Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» Vörös találkozó
by Shu Kyoko Ma 1:08 pm-kor

» Wings Of War
by Elsa Bloodstone Tegnap 8:38 pm-kor

» Creepy shits
by Kevin Ford Tegnap 6:18 pm-kor

» It’s okay to be not okay
by Kevin Ford Tegnap 6:12 pm-kor

» Recipe for Disaster
by Winifred Wilson Tegnap 3:38 pm-kor

» The evilest variant
by Lucas Bishop Tegnap 3:05 pm-kor

» Have you eaten enough?!
by Sooraya Qadir Hétf. Május 06, 2024 10:13 pm

» Not scared of giants
by Lucas Bishop Hétf. Május 06, 2024 9:53 pm

» LazyTown Goes Digital
by Laserian Harries Hétf. Május 06, 2024 5:40 pm


Wings Of War

Tegnap 8:38 pm-kor
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Annyira imádom, annyira lelkesítő az optimizmusa, hogy engem is fel lelkesít. Csak hangosan elnevetem magam, persze lihegve, igyekszem, hogy a tüdőm épp ne szakadjon ki torkomon keresztül.

- Igazad van, két mester állt neki, nyilvánvaló volt a siker. - nevetek tovább, de inkább torz krákogásnak tűnik.
Majd komolyra fordítva a szót, miután levegőt is kapok, és kifújtam magam, hisz minden perccel jobban, és kipihentebbnek érzem magam...
De tényleg jó, hogy úgymond idejében észre vettük, és tettünk ellene. Viszont így sem kizárt, hogy pár elszökhetett a rajtól, esetleg petéket raktak a városba.
- Valóban, de attól függetlenül is, mindenképp tartsuk nyitva a szemünket. Ki tudja, lehet több fészek van. Nem ismerem ezt a fajt, még nekem is újdonság. - ahogy haza megyek készítek is róla feljegyzést.
A hasonlatán megint fel kell nevetnem, imádom ezt a fazont.
- Igen jó kis csapat voltunk, majd még valamikor darálhatnánk szörnyeket ha ráérsz. Bár úgy hallom elég sok elfoglaltságot akad, Viking uraság. - igyekszem én is épp oly pozitív lenni, mint ő. Remélhetőleg ennyien voltak, és nagyon remélem, hogy nem csak itt, és a környéken. Nem tetszik ez nekem, ismeretlen szörnyek...
- Hm jól hangzik, tudnék enni. Mondjuk én mindig tudnék enni. - a jó anyagcsere, és az erő... hm, imádom. - Menjünk Vikingem, és boldogíthatsz remek történeteiddel tovább. - vállon veregetem, bár a pacsit túléltem, lehet egy erős hátba csapást tőle nem biztos. Bár engem se kell félteni. Ismét megtörlöm a tőröket, bár úgy látom nagyon megrongálódtak. Eléggé sokat használtam ma őket, és nem hogy eltompult, valahol meg is csorbult. Lehet kuka lesz belőle, de lehet megtudom javítani. Az tuti, hogy egy  kiadós kaja után, majd jöhet a kiadós szundi...

Köszöntem a játékot  Wings Of War 1f60d



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Ápr. 30, 2024 9:05 pm
ELSA & VOLSTAGG


A vadászok viszont egyes egymagukban is remekül kell, hogy teljesítsenek. Elsa mégis remek harci partnernek bizonyula vala. Még úgy is, hogy állatoktól nem tanul, hanem inkább a vadászközösségtől.
Midgard Buffy-jának vigyorát viszonzom, midőn aprítja a széjjelrebbent moszkítókat. Ezeket biz szúrni, taposni, leütni is lehet. Elég nagyok hozzá.
- Hogyne válna be ily mesteri terv, mit két remek harcos valósít meg?
A mesteri terv úgy születe, hogy hanyattesék, bele a tűzbe, de a legfontosabb, hogy meglelém az utat a lény megsemmisítéséhez. Sakkban tartom a tüzes fáklyával, Elsa pedig zúzza. Verejtékezik a homloka a heves csata és a tűz közelségétől és hangján is hallani fáradását. Segítek hát néhány jól irányzott csapással és bevégzem a teremtményt.
- Rusnyaságok sokasága! Szana és szét kenénk őket, akár a frissen gőzölgő árpakenyéren a lágy szilvalekvárt - nézek végig a kifektetett rovarhadon, amíg a leányka megpihen.
- Mily szerencséje a városnak, hogy mi valánk itt és nem oly népek, kiket halálra marna néhány démonmoszkító vagy agyonütne a belőlük született óriás! Titkuk is megmarad így, hogy csak te látád és én. Még az elfutó emberek sem pillantanak meg belőlük sokkal többet, mint zúgó éjjeli rovarokat.
Látom a leánykán, hogy fel kell frissülnie. Tudék is egy jól bevált módozatot.
A pacsiba vegyül némi lelkesedés és harsány nevetéssel hátracsapom a leányka kezét, de csuklója egyben fog maradni.
- Úgy végigviharoskodánk a démoni szúnyogok irtásának útján, mint bő ruhás gyerekek a gördeszkaszezonon! Jorn ük-ük-ükunokám rendszeresen indul ilyen versenyeken, sőt még snowboardon is suhan, akár Odin szekere a szent kecskékkel, Fogcsikorgatóval és Fogvicsorgatóval! - dícsérem tettünket és egyik legifjabb leszármazottam bajnoki eredményeit.
- Ezzel véget ére vala a hely elátkozottsága és nem származék több szörnyeteg az eszelős indián barlangjából. No, ily győzelmet pediglen méltó módon meg kell ünnepelni! Tudok egy helyet, mi ilytájt is nyitva tartja kapuit és oly különlegességeket szolgál fel, mint például a távol-kelet-európai mákos guba. Vaníliás tejbe áztatott kiflikarikák cukros mákkal megszórva. New York Vikingje és Midgard Buffy-ja megérdemli az este efféle mód vidám befejezését!


Zsebszöveg

What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Ápr. 28, 2024 8:48 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Csak mosolyogva hallgatom, nem igazán tudok ezen kívül mást tenni. Én csak annyit tudok a kultúrájukról amennyit olvastam, és a mitológiájukról is. Nem volt hozzá szerencsém több betekintésre, így iszom minden szavát csupán, és bólogatok. Jól eső tűznél hallgatni izgalmas történeteket, kicsit arra emlékeztet mikor Apa engem, és Cullent kivitt terepre, de végül egy táborozás lett belőle, és megosztotta a régi történeteit.
Csak nevetek, mikor arról beszél, hogy ő medve módjára harcol, az illik termetéhez.
- Nos ha ez a harcmodor bevált, miért ne? Mindenkinek meg van a szerepe a harctéren, ha még össze is tudnak dolgozni az emberek, úgy a legjobb. - volt már szerencsém összeszedett harchoz, és kevésbé össze szedethez is. Nem hiába vagyok inkább magányos farkas, főleg mióta gyakorlatilag sérthetetlen vagyok.
- Őszintén szólva, legalábbis én, vagyis a családom nem igazán tanulmányozzuk az állatokat. Tapasztalataim szerint, inkább azt a harcművészet szoktak. - nekünk jóformán csak a fegyverekhez kell érteni, és a szörnyekhez, hogy melyik ellen mi jó.
Viszont most, hogy bementünk a barlangba, és megláttuk a meka szúnyogot, ilyet még nem láttam, és őszintén szólva most először érzem azt nem tudom mit kéne csinálni. Nem lehetek teljesen vakmerő, mert nem tudom Volstagg viking mennyire halhatatlan. Így elkezdek a kaszabolásba, de hát... mintha jönnének újak, és pótolná a meka hiányosságait.
Hirtelen pár centire az arcomtól fáklya lebben el, és ahol oda ért folt keletkezett. Kiakadnak a szemeim.
- Fuh szép volt vikingem. - vigyorgok, majd a szétszórt darabjait kaszabolni kezdem. Majd vázolja Volstagg a tervet, és kivételesen engedelmeskedem, mert jó terv, és én ennél jobbat nem tudok felmutatni. Makacsságommal itt, és most nem érek semmit, ezt be kell látnom. Így támadok, és támadok.
- De azt hiszem ez beválik. - lihegek. Szívósabb vagyok egy átlag embernél, de azért fáradok én is, annyi hogy hamar kitudom pihenni. Igyekszem, minél gyorsabban meg ritkítani őket.
Mikor már csak egy pár darab maradt, kapkodom a levető. Volstagg csapja le az utolsót.
- Hát ez... ez...- mutatom neki, hogy egy pillanat. - ... szóval ez... gyors volt. - szerintem már egy órája csinálhattuk...
- Szép munka volt Viking. - vigyorgok, majd miután fel tudok egyenesedni tartom fel a mancsomat egy pacsira. Remélem tudja hogy kell pacsit adni,és nem töri el a kezemet.
- Jóó ötlet volt a tűz, őszintén hirtelen eszembe se jutott volna, még kellett volna jó pár .. perc, óra.. - nevetek. Pedig eléggé kreatív szoktam lenni...



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Ápr. 24, 2024 8:28 pm
ELSA & VOLSTAGG


Épp ily élményekért hívának engem a helyi iskolába is előadást tartani. Büszkén vigyorítok vissza Midgard Buffy-jára.
Ismét a hit kérdésénél járunk és Ellie véleménye egyértelmű. Jómagam nem kívánom ezt mélyebben körbejárni. Mikor dicső történetekről is lehet ódákat zengeni, akkor nem fogok múltbéli eseményeken kesergeni.
- Biz Asgard egy különleges világ és nem adnám semmi pénzért asgardi létemet, de e hely is igen izgalmas. Ezért látogatjuk évezredek óta és sokunk időről időre visszatér. Vagy a Kilenc Világ többi része is tartogat módfelett érdekfeszítő helyeket és lényeket. Például Muspelheim tüzes síkságai, mik olyanok, mintha a midgardi nézetek szerinti poklot keverték volna vulkanikus vidékekkel. Ott tűzdémonok is élnek. Lecsapék közülük néhányat, amikor is világunkat fenyegeték.
Mily bősz háború vala az!
- Ó, tudám én, hogy sokak számára szentségnek törése rossz szót mondani rá. Találkozék fanokkal. De én úgy vélem, a mese nem szitokszó, hanem egy csodás dolog! Gyermekeim megnyugovának tőle és képzeletük szárnyra kéle, hogy felnőtt korukra elméjük éles és termékeny legyen. Erre pedig e csillagok közötti sorozat is igencsak alkalmas.
A leányka szavai a lőfegyverekről azt sugallják, hogy ő maga is a modern és az ősi technika között egyensúlyoz.
- No, igen, a vadászokhoz illik a csapdaállítás, becserkészés, lopakodás. Ilyeneket én már termetemnél és súlyomnál fogva sem igen tehetnék, ezért én inkább medve módjára harcolok. Erőből nekiesve bárminek, minek kell, de fondorlatokból sincs hiány!
És abból sem, hogy mit elvétek, utólag fondorlatnak és előre kigondolt mesteri haditervnek mondom.
- Mint Asgardon a madarak, mik bátran lecsapnak a legmérgesebb kígyókra is, mert vérük ellenanyagot termel. Ti is sokat tanultok az állatvilágtól, mint a vadászok általában? Harcmodort, taktikát el is lehet lesni hegyek-dombok és vizek-sivatagok lényeitől!
Ezektől a démonszúnyogoktól épp nem sokat tanulhatunk, úgy vélem, de általános igazság vala, mit az elébb mondék.
Magamban vissza is vonom gondolatomat és az erők egyesítését igencsak el lehet tőlük tanulni. Ez varázslat lenne vagy egy elátkozott lény avagy csupán e démonok igazi természete? Még Midgard Buffy-ját is meglepi összeállásuk.
- Zord Lord hatalmas, de velünk nem kelle volna vala kezdenie. Itt lészen vadorzása vége!
Még fogalmam sincs, hogyan, de lebírjuk. Az a visszanövő-visszaröppenő kézfej, mit sok kis moszkító alkot, csakugyan nem sok jót sugall. Csalódék, hogy rám marada a hadvezéri szerep, hisz régebben kudarcot vallék benne, bár sosem ismerém benne. No de hát ímhol a lehetőség, hogy megmutassam, sikert sikerre halmozandó leszek! Míg ezt elhatározám, kapok is egy pofont a lénytől és ereje elröpít engem a tűz közelébe. Fejem nagyot koppan a talajon, de esék én már nagyobbat is erősebb ütéstől. Kissé szédülök, ahogy nézem, hogy a harcos leányzó megrohamozza tőreivel a varázslényt. Üldögélek itt, kényelmesen igyekszem összeszedni magam és egy kicsit már jobb. A harcot nézni is kedvelem, nem csak győzedelmeskedni szeretek benne. Végülis megpróbálok feltápászkodni és véletlenül rátenyerelek egy faágra, minek vége lángol. Súlyomtól a rögtönzött fáklya a lény felé röppen, elhúzva Ellie feje mellett. Mintha a szúnyogszörny kitérne előle.
- Fél a tűztől, akár Vanaheim szarvastigrisei, kik táborozókat látának! Hozom hát a lángokban álló fát és hátrakényszerítem! Te meg apríthatod és a kis darabjait is zúzd szét! Ha elfogy a sok kis moszkító, akkor nem ágaskodik előttünk egy moszkítóóriás. Mily tébolyult indián lehete vala, ki ilyet engede át világa mágikus kapuin, nemde?
Ezennel pedig fáklyával a kezemben rárontok a monstrumra és úgy böködök előre, mint vívókardommal fénynapjaimban. Másik kezemben ott lapul a bárd, hogy ha ismét felém csapna, ne legyek rest odavágni.
What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Ápr. 16, 2024 9:51 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Csöndben hallgatom történetét, vagyis élménybeszámolóját, vagy minek mondjam. Mint említettem már többször is, igencsak lenyűgöz a norvég mitológia.
- Élmény a történelem egy darabját első közből hallgatni. - vigyorodom el. - Igen, az is tetszik náluk, hogy a nők egyenrangúak.
Sokat olvastam  témáról, sorozatokban is eléggé nyilvánvaló volt, hogy valójában a nyerségükön kívül a vikingek nem voltak ám annyira barbárok. Na jó, harcok közben talán igen, mert tudták mi vár rájuk ha elesnek, és félelem nélkül keményebb harcosok voltak.
- Eléggé figyelemre méltó, és hát még a vikingeket tartották barbárnak. Keresztényes okkal dúrvább dolgokat műveltek "Isten" nevében. - rázom a fejem. Az egyházról mindig is megvolt a véleményem. A hit nálam eléggé érdekes téma.
- Akkor ebben is szerencsések vagytok Asgardiak. Ami a választási lehetőséget illeti, meg az isteni létet. - forgatom a szemem. Nagyon hálás vagyok neki, hogy ilyen részletesen beszámolt. Nagyon jó hangulatot adott a tábortűz mellett, és sokat megtudtam róla, és a vikingekről. Fene gondolta volna, hogy az estém ilyen kanyart fog venni.
- Star Wars, mese? - körbe nézek riadtan. - Ezt jó uram jobban teszi ha halkan mondja, még valaki meghallja. - nevetek fel, célozva a star wars fanokra. Én is mindet láttam, és szeretem, de nem mondanám magam túl nagy rajongónak, de bírnék egy fénykardot én is. De akkor tök gáz copy lenne a másik vadász szemébe. - Hát rajongását keveri a munkával, végül is menő.
Leginkább a számszeríjat pártolom. Rendes íjjal is tudok bánni, de nem gyakori fegyverem. Sőt ami azt illeti eléggé ritka. De például csendes, becserkészett támadáshoz egész jó, ha nem akarsz lebukni... mondjuk mindig gyorsabb egy távcsöves puska. -
kissé elkalandozok.
- Fogalmam sincs ezekbe mennyi méreganyag lehet, ha van egyáltalán. Rajtam nem tudjuk letesztelni, nem hatnak a mérgek. Ne aggódj. - mosolyodom el. - Eléggé szívós vagyok.
Sóhatok a barlang bejárata előtt... hát rendben, akkor menjünk.
- Hajrá. - izgatottság jár át, bizseregnek az újaim, kiket, miket találunk itt.
- Mi a franc ez? Komolyan Megazordá alakulnak? - térnek vissza a power rangers ismereteim. De ebben a formában nagyon nem tetszik.
- Ezt nem mondhatod komolyan... - előveszem a törjeimet, jobb híján,mivel ma estére nem készültem nincs nálam semmi, csak a csizmámba még egy rövid csövű, és pár dobókés. Nem tudom ez a jelenlegi helyzeten mennyire segítene...
- Pont ezt akartam kérdezni tőled New York Vikingje... van e valami ötleted ellenük? Vagy maradjunk az üssük vágjuk bevált módszernél? - Majd egy csatakiáltással nekik is rohanok forró fejjel... jöjjön aminek jönnie kell, velem nem olyan könnyű elbánni.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:18 pm
ELSA & VOLSTAGG


Legalább atyjai tetteire büszke. Szívesen hallgatnék ezekből is párat, de az imént úgy látám, nem akara beszélni öregéről.
- Az én világomban egy ízben megszállák a démonok New Yorkot és az embereket, hősöket, de még a leghétköznapibb tárgyakat is gonosztevővé változtaták. Ehelyütt miféléket kell még pokolbélinek hívni?
Itt kevesen támadnak és célzottan. A moszkítók alacsonyabb rendűek lehetnek, de tán aggasztó lehet jelenlétük.
- A viking nép a középkori Norvégiában olyfélét is mívelt, hogy egy pár egy pár vala ugyan, de kit megkedvelének, azt beengedék heverőhelyükre egy éjszakára és így születének gyermekek innen is, onnan is. Én ezt sem kedvelém és Hilde sem.
Tanulának tőlünk Midgard népei, de nem mindent.
- Hisz csupán a boldog harcos tud igazán nagy győzelmeket aratni és családjában is helyt állni egyszerre!
Lám, mily meghatódást mutata a leányka. Tán azt érzé, ahogy őreá gondol önnön apja? A könnyeket nevetés váltá fel, midőn leányom életkorát emlegetém.
- Felénk dicsőség minél magasabb kort megélni és az érett nők igen nagy tiszteletnek örvendenek. Egy évezred után már majdhogynem annak számítanak. Midgardon nem így vala, itt az ifjúság után áhítoznak még azok is, kik nem élemedett korúak. Remélem, te nem tartasz attól, hogy értékedet veszítenéd néhány évtized alatt, hisz nem így lesz, bizton mondhatom!
Szavaiból úgy veszem ki, szüksége van némi gyámolító szóra.
- Óóó, az mindössze uralkodók esetén fordula elő, ha be akarák házasítani leányukat egy másik királyi vérvonalba! Az asgardiak maguk választják meg párjukat. Sem nőt, sem férfit nem kötelezhet frigyre senki. Többnyire a férfiszívben születék meg az első lépés gondolata, de Gudrun leányomban a férfiszíveknél elébb születék meg e gondolat és ő maga kezdé az udvarlást.
Való igaz, hogy hasonló lehet Midgard Buffy-ja is, ezért nyeré el tetszését, ahogy leányomról regélek. A szerelem elengedésére csodálkozva tekintek rá, de nem hengerelem le azzal, hogy még tovább feszítem a téma húrjait.
- Fénykard? Star Wars-szereplőnek érzé magát a vadász? Kedvelem azt a mesét, legfőképp az űrkalózból hőssé és egy hercegnő szerelmévé avanzsáló Han Solo figuráját, ki még halála után is képes jóra fordítani a szörnyűségeket fiának küldött üzenetével.
Tán meglepő, hogy ily modern történeteket is ismerek, de Midgardról ténylegesen minden érdekel.
- Meg akarám ismerni a távolsági fegyvereket és tetszének, való igaz, de az én műfajom a közelharc. Termetemnek köszönhetően tehetséges is valék benne totyogó koromtól fogva. Vadászokhoz viszont illik a puska. A hosszú íjakat szereted-e? Hátból kifeszíteni a húrt és pendülésének muzsikaszavával látni a röppenő nyílvesszőt, mi kellő erővel pusztító hatással van a szörnyekre, az művészet. A számszeríj hasonló szépség.
A rakétavető Elsa számára sem vonzó. Meg is értem.
- Szavaim előtt éppúgy meghajolnak az emberek, mint bárdom előtt a balga gazfickók.
Nem vala kérdés, hogy előadást tarthatok. Két mondat után látám a szemekben, hogy megköténk a szerződést.
Orcámra csalódás ül ki, hogy a lények nem ehetőek. Eszembe ötlék viszont egy másik gondolat.
- Ezek mérgezőek valának? No hát akkor meg kell tudakolnunk, hogy nem csípének-e meg valakit az emberek közül, mielőtt a vaskígyó peronjáról elmenekülének. Tenmagad bizonyosan nem fertőződél meg? - kérdem a sebesülésére mutatva.
A füsttel kicsalhatjuk és összezavarhatjuk a démonszúnyogokat. Már minket is zavar a felleg, mi csípi a szemet és csavarja az orrot. Igyekszem lecsapni azt a néhány előtörő röpködőt, mi kerge mód száll elő a barlangból.
- Bizony be kell...
Belém szorul a szó, ahogy a tűz fényében meglátom, mi történe a sziklanyílásban. Egyre több rovar röpköd, kört alkotnak, nagy rajt, még nagyobbat és...
- Ilyet még az én szemeim sem látának, pedig megjárám a Kilenc Világ mindegyikét és a tizediket is! Akkora alakká állának össze, mi nagyobb a jégóriások királyánál is.
Némileg berezelek és azt keresem, hogyan tudnék kereket oldani anélkül, hogy Elsa-t cserben hagynám. Sajnos nem láték erre módot, ezért a hatalmas humán alakká összeállt rovarrajra, mi kezét felénk nyújtja, lesújtok a bárdommal. Csuklóból csapom le a kezét, de nemsoká még több szúnyog röppen oda, hogy új markot alkosson neki.
- Van-e tarsolyodban egy jó furfang ily teremtmény ellen, Midgard Buffy-ja? - kérdezem, miközben a lény lábát akarom elcsapni, hogy legalább földre vihessem.
What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Ápr. 02, 2024 10:45 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Elmosolyodom, kissé szégyellem, de legendás szörnyekkel még nem volt dolgom, így kissé zavarba jövök. Jó lenne eldicsekednem, de csupán apám hőstettei, vadászatai, és trófeái legendásak, nem az enyémet. Még. Ugyanis minden álmom világot látni, és megtapasztalni ezeket, hogy én is tudjak ilyenekről mesélni.
- Sajnos semmi különleges, legendással nem volt még dolgom. De szeretnék én is így hírnevet szerezni egyszer. Apámnak vannak megannyi trófeái, és történetei. - mondom büszkén. Igen mióta úgy döntöttem vissza térek a vadászathoz, azóta az álmaim is vissza álltak.

- Attól függ kit hívsz pokolbélinek. A démonok nem igazán, ritkák. Teljes valójukba nem igazán tudnak ebbe a dimenzióba átjönni, de manapság egyre többet találkozni, megszállnak valakit. Kisebb démonok át tudnak jönni, de számuktól függően egyszerűbb elkapni. Nem kell megijedni, nincsenek ott minden sarkon. Általában ők célzottabban támadnak. - mint Danny-re. - De amik ránk támadtak, azok is valamik, amik onnan származhatnak. - sóhajtok, nem valami jó jel, főleg hogy sokan voltak... valószínűleg fészkük is van már itt.
- Tehát a Vikingek is olyanok, mint bármely más emberek: monogámok tudnak lenni, ha megtalálják életük párját. - vigyorgok. Manapság is sűrűn váltja ember a párját, ha olyan fajta, és nem találta meg az igazit, ez nem valami egyedi dolog.
- Ezt öröm hallani, látszik is rajtad, hogy boldog emberke vagy. - kissé játékos a hangom, ne vegye sértésnek, mert őszintén csodálom. Tényleg vidám, tényleg élettel teli, és ilyen egy teljesen boldog ember tud lenni.
Melegség tölti el szívemet, ahogy beszél a lányáról. A szemem egy pillanatra bekönnyezik, főleg, mikor az enyémet is megemlíti. Büszke lenne rám? Büszke volt rám? Ezt már soha nem tudom meg.
- Nagyon szép, hogy ilyen büszke vagy rá. Jó fejnek tűnik. - máskor, egy másik életbe talán meg is ismerném. A korán természetesen elnevetem magam. - Hát figyelj, én tuti 1000-től amúgy is megállnék a számolásban. - el se tudom képzelni milyen lesz ennyi ideig élni. Egyáltalán akarom e. Apám a kővel több száz évig elélt. De nekem nem szervezetemben van, és egy darabot adtam az öcsémnek is belőle. Nem hiszem, hogy ez örök, vagy hosszú életet biztosítana nekem, hogy szintén eddig éljek.
- Minél többet beszélsz a lányodról, egyre szimpatikusabb.  Akkor ezek szerint, nálatok általában nem ti választjátok meg kihez mentek? - őszintén érdeklődök. Tudom a vikingeknél is gyakori volt az elrendezett házasságok, de  ha jól tudom szabadon is dönthettek. Bár gondolom ez is a pozíció függő, a Jarl feltételezem ugyan úgy nem vehetett el akárkit.
- Akkor nagyon jó dolga van a lányodnak,  gondolom ezért is tesz meg mindent azért, hogy büszke lehess rá. - egy boldog gyerek, ugyanis nem lázad. - Köszönöm, hát meglátjuk, őszintén szólva, én a szerelmet vagy mit, rég elengedtem... - ismét valamiért Danny képe villan be, legszívesebben megráznám a fejem, mint egy rajzfilm karakter, hogy kirázzam őt belőle.
- Erre is azt tudom mondani, hogy vadász válogatja, ki milyen típusú fegyvert használ. A modernesítés folyton benne van a fegyvereinkben, egy ívelt kalózpengét is használhat valaki modern fémmel, vassal, szenteltvízzel átitatva, rúna faragványokkal. Vannak bombáink is, riasztóink. Folyamatosan fejlődünk, de mindenkinek megvan a saját stílusa ami egyedivé teszi, ami a fegyver használatot illeti. Láttam már fénykard szerűséget is például, de nem lett jó vége, az idióta levágta a saját karját. - forgatom a szemem. Jogosan lehet mondani, hogy a vadászok nem százasok.
- Nehéz volt a lányának lenni, máig az ha nem menekülök el. De voltak elvárások velem, és az öcsémmel szemben. Hamarabb terepre mentünk, hamarabb elkezdtük a kiképzéseket. Jóformán a gyerekkorunk nekünk kimaradt. Létezik, létezett vadász tanács. Legfőbb vadászokból állt, apám válogatta őket. Legerősebbek kerültek be, mindenki más stílusú.
Fogalmam sincs ez jelenleg, hogy működik. Azóta várom anyám levelét, melyben haza hív, hogy átvegyem apám helyét. Nem tudom, hogy haragszik e, vagy csak időt akar nekem hagyni, amíg rá nem jövök, hogy ezt nekem kell megtennem, magamtól.
Hát igen én is jobban eltudtam volna képzelni festményeket, virágokat a falon. Bár volt ezekből is, de csekély számban, anyám azért próbálta otthonossá tenni a vadászlakot.
- Tehát, ezek szerint megtetszettek a lőfegyverek. Én is szeretem őket, inkább preferálom a távoli harcot, annak pedig elengedhetetlen kelléke. Főleg a puskát szeretem, azzal aligha lehet hibázni. Viszont kétségkívül a rakétavető se rossz választás, ha nem akar hibázni az ember. Azt én még ki sem próbáltam. - esek gondolkodóba. Ilyen téren talán tényleg maradi dolgokat használunk, bár tény és való, hogy mikor használja egy vadász ? Szép lenne egy trollt le rakétavetőzni, aztán elárasztanak a darabkák...
- Uh igen? Ez jól hangzik, ez tök jó, hogy másik univerzumból jöttél, és így megbíznak benned, hogy előadást tarts. - mosolyodom el, mindig meglepnek az emberek, bár az is lehet én vagyok teljesen bizalmatlan.
- Köszönöm. - nevetek a Buffy-n. - Ő, őszintén szólva nem igazán szoktam megenni a szörnyeket. - lepődök meg, ez nem igazán jutott még az eszembe. - Én nem kísérleteznék vele, ki tudja milyen méreg anyagot tartalmaz. - bár tény, és való, hogy fogalmam sincs Volstagg gyomra, és szervezete mit tud feldolgozni.
A füst egyre aggasztóbb, és sűrűbb.
- Látni nem, de sűrű szárnycsapkodásokat mintha hallanék. - előkészítem a tőrömet. - Aztán lehet denevérek.. - nem is tudom melyiknek örülnék jobban.
A barlangból hirtelen előjönnek ismételten pár darab abból a démonbogárból. De töredéke annak, mint amennyien voltak az állomáson, szinte azonnal meg is szabadulunk tőlük.
- Fuh.. akkor most a barlang?- nézek rá, kissé irtózom a borárszerű szörnyektől, ráadásul ez valami új, nem tudom mi fog minket bent várni. Kíváncsi vagyok, de azért undorodom is.



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Ápr. 02, 2024 7:46 pm
ELSA & VOLSTAGG


- No hát aki magában bízik, azt bizony soha nem hagyhatja cserben az istene, haha! No de ha vallások és mítoszok legendás szörnyei ellen is készen állsz felvenni a kesztyűt, mesélj valamelyikről! Akár olyanról, amivel már találkoztál, akár olyanról, amilyet nem is szeretnéd, hogy elébed toppanjék!
Jómagam is tudok pár történetet és lecsapék számos szörnyet, hát miért ne akarnék hallani más hőstörténeteket?
- Pokolbéli teremtmények is gyakorta megfordulnak errefelé?
Hisz akkor kivont bárddal kell járkálnom, hogy én kólintsam fejbe őket és ne más orozza el előlem a Démonverő címet, mit eleddig még nem aggaték magamra! Engem vere le egy démon, de azzal bizony nem dicsekszem. Azért is kérdezem, mert ha itt is él egy Mangog, azt bizony hétmérföldes kerülővel kerülném el.
Csípőre tett kézzel megállok és hahotában török ki, amikor a lányka félrejárásról szól. Egyáltalán öröm számomra az is, hogy démonszúnyogokra vadászva is ily kedélyesen eltársalgunk, de amit monda vala az elébb...
- Ne haragudjék meg a lelked, de tőlem ez oly távol áll, mint Nyurga Fandral barátomtól a...párkapcsolat.
Sok évezred kelle, mire e szó megszületék és egyeseknek hasztalan, mert éltüket ugyanúgy folytatják félre- és össze-visszalépéssel, ahogyan annakelőtte.
- Nem minden asgardi telhetetlen ilyen téren, ámbátor el kell ismernem, hogy közülük - és követőink, a vikingek közül is - számosan váltogatják asszonyaikat, ahogy a földkerekség a nappalt az éj után. Nekem, mint ismert és gyakorta piedesztálra emelt harcosnak bizony lehete vala számtalan alkalmam, hogy más nyoszolyákba feküdjek, de ha hiszed, ha nem, meg sem fordula a fejemben. Én valóban igen korán megtaláltam az egyetlent és akár viharban, akár tiszta egű napsütésben, de nekem csak ő kell. A barátaim ezt sohsem érték vala, de titkon irigyelék, efelől bizonyos vagyok - fejtem ki bő szóval és heves gesztikulációval.
- Én mondom, éppoly cserfes és szívét tőrök, kardok és pajzsok mögé rejtő széplélek valál, akárcsak Gudrun lányom. Még az orcád csontjai is hasonlatosak az övéihez és rád is igaz, hogy nem átallsz olyan kérdéseket feltenni, mik a már eleve zavart lelket még inkább zavarba hoznák, de Asgard Oroszlánját soha! Remélem, rád is oly büszke atyád, amilyen dicsőséggel az én szívemet megtölti kislányom, ki nemrég hagyá maga mögött kettőezer-nyolcszázkilencvenedik esztendejét. Nem, kettőezer-nyolcszázkilencvenkettediket. Vagy...sose bánd, nem öregítem én a leányomat!
Mikor is születe vala Gudrun? Ennyi leszármazó mellett olykor elmém már eltéveszt egyet s mást, de ezek fontosságát ilyenkor lekicsinylem.
- Ő egyébként az a fajta, kit egyetlen férfi sem birtokolhat. Ő dönti el, kit választ és kinek adja ki útját. Szereték őt már sokan és ő is ölele sokakat, mert így látá jónak. Ha tartasz attól, hogy hiába fecsérelnéd bizalmad egyvalakire, kiről később kiderül, hogy nem érdemlé meg, hát ne bánkódjék szíved! A szerelemnek végtelen számú útja leend és valamelyikben te is megtalálod a magadét.
Mint családom tagjai is, a legkülönbözőbb módon tették. Bármilyen esetről beszél bárki, az én családomban bizony vala rá példa, mivel előhozakodhaték, hogy az elszontyolodókba lelket öntsek! A temető mohos köveinek taposása közben még nagyobb igény önti el a szíveket arra, hogy az élet teljességét találják meg, ezért bízom abban, hogy megfelelő fülek hallják mondandómat.
- Használtok újabb keletű fegyvereket is vagy hagyományokat őriztek és régiesnek tűnő, de nem véletlenül máig forgatott fegyvertípusokhoz nyúltok? Szóval mi áll hozzátok közelebb...taktikai kés vagy ívelt kalózpenge?
Kíváncsivá válék, hogy milyen lehet a vadászok kultúrája. Hazámban nem vala szerencsém olyanhoz, ki mesélne róla, bár meglehet, hogy találkozék egynémely képviselőjükkel.
- Milyen érzés az alapító lányának lenni? Származásoddal bekerülél vala a Bölcsek Tanácsába is, vagy hasonlóba, ha van ily vezetői testület nálatok?
Ezt az éktelen kacajt ismét örömmel hallám. Értő közönségnek szívesebben mesélek.
- Én sem tűzék ki ilyeneket családi fészkünk falára. A terített asztalokat ábrázoló csendéleteket sokkalta inkább szeretem, ha már falak díszeiről beszélünk. No, de hát a lőfegyverek! Ezekkel akkor ismerkedék meg, midőn Midgardra költözénk és vala időm mindent kipróbálni. Járék sportlövészetre, vadászatra, hol nem rémségeket, hanem szarvast, nyulakat és efféle jószágokat hajtánk. Még egy vállra vehető rakétavető is vala kezemben, de azt nem kedvelém. Hol most lakom, ott mutánsok élnek és közülük egynehány csuda puskákkal rendelkezik. Bizonyosan hallád már a Xavier Iskola nevét. No, ott élnek e bátor és különleges teremtmények. De ne add tovább senkinek, hisz ez hét darab pecsétgyűrűvel ellátott titok!
De neki azért elmondám vala.
A fagyoskodó leányka szavait megértem.
- Igazságod is vala! Bundában hadakozni nem oly egyszerű. Én Jötunheimben megtanulám, de hát nem küzdhet mindenki jégóriások ellen a fagyos hegyek világában.
Körülnézésére én is körülnézek. Nem látok mást, mint eddig, de a tapasztalt harcosok mindig körülnéznek. Ez olyan hősökhöz illő tett. Ki is húzom magam, hogy így feleljek meg tudásom eredete kapcsán.
- Fel fogok lépni kortörténeti előadással a közeli iskolában, melynek történelmet oktató pedellusával válték néhány szót és ő meséle nekem e helyi történetekről. Tudám én előre, hogy a sors fonalait szövögető istenasszonyok nem ok nélkül irányíták úgy életem útjait, hogy ide keveredjek. Csupán az marada rejtély eleddig, hogy vala itt oly entitás, mit nékem kell megállítani. Véled az oldalamon.
A gyújtós és a tüzifa hamar előkerül és szikrát is könnyűszerrel csiholánk. A leányka ebben is jeleskedik.
- Először melegedj meg a démonirtó tűznél! Midgard Buffy-ja, akarám már kérdezni, hogy e moszkítómonstrumokat meg lehet-e enni! Hisz most itt a lehetőség, hogy míg társaikat kifüstöljük, az elhullottakból sültet készítsünk.
A füst kezd zavaró lenni. Kevesebbet látok, mint eddig. Tervemben sem látok éppenséggel messzire. Megmelengetjük kezeinket és...várunk, hátha történik valami. Ilyen bölcsen türelmesedő pillanataimban szoka vala Zord Hogun cimborám mondani, hogy megint hátramaradok és hagyom, hogy ők csináljanak mindent. De hát ki vagyok én, hogy minden feladatot elorozzak más elől? Kémlelem közben a környéket és ha a leányka is ezt teszi, kérdem tőle:
- Látsz valami különöst?
What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Márc. 25, 2024 10:59 am
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Olyasvalaki, mint én, többször is megkérdőjelezi magában a hitet. Mivel démonok létezéséről tudok, láttam, tapasztaltam a velük lévő borzalmakat.. De soha nem láttam angyalt. Így az ördög létezése számomra adott, Istené megkérdőjelezhető. Miben hiszek? Nem tudom.

- Magamban kell hinnem. Hiszek abban, hogy valami van a halál után, szeretnék benne hinni. De nekem a munkám miatt, több vallásban is járatosnak kell lennem, így egyben semelyikhez nem tartozom. -Tudom kissé fura. Egyes vallások, rituálék lenyűgöznek, még varázslatokhoz is volt, szerencsém és kipróbáltam párat.
- Vadászok leginkább a lélekvándorlásba hisznek, és a pokolban. Amit szeretnénk elkerülni, mivel tudjuk mivel van ott dolgunk. - mosolyodom el kissé keserédesen.
Csak nevetek, mikor olyan élvezettel beszél az ételről. Én soha nem voltam nagy evő, mindig edzettünk, és formában kellett lennem. Persze inkább én nassolni szeretek.
Így ehhez nagyon nem tudok hozzá szólni, maximum annyit amennyit már megbeszéltük, az Amerikai konyháért nem rajongok...
Csak mosolygok kábultan, ahogy beszél a feleségéről. Nagyon szép, és féltékeny leszek.
- Azt hiszem erre mondják, hogy mindent felülmúló szerelem ? - nevetek. - Na de magunk között, ezeken a hosszú küldetéseken, félre szoktál kacsingatni, vagy így is tudod tartani a monogám életet? - na most derül ki mennyire is legyek féltékeny eme nemes kapcsolatra.
- A próféta szóljon belőled. - nevetek a szerelmi tanácsra. - De őszintén szólva, én sem vagyok könnyű esett. Mindig is a stílusom álcázta, hogy belül romantikus vagyok. Mindig arról ábrándoztam, hogy a párom szintén vadász, és együtt csináljuk, úgy hogy körbe utazzuk a világot. De hát ez nem olyan egyszerű, az emberek nem olyan egyszerűek, a bizalom... nem egyszerű. - sóhajtok. Nagyon fura ezekről az elzárt, és egyáltalán nem publikus érzéseimről egy idegen vikinggel megbeszélni. De hát... könnyebb mint egy ismerőssel, ez is biztos. Előttük sose mutatnám ezen oldalamat, fent kell tartanom a kemény, független nőt. Egy vadász, pláne egy örökös nem mutathat semmi gyengeséget.
- Több fegyverünk van, török, puskák, számszeríj, íj, kardok, lándzsa, és a többi. Minden vadásznak megvan az egyedi stílusa, és kedvenc fegyvere, amire specializálódik, de mindegyikhez érteni, értünk. - büszkén kihúzom magam.
Drakulán mindenki meglepődik, bár én is azt hinném, hogy csak mítosz. Viszont, mint apám örököse, és elvileg nekem kéne lennem a vadászok új vezérének, majd nekem is illendő lenne meglátogatnom. De eleve már ott gond van, hogy nem akarok vezető lenni... örököltem, tudom, de úgy érzem öcsém jobb döntés lenne, és nem tudom akarnék e ekkora felelősséget, és kereszttűzbe kerülni...
- Igen beleszülettem, apám volt az első vadász, szóóóval, igencsak a véremben van. - Apám történetét nincs most kedvem elmesélni, mostanában túl sokszor jön fel, én pedig nem igazán szeretek róla beszélni.
Felnevetek, mikor a haverjáról beszél, kicsit bele zeng a temető csendje. De tetszett a történet, szívesen harcolnék velük, az tuti mókás lenne, és nem unatkoznék közben sem.
- Puskáim, kettő is van, de most jelenleg nincs itt, nem vadászni indultam. - mosolyodom el. - De bírom ezt a két tört is. - vonom meg a vállam.- Nem, nem nem tűzünk fejeket sehova. Családi birtokunkon van, csak pár trófea, üvegekben, mumifikálódva. De mindig irtóztam tőlük. Szerintem undorító.- sóhajtok, megannyi rémálom...
- Nem köszönöm, csak korlátozná a mozgást.
Pislogva hallgatom a beszámolóját, majd csak füttyentek egyet.
- Több mindent tudsz a helyről mint én. Ezt még is honnan? - kérdezem vidáman, majd körülnézek.
- Viszont ha valóban így van, jobb vigyázni, és úgy tűnik, te ehhez jobban értesz. - szeretek főnökösödni, de most  Volstagg jobban tudja mi lehet itt, és amúgy is kíváncsi vagyok hogy alakul a dolog, így kivételesen rá bízom magam.
Akkor hát tűz...
Megyünk és tűzet rakunk, majd megtörlöm a kezem és csípőre tett kézzel nézzel kerül.
- És most Viking uraság?



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 22, 2024 8:58 pm
ELSA & VOLSTAGG

- Bizony szövevényes ez, mint a Kilenc Világot összekötő Yggdrasil fa gyökérzete!
Én pediglen azt kedvelem, ha szavaim értésre találnak, hisz nem kötetnyi tanulmányokat író tudákos valék, kinek tudománya igen nagy, ám megfoghatatlan. Vidám és hősies történeteket szeretek mesélni, ezért fel is hagyok mostan a variánsok és másik világok mondogatásával.
- Ahogy szólál, Midgard Buffy-ja! A népek átvevék tőlünk e hitet és való igaz, hogy az ő dicső harcosaik is bekerülhetének vala a Valhallába, hogy istenekkel lakomázzanak és vedeljenek. No de hát rettegést a te mozdulataidon sem láték. Még ha nem is istenektől várod a jutalmat, valamelyes hit vagy reménység a te lelkedet is táplálja, így van-e?
Ily erővel gyávák nem harcolnak, csak a bátor szívűek.
Telefonszámot tudunk cserélni útközben és Elsa azt is láthatja, hogy sokezer éves létem ellenére az okostelefont is magabiztossággal forgatom. Nem egy modern darab, de kevés pénzérméért adák vala és amire nekem kelle, arra több mint tökély. Lelkes vigyort villantok arra, hogy jó társaságom lészen legközelebb kelta kocsmalátogatásom során.
- Minden nemzet és minden vidék rendelkezék oly fogásokkal, mit sehol máshol nem találni és értéket képvisel. Én eddig nem lelék oly konyhát, mi teljességgel elvetendő lenne. Egy bajor sörfesztivál kolbászkínálata éppoly örvendetes számomra, mint a minden jóval megrakva tálalt óriáshamburger, mi szinte lefolyik az óriásplakátról a nagyvárosi gyorsétteremben. No és a zöldségteremtések, a vegetáriánus étkek is csodásak, különlegesek! Vagy a sült gesztenye a forgalmas utcán ujjatlan kesztyűben fagyoskodó árus sütőlapjáról.

Véget vetek kedvenc fogásaim sorolásának, hisz ránk virradna, mire be se fejezném.
Még az éjszakában pislákoló lámpások halovány fényében is látom Elsa orcájának pírját. Nem mondék semmi tolakodót, csupán szívének mélyét érinthetém meg. Merem remélni, hogy nem bántóan.
- Sorsunk is kegyes vala hozzánk, hogy egymásra lelénk, de kitartás, türelem és a felelősségnek mély megismerése is szükségeltetik ehhez. Utóbbiaknak te sem vagy híján, úgy vélem.
Tán csak a türelemnek, de e meglátásomra sem vennék mérget a tilosban járó patikáriustól.
- Mi mindig hiányzunk egymásnak, örömben és bánatban is. Küldetéseim rendszeresen elszólítának engem messzi vidékekre, az én Hildém ezt jól tudja. No de egy másik világba távozni bizony nem piskóta. Hazajutásom módja és ideje éppoly talány számomra, mint itt tartózkodásom végső célja. Örökéber Heimdall barátom, ki mindent lát minden világon, üzene nékem, hogy még maradnom kell és feladatot teljesítenem. Szavait nem szaporítá, ezért nem tudok többet. Megérkezésemkor találkozának vala a világok és ez kelle ama fenyegetés elhárításához, mit e világ hősei együttesen vivének véghez. De ez csak a kezdet. Ki tudja, talán épp ezen az estén lelünk egy oly entitásra, mit a te segedelmeddel kell legyőznöm!
Sosem lehet tudni. Míg célomat meglelém, addig pedig jókat fogok étkezni. Szívemben pedig hordom családomat, ha már ily messzire szakadának tőlem avagy én tőlük. Nem először nélkülözöm őket. A félelem olykor környékezé szívemet, hogy örökre itt ragadandó lészek, ám Asgard Oroszlánján sosem lehet úrrá a rossztól tartás! Meglelendő leend a hazaút egyszer, mikor eljő az idő.
- Minden így indul, kedves leányka! Ha komollyá válik, szívetek derül majd, hogy mily ártalmatlannak vélétek eleinte nexusotokat. Ha pedig nem lészen komoly, akkor majdan jő egy másik, mi vég nélküli. Gyermekeim, unokáik és az unokák ük-ükunokái sorát követve ezt látám vala. És bizony, mivel vágyad élő benned, néked is jár a szívnek és testnek beteljesülése.
Egy csipetnyi biztatás mindig jólesik és háromezer esztendő tapasztalatát bátran osztom meg Midgard Buffy-jával.
- Rendben, megegyezénk vala - nyugtázom, hogy ha elakadnék Norvégia felé szánt utazásommal, Elsa segítő kezet nyújt, ahogy bármily más harcban is.
Lelkes és kedvességgel teli szövetségesre találék személyében!
- Jól érzem, hogy nem a szívbe döfött tőr az egyetlen fegyveretek? Kik tudatlanságból vagy ösztönből hoznak bajt a világra, azokat próbáljátok a béke útjaira terelgetni?
Ahogy a leányka az állatokról beszél, azt sejdítem, hogy nevelik is őket társaival, ha lehet. Ez szép küldetés volna.
Mily apró történet üté meg füleimet? Kinek atyja Drakula ellen harcola, az különleges családhoz tartozik!
- Á, hát már szüleid is szörnyekkel kardoskodának? Te is csecsszopó korodtól űzöd a küzdelem és vadászat mesterségét, leányka? Jómagam már gyermekként nagy termetű és büszke valék, ki megvédé az apróbbakat vad társaiktól és már akkor tudám, hogy Volstagg messze földön híres harcos leend. Netalántán mindketten arra születénk, hogy kiálljunk a kisebbekért, gyengébbekért, kiknek kevesebb erő vagy akarat juta vala, amikor az életutak fonalát szövögető istennők kioszták ki-ki lehetőségeit.
A temetésekről szólánk éppen eleget és igyekezetemet vidámabb témák keresésére fordítám, ahogyan a temető bejáratát lassan elérjük.
- Olyféle harcmodort űzhetsz, mint Furfangos Fandral barátom, ki asgardi lévén erős is ugyan, ámde Asgard Oroszlánjáéhoz nem mérhető a benne lévő kraft, viszont oly leleményes és fürge, hogy együtt számtalan csatát vívánk meg és remek csapatot alkotánk, ahogyan Zord Hogun cimborámmal is, ki a test minden gyenge és erős pontját ismeri. Mint amikor az akciófilmekben az erős, az eszes és a harcművész száll szembe a gonoszok seregével és győzelmet arat. Hasznunkra válik, hogy ezt megbeszélénk vala, hisz így dolgozhatjuk ki a szörnyméhek elleni legjobb mesteri tervet! Démonszúnyogok, nem szörnyméhek.
Csupán először vélém őket annak.
- Van-é kedvenc fegyvered? Melyik szörny legyőzése vala legnagyobb büszkeséged? Fejét trófeaként kitűzéd vala nappalid falára a kandalló fölé lakhelyed ékéül? - kérdem kíváncsian, hisz mások jó történetei éppúgy érdekelnek, mint sajátjaim.
Jötunheim fagyos hegységei után e temető hűvössége nékem nem oly megrázó, ám szemfülességemnek hála észreveszem szokatlanságát. Elsa rezzenéseiből.
- Kéred-é bundámat, hogy ne kapj hideglelést? Jómagam tudom nélkülözni - ajánlom fel illedelmesen, de kérdő tekintettel, hisz a harcban még akadályozhatja is ily nehéz suba.
- Vala itt egy barlang. Egy magányába elvonuló indián remete éle itt, kiről nem sokat tudni, csupán furcsállni való történetek szólnak a sziklaodú környékén tapasztalt jelenségekről. Különös fényeket és alakokat látának a helyi telepesek és félelmükben végezének vala az indiánnal. Ma járék a helyi iskolában, hol majdan előadást fogok tartani Asgardról és a vikingekről. A történelemtanár meséle nékem a barlang és az indián legendájáról. Meglehet, hogy túlvilági erők tanyázhatnak itt és a szúnyogok azok elől menekülének vala!
Ej, fejünknek felette elröpüle valami, de mivel a lámpáktól már eltávolodánk, nem látám jól.
- Gyújtsunk tüzet! Úgy szemünk elé tárul, mit most a sötét rejt és még ki is füstölhetjük e feldühödött rovarokat.
[/color]
What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Márc. 20, 2024 10:51 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Hmm, kicsit elgondolkodom azon, amit mond. Tehát a túlvilág, hit is lehet más, az univerzumok között? Nagyon fura, ilyenbe bele se gondol az ember. Vajon az én egyik másik verzióm milyen lehet? Lehet egy leküzdött kertvárosi család anya? Fuh de rosszul lennék a látványától is.

- Fuh, értem, akkor ez az egész bonyolultabb, mint gondoltam. Fura hogy ilyen dolgok is különböznek. - Strange-ről természetesen hallottam, mágus vagy mi. Érdekel a munkássága, gondoltam már mióta itt lakom fel kéne keresni, de nem tudom hogyan is kéne hozzá bejelentkezni, illetve mindig voltak egyéb teendőim.
- Mindig is érdekesnek találtam a vallásotokat. Tulajdonképpen tudjátok hova kerültük, ha meghaltok, és ez kevésbé éleszt félelmet, azért voltak a vikingek is olyan vakmerőek. - Hát én lehet viking voltam előző életemben, mert mindig is lenyűgöztek. Amúgy menő lenne. Volstagg-ot is menőnek tartom.
- Nagyon jól hangzik, add meg az elérhetőségedet, és muszáj lesz egyszer beülnünk oda, még jobban felcsigáztál. - és főleg az ő társaságába. Csinálhatnám azt is csak simán beülök egy nap, de igencsak izgalmas lehet vele együtt, biztos jó sztorikat is mesélne. - Mindenképp betérünk oda. - vigyorgok, majd elgondolkodom. - Őszintén szólva, soha sem kedveltem túlzottan az Amerikai konyhát. Nekem mindig is túl zsírosak, megterhelőek voltak. - még úgy is, hogy jelenleg nem árt meg, még sem szeretem mikor a fülem tövéig ül a zsír.
Mikor a nejével való szerelemről beszél viszont elpirulok. Annyira... őszintén mondja. Kőkemény szívem mögött mindig is romantikus lélek lapult, mindig szerettem egy társat, akivel együtt harcolunk, utazunk, és éldegélünk. De egyik csalódás volt a másik... a másik van egyáltalán? Fogalmam sincs Dan érez e valamit irántam egyáltalán. De ahogy ezt az egészet hallottam Volstaggtól, zavarba ejtő, hogy rögtön ő jutott róla eszembe.
- Ez nagyon szép dolog. Irigykedem. - mondom ki hangosan őszintén, amin magam is meglepődök, nem vagyok az az érzelgős fajta. Manapság pláne nem. - Azért biztos hiányzol neki. Haza tudsz jutni? - Kaine is más honnan jött, ezt tudom róla. De ő speciel nem tud erre megoldást, meg úgy tűnt nekem nem is szeretne. Itt sokkal jobb dolga van, nem hibáztatom. Volstaggnak viszont odaát van a felesége, gyermekei. Azért ez nem lehet könnyű. - Öhm... valaki,valami van... - sóhajtok. - De nem, nem semmi komoly. - Vagy igen? Nem akarom áltatni magam, és idióta lenni, hogy én komolynak venném , ő pedig bármikor eltűnhet...
Na jó, gyors téma váltás.
- Értem , biztos sikerülni fog. Ha nem akkor szólj, segítek eljutni oda. - ha legalább családjához nem is, de itteni népéhez eljuttassam.
- Rendben, majd szólok, jól jött itt is valaki, ha vészhelyzet lenne, köszi. De ez rád is tartozik. - ha ő kerülne bajba és kell egy püfölés, természetesen benne vagyok.
Majd kérdéseket tesz fel miközben elindulunk, csak elnevetem magam. Miért mindenki Drakulával jön?
- Sok fajta szörny, lény létezik, mint ahogy állatok is. Köztük is különbözőek, van kik falkákban élnek, van akik magányosan. Vannak ártatlanok, akik csak békét szeretnének, és élni, ők nem bántanak embert. Vannak akik csak az ösztönük vezérel, van akik heccből, vagy épp önvédelemből ölnek. Sokan vannak, nekünk a dolgunk, különbséget tenni köztük, és békét teremteni. - legalábbis apám idejében. - Drakulával nem harcoltam, kislány voltam, mikor apám megküzdött vele. Egyébként jó arc, csak néha nem bír magával. - vigyorgok.
- A temetkezés, akkor hasonló mint az itteni vikingeké volt. lenyűgöző, nekem mindig is jobban tetszett,főleg a hősi halál rész. Sokkal spirituálisabb. A vadászok is elégetik holtjaikat. De kevésbé ilyen meghitt módon. Sokkal jobban örülnék ilyen temetésnek, amit felvázoltál, és ez a visszatérés dolog se rossz. Itt attól függ ki hal meg, és milyen módon, de általában itt is piával, és kis beszélgetéssel rendezzük el a temetéseket. - de nem olyan varázslatos módon. Mikor megemlíti, hogy még lelkeket tudnak halál után visszahozni, ökölbe szorúl egy pillanatra a kezem. Apámra gondolok, hogy ha mi ilyen tudnánk, és nem félnénk a fekete mágiát, mi is vissza tudnánk hozni...
- Varázslatok helyett, ősi erősítő rúnákat használunk, illetve vallási dolgokat, például kereszt, szentelt víz, és ezüst. A vadászok emberek, nem rendelkezik az átlaguk képességekkel. Én egyedi vagyok, apám öröksége, mi erősebbek vagyunk egy átlag embernél. Általában inkább tapasztaltak vagyunk, edzettek, tudjuk melyik szörny ellen mi a legmegfelelőbb fegyver. Nekem van két puskám, amikben különlegesen öntött, szenteltvizes ezüst lövedék van, melyekben rúnák vannak vésve. Ezzel is sokkal halálosabb. Bizonyos kések, török és a többik is ilyen módon készülnek. - hm tök menő a szakmám, mindig elfelejtem. Már kimondatlanul visszatértem vadászként, mindig elfelejtem mennyire szeretem csinálni. Jól esik kibeszélni, és hogy valakit érdekel. Bár mióta Danny-vel lakom sűrűn beszélgetünk fegyverekről, taktikákról, adunk tanácsot egymásnak. Még is más egy kívülállónak, aki harcos, de nem teljesen úgy mint mi.
Közben megérkezünk a temetőhöz, miért van egy temetőben miért hidegebb, és nyirkosabb, mintha kilépek a kapun, az utcára. Kicsit összerázkódom. Megyünk pár lépést, és mintha látnék egy ilyen dögöt elrepülni felettünk.
- Lehet egy barlang van a közelben? - ha igen akkor még többen lehetnek, de miért menekültek ki annyian, akik betámadtak az állomáson? Ha mázlink van csak költözni akartak...



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Kedd Márc. 19, 2024 8:08 pm
ELSA & VOLSTAGG

Peckes tartást veszek fel arra gondolva, hogy ma valóban legyőzendő leszek a nyelvi nehézségeket, Odin szakállára mondom! A leánykának is könnyebb lenne és látom is rajta, hogy ezt várá már mióta. Hogy érthetően szóljak!
- A Lélekpaptól, kit ti dr. Strange néven ismertek, tudok néhány...dolgot - kellően jelenkori szó - az itteni Valhalláról. Az bizony egy másik dimenzió, asztrális világ, hová emberi léptek nem vezethetnek, csak halál avagy varázslat. De ez csak itt vala így, hisz az én univerzumomban a Valhalla testben is megközelíthető, noha nem sokaknak adaték meg, hogy elbarangolhassanak oda és még kevesebben térének vissza útjukról.
Setét varázslat általnézni a túlvilágra? A doktor úrral mi pedig bekukkantánk oda. El is mesélem, hogy a leányka ne gondolja ezt ördöngösségnek.
- Nem oly setét az a mágia, ha segítő szándékkal végzik. Midőn engem követő asgardi szellemeket, kik itt ragadának két világ között és még azt sem tudák, hogy holtak valának, általsegíténk a holtak nyughelyére, hová eredendően kellett volna kerülniük. Mily finom mézsört ivék azon a rituálén! Maga a Lélekpap teremté a semmiből. Holt lelkeket végső nyugalmukra bocsátó éneket zengék vala, akkor nyílának meg és záródának is vissza a ti univerzumotok Valhallának csodás kapui, melyek mögött látám azt a Volstaggot, kit evilági Thor küzdőtársaként ismerhetsz. E világ dicsőséggel elhalálozott lelkei az evilági Valhallába kerülnek, míg önnön világomban a harcosokat az ottani Valhalla fogadja be.
Meglehet, nem szerete volna vala ennyit hallani a holtak birodalmáról egy élő, de meg kívánám magyarázni, hogy is vala ez.
- Kedves szavaid felvidítják szívemet, Midgard Buffy-ja! Bizony jól választának az ivó tulajdonosai és ezt a szépen duzzadozó kasszájuk is mutatja.
Megéré vala reám költeni.
- Oly kézműves söreik valának, miknek észak-európai receptje évszázadok óta tökéletesíttetik. Étkeket is felszolgálnak, különleges, hagyományőrző módon berendezett fogadójukban. Rosszat még nem evék ott, pedig már első alkalommal végigrendelém az egész étlapot. Kétszer. Te is kedveled az ily régies vagy Amerika lakói számára egzotikus fogásokat?
Tisztességes társaság, öröm velük munkálkodni.
- A mi szerelmünknek ötezer esztendő is kevés vala, hogy kihúnyjon. Ég a mai napig és csak egymás iránt! Egyikünk sem féltékenykede vala soha. No és néked van, ki betölti szíved éhségét?
Hilde csak a kezdeti időkben, mikor eltűnék nagy harcok és kalandok idejére. Aztán megszoká vala, hogy engem így hajt a vérem. Más univerzumba először hajta és ezt ő nyilván nem tudhatá, de ha megtudandó lészen, még képes rá és utat talál ide. Nem féltékenységből, inkább féltésből.
- Sebaj, leányom! Keresek majdan pilótát, ki vállalkozandó leend ily nagy útra. Az arany magáért beszél, ha fizetségről van szó, márpedig én kalandjaim, uralkodásom és politikai pályám alatt begyűjték nem keveset.
E világra csak keveset hozék át, de az bizony itt is sokat ér.
- A természetfeletti vadászai, kik előugranak a váratlanságból! Mily bámulatos harci taktika! No hát, számolj úgy, hogy Volstaggra is számíthattok, ha segítség kell bármikor! Például az általad említett apró démon elfogásához!
Ha megmondja, merre kell keresni azt a lényt, ki még ártalmatlan, de rossz parancstól rosszat teend, akkor már készen is állok a bevetésre!
- Mesélj a lényekről, kikre lecsaptok társaiddal! Legtöbbjük öntudatlan ösztönállat vagy sokuk képes nagy gondolatokra, cselszövésre, szervezkedésre, szövetségesek gyűjtésére? Küzdél-e már Drakula gróffal? Vagy a mocsárból lett teremtménnyel, ki már nem ember, nem növény, hanem egyszerre mindkettő? - kérdem, miközben elindulunk a sírkert felé.
- E földön még nem járék temetőben és más vidékeken is csak nagyon ritkán. Vidámabb helyeket kedvelék, de persze ha rászorulókat kell kimenteni ily helyeken, akkor nem átallom általlépni a temetőhelyek küszöbkövét. Asgardon az életét ünnepeljük legfőképp, a halállal csak kevéssé törődünk, hisz nem végleges. Éltében szerzett javaival pakoljuk csónakba az elhunytat vagy ha sokak hunytak el, akkor hajóba, mit meggyújtánk, hogy égő fénnyel ússzon el a Valhallába. Azután összejövénk, történeteket mesélénk az elhunytról. Jókat is, rosszakat is, hisz mind valós és mind az emlékét hordozza. Jómagam is megjárám már a holtságot, az új testben ébredést és annakutána varázslattal régi testem és lelkem visszanyerését, így látod, jelen valék. No és tinéktek, vadászoknak miféle speciális erőitek vagy fegyvereitek vannak? Varázsolsz tán? Vagy csak lőtérre jársz és tőrharcot gyakorolsz a hozzád hasonlatos képességűekkel? Oseberg kisunokám már két évezrede vadászként rója az erdőket, hogy rendben tartsa a vadak állományt. Most, hogy jobban elnézlek, egészen sok közös vonásotok vala, még külsőleg is.
What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •

Elsa Bloodstone a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Márc. 14, 2024 7:37 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Szégyellem, de kicsit nehezemre esik értenem tényleg, amit mond, így koncentrálok, és lehet kicsit érhetetlen lehet az arckifejezésem közben.
De elnevetem magam a végére.
- Menni fog az, nem olyan nehéz! - biztatom nagy lelkesen. Ugyanis nagyon jó fejnek tűnik.
Kihúzom magam büszkén, arra, hogy nagyon jól tudtam a Valhalla dolgokat. Mondjuk nekem illik is tudnom a mitológiát, de mondjuk sosem voltam jó elméletben, így attól még nem vagyok profi, és szakértő. A norvég mitológia, csak pont ennyire érdekel.
- Uh Variánsok is voltak? Mármint akkor a Valhalla téren és időn kívül létezik? És létezik... - gondolkodom el hangosan. Ez elég jogos kérdés.
- Mármint, hogy valaki aki él, megpillanthatta a túlvilágot? Én magam ilyen embert nem ismerem. Ez sötét mágia mifelénk, nem tudom, hogy bárki aki használ e ilyet, dicsekszik e vele... - bár én is elgondolkodtam szellemidézésen, és a többim hogy beszélnem kell még utoljára apámmal. De mindig arra jutottam, soha nem lehet tudni ki jut át, egy kis résen is...nem játszunk ilyenekkel.
- Nem, azt a kocsmát nem ismerem. Tényleg? Te lettél a reklámarcuk? Hát akkor jól csinálják, kaptak egy ízig vérig igazi vikinget, annál jobb marketing nincs. És megérdemelték az arcodat, olyan a sörük? - nos fontos a hitelesség, hogy tényleg a Vikingek között érezzem magam, miközben iszom azt a sert.
- Hát megértem a feleséged, bár én csak képeket láttam, meg a tv-ben. De nem rossza a pali. - netek. - De akkor nem vagy valami féltékeny típus, bár biztos a nejed bolondozott veled.
Kicsit elgondolkodom hogy mit halhattam róluk, de tényleg semmit szinte. Gondoltam, hogy kíváncsiságból elutazom oda turistáskodni.
- Hát figyelj, lehet szerezni pilótát aki mindezek nélkül is átvisz, jó pénz fejében. Illetve feketén vízumot csináltatni, de ezt természetesen nem ajánlom. Egyébként őszinte leszek veled, nem tudom hogy megy ez ... főleg nem e világi embereknél. - pedig ha kell segítek neki szívesen, oh az a marha jó szívem mostanában.... miért akarok mindenkinek segíteni?
- Mármint a vadászokat keresni? Nincs elérhetőségünk, ha csak mi nem adunk oda egyet. Általában csak ott termünk, ahol természet felettit tapasztalunk, vagy az aki ismer minket. Nem reklámozunk. - legalábbis remélem jól értettem a kérdését, ha nem úgyis kijavít.
A következőkre csak felnevetek.
- Rendben, nagyon szépen köszönöm a figyelmeztetést. - kacsintok, majd megtisztítom pengéimet, majd visszahelyezem őket a helyükre.
- A temető nagyon jó tipp, szerintem kezdjük ott. Ott a nyirkosság is szerintem pipa. - biccentek, majd elindulunk a temető irányába. - Jártál már itteni temetőbe? Nálatok mások a temetkezési szokások, nem?



_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Márc. 13, 2024 4:34 pm
ELSA & VOLSTAGG

- Az nehéz, mi még újdonatúj! Én éveknek ezrede óta így szólék, e száz éves vagy még fiatalabb fordulatok nem jönnek oly könnyedén, de Asgard Oroszlánja sosem veszít csatát! Még akkor sem, ha ellenfele a modern nyelv!
Mindig derül is családom, mikor újabb szólásokkal hozakodom elő. Amit itt mondék, az is megállá helyét.
- Így, ahogy mondád, leányka! Ottan soha örökké nem ürül ki a korsóból a gyömbérser, sem az asztalról nem fogy el a győztesek lakomája!
Odin nálunk, Asgardon uralkodik, de miért emelnék ki minden részletet? Ezt a New York északi részén épült helyet a temető miatt nevezék el úgy, ahogy mi ünnepelt harcosaink végső, avagy nem is oly végső lakhelyét. Hol máshol kellene hát beszélnem e témáról?
- Egy szertartás alkalmával látám is e világnak Valhalláját. Ott vala benne mindenki, akit lemészárola egy gonosz teremtés. De még evilági variánsomat is megpillantám, ki csudálatos mód hús-vér testben kerüle oda és magasodék a hősök fölé. Te ismerél olyasvalakit, ki éltében járá meg a holtak birodalmát?
Én magam is megtevém ezt önnön világomban, mi egy másik univerzum. Kedves a leányka és mulattat, hogyan örvendez új jelzője hallatán.
- Hoooogyne! A bronxi Kelta Kocsmát ismered-é? Fogyó holdkor köték velük reklámszerződést és mivel orcámat adám az ivónak, annyit rendelek majd náluk, amennyit csak kedvünk tartja!
Ott nem lészen záróra, míg meséink végére nem érünk. Elfoglalt valék, de egy jó iszogatásra időt szakítandó leszek.
- Régi biz nem csupán a Mennydörgés Istene, hanem a női szívek hódítója is, valósággal. Feleségem mondá nékem egyszer, hogy ha engem nem ismere volna vala meg, akkor ő is elhajlott volna a királyi udvarba egy ünnepre, hogy a szőke herceg elé járuljon. De nem juta rá ideje, mert én előbb vevém le lábáról asszonykámat és ő is engem, így állunk már öt évezrede.
Az én Hildém szerint Thor nem a nők szívére, hanem egynémely más részére van leginkább hatással, de ily illetlenséget nem mondok a leánykának, ki hasonló mód érezhet.
- Ázok, vánok, elfek és mit csak hallál vagy olvasál, az mind igaz! Tán ebben az univerzumban is. Te mit hallál róluk? Valkűr védi falujukat? Az itteniekkel én még nem...
Újféle kifejezést akarok bevetni.
- Még nem pacsizék le, hisz gépmadáron átröppenni Norvégiába nem oly egyszerű. No de már tisztes állampolgárnak számítok, iratokkal, elismert foglalkozással és egyre kedveltebb műsorokkal rádióban, televízióban. Szerinted így már adandók lesznek nékem vízumot?
Elsa bizton jobban ismeri az efféle papírmunkák menetét.
- Apró, ki parancsra vár? Le kell őt fülelni, hisz ha bármiféle zsarnok szolgálatába beállna zsoldosként, annak nem volna jó vége. Merre kell őt keresni? Volstagg, a Rettenthetetlen hű társa lészen bármilyen vadásznak, ki Midgard védelmére esküdék vala fel!
Saját világomban is hallék ilyesekről, de valami oknál fogva eggyel sem akada dolgom. Hát persze, hisz a Három Harcossal mi oly tetteket hajtánk végre, hogy vadászok ott nem rúghatának rongylabdába!
- Véres ujjú kabátban ne is szállj vonatra!Megtanulám én rég, hogy a legapróbb tárgy is lehet kincset érő. Sokat járám társaimmal a Kilenc Világot és Jötunheim fagyos hegyei vagy Nidavellir homlokizzasztó síkságai közepette biz azt használhatám, mit odavivék magammal! Vagy amit lelék, mint e pulóvert, mit egy menekülő ember idevete vala a peronra.
A szúnyogok eredetét még nem tudánk, de Midgard Buffy-ja már irányt is mutata vala.
- Fedje bár titkok leple fészkük helyét, Volstaggal, a Furfangossal oldaladon biz meglelendő leszel. Tán kedvelik a vizes helyeket? Vagy a temetők dús, kevéssé érintett növényeit? - mutatom kezemmel az irányokat, hisz vala itt tó is és temető is, csupán el kell döntenünk, melyiket közelítjük meg fegyvereink csillogósra tisztításának befejeztével.
What's the buzz about

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 56
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Márc. 11, 2024 4:40 pm
Wings of War
Mikor tényleg egy nyugodt pillanata nincs az embernek, jönnek a rovarok...
Nem várt fordulatokkal van teli a nap. Még jó, hogy visszatértem a vadászathoz.
Az viszont marha menő lehet, minden nyelven érteni. Ez a képességem sajnos viszont nem adatott meg, még tanulni sincs érzékem más nyelvhez. Csak elnevetem magam a modern megfogalmazásán.
- Igen, nagyon Pöpec, öreg. Egyébként jól áll a modern beszéd, de ez a verses forma is... elég nehéz lehet. - vigyorodom el, bár látszik neki inkább a régi nyelvezett könnyebb valóban.
- Valhalla nem az a hely, ahova hősi halált halt, harcosaitok kerülnek? Ha csatába, kezükben halnak meg, és Odin csarnokába örök harc, és ünneplés? - oh igen, szeretem a mitológiát, szóval... mondjuk ki tudja a valóságban, vagyis náluk ezek mennyire igazak.
- Midgard Buffy-ja ez nagyon tetszik. Megtartom. - nevetek. Nagyon jópofa az öreg Viking.
- Oh, én megannyi szörnyre vadászok, vérfarkas, vámpír, fura bogarak... kisebb démon szerű lények... Volt egy két érdekes, de semmi említésre méltó. De ha meghívsz egyszer sörözni, örömmel felelevenítek pár érdekeset. - mennyire lenne menő egy, vikinggel sörözni! Oh, ehhez a megfelelő kocsmát is meg kell találni!
- Értem, akkor lehet ez már valami más lesz... máig bukkannak fel új lények. Thor mi? Az jó csávó.- ennek elvileg köze van a multiverzumokhoz, még otthon hallottam egy vadásztól, de nem vagyok otthon annyira a témába.
- Hűha, hát te akkor sokkal több izgalmat tudsz mesélni. Szóval Asgard, mi? Sajnálom, nem lehetett könnyű... igen hallottam az itteni Asgardiakról, egy vándor vadásztól. - imádom hallgatni a történeteiket, én is gondoltam rá egyszer felcsapok vándornak, de nekem fontos az otthon melege, nem hiába van megannyi máshol.
- Értem, vadászok is szoktak átjárókat találni, és bezárni, bár már évtizedek óta nem hallottam erről példát. Ilyennel pont nem, de van egy kisebb démon, aki hasonló, de sokkal kisebbek ennél, és kevesebben vannak. Ők amolyan felderítők, és nem támadnak, csak ha utasítják őket.- kutatásaink, és megfigyeléseink szerint legalábbis.
- Oh hogy még ilyened is van, köszönöm. - elveszem tőle, majd én is a tőrjeimet gyorsan megtisztítom. - Vehetnék példát rólad, megannyi dzsekit kidobtam, mert egyszerűen az újába törlöm... - nevetek.
- Visszatérve, valóban jó lenne a fészküket megkeresni, és felégetni, már ha van ilyen. Egyikünk se ismeri, nem tudom milyen területre petéznek. De elég sokan jöttek egyszerre, így szerintem a közelben lehet.




_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifvhttps://i.imgur.com/hpy0OiA.png
Monsters stuck in your head.
Monsters under your bed.
..
Elsa Bloodstone
Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Szőrnyvadász, Zsoldos
Ki van a képen? : Katherine McNamara
Elsa Bloodstone
• doing bad for good reasons •

Volstagg a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.