek magamból valamit Niel kérdésére.
– Nem érzem magam sem átverve, sem csalódottnak. Jan bácsi szimplán Jan bácsi. – Ezúttal én vonok vállat. – Szerettem volna, hogy megváltozzon a kedvemért, mert épp baromi magányos meg elkenődött voltam, de ilyet senkitől nem lehet elvárni. Főleg nem egy pszichopatától. Így nézve az egész eset az én saram. – Belesűrítem egy vigyorba az összes nyugalmat meg békét, amit a felszínre bírok hozni magamból. Niel hadd lássa: tényleg okés velem minden, elbírnám a szomorúságát. Ha valaha arra jut, nem akarja egyedül nevelgetni magában a fájdalmat, bármikor szívesen játszom vele papás-mamást.
Jaj… Ez borzasztóan jött ki. Lehet én lázasodtam be, attól borult meg az agyam?
Inkább a vizes-rongyos burritóra meg a férfias kibírásra összpontosítok.
– Hagyd csak rám! Majd én ápollak, ha elkapsz valamit! És a beteg az beteg. A neme tök mindegy. Mindenkinek kijár, hogy néha gyenge legyen és gondoskodjanak róla.
Anyum főnővérként dolgozott és senki nem mert neki feleselni, apum meg igazi keménylegény, aztán náthásan mégis átmentek bébibe. Pont, ahogy kell. Azon, aki folyton, mindenki előtt játssza az erőst, nem lehet segíteni.

Felragyog körülöttem a világ Niel ajánlatára.
– Tényleg?! Meg tudná találni őket?! – kapaszkodom bele az alkarjába. Egy szuszra süvít ki belőlem a fogadkozás: – Örökre adósod lennék, ha segítenél, és bármit megteszek cserébe, bármit!
Valamihez kapcsolódik a könyv, ergo benne is van varázslat. Végre belátja, legalábbis szóban, és én egyelőre beérem ennyivel. Egyébként sem lenne erőm vitatkozni. Nekidől a vállamnak. Belebizsereg a bőröm. Megszámolhatnám a pulzusomat a torkomban. Glóriát haluzok a feje fölé a lámpafényből, mert megkeresné nekem a szüleimet, és úgy van itt mellettem, hogy nem emlékszem, milyen volt magányosnak lenni. Felrémlik a keze melege a kezemben, a gödröcskés mosolyok, a könnyed szavak, amikkel elsöpörte az aggodalmaimat.
Meg akarom csókolni.
És ettől megijedek. Annyira, hogy beindul a menekülési ösztön. Rögtön eltűnik a jobb lábamról a mamusz.
Nyughass, Freddy! Nem félreérteni! Nem belelátni dolgokat! Ne szúrd el ezt is!
Félig pap a srác, akármit is jelentsen, ha meg még nem ígérte el magát Istennek, tuti van más kiszemeltje, és biztos azért ilyen közvetlen, mert így bánna egy lánytestvérrel.
A hüvelyk- és a mutatóujjam közé csípem az ajkaimat, mielőtt megint kiesik közöttük valami világi ökörség. Vagy ennél is rosszabb…

A reggeli jó elterelés, kell közénk torlasznak az asztal. Kell a tószt a barátságunkra, hogy kőbe véssem: barátok vagyunk, nincs itt félreértés, nincsenek irracionális lány-érzések. Koccintunk rá kakaóval, így hivatalos.
Azt hiszem, elkerültem a katasztrófát. Aztán megint olyan lekezelő és hitetlen magával, hogy feladom az elveimet. Kimondom. Az eszem azt sikítja, ne tegyem, a lelkemnek viszont meggyőződése, hogy muszáj hallania, nekem meg muszáj kiadnom magamból. Utána szépen elfelejtjük. Kizökkentem az önutálatból és feloldom a saját feszültségem. Kiengedjük a macskát a zsákból, hadd fusson jó messze. Igen, rendben lesz ez így. Nem kell véresen komolyan venni mindent.
– És én? Én nem láttalak a színpadon. Jól álmodozom, de annyira nem, hogy a semmiből gyúrjak ábrándképeket. Az meg nem volt a legfelspilázottabb, ahogy a kanapén találtalak energia itallal meg chipsszel. Mégis beléd zúgtam. Egy kicsit – toldom hozzá, mert nem bírom el a saját őszinteségem súlyát. Kiiszom az összes kakaómat, addig legalább el tudok bújni a bögrém mögé.
Már a bal mamuszom is oda, és megkérdőjelezem a megérzéseimet. Mi van, ha tehernek érzi? Ha most belerondítottam?
– Öhm… platóian, vagy hogy mondják…? – Gyenge mentés, hangsúlyra inkább kérdés.
Előrekönyökölök és a tenyerem mögé rejtem az arcomat.
– Ha ezek után is áll a meghívás, szívesen megyek koncertre – kukucskálok ki az ujjaim között.
Remélem, a hülyeségem nem most nullázott le minden haladást és baráti érzést. Elengedem én Wonkát, a dinókat is, tarthatunk szünetet, meg minden. Csak, mondd, hogy utána rendben leszünk! Hogy nem ástam el magam előtted örökre!


...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Nov. 11, 2023 7:13 pm
I.találkozásNew York
Pockets and AlliancesFreddy, Niel




Freddy nagyon szürreális, nem kéne elhinnem, hogy itt vagyunk a zsebvilágomban és jutottam már a depresszióm olyan mélypontjára, hogy jófej lányokat vizionálok. Ezerrel agyalok rajta, hogy valószínűleg szegényes fantáziám van Őt kitalálni, amikor összeakadó ujjainktól kissé megrekedek.
Mint egy régi lemez, ami megbicsaklik a tűtől, visszafelé kezd forogni, azt mondja: nocsak.
Rohadt szánalmas lenne tőlem begerjedni egy ilyen kézfogástól, nem? Főleg, ha már tetszik valaki más. De ki ért engem mostanság? Pont most papoltam róla, hogy elviekben barátaim se kéne legyenek, mert ferde szemmel néz rám minden józan ember.
A sok csokira csak megrándul ajkam szegénye, szomorú mosolyba ragad, ahogy bámulom, miközben arról beszél mennyire rossz. A kleptománia valahogy nem tud meghatni, inkább érdekes, mintsem elítélendő, bár ha lenyúlná például a telefonom, benne a meztelen macskafüles manga képekkel, valószínűleg kiakadnék rá.
Nem, nem akarok haragudni.
-Az király, akkor te is híresség vagy. Mit loptatok el? Szerintem ami ennek a genya és gazdag állam  tulajdona az nem fáj neki, legalábbis ha közkincs, mert gondolom nem egy koldust fosztottál meg a télikabátjától. Saját keresztapa, menő. Vegas szintén, a csalás is, Vegas abszolút megérdemli. Legyőzhetetlen késztetést érzek nagyon odalenni érte. Ki nem hazudik az állásinterjúkon? Áh, a ghostolás, az komoly dolog viszont, én is elkövettem.
Húzom el ajkam és…annyira jól adta elő, hogy lesütött pilláim alatt valami megreped. Az elrohadt tojáshéj, nem tudom. Romy neve, ghostolása, egy vallomás, amivel tartozom neki és Lilinek, kirekesztés, amit majd kapok, kétely és még pár tőr egy kurvára mély lőttsebbe.
-Amikor a tesóm kiborított nem akartam őket belevonni, nagyon csúnyán ghostoltam mindenkit és… Romy tőlem tartana távol téged. Csak még nem mondtam el nekik mi történt azóta és hogy Kaine Parkernek volt oka az elején és talán azóta is időzített bombaként kezelni, mindenki mással együtt, aki tudja. De ez olyan dolog, amiről, azt hiszem nem is lehet beszélni Freddy. Egy hős…néha csak valami kifeszített drótkötélen egyensúlyozgat a szupergonosztól, egyedül azt felejti el mindenki, hogy önállóan akartam dönteni róla kinek az oldalán állok, mert minden mást eldöntöttek helyettem.
És a történet hosszú, nem happy end, minden, amit előre kiszámoltam tragédia. Értetlen tekintetek tömkelege egy túl mély depresszióban, ami olyan, mint a világ legrondább szörnye, nem merek ránézni. És kevés lenne sírni fölötte, csak vonogatom a vállam, mint valaki, akit mások rángatnak marionetten.
-Szóval…te akarnál menekülni és az a legrosszabb, hogy nem is tudok mit kezdeni a dologgal. Olyan, mintha nem lehetne felfogni.
Megrázom a fejem még ugyanazzal a beteges mosollyal.

-Nem hagynék magára egy pityergő lányt, de ne aggódj, a sárkányok a kedvenceim.
Ki ne imádná őket? Ha tehetném Charizard lennék, mint Pokemoon, de mióta Romy kiharcolta magának Pikachut és szembe kellett néznem vele, hogy semmi közöm a menő tűzokádókhoz, nem erőltetem. Egyszerűen csak player kettő kockaként még ezt is elengedem a fenébe, bár nem tudom valaki észrevette-e mennyire nem cirkuszolok már egyik zsebszörny titulusért sem.
Amíg az ölembe ejtett kezem nézem, szóba kerül megint  maffiózó bácsi. Renyhe csak a mosoly most, vállal nekidőlök az övének, ezt a béna biztatást…
Aztán mégis, félig átkarolom, amikor rájövök mennyire gáz vigasztaló lennék, ha még ennyire se telne, főleg, hogy egyelőre, a tények ismerete nélkül, még, örül nekem.
-Legalább volt egy jó közös bulitok. Csak pszichopatákban ne bízz annyira, állítólag nem nagyon éreznek. Ezért valamennyire irigyelhetőek.
Gondolkodom el, aztán gyorsan moderálom magam.
-Nagyon becsapottnak érzed magad miatta?
Jobb nálam, mert megint kezében találom az enyém, csak így spontán, mintha természetes lenne. Kissé elernyed az övében, mintha nyugalomért simulna oda, a stressz ellentétét keresem benne. Még egy mély sóhaj is jut, mint néma köszönöm.
És megint egy mosoly, még ha gyenge is, ahogy megnézi van-e lázam.
-Utána szokott kijönni és hosszú idő után, de ne aggódj, már jobban bírom. Remekül vagyok. A világ utazásban annyira kezdő, lehet nem is lesz bajom. Ha meg de, akkor segítesz beletekerni valami hideg, vizes rongyba majd, vagy egyszerűen férfi leszek és kibírom.
Rántok vállat, végülis eddig ment, még koncertek előtt is, gyógyszerek a mi világunkban is léteznek, elvileg a többiben is vannak, ha valami.

-Kurt? Akkor tulajdonképpen azóta nem találod a szüleid? Segítsek megkeresni? Van egy egészen hatékony tag a mágusok között, mindenkit megtalál. Hát persze…
Engedem el kezét egy pillanatra, hogy zavartan beletúrjak a hajamba. Az egyik hajszál választ el tőle, hogy ne kezdjem ecsetelni mennyire gáz volt a tizenöt éves Niel.
Mégis visszakacsintok, mert Harry Pottert beelőzni iszonyat nagy dolog.
-Valamire biztos csatlakozik, úgyhogy megpróbálom nem leszólni.
Bár vissza nem bököm, vállal kicsit nekidőlök, felvéve a hülyéskedés eme visszafogott fonalát.

Egészen lenyűgöz ezzel a kajaválasztékkal és a szemem azonnal falni kezdi, a tudatom is éhesen ácsingózik mindre. Még a seggem is egészen nyugodtan ül az ideidézett széken.
Egészen megbabonáz a hangulat, vagy Pókemberes bögre, Freddy vidámsága, ahogy velem szemben ül, mint az élet apró, eperhabos tortaszelete és koccintunk a nem tudom mivel, egy nagyon hamar, de irtó erősnek ígérkező barátságra. Még…még nem tudja.
Félrenyelem bármi is, szóval a lányok után köhögök egy sort.
-Én is azt hiszem csak álmodlak, de…szerintem tévedsz. Nincs bennem a világon semmi, a rajongók egyszerűen belezúgnak egy ábrándképbe, szerepbe, amit a színpadon látnak. Egy felspilázott, magabiztos, eufórikus állapotot és azt hiszik annyi az egész. Mint, amikor megnézel egy filmet és tetszik benne Timotchée Chalamet alakítása, mert ő éppen Paul, aki meg tudja lovagolni a Homokférget. De valójában nem tudja, csak egy vézna srác.
Azt hiszem erre gondol tojásevés közben, a rajongó lányokra és azt sem tudom mit egyek  a témához. Bár el kéne tüntetnem a lehangoló apátiát, ha ilyen bókot mond, különben is csak sima rajongókra célzott. Mind hamis. Villámmal felszúrok egy palacsintaszeletet.
-Eljöhetnél majd egy koncertre, állítólag feelinges. Bár néha félrecsúsznak a hangok, amikor ugrálunk. Figyelj…hogyhogy igazi étel is van a zsebedben?
Nagyon durva, de megkóstolom és valami isteni. Ennem kéne, sokat kéne ennem, elkezdeni tényleg. Vele lehet, hogy menne, ez a palacsinta, aztán még egy.












Isley








_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 10, 2023 8:52 pm

Niel & Freddy



Hamar beérik a megérzésem: a fejembe szállt a mosolya. Biztos bőkézzel osztogatja, elvégre tinibálvány, vagy mi a frász. Sebaj, elhitetem magammal, hogy ez csak nekem szól, mert tényleg prímán álmodozom, és mert jólesik elhinni. Nem emlékszem, mikor mosolyogtak rám utoljára így. Talán soha.
Szeretném azt a pacsit, szóval hajlandó vagyok bevenni, hogy hozzám hasonlóan pórul járt a szerelemben. Mintha nem egy szőke herceg lenne, tele rajongókkal. Igen, persze, játsszuk el, hogy nem lopkodsz úgy szíveket, mint én… minden mást.
A tenyeréhez csapom az enyémet. Futtában összekulcsolom az ujjainkat is. Megkérdem magamtól, minek, mire volt ez jó, de megint ugyanaz a válasz: csak, mert jólesik. És ez valahogy pont nem ejt zavarba.
– Sok csokit – bólintok az orvosságra. Kiszalad a fejemből, mire írta fel, olyan vígan elvagyok.
Ja, igen. Kurt. Meg az elvetemültségem.
Felsóhajtok.
Azt állítja, félig pap. Ez valahol szerencse. Az eszem tartja a frontot, de ha nem tudnám, hogy szerzetes növendék, akkor a szívem tényleg képes lenne kipécézni magának. Még időben szólt.
Rámeredek, és extra komolyan gyónok.
– Hidd el, hozzám képest százszázalékos jófiú vagy. Hivatalos papírt kaptam a kleptomániámról, de az csak hab a tortán. – Jobb tiszta vizet önteni a pohárba, azaz önként lejáratni magam. Inkább tőlem hallja, mint mástól. Haladok hát előre a listán, és számolom az ujjaimon a bűnöket.  – Részt vettem pár rablásban, az egyik a hírekbe is bekerült. Egy ideig a nagybátyámnak dolgoztam, aki ilyen keresztapa féle a szerb maffiában. Csaltam néhány fogadáson Vegasban. Legyőzhetetlen késztetést érzek elcsenni híres emlékműveket. Rendszeresen hazudok az állásinterjúkon. Még mindig a blippelés előtti személyimet használom. És ghostoltam pár barátomat a depis időszakomban. – Halkan toldom hozzá a befejezést: – Mondtam, hogy Romy okkal próbált távol tartani tőlem.
Összeszorított fogakkal, összepréselt ajkakkal várom, faképnél hagy-e. Nem hibáztatnám érte. Mégis folytatom a sustorgást.
– Mondanám, hogy még elmenekülhetsz, de már tudom, hol laksz meg azt is, hogy nézel ki, és ha most lerázol, sírva fakadok, te meg túl rendes vagy faképnél hagyni egy pityergő lányt. Szóval bocsánat. Bemásztál a toronyba értem, kimenteni, aztán kiderül, hogy végig én voltam a sárkány. – Lezárom a szófolyamot egy mély levegővétellel. A padlót fixírozom csücsörítve, olyan rajtakapott gyerek stílusban, ahogy anyuval csináltam régen. Ha ez sem veszi el az igazság élét, akkor semmi.

Gyakrabban fogok gyónni járni Niel atyához. Könnyebbnek érzem magam, mióta kiteregettem neki a szennyest. Oké, egy icipici részem azért szorong miatta. Bennem van az a kényelmetlen éberség, mint amikor hajszálnyival rövidebb a szoknyád a kelleténél, és ha nincs más, ami lekössön, azon aggódsz, véletlenül se villantsd ki a bugyidat. A többi részem viszont képes lenne elröppenni egy bárányfelhőn. És Niel meg a zsebe épp eléggé leköt ahhoz, hogy ne rágódjam holmi bugyi-villantgatáson. Mintha be lenne csiccsentve a lelkem.
– Tökéletes helyen vagy itt mellettem – erősítem meg. – A maffiózó bácsikám az egyik mumus amúgy. Akit említettem. Mondjuk az nagyrészt az én saram. Miért is akartam megbízni egy pszichopatában? – A plafont fürkészem, várom az égi feleletet. Persze megint nem érkezik. Majd megkérem egyszer Niel atyát, hogy szóljon értem pár szép szót a főnökének. Most nem terhelem ilyesmivel, elég cefetül fest.
Profilból nézegetem az orra vonalát, az apró, bánatos vonalkét a szája csücskében, az árnyékot, amit a pillái vetnek a szeme alatti karikára.
Félrerakom padlizsántök díszdobozát, és odabújok mellé. Kitapogatom a kezét, és megint összefonom az ujjainkat. Most kivételesen okkal teszem. Anyutól azt tanultam, ahol a dumálás meg a lelkizés csődöt mond, ott érintéssel jó vigasztalni. Bár Niel nem árulja el, mi bántja, a vigasztalás ráfér, annyi biztos.
– Nem haragszom – szorítom meg a kezét.
Nem szeretnék átesni a lovon, ezért hátrébb farolok a matracon, onnan küldök vissza egy szórakozott vigyort a sármos mosolyára.
– Megbetegít téged a zsebed? – hüledezem. Először a saját homlokomra tapasztom a mancsom, utána az övére. Egyelőre okésnak ítélem a hőmérsékletét, az enyémnél legalábbis nem forróbb a kobakja. – Szólj, ha rosszul vagy! – kötöm a lelkére, megkísérlem leutánozni hozzá anyu szigorú ábrázatát. Attól tartok, megint csücsörítés kerekedik belőle, egy leheletnyi szemöldökráncolással. – Annyira nem akarom lázasan a világutazást, hogy hagyjalak miatta belázasodni!
Az nem hat meg, engem milyen mellékhatások érhetnek. Kemény fából faragtak. Bármilyen vírust meg oxigénhiányt legyűrnék egy dinós kiruccanás kedvéért. A legújabb, legmágikusabb barátom egészségét kockáztatni érte? Az más tészta.

Hogyan trafál bele minden gyengepontomba, olyanokba is, amikről nem tudtam? Eddig eszembe sem jutott olvadozni attól, hogy valaki a teljes nevemen szólít. És lássanak csodát, megtörténik.
Remélem, nem izzad a mancsom. Az kínos lenne.  Ajjaj, kezdődik a gondolatspirál. Gyorsan lopom Niel szövegét, és emlékeztetem magam, hogy mint a jófiúság, ez is relatív. A nyirkos kézfogás viszonylag alul van a mércén.
– Amikor csatlakoztam az X-ekhez, a suli igazgatója azt ígérte, gondoskodik a szüleimről, de úgy tértem vissza a csettintésből, hogy sem róluk, sem Kurtről nem tudott semmit. Eléggé szét volt csúszva mindenki. Inkább leléptem, mástól kértem segítséget. Az sem alakult jobban. – Az utolsó mondatot csak motyogom, aztán fürgén elterelem a témát. – De örülök, hogy az öt év nem-létezésem közelebb hozott minket – somolygok rá. – Mondjuk én egy fiatalabb, alacsonyabb Niellel is ugyanilyen szívesen barátkoztam volna.
Megint megböködöm a bordájánál. Már nem visszakozom meg szégyenkezem.
Mivel leszavazza a távolságtartást – hip, hip! – meg engedélyt ad a csüngésre – hurrá! –, végleg elfelejtem zavartatni magam.
A nevem megint úgy pördül le teljes hosszában a nyelvéről, akár egy varázsige, és én megigézve könyökölök előre törökülésben. Bólintással jelzem Nielnek: rendben, akkor csüngök tovább.
– Ha nem lennének képességeid, nem lenne mire rácsatlakoznia a könyvnek. – Mindentudóan felszegem az állam. – És látod? Én legfeljebb egy halom széttépett papírrá tudnám a saját könyveimet átváltoztatni. Szóval ne hurrogd le a kedvenc mágusomat, jó? – kacsintok vissza rá.

Pizsamában ülünk reggelihez. Mintha ezer éve együtt élnénk, és bevett szokás lenne.
Magunk elé halmozok mindent, ami beugrik: omlett, bacon, pékáruk, palacsinta mályvasziruppal, tej, kávé, kakaó.
Hol a lebegő gyertyára vigyorgok bamba ámulattal, hol Nielre, és őszintén nem tudom elképzelni, hogyan lehet bármi szuperebb annál a kellemes, megnyugtató bizsergésnél, ami épp átjár.
Koccintásra emelem a pókemberes bögrémet, aminek a párját elé készítettem.
– Egy csodálatos barátság kezdetére!
Mialatt békésen kortyolgatok és falatozgatok, kirajzolódik bennem egy elmélet. Közelebb hajolok Nielhez az asztal fölött.
– Tudod, mi jutott eszembe? Lehet, van valami hókuszpókusz benned – osztom meg vele. – Mármint a Harry Potterségen kívül. Valami spéci képesség, amivel bevonzod az embereket, és amire a lányok különösen érzékenyek. – Felkémlelek az ereklyére, megkocogtatom párszor az alsó ajkam a villával. – Vagy az is lehet, hogy valójában mégsem ébredtem fel, és csak álmodlak. – Betömök a számba egy fél tükörtojást, és jól megrágom a teóriával együtt.


...

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.