Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Dimensional advice

Kedd Jan. 02, 2024 5:57 pm



NielBishop

Kaine története egyre érdekesebb. Őt magát fogom megkérdezni. Úgy látom, Topsfield csak a tények egy részét ismeri. Mintha valamilyen nagy kép rajzolódna ki a sok apró kis részletből. Ha Gateway is ilyen beszédes mágus lenne, jobban érteném a világot és a saját sorsomat is. Niel talán nem így látja, de sokat tanultam tőle. Örülök, hogy Wong megbízott a kiképzésével.
- Rád már most is szükség van. Később is így lesz, úgyhogy nem fogsz unatkozni. De talán az is segíthet majd valamiben, akit idehoztál egy jól működő világból.
Majd elválik. Ma már kicsit többet tudunk, hála a dédnagyapámnak. Abszurd és rejtelmes találkozás, mégis tanulságos volt ez.
Nem bánom, hogy Topsfield semmit nem mond a rögtönzött elméletre. A fejében szoktak összeállni a gondolatok. Nekem elég, ha akkor mondja ki őket, mikor már megvan a térkép egy-két világhoz. Nem is ez lenne a feladatom, de az ereklye reagált rám. Van lehetőségem segíteni, ezért kötelességem is segíteni. A világunkról van szó és még több másikról. Amikben többek között egy-egy Shard is él. Ha csak rájuk gondolok, már megéri.
Elismerő mosollyal nyugtázom, hogy a portálon át történő közlekedés már rutin a mágusnak. Ne kelljen csalódnom...
Az utolsó new yorki képen a hajléktalan elfárad az elfogyasztott alkoholmennyiségtől és aludni tér. Ismertem olyanokat, akik ugyanennyire nem találták a helyüket az életben. Mi ketten nagyon is tudjuk, milyen útra léptünk és hiába piszok nehéz, célt és erőt ad a tudat. Irány a Kamar-Taj!
Az égig érőnek tűnő könyvespolcok között szétnézek ugyanúgy, ahogy szoktam. Mégis körbevesz egy fajta nyugalom. Mintha itt nem kellene ellenségektől, támadóktól tartani. Pedig beférkőzhettek. Nem lankadhatok. El nem tudom mondani, mekkora élmény itt lenni, de most nem erre figyelek. Feladatom van. Mint mindig.
A szerzetesruhát viselők közül kilógok a hétköznapi viseletemmel és a sporttáskámmal. Ide nem szokás fegyvert hozni, azt hiszem. Ettől még nem teszem le, ami nálam van. Topsfield rögtön munkához lát. Nem szólok bele, nem zavarom meg. Figyelem a környezetünket. Legfőképp arra koncentrálok, hogy felfigyelt-e ránk valaki. Eddig úgy tűnik, hogy nem. Mindenki teszi a dolgát. Lerakom a sporttáskát a lábamhoz. Őrként viselkedem, feszesen állok, karba tett kézzel. Egy mozdulat előrántani a pisztolyt, ha szükség lenne rá. Néha rápillantok a firkákra. Nekem semmit nem mondanak. Nem baj.
- Hallgatlak. Ne tarts attól, amire rájöttél. Elindultunk a világkatasztrófák megállítása felé. Erről van szó.
Ha ismerteti, mire jött rá, figyelek, de közben ugyanúgy monitorozom a helyiséget. Érdekes ez a könyvtári levegő. Nem olyan állott, mint azokban a könyvtárakban, amikben eddig jártam.

Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Jan. 12, 2024 4:14 pm


Bishop&Niel


Zene




Úgy rágom a szám, mint kukoricát, ahogy azt mondja fontos vagyok, kicsit fészkelődni kezd az egóm, érzem én.
Nade aztán az unatkozásnál egy horkantás is elhagyja ajkam, mert azt régen csináltam már, persze igazából csak pár hónapja vagyok annyira elfoglalt, hogy egy normális wow-ra se tudom összeszedni a seggem. Sóhajtok is hozzá, mintha ez baj lenne. Kocka énem zokog belül.
-Tudod, én nagyon adok a szavadra Bishop és az ilyen fickók nélkül mint te, vagy Kaine, nehéz lenne.
Vallom meg tömören, sokat számít, hogy mellettem állnak. A nagy, erős férfiak. Is.
A portált valóban könnyen megnyitom, ahogy az utóbbi időkben mindig és holt egyszerűen átsétálunk rajta, mintha kapu volna és csak bújj-bújj zöld ágat játszanánk.
Nagy levegőt veszek, aztán belekezdek a munkába. Nem is tudom mire számítottam. Talán, hogy Bishop elmegy majd, vesz egy kávét, illetve csináltat, mert azt lehet, vagy szóba elegyedik az egyik szerzetessel, például juhtartásról, ellenben, amikor megvan a megoldás és ránézek, azt látom úgy csinál, mint a testőrök, dolgozik.
-Pihenj, katona. Így kell mondani? Nem nagyon vagyok tisztában a rangokkal. De azért ne félj, ritka, hogy ide csak úgy támadjon valaki. Aki nem az anyám éppen.
Na az ő támadására majd fel kell készülnünk, de nem hiszem, hogy a heuréka pillanatomat válassza. És ez akkor most finom puhatolózás akart lenni, sosem pihen? Avagy mindig szolgálatban van?
-Minden világnak van egy kódja és nekem tulajdonképpen az összeshez hozzáférésem lehet az erekle által. Nem is én vagyok fontos,hanem a könyv.
Kezdek el járkálni Bishop előtt, mintha energiaitallal felturbózott egér lennék. Romy folyton lenyúlja előlem pikachut, pedig…
-Ha  megpróbálnák ellopni. Figyelj!
Felkapom a könyvet és Bishop mellkasának ütögetem, mintha kopogtatnék rajta.
-Ha velem bármi történne meg kell védened, vagy…megsemmisítened.
Vázolom fel az opciókat hadarva. Tuti úgy nézek ki, mint a doki a Vissza a jövőbenbéből, vagy Rick, a történet átiratából.
-Szóval a gebasz már csak az, hogy tudom a kódokat, de nem tudom mi van mögöttük…Csak számokat társítottam az ajtókhoz, amik zárva vannak, amíg be nem megyünk a végtelen folyosón akármelyikbe. Tudtad, hogy miénk a 6969-es föld?
Nyelek miközben beközlöm a síri csendbe, mint a világ egyik legféltettebb titkát.







...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 20, 2024 9:16 pm



NielBishop

Topsfield még mindig zavarban van, de már nincs annyira padlón, mint mikor rátaláltam az öltözőben.
Egy félmosollyal jutalmazom, hogy értékeli a tetteimet. Jól is esik, de inkább az számít, hogy megfogadja a tanácsot és akármekkorát zakózott, hajlandó felállni az esésből. Kaine-nel van néhány közös vonásunk, ezek szerint jól láttam azon a sötét éjszakán is.
A Kamar-Taj könyvtárában még jobb érzések töltenek el. Őrzők-védek, de ahogy a szorgoskodó srácra nézek, az a legnagyobb öröm. Munkában van. Arra volt szüksége, hogy kimondja, ami nyomasztja. Velem beszélhet ilyesmiről és Gateway is nagyon jó hallgatóság tud lenni. Akkor is, ha már mindenről tud. Ami viszont fontosabb, a srác újra erőre kapott és már nagyban számol, nyomoz, tervez. A probléma nincs még feloldva, de a mágus edzőpartnerem jó irányba indult el.
- A katona a szakmám megnevezése. A rendfokozatom őrnagy volt. Rangban vagy beosztásban felettem állótól a szabályos parancs így szólna: Bishop őrnagy, pihenj! Olyankor váltunk testtartást.
Meg is mutatom és a saját parancsomat teljesítve lazább állásra váltok, karjaimat leengedem, lábaimat nagyon enyhén behajlítom.
Topsfield jobban ismeri ezt a helyet. El tudom hinni, hogy kevés az esély a bajra.
- Szeretek ritka esetekre is felkészülni.
Nagyon remélem, hogy az anyja tényleg nem téved ide. A többivel elbánunk, ha valakinek tényleg elmenne az esze és itt akarna támadást kivitelezni. Vissza is váltok őrpózra.
- Ami csak a te kezedben működik.
Nem hagyom, hogy a saját fontosságát elfelejtse. Az ereklyére is szükség van és a használójára is. Az én jelenlétemben már működött, de az lenne a legjobb, ha nem kellenék az aktiválásához. Nagyobb szabadságot biztosítana a mágusnak. Szememmel lekövetem a járkálását. Ez zavaró, elvonja a figyelmemet a környezetről, márpedig inkább azt kell figyelni.
Mikor a mellkasom felé nyúl, reflexből megpróbálom eltolni magamtól a karját és másik kezemet magam elé kapom. Mint egy ütés hárításakor, ahogy ezt már láthatta az edzőteremben. Annyi a különbség, hogy most nem támadok vissza és nem is fogom le, csak a közelségét blokkolom.
- Ezt ne! Figyelek - közlöm röviden, hogy vigyázok a könyvre és rá is, de ehhez az kell, hogy ne bökdössön engem az ereklyével.
Topsfield súlyos szavakat ejt ki a száján. Süt belőle a felelősségérzet. Ezt nagyon jó hallani. Bólintok is, hogy vettem a kérést.
- Nem - válaszolok röviden a világunk kódjára. - Tehát van egy jó hosszú folyosód, amiből az összes párhuzamos világra számozott ajtó nyílik. Ha ez a folyosó egy zsebvilágban van, megvizsgálhatnád, hogy az onnan ide visszavezető ajtó, amire ezek szerint 6969 van írva, elárul-e még valamit? Lehet, hogy vannak árulkodó jelek, amikből lehet következtetni.
Nézve a világ egyik legbékésebb helyét és a legősibb tudás köteteit őrző polcokat valahogy megindulnak a gondolataim.
- Ha egy másik világból érkezett személlyel találkozol, meg tudod állapítani a származási univerzuma kódját?
Nagy az esélye, hogy én nem ennek a világnak a jövőjéből érkeztem. Nehéz ezt kideríteni, de rengeteg jel mutatja, hogy itt máshogy alakult a történelem. Nekem is hasznos lenne ezt tudnom, ha pedig Topsfield tud gyakorolni és rájön, melyik az én világom, még le is ellenőrizhetjük. Akkor pedig a legjobb lenne kijavítani, ami ott félrecsúszott. És Shard... Hogy ő hova került, az foglalkoztat a legjobban. De egyszerre csak egy dolgot. Hagyom a srácot számolni.

Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 27, 2024 11:51 am


Bishop&Niel


Zene




Annó ezért mondtam Lilinek, hogy segíteni fog, ha eltemetem magam valami alá, valamibe, munkába ásom.
Most, hogy heuréka gondolatok ösztönöznek máris jobb már, sőt ahogy idehoztam Bishopot, az az érzésem, mégis érek valamit és még félig poénkodva is van energiám megjegyezni, sosem tudja levetkőzni ezt a katonás attitűdöt.
Le is esik a gambám, amikor az őrnagyot említi és egy percre teljesen kizökkenek a munkából.
-Nahát. Én nem vagyok ugyan a felettesed, de nyugodtan válthatsz testtartást.
Nézek rá hunyorogva, bár megsaccolni nem tudom melyik pozíció kényelmesebb neki. Van egy olyan férfi megérzésem, nem most fognak ellenséges mágus erőnk ránk törni. Kis sóhajt engedek ki, mint egy sípoló palack, amikor pózt vált és nem olyan mereven őriz, mintha bármikor intergalaktikus támadás érhetne.
-Azt tudom és egy alternatív őskorban ez például nagyon jól jött.
Visszatérve a könyvhöz biccentek, valamiért ez az ereklye kiválasztott háziállatának. Lázasan kezdek el gondolkodni, számolni, felfejteni az eszköz brutális titkait, aztán egy ponton be is kattan, voltaképpen rájövök mekkora hatalom rejlik a könyvben és nem biztos, hogy mindig életben leszek hozzá.
Ezért az a meggondolatlan lépés, amivel megijesztem azt hiszem, vagy legalábbis döbbenetet eszkalálok.
-Bocsának, tényleg. Csak…szeretném, ha lenne valaki, aki figyel rá, nehogy rossz kezekbe kerüljön.
Nem nyomulok tovább, sőt teszek egy lépést hátra és elrakom a közeléből, vagy legalábbis nem hadonászok felé tovább.
Inkább nagy levegőt veszek, próbálom felfogni, hovatovább megmagyarázni a lehetetlent.
-Azt hiszem az összesbe, igen. Persze lehet, hogy nem lenne nyitva minden ajtó. Még nem bukkantam zárt ajtókra, de ez is benne van a végtelenség folyosójának kártyapaklijában.Nem hiszem, hogy a 6969-est megtalálnám, mint ajtót, mert benne vagyunk, legfeljebb egy másik világban járva. Mármint hogy ha haza akarnánk jutni egy másik világból, akkor már tudom, hogy a 6969-es ajtót kell keresnem és így bingó, probléma nélkül akármikor vissza tudnánk jönni. Esetleg egy másik világból lenne rálátásom.
Vonogatom a vállam egyelőre csak ennyit találtam ki, hogy vannak ezek a kódok és mindegyik más valóságot jelöl.
-Nem biztos, hogy mindenkire reagál a könyv, rád reagált, talán…a te képességeddel összefüggésbe lehetne hozni.
Bekapom alsó ajkam és alaposan megrágom.
-Szeretnéd? Szeretnéd, ha megpróbálnálak visszajuttatni?
Kérdezem úgy, mint egy ázott Mickey mouse, akinek veszélybe került a sajttortája. Nem akarom, hogy Bishop visszamenjen!








...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Jan. 31, 2024 7:47 pm



NielBishop

Topsfield nyugtató szavai most nem lényegesek. Az általam választott feladat ellátásához kell a póz, nem előíráshoz igazodom. Szabályos vigyázzállást is mutathatnék, ha valami igazán katonásat akarna. De nincs hülyéskedés. Csak kicsit állok lazábban.
Elmosolyodom. A mágussrácot nagyon felvillanyozta az az utazás világról világra. Mindketten erőnkön felül teljesítettünk, hogy túléljük. Ha kicsit lassabbak vagy dekoncentráltak vagyunk, most nem egy könyvtárban, hanem egy alternatív világ T-rexének gyomrában lennénk.
Ha itt végzünk, meg fogom kérdezni tőle, hogy van a prokodil. Most nem zavarom. Szemmel tartom inkább a tanítványokat, akik kötetekkel sertepertélnek. Ez egy fegyelmezett könyvtár. New Yorkban jártam hasonló helyen, mikor kutattam a jelenkor ügyes-bajos dolgai után, de sosem volt ilyen csönd. A személyzetnek rendszeresen rá kellett szólnia egy-egy hangoskodóra.
- Számíthatsz rám - mondom bátorító nézéssel.
Ez a "végrendelkezés" Topsfieldnél nem feladást jelent, hanem felelősségvállalást és önfeláldozást. Én azon leszek, hogy ő is túlélje. Ez az A terv. B tervként viszont készen állok az ereklye megóvására, ha az A terv nem sikerülne.
- Erre gondoltam. Ha egy másik világból próbálnál visszatérni és jól megnéznéd magadnak a 6969-es ajtót, talán rájönnél, miből tudod, hogy ez a 6969-as. Gondolom, egyik ajtóra sincs rászögezve a világ kódszáma - közlöm továbbra is a környezetünket figyelve.
A zsebvilágokra nyíló folyosó nem egyszerű. Tudás kell hozzá, mert térkép nincs.
- Az energiaelnyeléshez kapcsolódna? - kérdezem kételkedve.
Más sejtésem van. A mágus felajánlására megrázom a fejemet.
- Nem. Itt van feladatom és később máshol is lesz. De a saját jövőm egy elszúrt idősík, aminek a kialakulását meg kell akadályozni. Nincs honvágyam.
Veszek egy nagy levegőt. Ha valaki, akkor Topsfield kiderítheti, hogy mi az igazság.
- Sokáig biztos voltam benne, hogy ennek az univerzumnak egy alternatív jövőjéből érkeztem, ahová kissé más döntések vezettek, mint amit itt meghoztak a világot befolyásoló jelentős személyek. De már nagyon sok különbséget látok. Lehet, hogy egy másik világ jövőjéből érkeztem. Ezt szeretném megtudni. Ha multiverzum-szökevény vagyok, akkor ezért reagálhat rám a könyv úgy, ahogy azt tette és közelebb kerülhetünk a megértéséhez.
Ha pedig ezt megtudom, akkor van még pár kérdésem, de azokat megtartom magamnak. Mi lehet Sharddal? Ott van? Jól van? Segítettem rajta? Kell még segítenem? Ha nem ennek a világnak a jövőjéből jöttünk, akkor nem tudom, hova küldtem az átváltoztatója megölésével.
Kevésbé önző gondolatok jutnak eszembe.
- Mondtam neked, hogy vannak látomásaim más világokból. Főleg egyből jönnek, egy ottani variánsomtól, aki viszont eljutott egy helyre, ami hasonlít a folyosódhoz. Egy kristályterem, amiben minden kristályszilánk másik világokra mutat. Azon keresztül láttam más világokat is, víziókban. Te tudsz ilyesmiről?
A látomásokat már vissza tudom fogni, ha alkalmatlan időben jönnek, de nagyon aggasztó és megrázó eseményeket tudnak nekem mutatni. Tele bizonytalansággal. Reménykedve nézek Topsfieldre, úgy, ahogy nem sokszor láthatott. Ha van ismerete ezzel kapcsolatban, arra nekem is nagy szükségem van.

Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 04, 2024 7:13 pm


Bishop&Niel


Zene





Egyébként rá tényleg lehet. Ha nem vennének körül ennyire klassz arcok kb. partra vetett magikarpként tátognék az életnek nevezett szartengerben.
Veszek egy mély levegőt, aztán rávigyorgok, jelezve, hogy tudom és sokat is segít a támogatása.
Egy lépéssel előrébb vagyok, a kódok kezdenek összeállni és minden kis puzzle darab egy nagyobb kép értelme lesz. De ahogy mondja, honnan tudom melyik ajtóhoz milyen kód tartozik? Beharapom ajkam és rágni kezdem az apró ezüstdarabot, amit piercingként műtöttek bele.
-Aha, hát ez jó kérdés. Első körben arra gondoltam ráégetem, mint Gandalf a Hobbitban. De biztosan fel lehet fejteni mindent és akkor tudnám, na ez a B612-es bolygó, vagy ha épp nem kisherceg, akkor a halálé és Alienekkel kellene harcolnunk, vagyis oda nem megyek.
Bólogatok felé hangosan, aztán elgondolkodom magán Bishopon is.
-Nem hiszem, hogy a képességed hozta volna elő, mármint nem ez… Talán, hogy egy másik világból jöttél. Emlékszem amikor találkoztunk kicsit lefagytál és akkor reagált rád a könyv hirtelen. Történt akkor valami? Láttál, hallottál valamit?
Idézem fel betoppanásom a szentélybe, hogy konkrétan hozzá küldtek, de eleinte nem éppen tárt karokkal üdvözölt, én meg majdnem beszartam.
Már-már ijedezek, hogy vissza viteti magát, amikor szerencsésen megörülök az elkúrt idősíkjának. Még ha diplomatikusabban is fogalmazott.
-Hogy értve kell megakadályozni, hogy létrejöhessen? Hiszen onnan származol nem? Ha megszűnne a valóságod, te sem léteznél.
Ez már nagyon kvantumfizika, vagy csak vissza a jövőbe? Kell egy fotó Bishopról, amin ellenőrizni tudom megvan-e mindig a feje.
-Ha multiverzum szökevény vagy, akkor annak a világnak a “jelenjét” is meg kellene találnunk, amit helyrehoznál, ha nem, akkor viszont ne piszkáljuk, nehogy eltűnj itt, ebben.
Nézek rá, bár egyelőre tanácstalanul, jó lenne kideríteni, de azt hiszem nem varázsütésre működnek ezek a dolgok. Legalábbis amíg nincs sárkányszívhúr varázspálcám. Biccentek arra, mert lehet, hogy azért reagált rá a könyv, mert multiverzum-szökevény.
-Az a baj, ha random kezdem el feltárni az ajtók rejtélyét az eltartana…végtelen időkig.
Vallom be kelletlenül, amíg el nem érünk a látomásáig és bizonyos kristályteremig.
-Akkor talán ezért reagált rád a könyv? Mi van ha…ez az ereklye onnan származik? Például egy kristály, ami valamiért könyv formát öltött? Senki sem tudja hogyan került ide, vagyis, hogy honnan. Ugyanakkor ki tudja mi történne, ha visszatérne a forráshoz. Nem biztos, hogy így van.
Szögezem le gyorsan.
-Csak eszembe jutott, ahogy említetted… Bishop.
Nézek rá.
-Megpróbáljalak elvinni abba a kristályterembe? Bár nem tudom mi történne akkor a könyvvel.
Rágom meg a szám aggodalmasan, viszont látom mennyire fontos neki.









...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 08, 2024 8:49 pm



NielBishop


Nehéz elhinni, hogy ilyen pofonegyszerű megoldást is lehet választani. Nem értek a mágikus világhoz.
- Az egy film volt. A valóságban ha működik ez a módszer, akkor is kérdés, hogy milyen egyéb hatásai vannak? Örökre megjelölsz így egy kaput, de ezt csak te látod vagy akaratodon kívül segíthetsz másoknak is, akik át akarnak jönni, de jobb lenne, ha nem jönnének?
Hallhatja, hogy nem lebeszélni akarom róla. Én mindig a veszélyforrásokat keresem, hogy megóvjak másokat és magamat. Lehet, hogy van biztonságosabb praktika. A Hobbit alapjait ismerem, az Alienről csak hallottam, hogy alapmű. Annyit értek, hogy a halálhoz nem megyünk. Nem hát.
Némán bólintok, hogy történt valami az első találkozásunkkor. Legalább olyan borzalmas lenne neki az a látvány, mint amiket Gateway vízióiban láthatott. Nem ártana finomabban tálalni, elvégre nem is olyan régen még bűntudattal küzdött és nem lehet állandóan arra emlékeztetni, hogy a multiverzum tele van a gonosz énjeivel. Pedig tele van.
- Az ottani történelemnek nem szabad úgy alakulnia, hogy milliók haljanak meg, essenek fogságba és szenvedjenek egy megőrült világtól. A valóság megmaradna, de normális mederbe terelnénk. Megszületnék, de nem egy brutális világban. Sok ebben a feltételezés, de annyi biztos, hogy ha semmit nem teszek, minden újra megtörténik és marad az a sanyarú jövő, amit ismerek.
Ha viszont máshogy növök fel, a megrázkódtatások nem tesznek azzá, aki lettem és talán nem jövök el ide és talán nem változtatom meg a világot, sem ezt, sem a többit. Ez tudományos gondolkodás, tele teóriákkal, én viszont cselekvő vagyok. Gondolkodhatunk ezen, amennyit akarunk, még a legnagyobb mágusok se tudták biztosra mondani, hogy mi történik.
Mikor az eltűnésemről beszél, megint látomásom támad. Nem én tűntem el, hanem az, aki miatt az a másik világ romba dőlt. Egy harmadik világ. Az a jövőbeli énem most egyszerre elégedett, értetlen és ijedt. Ez rám is kihat. Egyre zavarosabb az egész. Nem hagyom most jönni a vízióimat. Levert a víz, ezért megtörlöm a homlokomat.
- Most mindketten nehéz kérdéseket teszünk fel. Csak nehéz válaszokat lehet rájuk adni.
De nem válaszolok.
- Nem is jó ötlet minden ajtó mögé benézni.
Például az Alien-világ rosszabbul hangzik, mint a dinók uralta vagy a hutt bűnözőké.
- Lehetséges, hogy ezt érezte meg az ereklyéd. Amennyi alakját mutattad eddig, akár kristálydarab is lehet. A látomásaim hiányosak. Nem tudom, mi az a hely, milyen kristályról van szó és hogy kerülök oda. Annyi biztos, hogy onnan lehet látni más világokat és talán utazni is lehet közöttük. Ahogy az időt is átjárhatóvá teszi. A...jövőbeli énem visszamegy annak a világnak a múltjába és tesz valami olyat, ami megszünteti az egészet. Látszólag. De ha ez megtörténik, hogyan láthatom mindezeket? Csak megmaradt emlékek lennének?
Azt érzem, hogy ezt nem tudom felfogni. Az előbb láttam az első olyan jelenést, ami teljesen kifogott rajtam. Szabályosan belefájdul a fejem.
- Topsfield. Azt fejtsük meg, hogy én melyik világból származom. Ha rólam megmondod ezt, akkor megtalálhatod az oda vezető ajtót és talán legközelebb mással is működik ugyanez. Ismersz másik világokból érkezetteket és én is. Ami nekem fontos...
Shard. Mi lehet vele? Hová küldtem? Összeszorítom a szemöldökeimet és gondterheltebb fejet vágok, mint valaha. Nem megy a készenlét, a tenyeremmel törölgetem az arcomat.
- Ha előcsalom a látomást...bele tudsz kapcsolódni valahogy? Én nem vagyok képes olyan mozit létrehozni, mint a dédapám ott a sikátorban. De a te erőddel sikerülhet és ha belelátsz a kristályhelyiségbe, onnan a többi világba is bepillanthatsz. Még az is lehet, hogy többet fogsz látni, mint én.
Ki kell fújnom a levegőt. A mellkasom hatalmasakat emelkedik. Ha el tudnék sápadni, most megtörténne velem. Az asztalra támaszkodom és mélyen Topsfield szemeibe nézek.
- Kockázatos, amire készülünk. Ha átadom magam a látomásoknak, csak félig leszek itt. Azt mondom és azt teszem, amit az ottani énem. Hívj felügyelőket, akik szemmel tartanak és ha kell leállítanak engem. Az az énem békésebb, szelídebb, de ha valakit meg kell védeni, akkor cselekszik. Ellenőrzött környezetre van szükségem, hogy biztosan ne legyen gond.
Kezdem is lecsatolni magamról a fegyvereket. A pisztolytáskákat szakszerű, begyakorolt mozdulattal veszem le, aztán felhúzom a nadrágom szárát és mindkét lábamról leveszem a késeket. Mindent a sporttáskába rejtek és ráhúzom a cipzárt.

Isley

[/quote]

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 18, 2024 8:47 pm


Bishop&Niel


Zene




Amikor már elképzelem mennyire menő lennék Gandalfként, Bishop összetöri az álmaim.
Egy perc néma csend, amíg meredek rá, aztán valamennyit vöröslik a képem. Jó nagy levegőt veszek a folytatáshoz.
-Erre nem is gondoltam, de igen, végülis más dimenzió utazók is felfedezhetik az eddig titkosnak és privátnak gondolt folyosót. Például gonosz variánsok.
Borzongok meg, tőlük Gateway miatt is jobban irtózom jelenleg, mint random idegenektől.
Persze tök jó, hogy figyelmeztetett rá, de most csak továbbra is tanácstalanul ráncolom szemöldököm, hogy oké ez kilőve, de akkor mégis mi legyen a megoldás?
Hallgatom továbbá saját világa helyreállításának tervezetét, elgondolkodva, még az államon vendégeskedő borosta is vontatottan serceg, ahogy vakargatom. Nehéz elképzelni Bishopot babaként.
-Hát persze és segítek, amiben tudok.
Számomra itt már csak a hogyan kérdéses. De ha a cél már adott, csak az utat kell megtalálni hozzá.
Figyelem egy darabig Bishopot, aztán úgy tűnik nincs egészen a toppon, óvatosan firtatni kezdem.
-Jól vagy?
Mondtam én, hogy itt nem kell haptákban állnia. Már-már fontolgatom, hozok neki egy pohár vizet, de először azt hiszem be kellene fejeznünk a beszélgetésünket.
-Akárhogy is, szerintem anélkül nem fogom tudni mi van mögötte, hogy ne nyitnék be rajtuk.
Mindbe, egyenként nem lehet. Olyasmi lenne, mint elolvasni egy egész könyvtárat ezer oldalas lexikonokkal, még ha csupán egy-egy percig is lennék az ajtók mögött épp csak feljegyezni mit rejtenek.
-Könnyen lehet kristálydarab, ami elbújt a mi világunkban könyvnek álcázni magát. Igazából senki sem ismeri az eredeti alakját, simán rá vallana, ha nem a könyv lenne az.
Vetek bizonytalan szemöldökráncolást a könyvre, igaz fura mód úgy beszélek, mintha személyisége lenne.
-Talán megtudhatnánk, ha sikerülne eljutni abba a kristály világba. Lehet, hogy egyszerűen csak meg lehetne nézni a jövőbeli éned mit és hogyan csinál és mi lesz a világoddal, mint egy filmet.
Nézek rá, aztán harapdálni kezdem piercinges számat, már megint.
-És ha megpróbálnám odavinni magunkat?
Kombinálok, amikor a vezetéknevemen szólít, ami annyira katonás, hogy kihúzom magam. Tehát első körben találjam meg az ő otthonát. Nagy levegőt veszek.
-Megpróbálom.
Mivel hangolódik rá az ereklye csak van valami trükk, amivel éppen a megfelelő ajtón kopogtathatunk. Megint látom, hogy nincs jól.
-De előbb iszol egy pohár vizet, jó? Elég szarul nézel ki.
Bukik ki belőlem a nyers aggodalom.
-Megpróbálhatjuk…
Bishop nagyon rákészül és hirtelen tökéletesen világossá válik nem leszek elég harcedzett visszafogni, ha valami gebasz ütne ki.
-Hívom Wongot…és szerzek vizet, addig várj, ne mozdulj innen!
Rohanok szólni a megfelelő embereknek, meg is találom Wongot, bár csak tőmondatokban tudom elhadarni neki mit akarunk, azt nem várom meg, hogy tiltakozzon, gyorsan szerzek egy palack ásványvizet és visszafelé menet csatlakozik hozzánk még két elég értetlen szerzetes.
Amikor Wong mögött belépek a könyvtárba, először is ő szólítja meg Bishopot.
-Mit is terveztek pontosan? Mert amit Niel elhadart itt az előbb elég nagy őrültségnek hangzott.
Torpan meg mellette többedmagával, miközben én is odafurkaszom a vízzel.










...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Feb. 26, 2024 6:59 pm



NielBishop



Úgy látszik, Topsfield nehezen viseli, ha nem megy minden elsőre tökéletesen. Megfejtette a világok kódjait és tőlem megtudta, hogy nem csak mi léphetünk be ezeken, hanem rossz szándékú lények is. Kiábrándító tudok lenni, de a világ(ok) megmentése már csak ilyen. Ha többet ártanánk, mint amennyit használnánk, akkor mi sem lennénk jobbak az ellenségeinknél.
- Kitalálhatsz valamilyen védőmágiát, amin csak nagyon nehezen hatolhatnak át, de te gond nélkül be tudsz lépni rajta. Mint egy beléptetőrendszer, amihez csak te tudod a kódot. Meg mondjuk Wong és Strange. Ők biztos segítenek rájönni, hogy hogyan lehet ezt megoldani.
Én csak ötleteket tudok adni. Ha most a gondolkodásnál nem jut tovább, nem baj. Nem lehet elkapkodni az ilyesmit.
Bólintással adom a mágus tudtára, hogy köszönöm a felajánlást. Könnyen lehet, hogy tud valamiben segíteni. Fejemet megrázva, kézlegyintéssel jelzem, hogy semmi bajom. Semmi olyan, amin segíthetne.
- Akkor azt kell megakadályozni, hogy kijöjjenek a lakóik. Még egy védővarázs.
Még egy ötlet. Varázsszavakat viszont ne tőlem várjon!
Én is rápillantok a könyvre, ami már karpánt alakját is felvette máskor és lehet, hogy még sok alakja van.
- Abban a disztópikus világban megszereztek egy darabkát. Fene tudja, hogyan sikerült? Csak azt mondogatták, hogy egy másik bolygóra kellett menni érte és nagyon nagy ára volt.
Hirtelen eszembe jut egy legenda a shi'arok ereklyéjéről. Talán arról van szó, talán nem. Még várok azzal, hogy elmondjam. Nem akarok senkit félrevezetni. Topsfieldre nézek, mikor kijelenti, hogy odavinne minket. Próbálom a szemeiből kiolvasni, hogy mire gondol, miközben én egyszerre túl sok mindenen gondolkodom. Hogyan jutnánk el a helyre, amiről azt sem tudjuk, micsoda és hol van? Egyáltalán jó ötlet meglátogatni egy olyan világot, amiből sok más világ látható? Vissza tudunk jönni? Ártó lények nem törnek be a világba? Nem mi lennénk az elsők, akik rossz döntést hoznak egy ilyen helyzetben. Túl sok ez egyszerre.
- Jó - mondom rá az áment a pohár vízre.
Nem fog sokat segíteni, de jól fog esni. Ahogy Topsfield kedvessége is. Rendes gyerek ez. Elüt a variánsaitól. Miután fegyvertelenné váltam, leülök az asztalhoz. Érzem magamon ennek a világnak a súlyát és a sajátomét is, de még Apokalipszis világáét is. Erre születtem én, hogy ekkora súlyokat hordozzak? Igen. Ezért muszáj lesz elbírnom. Az egészet. Egy pillanatra feladom a készenlétet és becsukom a szemeimet. Nagy levegőket veszek és lecsillapítom magam.
Wong szavaira kinyitom a szemeimet. Mereven nézem őt és szó nélkül veszem át a vizet Topsfieldtől. Megköszönni is elfelejtem, pedig szoktam erre figyelni. A Legfőbb Varázsló őrültséget emleget. Lassan kezdek megbarátkozni az őrület gondolatával. Az a jövőbeli énem sem százas. Talán ez az a pillanat, amikor elindulok a téboly útján. Nem! Azt nem hagyom. Túl sok a feladatom ahhoz, hogy begolyózzak.
- Wong. A világ, aminek a látomásairól meséltem és amit a new yorki Szentélyben a tanítványaitok között jó alaposan megnéztem kimerítő víziókon keresztül, megint környékez. Azt a világot egy David Haller nevű srác rontotta el, mikor az időben visszautazva megölte az apját, az ottani Charles Xaviert. A mutánsok nem voltak elég erősek, nem tudtak kiállni Apokalipszis ellen, aki leigázta az Egyesült Államokat és az egész világra fájt a foga. Az időskori énem valahogy át fog kerülni annak a világnak a jövőjébe és segít, hogy vissza tudjanak menni az időben helyretenni azt a krízispontot, amikor Xaviert megölte a fia. Ezt egy kristályon keresztül teszik meg, egy kristályvilág darabjával. Lehet, hogy Topsfield ereklyéje is abból a kristályvilágból származik. Annyi látomást akarok előcsalni magamból, amennyit csak tudok és ehhez kérek felügyeletet, nehogy ártani tudjak bárkinek.
Ezt eldaráltam, tőlem szokatlan lelkesedéssel és a szememben gyilkos indulatokkal, amik annak a világnak a pusztítójára irányulnak. Megkínozta az idős Bishopot is, közvetlenül nekem is okozott fájdalmat, de amit a világgal tett, az az igazi bűne.
- Ha megértjük, mi az a világ és én hogyan kapcsolódom hozzá, talán lesz mód a tanítványod zsebvilágainak megfejtésére is.
Nem kérdezem meg, mit gondol, mert Wong kérdés nélkül is el szokta mondani. Nem érdekel, mennyire lesz dühös. Ha ez teljesen eszement ötlet, mondja ki ő. Az arcom viszont eltorzul, mert olyan erős látomásom támad, hogy... Már nem a könyvtár termét látom, hanem azt a kristályvilágot. Egy vak nő és egy kislány van velem. Őt ismerem! Magik az X-ektől. A nő búcsúzik tőle és felszólítja, hogy küldjön vissza engem az időben. Ezek a kristályok villódznak, minden szilánkjukban más világ látszik. Hol én, hol a prof, de még Topsfield is ott van.
- M'kraan, vigyél oda, ahová mennem kell - szól a másvilági énem, de az én számon is ezek a szavak szaladnak ki.
A vízió szertefoszlik, én pedig zihálva, tágra nyílt szemekkel nézek magam elé.
- Láttatok ebből bármit?
A kristály neve megvan.


Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 03, 2024 12:44 pm


Bishop&Niel


Zene





Kitalálhatok? Úgy nézek Bishopra, mintha őt is csak kitaláltam volna. A feltételes mód adott, igazából én még semmilyen mágiát nem találtam fel magamtól, ezért lóhalálában rágni kezdem a szám, hogy ha utánanéznék az alapoknak, talán, elméletileg, miért ne. Rozsdásan biccentek, mintha régi, használt robot lennék.
-Strage már így is ki van akadva rám. Bishop, nem mondtam még, de… kénytelen voltam visszaküldeni Dartit. El tudod ezt képzelni? Nincs már Proconsognatusom… Strange szerint megbontottam vele a téridő kontinuumot.
Hadarom egyszerre zaklatottan és felháborodottan. Nem hagyott választást, vagy időt a búcsúzásra, bár tény, az, hogy visszaküldtük nagyot dobott az ereklyével kiaknázott mágiámon. Nem tudom Bishop mennyire rajongott a dínóért, nem hiszem, hogy sírva fakadna most miatta, mint én akkor, majdnem, szóval inkább vállat rántok és úgy teszek, mintha meg se kottyant volna.
Remélem nem lesz rá rosszabb hatással a hír most, hogy nem egészen tűnik rendíthetetlen ólomkatonának.
Újabb sor biccentést láthat tőlem mi mindnre kell sok mindent kitalálnom, nunk, egyedül nem fog menni, ismét Strange és Wong fején ugrálok majd.
Próbálom ezt a jövőre bízni, jelenleg hallgatom Bishop szilánkos történetét és csak elképzelni tudom mekkora árról lehet szó. Veszélyes lenne odamenni, lehet, már megnézni is szörnyen veszélyes. Csak piercinget tudok csócsálni, rágódva, szó szerint mekkora anomália lenne ez megint. Talán beszélnem kéne Bishoppal arról mekkora katyvaszt okozok az ugrálgatásaimmal az univerzumokan. Ezt fontolgatom, miközben kerítek vizet neki, odaadom, tétovázva átállok egyik lábamról a másikra. Wong viszont ott áll közvetlen előtte, úgyhogy nem most fogom felhozni a dolgot.
-Jobban vagy?
Kérdezem, mert mintha koncentrálna is ivás előtt, de nem tudom mire. Ilyen az, ha az ember éppen erőt vesz magán. Még Bishopnak is szüksége van rá. Amikor elkezd mesélni Wongnak elsápadok, látványosan és keresek egy széket, hogy leüljek rá, sőt elgondolkodom egy SOS portálon, nekem is kell egy pohár víz. De egyetlen szavukról sem akarok lemaradni.
Nálunk…lakik egy David Haller nevű srác, aki elvileg mutáns. Úristen…
Temetem tenyerembe az arcom egy darabig, nyilván nem tudtam, hogy David apja Xavier, tehát Bishopnak azt kellene megakadályozni, hogy ott megölje Charlest.
Wong eközben elgondolkodva mered rá, aztán visszapillant rám.
-Topsfield!
-Én…ismerek egy David Hallert, nálunk lakik, ha ez igaz… Kiderítsem, hogy itt is meg akarja-e ölni? Elég baljós figurának tűnik.
Kezdem sápadtan, azt hiszem Wong színe is fehérebb lett néhány árnyalattal, de ő velünk ellentétben nem akar elájulni. Azt hiszem ez…a többiekre is tartozna, mindenkire Bayville-ben. Freddy…
-Najó, először is, Topsfield egyelőre a széken marad és nem csinál semmit. Ő fiatal mágus Bishop, és mostanában túl sok behatás érte. Elhiszem, hogy meg akarod menteni a világot, de nagy dolgokkal játszunk, ha időbeli, nem csak térbeli ugrásokról is beszélünk. Ha többet akarsz látni, jó, támogatom és itt vagyok. Topsfield ezalatt igen, kiderít mindent erről a David Hallerről, rendben?  Bishop, ez…
Kezdené Wong hadarva, de csak félig jut el, mielőtt az őrnagy furán kezdene viselkedni.
-Világokkal játszunk! Őrültség lenne a mi válságunkat is kockáztatni… Bishop!
Wong ráz rajta egyet és én is elé sietek, mielőtt hozzáérnék kimondja azt a fura mondatot.
-Nem, mi volt? Hová kell menned és kinek kell odavinnie? Nekem? Csak én tudom odavinni.
-Hagyd, hogy elmondja!
Dörren rám Wong.
-Pontosan mit láttál?











...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 10, 2024 6:16 pm



NielBishop



Lehet, hogy képtelenségnek hangzik, amit mondtam. Mégsem bánom, mert Topsfieldet tartom annyira kreatívnak, hogy ha hall egy megvalósíthatatlan ötletet, arról eszébe jut egy megvalósítható.
Erre eltérünk a témától. Finoman terelem vissza, mert már értem, hogy több csapás is érte egyszerre.
- Sajnálom, hogy meg kellett válnod tőle. Te magad vitted vissza, ugye?
Az azt jelentené, hogy elindult az elfogadás útján.
- Darti jelenléte anomália volt és az ő visszaküldése befoltozta a tér-idő szakadását? Vagy csak segített, hogy ne szakadjon még tovább? - kérdezem próbálva megragadni a lényeget.
Helyes kis teremtmény az a dinoszaurusz és megteremtették neki a kellő életteret. Topsfieldnek jót tett egy kiskedvenc, még úgy is, hogy nem nála volt. Talán ezért még jobban örült neki. Másik állatkája még lehet. Ezt nem mondom ki, mert nincs itt az ideje. Felteszek inkább egy olyan kérdést, amivel visszatérünk egy gyakorlati dologra.
- Strange azért lenne dühös, mert új varázslatot találsz ki? Akkor kérdezd meg először, hogy mit javasol az ajtók védelmére?
Neki biztos lesz terve. Talpraesett fickó, tudja a dolgát. Topsfieldben is érzem, hogy ilyen lesz, de még sokat kell fejlődnie. Azon vagyok, hogy én is segítsem ebben.
A látomások és azok jelentősége viszont most rendkívül megterhelőek. Ha egy dinó itt tartózkodása is gond volt, az én jelenlétem mit okoz? És az se lehet szerencsés, hogy kapcsolatban állok más világokkal. De ha ez igazán égbekiáltó baj lenne, Wong nem hivatkozott volna erre, mikor rám bízta Topsfield kiképzését. Ez, légzőgyakorlataim és a pohár hideg víz helyreráznak.
- Jobban - felelem még mindig elgyötört hangon.
Mondandóm elején tartok és Topsfield megint kikészül. Végigmondom, nem kérdezek rá, hogy mi jár a fejében.
A Legfőbb Varázsló vonja kérdőre tanítványát.
- Van rá bizonyíték, hogy ő Xavier fia?
A névazonosság ijesztő lehet, de nekem nem elég. Ezen a világon nem tudok róla, hogy a Professzornak lenne egy fia. Sose mondta, pedig hallotta a történetemet. Igaz viszont, hogy ő is kiváló a titoktartásban.
Wong szavait már csak távolról hallom. Megmaradnak az elmémben, de képtelen vagyok reagálni rájuk. Máshol járok, szó szerint.
Amint visszatérek a testembe, reflexből igyekszem lesöpörni magamról a rázó kezeket. Wong harcművésznek sem utolsó, lehet, hogy megállít. Kell egy pillanat, mire rájövök, hogy megint itt vagyok. Felemelt mutatóujjammal jelzem, hogy kérek egy másodpercet. Nagy levegőt veszek, lehunyom a szemem és mikor kinyitom, érzem, hogy sokkal tisztább a fejem.
-  Ketten kísérték a jövőbeli énemet a kristályhoz. Egy idős nő volt az egyik. Vak, tejfehér szemű, ősz hajú, az arca kissé szögletes, férfias. Jósnak tűnt, de ez csak megérzés. A másik...egy mutáns lány ottani variánsa. Itt Ilyana Rasputin a neve, de sokan Magilnek hívják. A variánssal együtt léptünk be a kristályba, aminek addigra már tudtam a nevét. M'kraan. Minden szilánkjában láttam egy másik világot. Magamat sok különböző formában és Topsfield, meg Xavier variánsait. Mintha ez egy összekötő állomás lenne, ahonnan minden univerzum látható. A kislány erejével pedig valahogy... Meg tudtam kérni a kristályt, hogy vigyen oda, ahová mennem kell. Mintha a helynek öntudata is lenne.
Nem vagyok sokkal nyugodtabb. Wong minden szava igaz.
- Egy ilyen hely óriási kockázat. Ha rossz kezekbe kerül, leigázhatják az összes univerzumot. Apokalipszis ezt akarta tenni, helyette... Azt hiszem, a történet vége, hogy visszamegyek annak a világnak a múltjába, megakadályozom Hallert, hogy megölje az apját, az egyedülit, aki képes elérni, hogy az a világ a pusztulásba dőljön. Apokalipszis Kora nem jön el. Én pedig... megszűnök létezni. Ott is anomália voltam, itt is az vagyok. De úgy látszik, egyelőre még szükséges anomáliának számítok.
Azt is ki akarjuk deríteni, hogy biztosan másik univerzumból érkeztem-e vagy csak más időből. Amiket láttam, azok szerint még öregkoromban is megelőzök egy világkatasztrófát. De ezzel eltörlök mindenkit, aki abban a jövőben él. Megszülethetnek máshogyan, de azok a hősök vagy a megmentett, sanyarú sorsú emberek, akiket jövőbeli énemen keresztül megismertem, kitörlődnek a létezésből az egész idősíkkal együtt. Ez kezd átláthatatlan lenni.
Agresszív mozdulattal megrázom a fejem és a székről felpattanva teszek pár katonás lépést hátul összekulcsolt kezekkel.
-  Ahogy mondod, Wong. Világokkal és életekkel nem játszhatunk. De ha megakadályozhatunk olyan eseményeket, mint egész kontinensek pusztulása, világuralom egy őrült kezében, akkor talán megéri kinyitni olyan ajtókat, amiket más körülmények között nem tennénk. Nem áldozok fel egy világot se. Ezt is meg akarom menteni, mégpedig Topsfield anyjától. Amiket látok, azok segíthetnek megérteni a lehetőségeinket. Gyűjtsünk információt! Tegyünk védelmi intézkedéseket és végezzünk óvatos felderítést, mielőtt támadunk.
Megállok, egyik bokámat a másik mellé csapva. Mikor nagyon nehéz súlyokat érzek a nyakamban, akkor ezek a feszes, alaposan begyakorolt mozdulatok segítenek. Leesik, hogy a Legfőbb Varázslónak osztottam éppen parancsokat. Megfordulok és a szemébe nézek úgy, mint aki bármilyen eshetőségre felkészült. Topsfieldre is vetek egy pillantást. Hirtelen beugrik az a kép, amikor a variánsa ránk támadt és ezért úgy nézek rá, mint akitől tartani kell. Összeszorított szemekkel űzöm el a gondolatot. Egyszerre csak egy világot. Megkönnyebbülten és bocsánatkéréssel nézek a srácra.
Remélem, Wong megsejtett valamit a kristályról, a tanítványa ereklyéjéről vagy legalább hozzájárul, hogy rájöjjünk, mik rejtőznek az ajtók mögött. Segítenem kell Topsfielden, nem hagyhatom egyedül ebben a játszmában. Az én sorsom zavaros, de ezzel most nem érek rá foglalkozni.


Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 22, 2024 6:29 pm


Bishop&Niel


Zene





Nagy levegőt veszek, felsandítok Bishopra, de azt hiszem a gyík hozzá nem állt annyira közel. Vagy csak ennyire jól titkol…mindent. Sután bólintok, hogy én voltam, bár hathatós mágus segítséggel, kicsit most derogál hozzátenni. Átállok közben egyik lábamról a másikra.
-Strange attól félt, ha nem vittem volna vissza átszakadnak valahogy a dínók ebbe a valóságba, de szerintem csak egy foltot távolítottam el, sok van még és nem mind olyan könnyű megoldani.
Vonok vállat, máris beugrik Kaine, vagy Lacey, példának okádék pedig éppen itt van Bishop. Erről is mélyen hallgatunk, megmarad köztünk ez a bonyolult, kimondatlan vergődés, de lehet neki is eszébe jut. Egy ideig még mélán meredek a lábamra, tuti soha többé nem lesz másik dinoszauruszom, aztán megvédem Stranget.
-Nem, ő csak túlaggódja, de jogosan és ott a pont, meg kellene kérdeznem.
Mire én nagy nehezen kiszülök egyet, Strange már rég rávágja a lényeget.
Figyelem, hogy egy ennyire erős katonának is támogatás kell, próbálom megfigyelni hősi rezdüléseit, mert tuti lesz még pillanat, amikor velem is megfordul a világegyetem. Újra és újra, aztán megint, nézem hogyan kell visszabillenteni.
Pár perc és Bishop vissza vedlik rettenthetetlenbe, én meg bénázom a pohár vízzel.
Amíg betoppan Wong (ahogy szokott kérdés, bejelentés, kopogás nélkül)
közlik Davidről, amit, én végig kb. csak Freddyre tudok gondolni, sípol a fülem, ez az egész benne, széttárom a karom Bishopnak.
-Én nem tudok Davidről semmit, te mondtad, hogy az. De nem lehet, hogy tévedsz? Nem hasonlít rá. Viszont ha nem az, miért akarná a másik világban megölni, miközben egyezik a vezetéknevük?
Bishop közben transzban van, lehet nem is hallja, amit én összepánikolok Davidről, Wong viszont nem figyel rám, Bishopra mered, ugrásra készen mellette, ha támogatni kéne.
Bishop első fázisú monológjánál csak biccent.
-Tudok ilyen teremről és az sem lehet véletlen, hogy pont ezt a kettőt láttad. Topsfielddel eleve össze vagy kötve az ereklyéja által, ami valószínűleg abból a kristályból származik.
A monológ második felének első mondatára komoran biccent.
-Pontosan.
Veszélyes, leigázni a világot, gonosz variánsaim és David Haller aki ott, valahol Bishopéban megölte Xaviert, aki talán itt is az apja. Lehet el kéne menni az X suliba kideríteni?
-Hogy mi?
Ott kiáltok a monológba, hogy megszűnik létezni, el is kapom Bishop karját.
-Na nem! Nem csak egy tárgy vagy, egy ereklye, akit csak feláldozunk egy lehetséges világ pozitív kimeneteléért. Akkor leszel itt anomália. Ugye?
Meredek Wongra, aki megcsóválja a fejét.
-Topsfieldnek igaza van, felesleges ennyire véglegesnek lenned.
Fűz hozzá csak ennyit, Wong nyelven ez azt jelenti, megoldjuk. Kifújok egy rakat levegőt.
Követjük Bishop járkálását, én és a főmágus is, végül Wong mond áment a dolgokra.
-Kutatómunka, remek Bishop, meg is bízlak vele, Topsfield mentorálásán felül, úgy tűnik ragaszkodik hozzád. Érdemes lenne a könyv mentén elindulni, a Szilánkvilág helyett pedig először is a jövőben tapogatózni, a te jövődben, Bishop, abban az univerzumban, ahol Charles Xavier meghal. Ideje felvenni a kapcsolatot az ittenivel, ideje mozgásba lendülni. Ott nem volt ereklye, itt van. Ott egy gonosz Topsfield segítette Hallert, itt egy jó akadályozhatja.
Vet rám jelentőségteljes pillantást, éppen amikor én elkapom Bishoptól a rettegőt. De nem veszem zokon, inkább nagy levegőt véve közelebb lépek hozzá.
-Hé, itt én tényleg jó arc vagyok, a jó arc. Majd Freddy is rá fog jönni.
Mondom ezt csak úgy, magamnak, mormolva, miközben ha Bishop engedi, vállára teszem a kezem. Lehet nem vagyok még rettenthetetlen szuperhős, de haladok, szeretném, ha tudna rám számítani.
-Jól van, kapsz egy varázslatot, amivel lehet némi fogalmad róla, milyen világok lapulhatnak az ajtók mögött. De jóra használd, nem kérünk több dinoszauruszt, variánst, dimenzió szökevényt a Föld 6969-re és Topsfield.
Wong meg az én vállam fogja meg, miközben éppen távozik, de még egy portálból kivesz egy viseletes pergament.
-Ha többet áthozol, rád fog szállni a TVA, és én nem tudok tovább falazni nekik.
A következő pillanatban már volt, nincs, csak a pergamen füstölög kezemben szilárdan, bontatlanul, pecséttel lezárva.










...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •

Lucas Bishop a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Márc. 24, 2024 5:15 pm



NielBishop


Mi ketten megtapasztaltuk, milyen csak öt percet eltölteni abban a világban. Isten ments, hogy átjöjjenek ide a lakói! Strange óvatossága jogos és akármilyen fájdalmas lehetett hazaküldeni a prokodilt, ez volt a szükséges lépés. Amikor a Szentélyben jártam és láttam a terráriumát, kellemes érzések tudtak eltölteni, de mindig eszembe jutott az is, milyen veszélyes helyről származik. Végülis oda került, ahol otthon van. Topsfieldet ez mégis nagyon megviseli.
- Strange nem szokott a levegőbe beszélni. Egyik folt a másik után. Hidd el, ha minden ilyen rést nyitva hagynánk, előbb-utóbb akkora bajok történnének, hogy átkoznánk magunkat, amiért nem léptünk időben. Most lelki gyötrelemmel jár, de ha arra gondolsz, hogy a világ megmenekült egy dinóinváziótól - olyantól, amilyet mi átéltünk - akkor ezt nem lehet másnak tekinteni, csak hősies tettnek.
Lemondott a házikedvenc pátyolgatásáról mások épsége érdekében. Erre muszáj volt emlékeztetnem. Értem az utalását a foltokkal, vagy sejtem, de ennek nem most van itt az ideje.
Annak van itt az ideje, hogy fejben átéljem a világok találkozását. Ennek a működése még mindig rejtély. Sem Strange, sem Wong nem tudta megmagyarázni. Ettől még tény marad és információforrás, akármilyen kifullasztó.
A látomások után mindig zavaros a fejem. Elhiszem, hogy kevéssé érthető, ahogy átadom a látottakat, pedig igyekszem. Jobban kell igyekeznem.
- A te Davidedet nem ismerem. Azon a másik világon volt egy David Haller, mutáns nevén Légió. Róla van szó. Később... - nyögöm ki, amíg tudom.
Félig-meddig tudok figyelni a mágus szavaira, miközben folytatódnak az események. Sok mindenre kell válaszolnom és próbálok toppon maradni. Egész testemet meg kell feszítenem, hogy sikerüljön. A halántékomon lüktet egy ér és a szemem sarkában is, a homlokomról folyik a víz, de sikerül. Már lélekben is itt vagyok.
- A motivációját már tudom. Légió nem akarta megölni az apját. Véletlenül tette meg. Bonyolult, de megpróbálom elmondani. Annak az univerzumnak volt egy másik lehetséges kimenete, idősíkja vagy ilyesmi. Abban a mutánsoknak nagyon rossz sorsuk volt, a világ elítélte őket, mégpedig azért, mert az egyik képviselőjük, Magneto szörnyű dolgokat tett az emberiség ellen. Légió fejében megszületett egy gondolat, hogy visszamegy az időben arra a pontra, amikor Magneto még fiatalabb és gyengébb volt és megöli abban reménykedve, hogy Erik Lehnsherr így a jövőben nem fogja tudni közellenséggé tenni a népét. Vissza is ment, de a merénylete rosszul sikerült és azt találta el, akivel Magneto akkoriban jó barátságban volt: Charles Xaviert. Ezzel kitörölte magát a létezésből, hiszen Xavier így már nem érte meg azt a kort, amiben fia megszületik.
Lesznek még kérdések, tudom, hiszen ez csak egy szeletkéje mindannak, amivel foglalkozni kell. Topsfieldet nem csak a küldetés miatt érdekli mindez, hanem a lakótársa miatt is. Szörnyű lehet ilyeneket hallani. Ezért szögeztem le az elején, hogy egy variánsról van szó, nem az itteni Hallerről.
Nem hiába bíztam Wongban. Ő a könyvtáros, akinek a fejében van a mágiatörténelem közel teljes múltja. Érdekes, amit mond. Topsfielddel össze vagyok kötve. Megint csak a sors kezét látom ebben. Nem véletlen, hogy a víziókban őt is láttam és Wong engem jelölt ki edzőnek. Még a dédnagyapám is bemutatkozott a fiatal mágusnak, mert szükség volt erre. Küldetés. Feladat. Fontosabb, mint hittem, mert már messze nem csak a harcmúvészeti technikák gyakorlásáról szól.
Topsfield kezét megpróbálom lesöpörni, mikor elkapja a karomat. Elfordulok és védekező állást veszek fel. Reflexből. Mérgesen nézek rá, de utána nagyot sóhajtok és rázom a fejemet.
- Láttam. Láttam, hogy ez történik. Egy öreg Bishoppal, aki legalább harminc évvel idősebb, mint én most. Egy nagyon távoli jövőben, abban a másik világban, amit nevezzünk Apokalipszis Korának.
Kedvesek, de ha ez nem történik meg, akkor az a világ nem menekül meg. Valamit fel kell áldozni. Valakit fel kell áldozni. Én áldozattételre születtem. Egyik folt a másik után. Mégis próbálom nyugtatni őket, hogy még velük vagyok, nem kell aggódni.
Wong a lehetőségekhez képest nyugodtan viselkedik. Amilyen morc, olyan fegyelmezett is.
- Rendben. Bele fogom ásni magam a látomásokba. Ahogy megbeszéltük, ellenőrzött körülmények között. Felvételt kell ezekről az eseményekről készíteni, nehogy kimaradjanak részletek. Mindent kijegyzetelek és össze fog állni a kép. Az edzéseket pedig természetesen folytatjuk - felelem Wongnak felszegett állal, határozott hangnemben és testtartással.
Mint a tábornok uraknak, amikor kiosztották a parancsot a seregben.
Ez az én részem. Topsfieldé meg a lakótársa. A Legfőbb Varázsló rábízta a srácra ennek a témának a körbejárását. Ha kell, én is segítek. Úgyis meg akartam ismerni arról a helyről mindenkit. Haller lesz a következő.
- Tudom. Tudom.
Nem mondom el, milyen képekben láttam az ottani variánsát. Gateway mutatott neki cifrábbat is. Hogy Freddy miért fél tőle, azzal most nem foglalkozom.
Mikor megint próbál megérinteni és a vállamra teszi a kezét, befeszülök, de már nem reagálok úgy, ahogy a karom megfogására. Szigorúan nézek rá, de értem, mit akar. Egymást segítjük. Az a helyzet, hogy ennek örülök is. Újabb feladatokat kaptam, de újabb társat is. Nem vagyok egyedül egész világok ellen és ez nagyon sokat számít. Segít, hogy ne őrüljek bele a terhekbe, amik nyomják a vállamat. A mellkasom nagyot emelkedik és megnyugszom egy kicsit.
- Ez gyors volt és hatékony. Bírom a fickót - intek a hely felé, ahol Wong eltűnt a portálban, miután megoldott egy problémát, amin mi Topsfielddel agyalhattunk volna a végtelenségig.
- Tehát kutakodok a jövőmben. Jelen akarsz lenni a látomások előhívásakor? Lehet, hogy mondok ijesztőeket, mint most is.
Azokat ráér utólag is hallani vagy visszanézni.
- Hallerről mit tudunk? Mi a mutáns képessége?
Ha itt is nagy erejű telepata, meghasadt személyiséggel, akkor ő lehet az emberünk. Abban a másik világban még időutazásra is képes volt, bár nem tudom, pontosan hogyan. Én csak láttam abban a szituációban, annak az univerzumnak a múltjában. A többit talán a jövőbeli énem tudja, de lehet, hogy ő sem. Zavaros. Töredékes. Ilyenné fog válni az én elmém is? Sajnos látok rá esélyt, hogy nem bírom örökké ezt a sok rám nehezedő súlyt. Az arcomon talán látszik is, hogy lenyugodtam bár és látom a célhoz vezető lépéseket, de jó kedvem az egyáltalán nincs.


Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Ápr. 06, 2024 5:26 pm


Bishop&Niel


Zene




Sejtettem, hogy elhangzik tőle ez a mondat, nem is tudok mást, mint bólogatni rá, Strange nem véletlenül a világ megmentője.
-Jó, tudom.
Dünnyögöm kissé gyerekesen, a hősies tetten elfintorodom. Lehet Strange-re érti, ha rám, akkor cseppet sem érzem annak Darti vissza teleportálását. Aztán az egész elveszti jelentőségét, Bishopnak látomása támad, megjelenik Wong és a hogylétén túl  kérdések és mindfuck-ok is előkerülnek. Összeszorul a gyomrom, amikor David Hallerről kiderül, ami, Freddy miatt és egyébként is görcsben van, ha a lányra gondolok. De ki vagyok én, hogy annyi gonosz variánssal más világokban ítélkezzem, nyomjam meg a Bayville-s pánik gombot “Légió riadó” A későbbre biccentek, igya meg a vizét, jöjjön rendbe, senki se essen össze, a könyv szilánk darab, egy Légió Bishopéknál egyszer szinte kiirtotta az emberiséget.
-Ó remek, ez igazán remek. Akkor az a David egy lúzer volt. Ne félj, az itteninek jó nagy pofája van és nem az a típus, aki szívesen megszűnne létezni, pedig…
Befogom, inkább előkotrok egy bontatlan papírzsebkendő csomagot és megkínálom vele Bishop homlokát. Wong figyel, én aggódom.
-Jól vagy?
Közben a nagy szavak is elhangzanak összeköttetésről, kicsit úgy érzem én vagyok Obi-Wan Skywalkere, de remélem nem a szemetebbik… Igazán segítenék még neki,viszont furcsa reakciót kapok, kb. totál leráz és hátrébb lépek, nem akartam megsérteni a magán szféráját, vagy ilyesmi. Ráharapok a piercingemre.
-Harminc év nagy idő Bishop és azt se felejtsd el ez egy másik dimenzió, mivel most itt vagy, ha meg akarod menteni a másikat ez óhatatlanul hatással lesz rá és befolyásolni fogja. Vagyis semmi nem történik már ugyanúgy, mint akkor és ott történt, semmi sem úgy fog.
Közli Wong nyugodtan, míg én azon pánikolok mekkora szuicidság lenne már feláldozni magát, ugyanakkor nyilván bennem is van ilyen beteges hős hajlam, különben nem vállaltam volna a variánsaim megölését. Wong csak biccent, hogy Bishop majd jegyzetel és eddz tovább. Valószínűleg nem kéne fogdosnom az őrnyagot, ha ennyire nem örül neki, el is bámulok Wong hűlt helye után.
-Ja…érdekes tag. A bátyám mellett sokat segített gyerekkoromban is.
Nézek el utána, aztán vissza Bishopra.
-Naná! Úgy értem, ezek azért eléggé megviselnek, szóval jobb lenne, ha lenne melletted valaki, amíg történnek. Az ijesztőség nem zavar, már keményebb vagyok. Egyelőre azonban pihenj, csak fokozatosan kutass.
Kerítek neki egy széket, ha más nem, a könyvet változtatom átmenetileg azzá, de valószínűleg tudok szerválni kicsit hétköznapibbat.
-Egy arrogáns pöcs. Úgy értem köhm…nem nagyon láttam még, hogy bármit is csinált volna. A többiek szerint telekinézist használ.
Közlöm Bishop mérges arcát fürkészve.
-Kérsz egy teát? Szerintem ma már annyi minden történt velünk, hogy átmenetileg berekeszthetjük a kutakodást.
Igazából mindkettőnknek elég sok volt ez most.










...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.