Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» Wings Of War
by Elsa Bloodstone Tegnap 8:38 pm-kor

» Creepy shits
by Kevin Ford Tegnap 6:18 pm-kor

» It’s okay to be not okay
by Kevin Ford Tegnap 6:12 pm-kor

» Recipe for Disaster
by Winifred Wilson Tegnap 3:38 pm-kor

» The evilest variant
by Lucas Bishop Tegnap 3:05 pm-kor

» Have you eaten enough?!
by Sooraya Qadir Hétf. Május 06, 2024 10:13 pm

» Not scared of giants
by Lucas Bishop Hétf. Május 06, 2024 9:53 pm

» LazyTown Goes Digital
by Laserian Harries Hétf. Május 06, 2024 5:40 pm

» Metallic taste
by Danny Ketch Vas. Május 05, 2024 7:55 pm


Wakanda Egyetem

Vas. Nov. 19, 2023 3:06 am
USA, New York, Manhattan

Üdvözlünk a Wakandai Egyetem amerikai kampuszán!

Wakanda, részben a vibrániumnak és a ritka anyag találékony felhasználásainak köszönhetően, egy technikailag roppant fejlett, önfenntartásra képes állam. Az ország számára fontos a hagyományok és a kultúra megőrzése, mindemellett szociális érzékenységgel fordulnak a világhoz. A környezet megóvása, és az elesettek felemelése egyaránt megjelennek a diplomáciában. Mostanra a világ is kezdi érezni Wakanda valódi erejét.  

Thanos támadását követően az Egyesült Államok és Wakanda között már volt példa együttműködésre. Az uralkodócsalád számára így megerősítést nyert korábbi elgondolásuk létjogosultsága: szerződést kötöttek az Egyesült Államokkal, miáltal megalapult New Yorkban a Wakanda University amerikai kampusza, Manhattan szívében.  

A Wakandai Egyetemet az alapítói sokrétűnek szánták, és szerették volna, hogy Wakanda szemléletmódját, világhoz való hozzáállását is tükrözze. Valamennyi humán- és természettudományi szak megtalálható az intézményben, mely saját kutatóközpontokkal is rendelkezik.  

A felvételi eljárása némiképp eltér az átlagos amerikai egyetemektől. Mivel a hátrányos helyzetű diákokat is szeretnék támogatni, a szegényebb környékek, nehéz családi körülmények szociális pontokat is érnek. Azt szeretnék támogatni, aki valóban tanulni akar. A gimnáziumi átlag éppen ezért kevesebbet nyom a latba, hogy a rászoruló hallgatók nehezebb körülményeit kompenzálni tudják. Természetesen a hagyományos amerikai rendszerben meglévő tanulmányi és sport ösztöndíjak is léteznek, ám ezek az egyetem részéről annyit jelentenek, hogy ezeknek a hallgatóknak nem kell tandíjat fizetniük. A szociálisan rászoruló diákok számára ingyenes kollégiumi férőhelyet biztosítanak az egyetem kampuszán, hogy a lakhatási körülmények ne befolyásolják a diákok tanulási képességeit. A kampuszon belül lehetőség van diákmunkát vállalni az egyetem különböző létesítményeiben, ha valakinek szüksége lenne extra bevételi forrásra, bár szociális alapú ösztöndíj is igényelhető. Mivel az egyetem vezetősége a tanulást szeretné ösztönözni, ameddig a hallgató B-, nehezebb szakok esetén C+ átlagot képes tartani, egyáltalán nem szükséges tandíjat fizetnie. Tanulási nehézségek esetén tanácsadást, korrepetálást is biztosítanak, és nehéz anyagi helyzetben lévőknek felajánlják a lehetőséget, hogy közösségi munkában teljesítsék. A tandíj összege egyenes arányban nő az átlag romlásával. A tehetősebb hallgatók szüleit pedig bátorítják, hogy az adóból leírható támogatásokat az egyetem számára utalják, hogy azt is a hallgatók érdekeinek megfelelően használhassák fel.  

A tanulmányok során lehetőség van mind áthallgatásokra más szakokra, mind az akadémiai szféra teljes spektrumának elvégzésére. Más egyetemekről átjött hallgatóknak a korábban elvégzett tárgyait szintén elfogadják. Az egyetem igyekszik a szakmai gyakorlatokban is segítséget nyújtani, a tanulmányi iroda ezzel kapcsolatban is a hallgatók rendelkezésére áll.  

A Wakanda University egyetemi kultúrájában a diszkriminációnak nincs helye, kiállnak a szólásszabadságért is, a diákokat is bátorítják, hogy álljanak számukra fontos ügyek mellé. Ugyanakkor a gyűlöletkeltést, uszítást az egyetem nem honorálja, a más hallgatókkal szembeni zaklatás fegyelmi eljárást von maga után. Az elfogadás és esélyegyenlőség jegyében az egyetem együttműködik az X-Mennel, és a Testvériséggel is voltak kapcsolataik. Biztonságos teret biztosítanak azok számára, akik külső jegyeikben mutatkozó mutációik miatt máshol nem tudnának tanulni. Extra kreditért és az érdeklődőknek Hank McCoy hetente érzékenyítő vendégelőadásokat tart az egyetemen a királyi család felkérésére.  
Olvass tovább...

Professzorok, tanársegédek listája
Hallgatók

Itt tanuló/leendő diákok listája:
- David Haller Xavier, 3. éves (2023. őszi félévtől)
Szak: Orvostan hallgató, sebész
- Julian Keller, 3. éves (2023. őszi félévtől)
Szak: Kriminológia
- Sooraya Qadir, 3. éves (2023. őszi félévtől)
Szak: Szociológia
- Laserian Harries, 2. éves (2024. őszi félévtől)
Szak: Biológia, Növénybiológia
- Lilia Volkov, 1. éves (2025. őszi félévtől)
Szak: Biológia, Genetika  
- Joshua Foley, 1. éves (2025. őszi félévtől)
Szak: Biológia, Genetika  
- Han Yeonu, 1. éves (2025. őszi félévtől)
Szak: Szociológia
- Rosemarie Morozov, 1. éves (2026. tavaszi félévtől)  
Szak: Informatika, Programtervező informatikus




Percike
Hozzászólások száma : 174
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 24.
Tartózkodási hely : Pillanatnyilag itt
Munka/hobbi : Minden perc számításba vétele
Ki van a képen? : Ms. Minutes
Percike
• doing everything in your service •
https://marvelmadnessreturns.hungarianforum.com
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.