Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Vörös találkozó

Szer. Feb. 07, 2024 11:12 am
Volstagg & Yoko



Az idegen kedves bemutatkozására majdnem félrenyeltem az elő-ebédemet. Két szó nehezedett rám az amúgy, itt Amerikában még eleddig nem hallott szófordulatokból. Asgard, és oroszlán! Eddig nem volt róla tudomásom, hogy az Áz-föld fennhatósága alá tartozott ez az ország is. Villámgyorsan szigorú kontroll alá vontam a fiziológiámat, még csak véletlenül se változzon meg sem az illatom, sem a szívdobogásom, mindegy mi megy végbe az elmémben. Az emlékeim között kutattam, de első sorban Ázsiában voltam ismeretes, a többi kontinens panteonjairól csak felületes tudás birtokában voltam. És ha azt vesszük, a vikingek nagy tengerjárók voltak, akár el is hozhatták ide a skandináv  vallást. Emellett oroszlán, ami vagy istenséget, vagy alakváltót sugallt. Mindkét verzió ijesztőnek hangzott. Az oroszlánok jóval nagyobbak és erősebbek voltak a rókáknál. Nem lett volna túl jó ötlet magamra haragítanom!
-Amerika a Skandináv panteon alá tartozik? - döntöttem kíváncsian oldalra a kobakomat, és csak erősen reménykedtem, hogy nem bántom meg a kérdésemmel. Azonban a kíváncsiságom az óvatosságomnál is nagyobbnak bizonyult. - A vikingek jóvoltából? Vagy másképp jutott ide az asgardi istenségek hite? - észre sem vettem, hogy a kissé régies szóhasználata az előttem falatozó óriásnak, könnyebbé tették a társalgást.  A kérdésemre, ahogy barlangként referált a könyvtárra, el kellett nyomnom egy mosolyt. Nem akartam sértő lenni, hisz nem őt nevettem ki, egyszerűen aranyosnak találtam ezt az oroszlánként barlangnak látta a munkahelyem.
-Itt kezdtem nem olyan régen dolgozni, és hát… túl csábítóak voltak az illatok, amik innen kiszivárogtak, míg délelőtt dolgoztam. - vallottam be. Fel mertem vállalni, hisz láthatóan ő sem vetette meg a kulináris élvezeteket. És ez a fajta elcsábulás lényegesen legálisabb volt, mint az emberi lelkek fogyasztása lett volna. Bár, ez újfent olyan információ volt, amiről inkább mélyen hallgattam.  - Még nem vagyok teljesen tisztában New York és Manhattan kapcsolatával - sóhajtottam. - Van három város, mégis mindenki úgy emlegeti, mintha egy lenne, de közben meg mind a háromnak saját neve van. A kínai negyedet még elfogadom, hogy az csak egy negyede Manhattan-nek. De a többi… teljesen bonyolult, és egyelőre még érthetetlen a számomra. New York más, mint amit itt láttam eddig?  Vagy az valami állam lenne?  - úgy éreztem, hogy túlbonyolították ezt a helyzetet, bár nálam is lehetett épp a hiba.
 


_________________
Be like the fox who makes more tracks than necessary,
some in the wrong direction. Practice resurrection.
TAMAMO-NO-MAE

Shu Kyoko
Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : Shin Do-Hyun és Lee Dong-Wook
Shu Kyoko
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Feb. 06, 2024 9:51 am
Kyoko & Volstagg

Büszkeségtől dülledő mellkassal közeledék a könyvtár kicsiny étkezdéje felé. A szervezet vezetői hallák híremet, az interneten szárnyalva terjedő, asgardi témájú podcastom és a szakácsmérkőzés hamarosan bemutatásra kerülő adásainak előzetesei pedig meggyőzék őket, hogy a Bölcs Volstagg történetei biz' gyermekfüleknek is valók valának. Eme hűvöskés, ámde napfényes napon vitatám meg a részleteket az Asgard meséi című zenés-prózás rendezvényről, hol a szavakkal én bűvészkedhetem majd, előadásomat pedig kiegészíti egy kamarazenekar. Teljes lelkesedésbe jövék és mihelyst a megbeszélés végére érve búcsút vevék tőlük, meg kívánám jutalmazni magam néminemű édes süteménnyel. Kikérém a pultban látható összes tálcát, de nem adák oda mondván, más érkezőknek is jár cukorteli eledel, de ha legközelebb érkezék, nekem külön rendelendők leszének. No hát e figyelmesség megmelengeté bensőmet és így csekély jussomat örömmel fogadám, sőt teát is kérék. Megkapék egy tálcát rajta torták négy válfajával és egy gyümölcsös, valamint egy krémes tésztával, no meg egy csésze gőzölgő rooibos itallal. Szavaimtól és visszatérésem ígerététől oly derű üle ki a felszolgáló leányka orcájára, hogy már ezért megéré.
A vendégsereg népes e napon, ezért épp csak lelék helyet. Egyetlenegyet és sietnem kell, nehogy más megelőzzön. Gyermekeim kedvelék a játékot, melyben egyetlen ülő körül rohangálva kelle megtalálniuk a pillanatot, melyen lehuppanhatnak. E kacagással kísért versengés jut eszembe, midőn midgardi öltönyömet megigazítván az asztalhoz járulék és köszöntém a fiatal lányt, kivel szemben a hely árválkodék.
- Tüneményes délutánt, kedves leányka! Megengeded-é, hogy a Asgard Oroszlánja győzedelmeskedjék, ahogy mindig teszi és helyet foglaljon asztalodnál! Csupán elfogyasztanám ebéd utáni kis desszertemet és nem volnék terhedre, hacsak nem kívánád csevejjel elegyíteni kávéillatú ejtőzésed!
Minduntalan elfeledém, hogy manapság már kevesen fonnak efféle hálókat szavaik szövőszékén és ha mégis megtevém, abba bizony belegabalyodnak e kor gyermekei, kikecmeregni pedig nehezen tudnak. Megkísérlém hát mai nyelvre fordítani mondandómat.
- Szabad? Nem foglak zavarni!
Illedelmesen és kedvességgel fogadá kérésemet, ezért le is telepedék asztalához.
- Szerfelett barátságos a tudás e belvárosi barlangja! Először járék itt, de New Yorkban gyakorta megfordulék. Manhattan utcáinak köveit is nem egyszer illeté már bocskorom talpa. Igen, ismerős vagyok erre. Téged mi szél hoza a könyvesházi finomságok közé?
Emelem csészém és belekortyolok a teába. Mmm, egy csipetnyi citromot elbírt volna, cukorból viszont csak keveset igényel. Bontom is a zacskót és hintek némi kristályt nedűmbe. Eztán pedig egyik, másik és harmadik tortaszelet is eltűne torkomnak mélységében, ahogy a leányka feleletét hallgatom.
Sometimes the greatest adventure is simply a conversation

✿ Elli




_________________
I tell the stories to make them feel better.
I tell the stories to make myself feel better.
THE STORYTELLER
Volstagg
Hozzászólások száma : 59
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 27.
Tartózkodási hely : North Salem/New York
Munka/hobbi : kalandor, szakács, műsorvezető
Ki van a képen? : Kristofer Hivju
Volstagg
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 05, 2024 10:28 am
Volstagg & Yoko


Munkaidőm végének a közeledtével engedtem a csábításnak, és elkukkantottam a könyvtár büféje fele. Tudtam, hogy meg kell várnom még azt az utolsó öt percet, mielőtt beülhetek, de olyan finoman édes illatok lengedeztek ki minden ajtónyitásnál, hogy hangosan korgott a gyomrom az egész délelőtt. Szinte mágnesként vonzottak az illatok, mint szomjazót a sivatagban a délibáb. Egész délelőtt úgy is éreztem magam, hisz önmegtartóztatást kellett gyakorolnom. Nem lehetett ételt, se kávét bevinnünk a könyvek közé. Egy szippantást engedtem a jóból, majd siettem vissza, hogy áttestálhassam a műszakom, és végre tényleg elmerülhessek a frissen őrölt kávé, és a még meleg péksütemények kínálta élvezetekben. A pultnál leadtam a rendelésemet, és a célba ért emberek békességével kerestem … volna magamnak helyet. Ha nem lett volna csúcsidő, és ezzel együtt csúcsforgalom! Végül csak sikerült addig várnom, hogy a tető tornácon felszabadult egy kétszemélyes asztal, amire rögtön le is csaptam. Innentől kezdve tényleg teljes nyugalommal vártam, hogy elkészüljenek a remekművel, amivel az ebédet szándékoztam kiváltani addig, míg haza nem érek a kínai negyedbe!  
Csodálatosan sütött a nap, és tél ellenére, szinte érezni véltem a simogató langyosságát az arcomon. Rókaként nem zavart a nem épp trópusi időjárás. Pár emelettel lejjebb Manhattan, szorgalmas hangyaboly módjára nyüzsgött, zsibongott. Lüktetett benne az élet, ami még így, csendes szemlélőként is kellemesen bizsergette minden érzékszervemet. Boldog sóhajjal nyugtáztam, mikor a pincér kihozta a rendelésemet. A fejedelmin illatozó cappuccino tetejére olyan szép virágkölteményt rajzoltak, hogy szinte sajnáltam beleinni. Mellé a gőzölgő leveles tésztába csomagolt túrós csoda megért minden várakozást. Halk ropogtatással láttam hozzá az előebédemnek, amikor is megakadt a szemem a legfrissebben érkezett személyen. Úgy sejtettem, hogy ő is a kulináris élvezetek miatt érkezett a kávézóba, de már csak a termetével is kimagaslott a többiek közül. Ez talán nem is lepett volna meg, hisz aki ismeri Shuten Doji-t, aki a legméretesebb oni volt, aki csak átmerészkedett (sőt, ha úgy vesszük ott született) a halandók birodalmában, az nem lepődik már meg ilyesmin. Ám ez a személy nem csak méreteiben hasonlított régen látott barátomhoz, de színében is. Igaz, neki nem a bőre, hanem a haja és a méretes szakálla volt rőtebb, mint a legvörösebb róka, akit eleddig láttam, mégis csodálattal adóztam ennek a ritkán látott árnyalatnak.
Feltűnés nélkül próbáltam kiszimatolni az illatát is, hisz felkeltette a kíváncsiságomat, a puszta megjelenésével. Lopva végig néztem a kávézón, ám nem volt más szabad hely, csak velem szembe. Vagyis, ha úgy dönt, hogy maradni óhajt, az én asztalomhoz tudott csak leülni. Ezt látva, kicsit összébb húztam a saját cókmókomat, hogy kényelmesen oda férjen.
Amennyiben felém vette az irányt, illedelmes mosollyal hajtottam picit le a fejemet.
-Üdv - - köszöntöttem kedves ázsiai módjára. Majd lettem bajba, hisz amikor nem pimaszkodni akartam, vagy nem egy akcióban voltam épp benne, sokszor nem tudtam, hogy miként is kéne az emberekkel beszélni. Lényegesen könnyebb dolgom volt a többi lénnyel, akikkel sokszor szavak nélkül, csak non verbális jelzésekkel, na meg illatokkal már meg tudtuk egymást érteni. Az emberek között azonban elveszett ez a fajta kényelmes kommunikáció. Azért tovább próbálkoztam - Igazán kellemes ez a kis hely. Ismerős a környéken? - lehet nem ezt kellett volna kérdeznem. Nem tudtam, hogy ez sértő-e az embereknek, vagy sem. Azért reménykedtem benne, hogy nem bántottam meg azzal, hogy megszólítottam. Igazán kár lett volna ezért a szép rókavörös színért, ha igen!
 

Shu Kyoko
Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2024. Jan. 21.
Ki van a képen? : Shin Do-Hyun és Lee Dong-Wook
Shu Kyoko
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.