Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


A guide to ruin your relationship

Szer. Jan. 10, 2024 8:46 pm
failures
We're not just our failures. As much as they hurt, we learn from them. Then we go out there and do our best to make up for them... even though we never will. We save people. We save as many as we can to make up for the ones we couldn't. That's all we do.
Lüktető izmaim, s a szebb pillanatokat is megélt pókgúnyám emlékeztetnek kárörvendőn az elmúlt harminc perc eseményeire. Ahogy nehéz figyelmen kívül hagyni a szerelőműhely állapotát, ugyanis jelen formájában előbb nyilvánítaná bárki egy természeti katasztrófa helyszínének, semmint munkaállomásnak. Ám ezek már olyan részletek, melyekről épp olyannyira nem veszek tudomást, mint a telefonom szinte szüntelen rezgése vagy a ruhám beépített rendszerébe továbbított értesítések a nem fogadott hívásokról. Zsigereimben érzem, hogy ezt később majd megbánom, de ettől még nem veszem le a szemem a jelenetről, amint az albínó hústornyot belökdösik a speciális burkolattal felszerelt járműbe.
- Biztos, hogy ez ki fog tartani? ─ ha nem lennék ennyire frusztrált és fáradt, talán elsütnék egy viccet arról, hogy ennél nagyobb problémával néznek szembe, ugyanis megfelelő méretű narancsszínű kezeslábast is találniuk kell majd rá, amiért egyáltalán nem irigylem a Rykers felelős személyzetét. Vagy akkor, ha az elmúlt hét során nem fajult volna el ennyire ez az egész ügy.
- A kontaktod, Kingsley esküszik rá, és ez nekem már több, mint amit az NYPD fel tudna mutatni. Nem tudom, feltűnt-e, de a legtöbb egység nem furikázik páncélautókban. Nem véletlenül. ─ Lamont válaszára ajkaim elnyílnak, de ahogy újra végigfuttatom fejemben a szavait, fejemet jobbra-balra ingatva, válasz nélkül hagyom, mintha csak azt mondanám a mozdulattal: "Oké, ez jogos." A legmegalázóbb az egészben, hogy amíg fogaskerekeim némán elkattogtak egy Metallica számot, amíg megfelelő visszavágás után kutattam agytekervényeim között, a hadnagy még csak felém sem bagózott, és mégis, fogadni mernék rá, hogy nem volt rá szüksége, mert a riposzt hiányát elkönyvelte magában egy pontnak a verbális ping-pong mérkőzésünkben. Remélem, legalább az állást számolja, mert én már jó régen elvesztettem a fonalat.
- Jól vagy? ─ na jó, szarkasztikus megjegyzésre számítottam a részéről, amiért nem dumálok annyit, mint szoktam, erre viszont nem igazán.
- Miért ne lennék? ─ ha ez emberileg lehetséges volna, akkor az "Ez most komoly?" üzenetet magában hordozó nézése gyakorlatilag lyukat égetne a maszkomba. Két adogatást pedig mégsem nyerhet meg ugyanazon a napon, így egy mély sóhaj kíséretében, kelletlenül kinyögök egy választ:
- Jobban, mint Frederick. ─ lehet, hogy ma győztünk, de ez még nem változtat az áron, amit fizetnünk... pontosabban, másoknak fizetniük kellett érte. Azon, hogy hány ember szenvedett a veszélyes drog miatt. Azon sem, hogy Mr. Menő immáron a halakkal alszik. Mindegy, milyen volt. Mindegy, mit tett.
- Ami történt, nem... ─ a mi hibánk. Igen, számítottam erre a reakcióra. És bármennyire is értékelem a támaszként felajánlott gesztust, nem értek vele egyet.
- Én győztem meg arról, hogy nyugodtan játszhat csalit, mert nincs mitől tartania. ─ és mit kapott a bizalmáért cserébe? Egy üres ígéretet. Ami végül pontoisan ugyanannyit ért, mint a védelem, amivel áltatgattam.
- Jobb, ha megyek! Járőrözök még pár kört, meg akarok róla bizonyosodni, hogy a lefoglalt áruja volt az összes és egy adag sem jutott ki az utcára. ─ látom a homlokát ráncoló férfin, hogy még mondana valamit, de nem hagyok neki lehetőséget rá. Kilövök egy hálót a legközelebbi épület sarkára, hogy a következő pillanatban guggoló pozíciómból elrugaszkodva hátrahagyjam a járőrautó tetejét, s rántsak egyet a vékony fonálon, felrántva súlyomat egy könnyed mozdulattal néhány emeletnyi magasságba. A falon felfutva még letudok néhány métert, mielőtt elrúgnám magam és a lent dolgozó rendőrök szemei elől eltűnnék, ahogy a következő hálómmal átlengek egy másik utca fölé. Nem diktálok feszített tempót, a távolság nyerése az elsődleges szempont, és az, hogy hagyjam a menetszélnek lehűtenie a bennem tomboló indulatokat. Nem Franknek szólnak, hiába tűnhet úgy a hirtelen távozásomból... nem, magamra vagyok dühös. Naiv voltam. Már megint. És a végeredmény is hasonlóan alakult, mint akkor, amikor...
- Ó, basszus! ─ az újabb rezzenésnek köszönhetően majdnem elvétem a zászlórudat, amin megállpodni szerettem volna, de jobbomat az utolsó pillanatban kinyújtva még idejében elkapom a felületet ahhoz, hogy meg tudjak állapodni a zászló alatt. Most, hogy potenciálisan hallgatózó fülektől távolabb kerültem, már engedélyezem a rendszernek, hogy kapcsolja a telóra érkező hívást.
- Ne haragudj, MJ, közbejött valami, de már úton vagyok feléd! Adj öt percet és ott leszek! ─ nem véletlen, hogy a válaszát szinte meg sem várva szakítom meg a vonalat. Van egy olyan érzésem, hogy egy szimpla bocsánatkérés ide most nem lesz elég. Tudom, hogy megígértem neki, hogy azonnal szólni fogok, amint olyan fejlemény merül fel, ami segíthetne a cikkében... éééés, technikailag igazából ezt nem szegtem meg. Vagyis, maximum félig. Önmagában az fejleménynek nevezhető, ha a bűnöző, akiről a riportja szólna, letartóztatás alá került. Az már más kérdés, hogy az ide vezető lépcsőfokok némelyikéből kihagytam. Na jó, úgy a nyolcvan százalékából. De a cikket így is megírhatja, méghozzá anélkül, hogy kereszttűzbe kerülhetne. Az én szememben ez win-win. Uhh, miért érzem úgy, hogy az övében nem lesz az?
- Bocsi, hogy annyiszor nem vettem fel, de elég gyilkos volt a forgalom! ─ nem fogom tagadni, valami jobbal is készülhettem volna ennél a nyitószövegnél, miután kopogás nélkül másztam be a nyitott emeleti ablakán. De hé, legalább az öt percet betartottam, a helyenként enyhén szakadt gúnyámból pedig úgyis feltűnne számára, hogy valami történt az idevezető úton, szóval a szándék az, ami számít. Ööö... ebben az esetben is számít, ugye?
- Jó hír: megtaláltam a cikked témáját! ─ nem veszem le azonnal a maszkot, hiszen a hírbombát mintegy megelőző csapásként dobom le és nem akarom, hogy már a mondandóm elején nyilvánvalóvá váljon a felszín alatti bűntudat az ábrázatomon.
- Lonnie Lincoln csuklóján kattant a bilincs. Vagyis, igazából egy spéci béklyó, amit a Horizont nemrégiben fejlesztett ki különleges esetek kordában tartásához, de a lényeg ugyanaz. ─ mármint, abban csak egyetérthetünk, hogy ez azért definíció szerint jó hír.
- Lehet, hogy közben kihívott egy szkanderpárbajra. ─ vonom meg hetykén a vállaimat, ignorálva bennük végighullámzó, tompa fájdalmat. Most már azéerrt megszabadulok az álarctól, hogy fedetlen képpel léphessek beljebb a szobában.
- Neked milyen napod volt? ─ küldök felé egy talán nem annyira meggyőző, de annál bizakodóbb mosolyt. Vagy ez túl korai? Amíg nem szólal meg, addig nehéz megítélnem, mennyire dühös.
2025. 08. 15.
Forest Hills, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •

Mary Jane Watson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Jan. 11, 2024 9:26 am
A crazy bitch
People say it’s crazy What’s the loss to me, curse at me brutally, you'll lose to me
Megbeszéltünk mára egy vacsorát, Ő főz, currys csirkét akar csinálni, én pedig nem voltam ellenére. Ha rosszra fordul, akkor rendelünk, de nagyon kíváncsi vagyok rá, mi lesz a főzéséből. Viszont ennek már két órája. Addig is dolgoztam az új cikkemen, amihez tőle kérte segítséget, mert eléggé homályosak az infók. Pókember meg csak kitud szedni egy-két infót. Drogok, és fegyvercsempészet. Tipikus azaz alak, akinek sitten a helye.
Tudom, hogy vigyázz magára, de attól függetlenül is, mindig ideges vagyok, mikor nem jelenik meg időben, főleg hogy soha nem jelenik meg időben. Fogalmazzunk úgy, hogy nem mindegy mennyit késik. Minél többet, annál jobban eluralkodik rajtam az aggodalom. Ablakon nézek ki, hátha megpillantok, közben igyekszem hívni, üzenetet hagyni, dacára annak, hogy nagyon mérges vagyok, mikor hálóhintázva nyomkodja a telefont.
Váratlanul megszólal az enyém, szükségem volt egy kis csendre, így mindent kikapcsoltam, viszont majd szívrohamot kapok saját csengőhangomtól. DE nem Peter hívott vissza. Robie. Mély levegőt veszek a héten nem adtam le semmit, mert egy bűnözőt akarok lefülelni. Szükségem van erre a cikkre, egy nagy dobásra, hogy komolyan vegyenek, és ne csak gyakornok legyek.
  ─Mi? Nem... egy pillanat.─  Robie megkérdezte, nézem e a híradót. Sietősen a tv elég megyek, majd bekapcsolom azt... a szemem kiakad... Meghalt valaki... de elkapták... Lonnie Lincoln, akiről épp kutatást végzek, a cikkem forrását.
Mi a franc... ─ Majd elhangzik Pókember neve is... csak pislogok, foszlányokat sikerült elkapnom a tudósításból, aminél még csak nem is én vagyok ott.
- Itt vagyok a helyszínen, elvileg lecsaptak rá, Pókember segítségével, de az informátor életét vesztette... Bocs Mary Jane, minden gyorsan történt, és én voltam a legközelebb. - mély levegőt veszek.
Értem, holnap találkozunk a szerkesztőségben, köszönöm, hogy hívtál.─ mikor elteszem a telefont, csak állok a tv előtt, még mutatják a rendőröket, mentősöket. Majd további híreink.
Megint elkezdem hívni Petert, már feszültebben a kelleténél.
Végre felveszi, még csak kise tudom nyitni a szám, csupán egy mérges PETER tör ki belőlem, de rögtön le is ráz.
- Ne haragudj, MJ, közbejött valami, de már úton vagyok feléd! Adj öt percet és ott leszek! - majd leteszi.
Mondjuk csodálkoznék ha nem így tenne.
Mikor bemászik az ablakon, elkezdi mondani, én pedig csak csöndben nézek rá, szorongatva a telefonomat.
Türelmesen végig hallgatom.
Oh kedves, hogy kérdezed. Most vesztettem el a cikkemet, amin két hónapja dolgoztam.─ mutatom a telefonomon, a blogok már teli vannak vele, és Hírharsona fiókjain is, előzetes bejelentés rövid cikk formájában, holnap több is olvasható.
Mi a franc történt Peter?? ─ - fakadok ki, széttárt karokkal.

Arról volt szó, hogy segítesz lebuktatni, nem arról, hogy el is intézed. Miért nem szóltál? Hogy jutottál hozzá? Nem hiszem hogy az elmúlt két órában szereztél meg minden infót, és már az arcodban is volt, hogy még szólni se tudj nekem! ─ mély levegőt veszek. Próbálok kevésbé hisztisnek tűnni, de inkább méreg, ez és düh. ─ És ki az aki meghalt? Az informátor ? Nem rémlett a neve... ─ többször volt, hogy féltésből kihagyott dolgokból, az se tetszett. Csapatnak kéne lennünk... de most nagyon durván keresztbe is tett nekem, aggódtam is érte... és buktam az előléptetést is. Az is feltűnő, hogy Robbie csak akkor hívott fel, mikor mindennek vége... mi a franc történik itt, miért lettem ebből teljesen kihagyva?
Soha nem voltam ennyire dühös rá. Mindig zavartak dolgok, de úgy voltam vele, a kapcsolatok soha nem könnyűek. Pláne ha valaki egy szuperhősnek a barátnője. Toleráns voltam, támogattam, és vele voltam. Néha úgy érzem ezt nem kapok vissza, most jelenleg nagyon is. Nekem is van karrierem, amit szeretnék beindítani, de így nehéz lesz, ha nekem mindig hozzá kell alkalmazkodjak. SOHA nem vinne rá a lélek, hogy ezt hangosan is kimondjam. Szeretem, és tudom Ő is, szeret... de ez egyszerűen most ért el odáig, hogy sok...



_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Peter Parker a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Jan. 12, 2024 5:41 pm
failures
We're not just our failures. As much as they hurt, we learn from them. Then we go out there and do our best to make up for them... even though we never will. We save people. We save as many as we can to make up for the ones we couldn't. That's all we do.
Ahogy MJ megszólal, azon nyomban választ kapok arra a kérdésemre, hogy mennyire lehet dühös és a hanghordozásából ítélve vészesen közel járok a pár napos mosolyszünethez a haragskálán. Azt nem mondom, hogy nem értem meg vagy nem jogos a felháborodása, elvégre most vesztette el a cikken, amin annyit... ööö, várjunk csak, micsoda?
- Tessék? De hát miért? ─ hülye kérdés, hiszen van sejtésem róla, hogy miért. Ez inkább annak szólt, hogy erre pont nem számítottam. Arra gondoltam, hogy a főszerkesztő nem lesz elragadtatva, amiért az ügyre állított újságírója nem volt a helyszínen a bekasztlizás ideje alatt, de az, hogy teljes mértékben le is vették egy olyan sztoriról, ami nem mellesleg szó szerint percekkel ezelőtt zajlott, drasztikus lépésnek hangzik. Bár, az is igaz, hogy nem ez lenne az első döntése, amiben Jonah és én nem értünk egyet.
- Ki ez a fotelblogger? A bejegyzése olyan, mint valami fanfiction. ─ állapítom meg a homlokomat ráncolva, ahogy közelebb hajolok a felém tartott telefonhoz és a képernyőhöz érve lejjebb görgetem kissé az oldalt, hogy gyorsan átfuthassam a következő sorokat.
- Oké, ennek a személynek biztos, hogy nincsenek belsős forrásai, az egyetlen, ami érdekli, az a klikkelések száma. ─ csóválom meg a fejemet egy sóhajtás kíséretében. Sosem fogom megérteni, hogy a figyeleméhesek és like-vadászok miért élvezik annyira elferdíteni a valóságot.
- Először is: Sírkő sosem nyomott le, ez a felhasználó tuti, hogy a Hírharsona egyik előfizetője vagy fizetett embere! Már bocs! ─ teszem hozzá gyorsan a kiegészítést, mert nyilván dolgoznak a lapnál jó riporterek, a negatív konnotációjú meglátásom inkább a cikkek általános hangvételére és nem is annyira burkolt állásfoglalására irányult. Ami bizony gyanúsan egybecsengene azzal a stílussal, amit az MJ által kiemelt weboldal szerkesztője képvisel.
- Másodszor: felesleges szuperhadsereg miatt aggódni, ugyanis a kábítószert és a felpakolt szállítmányokat már lefoglalta az NYPD. ─ ezzel buktatta le magát a bejegyzés írója a leginkább, hiszen gyakorlatilag kigáncsolja vele az "anonimitását megőrizni kívánó, megbízható tanú" sort.
- És harmadszor: Raft? Ez komoly? Oda a Bosszúállók ellenségei kerülnek, ők viszont akkor se foglalkoznának egy feltörekvő gengszterrel, ha a toronyházuk előtt terítené az anyagot. ─ értem én, nagy a társadalmi bizonytalanság, különösen Thanos óta, jövőre polgármesteri választás is lesz, a new yorkiak szeretnék, ha komoly fellépés lenne a bűnözés ellen... de azért ez még nem fogja azt jelenteni, hogy bármelyik elkövetőből az egész világra kiterjedő fenyegetés válhat.
- Technikailag csak arról volt szó, hogy értesítelek, amint van valami fejlemény. Most pedig értesítettelek, hogy Lonnie Lincolnt lekapcsolták. ─ tudom jól, hogy ez nem fogja megnyerni az év védőbeszéde díjat, és azt is, hogy az eféle kiskapuk kijátszásával csak olajat öntök a tűzre. Ettől függetlenül igaza van, Foswell tényleg nem ma egyezett bele, hogy segít nekünk, de túl sok forgott kockán. A cím, amit megadott, lehetett volna akár egy csapda is, ha viszont túl sokat időzünk, azzal meg azt vállaltuk volna be, hogy Sírkő kicsúszik a markunkból. Viszont az egyik kérdésénél azért felszalad a szemöldököm.
- Miért nem szóltam? Mármint, leszámítva azt a tényt, hogy Alonzo Lincoln két méteres és kétszáz kilót nyomó fickó, akinek emberfeletti ereje van és nem érez fájdalmat? ─ elfogadom, hogy dühös rám, de azt azért talán megértheti, hogy miért nem adtam meg neki előre egy ilyen alak munkahelyi elérhetőségét. Az ő szavaival élve, lebuktatásról volt szó, azt viszont soha egy szóval nem mondtam, hogy oda is fogom vezetni valakihez, aki stresszlabda nyüstölése helyett vascsöveket hajlítgat mérgében.
- Frederick Foswell. ─ veszek egy mély levegőt, mert az eset őrá vonatkozó része teszi az egészet a legnehezebbé.
- Annak idején Jameson firkásza volt, de már akkor is alvilági körökben mozgott. Az emberei előtt a Mr. Menő nevet használta. Egy verőlegényekből álló csapatot vezetett még évekkel ezelőtt. ─ mindez ugyan mára már jelentőségét vesztette. A legtöbben, akikkel kapcsolatban állt a múltban, visszavonultak, sittre kerültek vagy nemes egyszerűséggel elpártoltak tőle, miután elvesztette a Harsonánál betöltött pozícióját.
- Beleegyezett, hogy elvezet minket a műhelyhez Harlem szélén, ahol a rakodást végzik. Sírkő viszont... ─ puszta kézzel zúzta össze a koponyáját. Ez volna az igazság, de visszanyelem és a fejemet megrázva, rövid szünet után folytatom:
- ... paranoiásabban reagált, mint amire számítottam. ─ enyhén szólva. Én pedig elkéstem. Már megint.
2025. 08. 15.
Forest Hills, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •

Mary Jane Watson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Jan. 12, 2024 7:12 pm
A crazy bitch
People say it’s crazy What’s the loss to me, curse at me brutally, you'll lose to me
Hitetlenkedve állok, nézem, és hallgatom őt. Őszintén szóval nem igazán értem mi folyik itt. Komolyan elkezdi nézegetni a blog bejegyzéseket, hogy mit írtak az estéről, és azt kielemezni ? Mikor nem bírom tovább cérnával egyszerűen kikapom a kezéből a telefont.

─Nem ez a lényeg!! ─ tárom szét a karom hitetlenkedve. Mindig is jó volt abban, hogy enyhítse, vagy épp elkerülje a témát. Most olyan határokat lépett át, amit egyszerűen nem tudok szó nélkül hagyni. Szoktunk máskor is veszekedni, mint minden pár. De ez már többről szól, mint, hogy épp mint nézzünk este a tvben. Itt most a jövőmről, az állásomról van szó.
─Itt arról van szó, hogy több újságíró is előbb tudott róla mint én! Én aki két hónapja mást sem csinált, mint próbálta lebuktatni, és most a legutolsó senkiházi blogger, is előbb tudott, és írt a dologról! ─  igyekszem nem felrobbanni, és türtöztetni a hangerőt, és hanghordozást. Nem kiabálok, csak erélyesebb vagyok, ha már kiabálok ott nagy gond van.
─Technikailag arról volt szó, hogy segítesz és szólsz, majd együtt lecsukatjuk! Erre volt szükségem, hogy első kézből tudjak minden infót, és le  is adhassam a cikket! Hogy ott lehessen a helyszínen!
Fuh feltudnék robbanni, nem tudom hogyan fejezzem ki magam, hogy ne legyen ennek az egésznek rossz vége. De régóta úgy érzem gyűlt bennem a harag. Akit szeretek nem bízik meg bennem, és nem tart partnernek.
─Az ég szerelmére Peter! EZt hányszor, mond... hányszor kell elmondanom, és hogy értessem meg veled? Nem vagyok viaszbaba, akit féltve kell otthon tartanod! Nem vagyok ostoba, és nem vagyok idióta! Nem akarok bűnözőkkel megküzdeni, nincs szupererőm, azért akarom az igazsággal leteríteni őket! - igen bevallom volt már, egy-kettő vakmerő húzásom, mikor belopóztam valahova, vagy ott voltam ahol nem kellett volna, de mindig megoldottam, vagy segített kihúzni magunkat belőle. Nyilván csapatként akartam vele dolgozni... lenyugszom, és már kimérten beszélek, mert szeretném ha nem a hisztit látná bennem, hanem megértse amit mondok.

Együtt akartam megoldani. Csapatként. Nem én akartam bemenni az égőházba egyedül, mert én veled gondolkodom, minden egyes ügyben, amin eddig megkértelek, hogy segíts. Parnerként. De te nem így gondolsz rám. Félre értés ne essék, még dühöm ellenére is, teljesen imádom érte, hogy így aggódik értem. Viszont meg kell értenie, én nem az a barátnő leszek, aki tétlenül fogja nézni, amíg ő megmenti egyedül a világot. Segíteni akarok neki, vele együtt megtenni, csak erő híján én így tudom.
Remek tehát áldozat is volt, hallottam a pasasról, bentről. És most meghalt. Hitetlenkedve rázom a fejem.
Remek... - ennyit tudok erre kinyögni, semmi mást. Legszívesebben ordítanék egyet. Petert ezt marhára elkapkodta.
Ezért is kellett volna, egyeztetned velem, és megtervezni ezt az egészet... - Nem, nem őt hibáztatom. Nem felelhet mindenkiért. Viszont néha hajlamos "most kell", "gyorsan kell" cselekedni dolgokra.



_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Peter Parker a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 13, 2024 6:03 pm
failures
We're not just our failures. As much as they hurt, we learn from them. Then we go out there and do our best to make up for them... even though we never will. We save people. We save as many as we can to make up for the ones we couldn't. That's all we do.
- Nem ez a lényeg? ─ a bizonytalanság kiérezhető a hangomból, amint kérdéssé formálva visszhangzom az ő iménti szavait. Ám akármennyire is uralkodó érzés bennem ezekben a pillanatokban a kényelmetlenség és a bűntudat, még ezek sem képesek megállítani abban, hogy lassan, de biztosan egy bátortalan félmosolyra görbüljenek ajkaim. Ha úgy vesszük, egy "Tudom, hogy épp az oroszlán bajszát húzogatom, de légyszi ne üss meg!" elgondolás lapul a légkör enyhülésére tett próbálkozásom mögött. Mert persze, tudom, hogy nem ez a lényeg, értem én, azt azonban neki is be kell ismernie, hogy bizonyos szempontból igenis fontos, amiket felhoztam a megjelent szösszenetekkel kapcsolatban. Erre pedig kész vagyok a kifakadása után is rávilágítani:
- Az lehet, hogy lehozták a sztorit, de egy hatvanhét százalékában légből kapott verzióját tárták a nyilvánosság elé, hibás tényekkel és nem létező forrásokkal. Szóval, mi állít meg abban, hogy az ő platformjukat használva ellenük megírd az igazat? ─ mert ebbe még a Harsonának sem lehet beleszólása, hiszen a szerkesztőségük láthatóan az olyan bejegyzések közzé tételét is képtelen volt megakadályozni, mint amilyet MJ néhány másodperccel ezelőtt az orrom alá nyomott, és ami, ezek szerint nem a lényeg, de mégis dühös miatta. Kezdek kissé összezavarodni.
- Az egyikből nem is következik a másik! Leadni egy cikket és ott lenni egy helyszínen, ahol kitör egy lövöldözés fényes nappal, két teljesen különböző dolog, az egyikhez információk és kontaktok kellenek, a másikhoz golyóálló mellény! ─ oké, elképzelhető, hogy az én hangszínem is hangyányit feljebb szökik, de őszintén szólva nem fér a fejembe, hogy egyáltalán miért szükséges ezt átbeszélnünk. Büszke vagyok rá a pályája miatt, és tudja (vagyis, remélem, hogy tudja), hogy bármikor szívesen segítem fülesekkel és beszámolókkal, ha azok segítik őt a cikkjei megírása során, de sosem ígértem neki olyat, hogy a karrierizmus jegyében oda fogom őt vinni magammal egy szupergazfickó búvóhelyéhez. Azt hittem, ez egyértelmű.
- Ezt én is tudom! ─ szükségtelen emlékeztetnie rá, nem vagyunk már naiv tinédzserek, és a mögöttünk álló esztendők sem voltak kimondottan veszélytelenek. De változtat ez azon, hogy szeretném őt megóvni és minimalizálni a potenciálisan életveszélyes szituációkat az életében? Nem. Nem értem, hogy mi ezzel a gond. Nem arról van szó, hogy a széltől próbálom óvni.
- Nem is azt mondom, hogy éld le az életed négy fal között. De mivel nem vagy golyóálló, nem foglak olyan helyre magammal vinni, ahol jó eséllyel ólomtúltengés terjenghet a levegőben. ─ lehetek ezért én a rosszfiú, de tetszik neki vagy sem, ez nem fog változni. Nem tudnék ilyet ígérni. És nem is fogok.
- Partnerként gondolok rád, de ez alatt a címszó alatt olyasmit vársz el tőlem, amiről jól tudod, hogy nem tudom megtenni! ─ ha már azt súrolgatjuk, hogy ki mit érez fairnek és mit nem, akkor ideje ezt is felhozni.
- Te nem katonai tudósító vagy, hogy csak akkor tudj az igazságról írni, amikor tőled fél méternyi távolságban robban fel egy illegális fegyverraktár! ─ mi lenne a következő? Kevlárt kell majd ajándékoznom neki a születésnapjára annak reményében, hogy nőnek majd vele a túlélési esélyei?
- Nézd... hoztam egy döntést. Egy olyan döntést, amivel neked nem kell egyetértened és meg is értem, hogy nem tetszik. ─ ha már itt tartunk, nekem sem. Egy pillanatig se úgy terveztem a dolgot, hogy valaki meghaljon és ha újrakezdhetném, ezzel a tudással a birtokomban, már most is máshogy cselekednék. Egy dolog viszont nem változna: a hozzáállásom, ha az ő biztonságáról van szó.
- De ez nem garantálja azt, hogy nem fogok újra ilyen döntéshelyzetbe kerülni. ─ nem arról van szó, hogy nem akarok vagy nem szeretek vele együtt dolgozni. Hanem arról, hogy néha nem engedhetem meg magamnak az előzetes tervezgetést. Olyankor nem, amikor egy bolti tolvajnál ennyivel veszélyesebb elkövetőt kell kivonni az utcákról.
- Sajnálom, hogy elvesztetted az ügyet, komolyan! Nem akartam keresztbe tenni. ─ ezt azért fontosnak érzem tudatni, mert valóban rosszul érzem magam amiatt, ami történt. De az indokokat illetően... már merőben más a helyzet.
- De ha újra döntenem kellene, akkor ebből az egy szempontból most sem tennék másképp. ─ miért tenném? Egy ember már meghalt. Neki lehet, hogy fontos ennyire az előléptetése, hogy megkockáztasson ilyesmit, nekem viszont nem az.
2025. 08. 15.
Forest Hills, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •

Mary Jane Watson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szomb. Jan. 13, 2024 8:39 pm
A crazy bitch
People say it’s crazy What’s the loss to me, curse at me brutally, you'll lose to me
Igyekszem vissza fogni magam, és felnőtt emberként kezelni a helyzetet, de nehéz. Meghallgatom őt, és igyekszem higgadt maradni, de ez nem igazán sikerül. Úgy érzem, hogy feltéptem egy sebet.
Igaza van abba, hogy azok blogger, csak kisebb apróbb szeletét ismerik az igazságnak, és attól függetlenül megírhatnám a dolgot, de hogy? A telefont remegve elveszem, és megnyitom a Hírharsona online felületét, ahol egy rövid bejegyzést már írt is Robbie. Majd ezt is megmutatom neki.
─Robbie lett kiküldve, ahogy JJJ meghallotta mi történik. Röviden tömören: nekem kellett volna előbb a helyszínen lennem. Nem kellett volna a sűrűjébe keverednem, de legalább szólhattál volna.
Sóhajtok, kezdek kifáradni, és ennek soha nem lenne vége, ha így folytatjuk. Peter szokott inkább engedni, Ő az aki kerüli a balhét, és a veszekedéseket, én pedig az, aki jobban látja, ha kiadja magából.
─Én megértem, és értékelem, hogy féltesz. Bántana is, hanem így tennél. De ennek is megvan a határa Peter. Mit nem mondasz még el, vagy titkolsz előttem, azzal áltatva magad, hogy engem akarsz védeni?   - komolyan legszívesebben felordítanék, mit nem ért meg abban, amit mondok?
Általában tudunk egy hullámhosszon lenni, de ez a téma, újra, és újra feljön. Mély levegő veszek, újra, és újra.
─ Igen ezzel tisztában vagyok, hogy nincsenek szuperképességeim. Ismétlem... nem én akartam kiállni ellene, csak az első újságíró akartam lenni, aki ott van. Peter ezzel akartam beindítani a karrieremet, csomót dolgoztam rajta, olyan, mintha fogtad volna, összegyűrted, és a kidobtad volna. - ennél jobban nem tudom velem megértetni. A két dolog nem ugyan az, hogy együtt csinálunk véghez valamit, vagy amire ő gondol, oda vetem magam a farkasoknak.
─  Tudom, én is hibáztam párszor, mikor túlbuzgón elszámoltam magam... - nos nem egyszer majdnem meghaltam ez miatt. És ő mentett ki onnan. ─  De ezt megtudtuk volna oldani, úgy is hogy nem kerülök kereszttűzbe.
Sóhajtok, és kezdek teljesen kimerülni, elkezdett zúgni, sajogni a fejem.
Úgy érzem ezt a köröket újra, és újra elfogjuk játszani, és nem jutunk sehova. Nem tart partnernek, bármit mond, még sem úgy tesz. Én mindent elmondok neki, úgy érzem ő nem.
─  Többször fordult olyan elő, hogy akár a te esetedben is, de utólag tudtam meg a dolgokat. Teljesen értékű társad szeretnék lenni, és nem csak az, akihez csak haza jössz, hogy összeférceljen. Minden este azon aggódva, hogy mikor jössz haza, és hogyan, vajon most kik ellen harcolsz, és mi történik veled. ─ mondom végül, inkább már megtörten. Könnyeimmel küszködök, nem akarom, hogy elerjedjenek, nem akarom, hogy így lásson.
─  Le... levegőre van szükségem... - elcsuklik közbe a hangom, és igyekszem össze szedni magam.




_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Peter Parker a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 14, 2024 1:41 pm
failures
We're not just our failures. As much as they hurt, we learn from them. Then we go out there and do our best to make up for them... even though we never will. We save people. We save as many as we can to make up for the ones we couldn't. That's all we do.
Újfent a nyelvemre kell harapnom. Szóval ki lett küldve, hm? Nem ül ki az arcomra meglepettség, és ez nem véletlen. A jó öreg Robbie Robertson remek ember, hatalmas szívvel, amin talán csak a bölcsessége tesz túl. Ám, mint mindennek az életben, a bölcsességnek is ára van. És történetesen tudom, hogy még az olyan jó emberek múltjában is lehetnek sötétebb foltokként éktelenkedő bukdácsolások, mint amilyen a Hírharsona társtulajdonosa. Ő és Lonnie gyerekkori barátok voltak mindaddig, amíg Robbie érezni nem kezdte, hogy bármennyire is szeretne segíteni rajta, nem fogja tudni visszahúzni cimboráját a bűnözés szakadékának peremvidékéről. Ami azt illeti, nem lepne meg különösebben az sem, ha kiderülne, hogy Jonah nem tudott Robbie helyszínre érkezéséről mindaddig, amíg az írásbeli beszámoló első verziója a főszerkesztő asztalán nem landolt. De a jog, hogy eldöntse, mindezt megosztja-e MJ-vel, Robbiet illeti, nem engem. Pláne nem úgy, hogy a szemében erről a kapcsolatról rajta kívül egyedül Pókember tud, Peter Parker ezzel, az egykori, szürke kisegér, a rendszergazda, akinek rendszeresen elfelejtették a nevét és akinek volt néhány szerencsésen lőtt képe a hálószövőről, már nem. Úgyhogy inkább közelebb hajolok a felém tartott kijelzőhöz és szótlanul futom át a sorokat, hogy aztán felhorkantsak, mikor ahhoz a részhez érek, hogy: "A helyszínen tartózkodó rangidős rendőrtiszt nem kívánt nyilatkozni." Meglehetősen diplomatikus megfogalmazása ez annak, ami a valóságban elhangozhatott.
- Tipikus. ─ mormogom magam elé, egy kis fejcsóválással spékelve meg, ahogy egy jól ismert hozzáállást fedezek fel ebben a sorban. Mert csupán egy valakiről tudok, aki mérföldekről is képes kiszimatolni a riportereket és még csak azt sem várja meg, hogy feltehessék neki az első kérdést: Lamont. Ha annyi dollárom lehetne, ahányszor a hadnagy hangoztatta már, mennyire utálja a firkászokat, akkor.... nos, igazából fogalmam sincs, mennyi pénzem lenne, de az, hogy ennyiszer sor került rá, már-már aggasztó. Alkalomadtán rákérdezek majd nála, hogy ez valamiféle korábbi traumára nyúlik-e vissza.
- Igazad van, szólhattam volna. De más tényezőket is szem előtt kellett tartanom. Sírkő birtokában olyan kábítószer volt, ami bármelyik átlagembert átmeneti szupererővel ruházhatott volna fel. Ha nem cselekdtünk volna azonnal, akkor azzal azt vállaltam volna, hogy a drog kijut az utcákra, méghozzá ki tudja, mekkora mennyiségben. ─ Lonnie személye már egymagában is elég volna ahhoz, hogy cselekedjek, elvégre az ereje, kombinálva az enyhén szadista jellemével, bőven elegendő veszélyforrás New York lakosaira nézve. De itt most nem csak arról van szó, hogy Sírkő mire képes, hanem arról is, hogy ez az anyag mit művelt volna ártatlan emberekkel, családokkal. Nem beszélve arról, hogy nem kis mértékben acélozta volna meg Lincoln szervezett bűnözésben betöltött szerepét. A városnak pedig nem hiányzott volna egy fehér cápa, amely összeterelte volna a kishalakat. Megértem, hogy ez neki fontos lett volna, de nem várhatja el, hogy csak eszerint az egy szempont szerint hozzak döntéseket.
- Tudod jól, hogy te vagy az egyetlen, aki mindkét oldalamat ismeri! Mit vársz még tőlem? ─ nem nagyon beszélhetünk többé titkokról ezen a ponton. Van-e olyasmi, amikről nem annyira beszélek? Persze, hogy van. De nem azért, mert nem bízok benne, hanem azért, mert nem látom értelmét annak, hogy terheljem velük. Ő is átélte ugyanazt évekkel ezelőtt, mint a fél világ, akkor minek dumáljak arról, hogy milyen volt egy másik bolygón egy idegen titánnal harcolni? Vannak ilyen esetek, igen, és olyanok is, mint a mai. De ettől még tudomása van azokról, amik történtek. Mit tehetnék még? Nem vihetem el magammal járőrözni, hogy lássa is, miket csinálok, ezt hiába várná tőlem! Már így is közelebb van mindkét világhoz, mint a szuperhős társadalom kilencvenkilenc százaléka (a Stark névre hallgató egy százalékot leszámítva), akiknek fogalmuk sincs arról, hogy Peter Parkernek bármi köze lenne az önbíráskodói élethez.
- Felfogtam! És igen, lehet, hogy a mai dolgot elszúrtam a kapkodással. De ez New York, MJ! Amilyen szerencsénk van, jövő héten már lesz egy újabb jelölt, akinek Lonnie megüresedett posztjára fáj a foga. Ráadásul, továbbra is többet tudsz erről az esetről, mint a Harsona teljes személyzete együttvéve! ─ nem azt akarom ezzel mondani, hogy nem vagyok hibás abban, ami történt, mert ez hazugság lenne. Viszont azt sem gondolom, hogy minden veszve lenne. JJJ meg fogja unni a Sírkő témát, amint bezárul a cellájának ajtaja, és amint felbukkan egy újabb próbálkozó, áttér a maga hangzatos és kissé túldramatizált szalagcímével a következő potenciális keresztapára. Volt már rá precedens a múltban. Amikor ez megtörténik, MJ háttérkutatása ugyanúgy hasznos alap lesz, mint most.
- Plusz, attól még, hogy Robbie kiment a helyszínre, nem lesz a kezében minden információ. Lamont nem fog vele szóba állni, különösképp addig nem, ameddig a nyomozást hivatalosan le nem zárják. Ahogy a hadnagyot ismerem, az egész osztályának meghagyta, hogy hasonló lekoptató válaszokat adjanak. ─ ez nem olyan akadály, amit Robertson vagy akár Jameson egy sajtóigazolvány meglebegtetésével át fognak tudni ugrani. Tehát MJ előnyben van.
- Miért nem hívod fel és osztod meg vele, amid van? A forrást úgysem kell megjelölnöd, együtt pedig még mindig lehozhatjátok a cikket. ─ sejtem, hogy ez nem éppen az a kaliberű dicsőség, amiben a sztori elvállalásakor reménykedett, de azért több a semminél. S végképp több annál, mint amit a munkatársai tudnának felmutatni.
- Miért? Miért nem elég az egyik? ─ nézek rá némileg hitetlenkedve és félig-meddig már dühösen, mert kezdem úgy érezni, hogy az egész idő alatt elbeszélünk egymás mellett, mikor a partnerséget érintjük. Nem várom el, hogy minden este összevarrjon, nem is akarom kitenni annak, hogy azt érezze, ügyeletes ápolónőt kell játszania mellettem. De én azt akarom biztosítani, hogy legyen is otthonom, amihez haza tudok jönni, ezt azonban nehéz megtennem úgy, ha az otthon egy része éppen az utcákat járja, ki tudja miféle őrült sztori reményében! nem akarom hátráltatni, de egy katasztrófát sem vagyok hajlandó elősegíteni.
- Figyelj, MJ... én imádom, amit csinálsz, tényleg. Tisztellek érte és büszke is vagyok rád, ezt tudnod kell. De van egy vonal, aminél tovább nem engedhetlek. A vonal, ameddig a te munkád tart és ami mögött már az én dolgom tenni valamit. Ennél közelebb azért nem engedhetlek, mert nem akarok azon aggódni, mikor fog téged is megölni egy rosszkor elsülő fegyver. ─ ezt már egyszer eljátszottam Bennel és akkor fogadalmat tettem, hogy soha többé nem engedem megtörténni. Ha a teljes értékű társ az ő értelmezésében azt jelenti, hogy csak akkor bízok benne igazán, ha ott van a közelemben a dolgok sűrűjében, akkor sajnos patthelyzetben kötöttünk ki.
- Ez nem fog változni. ─ indulat már nem található a hangomban, a helyét átvette valami más. A bűntudat még mindig jelen van, de társául kivételesen a bús beismerés válik.
- Még a te kedvedért sem. ─ azt kérdezte az imént, mit "titkolok" még előle. Hát tessék, ez például olyasmi, amit eddig nem mondtam ki. Ott motoszkált mindig is a tudatom egy hátsó szegletében, már gimi óta, de túl végérvényesnek, túl távolságtartónak tartottam ahhoz, hogy az elmém előterébe engedjem. És az is. Legalábbis, annak érzem, ahogy hagyom, hogy életem legvastagabb pókhálójából szőtt függönyként terüljön el köztünk.
2025. 08. 15.
Forest Hills, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •

Mary Jane Watson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 14, 2024 9:46 pm
OurFail
"Minden ember hibázik, és tévedhet. A legrosszabb belátni, és engedni."
Újra, és újra ugyan azt a köröket futjuk. Újra, és újra ezt tesszük egymással, és most úgy érzem elfáradtam. Csak hallgatom a továbbiakba, mert úgy érzem, ha megszólalok elsírom magam. Nem engedhetem meg magamnak eme luxust. Úgy érzem elmondtam mindent, úgy érzem kiadtam magamból. Talán túlreagáltam, hevesen? Igen, tisztában vagyok vele. De a szavai, és a visszakapott stílus nyílként hatol át a mellkasomon, és lefagyva hallgatom. Nem tudom, ennyire komoly veszekedésünk volt e már. Ha igen, távoli volt, vagy cseppet sem viselt meg ennyire.
─ Ismerem mind a két életedet, de úgy érzem, főleg mikor ilyenek történnek, téged nem teljesen. mondom egyszerűen, már inkább betörődve. Hálás vagyok neki, hogy ennyire közel engedett magához. Viszont ezt a kapcsolatot mostanában sűrűn érzem egy oldalunak. Lehet a mostani volt az, mikor minden kis hülyeség felszakad belőlem.
Mond olyat, amiben természetesen igaza van. Az ő helyében én is óvnám őt, és ez tény. De akkor is túlzásnak érzem, főleg ez esetben.
Csak sóhajtok.
─ Oda fogom adni Robbie-nak, tud róla. De mivel csak egy asszisztens vagyok a nevem nem fog a cikken szerepelni. - kissé már feladtam a dolgot.
Tényleg levegőre van szükségem, kicsit kipihenni ezt, és frissen túllépni rajta. A túlzás részéről, elnézést akarok kérni tőle... de folytatja, és az utolsó mondandójára egyszerűen gombóc gyűlik össze a torkomba. A könnyeimmel küszködök, a kezem ökölbe szorul. Minden erőmre szükségem van, hogy a hangom megjöjjön.
─ Értem. Ez esetben szerintem jobban járunk, ha ... átgondoljuk mit akarunk. - fáradt vagyok, véget akarok ennek a beszélgetésnek vetni. Egy perce úgy akartam, hogy aludjunk rá egyet, de ... ez annyira  szíven ütött úgy érzem. Kell egy kis levegő. Kell hogy... magammal törődjek, és ne vele, bármennyire is önzőn hangzik. Így a bocsánatkérésem sem hangzik el, úgy érzem itt már felesleges. "Még a te kedvedért sem." visszhangoznak erőszakos a fülembe a szavai, minél többet, annál hangosabban. Gyerekes sértődésnek is tűnhet akár, de most csak szabadulni akarok, semmi másra.
Tudni akarom, hogy ki vagyok, mire vagyok képes... egyedül. Ahogy ő teszi. Mert én is szeretnék valamit elérni, én is megvédeni a világot, csak a cikkeimmel, a leleplező cikkeimmel... nem fogok erről lemondani, még az Ő kedvéért sem.



_________________
Somebody Save Me
Mary Jane Watson
Hozzászólások száma : 80
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : NYC - Manhattan
Munka/hobbi : Újságíró - Hírharsona
Ki van a képen? : Holland Roden
Mary Jane Watson
• doing the best they can •

Peter Parker a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Jan. 17, 2024 7:02 pm
failures
We're not just our failures. As much as they hurt, we learn from them. Then we go out there and do our best to make up for them... even though we never will. We save people. We save as many as we can to make up for the ones we couldn't. That's all we do.
A szavak, miszerint néha úgy érzi, nem ismer engem, vibránium pengeként hasítanak keresztül a levegőn és kérlelhetetlenül hatolnak át a ruhám mellkasi részén elterülő, fekete pókszimbólumon. Még csak nem is annyira maguk a szavak azok, amik a lényemig hatolnak eme pillanatokban, hanem a tagadhatatlan tény, hogy igaza van. S a vele érkező, kikerülhetetlen gondolat, hogy ez talán mindig is így volt, csupán túl elvakult és naiv voltam ahhoz, hogy észrevegyem. De igaz-e ez a megérzésem vagy sem, mit sem változtat azon, hogy el kell forduljak egy pillanatra. El tőle, az ablaka felé, hogy egy mély levegőt véve az utcáról az ujjaim között szorongatott maszkomra pillantsak. Egy futó másodpercre felsejlik bennem az érzés, hogy szeretném elhajítani, kivetni az ablakon és megszabadulni mindentől, ami vele jár... de aztán valami átfordul bennem. Fásultság, csalódottság és beletörődés elegyével veszem tudomásul, hogy a probléma nem az álarccal van, hiába szeretném dühömet kitölteni az anyagon, a meredten, közönyösen bámuló, fehér szemeken, a hibás faktor ebben az egyetletben én vagyok. A maszk alatti srác, aki még mindig töretlenül ámítja magát és a körülötte élőket azzal a hazugsággal, hogy két ennyire különböző életet élhet anélkül, hogy a döntései villámcsapásként sújtanának le valamelyikre.
- Igen... igen, azt hiszem, igazad van. ─ elszorult torokkal, az eddigi szavaimnál valamelyest halkabban tör felszínre a hangom, és bár mellé bólintok párat helyeslőn, mintegy megerősítésül a mondat mellé, továbbra sem fordulok vissza felé. Valamikor elkezdtek égni a szemeim, de erre már nem figyelek oda, nem hagyok időt hozzá.
- Ahhoz, amit te szeretnél tőlem, olyasvalakinek kellene lennem, aki emellett az élet mellett nem tudok lenni. Nem is lehetek, hiszen az veszélyt jelentene. Rád, és másokra nézve is. ─ utálom magamat, amiért ezt teszem vele, gyűlölöm, hogy fájdalmat kell okozzak neki, de megérdemli, hogy teljesen őszinte legyek vele. Már így is túl sokat tett kockára miattam. Ezért mélyet szusszantok, elegánsan figyelmen kívül hagyva, hogy az elnyújtott levegővételem némileg szaggatottra sikerül, majd végre szembefordulok MJ-vel. Én már döntést hoztam, és, noha mindkettőnknek fáj, azt hiszem, ő is így tett.
- Én mindig Pókember leszek. ─ ez az elsődleges felelősségem, az elsődleges funkcióm. Mindig törődni fogok vele, mindig ott van a gondolataimban, ahogy May is. De az, hogy ők biztonságban legyenek, én pedig azt tehessem, amit még 2008-ban elkezdtem, azt is jelenti, hogy ez a két világ sosem lesz elég közel egymáshoz ahhoz, hogy ez a dolog működjön.
- Sajnálom, Mary Jane... hogy így alakult! ─ a cikkére értem, amit egyértelműen én baltáztam el. És kettőnkre is, amit... oké, szintén.
- Igaz. Nekem még úgyis járőröznöm kell egyet. ─ biccentek fejemmel az utca irányába egy szomorkás, keserű mosoly kíséretében, de ezt nem láthatja sokáig, hiszen a mondat közben már megemeltem a maszkot tartó kezemet, hogy egy pillanattal később eltűnjön alatta az ábrázatom és a kifürkészhetetlen lencsék és hálóminta párosa maradhasson helyette.
- Vigyázz magadra! ─ valahogy úgy érzem, még mondanom kellene valamit, de ezt végül elengedem és megfordulva egy szökkenéssel már el is hagyom a Watson házat. A szükségesnél nagyobb erőt fejtek ki, mikor az első kilőtt hálómon rántok egyet, hogy minél hamarabb magam mögött hagyhassam a kertvárost és Manhattan szíve felé vehessem az irányt. Elhessegetem magamban a gondolatot, hogy a laborba menjek és a munkába temetkezzek Dr. Crawford és Dr. Warren oldalán... Peter Parker elég zűrt okozott egy napra... és a Póknak még sok dolga van.
2025. 08. 15.
Forest Hills, Queens

Peter Parker
Hozzászólások száma : 57
Csatlakozás ideje : 2023. Nov. 30.
Tartózkodási hely : New York, USA
Munka/hobbi : Középiskolai tanár
Ki van a képen? : Dylan O'Brien
Peter Parker
• doing good for good reasons •

Mary Jane Watson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.