Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» Wings Of War
by Elsa Bloodstone Tegnap 8:38 pm-kor

» Creepy shits
by Kevin Ford Tegnap 6:18 pm-kor

» It’s okay to be not okay
by Kevin Ford Tegnap 6:12 pm-kor

» Recipe for Disaster
by Winifred Wilson Tegnap 3:38 pm-kor

» The evilest variant
by Lucas Bishop Tegnap 3:05 pm-kor

» Have you eaten enough?!
by Sooraya Qadir Hétf. Május 06, 2024 10:13 pm

» Not scared of giants
by Lucas Bishop Hétf. Május 06, 2024 9:53 pm

» LazyTown Goes Digital
by Laserian Harries Hétf. Május 06, 2024 5:40 pm

» Metallic taste
by Danny Ketch Vas. Május 05, 2024 7:55 pm


The money heist

Kedd Ápr. 30, 2024 6:42 pm
Legion & Volstagg


Öröm olyannal szólni, ki érté, amiről beszélek. Hőstetteimet, a családi kört, melyben ezekről zengedezhetek és a barátságból születő neveket.
- Rendben hát, becéd marad Midgardra Pottyant Bob herceg.
Míg nem jut eszembe még elmésebb.
- Ó, nem ostoba e nép! Éveknek miriádja óta járék közibük és lakozék körükben. Kedvelének, csodálának, noha olykor elkél némi magyarázat, Volstagg, a Lenyűgözően Tökéletes viszont mindig tudja, miként kelletik szólni, hogy sem fül, sem szellem ne álljon értetlenül tetteinek előtte! A rikkancsok a mi főcímünkkel kiabálják ki a napi hírlapot, meglásd, barátom!
Azért szorítom könyékhajlatomba a nyakát, hogy jobban át tudja érezni a közösen elért dicsőséget!
A herceg hirtelen egész más hangon nyilatkozék, kedvemre valóbban. Habár eddig is mulatságos és vidám vala, végre meglelé felszabadult és önfeledt lelkesedését is. Osztom ezt és diadalittas kacajt hallatok.
- Ismét bebizonyosodék, hogy bölcsességem és élettapasztalatom szülte megérzéseimben nem csalatkozhat senki fia és bizony nagy örömömre szolgál, hogy emián eddigi féligmosolyodat felváltá a harcos atyafiak győzelemtől megrészegült víg kedélye. Legyakánk e latrokat, mint feketerigó a földben fejlő pajort! - kiáltom ki a csata és a háború megnyerését, holott még a felénél tartunk. No de ha a fele ilyen sikeres, a másik fele csak ennél sikeresebb leend!
Míg újabb ütközetbe indulok, a fiúcska Ka-me-ra nevű strázsákat emleget. Mily különös elnevezés ez a trolloktól! Minthogyha tanulnának újmidgardiul. Harci hevem ezúttal elragada és úgy megperdülök, hogy bizony a hideg kövezetet fejelém meg és asgardi kobakom erősségének hála üstökömmel mélyedést ütök belé.
- Fényes győzelmi lobogót tűzhetünk ki e mai napon, keblemre hát, harcostársam! - szólék az engem felsegítőnek és hosszú karjaimmal átölelem, akár gyermekeim egymást, midőn baseballmeccset nézve közös a gólörömük.
- Ott lapul a sárkány is, nemde, hercegem? Már csak azt a teremtményt kell egy nyaktekeréssel leteríteni, akár annakidején a Midgardot fenyegető világkígyót. Készítsd hát csodakardodat, a Sosem Tévesztőt!
Mit oly gyorsan forgata, hogy nem is látám a küzdelemnek közepette.
Meglelvén az utolsó hadszínteret, légyen az illúzió vagy valójában ily modern színezetű páncélterem ajtaja, mi kirí az ódon kastélyból, kezdem hát ostromolni. Öklömmel ütöm, vállammal nyomom és a fém hajlik, reped, hasad. Hátrálok, hogy a herceg léphessen be elsőként oda, hol kardhegyére tűzheti a sárkányt.

   
A man with a plan

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Ápr. 27, 2024 5:46 pm
Volstagg & David
The big money heist

Elképzelem, ahogy egy rakás veres borjú szájtátva hallgatja, ahogy Volstagg azzal parolázik mennyi biztonsági őrt baszott agyon. Ajkam széle megrándul, de higgyje csak ezt harci kedvnek, vagy tököm tudja.
-Hát persze
Konstaláloma jelzőit, gondolom a barom nem szerepel köztük, a gyerekgyárost kihagyák, az alkesz inkább olyan jelentést kapott mennyire jól bírja az italt, meg bezzeg-bezzeg.
-Áh köszönöm, igazán nem muszáj. A Pottyant Bobnál nem kell…érdekesebb. Persze ez remek. A sok kis rőt hajú.
Fűzöm hozzá köhintve, diszkréten utalva rá, szakadjon le rólam, de van egy olyan érzésem, nem fogom megúszni. Hümmentek, mert jó a memóriám, a zsenialitásnak ára van, de nem teszem hozzá. Cserébe jól megfontolhatná mivel terheli az elmém. Azt amelyik olyan szorgosan gyártja az illúziókat és annyi minden vár még rá, ha ki akarok rabolni egy bankot. Az emberek például mindig begőzölnek a túszoktól, hogy máshogy lehetne normális módon elmenekülni? Éppen ezen  gondolkodom, amikor elkapja a nyakam, felszisszentek és valamennyire ijedt hangon kiáltok is, mialatt ő baszki az újságok címlapjáról beszél. Hogyne, persze, csak az kellene.
-De az emberek nem értenék Volstagg a barátságosan erőszakos! Téged is bolondnak néznek, engem is, nem vetted még észre? A Midgardi emberek nem látnak rendesen…
Kezdem, hátha, aztán csak győzzek ennyi mindent megúszni.  Felszabadultságot érzek, amikor egy percre elválok tőle, előremegyek és várom, hogy domborítson valamit, ha csak nem tömi tele magát gesztenyékkel és fekszik le a bank lépcsőire aludni.
Szerencsére bejön, már csak valami hatásos fegyver kéne a kezébe, bár a hulláját, ha lelövik nem nekem kell majd elvinnem.
Hála a csökött agyának még azt hiszi illúzió az a pár pánikba esett, meglóduló civil is, aki egy őrült hajhászása elől menekül, és én is hallom hogyan követeli az illúziómágust, aki természetesen nem mutatkozik. Muszáj valamennyire Jacknek átadnom a terepet, jól jönne a telekinézis, óvatosan hátra lépek és a porondra engedem. Pár perc elég lesz.

-Húúú, de bírlak, apám! Elhiszem, hogy puszta kézzel szétszeded ezeket. Megvan az összes őrszem? Ka-me-ra, valakik így hívják. Aha, kész.
Szánom ez utolsó mondatot Davidnek és elbámulok arra, amerre a “trollok” testükkel is omlasztották be a ki és bejáratot, szerintem David pont így akarta. Egy percre eltátott szájjal nézem mit csinál a vörös hős, még épp idejében ugrok el az útjából, mert repül felém. Fürge vagyok, sokkal fürgébb Davidnél. Vidáman nyújtok felé kezet, nyugodtan kapaszkodjon bele, ÉN felhúzom.
-Remélem nem ütötted meg magad Volstagg a Termetes. Megölelhetlek?
Davidnek ez már sok, szeretne visszajönni, úgyhogy másodperceim maradnak.
-Utána be kellene horpasztanod egy nagy fémes, vasból lévő ajtót. Ott tartják a trollok a kincsem. A többit már én elintézem.
Vagyis David, mindjárt visszajön.









_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 69
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Ápr. 24, 2024 9:03 pm
Legion & Volstagg

Mily örvendetes lehetőség, hogy vívhatok először vállvetve e harcossal, ki mágikus erejű pengét forgat és később összemérhetjük erőinket! Röpke pillanat alatt megnyerendő leszek e csatát, hogy a kastély visszaszálljon jogos tulajdonosa birtokába és utána arany, étek és egy víg küzdelem vár reám. Hej-hej! Vigyorgok is, mint a tejbe áztatott sütőtök.
- Az nem kifejezés! Családomhoz visszatérni mindig a legnagyobb öröm és vándorútjaim, küldetéseim megkoronázása. Látod, e mai dicső tettemet is elújságolandó lészek nekik!
Győztes lészek, ez sosem vala kérdés.
- Megszámlálhatatlan állandó jelzőm vala, mint a legendás hősök legtöbbjének. A csata után néked is ajándékozok még egyet. Gyermekeim is átvevék e szokásomat és családunkban nagy hagyomány, hogy kit kedvelünk, azt különféle módokon szólítjuk.
Hisz egyet már kapott, mivel idepottyana vala Midgardra. Csontjai zenélének ujjaim játéka alatt. Tán ebből alkotok majdan új nevet neki.
- Emlékezőtehetséged figyelemreméltó, hogy ily pontosan idézéd vala iménti szavaim - szólok elismerően, hisz nem mindenki képes erre.
Letaglózottságában összekeveri eposzi jelzőimet, de az új szülemény is tetszetős és tán fogom is még használni. Hirtelen mozdulattal karomba kapom Midgardra Pottyant Bob herceg nyakát és a bank épülete felé mutatva révülő szemekkel szólok:
- Képzeld csak magad elé az újságok címlapjait: Asgard Termetes Oroszlánja bevevé a trollok tanyáját. És segítője vala az idegen bolygóról érkező Midgardra Pottyant Bob herceg. A legnagyobb példányszámban elkelő lap lészen, miben ez megjelenik.
Szemeim még csillognak, mikor elengedem a fiúcskát és vonulunk az építmény felé.
- Persze, a sárkány, hogyan is feledhetném? De arra gondolék, hogy a trollok legnagyobbika e strázsáló bumburnyák vala.
A harcokra készülni kell, ezért is fordulok a sült gesztenyéshez. Munícióra mindig szükség van. Hogy fegyveremet ottfelejtém és anélkül indulok csatába, az némi fennakadást okoz, de sok évezered tapasztalata áll mögöttem és nem először valék rákényszerülve, hogy puszta kezemmel és észbeli képességeimmel kerekedjek felül ellenfeleimen.
A herceg csak rázza fejét. Bizonyára nem képes elhinni, hogy ezek az elvetemültek még ily fenyegetésre sem állnak kötélnek és nem tágítanak az elbirtokolt kastélyból. Én nem lepődöm meg, hisz ismerem a trollok elbizakodottságát. Mindig az jár fejükben, hogy ők nyerik a csatát és sosem ők nyerik, hanem mindig én. És társaim. Az ellenállót le is döntöm lábáról. Elég erőt vivék a csapásba ahhoz, hogy már ne álljon lábra egy ideig. Szívós népség, pár hét alatt majd begyógyul térde kalácsa.
A trollok mágusa próbálhatja elterelni figyelmem illúziója felvadításával. Mintha rémülten iszkoló embereket látnék, de nem hagyom magam általejteni és megtéveszteni.
- Ne varázsold ide emberek látszatát, mágiát forgató, hanem szedd össze bátorságod, bújj elő és állj elibém! - kiáltok akkorát, hogy a kastély bármely részében hallható legyen.
Mekkora is lehet e hely? Legalább mint Amora vára.
- A trollok bedönték a kaput és az utca felőli várfalat. Látád, hercegem? - kérdem a bajvívók bajvívójától, ki mintha nemigen kardozna.
Ő is figyelmeztet engem, ebből is látni, mily remek csapatot alkot hirtelen összeállt párosunk.
- Asgard Oroszlánja lelki szemeivel átlát az érzéket becsapó varázsszínházon. Oly harcos valék, hogy puszta kézzel is kiállhatok egy egész sereg ellen. Még a sárkányt is földhöz vágandó leszek, csak figyeld meg! - jelentem ki, mintha pont így tervezém volna vala.
Csak suhintok egyet gyomortájékra és a fegyverét rántó őrnek látszó troll összegörnyedve repül, felborítva egy igen szép kaspóban terebélyesedő rododendront, mi a terem éke volna, ha való lenne és nem csak képzelet. Kik még elém állának, azokat hányom egymás hegyére és hátára. Egyiket rüsztjénél fogva ragadom meg és kalapácsvetőt játszva körbeforgok vele. Felborítok még kettőt, ezt pedig elröpítem. Jómagam kissé kilendülék egyensúlyomból és pont a fiúcska felé borulok. E lendülettel én már nem tudok megállni, ezért reménykedem benne, hogy elugrik vagy megáll a lábán és elkap, hogy ne homlokommal csókoljam meg a kastély padlózatát.
- Hohóóóóó! - kiáltok röptömben.
   
A man with a plan

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Ápr. 18, 2024 5:30 pm
Volstagg & David
The big money heist

Azt is ki kell találnom hogyan szabadulok meg ettől a behemódtól, ahogy kardvívásra hív, egyszerre több izmom dolgozik azon, hogy erőltetett mosollyal vegyem ezt…megtiszteltetésnek.
-Egyszer biztosan sort kerítünk rá. Ha visszaszereztem a birtokom elég sok dolgom lesz Volstagg a Termetes, de majd úgy intézem, hogy legyen rád időm.
Sohanapján kiskedden pont jó lesz. Képzelem mennyit főzhet rá odahaza az “asszonya” és olyan pottyantós lehet, amilyennek engem hív, 14 gyerek, te jó ég és csupa Volstagg származék. Olyan lehet ott, mint valami kór. Gyorsan eltüntetem arcomról a fintort, eleve a baba mint olyan kiborít. Hangos, ronda, váladékozó alien, aki elszívja a nőkből a szexualitást és a kalciumot.
-Nos…gratulálok Volstagg, szép családod lehet, gondolom várod már, hogy hazamenj hozzájuk.
Ebben mondjuk nem tudok segíteni, ha visszaküldhetném, mondjuk megvolna rá a képességem, túl nagy szívességet tennék ennek a világnak. Nem vállalok ilyesmit…
-Az előbb, még termetes voltál, de nekem mindegy, legyél oroszlán és áldom a szerencsémet, bizony.
Vigyorgok rá, ha elintézi nekem az őröket és sikerül kicsempésznem a pénzt egy kis fejfájás még belefér a termetes oroszlán hencegéseitől. Meg ha túlélem ezt gernicsérv nélkül… Kicsit ropognak még az ízületeim tőle…
Már majdnem odaérünk a bankhoz, amikor elkapom az alábbi szófordulatot. Megtorpanok és kissé kiakadt fejjel ismétlem, annyira döbbenetes:
-Éles nyelved úgy hajintja a móka bonbonjait
Már nem is figyelek rá hogyan úgy, mert ez: móka bonbonjai kisüt pár biztosítékot a fejemben, serceg minden személyiségemé.
-Azta… a te bobnobjaid aztán ütnek Volstagg a Termetes oroszlán.
Nézzük ahogy magasodik a bank épülete előttünk, kijelenti, amit. Ha netalántán rá fog jönni mit művelek vele, lesz egy rohadt egyedi ellenfelem, az biztos. De egyelőre tűnődve nézem az épület acélszerkezetét. Elő kell majd hívnom valakit, hogy segítsen… Kicsit megterhel ugyan a CGI, de még bírom és ha sikerrel akarom véghezvinni, bírnom is kell, nagyot lélegezve szedem magam össze, ahogy Volstagg a bank előtt álló őrt fixírozza.
-Ki tudja Termetes, hátha előhívják azt a sárkányt is.
Jegyzem meg, aztán remélem hallgatni fog rám és kényelmesen megvárhatom, amíg beront, boldondot csinál az alkalmazottakból, túszokat ejtünk, a kijutást pedig intézem, amikor szemem sarkából látom, hogy a sült gesztenyés felé iramodik. Ilyen nincs…
Mindenesetre már nem fordulok hátra, besétálok és sóhajtva leülök a váróban. Megfordul fejemben, hogy a porontycsináló szarban hagyott, de aztán robajt hallok. Gyorsan lehasalok a földre és több ügyfél is követi példám, amikor beront a fegyvere nélkül. MI AZ ISTEN, AZT MEG HOL A FRANCBAN HAGYTA? Hatalmas cirkusszal, ráadásul rám mutogat, aki rémülten rázza a fejét.
Igaz, a rivaldafényt szerencsére máris lopja, ahogy egy automatát hajít az egyik biztonsági lábának, aki azonnal oldalra bicsaklik és még én is látom a nyílt törés deformálódását, az egész lábszárának annyi.
Oké, oké, Jack kell. Gyorsan fedezékbe vonulok, két ujjam halántékomhoz rántom és megpróbálok vele beszélni. Nehéz lesz teljes kontroll alatt tartani, de megpróbálom. Közben felbolydul az egész bank, az emberek sikoltoznak belül, az illúzióm is megszűnik, ahogy Jack átveszi az irányítást, hiszen ő telekinetikus.
-Óóóó, máris!
Suttogja, amikor kiadom a parancsot, miszerint omlassza be a bejáratot, ha már automata, akkor az nekirepül és az egész kóceráj bejárata beomlik, se ki, se be ne lehessen jönni, különben is kint egy oszlop már összedőlt, gondolom követi a többi.
Remek… Mivel mutogatott rám, a biztonsági felvételeket is meg kell szereznem és törölnöm…mindent. Az emberek elméjét is, a túlélőkét. Minél kevesebb kell.
-Megint előcsalták az illúzót Volstagg, de minket nem csapnak be, ugye? Hol hagytad a fegyvered? Mi lesz így?
Indul meg felénk két maradék biztonsági, én egy asztalt hajítok neki, Volstaggie meg majd intézi a saját ellenfelét.
-Egész jók vagyunk mi? Nyírjunk ki minél többet!
Jack elszabadul kissé, de hagyom érvényesülni a káoszban. Egyelőre az automatával sújtott őr fájdalmasan siratja lábát, az asztalos még mozog és már hívják a rendőrséget. A rejtett kamerákra figyelek, rohanni kezdek és random nekivagdosok dolgokat, így mondja David.
-Kiiktatom az őrszemeiket.
Kiabálom nagyon élénken a vörös fickónak, aki nekem baromi szimpatikus. Na ezaz! David kicsit kopik belőlem, ha így van a következő körben lopok egy maci ölelést az északi istentől, én baromira csípem a vörösöket!









_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 69
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Ápr. 09, 2024 9:06 pm
Legion & Volstagg

Bölcs előrelátással mondám el Midgardra Pottyant Bob barátomnak, hogyan néznek ki a trollok, mert így bizonyosan fel fogja őket ismerni! A sárkányt meg nehéz is lenne eltéveszteni, ezért arról nem ejtek szót. Rég birkózék már igazi asgardi sárkánnyal, ezért izgulok. Legjobb lenne valahogy rávenni a trollokat, hogy csendesítsék le vagy küldjék el.
- Á, kardforgató valál! Nosza, miután visszaszerzem neked tisztes jussodat és családi vagyonod, vívjunk majd egy pengeváltást!
E világra bárdot hozék, de a kardnak is éppoly mestere vagyok és csak lelünk majd egy falat, miről leakaszthatok egy kaszabolót.
Oly tűzbe jövék, hogy elfeledkezék erőmről és a fiúcska mozgásán látom is, hogy megrázkódtatás vala neki, mit átéle. Ezért inkább hátbavágom, hogy derűre forduljon a szíve és összeszedje magát, hisz mi ketten harcba indulunk.
- Te is harcos lévén, még ha csodakarddal is vívsz, jól tudod, hogy üres gyomorral a fej sem tiszta és a test sem erős. Márpedig a küzdelemben csak úgy kerekedhetünk felül, ha nem éhezünk. Mázsa, tonna vagy megatonna, az már jelentéktelen!
Szinte szomorúnak hatnak az ifjú szavai, melyek szerint az itt töltött idő feledteté vele hozzátartozóit. Mennyi idő szükségeltetik ily borzalomhoz? Újabb mondásaiból viszont megértém, hogy mellébeszéle vala és nem akar róluk szólni.
- Hajjaj! Tizennégy gyermeket hoza a világra! Tizenhármat...nem, való igazsággal tizennégyet! És még akiket befogadánk, meg az unokák, dédunokák nevelése és azok leszármazóié. Nincs a szótárban annyi ük, amennyi a legutóbbiakhoz kellene.
Hildéről órákat és ódákat tudnék zengedezni. Midőn Bob herceg ismerteti a trollok módszerét, mutatóujjammal halátnékomra bökök.
- Ezer szerencséd, hogy velem találkozál. Látod, mily hamar rájövénk a gaz ellen titkaira! Én magam, Volstagg, Asgard Oroszlánja és te, Midgardra Pottyant Bob legyűrjük őket! Oh, hát ne haragudjék meg szíved harci lázamon, mi vad kézfogásba torkollék.
Nem haragszik ő, hisz az imént mondá, hogy megbocsát.
Hátam ütögetésére csak újabbat kacagok. Az ital már nem dolgozik bennem, de a jókedv nagyon is. Mindenki előtt bejelentem, mire készülünk és új barátocskámat kihúzom, hogy menten menjünk dolgunkra.
- Éles nyelved úgy hajintja a móka bonbonjait, akárcsak Fürge Fandral barátomé, ki szintén soha nem átall csintalan szókat dobálni.
Az épületet biz meg kell csodálnom.
- Rendkívüli alaposságú a varázslat! Szinte elhiszem, hogy ez a fém és üveg alapú monstrum áll előttem. De Volstaggot, az Eszest nem verék át a palánkon!
És ahogy kimondám, már látom is a valóságot. Csuda különleges kastély, nem is tudám, hogy ilyenek is valának New Yorkban. Az az óriási troll kissé másféle, mint amilyeneket önnön világomban láték eddig, de hát ez nem mindennapi csapat lehet ilyen mágiával.
- Harci tapasztalatom azt mondatá velem, hogy ki ajtón áll, az a legnagyobb közöttük. Bent már könnyebb ellenfeleink lesznek - osztom meg sejtésem Bob herceggel.
Ő is előáll egy tervvel, amire hevesen bólogatok. Bárdomat előkapom, megforgatom, az engem csúnya mód megbámuló embereket pedig kitartott tenyérrel és nagy nevetéssel igyekezem lenyugtatni.
Magamban elgondolkozék. Mi értelme lehet tárgyalni a trollokkal? Bob szépen forgatja a szavakat is, nem csak a kardot, ezért rá merem bízni a feladatot. Szemeim sarkából megláték egy mozgóárust, kinél sült gesztenyék illata csábít. No, ezt nem hagyhatom ki. Öt perc éppen elegendő lesz egy maréknyi finomság elfogyasztására. Bárdomat letámasztom a falhoz és sorba állok, rendelek, fizetek.
A hegyomlásnyi trollhoz a gesztenyét majszolgatva sündörgök oda és igyekezek megfélemlíteni.
- Ej, te beste mélységlakó! Ebitorlád bűntársaiddal szegény Midgardra érkezett földönkívülitől kastélyát és aranyát, mit megboldogult őseitől örököle vala? Tágíts hát előlem és küldd el a sárkányt is, különben megízleled Asgard Oroszlánjának a bárdját!
A bárd! Ott hagytam a falnál. Visszanézek, de már nincs a helyén. Feldühödék a tolvajokon, de most Bob bajban van, ezért nem rohanok vissza fegyveremet keresni. Az utolsó szem gesztenye ízét még kiélvezem, de utána elönt a berzerker szellem. Az őr szavait szinte meg se hallom, mert a bejárat egyik oszlopát döntöm ki helyéből, hogy reá borítsam. Nagy robajjal dől ki az oszlop és majdnem nyakamba szakad az előtető is, mit tartott. A trollt maga alá temető a kőhalom, én pedig a kastély kapuját, mi jégóriásokhoz méretezett, két kézzel lököm be.
- Kifelé, latrok, orzók és garázdák! Volstagg, a Harcosok Harcosa megleckézteti, ki nem hallgat szavára! Adjátok át e vagyont jogos tulajdonosának!
Ha látom Bob barátomat, akkor rá is mutatok. Bárdom hiányában pedig a sorszámkiadó automatának álcázott előtéri griffszobrot kapom fel és az első elém tornyosuló trollt próbálom vele úgy térden vágni oldalról, hogy elhasaljon.
   
A man with a plan

   
✿ Elli
   


   
   


_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Márc. 30, 2024 2:57 pm
Volstagg & David
The big money heist

Jó atya ég! Nagy levegőt veszek és próbálok jó képet vágni Volstagghoz, a Termeteshez, valóban tökéletes palimadarat fogtam. Még az a nyomorult Karami is örül elmém mélyén és már költi a zsét gondolatban.
Bólogatok nagyjából mindenhez, amit mond, nehezemre esik, de majd ha troll illúzióval borítom a banki alkalmazottakat, megtérül minden mosolyba fektetett extra energia.
Nem hinném, hogy lenne kapacitásom kivenni részem a harcból, egy képességet csak egy személyiséggel tudok használni, ugyanabban az időben, de végülis csinálhatok úgy, mintha. Fintorogva vállat rántok, mintha nem tartanám olyan sokra, aztán újabb mesét szövök, már csak a történetvezetés fonalát nem szabad elvesztítenem, ennyi hanggal és gondolattal körülöttem néha bosszantóan fárasztó koncentrálni.
-Van egy legendás kardom, ami sosem téveszt célt, örököltem, kiérdemeltem.
Hazudom szemrebbenés nélkül, ami nehezemre esik a sztoryban, hogy visszafogjam hangom görbíteni igyeksző gunyorosságot és arckifejezésem valami lelkesebbe vonjam, mert ilyen savanyú képpel aligha beszélhetnék az örökségemről. Minden tökéletes, amíg ki nem tépi a karom a helyéről, legalábbis úgy érzem ez a széndéka, annyira megszorítja a kezem. El is mozdulok és minden erőmmel próbálom kirántani, talán ez az ellentartás ment meg, bár így is tántorgok néhány lépést és nehezemre esik nem felkiáltani. Kissé mogorván nézek rá vissza, ember, nem mindenki Asgardi!
-Jó, akkor annyi kaját, amennyi még beléd fér. Biztos elkél egy tonna minden héten.
Mozgatotam meg sziszegve az ujjaim, élnek-e még az ízületeim. Kicsit zihálok, megrázom a kezem, hátha múlik a kellemetlen sajgás, semmi kedvem hazudott életemről regélni ennek a bárdolatlan baromnak //sorry Sad//
-Nem, én már el is felejtettem őket.
Gyűlölöm ezeket a keresztkérdéseket, főleg mert nincsen hozzá fantáziám. Fájós kezemmel lustán legyintek felé.
- Mert titkos civilizáció vagyunk, nem is szívesen beszélek róluk, hanem ez a te Hildéd is olyan életerős nő, mint amilyen te vagy férfiban?
Faggatom inkább, holott a legkevésbé sem érdekel milyen kancát búgatott Asgardban. Kicsit be kell ugyan vetni magam, hogy teljesen bekajálja a szorimat, orvostanhallgató vagyok, nem bölcsész, hogy faszságokat találjak ki. Beszél, csak dumál helyettem is, kitalálja legalább a történetet. Ha így áll, akkor még könnyebb dolgom lesz, mint gondoltam. Egy pillanatra fellelkesülök és fájós tenyerem még mindig rázva hadarom.
-Úgy van, ahogy mondod, illúziót használtak és először nem értettem mi folyik ott, hiszen egy bank épületének képét mutatja az a hely, ami valójában az én kastélyom és az én kincseim, de képes vagyok a varázsképességemmel lerántani róla a leplet, a kardommal szétkaszabolni a trollokat és legyőzni a sárkányt, csak egy igaz, hithű harcostárs kellett. Tudod mit? Még azt is megbocsátom, hogy majdnem letépted a kezem.
Veregetem hátba öblösen, bár attól tartok ez nekem megintcsak jobban fáj, mint neki fog.
Tekintetemmel követem az elszálló üvege útját lustán, nemtörődöm, addig Volstagg legalább magyarázza a felszolgálóknak miért nem tud viselkedni, én is iszom egy kortyot, aztán részemről mennék már, de ő még beszél, hát hogyne beszélne, még engem is megaláz, bemutat mint holmiféle pottyantott Bobot, még a hajam is összekuszálódik, ahogy rángat, mogorván fújom ki az arcomból.
-Kérünk fogyatékos kedvezményt, az üveget is írhatják az állam bolondjainak számlájára.
Fordulok diszkréten az egyik felszolgáló bigéhez, mielőtt elhagynánk a színhelyet.
-Ha ilyen nagylelkű vagy, nem álom utadat Volstagg a Termetes.
Csapom zsebre kezeim, aztán indulok is utána, hiába kapkodna utánunk a személyzet, hogy nade aranyra nem adunk. Gyorsan megparancsolom az agyuknak: Hagyjanak bennünket békén és mutatom az utat ennek a nagy, szőrös meláknak, egyenesen a bank felé.
Impozáns épület, rég épülhetett bár nem a főbank New Yorkban, azért egy nagyobb vállalat székhelye, szép kis summa lapulhat a széfekben. Kelleni fognak majd kocsik ezt mind elszállítani, avagy ha bezárkóztunk egy kissé összetettebb terv hogyan fog távozni innen a pénz. Talán…még Karamira is szükségem lesz.
-Látod, banknak álcázták, ami ennek a világnak a pénzintézete, de valójában.
Nagy levegőt veszek, óvatosan megérintem homlokom és koncentrálni kezdek az illúzióra, ami minden CGI-t megszégyenítő fantasy kastély képét vetíti Volstagg szeme elé. A bejáratnál strázsáló biztonsági pedig átváltozik hatalmas, zöld trollá.
-Legyen az a terv, hogy bemegyek én először, megpróbálok békésen tárgyalni velük, aztán, ha nem jönnék ki öt perc múlva berontasz. Mit szólsz?
Fordulok felé, továbbra is fenntartva Volstaggnak az illziót. Majd leülök a váróban és mire beront egy a vörös barom engem is áldozatnak fognak gondolni. Ha segít kiütni mindenkit már csak a távozás haditervét kell átgondolnom…








_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 69
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Márc. 18, 2024 8:04 pm
Legion & Volstagg

   Földönkívüliként, ki titkolja létét, bizonyosan nem egyszerű az élet sodrában maradni, ráadásképp e fiúcska vagyonát elkobzák vala a sziklatrollok. Ez okozhatja hát, hogy nehéz napja van és ennyit fintorog.
- Rádmosolygának e napon a sorsok fonalót szövögető norna istennők, Midgardra Pottyant Bob! Keresve sem találhatnál a küldetésre alkalmasabb harcot, mint Volstaggot, a Termetest, kinek szíve semekkora lénytől nem rettenendő meg!
A trollvadász jelzőt nem gyakorta használám, hisz sokkal többféle teremtménnyel küzdék már meg, nem csak a mélység lakóival, de e naptól fogva biz midgardi trollvadász is lészek úgy, ahogyan új barátom mondja.
- Tudám én az első pillanattól! Ezek mindig oly jeleket hagynak, mik árulkodnak ténykedésikről!
Ismét bebizonyosoda hát, mily remek megérzéseim valának.
- Remek, remek, cimbora! Mondd hát el, mily erőkkel bírsz, miket bevetendő lészel, amint jő az ellen?
Szeretném tudni, hogy mily fegyvernemben harcol, hisz én is ahhoz igazítom harcmodoromat. Hogun és Fandral barátaimmal épp azért alkottunk hihetetlenül sikeres triót, mert mindünk képességei különbözőek és ezeket összehangolva keltünk kalandra, ahányszor csak kelle.
A "Kezet rá" felszólításra oly lelkendezésbe jövék, hogy biz emberesen megrántom a fiúcska kezét. Merem remélni, hogy idegen fizikuma bírá erőmet és karja nem szakad ki tövestől. Akkorát nem is húzék rajta, csupán az átlagnál egy kardhegynyivel nagyobbat. Az arany hallatán felcsillan szemem. Az e világon is páratlan értéket képvisel...és szeretem is, mert szép emlékeim valának oly megbízásokról, melyeket e nemesfémmel fizetének meg nekünk a zsold kiosztói.
- Sert és étkeket! Ugyanis nejem helyett nékem más asszony ölelése nem kell! Az én Hildém pótolhatatlan és igen hiányzik, lévén hogy ő ott marada az által inneni világban. Hát te nem hiányolod párodat, barátidat, míg e föld kemény kövezetét taposod?
A fiúcska története igen érdekfeszítő. Vala már szerencsém a Kilenc Világ számos lényéhez és még azokon túliakhoz is. Felkelté érdeklődésem, hogy ő vajh melyikhez tartozik?
- Mily faj képviselő valál pontosan, Midgardra Pottyant Bob hercegem? Őseid igen jól érthetének vala a rejtezéshez, hogy senki nem fedezé fel őket.
Amivel nem lennének egyedül az ide telepesként érkező idegen fajoknak közepette.
Bob barátom története sántikál, sután lép, egyre bicegősebben, ámde mintegy varázsütésre összeáll a kép. Kiolvasám meredten álló szeméből. Nem hiába hordozom én három évezred bölcsességét!
- Jellemző a trollokra. Ahogy a tolvaj szarkát vonzza a csillogás, úgy a trollok orrát is a vagyon. És persze őrködésre nem tékozlák erejüket, hanem orzott értékeikkel megfizetének vala egy náluk sokkalta rátermettebbet. És úgy sejtem, hogy varázstudó is segítheti őket, ezért nem lepleződének le eddig sem New Yorkba jövet, sem a kastélyod környékén. Egy sárkányt mi mással lehetne elbujtatni a világ elől, mint illúzióval? Úgy készülj hát, hogy mi szemed elé tárulandó lészen, az tán nem is valódi, csak láttatják veled!
Büszkén kihúzom magam, hogy egész világokra kiterjedő rejtélyt fejték meg. Az italok és a pizza tisztábbá tették gondolkodásom, a nehéz alkoholos nedűk hatása már tovaszálla. Szaguk nem, azt még érzem.
- Soha nem álltam még felkészültebben csata elé, mint most! - kiáltom nagy átéléssel és jobb vállamnak felette általvetem az utolsó kólásüveget, minek tartalmát kiivám.
Észbe kapok és az ámuldozó tekintetű felszolgálókhoz fordulok fennhangon:
- Bocsássák meg, hogy elfeledkezék a midgardi szokások betartásáról és eltörém az üveget! Volstagg, Asgard Oroszlánja azért ég ily harci tűzben, mert most indul megvívni csatáját egy igazi sárkány ellen, kit háznyi méretű, Asgardról szökött trollok küldének, hogy őrizője legyen a kastélynak és az aranynak, mit elbirtokolának földönkívüli cimborámtól, Midgardra Pottyant Bob Hercegtől. Ő az! - mutatok a legényre, miután megtevém a nagy bejelentést mindenkinek előtte.
Bárdom tokját már itt leemelém és kivevém fegyverem, megpöckölve éltes, ám még évszázadokig harcképes pengéjét. Mutatom vele az utat, mit csupán az ajtóig ismerek, odáig viszont a legnagyobb magabiztossággal tudom. Csatába induló hadak dübörgéseként hangzanak lépéseim, mik alatt az egyik padlókő be is reped.
- Írják a számlához! Annyi aranyat kapok én zsoldul e küldetésért, hogy minden kárukat megtérítendő lészek - szólok távozásom előtt.
- No, toronyiránt légy útmutatóm, herceg úrfi! Melyik út vezet itt birtokod felé?
   
A man with a plan

   
✿ Elli
   


   
   

The money heist V3r4poQ

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Márc. 14, 2024 4:29 pm
Volstagg & David
The big money heist

A fintor arcomon nem változik, csak mélyül, még hevesebbe vált, ahogy némán ismétlem utána ezt az abszurdumot: Midgardra Pottyant Bob
Mi az isten?
Hihetetlen milyen tempóban válaszol, egy örökkévalóság mire végigmond valamit, eposzokban gondolkodik. Próbálom moderálni Midgardra Pottyant Bob-nek hívott képem, bár kifejezetten pottyantnak érzem magam a közelében.
Elnyomok egy ásítást, aztán megragadom az egóját, mintha lasszóval vonnám satuba.
-Akkor éppen rád lesz szükség megállítani a trollokat! Mutatom az utat…Midgardi trollvadász!
Biccentek ünnepélyesen, bár arra rohadtul nem vagyok kíváncsi miféle narancssárga trollokat vágott agyon Asgardban. Nem hiszem, hogy az itteni rendőrök és biztonságaiak hasonló méretekkel rendelkeznének, de részletkérdés, azt láttatok vele, amit akarok, ha narancssárgák lesznek, akkor mandarin trollokat.
-Nem nagyon értek trollul, úgyhogy nem értettem a kiabálásukat, de most hogy mondod az egyik kifejezetten narancsos árnyalatban játszott.
Busszal, te jó atya isten (na abban se hiszek)
-Hát persze, meg és hát hogyne, vállvetve fogunk küzdeni.
Jack telekinézisét éppen kölcsön vehetném, habár kisujjam körmét se szívesen mozdítanám holmiféle kitalált trollok ellen és ha már illúziók, majd úgy csinálom, valami marha nagy harcosnak lásson, az éppen elég lesz.
Nem csak képesség, mázli is kellett hozzá hogy elkaptam ezt a részeg marhát. Esküszöm jó fej leszek és kitömheti a gigászi zsebeit ropogós zöldhasúakkal. Majd azt mondom, koboldfejek fizettségül mert mindent egyedül csinált.
-Kezet rá Volstagg! Arany lesz az, mellyel itt tudsz fizetni magadnak, amit csak kívánsz. Sert, nőket.
És az igazából rám is rám férne, Winifred mostanában kerül, pedig komoly szeretői kötelességei vannak. Habár a kurvák locsogása mindig fárasztó.
Bólogatok a Nibelung-énekre, írja a halál.
Amikor bemegyünk az étterembe majdnem lefejelek egy asztalt ettől a rohadt Bobozásról, rángatózik is arcomon egy ideg. De fontos az inkognitó, jó lesz az a Bob. Nagyot nyelek, elvigyorodom.
-Gazdag herceg, az atyáim éltek itt évezredek óta és nekik köszönhetem az örökségem. Nincs elhagyatott helyen.
A többit nem is értem, hanem rátapintott, okosan kell válaszolni neki. Vagy ki nem szarja le, egyszerűen elhiszi, ha úgy akarom, nem?
-Ezek a trollok valahogy megneszelték, hogy én örököltem a kincses palotát, a sárkányt pedig valószínűleg ők szabadították az otthonomra. Hidd csak el.
Nézek mélyen a szemébe, aprót érintve homlokomon, bevetve azt az erőt, amit illetlenül kevésszer használok, ami annyi bosszúságot okoz, de most, mégis…különösebb erőfeszítés nélkül győzhetem meg.
Hagyom, hogy bezabáljon, sőt meg is hívom rá, én csak egy kólát kérek, frissen kell tartanom az elmém.
-Készen állsz Volstagg?
Szólítom “harcba”







_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 69
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 08, 2024 6:57 pm
Legion & Volstagg

   Biz' a legényke igen megharaguva a három színű úti lámpásra, mi a forgalom irányítása miatt szobrozik itt a maga acélságában.
Olybá tűne, hogy nem érté kézjeleimet. Különös is, hogy egy beszélni tudó így akarna üzenni. Még a jégszörnyek falkájának üvöltését túlharsogó New Yorkban is lelni oly helyet, hol a fülek meghallák a szavakat. Tán e forgatag bosszantá fel olyannyira a kislegényt, hogy orcájával csúf játékot űzzön, mint Nannerl unokám, mikor elfogya vala az én Hildém vajas süteménye.
- Ki ily bátran rendreutasítja a gépszekerek kocsihajtóit, jelentős kell légyen! Vésd hát ezt eszedbe, Midgardra Pottyant Bob!
Tréfálkodása sem mindennapi. Úgy válaszolék meg neki, mintha szavait komolynak kellene tekintenem.
- Hogy szeretem-é? Törik a borsot orrom alá, pedig a sült húsra kéne! Ámde sokat köszönhetek is nékik, hisz hogyha nem oroztak volna vala el annyi mindent a Kilenc Világról, nem eredhettem volna nyomukba, hogy mindent visszaszerezzek és ódák, eposzok, egész regények szülessenek a trollokat megállító Volstaggról! Ha itt vannak, add elém helyüket, hadd csapom le őket!
Lám ismét jó helyre vezete engem bölcsességem, hisz Midgard hasznára leszek azzal, hogy e barbárokat leütöm és e világon is nagy nevet szerzendő lészek.
- Tüzes bunkósbot? Azok bizony lopott varázsfegyvert forgathatnak. Narancssárga bőrű, kétekkora sziklatrollok, kiknek én is csak térde kalácsáig érek? Nem kiabálák ki, hogyan kerülének Midgardra és hogy melyik busszal döcögének ide a mexikói határtól? No, hát megismerik majd a nidavelliri törpék mesterművének számító bárdomat. Te is jeleskedsz a harcban? Öröm volna ily lelkes fiúcskával vállvetve küzdeni!

Ismét megrázom, hogy a harci kedv felbuzogjék benne. És íme, szerzék egy újabb hallgatót podcastomnak, min majd újabb történet hangzik el, minekutána ma egy gazdag ifjúnak adom vissza, mi őt illeté.
- Kezet rá, nemes legényke! Kastélyodból némi aranynak örülnék majd legjobban, hisz a sárkányok is pont azt szereték gyűjteni és őrizni. Hallod-e, mi ketten ma megírjuk az új Nibelung-éneket!
De először gyomrunkat töltjük. Látom is a cégért. Magam előtt tessékelem be a fiút és közben szavaimmal noszogatom.
- Mesélj hát, Midgardra Pottyant Bob! Éveknek századai óta élsz itt, hogy kastélyban lakál? Vagy netán ingatlanbefektető valál? No és oly elhagyatott helyen vala palotád, hogy senki nem fedezé fel a pikkelyes szörnyeteget, sem vad tekintetű szolgálóit, kik lángos buzogánnyal hadonásznak? Asgardon ez megszokott, New Yorkban viszont a sárkányok sem gyakoriak, a trollok is csak az interneten, ük-ük-ük és még annál sokkalta ükebb unokáim szerint!
Kissé gyanús a története, de attól még megyek én sárkány ellen. Ebéd után. Rögtön ki is kérem magamnak a legínyencebb halas fogást extra adag csípős mártással. Míglen készül és mígnem új cimborám elregéli történetét, aladdig a kirakott ásványvizeket, kólákat és citromos üdítőket sorra felhajtám.
   
A man with a plan

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Márc. 06, 2024 5:25 pm
Volstagg & David
The big money heist

Hogy én mennyire utálom ezt a boomerkedést. Vágok egy szemforgatós grimaszt, de úgy teszek, mintha a szemafornak szólna.
Amikor elérkezünk az Activity mutogatós részéhez, már teljesen világos, hamarosan összeszedek egy gyogyós beteget és ezt én mondom a többszörös személyiségzavarommal. Csá skizo kettő, szervezzünk bankrablást, jó lesz, fürödhetsz a szajréban, mint Dagobert bácsi.
Csak viseljelek el…
A küldetés legnehezebb részének az ígérkezik, hogy út közben ne vágjam fel az ereim valamivel, főleg, amikor ki-kiolvasom fejéből a “fiúcska” szót, de ez a kurva ebéd is abszurd.
A ficsúrra megint ráng egyet arcom, idegeim éppen nyaralni küldöm. Vidám…én, már ha az örömös arc azt jelenti visszafogottan fintorgok. Hátratúrom hajam, aztán óriási levegőt veszek ehhez a beszélgetéshez.
-Egy jelentéktelen fiú. Legyek Bob.
Legyintek a más planéta szülöttjének és elgondolkodom miféle illúzióval vegyem rá a rablásra…
Áh, szóval Asgard! Mi az isten él ott (Odinon kívül) ami rákényszeríti, hogy lopjon nekem?
-Tehát szereted a trollokat? Szeretnél fogni néhányat?
Ők lennének a biztonsági őrök.
-Nagy, tüzes bunkósbottal járó trollok. Tudok egy helyet itt a városban, amit éppen megszálltak. A podcastod nem ismerem, de rá fogok keresni.
Hazudom, mert a tag két másodperc után is baromi fárasztó, franc fogja hallgatni még szabadidejében is.
Most meg éhes! Eszem megáll. Kivezetem a járdára mindenesetre, mint egy vak tatát, ha így folytatom elnyerem az év gonosztevője címet…
-Egyezzünk meg! Eszem veled, te pedig segítesz legyőzni a trollokat. Mint mondtam megszálltak egy helyet, az a hely történetesen a kastélyom és a vagyonom is elbitorolta egy sárkány. Segítesz legyőzni és megjutalmazlak cserébe. Áll az alku?
Adok neki pár aprót, ne mondja senki, hogy teljesen szar arc vagyok. Előtte meg is etetem, hátha kevésbé fog bűzleni az alkoholtól, mire feltörjük a széfet.






_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 69
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Feb. 24, 2024 6:11 pm
Legion & Volstagg

Kacagós álldigálásomban megpillantám a különös kézmozgásokkal felém igyekvő legénykét. Visszamutogatok én is neki egy-két jelet, mit a süketnémák jelnyelvéből megismerék, midőn egy sérült midgardi gyermeket fogadánk örökbe az én Hildémmel. Vagy négyszáz évvel ezelőtt történe és biz szép élete vala annak kis fiúcskának. Nem valék biztos benne, de ha jó mozdulatokat teszek, akkor azt üzenem, hogy a felhők elvonulnak és hogy ideje ebédelni. Remélem, a legény érté vala!
- Tréfák mestere a ficsúr! - mutatok hüvelykujjal a tiszteletleneket, de mókásakat hadováló fiatalúrra.
- Volstaggot, a Termetest elütni? Inaló szarvas nem rontá be úgy a gépszekér orrát, mint ha nekem ütközik a  bizonytalan kezű vezető! De végre egy örömes arcú járókelő! Ki valál te, más planéta szülötte?
Járának az utcán oly intézmények szökevényei is, mit említe az előbb, de biz Asgard sem ez a bolygó és az univerzumban még számtalan másikról érkezhetnek látogatók, ahogy az én világomban is megtevék Midgardra a kreek, shi'arok és még néhányan. A legény lérdeze is valamit és illőn megfelelek, ahogy szóbeli ellenkezésem ellenére sétálok az oldalán vissza a járdára. Néhány gyalogosnak még a szeme közé vigyorgok bólogatva, hogy tegye ő is bátran, hisz szép napunk vala.
- Ó, hát érkezésem napja óta mindenkinek arról ejték szavakat, honnan vete ide a berobbant trollbánya eltűnt portálja és ma egész álló nap az erről szóló online rádióműsoromat ünnepelém kedvelőimmel! Ismered az Asgard Meséi podcastot?
Szemeim megpillanták a helyet, mi utam következő célpontja kell, hogy legyen. Dodo Papa Kifőzdéje. Gyomrom kordulását szinte torkomban hallom, mi megkívána némi limonádét is.
- Betérsz-e velem egy délebédre, legényke? - kérdem egy harsány röhögéssel kísért vállrázással, mitől belső szervei bizonyára táncra perdülének, de végül megnyugovandók lesznek.
Ki viccek mesélője, ezt is értendő lészen, bízom benne!
   
A man with a plan

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 22, 2024 12:20 pm
Volstagg & David
The big money heist

Szerencsétlen dolog így fogalmazni, mert nem farkas vagyok, vagy hasonló dög, mégis áldozatra várok az utcasarkon.
Hatalmas sóhajtással, zsebre tett kézzel vizslatom a sok unalmas, lepra tekintetű idiótát. Felkészülök rá, hogy beszéljek Karamihoz, méghozzá rávegyem, ne most raboljunk bankot, ennyire random, ha akarja hozok hozzá áldozati bárányt az X házból, ott nem sajnálok senkit, aki apám valagát nyalja.
Na ekkor szúrom ki a kosztümös figurát és bár nem néztem utána van-e most valahol jelmezbál, az a furcsa megérzésem támad, nem a fotók kedvéért öltözött ki.
Épp tudok gondolatot is olvasni, hiszen Karami ilyen tervéhez muszáj volt elhagyni a gyógyszeradagom, így ha nem harsogná is elcsípem ezt  furcsa mondatot.
Szép az élet, mint Alfheim tükörtisztaságú tavainak hullámfodrai!
Ha csak nem egy Shakespeare színház bolond alkoholistája, látok benne fantáziát. Éppen ekkora idióta kell nekem, nekünk.
Nehézkesen nyelek egyet, hogy kontroll alatt tartsam az izgága Karamit, akit legalább annyira felajzott a látvány, mintha egy sztriptízbár nagy csöcsű rúdtáncosát látná. Közben zúg, kattog a fejem, nehéz kizárni a sok kéretlen gondolatot és csak a jelmezes majom kusza szavajárására koncentrálni.
De én vagyok Légió, és bár sokan vagyok, most egyet is elég elnyomni magamban.
Nagy levegőt veszek, érzem, hogy jó sok szomogot tüdőzök le, de mielőtt átmennék greenpeaces köcsögbe, még megneszelem azt a gondolatot a bárdról. Tökéletes. Ha beront egy bankba, valami olyannal, plusz a biztonságiak agyonlövik magukat a parancsomra, simán távozhatunk egy teherautónyi szajréval. Bár…igazából nem szeretek ölni, borzasztó kosszal és kényeletlenséggel jár. Talán egy istenes ájulás is segítene a dolgon. Igen, Karami puhapöcsnek tart miatta, mert mindig jobb biztosra menni, de nem gondol bele mennyire frusztráló élet lenne a szökött fegyenccé. Ha ez a fegyver valóban képes minderre és a fickó nem evilági, ahogy sejtem, tökéletes áldozat.
Már csak a dolog legnehezebb része jön. Rávenni a barmot, amelyik ott áll a szemafor alatt, feltartja a forgalmat és mindenki anyázik rá gondolatban, nyomdafestéket nem tűrőn, hogy törjön be egy bankba és rabolja ki nekem. Vagyis iszonyat kemény illúziókra lesz szükségem.
Első körben azonnal rohanni kezdek felé, nemzetközi kézjelekkel biztosítva a mérges, dudáló autósokat, semmi baj, mindjárt visszaviszem a zártosztályra, valakinek oda is kiáltom.
-A bácsikám, megszökött a diliházból, legyen rá tekintettel, ember! Nincs szíve?
Elég hipokratikus az én számból, de mindent a cél érdekében. Ha odaérek a nagy emberhez, gyorsan megrántom bundás karját.
-Menjünk innen biztonságba, el akarják ütni. Majd én segítek, sőt nekem bátran beszélhet róla honnan jött valójában, mert hogy nem a földről, az egészen biztos. Bízzon bennem, én is egy másik bolygóról érkeztem.
Egyelőre elég ez a kurta hazugság, nem használok mentális meggyőzést, gyűjtöm az erőm, mert sokra lesz szükség ehhez, nagyon sokra.






_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 69
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 11, 2024 4:20 pm
Legion & Volstagg

   Mily nehéz az asgardiak életet Midgardon! Podcast műsorom leghűségesebb rajongóival találkozót szervezék és noha fényes nappal van, én bizony istenes mulatásra vágyék, bódító italokkal az ínycsiklandozó étkek mellé. Csak az első korsót törém össze, mert utána észbekapék, hogy e földön ez nem szokás. A csapos dorgáló szavai is segítének emlékezni, de no, megemberelém magam és nem hajigálék több csibriket. Nem is vala oly könnyű ivóhelyet találni, mi nyitva tart ilyentájt és bizony felélém majd a teljes készletüket. Udvariasan kérének időt, hogy hadd szaladjanak ki a közeli elárusítóhelyre további üvegekért, hisz nem számolának szinte feneketlen bendőmmel.
A rajongók nem bírák ily jól, de remek mulatság vala úgy is, hogy ki-ki csak ideig-óráig marada. Szervezetem oly szívós és ellenálló hála múltamnak és az asgardi mágia utóhatásainak, hogy vödörszámra ihatám az italokat és épp csak kissé szállnak fejembe. Elmém tiszta, járásom egyenes, szemem enyhén ködös, de azt látja, mi elibé tárul. Csődülő tömeg, búságos midgardiak, kik az utca kövezetét róják komor léptű bikák módjára. Hideg idő csípi bőrünket és némi szél is fúdogál, ezért érkezém én is hagyományőrző bundában, de ily bánatnak nem kéne látszania csupán a tél mián.
Vidámság kell ide! Előrántom legszélesebb vigyoromat és büszke járással vonulék végig New York utcáin. Mindig találék erre okot, műsoromért odáig és vissza lévő fiatalok és idősek társaságát élvezve és a sikerben fürdőzve pedig teljességgel bearanyozám délutánomat, szóóóóval nem csak fogaimat villantom meg vígságos járásom közepette, hanem egy-egy embert kipécézek és bátorítóan orcájába vigyorgok olyanokat kiáltva, hogy:
- Csodás Nap ezer sugára ragyog ránk, nem igaz?
Vagy:
- Szép az élet, mint Alfheim tükörtisztaságú tavainak hullámfodrai!
Némelyeket megmosolyogtat, mások gyanakodva méregetének, mint feldühödött csahosokat. Pedig igyekezék én, hogy ne találjanak megrettentőnek. Még bárdomat is beburkolám rúnákkal borított, különleges tokba, mit hittek már kincseszsáknak vagy gitártoknak is. Falakat dönthetnék be vele, jégóriásokat bucskáztathatnék hasra, sötét tündéreket csaphatnék le szárnyalásukból, ahogy annakelőtte tevém, de ehelyütt csupán azért hordom, mert hű társam már évezredek óta. Hazai varázs erősíté meg fémét és fáját. Másik univerzum szülötte, ahogy én is, de a mágia az mágia. E világon is működik.
Ily gondolatoktól fellelkesülve széttárom karjaim és hatalmas nevetésben törék ki egy szekereket megállító fényesség előtt, mit errefelé közlekedési lámpának neveznek. Tán mégiscsak fejembe szállt az az alkoholmennyiség, mi a csapláros állítása szerint nyárelőig elegendő bevételt hoza a konyhára és ezért remegve vár vissza máskor is.
   
A man with a plan

   
✿ Elli
   


   
   

_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

David H. Xavier a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 08, 2024 4:34 pm
Volstagg & David
The big money heist
Freddynek hívják az okot, amiért nem vettem be a mai gyógyszeradagom (hihetetlen, hogy ezt egy bank fogja bánni)
Egyelőre jó szarul viselem a xanaxmegvonást, kb egy órája minden zsizsegő ember gondolatát hallom, aki mellett csak elmegyek az utcán és mind jelentéktelen ostobaságokon agyal. Kit érdekel hogyan fognak elmosogatni? Ki nem szarja le a hétvégi koktélpartikat, vagy a lócombú titkárnőt, esetleg a “kibaszott túlórát?”
Nekidőlök egy házsor hideg falának és szenvedve próbálom kizárni a sok hülye paraszt értelmetlen siralmát. Ez ráadásul egy elhagyatottabb mellékút, csúcsforgalomban ez az egész halál lenne.
Amikor fontolgatom miért vagyok ekkora kezesbárány Freddynek, a fejemben megszólal nem annyira kedvenc terroristám, Karami azzal a frenetikus ötlettel, miért is ne rabolhatnánk ki egy bankot. Pontosabban miért is ne raboltatnánk ki valakivel?! Bár gondolom mi is ott leszünk mint ennek a csodás akciónak értelmi szerzői.
A terroristámnak egyébként számtalan rajtam kívülálló projektje van. Ha hagyom őt irányítani, ami mostanában ritkán fordult elő, hogy teljesen átvette volna az uralmat, de ha valamennyire mégis érvényesül, akkor pl telefonál és szálakat mozgat, különféle beosztottjainak üzen, veszi rá őket dolgokra.
Annyira nem tudom követni, de ha emlékezetem nem csal valami drogügyletet szervezetett és egy rabszállító karavánt robbantatott fel valakivel, hogy híveket szerezzen.
Múltkor, még otthon voltam, most nem a titkos bázison, ahol egy vámpírt rejtegetek, hanem Bayville-ben, felvetette, kéne neki pénz.
Először arra gondoltam ráuszítom Karamit a popsztár gyerekre, de hátha szomorítom még a tinitagokat egy darabig, imádom, hogy már a puszta jelenlétem is frusztrálja őket és az sem hátrány, hogy lett bent egy szeretőm.
De a pénz kell neki gondolata mégis vissza-visszatért és most, hogy nem vettem be azt a kibaszott xanaxot csak hogy kurvára működjön a szerszám este Freddynek, elemi erővel tör rám a késztetés, bankot KELL raboltatni Valakivel.
A francba is, ebből megint oltári botrány lesz. Mérgesen megütögetem halántékomat, de ha Karami belelendül, nem száll le rólam és az akarata olyanná válik akár egy makacs rögeszme. Bank, rablás, valaki. Valaki különleges, társnak.


_________________
"Légió a nevem, mert sokan vagyunk."”
..
David H. Xavier
Hozzászólások száma : 69
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Ezek között a rohadt dögök között
Munka/hobbi : Terrorista/orvostanhallgató
Ki van a képen? : Felix Mallard
David H. Xavier
• doing bad for bad reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.