Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Dimensional advice

Hétf. Okt. 30, 2023 6:36 pm


Bishop&Niel


Zene



Nyomj le egy koncertet úgy, hogy levegőt venni sincs kedved, nem még tüdőből kiéleneklni az unásig ismert sorokat és eljátszani, hogy nem csak ezerrel fel vagy pörögve, mert imádod a közönséget, de legalább ezer fokon vagy nagyon boldog. Szar ügy. A szöveg is csak rutinból jutott eszembe, öt perccel hamarabb izzadtam le, mint szoktam és legalább három számot csesztem totál falsra, vagy legalábbis a mély hangok az elején elcsúsztak, mindezt persze közönség énekeltetéssel és hej de jó kedvem van lányok-al igyekeztem palástolni.
Annyi engedményt tettem magamnak, hogy koncert után beközöltem, edzésem van, rohanok-és mert ez délutánra tették, mivel vette az egyik csatorna, ide tudtam érni Bishophoz, nyilván portállal, mert zuhanyzás után kb. estem is át ebbe az öltözőbe.
Ennyi az életem, öltözőből öltözőbe, színpadról tatamira, próbaterembe hogy aztán elgondolkodjak, hol hagytam a pizsamám és megint hány fogkrém kell, hogy minden csövezésemhez jusson.
Úgyhogy baszott szar kedvvel huppanok le a padra, ahol a mobilom kéne hagyni, de odáig sem jutok el, hogy elővegyem, egyszerűen minek.
Az egy dolog, hogy elfoglalt vagyok és ezt nem lehet sokáig csinálni ennyire intenzíven, de most már színe lett a dolognak, ahogy Kaine-vel levadásztunk engem, világossá vált kurvára toppon kell lennem és nem csak az idióta vezetéknevem miatt. Egyébként Kopasznak már pedzegettem, hogy váltok, mert a bátyám baromsága is a fülemen jön ki, mindentől megszabadulnék, ami család, ők lettek azok, a banda, casáék és még mindig csak pedzegetem, hogy akad valami, amit közölnöm kéne velük-nevezetesen, hogy mágus vagyok és azért tudok mindenhol ott lenni, mert portált nyitogatok, nem időnyerőm van, mint Hermionenek. Csak majdnem. Persze nyilvánosságra nem hoznám, ahogy Romy javasolta, de négy fej közt, öt, ha az enyémmel együtt, be kellene nyögnöm már.
Túl sok minden cikázik az agyamban, amitől meg kellene szabadulnom, mielőtt elkezdünk edzeni Lucas-al, néha nehezebb a vezetéknevén gondolnom rá annyit látom, meg a Dzsindzsis utazás is összehozott minket, ha nincs a disznókapitány és csapata, akkor hónapokkal később tudom meg, hogy van az őrnagynak humorérzéke.
Az enyém épp kifogyott, mióta öltem, méghozzá saját magam, csak hogy a dolog még abszurdabb legyen, szóval olyan vagyok, mint aki felett állandóan egy dementor lebeg, most is tenyerembe támasztom állam és szuggerálom a padló mintáit, mintha a jövőt látnám benne.
Vajon, ha felhoznám Bishopnak, csak úgy könnyedén, mintha vicc volna-mit érzett az első ölésnél, vagy érdemes-e “szomorkodni” miatta nagyon hülyének nézne?






...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Okt. 30, 2023 6:47 pm



NielBishop

Ahogy a kocsitól elsétáltam a Szentélyig, sok minden járt a fejemben. A nyomozásaimmal kicsit lelassultam, nem találtam friss nyomokat az Őrszem Robotok ügyében, sem Shard robotjára nem bukkantam még rá. A hugival sokat dumálunk és ez nagyon jó. Különös, nosztalgikus, bizarr és sokszor kell magamat emlékeztetnem, hogy ez a Shard nem az a Shard, de mégis felemelő érzés. Ad némi plusz energiát a mindennapokhoz, amik egyre mozgalmasabbak, mert az X-eknél is beszálltam a harci órákba, most már rendszeresen oktatok és Romy-val is foglalkozom. A lakótársait is meg akarom ismerni, csak tényleg annyi a feladat, hogy rangsort kell felállítanom és a személyes, könnyebb témák mindig hátrébb kerülnek. Kivéve a filmek és képregények elemzését, amit a high-tech sorcererrel be szoktunk iktatni edzés után. Legalább az is tanulságos és sok utalást megértek utólag úgy, hogy a nő elmagyarázza.

Az engem fogadó szerzetest udvariasan köszöntöm és mikor kérdezi, hogy ismét az edzőterembe igyekszem-e, csak bólintok. Már tudom a járást. Kezemben az elnyűhetetlen sporttáska. Nem is annyira elnyűhetetlen, mert az egyik karabinert cserélni kell. Még nem törött el, de már megrepedt. Nem akarom, hogy rosszkor hagyjon cserben. Az öltözőbe belépve meglátom Topsfieldet és... A köszönés mellé kap véleménynyilvánítást is.

- Szevasz! A dinók bűzös mocsárvizétől elázva se néztél ki olyan szarul, mint most. Mi történt?

Edzeni fejben is fogunk és ha máshol jár az esze, akkor nem tanul vagy akár még le is sérül a figyelemzavar miatt. Ennek elejét vesszük. Addig át se öltözöm, csak könyökömmel nekitámaszkodom a falnak, így hallgatom.

Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Okt. 30, 2023 7:19 pm


Bishop&Niel


Zene




Eszembe jut miket tanított Bishop a kaland után, hogyne jutna, miközben újra ebben az öltözőben próbálom összekaparni magam.
Egy kicsit azt kívánom, bár vissza tudnék teleportálni az időben, mert az egész dimenzionális kalandra jó élményként gondolok és szinte gondtalan időknek veszem.
Akkor még nem találtam meg Wong levelét, vagy szálltam szembe gonosz variánsaimmal, azt hittem a világ legnagyobb katasztrófája a szemét testvérem lesz.
Még emlékszem, ahogy lépésről lépésre átvettük hogyan reagáltunk az oxigéndús levegőben az őshüllők jelenlétére, vagy Consuela malacképére.
Van még pár percem, mielőtt úgy tennék, mintha minden rendben lenne  és teljes erőbedobással folytatnám az edzést, próbálok arra koncentrálni, mennyit kell még javítanom kitérésen, a rúgásaim erősségén, ütések pontosságán. Azt a távolságtartó kimértséget produkálni, mint Kaine, mintha soha, semmi nem árthatna.
Nézem a mintákat éppen, amikor hirtelen betoppan edzőpartnerem. Próbálom kihúzni magam, úgy tenni, mintha, de beharapom alsó ajkam megereszkedő mosolyát. Visszatérek a padlózat mintáinak tanulmányozásához, aztán lassan előveszem a szarrá gyűrött levelet.
-A múltkor elejtettél valamit és én eltettem. Bocsánat, magánlevél volt, csak épp…rólam. Azóta találkoztam is az egyik gonosz variánssal.
Veszek mély levegőt és csak bámulom a tetves mintákat.
-Tényleg elég szemét alteregóim vannak. Ki kellett…iktatnom. Ez volt az első ölésem, ha lehet így fogalmazni. Te biztos tudod milyen, mármint megtenni, valahogy nehéz túllendülni rajta, főleg ha saját magadat kell. Valahogy nem tudom helyre rakni a fejemben…
Vallom be elhúzott szájjal, rá is harapok megint a piercingemre, amikor feszengve azt veszem észre, Bishopnak öntöm ki a szívem, jézusom mennyire szánalmasnak tarthat. Gyorsan megdörzsölöm arcom, még összetörnöm sem szabad és talán majd a edzés kiszívja belőlem a gondolatokat.






...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Okt. 30, 2023 7:33 pm



NielBishop

Ezek szerint nagy a baj. Múltkor még be sem állt a szája, most lassan jön a válasz. Nézem, mit húz elő a zsebéből és... Hát itt van! Mikor rájöttem, hogy nincs meg a levél, csak Wongnak tudtam szólni, mert titokban kellett tartani. Kellett volna. Figyelmetlen voltam és most derül ki, mit okoztam ezzel. Grrr.
- Első tanulság: ne olvass el mindenfélét, amit valaki elejt és ne nyúlj le mindent! - mondom rezzenéstelen arccal.
- Beszéltél erről Wonggal vagy mással?
Tudni akarom, mennyire vetette vissza a fejlődésben, amit olvasott és hogy kivel diskurált róla. Más univerzumok, az ő veszélyes verziói. A Legfőbb Varázsló kérése és az edzések elindulásának valódi oka. Ilyen fiatalon nehéz ezt feldolgozni, főleg egyedül.
- Ő jött ide vagy te találtál utat egy másik univerzumba?
Ismernem kell a részleteket, hogy megértsem a szituációt. Nagyon durva gondolat, hogy az ő fejével hogyan lehet látni, amit elmondott. Nem kéne ilyeneket átélnie, ahogy a T-Rex előli menekülést se kellett volna. Ez a srác más, mint a többi variánsa. Egy öléstől összedőlt a kártyavára és nem érzett rá a pusztítás ízére.
Eszembe jut, mit talált még múltkor a levélen kívül. Egy szép virágot, amit nem a vázába tesznek, hanem a torokba. A szerek megmásíthatják a történetet.
- Mikor megtetted, tiszta voltál? Most dolgozik benned valamilyen tudatmódosító?
Ha igen, akkor a hagyományos kommunikáció nem fog működni. Mikor sokkos áldozatokat mentettem ki, megtanultam, hogy ha épp beszívtak vagy komolyabb cuccot fogyasztottak, nem biztos, hogy átlátják a helyzetet.
- Mielőtt beszélnék az én első esetemről, tisztázzunk valamit! Én még nem találtam magam szembe a saját variánsommal, de víziókban már láttam többet. És ahogy Wong leveléből már tudod, belőled se egyet láttam. Mondd el, hogy nézett ki, akivel találkoztál?
Ha pont azt a variánst ölte meg, amelyiket láttam, akkor jön a következő kérdés: hogyan nyílt kapu Apokalipszis világa és a miénk között? A látomásaim már nem tudják megnyitni, mióta az X telepaták segítettek a mentális védelem kiépítésében. Másik világ esetén ugyanúgy tudnom kell, mi történt, mert a világoknak nem szabad találkozniuk! Most győztük le Dormammut, nem jöhet újra a pusztítás. Ha ezt látom, segíthetek rendet tenni Topsfield fejében is. Ő még nem lát túl magán, én igen és ezért fogom kirángatni a depressziójából. Ma lelki edzés lesz, de nem itt. Szabad tér kell neki, hogy ne érezze magát bezárva a tettei börtönébe.
- Sétáljunk egyet! A friss levegő és a mozgás jót fog tenni.
Ha nem akar jönni, isten bizony a hóna alá karolok és felhúzom a padról, hogy elinduljunk. Teszünk egy kört a Szentély körüli mellékutcákban, ahol alig van ember és nyugodtan beszélhetünk.

Isley

[/quote]

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Okt. 30, 2023 7:34 pm


Bishop&Niel


Zene





Nem nagyon van affinitásom ágálni Bishop javaslata ellen, Ádám is kiszopta mert megette az almát és engem még csak nem is egy csaj vett rá, hogy olvassam el az őrnagy levelét. Bólintok, kíváncsi voltam, pofon járt érte.
-Felvetettem Strangenek.
Vonok vállat, aztán rágok egy adagot a számon oda-vissza.
-De nem nagyon vette magára, hogy úgy kezeltek benne, mint egy tárgyat. Topsfield máshol gonosz, most ne engedjük. Azt mondta lehet választani, meg kellett győznöm, hogy megtörtént.
Nézek rá, remélem látja a szememben (kicsit élettelen, de ennyi) -hogy nem játszom más ligában, őket választottam.
Nem gondolkodni, nem félni, haragudni és fogni fel mit jelent ez, hogy egyszerűbb legyen járni, lélegezni, tanulni. Az edzések fontosak, minden mozdulat tovább lök.
-Ő jött…én még mindig nem tudom irányítani.
Vallom be, hogy a dinoszauruszos és űreset egy egészen egyedi baleset volt egy zavart, kapkodós állapotban és ha most azt mondaná rajta hát, Consuela disznópecsenyével vár, csak pislognék bénán.
Most is ez történik, ahogy pont úgy reagál, mint Kopasz managerem Spears. Jobban belegondolva hasonlítanak…
Megtörténik, bezárom szemem, kinyitom, aztán levegőt veszek kínosan elröhögni magam. Hová is tettem azt a szirmot? Valami befőttesüvegben pihen zsebvilágom biztonságos szegletében, a kockabirodalomban, valamelyik Vasember figura mellett.
-Nem, sem akkor, sem most. Hogyan tudnék máskülönben edzeni? Én biztos agyon vágnám a tanítványaim, ha betépve jönnének és egyébként nem szoktam…még csak füvezni sem. Ilyen kibaszott unalmas vagyok.
Vallom be, hogy a stoned butteflies csak fancy elnevezés, de nem széttdrogozott agyú lázadó kamaszokat takar, egyszerűen csak valaki kitalálta milyen menőn hangzik. Próbáltunk már, egy-egy besikerül néha, de amióta ide járok és komolyan veszem a testi lelki felkészülést, nem nyúltam hozzá. Pedig lehet kellett volna, mert agyam minden neuronja arra vár, hogy valaki leszedálja végre. Csakhogy pontosan tudom mit tesz a canabis rossz állapotban lévő elmékkel és kösz nem.
Kicsit szar felidézni azt az estét, most is úgy meredek magam elé, mintha üveget húztak volna tekintetem elé. Átnézni a másik oldalra egy halott Nielre, akinek biztosan voltak barátai, rokonai, gondolatai és énképe, még az is lehet egészségesebb az enyémnél.
-Kicsit mintha idősebb lett volna és hosszabb hajú. De egyébként…
Magamra mutatok, mert sok különbséget nem tudtam felfedezni. Az invitálása kicsit meglep, de biztos jó oka van, azon túl, hogy bár felpattanok, útra készen, a szentély körül, ahogy mondta, azért mellékelten megjegyzem. A hervadt félmosoly is befigyel, mintha nekem semmi sem tudna ártani-és egyszer majd tényleg így lesz.
-Persze, menjünk. De ugye…tudod, hogy nem kell lelkizned velem. Jól vagyok.
Különben sem kényszerítenék ilyesmire egy Bishop kaliberű fazont, bármennyire rendes is. Kihúzott háttal próbálok igazítani edzőfelsőmön és úgy tenni, mint mondtam, mintha minden rendben lenne.










...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Okt. 30, 2023 7:38 pm



NielBishop

Vállalta, amit tett. Strange előtt és előttem. Ahhoz kell az igazi bátorság, hogy Wong elé álljon ezzel.
- Épp ez mutatja, hogy nem tárgyként kezelünk. Te választasz.
Beinthetett volna és kerülhette volna a Szentélyt, de ő eljött az első edzésre és a következőkre is. Már választott és ezt értékelem, de attól még figyelni kell rá. Eleinte Fitzroy is a jó oldalon játszott, aztán a lehető legrosszabb irányba ment el és senki sem jött rá, hogy miért.
- Egyedül jött? Sikerült bezárni a portált, amin keresztül érkezett?
Ha megint ránk szabadítottak egy rakás bűnözőt, akkor le kell őket kapcsolni. Én rögtön ebben gondolkodom, elvégre békefenntartó voltam és maradtam is, noha már nem hordom az uniformist. Csak egy másikat.
Felhúzom a szemöldökömet, mikor a kérdésemre erőltetett kacajjal válaszol.
- Jó. Így nem leszel agyonvágva.
Finoman jelzem, hogy ha mégis kedve támad majd ahhoz a sziromhoz, amit minden drogellenesség ellenére mégiscsak fontosnak tartott megtartani, akkor mire számítson.
Egyet bólintok a rövid személyleírásra. Ennyiből nem tudom megállapítani, hogy az volt-e, akinek a jövőbeli változatát láttam, mikor a varázskönyv önjáró üzemmódra kapcsolt Topsfield kezében.
- A legmélyebb részleteket oszd meg a barátaiddal. Ami történt, az viszont engem is érint. Olyan variánsaid miatt kaptam a megbízást, amilyenek közül az egyikkel találkoztál. A múltkori dimenzióközi utazás során pedig társakként oldottuk meg a helyzeteket. Szóval...

Nem hiszem, hogy lelkizésnek fogja nevezni, amit kap.
Az utcára lépve gyorsan körülnézek. Sehol nem látok zavartnak tűnő alakot vagy egyéb veszélyforrást. A sporttáskát hoztam magammal és a szokásos arzenál is nálam van, rajtam van. Egyelőre tiszta a terep. A levegő kevésbé, lévén ez a belváros, de idekint még mindig több oxigén jut az agyba, mint egy ablak nélküli edzőteremben. Alig pár ember lézeng, mi pedig nem beszélünk hangosan. Egy sikátor felé közeledünk. Néhány eldobált újságpapírt sodor a szél a talpam alá.
- Válaszolva a kérdésedre nálad fiatalabb voltam, mikor először öltem embert. Egy koncentrációs táborban tartották fogva a mutánsokat és meg akartunk szökni. Volt olyan őr, akiről tudtam, hogy van családja, voltak zárkózottabbak, akik semmit nem árultak el. Két választásom volt. Egy: segítek azoknak, akik rendes életre, szabadságra vágynak és végzek néhány őrrel, nem törődve azzal, hogy hányan fognak utánuk sírni. Kettő: gondolok az őrök rokonaira, szeretteire, akiknek hiányoznának és megkímélem a fogvatartóink életét - hagyva, hogy tovább kegyetlenkedjenek a népemmel és azt végezzék ki, akit csak akarnak. Gyerekfejjel a hideg rázott ettől előtte, közben és még utána is, de szembenéztem a lehetőségekkel és a döntést aszerint hoztam meg, hogy mivel használok többet, mivel ártok kevesebbet. Az embereket a tetteik szerint kezdtem megítélni.

Hagyok egy szusszanásnyi időt és közben ellenőrzöm a sarkot. Az én időmben ilyen helyekről rendszeresen vágódtak ki késelők és egyéb brigantik. Itt senki nem rejtőzik, nyugodtan elhaladhatunk a sikátor mellett, amiben egy törött bútorokkal telepakolt konténert és egy pokrócba öltözött hajléktalant látok. Ismerősnek tűnik, pedig az arcát nem is látom. Különös érzés...
- Te mit tudtál meg arról a variánsodról?
Ha Topsfield válaszol, azt még hallom, de egy másik hang is felcsendül a fejemben.
~Lássatok!~
A konténer mellett ücsörgő öregember felemeli a fejét és szembenéz velünk.
Dimensional advice 7217685-gateway
- Gateway! - köszöntöm a dédnagyapámat.
Érdekes álcát választott, de a lényeg, hogy ha ide utazott, akkor valami nagyon fontosat akar közölni. Már mutat is képeket, még mindig telepatikus úton. Közben érzem, hogy Topsfield is látja ugyanezeket. Az öreg mestere ennek a fajta kommunikációnak.
Különböző kinézetű és korú Topsfieldek. Köztük van az a jó húsz évvel idősebb változat is, aki a legutóbbi víziómban az X-Ment üldözte. Most is egy vérmesnek tűnő csapattal érkezik és egy egész falat tüntet el, ami mögött addig rejtőztek néhányan. Őket is átküldi portálokon, egyikre-másikra hamarabb rázárja, mint ahogy átérnének, így csak potyognak a levágott testrészek. Egy másik, pocakosabb, de hasonló korú variáns New York felett repül és egy népes utca felett portálokon keresztül kamionokat varázsol elő, amik a járókelőkre fognak zuhanni. Egy harmadik, izmosabb, kicsit magasabb és szemüveges Niel egy verem mellett mellett sétálgat, amiben emberek sikoltoznak. A veremben démonszerű lények kapcsolódnak össze szikrázva húzódó varázsfonalakon a foglyokkal, akik láthatóan nagyon szenvednek ettől. A mágus minden sikoly után egyre erősebbnek tűnik, a szemei vörösen villognak. Megrázó és letaglózó jelenetek.
Egyelőre vége. A dédnagyapám Topsfieldet fixírozza szigorúan, érdeklődő tekintettel.
Kifújom magam és a srácra nézek. Az öreg hallgat, ezért én adok magyarázatot.
- Gateway is mágus. Képes más univerzumokba és idősíkokba belelátni. Ritkán beszél, ezért nagy jelentősége van a felbukkanásának. Akiket láttunk, azok között volt az is, akivel találkoztál?

Isley


[/quote]

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 03, 2023 9:51 pm


Bishop&Niel


Zene




Elég valószínű, hogy én érzékenykedtem túl a tárgyiasítást, lehet két hányás között, csak hogy ne kelljen belegondolnom mekkora teher, ráfogtam ezt is.
Bishop viszont olyan figura, akinek csak hinni lehet, hát ahogy ránézek és nagyon mondja, kurtán-sután biccentek neki, csesztethetnek a választással ezerszer is, egyszerűen nem tudom elképzelni magam a ciki, megalomán főgonoszok soraiban. Előbb mennék stand uposnak.
Bénán bámulom a tornacipőm orrát, szeretném ignorálni Bishop kérdéseit, mert rohadt kellemetlen ügy egyáltalán visszaemlékezni rá. De gondolom neki, mint Őrnagynak, Wong szövetségesének, miegymás jobb, ha van némi rálátása.
-Szerintem azokkal, akik Kaine Parker portálját nyitották, vele csináltuk.
Most is ismerek el egy gyilkosságot! Most vallok, baszki! Egészen megszédülök ettől. Tenyeremmel megtámasztom hideg verejtékben ázó homlokom és még nyomorult állapotomban is próbálok like-ot adni arra, hogy a sziromfogyasztástól félti az egészségem. Pedig megvan az valahol…
-Mi? Dehogy! Bishop, ezt nem mondhatom el senkinek, senkinek.
Ismétlem úgy, mint egy rosszul beakadt lemez. Kicsit szédülve is nézek rá, mintha hirtelen hatan lenne és próbálok mondandója második felére koncentrálni.
-Oké, vágom, neked ez taktikai okokból fontos és én is kiszámoltam mi a küldetésem, sorsom, választásom, ergó vesztem is. Elpusztítani ezeket.
Csak elég gáz, ha az ember belegondol, amit nekem nem is szabad, hogy saját magát gyilkolássza, mert gennyes pattanás a létezés fekélyes arcán.
-Tehát egy egész megbízást…
Keserűen felhorkantok, mennyire kéne büszkének lennem magamra. Bishop azért nem látott a jövőben, mert sikeresen kiirtottam magam és az a kígyó, amelyik saját farkába harap, végül önmagát falja fel.

Valahogy követem az utcára, talán felszakadoztak lelki szemeim előtt felhőzeteim, de ott vagyok a nyomában. Éppen ránézek az újságpapírra, amikor mondja. Szóval nézem a papírt tovább, borzongva, hogy bezárták őket abban a kegyetlen realitásban és kénytelen volt kitörni, akkor meg lehetne erkölcsi kérdést csinálni belőle, de teljesen felesleges, mert jogos lépésnek tűnt, ami valami baromi egyszerű válasz és Bishop ki is mondja.
-Azért ez az élmény jól meg is keményített.
Sandítok rá, hányat kell kinyírnom ahhoz, hogy izmokat növesszek. Éppen ezen gondolkodom, amikor valami rendkívül furcsa dolog történik.
Ránézek egy hajléktalanra, aki képeket vetít…rólam! Bevettem a szirmot! Baszki egészen biztosan bevettem a szirmot!
Ezekre nincs szó, logikus magyarázat, de van egy szint, ami megint kifordít magamból, mert bár a trükkök jók, a válogatott kegyetlenségek. Mind. az. agyamba. égnek. Az öreg, aki levágja az x-ek testrészeit, végtagok, a kövér, aki kamionsöfőröket is öl és a démonos… Egy-egy…belőlem.
Mire vége, a hajléktalan melletti sarokba hányok, közben fél füllel hallom Bishop kérdését. Gateway és jelentőség, a francba!
-Nem…az fiatal volt, csak egy kicsit hosszabb hajjal. Ezek…mások.
Nyögöm, aztán oldalvást pillantok Bishopra, meg a mágusra, aki ezek szerint megszállta a csövest? Az is érdekelne mennyire hánytam le.










...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Nov. 11, 2023 1:14 pm



NielBishop

Látom, hogy Topsfield mennyire cikinek érzi a kikérdezést. Muszáj tudni, hogy mi történt, mert itt többről lehet szó, mint róla és a variánsáról. Ha két világ találkozik, abból nagy bajok is lehetnek. Egyiknek sem szabad elpusztulnia és a kapuk kinyílását kihasználó rosszfiúkat is féken kell tartani. Elhangzik egy név, ami ismerős és elgondolkodtató.
- Ki ez a Kaine Parker?
Egy Kaine nevű figurával találkoztam futólag pont az érkezésem estéjén. Hasonló képességeket mutatott, mint Pókember, akiről azóta tudom, hogy Peter Parker a neve. Ha ezek az események összefüggnek és Kaine Parker az a jelmezes, akit lekenyereztem egy roncsfegyverrel, hogy ne akadályozzon meg Fitzroy végleges eltávolításában, az fontos lehet. Erről többet kell tudnom.
- Tehát a barátaid a mágiádról sem tudnak. Muszáj találnod olyanokat, akikről megoszthatod ezeket a témákat. Be ne golyózz nekem!
Egyesek képesek magukban tartani az ilyesmit akár évtizedekig, de ez a srác nem magányos alkat. Beleőrülne, ha nem lenne kivel megbeszélni. Ráéreztem, hogy beszéltetnem kell a történtekről. Barátnak nem én vagyok a legalkalmasabb, de valamit elindítok. Kimondja hangosan, ami történt. Erre szüksége van és én is tisztán fogok látni. Mindenki nyer.
- Amiről beszélsz, az univerzumok közötti átjárást igényel. Ha levadászod őket, ők is megpróbálhatják ugyanezt. Ne vállald a küldetést egyedül! Az itt élők érdeke is, hogy tudjanak róla és segítsenek benne! Rám számíthatsz és nyilván a varázslótársaidra is, élükön Wonggal és a dokival.
Nem tetszik, hogy nevetgéléssel üti el a helyzet komolyságát. Tud ő komoly lenni úgy is, hogy közben hülyéskedik. Az űrhajón is így volt és az idegen fesztiválon is. Figyelem a lépéseit. Ramaty állapotban van, én meg még nagyobb felelősséget helyezek rá. Nem hagyhatom tudatlanságban. Van tapasztalatom ilyesmiben, kötelességem beavatni Topsfieldet. Így tudunk kiállni a világunk mellett.
- Igen és azt akarom, hogy hasonlók ne történjenek sem ebben a világban, sem másikban. Ehhez az kellett, hogy én így éljem túl, de hangsúlyozom, nem voltam egyedül. A tesómmal csináltuk végig. Neked is találnod kell társakat, akik elfogadnak, értenek és támogatnak. A családodban senki nincs, aki szintén értene a varázsláshoz?
Ha nincs család, akkor a Szentély népéhez tud fordulni, de ezt hadd ne én mondjam meg! Wongék jobban ismerik az ottani helyzetet és Topsfield szerepét.
Nincs idő ezen tovább gondolkodni, mert látomások rohannak le. Ez nem olyan, mint amikor Apokalipszis világát látom. Azt már nagyjából megtanultam uralni. Itt Gateway vetít.
Amikor vége a műsornak és a srác kidobja a taccsot, rövid magyarázatot adok, Közben körülnézek. Ez veszélyes volt, mert ha csak így kizökkentenek minket a valóságból, támadhatóvá válunk.
- Lehet ezt diszkrétebben? Ne az utca közepén béníts le minket a képekkel! - szólok rá Gateway-re a tisztelet és az erélyesség között egyensúlyozva.
~Nem látnak~ üzeni ismét telepatikusan és lehet, hogy ezt a társam is hallotta.
Ha jobban megvizsgálom a környezetünket, a sikátor két végét mintha valami fátyolos, hullámzó erőtér zárná le. Gateway nem hülye. Megtette a szükséges óvintézkedéseket.
Topsfield szavai szerint nem látta ezekben a variánsaiban azt, akit elintézett. Ezek szerint alapos munkát végzett, tényleg vége annak a másik Topsfieldnek és nem lesz belőle jövőbeli variáns. Egyben azt is megértettem, hogy még sok hátravan. Amíg ilyen fickók ácsingóznak a világunkra, addig nincs megállás.
Az öreg már valamilyen sárga burokba helyezte magát és már nem az aszfalton ül, hanem a levegőben. Meditálós pózban, lótuszülésben. A burok oldalán folyik Topsfield hányása. Gyönyörű. Védővarázslat okádás ellen.
- Hogy állítsuk meg őket? Mi az első lépés? - kérdezem az öreget.
Nem szól, hanem csukott szemmel a srácra mutat. Lehet, hogy most vezeti rá, mit kell tenni. Vagy folytatódik a moziműsor és még több jelenetet mutat neki. Akár a múltból, akár a jövőből. Bármelyik világéból. Topsfieldre nézek kérdően és széttárom a karjaimat.
- Nos?

Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Nov. 14, 2023 5:17 pm


Bishop&Niel


Zene




Összerezzenek, mint aki államtitkot árult el azzal, hogy Kaine Parker. Megint nézek mindenhová, jobbra, járdaszegély, balra, összetaposott cigarettacsikk, aztán mély levegőt veszek és beszélek tovább a cipőmnek.
-Egy másik valóságból hozták ide és olyan, mint Pókember, de kikéri magának, sőt agresszívan reagál rá. Elég kemény figura, de a maga módján rendes.
Pillantok fel megrágva magamban Kaine jellemzésért, akiért mellszélességgel kiállok, ha Bishop esetleg szöszt találna leverni a válláról. A miért már nem is fontos, rákérdezett, mert Őrnagymesterként mindenkiben is az ellenséget Kell látnia. És ez alól én se leszek kivétel, amíg hősi halált nem halok az ügyért. Pocsék, lehangoló, jó szar jövőkép. És nem voltam benne, az övében sem.
Azért félszegen elmosolyodom, be ne golyózzak itt neki. Talán ez a variáns ölés dolog már elég hozzá, hogy akármennyire is férfi valaki, az agyára menjen.
-Az együttes tagjainak hamarosan elmondom a mágiát, viszont ez a másik olyasmi, amit nem tudok csak úgy tálalni.
Vonok vállat. Kirekesztenének, elásnának és nem is tudom, minden lány azt követelné, hogy sírjak végre, ami az összes variácóban (amit a fejemben előre lejátszok) kurva ciki lenne.
Tényleg, végülis vica versa, ha én megölök egyet, lehet a következő már rám fog vadászni és ki tudja melyikük tud átjönni hozzánk, hogy eljátssza a Vér, mint Vérbosszút.
-Oké, kösz, remélem számíthatok rátok. Nálam erősebbek, szerintem. Nálatok, nem hiszem.
Mert az is ciki lenne, ha a következő máris levágná a fejem.
Sajátom viszont, amikor Bishop a tesójáról mesél, mert ez új. Valami még nagyobb darab lehet, vagy kisebb, hozzá hasonló.
-Ő a másik világodban ragadt?
Biztosan hiányzik neki. Az én tesóm viszont pocsék téma, a variánsölés ha másra nem, arra mindenképp jó volt, hogy háttérbe szorítsa Dominicot. Senkinek sem jut eszébe az idióta bátyja miatt rinyálni, ha világrengető gondok szakadnak a nyakába.
-Borzasztó családom van. Egy halott apa, egy főgonosz anyuka, akivel valószínűleg majd meg kell küzdenünk, talán még neked is, mert egy veszélyes mágus alvilági szervezetet vezet. A bátyám ugyancsak az ő oldalukra állt, nemrég véglegesen.
Legyintek, méghogy számítani. Csak újabb trauma lesznek, ha szembekerülök velük is.
A rokona különben jó fejnek tűnik még hajléktalan gúnyában is, amíg…nem rohannak le azok a látomások konkrétan.
Amint átvonatoznak az elmémen, gőzerővel, kitörölhetetlenül beléégve, hányok, már megint, magamtól és fél füllel hallgatom Bishop véleményét, bár nem a paradicsomlevesről, amit éppen kiokádok.
Mire guggolva, félgörnyedve felpillantok, látom, hogy folyik le a burok oldalán. Gyönyörű…kivehető benne egy egészben megemésztett betűtészta az “A”
Felnézek a lebegő alakra, igen, kurvanagy guru, elismerem, de ez…fájt egy kicsit. Ahogy rám mutat, az is.
-Tudom… Meg kell őket ölnöm, mindet. Amikor gyerek voltam, akkor került hozzám ez az ereklye és ugye nem vettem részt a mágusok harci kiképzésében, mert számoltam. Nemrég…Azóta jöttem rá, hogy a variánsaimról számoltam. Mivel én vagyok az egyetlen, aki úgy döntött, hogy tisztán jó lesz, hős, vagy nevezzük bárminek, akár egy oldal végpontjának, nekem kell felkutatnom és elpusztítanom valamennyit. A könyv lehetséges világokat, variánsokat és jövőbeli kimeneteleket mutat. Képletek formájában…jósol. Még nem fejtettem meg mindent, nem is fedte fel magát mind, de elég borzasztóak. A könyv lesz a kulcs a világokhoz is, ha rájövök hogyan kell használni, felkutathatom őket. Most…addig meg kell fejtenem és erősebbnek lennem, felkészülni a harcra, igaz?
Kérdezem a lebegő figurát. Kicsit majdnem eltörik valami mécsesféle bennem, de csak a hányástól lehet, mindenki utálja. Próbálok sokat nyelni és elnyomni magamban.






...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 17, 2023 9:24 pm



NielBishop



Az a rezzenés gondolatébresztő. Mintha Topsfield most jött volna rá, hogy zavartságában kifecsegett egy titkot. Az az alak, akivel én találkoztam, utalt valami hasonlóra. Rájött, hogy a fegyveremet a jövőből hoztam, mert jó szeme van az ilyesmihez. Valahogy így fogalmazott.
- Értékelendő, hogy segített lerendezni egy rosszfiút. Átlátta a helyzetet vagy más érdeke fűzödött ahhoz, hogy belefolyjon?
Mert ha valamiféle vetélytársat akart kiiktatni, hogy a helyébe lépjen, az nekünk nagyon nem lesz jó. A motivációiról nem sokat tudok. Ami biztos: a csata után kimerültségemben, sérülten, a halott társaim felett nem bocsátkoztam harcba vele, inkább lefizettem egy roncsfegyverrel és ez rossz ötlet volt. Meggondolatlanság. Megnyugodnék, ha kiderülne, hogy mégsem olyan rémes alak. Az arcom nem rezdül, ahogy ezeket végiggondolom, de a tartásom még feszesebb, mint eddig.
- Akkor jól tetted, hogy nekem elmondtad. Én nem adom tovább, csak a multiverzumhoz értőkkel beszélek róla. Rajtuk kívül a varázslók között nincs más bizalmasod?
Ha csak Wongot és Strange doktort ismered, az is nagyon értékes kapcsolat, de lehet, hogy Topsfield ezt még nem érzi át. Tart tőlük, úgy veszem ki a szavaiból.
- Feltétlenül. De te is hagyd növekedni az erődet, hogy a nyomukba érj!
Amit múltkor mutatott, az bizony komoly tudás. Még a kontrollon kell dolgozni.
- Ő ott van, ahonnan én jöttem.
Kettős érzések dúlnak bennem, mikor a húgomról van szó. Megöltem azt, akinek az utódai miatt a jövőben Shard rémmé válna. Ezzel visszaküldtem őt a saját időnkbe, a normális életébe, amit még nem rúgtak szét az emplátok. De nincs bizonyítékom. Az az egy biztos, hogy Shard innen eltűnt. Ezt a gondolatot általában kizárom, mert nem segít, de rendszeresen felébred bennem. Az időutazó Shard viszont nagy támogatás. Majdnem olyan, mint a húgom. Ebbe viszont most nem kezdek bele...
- Ezekben biztos vagy? Mióta tudod róluk?
Mielőtt elhamarkodott következtetést vonna le, gondolja át szépen! Nehéz háttér, ha ilyen családból jön. Nekem ez mind segít az edzések összeállításában és személyre szabásában. Nem csak az izomzat, a gyorsaság és a többi testi adottság fontos, hanem a lelki beállítottság is. Vizsgálóan ránézek a srácra, hogy most éppen mi játszik benne, ahogy erről beszél.
A mai nap nem a vidám témáké. Gateway négy lapáttal rátett a már eddig is bőszen lobogó tűzre, ami a tanítványom lelkét égeti éppen. Bízom az öregben, mert a tettei és a szavai eseményszámba mennek. Topsfieldnek szüksége volt erre, de még nem érti. A reakciója mélyről jött és elég csúnya lett. Az az érzésem, hogy ha a teste is ilyen állapotban van, akkor ma nem edzünk. Megakad a szemem azon a betűn, de Gateway-nek is.
Csendben hallgatom a monológot, amit a mágusnak biztosan nagyon nehéz volt megfogalmaznia és nyíltan kimondania. Mégis megtette. Előttem és a dédnagyapám előtt, akit nem ismer. Igaz, hogy Gateway elég meggyőzően lépett fel. Mint aki számára nincs titok, akinek felesleges hazudni. Topsfield átérezte a helyzetet és a bátorságot választotta. Büszke vagyok rá, pedig ezt nem is én tanítottam neki. Van hozzá közöm, hogy merészebb, de az ő érdeme. A számolás, az ereklye és a variánsok között összefüggést lát. Innen nem tudom megítélni, hogy ez valós vagy csak ideológiát gyárt, hogy értelmet verjen a történtekbe. Ő az egyetlen jószándékú variáns, a többi mind ellene van és ő ellenük? Én nem vennék erre mérget.
- Amikor először jöttél a Szentélybe, látomásom volt egy variánsodról. Ezért indult be a könyv?
Topsfield emlékezhet rá, hogy lefagytam egy pillanatra, pedig nem szokásom. Nem is rám reagált a tárgy, hanem a személyre, aki a vízióban megjelent. Ha ez történt, akkor van egy módszerünk, ami már egyszer működött. Később meg tudjuk ismételni. Már sikerült megtanulnom a látomások szándékos előidézését és ha így a mágus képes gyakorolni a könyv használatát, az előbbre visz minket a variánsai elleni harcban és a világunk megmentésében. De most már azt érzem, hogy sok különböző világot fogunk megmenteni. Azokat is, amelyekben a húgom él és virul. Így érte is tehetek valamit.
Gateway már nem csak nézi azt az odahányt A betű alakú tésztadarabot, hanem most pontosan arra mutat. A srácot kiszabadította a figyelem és a kényszerítés középpontjából. Eszembe jut valami.
- Volt olyan képleted, amiben ez a betű fontos szerepet kapott? Mit jelent neked az A?
Talán az a lényeg, hogy ez jött ki belőle. Undorító formában, de a mágusoknál sose lehet tudni. Néha nagyon különös logikával cselekszenek.


Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Niel Topsfield a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 26, 2023 4:41 pm


Bishop&Niel


Zene




Megvakarom a fejem, hajam, de a kettő végülis egész jóban van, ahogy Kaine Parker felmerül, mint komoly téma.
Lakótársam, sőt barátom lett, bárhogy is vélekedjen rólam és bár Bishop egy afféle pozitív szent a szememben, kérdés nélkül Kainet se akarom kiadni.
-A barátom, és próbál segíteni, már máskor is volt ilyen. Jött, aztán lerúgta, aki bántott. Meghát ez a Niel hozta ebbe a világba.
Vallom be fancsali pofával, hogy ez mégis kilökődött, mint a gyomromban dédelgetett falra hányt A betű.
A mágusokra megrázom fejem, csak Strange és Wong, akiket már nem kell ismételni, elhúzom szám, hogy ők bezzeg majd diskurálnak róla, lehet megint latolgatni fogják mikor gurul el a gyógyszerem és kezdek én is kamionokat dobálni ártatlanokra. Nem mintha jelenleg el tudnám képzelni hogyan csinálta a látomásban mutatott állat.
Gyorsan kihúzom magam, mintha az excaliburt bízná rám jótanács helyett és bármilyen fáradt is vagyok 0-24 ez az, ami motivál. Még többet, jobban, előbbre, ha kicsit is megbicsaklottam volna ebben a gondolatban már rég elesek, de úgy, hogy többé ne tudjak felállni. Semmi más célja, értelme az egésznek.
Most, hányás után mégis csak egy biccentésre futja. Olcsón adom a hőst és legyőzhetetlent, azt hiszem nem is játszom meggyőzően.
A húga viszont még Bishop számára is nehéz téma lehet, nem szokott ilyen szűkszavúan homályban hagyni, talán a család fogalma neki is azt jelenti, mint a normális embereknek. Szóval nézek rá, kissé megtört tekintettel, mint aki szintén hasra esett már ezen a jégmezőn.
-Nemrégóta vált teljesen biztossá, amikor megpróbáltam ellopni a szentély megtámadására vonatkozó terveiket a főhadiszállásukról. Azt hiszem az anyám megölt volna. Egy ideje persze sejtettem, hogy teljesen bekattant, sosem volt normális. A bátyámat kiképezte, átmosta az agyát, de próbálom valahogy kitalálni hogyan hozhatnám vissza. Ő eredendően rendes volt, nagyon-nagyon rendes.
Nem teszem hozzá, hogy ő nevelt, már amennyire négy és fél éves korkülönbséggel tudott, rá is nyelek az egészre, kaparja torkom a téma meg a nyomorult életem. Variáns ijesztő visszképe, az egyik kamionokat dobál, másik halottat idéz és akkor itt vagyok én, akit hozzábasztak egy lehetetlen feladathoz. Két lehetőségem van. Szétbőgni az agyam, vagy úgy viselkedni, mint egy férfi és vállalni a felelősséget, még Dominicért is, akinek fájt, hogy nem ő volt az elhanyagoltabb.
Úgyhogy kihúzom magam és Gatewayre meg Bishopra bámulok saját hányásom helyett.
-Lehet, hogy azért. Most már rájöttem, ha visszafejteném a kódokat talán tudnám irányítani melyik világban kössek ki. És néhány…variáns jövőjét, vagy az enyémeket, de ez még homályos.
Lehet Strange egyszerre lát több, lehetséges kiemenetelt, én csak kapizsgálom melyik lehet valószínűsíthető a képletből. Zsebrevágom kezem és cipőm orrát nézem, amíg…a furcsa idegen rá nem mutat az A-ra. Kényszerítenem kell magam, hogy kövessem pillantását, aztán Bishopét és kavargó gyomorral fellapozzam a könyvet. Próbálok nagyokat lélegezni és a sok betű, szám kombináció közül csak az A-kra koncentrálni. Amikor… Szédülő fejemben felkapcsolják a villanyt és én leülök Gateway mellé a járdaszegélyre, először is, hogy levegőhöz jussak, ő is bele tudjon pillantani a könyvbe, ahogy mutatóujjam végigszánt a kusza képletek mentén, de főleg azért, hogy ne szédüljek valamelyik csatornába, bármennyire is menő lenne tini ninja teknőssé változni.
-Az A variánsokat jelöli. Vannak A, B és C-k, a számsorok és betűkódok azt hiszem a lelőhelyeiket. C(571F09) meg ilyenek… lehet, lehet, hogy csak nekem van ilyenem, ilyen ereklyém és ez nem véletlen?
Ez is jelzi, hogy ki másnak kéne ezeket rendesen elpucolni?
-Mi van, ha szándékos az egész? Egyrészt, hogy elvegyék a könyvet, másrészt azért küldtek át többek variánsát ide, hogy elpusztuljon ez a világ? Basszus…Bishop, egyet én is áthoztam. Az egyik barátom variánsát.
Nézek rá kétségbeesetten, mert Lacey abszolút az én saram. Na lehet most kéne bőgni, amíg valaki fejbe nem kúr, hogy elpusztítom a világunkat.







...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Dec. 01, 2023 5:18 pm



NielBishop


Egyelőre lezárom Kaine témáját. Ő egy harcias barát, aki megvédte Topsfieldet és segített legyőzni egy rosszakaratú variánsát. Nagy valószínűséggel azonos azzal, aki szóba elegyedett velem az időutazásom estéjén. A mágust nem kérdezgetem tovább. Kérni fogok kontaktot és megkeresem ezt a Parker figurát. Tudnom kell, mit csinált a fegyverrel és hogy mik a szándékai. Még fontos lehet.
A család témája mindkettőnknél nehéznek tűnik. Én nem avatom be a bonyolult részletekbe. Egy meghalt és életre keltett, aztán az időben kétszer áthelyezett húg, akinek egy másik világbeli, igen hasonló variánsa is ide került - ez nem a mostani szituációhoz illik. Másfelől Scarlettről nem is kell túl sok embernek tudnia. Elviszem én a homlokomon a célkeresztet, rá ne kerüljön!
Hogy a Topsfield családban Niel a fekete fehér bárány, azt nem vitatom tovább. Elég meggyőzőnek tűnik, amit mond.
- Wongnak mondtad már, hogy a Szentélyt akarják megtámadni?
Én is megteszem, amit tudok, mert a varázslók már nagyon sokat adtak nekem, de varázslat ellen mégis hasonló praktikákkal lehet igazán fellépni. Wongnak és Strange-nek értesülnie kell arról, hogy támadás készül.
Látnom kell a sötétben, hogy megértsem Topsfield alapproblémáját. Eddig már felgyulladt egy-két lámpás, de a folyosón még mindig nincs világos. Ellenséges variánsok, szintén ellene dolgozó variánsok, titkok a barátok előtt és a nem mindennapi bűntudat a megölt variáns miatt. Valahol el kell kezdeni a harcot ezek ellen, de nem mindegy, hol.
Azt hiszem, Gateway pontosan erre próbál rámutatni ujjal és látomásokkal. A srcára láthatóan nagy hatást gyakorolt. Olyat, ami testet-lelket egyaránt megráz.
- Azt is tudod, hogyan fejtsd vissza a kódokat?
Nekem ez nagyon kockanyelv. Romy szájából érteném, de itt valami mást jelenthet. Nekem az számít, hogy Topsfield tudja, miről beszél. Egyedül ő képes megtalálni a személyre szabott ereklye rejtélyét. Amit a jövőről mond, felkelti az érdeklődésemet, de békén hagyom. Nem csaponghatunk. Így is zavaros a sztori.
Biztató jel, hogy a srác nem kezd rögtön teljes értetlenséggel mentegetőzni mondván, ő nem ismeri még ezt a könyvet igazán, bla-bla-bla, hanem elgondolkozik. Most már lát esélyt arra, hogy kiderül az igazság. Elég aktív a varázskönyve és talán az is hasznos, hogy megmutatja az öregnek. Azt hinném Ausztrália Őrzőjéről, hogy a világon mindent lát, tud és ismer, de ez korántsem biztos. Nagy figyelemmel nézi a sorokat és hallgatja mágustársa szavait.
- Wong üzenete pont ilyesmire utalt. Ez az ereklye téged választott. Másnál nem működne.
Ahogy a köpeny is Strange-hez tartozik és nem egy varázslótársához.
- A lelőhely egy-egy másik univerzum konkrét helyét jelöli? Be tudod azonosítani bármelyiket?
Ha igen, az hatalmas lépés.
Két jóllakottnak tűnő macska sétál el az utcán. Megállnak és pontosan erre bámulnak. Gateway azt mondta, senki nem lát minket. Lehet, hogy egyszerű házikedvencekre nem gondolt. Lényegtelen is. Figyelem, amíg hátukat görbítve, farkuk végét tekergetve bámulnak, aztán odébb állnak.
- Saját világukat is kockára teszik, ha rendszeresen nyitnak kapukat. Az ilyesmi oda-vissza hat, ezt már tudom Strange-től. De lehet valami a teóriádban.
Őrült elmék képesek ilyesmivel gondatlanul játszadozni.
- Miért hoztad át? - kérdezem érdeklődően, még nem vádlóan.
Ha olyat mond, ami felelőtlenségnek tűnik, akkor vádolni is fogom. A hibákkal szembesülni kell, hogy tanuljunk belőlük.
~Jönnek más univerzumokból. Hívtad őket. Mert hívnod kellett őket~szól az öreg mágus valamiféle közös telepatikus csatornán.
Egyértelmű, hogy a társamnak üzen, de egyben nekem is választ adott. Újabb felmentés Topsfield számára a lelkiismeretfurdalás alól.
A nagyszakállú mágus ezután pedig meglóbálja az eddig a kezében szorongatott zúgattyút. Egy szíj végére erősített faeszközről van szó, aminek már a mozdulatok közben adott hangja is túlviláginak tűnik, az általa keltett hullámok még inkább. Nem érzem, mert Gateway védburkán nem jönnek át. Az öreg egy hirtelen sárga villanás után eltűnik előlünk. Csak az ócska pokróc marad, amit magára öltött, hogy egy hajléktalanra hasonlítson.
- Remélem, hogy elegendő útravalónak találod, amit mondott. Ismerem ugyan, de nem tudom csak úgy felhívni. Ő akkor jön és szólal meg, amikor tényleg elengedhetetlen.
Topsfield önbizalmának meg kell éreznie, hogy ha ekkora emberek figyelnek rá, az bizony jelent valamit. A Legfőbb Varázsló íratta be önvédelmi órákra és Ausztrália Őrzője személyesen jött el megvilágosodást adni.
A sikátor másik végéről már tántorog is errefelé egy igazi hobo. Talán azért vág olyan zaklatott képet, mert a lakóhelyén álldogálunk. Mágus ősöm elment és vitte a rejtővarázslatot is. Már látnak minket. Intek a srácnak, hogy távozzunk. Ideje folytatni a sétát.
- Javíts ki, ha rosszul látom, de Gateway szavai szerint nem akkora probléma, hogy egyesek miattad jönnek át más univerzumokból. Mintha ez a küldetésedhez tartozna.
Nagymamám erősen hitt abban, hogy számos esemény előre meg van írva és bármit teszünk, úgy kell történnie, ahogy azt valaki vagy valakik eltervezték. Csak azóta hajlom ennek elfogadására, mióta ezen a világon élek. Túl sok olyan történt, ami miatt már nem tudom racionálisan megkérdőjelezni azt, hogy van ebben igazság.

Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Dec. 17, 2023 12:24 pm


Bishop&Niel


Zene




Nagy mélázásomból Bishop kérdése ráz fel Wong kapcsán, bólogatok, hozzájuk futottam a tervekkel.
-Betörtem a bázisukra, Kaine Parker pedig lecseszett, hogy egyedül csináltam. Sajnos nem tudtam megszerezni a terveket, pontosan mikor és melyiket tervezik megtámadni, de testőrséget állítottak fel minden szentélyben.
Hangzik feleletem kissé kisiskolásan, legalábbis annak érzem, bár sosem volt részem intézményesített oktatásban. Lesem Bishop reakcióját és próbálok többet nem hányni, amikor Getaway látomás formájában megdob néhány elképesztő figurával. Az A betű elég zavarosan fest a falra hányt (szó szerint) borsó közepén.
Köhögök kicsit, nyelek, jól jönne egy palack víz, segítene a hangomon, amit most még én is nyöszörgésnek hallok.
-Kezdek…rájönni.
Nem megy a pontosítás, de már elindultam bizonyos irányvonalon a kódokat illetően, a világugrás lehet működne, állítólag van minden “földnek” kódja és egy bizonyos képlet alapján meg lehet határozni a célt.
Késztetést érzek, hogy összerogyjak, ezért remek kifogás leülni Bishop rokona mellé és úgy mutogatni neki a könyvet, mintha bölcs szeme képes lenne átlátni rajta. Egy fél könyörő pillantást rajta is hagyok, hátha mond bármi okosat az ereklyével kapcsolatban.
Először azonban maga Bishop teszi, másnál nem működne. Elhelyezkedem Gateway mellett úgy, hogy pontosan lássam a számsorokat, meg a két kövér macskát, akik ezek szerint rendesen felfedeztek. Lili. Ő biztosan…valahogy hat a mágusokra. Nyelek, mert még mindig pergamenszáraz a torkom és próbálok gondolkodni, összerakni a kódokat, Föld 8963b, mégsem tudok az ajtó mögé “lesni” milyen világot takar.
-Talán…lehet, hogy megjelölhetném őket a zsebvilágomban, azon a folyosón. Talán képes lennék felvésni rájuk, mintha rúnák lennének, de persze ez még mindig nagyon random.
Kicsit pánikolok, hogy nem tudom azonnal kitalálni, de csak magamban, annyi látszik, hülyébben lélegzek és fogom a fejem.
A szám is megremeg egy kicsit, sok a kérdés és hülye feletek érkeznek csak rá.
-Ez igaz lehet, de te és Kaine Parker is szétzilált világokból érkeztetek, mi van, ha ide akarnak menekülni, mert ez még rendben van?
Én nem akartam…
Kezdeném elcsukló hangon, amikor Gateway megszólal a fejünkben és szerencsére belém fojtja a gyerekes mentegetőzést. Ezt az így kellett történnie dolgot nem értem. Tönkretettem Lacey életét is.
Hirtelen csinál valamit az öreg, amire csak tátom a szám, de legalább bőgni elfelejtek és mire oda jutnék, már el is tűnik. Nagyot nyelek, ahogy felállok és óvatosan arrébb bököm a hajléktalan pokrócot a conversemmel.
-Akkor ez nagyon megtisztelő volt. Még védeni is próbált. Érdekes rokonaid vannak.
Rábámulok a minket vizslató csövesre és rögvest el is indulok Bishoppal, nincs most nálam készpénz, amit hozzá tudnék vágni.
-Wong is mindig küldetésekről beszélt, lehet benne valami. Lehet, hogy az ereklye tényleg csak egy csatorna és ha sikerülne megtalálnom Lacey ajtaját azon a végtelen folyosón, haza tudna menni. Az a világ éppen rendben volt. Összeszedem magam és kidolgozom a képletet jó? Aztán megnézzük működik-e. Velem tartasz a Kamar-Tajba? Ott vannak eldugott helyek ehhez.
Ha igen, befordulok egy sarkon és portált idézek. Biztosan járt már Tibetben, úgy érzem a friss, hegyi levegő segítene gondolkodni.







...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Dec. 20, 2023 7:56 pm



NielBishop


- Erről később még beszéljünk!
Topsfield járt a bázison és egy jól megszervezett támadáshoz hasznos információkkal tud szolgálni. Ki kell kérdeznem, de nem most. A lelki válságán nem segít, ha azzal nyaggatom, hogy merényletet kéne kivitelezni a családja ellen, akármennyire rászolgáltak. Wongék felkészültek a védelemre, ez kezdetnek megteszi.
- Az jó - szögezem le zárásképpen, ahogy vetek pár pillantást a még mindig nyugodt környékre.
Lehet, hogy lassan fogja megérteni. Nem baj. Hagyni kell neki időt a gondolkodásra.
A két mágus valahogy úgy mutat egymás mellett, mint két tanító. A srác a könyvéből magyarázza, amire rájött, Gateway pedig rövid üzenetekkel támogatja a srácot. Nem biztos, hogy én is hallom, amit mond neki. A telepatáknál nem lehet tudni, mikor beszélnek és kihez.
- Ha sokat dolgozol rajta és még éjfélkor is égeted a...
Valami bevillan, de egyszerre túl sok mindent megmagyarázna. Még nekem is meg kell értenem. Amíg Gateway itt van, amúgy is inkább ráhagyom a válaszadást. Lehet, hogy ez a gondolat is az ő műve. Még várnom kell azzal, hogy kimondjam. Tudom.
- Engem nem te hoztál ide. Azt sem te hoztad, akit üldöztem. Ezt biztos forrásból tudom.
Láttuk az archív videót Romy-val. Fitzroy megtervezte az időutazást és egy szerkezetet használt hozzá.
- Ez is lehet egy magyarázat, de még ne hidd el, hogy ez egy menedékhely. Keveset tudunk ahhoz, hogy ezt kimondjuk.
Kaine esetét nem ismerem annyira, de meg fogom ismerni.
A dédnagyapám már nem beszél úgy, hogy én is halljam. Lehetnek személyes üzenetei, de az sem kizárt, hogy Topsfieldnek gondolkoznia kell az elmondottakon. Gateway-re vallana, hogy lehúzza a leplet egyetlen titokról, amiből még tíz másik következik. Azokra pedig Topsfieldnek kell rájönnie az én segítségemmel. Már közöm van a családja terveihez. Oka van annak is, hogy itt vagyok Gateway jelenésekor. Ha nem lenne ezzel feladatom, akkor nem a jelenlétemben kereste volna meg Topsfieldet.
Az ausztrál őslakosok szakrális tárgyával mintha rituálét mutatna be az öreg. Ez több annál. Így közlekedik idősíkok és térbeli helyek között. A srácot lenyűgözte, látom.
- Ő őrzi Ausztráliát is, főleg a mágikus fenyegetésektől. Vérében van a védelem.
Amit a szüleim is örököltek, Shard is, én is. Mi védőt játszunk a csapatban.
- Gateway nem szokott a levegőbe beszélni. Lehet, hogy egy nap szükség lesz valakire, aki ismeri egy rendben lévő világ működését. Én nem mondhatom el ezt magamról.
Kaine sem. Közben gondolkozom azon, ami eszembe jutott, mikor Topsfield a világok rúnával jelöléséről beszélt. Olyan váratlan, hirtelen elképzelés volt. Nem szoktam ennyit vacillálni. Veszek egy nagy levegőt, hüvelyk- és mutatóujjamat végigsimítom az arcomon. Még egyszer körültekintek, hogy senki nincs-e körülöttünk. A macskák már rég elmentek, a hajléktalan birtokba veszi a takaróját. Beszélhetünk.
- Mielőtt elindulnánk, egy dolgot el kell mondanom - kezdek bele rábólintva az ötletére. - Mikor felvetetted, hogy a zsebvilágodban az univerzumokat ellátnád mágikus jelölésekkel és válaszolni akartam, hirtelen beúszott egy kép a szemem elé. Sötét éjszakában égő lámpásokat láttam. Olajlámpásokat. Mintha valaki késő éjjelig dolgozna és égetné az éjféli olajat, ahogy mondani szokás átvitt értelemben. Erről kettő dolog jut az eszembe. A Hydra elődjének számító Leviathan-projekt a 40-es években használt egy Éjféli Olaj nevű gázt New Yorkban és egy egész mozi közönségével végzett. A másik: létezik egy ausztrál rockzenekar, amit szintén Midnight Oilnak hívnak. Te talán ismered is. Szóval ha nekiállsz a világokat kitűzni a zsebvilágod falára, mint a nyomozó az ügy eseményeivel kapcsolatos cikkeket, fotókat, akkor megláthatod ezeknek több különböző oldalát. Károsat és hasznosat, mérget és alkotó tevékenységet egyaránt. Még egy meglátás: a zenekarnak volt egy lemeze, aminek a címe a számok felsorolása 10-től visszafelé. Mindez közelebb visz az univerzumok kódjának megfejtéséhez? - nézek a srácra tőlem szokatlan bizonytalansággal.
Az én fejemből nem pattannak ki ilyenek. Mindent mindennel összekötni, ennyire elvont módon, ez nem én vagyok. Akitől a Midnight Oilról hallottam, az képes volt ilyenekre, mert írással foglalkozik. Nekem nincs művészagyam, Topsfieldnek viszont van. Nem csak mágus, hanem énekes és szövegíró is.
- Biztos vagy benne, hogy a célállomásra fogunk megérkezni?
Kezem a pisztolytáskánál, hogy ha megint a dinók elé kerülünk, ki tudjam lőni a T-Rexet. A Kamar Taj-nak azért jobban örülnék. Mutatná, hogy a mágus sokat fejlődött és kíváncsi is vagyok a mágusképzőre. Újabb legenda lenne, amit megismerhetnék.

Isley


_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Dec. 22, 2023 7:26 pm


Bishop&Niel


Zene




Bólogatok magam elé, mint azok a jóféle játékkutyák és felírom magamnak, hogy ecsetelnem kell egy félresikerült misszió részleteit. Elhúzom szám a földnek, ahogy eszembe jut, az az idióta bátyám bedugta a gatyájába a terveket.
Amikor belemerülünk a kódelemzésbe, kis fáziskéséssel pillantok fel Bishopra. Égetni a mit? Hunyorgok, hátha megvilágosodom, mit akar az égetéssel, de mielőtt például méginkább szétcincálna saját lelkiismeretem rámutat egy fontos tényre, hogy ő vagy Kaine Parker nem az én hibám. Mivel rosszabb helyről jöttek, meghát az ember alapvetően elég önző állat, örülök is neki, hogy itt vannak.
-Kaine Parkert is mágusok, valószínűleg segített az a variánsom, akit megöltem, hozzád viszont tényleg semmi közöm.
Rakom fel kezeim megadóan, az elhúzott száj és bűnbánó arc marad.
Menedékhely, valahogy biztonságosan hangzana. Kierőszakolok magamból egy biccentést és elhelyezem a seggem Gateway mellett, nyugtalanul. Jobban örülnék, ha az lenne, úgy hangzana mint jogosan bujkálni a puha takaró alatt.
Kicsit tátom a szám az öregen, akiről kiderül, hogy Ausztráliát őrzi. Hát hogyne, biztosan megvan minden kontinensnek a maga Dr. Strangeje.
-Úgy érted szükség lesz rám? Kiderül, azt hiszem, most még sok minden homályos.
Állapítom meg, aztán csak hallgatom kusza vízióját és az együttesnél eltátom a szám, mert biztos jelent ez valamit, ismerem a bandát. Olajlámpás? Amikor tíztől visszafelé mondja, megállok, de kéne egy toll összerakni, ami a fejemben kirajzolódik, egy térképet, számokból.
-Ja, hogyne, portált nyitni már nagyon szépen tudok és mindig pontosan, koordináta szerint, ráadásul az nem az ereklyétől származó “erő” hiszen minden mágus csinál.
Persze én Laze visszahozataláig nem tudtam, de erről most épp kussolok, szükségem lesz egy tollra, a könyvre, papírra, Kamar-Tajban, a könyvtár részlegen pedig biztosan találok még olajlámpát is. Így pontosan tudom hová megyünk, egyszerűen levegőt veszek, éppen, amikor a csöves oldalra dől és elalszik az irdatlan mennyiségű bortól, ami még melegen tartja.
A könyvem átváltoztatom mágusgyűrűvé, aztán egy mintapéldányszerű kört rajzolok a levegőbe és már kész is a portál, amin keresztül egyszerűen a könyvtárba sétálok.
Az odabenn lézengők egyáltalán nem lepődnek meg, néhányan könyveket bogarásznak, más jegyzetel, nincsenek sokan, most Wongot sem látom. Lerakom a könyvet az asztalra, fogok egy tollat a közösből (nem madártoll) és körmölni kezdem a fejemben összeálló kódokból álló térképet, néha lapozgatok a könyvben, itt-ott felsejlik valamennyi segédlet, vagy elmegyek olaj lámpáért, és amikor kész ráfújok.
-Elvileg tudom, elvileg tudom mik vannak az ajtók mögött.
Bámulok reszketve Bishopra.







...

_________________
Trust Yourself, Trust Your Power – That's How You Stop It.”
..
Niel Topsfield
Hozzászólások száma : 221
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayvile
Munka/hobbi : pop-rock sztár
Ki van a képen? : Luke Hemmings
Niel Topsfield
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.