Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Where do I begin?

Szer. Feb. 28, 2024 9:26 pm
To Crystal
   
Bólintok, hogy értem, mire vonatkozik a szó. Nem mond sokat ez a tény, de talán később segít majd, hogy összeálljon a nagy kép. Tetszik, hogy Crystal még a titokzatossága mellett is nyugodt marad. Ez a szelíd magabiztosság a morlockoknak is be fog jönni. Kedvelik azokat, akik normálisan állnak hozzájuk.
- Ez így van.
Különleges tapasztalás volt egyik dimenzióból a másikba esni.
Már megbeszéltük, hogy a többieket is meg akarom ismerni. Ezek szerint Crystal sem tud még róluk mindent. Romy a közös pont, a kutyatéma miatt. Kiindulásnak jó.
- Ha ranglétra van, akkor hatalmi harcok is vannak bőven, nem? Mennyire hatja ez át a világodat?
Lehet, hogy hozzá van szokva ilyen csatározásokhoz és ezért nem rökönyödik meg semmin.
- A jövőlátótok mennyire volt megbízható? Minden bekövetkezett, amit látott vagy volt olyan, amit meg lehetett változtatni? Én gyakorlatilag a jövőből jöttem, de feltehetően egy másik világ jövőjéből, mert az általam ismert történelem sokban eltér az ittenitől. Érdekel a téma, mert amit tudok a jövőről és a történések következményeiről, azt fel akarom használni, hogy sikerüljön egészségesebb irányba terelni az eseményeket.
Nagy célkitűzésnek hangzik egy egyszerű katonától, aki itt vagyok. Csapattal dolgozva, olyanokkal, mint Bestia vagy a Professzor már egyáltalán nem lehetetlen. Ráadásul nem is az X-Men az egyetlen szövetségesem. Ez a formálódó bayville-it csapat is komoly tényezővé válhat egy nap. Aztán ott vannak a varázslók is és még ki tudja, kikkel hoz össze a sors, ha továbbra is szorgalmasan kutatok.
- Nem jellemző rájuk, hogy előbb lőnek, aztán kérdeznek. A csatornában élve harciasabbak voltak, de itt fent már kezdik átérezni, hogy nyugodt életük van.
Bennem megbíznak. Egyébként én se rögtön agresszióval kezdek. Esetleg fenyegetéssel, ahogy például Topsfield is előbb találkozott a rá meredő energiaágyúval, mint a küldetésem ismertetésével, de ezen túl szoktam lépni, ha a másik fél nem ellenséges. A bizalommal állok hadilábon és bármennyire furcsa, a morlockok előrébb járnak ebben.
Látom, hogy a kutya nagyon érdeklődő. A szagok biztos nem zavarják. Szerencsére a barátaim már rájöttek, hogy a fürdés jó dolog és nem luxus, a takarításra meg egyenesen rászoktak. Makulátlan tisztaság van, kivéve egy egy esetet, amikor valaki elragadtatja magát.
A kék bőrű lány szeme felcsillan, hogy később megszeretgetheti Lockjaw-t. A pipást nem nagyon érdekli, majd a többieket fogja.
- Nagy nap ez a mai a morlockoknak. Úgy van, ahogy Transonic, az előbb elrepült lány mondta. Egyesek a csatornában nőttek fel, nekik lesz a legnagyobb újdonság.
- Crys, hát jól van - mondja Széltoló valami flegma hangsúllyal, amit nem úgy kell érteni, de ő már csak ilyen.
Fejemmel és kezemmel intek Crystalnak, hogy ne sértődjön meg ezen. Faragatlan a fickó, de jólelkű.
- Semmi különös nincs a reggeliben. Épp ezt csinálják, ezért itt a legegyszerűbb kiosztani az adományokat és megismerkedni a barátaimmal.
Még csak leülni sem kötelező, de biztos jól fog esni nekik, ha az "idegen" úgy csinál, mintha egy lenne közülük. Nem sorolja magát föléjük.
Szuroksrác egy kicsit bizalmatlanul néz és ha Crystal valamelyik tárgy felé nyúl, hogy levegye a tapadós bőrű mutánsról, akkor egy pillanatra arrébb lép.
- Nyugi! - emelem fel a kezemet és szólok a riadt srácnak megnyugtató hangon. - Segítünk, nem bántunk.
Tőlem már megszokták és direkt úgy mondom, hogy Crys-t - fura ez a becézés egy ilyen elegáns viselkedésű nő esetében - is így fogadják el.
Szuroksrác, akire minden tárgy rátapad, nem kedveli az érintéseket. Nem tudni pontosan, hogy miért, mert senkinek nem beszélt még erről. Nagy nehezen engedi, hogy Crystal segítsen neki, de a kutyától minél távolabb akar lenni. Majmoló meg egyenesen kerítéssé alakul és mindent leborít. Széltoló arcán látom, hogy elnyerte a tetszését Crystal tette. Nem egyedül kell szedegetni a lehullott edényeket, evőeszközöket és a kenyértartót. Pár morzsa kipotyogott. Ha a kutya fel akarja nyalni, szerintem senkit nem fog zavarni. Majmoló értetlenül áll a békés szaglászás előtt, de egy kicsit megnyugszik. Marad kerítés formájában és a tetejéről bámul le a sapkás fejével. Szegényt nem túl erős értelemmel ajándékozta meg a természet, de rá fog jönni, hogy ez a kis lény nem ellenség.
- Hih, csiklandoz az orrával! - kiált fel, mikor Lockjaw hozzáér szimatolás közben.
Az a fejmozdulat nagyon komoly. Már belőlem is előcsal egy mosolyt. Lockjaw úri kutyaként viselkedik. Vicces és aranyos is egyben.
- Mindent megért? Laddzsó, izé...nem fogsz minket bántani, ugye? Nem harapsz meg, ugye? Nem lopsz az asztalról, ugye? Crys, ő kap enni rendesen? Nem éhenkórász?
- Höh, nézz csak rá... - szól bele Széltoló röhögve.
Szuroksrác - és Crystal, ha még mindig segít neki - lassan végez a lepakolással és az asztal legtávolabbi végébe ül. Le se veszi a szemét a kutyáról. Egy szót sem szól. Nem egy beszédes típus, de Majmoló mellett jó hallgatóság. Kalibán figyeli őket. Látom a szemén, hogy a nő fellépése lassan meggyőzi, hisz a társam beszállt a készülődésbe és irányítja Lockjaw-t, hogy ne legyen baj. A beszédstílusa is kellemes. A nagyszemű fickó egy gyanakvó kérdést mégis feltesz.
- Ilyen nyakörvet még nem láttam. Hol szerezted és miért van rajta, ha nem tartod pórázon?
Kalibánnak magas az intelligenciája és jó megfigyelő. Kamaszkoráig idefent élt, sokat tud a világról. A kérdések megválaszolását Crystalra hagyom. A nyomkövetőt eszemben sincs megemlíteni, mert megijeszteném a morlockokat.
- Vannak. Rosszak, mint a bűn! - löki oda Széltoló.
- Nem is rosszak! Lelkesek, aranyosak. Jó, nem mindegyik, de a legtöbben azok - védi meg őket Majmoló.
- Jaaa-ja-ja-ja-ja. Végülis jó kölykök - válaszol a nagyhajú és beleszív a pipába.
A füstöt érezni, de nem bántó a szaga. Egyszerű pipadohány, nem túl drága, de jó minőségű.
Majmoló közben már feladta a kerítés alakját és most az eredeti formájában látható. Átlagos magasságú, igen hosszú karú emberként ül le az asztalhoz és kezdi tölteni a teát a csészékbe. Egyszer-egyszer Lockjaw felé néz. Már hiányolja, úgy látom. Hamar megbarátkoztak.
- Crys, az egyik gyereknek, Piócának az a képessége, hogy a jelenlétében mások különleges ereje nem működik. Ez sem nálad, sem Lockjaw esetében nem fog gondot jelenteni, ugye?
- Védelmező, ezt csak most kérdezed meg tőle? - kér számon Kalibán.
Jogos a kérdése. De ha jobb ezzel vigyázni, még szólhatok, hogy Piócát ne engedjék ide. Jó lenne, ha jöhetne. Az a gyerek nagyon sokat szenvedett és tökre bírná a kutyát, meg Crystalt is. A nő válaszán múlik.
- Ne add nekik, inkább add nekem, höhö! - közli röhögve Széltoló. - Dehogyis. Zabálhatnak ezek bármit. Máskor is kapnak csokit, de kunyerálás az nincs. Csak Annalee-t tudják levenni a lábáról. Ő sütiket is süt. Mindenki nagyanyjának képzeli magát.
Sóhajtok egyet és mereven Széltoló szemébe nézek. Tudom, hogy feleslegesen. Ő ilyen. Callisto se tudta jó modorra bírni.
- Tényleg nincs itt akkora szigor, hogy ne ehetnének csokit. Igyekszünk egészséges alapanyagokat hozni nekik, de nem kötelezünk senkit diétára, hacsak valami probléma nem indokolja - egészítem ki finomabban a tapló pipást.
Néha az agyamra megy a morcos vicceivel.
- Trükk! Igen, szeretnénk! - lelkesedik Majmoló, aki neki is állt egy tál müzli kanalazásának. - Kik azok a béviliek? A barátaid?
Szerethető figura a maga egyszerűségében. Kalibán kíváncsinak tűnik, de nem szól. Szuroksrácnak meg mindegy, csak Lockjaw ne legyen mellette.
- Legyen hóesés! Csak utána fel kell mosni - szólal meg Transonic, aki most repül be a konyhába és Szuroksrác mellé ül le. Majd kiugrik a szeme, ahogy Lockjaw-ra néz, de udvarias és hagyja, hogy a többiek barátkozzanak először a kutyával. Transonic elég jellegzetes látvány, mert a bőre kristályos, itt-ott csíkok húzódnak benne és nagyon fiatalos, csajos ruhát hord. Erre se lenne szüksége, mert speciális a bőre, olyan, mintha eleve kezeslábasban lenne, de mióta egyetemre jár, rászokott az öltözködésre és már divatozik is. Ez az igazi fejlődés.
A furulyaszó pedig egyre hangosabb. Már látni is a zenészt, egy alacsony termetű, vállas, szakállas öreget, aki bordó lapos sapkában és szürke öltönyben vezeti az érkező kis csapatot. Nagyon vidám dallamot játszik, pedig ennél melankolikusabbakat szokott fújni. Mögötte pedig az eddig zajongó gyerekek az új embert meglátva elcsendesednek és megszeppenve közelednek. Pióca, a zöld bőrű, kötött sapkát viselő, derékig érő kissrác egyenesen Furulyás mögé bújik el és onnan néz ki. Kezében a plüss zsiráf, ami sose enged el. Mellette egy kicsit magasabb, halványlila, gyíkszerű pikkelyekkel és sárkányfülekkel rendelkező lány álldogál hátratett kézzel, lefelé görbülő szájjal. Az oldalán egy Piócánál is alacsonyabb, ránézésre megmondhatatlan korú, rücskös bőrű fiú tipródik. Fakockákkal zsonglőrködik, de most befejezi, kezeit maga mellé lógatja, a kockák pedig a feje felett kezdenek keringeni. Már ilyen fiatalon igen erős a telekinézise. Az egyetlen gyerek, aki nem riadt meg, az az egészen magasnak mondható, kezdő tizenéves lány, kinek a szivárvány minden színeiben játszó haja a derekáig ér. Ő táncol a dalra és széles mosollyal int nekünk. Majmoló is elkezdi ingatni a fejét a dallamra.
- Crystal, ismerd meg Furulyást! Ő a dalaival irányítani tudja az állatokat - ránézek Lockjaw-ra, hogy lássam, mit csinál.
Az öreg nem rosszindulatú, biztos nem vette rá semmilyen ostobaságra a kutyát. Tud semleges dallamokat játszani. Speciális az ereje és remekül uralja.
- A gyerekek pedig: Lap - mutatok a pörögve táncoló lányra - , Mogorva - intek kezemmel a bólintós félmosolyt elengedő gyíkkislány felé, - Hazárd - aki egy nyolcast ír le a kockáival a levegőben és mereven néz rovarszemeivel, - és Pióca.
Az emlegetett kissrác erre elbújik Furulyás mögé.
- Gyerekek, ő itt Crys, a barátom, aki szintén adományokat hozott. Ő Lockjaw, a kutyája. Barátságos, de finoman nyúljatok hozzá! Semmi hirtelen mozdulat - szólok hozzájuk határozottan, de kedvesen.
A dalnak lassan vége. Lap az utolsó táncmozdulatból egyből a bulldog mellé ugrik, hogy végigsimítson a hátán.
- Hékás! Most mondtam! - szólok rá keményen, mire vihorászva megrántja a vállát és rohan a csaphoz kezet mosni. Renitens, renitens. Megrázom a fejemet. Nem tudok rájuk haragudni, mikor ilyenek. Most kezdik megismerni a szabadságot.
A többi gyerek még nem mozdul. Mind a kutyát figyelik. Látszik, hogy mennének barátkozni, de még nem mernek.
- Helló! - köszön lelkesen az öreg Crystalnak és az oldalán tartott tokba csúsztatja a furulyát.
Leguggol és hívó kézjelekkel int a kutyának.
- Hadd lám ezt a kis hörgő-morgót! Gyere ide, pajtikám!
Láthatóan nagy dolog ez neki. Csillognak a szemei és ilyen széles vigyort még nem láttam az arcán, pedig jókedvű szokott lenni. Széltoló pipája füstjében bólogatva nevet a háttérben. Tudja, hogy a cimborája rég várt egy ilyen pillanatra.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Feb. 22, 2024 5:17 pm
« Where do I begin? »

@Lucas Bishop  || Mad World ||  ∞ szószám
Csodálatraméltó, hogy ilyen nagy az összetartás a mutánsok között, jó látni, hogy a világ még nincs teljesen elveszve és vannak, akik nem is hagyják ez bekövetkezzen. A rossz dolgok ellen harcolni igenis jó és mindig megéri, főleg, ha rossznak számít valaki helyzete, de abból is kihozzák a legjobbakat. Úgy gondoltam a mostani helyzetre is, nem a sajnálatom kell nekik, sem semmiféle szívszaggató beszéd, mert azzal csak szomorúságot okoznék nekik, nem semmi ilyen. Kedvesség kellett ide és egy kis szeretet, meg elfogadás. Nem volt már szokatlan a számomra, hogy valaki eltér a normálistól. Ahogy a nővéremnek a hajában az ereje úgy jó nyugodtan jöhet akárki, Tócsaember is félni nem fogok tőle s, pedig ideges lenni a látványtól és nem is kapaszkodom meg Bishop karjában, hogy hová hozott engem, mert teljesen nyugodtan hozom magammal a morlockoknak szánt meglepetéseket. Jó volt hallani, hogy vigyáznak egymásra és még segítségük is van.
- A szoftver elkészítőjének a foglalkozása. – még nem tudtam minden szót a mi nyelvünkről átfordítani az övékére, csak körülírni. Ezt egy kicsit szégyelltem is, de ami késik nem múlik, a jelét azért nem adom annak, hogy ennyire zavarna a dolog. Teljesen elveszett úgysem vagyok, annyi szót hallottam már Bayville lakóitól, hogy a fejem csak kapkodom, amikor olyanokat mondanak, hogy diós mi jó, mert semmi diós csemegét nem látok csak megrökönyödött arcot.
A Niel-el közös élményükön csak mosolygok, nem merek nevetni azon, hogy mibe keveredtek, mert nem lehetett kellemes a Jurassicból kikeveredni.
- Nem ismerem őt régóta ahhoz, hogy azt mondhassam ez jellemző rá, de biztos vagyok abban, hogy nem mindennapi élmény lehetet. – azt nem merem eldicsekedni részletesebben, hogy megreptettem, kapott egy kis nyálat Lockjawtől és majdnem kidobta a taccsot, vagyis majdnem nélkül. Nem tudom azóta Wong, hogy meséli a találkozást, de biztos vagyok abban, hogy nem jóként tekint vissza rá.
- Ezt egy kicsit bonyolult elmagyarázni, de az, akinek a legszuperebb különleges képessége van, azt megbecsülik és feljebb kerül a ranglétrán. Lehetett előtte egyszerű munkások gyermeke, ha például valaki a jövőbe látás képességét kapja, akkor biztos felfigyelnek rá. De, akinek kőökle van, azzal sincs minden veszve, mert építkezésnél nagyon hasznos lehet, ha a régit le kell rombolni és újat kell építeni a helyére, de annyiszor nem fogják őt zaklatni, mint azt, aki a jövőbe lát. – próbáltam a jót látni ebben és azt kiemelni, régebben más volt ez igaz. Aki haszontalannak bizonyult, azt a város szegényebb részében hagyták éldegélni, kivéve Maximust, ő a király testvére.
- Megnyugtató. Akkor nem fognak ránk lőni vagy ilyesmi. – nem tudom, hogy miként védekeznek, ha illetéktelen behatolók közelednek, lehet a képességeiket használják. Nem tudom és azt hiszem nem is akarom megtapasztalni.
Ahogy beljebb jutunk és Kukás úr motyorászik valamit igyekszem megfejteni a szavait, de nem nagyon sikerül, ezért amint kicsit tovább megyünk és Bishop megnyugtat lesznek itt még sokkal beszédesebb morlockok is, egyből megörülök.
Amint ezt kiejti, máris újabb arcokat pillanthatunk meg. Lockjawra nézek először, ő szót fogad, bár tudom, hogy szívesen szaladna eléjük, de megkértem, hogy most viselkedjen ügyesen és szót is fogadott. Ez a beszéd. Tud ő ügyes is lenni, hogyha nagyon akar. Érzékeli, hogy ez most fontos és ez jó. Nem is otthon vagyunk a Holdon vagy a Bayville közösségben, így, ha egy kicsit előre is halad ugrándozni nem kezd el, csak kíváncsian felnéz ahogy szokott és figyeli az idegeneket. Nem morog rájuk, hacsak azt nem kérjük ijesszen rájuk egy kicsit, de ilyet nem teszünk. Barátok közé jöttünk, nem ellenségek közé. Fő a kedvesség és barátságosság.
Meglepődőm milyen nagy öröm övezi Lockjaw jelenlétét és ez levakarhatatlanná teszi a mosolyom, örülök, hogy nem hagytam őt otthon mégse.
- Üdv! – köszönök amint közelebb érünk hozzájuk és látva, hogy tényleg van mit mondaniuk nem félek szóba bonyolódni velük.
- Ezt örömmel hallom, ez a kutya kedves és barátságos. Lehet majd cirógatni, ő szereti, ha szeretik és törődnek vele. – csak a nagy örömében el ne felejtse, hogy ne teleportáljon ki innen senkit se, mert az mindenkinek meglepő élmény lesz. – Úgy érzem hamarosan Lockjaw a kutyamennyországban fogja képzelni magát. – nem mintha Bayville nem lenne az, de ott érzi például Daviden, hogy el kell kerülni őt, mert nem nagy állatbarát, de attól még Davidre is úgy néz, mint akire nyomban rá tudna ugrani és összenyálazni, pusztán szeretetből, érezze ki a kutyaúr.
- Crystal vagyok, de nyugodtan szólítsatok csak simán Crysnek, ha az úgy egyszerűbb. – sokkal barátságosabb így, mintha még azt is elmondtam volna, hogy Crystalia Amaquelin vagyok, Attilan hercegnője és a Holdról jöttem, na azt nem hiszem, hogy elhinnék nekem. Niel első reakciója pedig még mindig bennem él a Sailor Moonos hasonlatával.
Követjük Széltolót, először nem tudom, hogy hová vezet bennünket, de amikor megérkezünk egy étkező helyiség kerül a szemünk elé. Beljebb is kerülünk. Mindenki nagyon kedvesnek tűnik, Lucasra nézek, amikor felajánlják, hogy egyek velük. Csak néma kérdés akar lenni, hogy ez valami szokás része, amit, ha elutasítok akkor mérgesek lesznek rám vagy el kell fogadnom, hogy szent legyen a béke.
- Csatlakozni fogok hozzátok. – ígérem meg, csak azt nem teszem hozzá, hogy én ráérek, nyugodtan szolgálják csak ki magukat, mintha itt sem lennénk. Tele vannak teendővel az már most látszik. – Ha kell segíthetek. – levenni az edényeket róla, jól rátapadt minden, bár lehet nem kell megbolygatni, teszek egy lépést azért, de meg is állok, mert nem tudom eldönteni, hogy jó vagy rossz néven veszik, ha első dolgom megszabadítani őket attól, ami talán mindennapos a számukra. Lockjaw egy kicsit közelebb kerül, meg akarja ismerni Majmolót és Szuroksráct. Aki amint észreveszi őt egyből drótkerítésé változik át. Ez aztán döfi, elismerően bólogatnék, hogy milyen ügyes volt, csak a műanyag dolgokat sajnálom, amiket levert magáról. Segítek Széltolónak a felszedegetésben.
- Nem kell aggódnod, Lockjaw szófogadó kutya. Megért mindent, amit mondasz neki. Nem átlagos kutya. Szeret barátkozni. – közelebb is megy a kerítéshez és megszagolja, mert ilyen csodát ő még nem látott eddig. Biztos vagyok abban, hogy érzi a kerítés valójában egy ember, aki alakváltásra képes. Szurkos felé fordítja a fejét és olyan büszkén emeli fel azt, mintha tudná, hogy éppen átveri őt Majmos, de nem zavarja ez.
- Részemről igen. Jól hallom, hogy vannak gyerekek is? Hoztunk Lockjawwal pár Kinder terméket. – mosolygok, mert a jelek szerint biztos lesz, aki elfogyassza majd, már készítem is a hátizsákomat, hogyha kell, akkor ki is tudjam osztogatni.
- Odaadhatom nekik igaz? Vagy félő, hogy rákapnak és akkor a felnőtteknek fognak könyörögni érte? Nem akarok bajt. – kérdezősködőm miközben egy pillanatra hátra pillantok, ahonnan a dallam is szól éppen.
- Oh szeretik a trükköket? A Bayvilleieket egyszer elkápráztatta a szentjánosbogárszerű lángocskák tánca, de tudok hóesést is idézni. – meg egy pár dolgot, ami a természeti elemekkel kapcsolatos, de túlságosan nem merem hangoztatni még, hogy akár villámot is tudok előidézni. Az a baj, hogy itt nem merek senkire sem ráijeszteni ilyesmivel, ezért maradnak az egyszerű ártalmatlan „trükkök”.




_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Crystalia Amaquelin
Hozzászólások száma : 49
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Attilan hercegnője
Ki van a képen? : Saoirse Ronan
Crystalia Amaquelin
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 11, 2024 2:47 pm
To Crystal
   - Ők is vigyáznak magukra, de könnyebb úgy, hogy nincsenek egyedül.
Egyedül boldogulni nagy teljesítmény, de általában nem a legjobb megoldás.
Elismerően bólintok és újra a kutyára nézek. Én nem ismerem a jelnyelvet, pedig praktikus lehet. Különleges ez az eb.
A kristály témáját egyelőre nem erőltetem. Látom a nőn, hogy kényszeredetten válaszolt.
- Ez a szó, amit mondtál, a szoftver neve?
Furcsán hangzik. Nem vagyok IT-s és még mindig tudnak újat mutatni ezek a száz évvel korábbi, számomra elavult technológiák.
- Lehet, hogy még idő kell neki. Romy nagyon ügyes az ilyesmiben.
Nem ejtek szót arról, hogy a képességével hackelné meg a rendszert. Fogalmam sincs, mennyit tudnak egymásról. A nő messze lakhat, vagy megrázkódtatás lenne neki hazamenni. Egyre érdekesebb, de diszkrét maradok és nem kérdezek rá. A biztonságunkat nem fenyegeti, hogy nem tudom, hova valósi.
- Ez a lényeg - nyugtázom, hogy senki nem követi nyomon a kutya mozgását.
- Az egyik zsebvilágban a fizikai törvényei nem igazán működtek, a másik olyan volt, mintha a Jurassic World megelevenedett volna. Aztán még valami földöntúli fesztiválra is eljutottunk. De mindketten túléltük.
Amilyen nagyszájú Topsfield, biztos elmondta már ennél részletesebben is. Meg ugye a prokodil - aminek a latin nevét nem jegyeztem meg, csak lerövidítve - is felvet kérdéseket, úgyhogy biztos szóba került már az az utazás. Jó hallani, hogy képes nyugodtabb túrákat is szervezni békés szobákkal és máguslaki látogatással.
- Ahonnan jöttél, ott jó soruk van a különleges képességgel rendelkezőknek? Itt ezt még nem lehet elmondani, de abba az irányba haladunk - kérdezem, ahogy meghallom, hogy Crystal Membránt egy általa ismert illetőhöz hasonlítva adja ki a parancsot Lockjaw-nak.
Szeretek ezekről hallani, mert mindenki tanulságokkal tud szolgálni.
- Észrevesznek bárkit, de jobb, ha tudják előre. Mindig szólok nekik, mielőtt jövök.
Az őrség működésének részleteiről nem tartok előadást. Minél kevesebben vannak tisztában ezzel, annál jobb.
Kukás mond valamit Crystal szavaira, de nem értem. Mindig ezt csinálja, ha már unja a banánt. Szeret morogni, ezért kevesen szeretik őt, pedig nagy szíve van.
- Vannak beszédesebbek, mindjárt meglátod.
Csak gondolnom kellett rá és a folyosó végén meg is jelenik két alak, akik nagyon sokat tudnak dumálni.
- A nemjóját! Transonic, szólj Furulyás cimborámnak! Itt van egy állat, ezt látnia kell - szól az öregnek látszó, de igazából nálam fiatalabb férfi, akinek úgy áll a haja, mintha fújná a szél, a szájából pedig egy pipa lóg ki.
- Sziasztok, sziasztok! Hű, egy kutya! Ez nagy show lesz. A csatornában sose láttunk kutyát, aki meg felment, az se ért rá simizni őket, csak kikerülte őket vagy menekült előlük, ha megkergették. Lehet majd cirógatni, szöszi? Mindegy...mindjárt...csak hozom az állatbolond bácsit.
A hadarást befejezve a kékbőrű nő félénken mosolyog egyet, majd felemelkedik és repülve távozik.
- Szia, hölgyem! Széltoló vagyok. Hát te? - szól az égnek álló hajú pasas.
Nekem csak hunyorgós vigyorral bólint, ami a füstölgő pipájával a szájában valahogy nagyon taplónak tűnik. Érdekes fazon, de nincs vele komoly baj. Visszabólintok.
- Gyertek, épp reggelizik a banda.
Elkísér minket a földszinti étkezőhöz, ahova benyitunk és nem mindennapi látvány fogad. Nekik mindennapi, Crystalnak biztos nem, de nekem sem. Az asztalnál egy hófehér bőrű, teljesen kopasz fiatal férfi ül és nagy szemekkel mered ránk. A konyhapult felől közeledik egy vigyorgó, magas srác, akinek a csillagot formázó frizurájától a lábáig mindenhova tapad egy tányér, bögre, kancsó vagy hasonló. Mellette egy tálalókocsi gurul szintén megrakva minden jóval, a fogantyú viszont egy kissé majomszerű fejben végződik, amin ott virít az elmaradhatatlan kék túrasapka. Ő szólal meg először.
- Helló! Te lány, gyere, egyél velünk! Majmoló hozza a reggelit - szól rosszul artikulált, butának hangzó szavakkal a morlock, aki a testével különféle tárgyak formáját tudja utánozni.
- Meg Szuroksrác is - mondja a vigyorgós, miközben kezdi lepakolni a magára ragasztott edényeket.
- Védelmező! - kezdi aggodalmaskodva az albínó és Crystalra mutat. - Ő nem mutáns! Kalibán érzi az X-gént, de benne nincs. Ember? Bízhatunk benne?
Kivárom, amíg szólnak és én is köszönök nekik a szokásos kézmozdulatommal.
- Csak olyannal jövök hozzátok, akiben bízhattok. Nem kizárólag mutánsok segítenek. Gondoljatok csak a Wakandai Egyetemre, ahol az emberek szívesen látják a társaitokat. Ő itt Crystal, ő pedig Lockjaw - mutatok a kutyára.
Morlock barátaim bemutatkoztak, méghozzá elég szépen... A nőre nézek, hogy nem vette-e udvariatlanságnak a fiúk szavait. Elszoktak az illemtől. Megvárom azt is, hogy akar-e valamit mondani nekik.
- Jaj, kutya! Nem harap? - mondja a későn kapcsoló alakváltósrác és tálalókocsiból drótkerítéssé változik, amivel elállja az utunkat. Ezzel a mozdulattal az összes tányér és evőeszköz leborul róla a kövezetre, ő meg a kerítés közepén éktelenkedő fejével csodálkozva odanéz. Még jó, hogy minden műanyag, különben Lockjaw még belelépne a cserepekbe.
Mellettem Széltoló öreges röhögést hallat és a kerítést megkerülve nekiáll összeszedni, ami leesett. Egy pillanatra lehunyom a szememet és megrázom a fejemet.
- Kipakolhatunk? - kérdezem Crystalt.
A hátunk mögött kicsit távolabbról gyerekzsivaj hangzik és valami dallam, amit furulyán játszanak. Mindjárt sokan leszünk itt.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Feb. 07, 2024 3:42 pm
« Where do I begin? »

@Lucas Bishop  || Mad World ||  ∞ szószám
Ahogy Lockjaw szófogadóan mellém áll és megmutatja, hogy jó is tud lenni, ha akar büszke is vagyok rá egy egész pillanatig. Ismerem őt, nem lesz vele baj, most még lelkes ugyan, de ha megérzi a helyzet komolyságát, akkor kedves, megbízható testőrré válik. Még ebben a kicsi testben is. Arra persze nem gondol, hogy ebben a formájában inkább tűnik cukinak, mint félelmetesnek, de addig jó, amíg nem morog rá az emberre.
- Hasonlóképpen gondolkodom én is, azokon, akik nem tudják megvédeni magukat segíteni kell, nem cserben hagyni őket. A morlockok szerencsések, hogy vigyázol rájuk. – arra nem kérdeztem rá, hogy mi az, amitől meg kellett védenie a morlock barátait, nem akartam túlságosan faggatózósnak tűnni. Úgy gondoltam, hogyha majd méltónak talál rá akkor elmondja, most nem hiszem, hogy illendő volna a morlockok előtt az egyik fenyegetésükről beszélni, ami fejfájást okozhatott nekik, de nem csak azt úgy gondolom.
- Lockjaw a jelnyelvet is érti, az itteni kutyákhoz képest ő sokkal intelligensebb. – nem akartam dicsekedni sokat, Black Boltról beszélni, hogy a kutyának miatta kell tudnia ennyi mindent, meg amúgy is, Lockjaw tényleg nem hétköznapi kutya. Persze vele szemben nem tudok visszafogott lenni, ezért gondolkodom most is így róla. De hát ez volt az igazság.
Nem kellett hercegnő módjára megkímélni engem, legalább itt úgy éreztem magam, hogy hétköznapi vagyok és sokuknak fogalma sincs arról, hogy hol is van az az Attilan.
- Fogalmazhatunk úgyis, igen, kristálytól van az erőm. – itt egy pillanatra gondolkodóba estem, hogy vajon honnan tudhat ő a terrigen kristályokról, álmomban csak nem kotyoghattam ki ilyesmit. Az szerencsére ki is zökkent, amikor elárulja, hogy ő nem a Lucast szokta használni, hanem a Bishopot. Bólintok. Ezt meg is jegyzem.
- Spéci, az egyik ኞኲኟሽኲሏኆኟጅኟኖቶ (programozónk) fejlesztette ki a programot rá. Csak én férek hozzá, ezzel a kütyüvel. – mutattam meg az okosórára hasonlító eszközömet. – Viszont újra kell telepíteni rá a programot, hogy megint működjön, haza kellene mennem hozzá, de még nem határoztam el magam. Most csak a hívásokat tudom vele fogadni. Romy nem értette a nyelvet, hogy bármit kezdeni tudjon még vele. – tettem hozzá ezt is, hogy szegény lány segítségét miért nem tudtam még igénybe venni. A védőrendszert már nem is említem, ami nekem egy örökkévalóságig tartana átlátni.
- Nem ül senki egy számítógép előtt a monitort bámulva és azt figyelve, hogy Lockjaw hol jár. Tényleg. – ezt megnyugtatásnak szántam, aztán ki tudja, lehet sokat csacsogtam.
- A saját szobaszerűjében? Véletlenül keveredtem oda, egy békés és biztonságos helyre volt szükségem és aztán kivitt onnan Kamar-Tajba. Szép az a hely is. – részletekbe nem mentem, hogy milyen élményeim voltak a férfi szerzetesek mellékhelyiségében, hogy milyen odafigyeléssel kellett eltakarni a szemeim nehogy rosszat lássak, vagy arról, hogy miként röptettem meg Nielt és hasonlók.
Igyekeztem nem elkuncogni, hanem inkább csak elmosolyodni azon, hogy Romyval ő is egy kutyás incidens során találkozott. A többieket külön nem ismertem meg csak Gwent és Nielt, így amikor megláttam az egyiküket, olyan kislányos örömmel és beleéléssel integettem nekik, mintha a Holdon tanult összes jómodort és tanítást egyből el is felejtettem volna. Persze, hogy szokatlan és meglepő volt ismerősökkel találkozni azon a helyen, így, ha nem is mindent, de részben tudhatták a többiek is, hogy nem a rossz szándék vezérel. Lockjaw is megszerette őket, gondolom ezért nem tűnt el egyszerűen tőlük, amikor alkalma lett volna rá, tudta, hogy megtalálom.
- Látom. Értem. Hallottad Lockjaw, a tócsából nem iszol, mert az nem tócsa. Érző ember ő is, mint otthon Eldrac. – persze ő egy fallá változott, akin keresztül szintén utazni lehetett, nem egy tócsa volt, de attól még érzései mindkettőnek vannak, lehetnek. Lockjaw halkan vakkantott egyet, hogy megértette, még mielőtt az őr azt hinné őt ugatja.
Szépen közeledtünk, semmi pánik, semmi izgalom az arcomon, már láttam hozzá hasonló furcsaságokat, így nem az az első dolgom, hogy a szemét keressem vagy bármi, ami emberi volna. Nem kellett emberinek lennie, ha kopoltyústól állt volna előttem akkor sem riadok meg tőle, vagy ha patái vannak, esetleg szárnya, vagy gyíkszerű vagy a bőrszíne más. Semmilyen furcsaság nem riasztott meg, tényleg.
- Mindig megérzik, amikor jössz? – buta kérdés persze, szólhatott nekik arról, hogy jönni fog, de az is lehet, hogy valami a tócsaemberrel van, nem tudhatom.
Faggatózni persze nem fogok, mert kezdünk hallótávolságba kerülni. Ki is nyílt a kapu, amit szintén nyugodtan próbáltam fogadni továbbra is. Nagyon hálás voltam Lucasnak amiért bemutatott minket és már bólintottam volna is, hogy a kutyával semmi baj nem lesz, értelmes ő, szótfogad, ha az kell.
- Nagy megtiszteltetés itt lenni, Lockjawra vigyázni fogok Kukás úr. – nyugtatom meg a Kukás névre hallgató alakot. Kérdezni persze nem kérdezek, hogy miért hívják őt így Lucastól, mindent a végén majd, amikor nem hallanak. Én nem fogom elfelejteni a kérdéseimet.
Az újsággal megmutatott irányba haladok tovább Lucas mellett.
- Nem szeretik, ha sokat beszélnek a közelükben igaz? Ők inkább csendesek? – kérdezem ezt meg halkan, hogy ne ettől zengjen az egész szakasz. Viszem persze a csomagokat is, fáradtságnak semmi jele. Hogy is lehetne? Már nagyon várom, hogy találkozzam a többiekkel, bár igyekszem elnyomni ezt az örömöt és Lucashoz hasonló komoly, határozott arcot vágni. Bár én lány vagyok, nehezebben megy ez a komolyság, főleg, ha legtöbbször kedvesen viselkedem. Vagyis próbálkozom.



_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Crystalia Amaquelin
Hozzászólások száma : 49
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Attilan hercegnője
Ki van a képen? : Saoirse Ronan
Crystalia Amaquelin
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Dec. 30, 2023 7:32 pm
To Crystal
   Lehet, hogy Lockjaw a bayville-i házban érezte a szagomat a látogatásom után és azért ilyen közvetlen. Nem tudom, hogy mennyire pontos a kutyák emlékezete. Mindenesetre úgy beveti magát, mintha csak tőlem kéne várnia a vacsorát. Pedig ételben nincs hiány, ez látszik rajta.
Hallgat a gazdájára. Elég egy szó és befejezi, Crystalt bámulva. Befelé nem tudta megvárni, hogy kinyissam az ajtót, inkább beteleportált, kifelé viszont már nyugodtabb és egyben ügyetlenebb mozdulattal, de ugrik. Én nem értem ezeket a kutyákat.
- Ennek örülök - nyugtázom, hogy békével jöttek.
Úgy hangzik, mintha tényleg egy másik bolygóról érkeztek volna. Megértem, hogy nem akarja mindenki orrára kötni. Nem ő lenne az egyetlen, aki nem árulja el az ereje forrását.
- Én is messziről jöttem. A békéért harcolok, de akik a béke ellen harcolnak, azokat nem kímélem. Morlock barátaimat is megszabadítottam egy ellenségtől.
Emplát kemény ellenfél volt.
Az erőt adó kristályról eszembe jut valami, de nem találgatok. Hagyok Crystalnak lehetőséget, hogy elmondja, ha akarja. Ránézek a kutyára és próbálom ehhez a szeretetteljesen nyáladzó pofához társítani a pontos teleportáló adottságot, amivel mást is gond nélkül célba juttat.
- Elég ennyit mondani neki és érti? - kérdezem némi hitetlenkedéssel.
Más gazdát is szoktam látni az utcán dumálni a kutyához, de a szónak nincs mindig foganatja. Lockjaw szépen követi Crystalt. Nem kell mondania, hogy maradjon láb mellett. Fegyelmezettnek és ragaszkodónak tűnik.
Elismerően nézek arra, hogy a nőnek ilyen ereje van. Akár lódít, akár nem, a csomagját vinni akarja. Legyen. Ennél meredekebb dolgokat is mond. Ezeket hallva elhiszem, hogy nem fogják meglepni.
- Te is egy kristálytól kaptad az erődet?
Véletlen lenne, hogy a neve is hasonló? Az én idővonalam szerint a földiek között is számos ember bizonyult valójában alkalmasnak arra, hogy az a bizonyos kristálytípus aktiválja a bennük lévő kree géneket. Mint kiderült, az egy másik történelem és itt nyoma sincs ennek a népcsoportnak. Nyitottnak kell maradnom, hogy tudjam követni ennek az idősíknak az eseményeit.
- Bishop - felelek röviden, de határozottan.
Romy hívott Őrnagymesternek, de nem szokott rá. Az ínyenc hasonlat egy félmosolyt csal az arcomra. A kezdeti visszafogottság után Crystal kitárulkozik. Nem mindennapi személy. Kezd érdekelni, mint a többi bayville-i is. Az az első, persze, ha tudom, hogy nem veszélyeztetik egymás biztonságát. Vannak dolgok ezen túl is, de azok mindig csak a védelmi szempontok után következnek.
- Hétköznapi nyomkövető van benne vagy valami spéci? Rajtad kívül más is hozzáfér? - bukkan elő belőlem újra a szigor.
Megint a kutyára pillantok, szemeimmel a nyakörvét vizsgálva. Ha más is látja Lockjaw tartózkodási helyét, akkor a Morlock Mansion elhelyezkedésének titka veszélyben lehet. Igazi horrorsztori az is, hogy Romy hazavitt egy nyomkövetős kutyát. Nem tudhatta, ki jön érte. Erről még beszélni fogok vele. Nagyon szép gondolat állatokat menteni, de az ő kis lakóközösségük nem véletlenül titokzatos. A Hydra és az orosz maffia is vadászik rá, emellé még lepaktált a szenteskedő mexikói maffiával, hogy megvédjék. Mert a családja oda tartozik. Ezt még mindig nem fogadtam el.
- Niellel melyik zsebvilágban találkoztatok? Egy-kettőben én is jártam.
A mágus azóta is jókat szórakozik azon a kiránduláson, amin menekültünk ragadozó dinoszauruszok és maffiavezér huttok elől, aztán én a végén kaptam egy érzelmileg mindent összekuszáló mérget egy fúvócsőből, ő meg ellopott egy durván hallucinogén virágot. Szívesen meghallgatom, hogy ez a páros hova és hogyan került? Topsfield tudása egy nap elképesztő lesz és már kezd alakulni.
- Romy-val én is kutyázás miatt akadtam össze, azóta pedig már sok mindenben segítettünk egymásnak. Kaine egy másik alkalommal valahogy odakeveredett, ahol egy este rendet tettem. A többieket még nem ismerem igazán - sorolom két körbenézés között.
Laseriannel dumáltunk, de nem mondanám, hogy ismerem. Gwenről most hallok először. Topsfieldet ismerem, csak nem tudtam, hogy már ő is ott lakik. Hogy ismert személyként ez mennyire jó a többieknek, azt még meghányom-vetem magamban. Rögtön le akarnám beszélni róla. Ez viszont már nem az a világ, ahol minden bokor mögül Őrszem Robotok, gátlástalan szökevények és gyűlölködő emberek leselkednek ránk. Nehezen állok át, de muszáj lesz, ha nem akarok beleőrülni.
A házhoz közeledve meglátom az ismerős, tenyérnyi zöld pacát az ajtóhoz legközelebbi földszinti ablak párkányán.
- Látod ott azt a zselészerű anyagot? Ő egy személy. Fontos, hogy Lockjaw ne nyalja fel.
Membrán az az őr, aki tényleg mindenhol jelen van. Mikor elhaladunk mellettük, hozzám is szól. Már tudom, hogy ez a bugyborékolás nála a köszönést jelenti. Odanézek és bólintok. Most nem rajzolódik ki benne arc, mert idekint figyel a diszkrécióra. Nyilván a benti őr mellett is van egy tócsája, amin keresztül értesíti, hogy itt vagyunk. Membrán kis adagokban helyezi el magát, a tudata egyszerre minden tócsájában jelen van és mindegyiken keresztül képes kommunikálni. Nála jobb térfigyelő nincs. Csak nehéz nyelvezetet használ...
- Már tudják, hogy jövünk - próbálok Crystalnak megnyugtató magyarázatot adni.
Mondanom sem kell és kitárul előttünk az ajtó. Nem látok senkit, de az ajtó mögül megszólal meg egy morcos sziszegő-zizegő hang:
- Védelmező! Kit hoztál?
Miután beléptünk, egy emberméretű csótányhoz hasonló, szürke kitinpáncélú lényt pillantunk meg tudományos lappal a kezében. Ollójában. Csápjában. Nem tudom, minek hívja pontosan.
- Ő itt Crystal, a kutyája pedig Lockjaw. Crystal, ő Kukás.
- Bűzlesz a nyáltól, őrnagy úr - villantja meg kiváló szaglását. - A kutya...
- Megbeszéltük, hogy nem barátkozik akárkivel - szakítom félbe Kukást, mielőtt ő is kioktatja Crystalt, ahogy én már megtettem, talán a kelleténél erősebben. - A többiek örülni fognak neki. Te mikor láttál legutóbb kutyát? - felelek neki kimérten.
Kukás érthetetlen zörejeket hallat. Először engem bámul, aztán Crystalt, végül Lockjaw-ra pillant. Ha a nő is akar valamit mondani, azt még megvárja, utána az újsággal mutatja az irányt.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Dec. 20, 2023 10:53 am
« Where do I begin? »

@Lucas Bishop  || Mad World ||  ∞ szószám
Lockjaw nagyon lelkes, úgy szereteti magát Bishoppal, mintha már évek óta világi cimborák volnának. Bár mondanám, hogy mindenkivel ilyen, azért vannak kivételek, nemcsak a Holdon, hanem itt is. Megérzi ki az, akivel nem kell neki sem barátkoznia, akire nem szabad rá zúdítania az összes szeretetét, mert nem kérnek belőle. Igen, most a Dave gyerekről beszélek, akinek annyi hangulatingadozása van, hogy el se tudom dönteni melyik hangulata a legjobb. Egyik se tűnt eddig túl barátságosnak, de nem foglalkoztam vele, addig amíg ő nem ártott nekem, addig én sem neki.
Szembe találva magam Bishoppal kedves mosolygok rá és megpróbálom magamhoz hívni a kutyát, most már igazán békén hagyhatná Lucast, biztos vagyok abban, hogy neki éppen olyan kellemetlen lehet, mint amilyen kényelmes a kutyának. Való igaz, a gazdik mindig elfogultabbak, ha a kutyájukról van szó, nincs ez másképp nálam sem. Biztos vagyok abban, hogy Davehez hasonlóan, ő sem értékeli, ha a kutyám a közelében sivalkodik örömében.
- Igyekszem. – azt már nem teszem hozzá, hogy hercegnő vagyok, nekem kötelező. Nem tudom mennyit tud a többiektől rólam, ezért nem áll szándékomban elszólásokkal élni.
- Rendben, mi nem vagyunk mutánsok Lockjawwal, de békével jöttünk. – a Földre meg minden, amit ilyenkor mondani szoktak és nem tartják be, kivéve az én esetemben, mert én tényleg nem akarok bántani senkit sem. Szívesen mondanám azt, hogy Lockjaw így született, de az nem volna igaz, ezért elgondolkodom azon, hogy milyen őszinte dolgokat mondhatnék el Lucasnak, anélkül, hogy ráijesztenék. Bár ő erős mutánsnak látszik, lehetnék vele őszinte is, nem túl őszinte, de valótlant nem kellene állítanom neki, mert az nem volna szép.
- Egy különleges erővel bíró kristály hatásának köszönheti az erejét. – ezzel pedig semmi érthetőt nem mondtam neki, de mégis mondtam valamit.
- Hétmérföldes távban pontosan tud utazni, ha messzebb kell mennem vele, akkor egy kicsit odébb visz, főleg, ha nagyon izgul, de nincs vele baj. Sosem hagyott cserben. – válaszolom tisztán és érthetően, mintha minden csak ezen múlna.
- Uhh rendben, oda fogok figyelni rá. Lockjaw hallottad Bishopot, nem szabad ugrálnod és mindenkit összenyalogatni, nem Bayvilleben leszünk. – nézek a kutyára értelmesen, mert tudom, hogy mindent megért, amit mondok neki és azt is, hogyha komolyan hangsúlyozom neki a dolgokat. Amikor a kis játékosságából láthatóan visszavesz és kibukfencezik a kocsiból örömében megáll mellettem és jön a saját lábain a csomagtartóig.
- Erős vagyok. Egy tonnáig el, bármit elbírok. Utána már valószínűleg nekem is erőlködnöm kell, hogy kitartsak, de a csomagok nem okoznak gondot. – magyarázom büszkén. Most valószínűleg azt fogja hinni, hogy szuperős vagyok. Pedig ennél többről van szó.
- Nem lesz gond, az én közösségemben is vannak különleges személyek. Van, akinek szárnya is van! Vagy kopoltyúja, amivel a vízben lélegzik és zöld színű bőre. Van, aki sárga. Vagy térdtől lefele nem a lábai folytatódnak, hanem pat… - és most lelkesedtem be annyira, hogy locsogni kezdjek, nem lesz semmi baj az ottaniak külsejével, mert hozzászoktam már. Persze még időben megállok, mielőtt untatnám ezzel Lucast. – Igazából csak azt akartam mondani, hogy nem lesz gond a kinézetükkel. Nem fogok szörnyülködni. – mondtam miután visszatértem magamhoz és nem a lelkes mindent elújságoló voltam.
- Oh ez jól hangzik, kíváncsian várom, hogy nekem mit adnak. – mosolyodtam el kedvesen.
Hamar felvettem az iramot Lucas mellett, nem is esett túlzottan nehezemre tartani vele ezt a tempót. Bár azt érzékeltem, hogy lelassít egy kicsit.
- Igen a Crystalt, mindenki így hív, vagy Crysnek, attól függ kit kérdezünk meg. – válaszolom. – Téged melyik neveden szólíthatlak? – jutott eszembe, hogy hallottam mindkét megszólítást a többiektől és akkor sem tudtam nagyon eldönteni, hogy kire értik, amíg fel nem világosítottak, hogy Lucasról van szó, akkor is, ha Bishopként hivatkoztak rá.
- Persze! Készen állok, mint a kaporszósz a mártogatásra! – húzom ki magam büszkén. Bele se gondolva abba, hogy annak, amit mondtam semmi értelme sem volt, de készen álltam. Szépen haladtam is mellette és hozzá hasonlóan én is igyekeztem figyelni jobbra is, balra is, azzal ellentétesen, hogy ő melyik oldalt tartotta éppen szemmel. Persze nem túl feltűnően csináltam én ezt, sosem szabad feltűnően. Ha valahonnan figyelnek minket, akkor nem láthatják azt, hogy gyanúsan szimatolunk itt meg ott.
- Lockjaw vezetett el hozzájuk. Pontosabban a nyakörvén lévő nyomkövető. Értelmes kutya ő, nem szoktam félteni, tud magára vigyázni és amikor egyszer elengedtem őt egymagában Romy találkozott vele és hazavitte Bayvillebe. Nagyon meglepődtek, amikor betoppantam és mondtam, hogy a kutyámért jöttem. Bár azalatt a kis idő alatt amíg Lockjaw velük volt, nagyon megkedvelte őket és én nem akartam gonosz lenni a kutyámmal, meg velük sem. Ott újra találkoztam Niel-el és Gwen-nel, akikkel volt szerencsém még Bayville előtt megismerkedni. Niel-hez egyszer véletlenül beteleportáltunk az egyik zsebvilágába, Gwen-nel pedig egy gyanús alak felbukkanásakor. Niel tudta rólam az igazat, így elmondtam nekik, hogy honnan jöttem. – foglalom röviden össze a történéseket, ügyelve arra, hogy semmit sem hagyjak ki.
- Téged, hogy ismertek meg a többiek?



_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Crystalia Amaquelin
Hozzászólások száma : 49
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Attilan hercegnője
Ki van a képen? : Saoirse Ronan
Crystalia Amaquelin
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Pént. Dec. 01, 2023 7:55 pm
To Crystal
   A felbukkanó alak láttán gyorsan végiggondolom még egyszer, milyen veszélyek leselkedhetnek a vendégemre és hogy ő mit ronthat el. Nem tűnik szándékos bajkeverésre hajlamosnak, de kényesek a vendéglátóink. Óvintézkedésekre szükség van.
Megakad a szemem a kutyáján. Olyan, mintha folyamatosan hőhullámmal küzdene. Annyit már tudok, hogy az ilyen tömpe orrúaknak komoly légzési problémáik is lehetnek. Ezért történhetett, hogy az én idővonalamon csak nagyon kevés bulldog és hasonló lapos pofájú kutya élte túl a háborús időszakot. A természetüket ezért kevéssé ismerem. Lockjaw jó fejnek látszik. Intek Crystalnak és rá is vetek néhány pillantást. Fel akarom mérni, mennyire izgatott, mennyire van stresszben. Nem mutatja semmi ilyesminek a nyomát sem. Megfontolt és nyugodt nőként közeledik.
Elvigyorodom a felágaskodó kutyán és készülnék is kiszállni, hogy üdvözöljem a gazdájával együtt. A meglepetés akkor jön, mikor mellettem terem és hátsó lábaival az anyósülésre terített kabátomra támaszkodva veti be magát. Reflexből magam elé kapom a kezem, de a csipetnyi csodálkozásból és a kutya egész testét mozgásba hozó, féktelen örömtől megnyugszom. Ez nem támadás.
- Na, szevasz, pajti! - szólok hozzá és megvakargatom a füle tövét, meg a hátát, ha éppen hagyja.
Rossz hallgatni ezeket a hangokat. Nála ez lehet a természetes, de az én fejemben az jelenik meg, hogy légszomja van. Már nem csak a kezem és a karom, hanem az arcom is csupa nyál. Tiszta kutya, de ami a száján kijön, azért az elég büdös. Őket így szeretjük, főleg ezen a világon. Még szokom, hogy nem kóbor kutyák között járok, amiktől bármi kitelik.
Hogy ne húzzam az időt, a barátkozást rövidre fogom és kinyitom a bal első ajtót és kiszállok.
- Pontos vagy - nyugtatom meg a nőt, de csak futó pillantást kap, mert Lockjaw-t tartom szemmel.
Remélem, hogy nem akar bent maradni. Onnan kiemelni kellemetlen lehetne a deréknak, nem szívesen kérném meg erre Crystalt. Én kiveszem, ha kell, csak ne érzékelje támadásnak, ha felé nyúlok. Nem szeretném, ha egy stresszhelyzettel indulna a napja és ezért történne bent valami baj.
Megrázom a fejemet, ahogy lelkesen kiugrik és megy a gazdájához. Megint kidolgoztam a legrosszabb forgatókönyvet és a fele se valósult meg. Nem tudok nyugodni és lazítani még ezen a békés világon sem.
- Aranyos, de remélem, nem engeded minden szimpatikus emberhez odateleportálni - mondom, miközben hátramegyek a csomagtartóhoz. - Hogy csinálta? Mutáns vagyok és mutánsok közé megyünk, úgyhogy nem gond az ereje.
Lehet, hogy Laze tévedett és nem Crystal, hanem a kutyája érkezett egy ufóval?
- A felugrálást és a nyalogatást a helyedben nem hagynám neki odabent. Akik itt laknak, sokat szenvedtek és évekig a csatornában éltek. Nem mind értik az ilyen túláradó szeretetet. Jobb, ha lassan ismerik meg. Egyesek még soha nem láttak élő kutyát, a többiek is legfeljebb nagyon régen.
A csomagtartóból kiemelek két hatalmas zsákot, amikben kisebb szatyrokba csomagolva lapul a szállítmány. Ezeken kívül van még egy bevásárlótáskányi holmi, főleg gyerekjátékok. Látom, a nő is hozott sok mindent.
- Tudod hozni?  - intek fejemmel a csomagjára. - Ezekre rátehetjük, ha Lockjaw miatt mindkét kezedre szükség van.
Még a hátsó ülésről kiveszem a dugig gyömöszölt hátizsákot, meg elölről a kabátot.
- Néhány dolgot még fontos tudnod. A kapuőr gyanakodva fog nézni téged, mint mindenkit, aki először jár itt. Ne vedd magadra! A külsejükre még dícsérő megjegyzést se érdemes tenni. A fenti világtól gúnyt és kirekesztést kaptak, nehezen hiszik el, hogy szívből is jöhet egy-két jó szó. Jobb, ha olyan természetesnek látod, hogy valakinek négy karja van vagy zöld bőre, mint ha csak tükörbe néznél. Nekik ez sokat jelent.
Beszéd közben gyorsan magamra kapom a kabátomat és a sapkát, hogy ne kelljen fagyoskodni.
- Mindenkinek adnak valamilyen egyszerű nevet, amilyeneket ők is viselnek. Engem itt Védelmezőnek szoktak hívni. Biztos te is kapsz hasonlót. Náluk ez a kapcsolatteremtés része.
Vissza kell vennem a tempóból. Úgy diktálok, mint egy reggeli eligazításon, mikor mindenkire ráosztottam az adott napi szolgálati területet. Ez itt nem a hadsereg és Crystallal nem őrnagyként kell beszélnem. Először csak óvatosan, tapogatózóan ránézek, majd kevésbé feszesen felteszem a kérdést.
- A Crystal megszólítást szereted?
Felveszem a hátamra a zsákot, kezeimbe pedig a két nagy csomagot. Az egyikre rápakoltam a kisebbet és ha a nő kérte, akkor az övét is. Zárom a kocsit és mielőtt elindulnék, még egyszer körbenézek. Sem az utcán, sem az épületekben, sem a háztetőkön nincs semmi szokatlan. Fejemmel a körülbelül száz méterre előttünk lévő vöröstéglás épület felé intek.
- Készen állsz?
Ha a válasz igen, kissé katonásan kilépek és elindulok. Folyamatosan figyelem a környezetet, még inkább, mint eddig. Vészhelyzet esetén van egy kevés hátrányom, mert csak akkor tudok fegyvert rántani vagy a nőt fedezékbe húzni, ha előtte eldobom a zsákokat. Ezért van szükség még koncentráltabb fókuszra.
- Hogy ismerkedtél meg a bayville-iekkel? - kérdezem megint szigorú hangon, mert ilyenkor nem tudok finomkodni.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 29, 2023 2:12 am
« Where do I begin? »

@Lucas Bishop  || Mad World ||  ∞ szószám
Az egyedüli, akivel beszélni tudtam mielőtt elindultam volna Lockjawwal az a növényes fiú volt, nem tudom megmondani mire készült, de egy nagy öntözőkannával sétált be a konyhába egyenesen a hűtőhöz. Nem tudom, hogy hol volt az esze, de kérdőre nem vontam most őt. Csak megkértem szóljon a többieknek, hogy a kutyámmal egy kicsit el leszünk itthonról. Azt nem mondtam meg neki, hogy hová megyek, csak szóltam, hogy nem kell értem aggódni. Bólintott, így pedig nem volt más hátra, mint kilépni az ajtón és megkérni az izgága Lockjawot, hogy vigyen az úticélhoz, amit Lucastól kaptam. A többiek a családnevén emlegették, nem tudom megmondani miért, de mivel senki sem nevez engem Amaquelinnek – nem is kényszerítenék rá senki sem – így én is a férfi keresztnevét használom. Kivéve, ha persze ő kért volna minket arra, hogy Bishopnak hívjuk, akkor én sem különcködök. A növényes fiú így is furcsán néz rám, nem kell, hogy mindenki fejében elültesse az oktalan gyanút. Persze a virág, amit kaptam tőle – kiderült, hogy mindenkihez csempészett valamit – kedves gesztus volt tőle, de ez nem tisztázza a gyanúmat, hogy mindenki szobájába bement hívatlanul.
Azzal már tisztában voltam, hogy morlockokkal fogok találkozni, a férfi leírásából egyből tudtam, hogy találkozni akarok velük, mindegy volt mennyire veszélyesek, arra gondoltam, hogy mennyire elesettek lehetnek szegények, a kisebbekre. Nem volt kérdés, a hátizsákomba csomagolok néhány holmit mielőtt eljövök. Így került be néhány Kinder Maxi King és Kinder Pingui – igaz a hűtőből, Laze szerencsére nem látta, hogy én tettem zsebre – a hűtőből. De tudtommal senki sem Kinder már annyira, hogy hisztizzen az elfogyott Kinderért. Különben is, tudom, hogy jó helyre fog kerülni, ahogy azt is, szoktak vásárolni a többiek. Ha valaki észreveszi, az biztos vesz még ilyet. Esküszöm csak a jó szándék vezérelt, amikor ezeket a Kinder szeleteket elhoztam otthonról. Meg persze tettem be néhány meleg sálat és takarót is, amire úgy gondoltam, hogy szükségük lehet. Játékom nem volt, maximum valamelyik fiú bábuit tudtam volna elhozni, de végül lemondtam a játék lehetőségéről.
Lockjaw elég ügyesen viselkedett. Elhozott ide és már csak néhányat kellett sétálnunk, hogy találkozhassunk Bishoppal. Most nem vettem fel a karjaimba, elég ügyes volt ő ahhoz, hogy a saját lábán jöjjön és odarohanjon Bishophoz, amint észrevette a kocsiját. Fel is ugrott a sofőrülés melletti ajtónál, hogy jól láthassa a férfi, ő itt van és én is közeledek. Szerencsére kicsi és bár úgy tűnik az ajtó kívül tartja őt, egyből beteleportálta magát Bishop mellé és nem felejtette el letámadni őt a szeretetével, már ha Bishop nem látta előre, hogy mi fog történni és nem fogta le a kutyát. Ha lefogta nyilván nem lesz tele kutyanyállal az arca.
Persze igyekeztem én is odaérni, hogy Lockjaw minél kevesebb gondot okozzon. Lehet, amíg bemegyünk jobb lesz, ha kézbe hozom.
- Megérkeztünk. Nem késtem igaz? – kíváncsiskodom, ha ő kilépett az autóból.
- Elnézést Lockjaw miatt. – közben persze megpróbálom menteni a menthetetlent is. Nem tudom ő mennyire kutyás, de azt már tudom, hogy az a Dave nevű fiú, nincs oda a kutyákért, sőt örül, ha távol vannak tőle. Remélhetőleg Bishopnak nincsenek ilyen gondjai.



_________________



People are Strange, when you’re a stranger.

Crystalia Amaquelin
Hozzászólások száma : 49
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : Attilan hercegnője
Ki van a képen? : Saoirse Ronan
Crystalia Amaquelin
• doing good for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 26, 2023 7:53 pm
To Crystal
   Egyelőre nem szállok ki a járgányomból. Az volt a megállapodás, hogy a lakóteleptől kicsit távolabb találkozunk és begyalogolunk. Nyomom a fűtést, mert odakint már elég hideg lett. Nem öltöztem túl magam. A morlockok sem szeretik az eleganciát és én sem. Az egyenruha oké, de most azt sem hoztam. Fegyvert igen, az olyan alap, mint hogy cipő nélkül sem indulok el sehova. Kémlelem a környéket. Nem szoktak erre sokan járni. Egy-egy csöves ténfereg néha, amikor ittasan azt sem tudja, hol van. Itt még szemetet se talál, búvóhelyet se nagyon, mert mindet őrzik. A profnak hála mutáns barátaim felvásárolták a környék nyomott árú ingatlanait, amikről a tulajdonosok azt hitték, sosem fognak kelleni senkinek. Most is csak arra kellenek, hogy a környék a miénk legyen és senki ne háborgassa a morlockokat.
Ellátmány mindkét csapatnak jár. A csatornában lakók csomagjáról már gondoskodtam, most a felszínre költözöttek következnek. A csomagtartóban két nagy zsáknyi holmi lapul. Gyógyszerek, fertőtlenítő, fecskendő, sebkötöző, ruhák, élelmiszerek és alapanyagok, fejlesztő játékok vagy csak aranyos plüssök a gyerekeknek és Piócának egy újabb adag könyv. Falja őket. Már nem én vagyok az egyetlen, aki kisegíti az egykori csatornalakókat. Az X-suliból mások is szoktak jönni. Én viszont fontosnak tartom, hogy az arcommal mindig találkozzanak. Erre szükség van, kellenek az állandó, megszokott emberek, akik összekötik őket a világgal. Itt kicsit egyszerűbb a dolgom, mint a lentiekkel. Kulturáltabbak a körülmények és több a bizalom. Nehézségek vannak itt is, hogy ne lennének, de másfélék.
A mai egy rendkívüli alkalom. Mutánsokkal szoktam ide jönni, de éppen ideje volt, hogy bővítsük a felszíni morlockok ismereteit. Crystallal kapcsolatban nem lennék ilyen jól értesült, ha Romy-ék Laze nevű lakótársára nem jön rá a szájmenés. Én nem kedvelem az ilyen kibeszéléseket, ezért nem fogom a csinos szőke orrára kötni, hogy miket árultak el róla. Az se biztos, hogy igaz bármi. "Az a nő egy ufó!" Így hangzott a megállapítás, amit simán lehet, hogy nem is kell komolyan vennem. A morlockok fogják tudni, mert van közöttük, aki bárkiről megmondja, hova tartozik.  Bármilyen fajú is a nő, az biztos, hogy az adományát értékelni fogják és a jelenlétét is. Csak remélni tudom, hogy ő sem retten meg a különleges kinézetű fajtársaimtól. Be fogják engedni, mert velem van. Súlyos biztonsági résnek tartom, hogy az én szavamra ennyire adnak, de a fősmasszert nem tudtam meggyőzni arról, hogy legyen gyanakvóbb. Általában az, nagyon is, de bennem már vakon megbízik. Nem kéne. Senkiben nem lehet vakon megbízni.
Ha minden igaz, sikerült rábeszélnem Crystalt, hogy a kutyájával érkezzen. Újdonsült barátaim a csatornában patkányon, csótányon és még néhány hasonló rovaron kívül nem sok állattal találkozhattak. Egyikük állítólag belefutott egy kidobott alligátorba, ha lehet hinni neki, de ez most nem számít. Szokniuk kell, hogy a felszínen az emberek tartanak állatokat, kedves lényeket. Az a bulldog ma terápiás kutyát fog játszani. Ha nem bírja, rászólok a morlockokra és békén fogják hagyni.Én sem bízom teljesen Crystalban. Figyelni fogom, hogy ne csináljon bajt se ő, se a kutyája. Szóban már beavattam a nőt, de minden részletre lehetetlen kitérni. Múltkor az egyikük azon bukott ki, hogy megdícsérték a pikkelyei színét. Néha nehéz velük.

   


   

   

   
   

_________________
a71ee4b8d60634c099fa648611b89afbb1b6c37f.gifv9de430bd43722b29f602bbc2c2fc9e8c830b2126.gifv
Time is passing us by. What a beautiful moment.
If we took it away, we could use it on some other day.
THE EQUALIZER
Lucas Bishop
Hozzászólások száma : 124
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 26.
Tartózkodási hely : Xavier Intézet
Munka/hobbi : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ki van a képen? : Aldis Hodge
Lucas Bishop
• doing bad for good reasons •

Crystalia Amaquelin a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.