Marvel: Madness Returns
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bejelentkezés

Elfelejtettem a jelszavam!

KEDVCSINÁLÓ

Üdv a Dimenziókapuban!

A belépés ingyenes, az utazás addiktív, desztinációnk: a Marvel univerzum. Ölts magadra álarcot, kísérletezz szuperképességekkel, kapcsolódj a kedvenc karaktereidhez, tervezz bűncselekményt, vagy állíts meg egyet. Itt te írod a canont.
Jelenleg 2025/26 telét írjuk az oldalon.

Az oldal vezetősége

Percike, a Mindenható
Stan Lee, a Mesélő
Chatbox

Chatbox

Legutóbbi küldetések


» How did We get so Dark?
by Laserian Harries Tegnap 10:27 pm-kor

» The evilest variant
by Rosemarie Morozov Tegnap 9:19 pm-kor

» Stardew Valley
by Laserian Harries Szomb. Május 18, 2024 1:16 am

» Not scared of giants
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 9:52 pm

» In front of Sorry
by Lacey Harries Pént. Május 17, 2024 8:56 pm

» Mirror stares back hard
by Lucas Bishop Pént. Május 17, 2024 3:47 pm

» Csibefutam
by Laserian Harries Pént. Május 17, 2024 3:40 pm

» Otthon édes otthon
by Stan Lee Csüt. Május 16, 2024 4:36 am

» I buried my faith with you - Laze & George
by Laserian Harries Csüt. Május 16, 2024 3:32 am


Recipe for Disaster

Szer. Május 08, 2024 3:38 pm
Miles & FreddyNagy bevásárlás Pici Pókkal
Nagyon igyekszem más irányba kanyarítani a témát, Miles viszont köti a blökit a karóhoz, hiába ég a képem, nem kímél, ahelyett, hogy oltaná a zavaromat, tovább szítja. Daviddel. Meg az összemelegedésünkkel… Valaki rakjon zsebre…
Hirtelen izgatni kezd a járda. Milyen göcsörtös és szürke! A számat már elnyűttem, kerül rá friss réteg balzsam. Halottnak a puszi, vagy mit szoktak mondani.
– Persze, tetszik, miért ne tetszene? Láttad Davidet. Még grimaszolva meg a szemét forgatva is helyes. Csak… – Alig több a suttogásom egy hangos légvételnél. Talán szerencsém lesz, és maga alá gyűri a forgalom zaja. – Bonyolult. Vagyis nem biztos… Lehet, szimplán túlgondolom – vallom be lemondó fintorral.
Rám vallana. A túlgondolás.
Azon is rágódom egy sort, mennyire menjek bele abba, apu mit csinált szívvel-lélekkel, mert a taxizást kevésbé, a rablásokhoz asszem nagyobb átéléssel vállalta a vezetést. Mindegy. Inkább hagyom és megnyugszom, hogy a hátunk mögött hagyhatjuk a románc témát, bácsikkal vagy nélkülük.

Az agyam elsorvadt, matekos fele nagyokat nyög, próbálja kiszámolni a korkülönbségünket. Britney Spears extrémen retró neki, és szerinte totál más generációba tartozunk. Mégis mennyi idős? Egy nyúlánk, kigyúrt általános iskolást rángattam el lopni? Pikulába… Csúnyán ki fogok ezért kapni Kéntől…
Kizökkent a számtanból az akció. Ott max azt kalkulálom, mekkora esély volt rá, hogy a biztonsági őr tényleg utánam hajítja a kajás dobozt, és vajon miért tette egyáltalán? Aztán már erre sincs kapacitásom. Kiköpöm a tüdőm, lerongyolom a talpam, és hálálkodva szabadkozom Milesnak. Dunsztom sincs, hogy intézte el a kilépőnket – biztos valami ritka pók skillel –, de most nem is firtatom. Majd máskor kérek tőle képesség-bemutatót. Mondjuk egy fokkal barátságosabb helyen, mint amilyen ez a sikátor.
Cinkosan vigyorgok rá. Nem tervez beköpni Kénnél, így biztonságban az irhám. Fú!
– Ó, ezt titkolni kéne? Nem tudtam – vonom fel a szemöldököm. A huszonkettő hallatán ott is ragad a homlokom közepén. Döbbenten ismétlem utána: – Huszonkettő?! De… nem lehetsz idősebb nálam! Én azt hittem, suliba jársz! Várj… – Halkabbra veszem, hátha érzékeny pontot kerülgetek a tippel: – Megbuktál? Sokszor?
Az appból rendelt fuvar gyorsan megérkezik, Milesnak talán igaza van, praktikusabb, mint a taxi. Ő biztos jobban képben van, tapasztaltabb meg minden. Huszonkét évesen… Nem tűnik annyinak. Gyanakvóan méregetem, hazugsággal vádolni mégsem fogom, most húzott ki a csávából, plusz tök rendesen velem, eljött bevásárolni, ígért illusztrációkat a többiekről, ilyesmik. Plusz mi lesz a házi mango salsával, ha besértődik rám?
A lázadás meg a következő közös program kizökkent a gondolatmenetből. Buzgón bólogatok.
– Jó, szuper! Imádnám! Vigyél! Van nálam pár gördeszka, bár gurulni nem nagyon tudok rajtuk. – Előrántom mutatóba az egyik graffiti mintás, színes darabot a zsebdimenziómból. Vadi zsír, kosz sincs a kerekén. Már nem emlékszem, mikor és honnan csórtam. Hmm, esetleg a kiránduláson, amit anno Kurt szervezett ? Elhessegetem az emléket. – Ha sok a türelmed, megtaníthatnál!
Egy harsány köszivel bepottyanok előtte az autóba.
– Meg amúgy – vetem fel, diszkréten, nehogy megneszelje a sofőr –, mesélhetnél kicsit a saját világodról. Nagyon más, mint a miénk? Nem hiányzik?
Előveszem a lakótársakról vezetett aktákat, alias a telefirkált jegyzetfüzetet, és nyitok egy fejezetet benne Milesnak.
– Rólad még kevés az infóm. Önarcképet is tudsz rajzolni? Kezdhetnénk veled a portrézást! Menő lenne egy ide! – Az orra alá dugom a noteszt a frissen megkezdett oldalnál. – A neved alá mondjuk. Aztán a másik lapon megörökítheted Gwent is. Ha már olyan sokat gyakoroltad. Persze nem fanatikusságból – kacsintok rá bizalmasan. Valószínűleg feltűnt a többieknek a rajongása, de nem baj, szeretnék picit úgy tenni, mintha ez is kettőnk közös titka volna.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Hétf. Márc. 25, 2024 7:08 pm
MILES & FREDDYNAGY BEVÁSÁRLÁS PICI PÓKKAL
Néha nehéz a lányokat megérteni, ennyit már biztosra tudtam, pedig még nem éreztem magam bölcs remetének. Szóval a Davides történet után elég erős váltás volt, az apuka taxizott szöveg, én viszont mint egy éhes párduc lecsaptam a témára és nem hagytam szabadulni Freddy-t még válaszokat nem kapok. Hiba volt egy kíváncsi ember előtt felhozni egy ilyen témát.
- Szóval David mi? Összemelegedtetek ti ketten, vagy csak szimplán tetszik? - érdeklődtem full lazán, ahogyan Aaron bácsi tanította. Nem lepne meg, ha David nem viszonozná a lány érzelmeit, kicsit az a srác olyannak tűnik, aki csak a flow-nak él.
- Ez érthető mondjuk, bár megint más, hogy apud lehet szívvel lélekkel csinálta ezt, a pali pedig csak egy nyűgnek tekinti ezt a munkát, és csak meg akar valamiből élni. Minden esetre nem ugratlak többet a taxis bácsi románccal, ezt megígérhetem. - már értem, miért fakadt ki ennyire a lány, de ezt előbb is mondhatta volna Freddy...most egy kissé seggfejnek érzem magam, de ezt mint mindig kiheverem.
A bevásárlás nem megy túl legálisan, amihez én nem vagyok úgy hozzászokva, mint a kíséretem. Ő már rutinosan tünteti el a dolgokat. A filmek témáját hozzuk fel, ameddig az a bizonyos „vásárlás” tart. Freddy váltig állítja, hogy a túlzott csavarokkal megáldott filmek az ő agyát becsavarják, szóval én csak elfojtottan nevetek egyet az önkritikáján. Szerencsére a musicalek kornyikálásában egyetértünk, ami már egy jó közös pontnak számít.
- Huuu Britney Spears na ő tényleg retro, habár nekem már Lady Gaga is őskövületnek számít, ebből is látszódik, hogy teljesen más korosztály vagyunk.
Még nem is olyan rég az őskövület Britney volt a téma, azután hirtelen beüt a mennykő. Eszméletlen, hogy egy egyszerű bevásárlás mennyire rizikóssá tud válni, és kezdem tényleg úgy érezni, hogy a boltosok szövetsége, már ha létezik ilyen, akkor az ősi vendettát hirdetett ellenem. A kutyaszorítóból ki kell valahogy keveredni, ezért egy kis figyelemeltereléssel gondoskodok a szökésünkről. A vészjelző megszólal, az áram lekapcsolódik, minden olajozottan megy, mégis Freddy valami dobozt még el akar hozni.
-Hagyd! - kiáltok vissza szapora levegővétel közben, azonban a lány elhatározta magát, nem hagyja ott azt a bizonyos dobozt. Freddy kissé ügyetlen volt, ezért az egyik lábbeliét is sikerül eltűntetnie, amitől eléggé vicces lesz a megjelenése. Csak reménykedni tudok benne, miszerint talpon marad és a hiányzó surranója nélkül is. Miután kijöttünk a boltból, végre fellélegezhetünk, de nem csak képletesen, hisz a rohanás jókora energiát vett ki belőlünk. A shoppingoló társam ügyesen pótolja a csupasz lábára a cipőt, illetve a zoknit, majd ki is fejezi köszönetét.
- Ugyan...te is megtetted volna értem. Az jó lenne, fasza lenne már otthon lenni. - míg a lány a mobiljával babrál, az egyik órás kirakatot bámulom, és már csak akkor nézek fel rá, mikor Kaine szóba került.
- Dehogy említem, még engem is megölne, sőt engem duplán. – nevetek őszintén, mivel kínomban már csak annyit tudok tenni.
A lány története igencsak érdekes. Fura lehetett azoknak akiket Thanos eltűntetett, majd ugyanolyan idősen visszatértek. Valaki lehet a bátyát vesztette el, most pedig idősebb nála, hiába született korábban. Ez az egész jól megkavarhatta a dolgokat, de legalább visszatért mindenki.
- Huha, egy elmondja nekem hány éves, azért ez nagy szó, mert én úgy tudtam megkérdezni se illik, szóval, ezt most nagy kitüntetésnek tekintem. Egyébként huszonkét éves vagyok.
A lány figyelmeztet, miszerint a kocsi már úton van, ami zene füleimnek, később pedig elkezd szabadkozni.
- Legalább van egy kis izgalom az életemben. Kaine-vel meg ne foglalkozz. Az apámnak se fogadok mindig szót, pedig ő az apám. Viszont legközelebb én döntöm el, hogy mit csinálunk. Elviszlek gördeszkázni, abból csak nem lehet baj. – a fuvarunk csikorogva leáll a padka mellett, én pedig Freddyt előre engedem, azután csatlakozok hozzá helyet foglalva mellette.  
Cupcake ipsum dolor sit amet pudding liquorice.


Miles Morales
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 29.
Ki van a képen? : Caleb McLaughlin
Miles Morales
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Márc. 08, 2024 1:31 pm
Miles & FreddyNagy bevásárlás Pici Pókkal
Az izmaim azok elég satnyák, szívem viszont van, néha még nálam is erősebb. A bicepszemnél meg az agyamnál tuti jobban ki van gyúrva. Szóval felidézem Miles lelkesítő szónoklatát, és megpróbálom meggyőzni magam, hogy menne nekem a hősködés. Egészen erőre kapok. Összekapirgálom a bátorságomat, hátha futja belőle egy válaszra románc témában.
– Hát… tudod, volt az a dolog a moziesten Daviddel… – Hupsz. Visszavonulás! Mégsem megy. Nem vagyok elég hősies ehhez. Még az orrom hegye is lángol, a fülemről inkább ne beszéljünk, szinte érzem a sülthús szagot. Eligazgatom a frufrumat, addig legalább takarja valami a képemet, hogy ne nézzék piros lámpának az autósok.
– De különben… apukám sokáig taxisofőrként dolgozott… Szóval, emiatt is zavart… – rukkolok elő a másik, kevésbé kínos magyarázattal, mielőtt beiszkolok az üzletbe.

Tejbetök vigyort villantok rá a sorok között, mert nem, nem tette volna meg bárki, és én sem kérhettem volna meg akárkit, szóval tényleg kapóra jött. Jobban, mint hiszi. Kellett ez a kiruccanás. Figyelemelterelésnek. Levezetni a feszkót. Vagy átvezetni másra, például morcos taxisokra és gyanakvó árufeltöltőkre.
Csücsörítve bólogatok Miles filmes véleményére.
– Azok is jók – értek egyet. – Mondjuk én nem vagyok olyan okos. Az én agyam könnyebben robbantják a csavarok, a bénábbak is. Az éneklősdi néha tényleg fura meg van, ahol tökre random kezdenek el kornyikálni. Bár nekem nincs vele bajom. – Bizalmasan odasúgom neki, hogy: – Igazából szerintem nem valami különleges vagy menő az ízlésem. Retro slágereket és Britney Spearst szoktam hallgatni.
Leemelek egy doboz gabonapelyhet, és alaposan áttanulmányozom, mielőtt leragadnánk a bénaságomnál meg az arról szóló vallomásnál.

A dermedt pánik pörgős káoszba csap át. Megpiszkálja a nózimat valami füstös és büdi, aztán pukk, oda a fluoreszkáló világosság, kékes-vörös derengés, horrorszerű félhomály vesz körbe. A szívem helyett éles, gépi vijjogás veri a tamtamot a dobhártyámon. Miles karon ragad.
– Várj, a doboz… – habogom, miközben botladozom mögötte. Visszanyúlok abba az irányba, ahol a biztonsági őrt meg az eladót hagytuk a cuccaimmal és a mirelitekkel. Mintha arra számítanék, hogy majd utánam dobják az éthordót. Pedig nem számítok rá. Ezért kapok frászt, amikor mégis nekiröpül a tenyeremnek. Ijedtemben nem csak azt suvasztom el, a bal csukám is visszateleportál a zsebembe. Félig mezítláb loholok Picipók után, míg elég távol nem jutunk a bolttól, és elég közel a tüdőm kiköpéséhez.
Lehúzódunk egy üres épület mellé. Az egyik kezemmel Milesba kapaszkodom, a másikkal a térdembe. Igyekszem visszaidézni, hogyan kell normális tempóban levegőt venni, úgy, hogy ne csak vegyem, hanem kapjak is.
– Atya… gatya…
Még egy kicsit támasztéknak használom Milest, amíg megtisztítom nedves törlővel a talpam, és idézek rá ma harmadszorra zoknit meg cipőt. Utána végre felegyenesedem, hogy összeszorított szájjal, hálásan, bűnbánóan meredjek a fiúra.
– Köszi a mentést. Szuper vagy. És bocsi. Nem akartalak bajba keverni. Mindjárt haza juttatom magunkat. – Előkapok egy mobilt, nekilátok Ubert vadászni. A taxizásból inkább nem repetáznék. – Lehetne, hogy ezt nem említjük Kénnek? Tuti megöl. Anyum is majdnem kinyírta aput – magyarázom bőszen –, amikor először lopni vitt engem tizenhárom évesen. Nagy balhé lenne. Én vagyok az idősebb. Jó példát kellene mutatnom, meg hasonlók. Különben hány éves vagy? Még sosem kérdeztem – dobom be szórakozottan, a telefon kijelzőjét nyomkodva. – Én huszonnégy lennék, ha a repedt padlizsán nem csettintett el. Azt az öt évet gondolom, nem ér számolni. De azért néha használom a régi személyimet. Juj, várj! Ez is rossz példa! Ne tanuld el tőlem!
Megrendelem magunknak a fuvart.
– Úton a kocsi. – Felkémlelek Picipókra, majd vissza a dorkóm orrára. Megbökdösök egy kiálló betondarabot. – Tényleg bocs. Legközelebb egyedül jövök.
Már csak az kellene, hogy még többen haragudjanak rám otthon, amiért elrontom Picipókot.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Feb. 25, 2024 7:03 pm
MILES & FREDDYNAGY BEVÁSÁRLÁS PICI PÓKKAL
V icces, de annak ellenére milyen kegyetlenül tudom fogadni a betolakodókat Freddy gyorsan megbékél. Még kezet is fogunk, amivel szentesítsük a fogadalmam, szóval innentől már nincs meghátrálás az egyszer biztos. Szerencsére a Gwen-el kapcsolatos infón nem rugózik a lány, ezért lélekben kifújom magam. Jó lenne persze tudni, hogy ő kivel van jóba itt, bizonyára van olyan srác, vagy lány, aki neki is tetszik a kis mi casankba, de majd máskor megkérdezem erről.
A filozofálásnak meglesz a böjtben, ugyanis az észrevételemmel csak még több kérdés fogalmazódik meg Freddy-ben. A bárki lehet hős szavaknál lelkesen bólogatok.
- Igen erről van szó, ez a lényeg. Az erő nem az izmainkban van, hanem a szívünkben. Bárki aki képes kiállni másért azaz én szememben hős, ehhez pedig nem kell Marvel Kapitánynak lenni. – rakok az i-re pontot ezzel az összeszedett kijelentéssel.
Szóba kerülnek itt még leckék meg dogák is, amik sajnos az iskolás lét velejárói, ami nagy szívás. A lány reakcióját látva talán némi megértést vélek felfedezni, vagyis inkább félelmet, ami nekem a megértéssel vetekszik. Az iskolai élet néha nagyon béna, inkább már lennék felnőtt, aki azért hogy egész nap a fenekén ül, csak azt nem egy osztályteremben, hanem egy irodában teszi, ki van fizetve. Igaz a szüleimtől mindig azt hallottam, hogy ne akarjak túl gyorsan felnőni, hisz a felnőtt élet se fenékig tejföl.
Jobb is, ha nem gondolok a házimra, inkább szálljunk be a taxiba, hogy egy alulfizetett mogorva sofőrt kiidegeljek, Freddy meg miattam érezze magát kínosan, pedig én csak megmondtam a véleményem, ami Amerikában alapvető jog, arról nem tehetek, hogy Mr. Bumburnyák megsértődik miatta. Inkább hallgatok a már-már bébicsőszként funkcionáló lányra és csendben végig ülöm az utat, pedig még akarnék én egy s mást mondani. A lány kifakadása kissé meglep, kb mintha egy éhes oroszlán vetné rám magát. Csak pislogok, igaz utána megjön a magyarázat, hogy miért is akadt ki a taxis vonzódásán alapuló viccemen Freddy, habár egy kicsit így is erősnek éreztem a reakciót.
-  Mégis mitől érint érzékenyen ez az egész románcos téma? Nekem mindig segít az, ha kibeszélhetem magamból a bajaimat.V – igaz az se baj, ha magában tartja, mert neki kell tudnia kivel mit oszt meg, én pedig semmit nem szeretnék erőltetni, inkább csak csodálkozom magamon, hogy a kirohanását ilyen éretten kezelem, nem is rossz Miles, nem is rossz.
A boltban rátérünk persze a nagyszabású mozisestre, hiszen ennyi rágcsálnivalóval, egyből felidéződnek azok a csodás emlékek, igaz nem sok emlék szól a filmezésről, mivel az alkohol gyorsan elvette a dolog lényegét. Talán igazi moziba kéne vinni a csapatot, oda legalább nem kerülhet be pia, legalábbis kevesebb eséllyel. Hirtelen jön a gyors témaváltás, amire kissé elszégyellem magam.
- Ugyan semmiség. – vakarom a tarkóm. – Bárki megtette volna ezt, csak most én jöttem kapóra.
A sok hálálkodás és udvariaskodás ellenére, én azért még visszatérek a mozis témához, így Freddy-t a kedvenc filmes műfajáról faggatom.
- Klasz…klasz a sci-fit én is bírom meg a fantasy-t, még a nyomozós filmek tudod az olyanok, amiknek a végén szétrobban az agyad a csavartól. Azokat imádom. Ja és végül rátérek arra is mit ne nézz velem. Egyszerűen nem szeretek az a musicaleket, ugyanis ki nem állhatom mikor a cselekményből kizökkent egy éneklő hercegnő. – remélem érti mire gondolok, és tudja nagyon jól melyik filmes vállalatnak gyártja ezt a műfajt szalagon.
A pénztárhoz lépünk, ahol nem kis meglepődésemre újra kiszúrnak minket, mintha egy céltábla lenne rajtunk, habár aggódni még nem kezdek, legalábbis az elején. Amint a pénztáros arról kezd beszélni, hogy Freddy táskáját haladéktalanul vizsgálja át a munkatársa, na, ott kezdődik a pánik. Hogyha megnézik a táskáját, és gyanítom látni fognak benne ezt-azt, hisz Freddy testbeszéde erre utal, akkor nagy bajban vagyunk. Az doboz előkerülésekor, úgy döntöttem cselekszek. A terminál tetejére rakom a kezem, ami szerencsére még vezetékes, ezért kábelen kap némi áramforrást. Freddy-vel vannak elfoglalva, ezért a mozdulatomat észre sem veszik, majd jön egy rövidzárlat. Az égett műanyag szaga jelzi számunkra, hogy jókora kisülést kapott a kártyás fizetésre kitalált eszköz, a helyiségben minden áramforrás lekapcsolt, kivéve a vészhelyzeti világítás. A látásunk lecsökkent, de ez még nem elég, szerencsére az égett szag beindítja a tűzriasztót, ami gondolatom szerint elég lesz a kámforrá válásra. Freddy karját megfogom és irány a kijárat.

Cupcake ipsum dolor sit amet pudding liquorice.


Miles Morales
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 29.
Ki van a képen? : Caleb McLaughlin
Miles Morales
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Jan. 22, 2024 10:07 am
Miles & FreddyNagy bevásárlás Pici Pókkal
Lehúzza az állam az álmélkodás. Egész komolytalanul dobtam be az ötletet, de Miles lazán belement. Lesznek rajzaim a lakótárs fájlokhoz! Hát ezért már megérte rátörni Pici Pókra meg hálót kapni a képembe.
– Áll az alku! – nyújtom oda a mancsomat, hogy kezet rázzunk rá. – És ne aggódj, nem tűnsz fanatikusnak, csak kicsit szerelmesnek. Én sem tudom titkolni, ha tetszik valaki, pedig egész nagy gyakorlatom lehetne benne. Szóval zéró para. Láttad Kén meg Romy mit tolnak le? Hozzájuk képest full rendben vagy.
Igazából kicsit irigylem Gwent, amiért valaki ennyire rajong érte. Szerencsére időben belátom, mennyire kínos meg félreérthető lenne hangosan beismerni ezt. Egyébként meg akadnak fontosabb témák itt.
Miles kicsapott biztosítékkal is olyan választ ráz ki nekem a kisujjából, hogy megint csak hápogok. Ennyit számít, amikor valaki figyel a suliban?
Ne már! Én is szeretnék okos lenni! Mivel egyelőre nem vagyok az, be kell érnem azzal, hogy más okosokat faggatok.
– Oké, meggyőztél. De hányféleképpen lehet valaki erős? Csak úgy, mint Marvel Kapitány? Gondolod, nálam gyöngébbek is vannak? Nem várj, hadd fogalmazzam újra! Akkor szerinted bárki lehet hős, és az egész a szitutól függ, vagy azért van valami, ami ilyen belső dolog, ami állandó és hőssé tesz?
Ha Pici Pók érti ebből a hablatyolásból, mire szeretnék kilyukadni, az Mate-szintű bravúr, és nyomban barátommá fogadom.

Az elfelejtett dogára először együttérzően összeszorítom a szám, a reggeli, gyors magolásra viszont már irigykedve csücsörítek. A Pók génektől változott vajon ilyen eszessé? Milyen nyolclábúval csíptessem meg magam, hogy nekem is összejöjjön? Egyáltalán mit gyötrődőm ezen? Inkább örülnöm kellene, amiért senki nem kényszerít tanulásra meg suliba járásre, nem? Nem…?
Szuper, megint belekergettem magam egy gondolatlabirintusba. Pont ez hiányzott. Meg a paranoia a taxiban.

Szusszanok egyet. Tényleg túlreagáltam, de hát olyan zűrösek mostanában a pasi-ügyleteim, hogy az lett volna fura, ha nem reagálom túl. Eh, kifogások. Inkább beismerem: én vagyok itt a ludas. Vagy a rudas? Sosem tudom, melyik.
– Bocsi. Ne vedd magadra. Csak az utóbbi időben kicsit… – Még egy szusszantás, aztán lenyelem a mondat végét, és másképp folytatom. – Asszem érzékenyen érint a románc téma. A sofőr bácsit meg engedjük el! Mondjuk azt, hogy te óvatos vagy, én meg naiv. Nyugodtabban alszom, ha azt hiszem, ebben nekem van igazam.

Gyászosan helyeslek Miles mozi estes véleményére. A pia említésétől a fejembe szalad minden vér, mintha a puszta szótól becsiccsentenék. Olyan kétségbeesetten szorongatom az energiaitalt, amit épp Nielnek csennék, hogy kis híján behorpad.
– Igen, király lenne egy nyugisabb, alkoholmentes filmezés – motyogom. Erőtlenül felmosolygok a fiúra. – Köszi, hogy eljöttél velem bevásárolni. – Random kívánkozik ki a hálálkodás. Tuti, közeleg a havibaj, attól borultam meg.
Megforgatom az üdítős dobozt a kezemben. Visszateszem, és mélyebbre nyúlok a hűtőben, hogy ne látszódjon, amikor elblippelem a hátsó sort.
Miles korához képest haláli bölcsnek tűnik. És kicsit hasonlít a helyzetünk: kénytelen távol lenni a szüleitől, plusz crushol valakire Bayville-ben. Talán vele megbeszélhetném a nyűgjeimet…
Felkapom a fejem a kérdésre.
– Akció és vígjáték – vágom rá. – De igazából mindenfélét megnézek! Mielőtt Amerikába költöztünk, rengeteg animét, sci-fit, fantasyt meg szuperhősös cuccot néztem a legjobb barátommal. Mate-nek hívják amúgy. Totális kocka és imádom. Egyedül a szomorú filmeket nem bírom. Folyton elbőgöm magam tőlük, és utána órákig rossz kedvem van. Te miket szeretsz?

A kasszánál másodszorra vág gyomorszájon a pánik. Mi van ma az emberekkel? Miért mindenki minket, a két, ártalmatlan tinédzsert pécézte ki magának? Biztos Miles bicepsze tehet róla! Tudtam, hogy gyanús ilyen baba-arccal, ennyire kigyúrtan rohangálni!
A köpcös, egyenruhás bácsi felmutat nekem egy irtó ronda, bolyhos sálat.
Fellélegzem. Válaszolás közben az egyik kezemmel átnyújtom a pénzt az eladónak, a másikkal finoman magam után terelem Milest a csuklójánál fogva. Haladjunk csak szépen a kijárat felé. Menjünk haza, és főzőcskézzünk egyet békességben!
– Köszönöm, de nem az enyém.
– Biztos? Esküdni mernék, hogy a kegyed hátizsákjából esett ki.
Döbbenten bambulok rá, majd le a vállamra. Teljesen elfeledkeztem a tatyóról. A sál simán kiszaltózhatott a félig nyitott zipzáron. Hát már arra sem emlékeztem, honnan szerváltam a táskát, nem ám arra, mi van vagy volt benne.
– Oh… Most, hogy mondja… – Odanyúlok a förtelmes, libafoszöld anyagért.
– Elnézést, hogy közbeszólok. – A pénztáros hölgy hanghordozása nem úgy jön át, mintha tényleg érdekelné az elnézésünk. – Az egyik kolléga hiányt jelzett a készletben. Lenne kedves megmutatni a biztonsági őrünknek a hátizsák tartalmát? – A sörhasú bácsi felé biccent, majd felém. – Donald, kérlek.
Erősebben kapaszkodom Milesba.
A pikulába. Tényleg dunsztom sincs, mi lapul a zsákban.
De most nem tüntethetem el! Azzal még nagyobb galibába sodornám magunkat.
– Persze… Tessék… – Leveszem a hátamról, és átnyújtom.
A nő összefont karokkal, várakozóan vizslat minket, az arcán olyan győzedelmes, fintorféle vigyor terpeszkedik. A bácsi a kasszaszalagra teszi a táskát, belehunyorog, végül hümmögve bele is túr. Remegő ajkakkal, a tüdőmben rekedt levegőtől szédülten sandítok fel Pici Pókra.
– Hát, nos… – Donald zavartan megvakarja a tarkóját. – Milyen készletek is hiányosak? Ha egy pókemberes éthordót keresünk – mutatja fel –, akkor nyomban visszanézem a felvételeket.
Beugrik, honnan a táska. És hogy mit rejt a doboz. Azt hiszem, lopott ékszerek és pár köteg pénz van benne. Meg talán egy paprika spray?
Imádkozni kezdek. Istenem, kérlek, tudom, régen beszéltünk, de most az egyszer szánj meg! Hadd ne nyissa ki! Bebiztosítom magam, és Isten mellett Miles-nak is könyörgök pár néma pillantással, hátha kihúz a csávából, mielőtt kiderül, mit hoztam uzsonnára.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Vas. Jan. 07, 2024 6:10 pm
MILES & FREDDYNAGY BEVÁSÁRLÁS PICI PÓKKAL
Nem is olyan rég még festettem a szobámba, de hirtelen minden megváltozott, mikor Freddy betoppant. A kellemetlen behatolásból, nemsokára kellemes beszélgetés lesz. A lánynak is nehezen megy megszokni a többi lakót és memorizálni, ezért megtetszik neki az ajánlatom, miszerint lerajzolom neki a füzetkéjébe a nevekhez kapcsolódó arcokat.
- Ha gondolod, holnap neki is fogok, amúgy is rám férne egy kis portrézás. Eddig csak Gwent rajzoltam le szóval nem lenne rossz, ha nem valami Gwen fanatikusnak tűnnék. – jegyzem meg elviccelve a dolgot, hisz biztos másnak is feltűnt, ahogy a szőke póklányra nézek, ám ki tudja a tinik folyton egymásba zúgnak, szóval lehet a többiek a lakásban csak legyintenek az egészre.
Mielőtt tovább állnánk, eléggé filozofikus szintre sikerül eljutnunk. Szó szót követ és csak úgy repkednek a mélyebbnél mélyebb gondolatok.
- Fuuuu, na most kicsaptad a biztosítékom. Hát nem tudom ez egy nagyon régen fenn álló dolog, hogy a gyöngék megsegítése a lovag kódextől kezdve a japán bushidon át mindenki ezzel foglalkozik. A gyöngeséget meg határozzuk meg úgy, hogy aki nálunk gyöngébb, magyarán engem is megsegíthet mondjuk Marvel Kapitány, mert hozzá képest én egy kivénhedt kutya vagyok kb. Most gondolj egy világba bele, ahol nincsenek hősök, vagy épp a hősök tesznek a polgárok életére, ami azt is jelenti, miszerint nincsenek hősök, mert egy hős nem magát kereszteli hősnek, hanem az emberek teszik azzá, akiket anno megsegített. – lassan már magamat se tudom követni, ám az utolsó gondolathoz még egy hozzászólást megkockáztatok. - Amúgy is eleget soha se lehet tudni a világról. Gondolj csak bele az óceánjaink nagy része feltérképezetlen, és már hány ezer éve itt élünk.

A taxihoz közelítve jól esik Freddy szorítása, na meg az, ahogyan vigasztalni próbál. Kedves lány, amolyan nővérpótló.
- Hát…mindig nem lehet az embernek jó napja ez egyszer igaz. – jegyzem meg egy mosoly kíséretében. – Ohhh basz… holnap doga is lesz, jó hogy említed. A graffitizés közben totál kiment a fejemből. Bakker. Na jó, max reggel korán kelek, csak nem lesz nehéz az elektrodinamikáról írni.
A doga ismét elfelejtődik, ugyanis a sofőr szívózása tesz róla, hogy már ne az iskolán járjon a fejem.

Kiszállunk a járműből és már megint én lettem a rossz fiú. Csak mert viccelődtem kissé Freddy-vel, ki úgy néz ki nagyon magára vette a dolgot.
- Jézzzzusom, nem kell ennyire felkapni a vizet. Nem komolyan gondoltam, hiszen idős vagy hozzám, ezt én is tudom. – a sofőr mentésére viszont összeszűkítem szemhéjaimat. – Aha persze, gondolod nem vitt volna el szívesen egy kis magán városnézésre. A szemén látszik, hogy megnyalná a sót a vén kecske ezt nekem elhiheted.
A lány elindul, nagy duzzogva, mintha csak egy megsértett barátnő lenne. Csak csóválom a fejem, és azon gondolkozok, vajon később kéne nekem nő? A csajok mindig olyan labilisak, és fogalmam sincs mivel kéne kiengesztelni őket.
Freddynek az se jön be, ahogyan a lopás kapcsán elbizonytalanítom, pedig a lopás az lopás, még akkor is, ha ő mindenféle kifogást gyárt rá. Az újabb felháborodásra csak felvonom az egyik szemöldökömet amolyan ,,tényleg?” stílusban.

Ahogy Freddy elkapja a grabancom egy kis magánbeszélgetésre…nos, az se nyugtat meg túlzottan, mégis vállat vonok. Nagyon max nem nézek oda, amikor elcseni a dolgokat. A kedvem viszont egyből visszajön, amint meglátok pár olyan dolgot, amit az én univerzumomban már nem lehet kapni. Egyből megy a kis zsebdimenzióba, majd a mangós salsa is eszembe jut, tehát akkor már gyümölcsöt is, nem csak rágcsát kell csenni.
- Ez jó lesz. - mutatok rá az egyik megtermett példányra. – Egy normális filmes estét nem is lehet sok emberrel megtartani. Minél többen vannak, annál nagyobb rá az esély, hogy el lesz cseszve, már bocsánat, viszont én ezt így gondolom. Na meg az ital…az se kellett volna oda.
Közben én is törhetem a fejem rajta, hogy milyen filmet nézzünk, ugyanis nem igazán ismerem Freddy ízlését, sci-fit szereti, vagy a fantasy jön neki be? A franc se tudja.
- Neked milyen filmek jönnek be? – jobbnak látom elébe menni a dolgoknak.
Később még több mangó tűnik el a csenő társam kis tárolójában és kezd úgy tűnni, hogy elég cuccunk lesz egyelőre. A kasszaszalaghoz is megyünk, ahol újabb frusztrációt kapok grátiszba, hisz az eladó eléggé szúrós szemmel tekint ránk, majd a biztonságőr feltűnése még jobban megdobja az idegrendszerem labilitását.
- Na, szép. Most mit fogunk csinálni? – súgom oda a másiknak tanácstalanul. A pocakos őr egyre csak közeledik, majd megáll Freddy mellett.
- Kisasszony, ezt maga hagyta el? -a férfinál egy sál volt amit meg is mutatott Freddy-nek, én pedig totál lefagyva csak lestem magam elé.
Cupcake ipsum dolor sit amet pudding liquorice.



Miles Morales
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 29.
Ki van a képen? : Caleb McLaughlin
Miles Morales
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Csüt. Dec. 28, 2023 9:46 am
Miles & FreddyNagy bevásárlás Pici Pókkal
Kineveti a jegyzeteimet. Paprikásan ráhunyorítok, mert azért ez mégsem szép dolog.
Elmélázok rajta, milyen fullos lenne ábrákat mellékelni az infókhoz. Persze az én kézügyességem valahol megrekedt az anime figurák meg a pálcikaemberek között. Megint megkukkolom a profi festést a srác falán.
– Szuper ötlet! Megrajzolhatnád őket az én füzetembe. Te gyakorolsz, nekem meg lennének arcaim a nevek mellé.
Próbálok meggyőzően bólogatni. Anyum azt mondaná Miles szónoklatára, hogy először nőjön csak fel, a gyerekeket a felnőtteknek kell megvédenie, nem fordítva. Viszont anyum pont annyira nincs itt, mint Miles anyuja. És a szüleimen kívül elég kevés felnőttel találkoztam, aki úgy isten igazából meg akart védeni.
Szóval jó, adok egy esélyt Miles véleményének. Meghányom-vetem magamban. Elég sok kérdés születik belőle, egymás után röppennek ki belőlem:
– De mi dönti el, kik a gyöngék? És azt, hogy a sok gyönge közül kinek van a legnagyobb szüksége rád? Meg mi garantálja, hogy jól fogod használni a nagy erődet? Mi van, ha felelősségteljesebb nyugton maradni? Mi van, ha túl keveset tudunk még a világról ahhoz, hogy nekiálljunk hőst játszani?
Átszellemülten bámulom, várom a válaszokat. Talán fiatalabb nálam, de az a gyanúm, többet filózott a témán, mint én. Legfeljebb kiderül, hogy az X-eknek végig igaza volt, és akkor… Akkor majd kitalálom, mit érzek meg gondolok ezzel kapcsolatban.

Vigasztalóan megszorítom a karját, miközben a taxi felé totyogunk. Elég nagy szégyenfolt lehet neki ez a Folt.
– A kiszámíthatatlanság elég veszélyes. Sosem tudod, mire készülj. Meg különben a kétbalkezesség is az. Tök normális, hogy kifogott rajtad. Különben megesik, hogy a legjobb szuperhősnek pont akkor van rossz napja, amikor a legrosszabb szupergonosznak épp jó napja van. – Előkotrok az agyam mélyéről egy hasonlatot vagy valamit, amihez tud kapcsolódni: – Tudod, ez olyan lutri, mint, hogy melyik csoportot kapod a dolgozatnál, amire félig készültél csak fel.
Persze a taxiban a stressz totál kiöl belőlem minden gondolatot. El is felejtem tőle, hogy hívták Pici Pók ősellenségét. Lyuk? Paca?

A jeges beton a csupasz talpam alatt magamhoz térít. Csekkolom, jó dorkót teleportálok-e vissza a lábamra, és elégedetten nyugtázom, hogy igen. Ez az elégedettség rögtön huss, elszáll, amikor felveszem a beszélgetés fonalát.
Felháborodottan tátom a szám, és vállon legyintem Milest.
– Senki nem hiszi, hogy együtt vagyunk! – Még toppantok is hozzá. Bíró vagyok és ez a fakalapácsom. Hát mit képzel?! Sosem kezdenék kisfiúkkal! – A sofőrbácsi pedig nem akart rám mozdulni! Biztos arra gondolt, bajba fogsz sodorni a vacak modoroddal, és ezért rossz ötlet veled barátkozni.
Ökölbe szorított kézzel, puffogva elindulok a bejárat felé. Az ő kiakadása elnyomja az én kiakadásomat.
– Igen, az a tervem. – Értetlenül ráncolom a szemöldököm. – Miért? Baj? A kocsiban még olyasmiket mondtál, nem tartozunk senkinek semmivel. Itt igazából nincs vesztes fél. Nagy cég. Meg sem kottyan neki.
Általában elég gázosan magyarázkodom. Kivéve, amikor bolti lopásról van szó. A bolti lopás bevédése okésan megy. Ha elkapnak, lehetek a saját ügyvédünk.

Miles úgy csinál, mint aki rabolni érkezett. Muszáj lepisszegnem, és egy félreeső zugban odasuttogni neki:
– Ne izgulj! Ezerszer csináltam. Szinte már törvényes.
A chips szerencsére eltereli a figyelmét.
– Oksi, hozz egyet kézben – mondom neki, aztán benyúlok a polcon. Elsuvasztom a zsebdimenzióba a leghátsó öt-hat csomagot. Észre sem lehet venni a hiányukat.
Rábólintok a gyümölcsszedésre, és lelkesen vigyorgok a mangós salsára. Őt is okította a mamája a konyhában, úgyhogy ketten együtt tuti összehozunk valami ehetőt.
– Mennyire rohadt nagyra gondolsz? A legutóbbi közös filmes este elég kaotikus lett – préselem össze az ajkaimat. Mondjuk azért a felfordulásért főleg a piát okolom. Meg is fogadtam, hogy egy darabig nem iszom.
A friss termékek felé battyogva összeszedegetem a cuccokat nagyi receptjeihez. Rakok mindenből – bőségesen és óvatosan. Megfelezem a készleteket, nullázom a szemtanúkat.
A mangóknál szakértőként megforgatok egy-két gyümölcsöt, el is bamfolok párat, végül fennhangon eljátszom az elégedetlen vevőt.
– Eh, nem tetszik a felhozatal. Jobban belegondolva elég lesz a chips, meg ezek – lóbálom meg a fagyasztóból elemelt zacskókat a rántott sajttal meg a csibefalatkákkal. – Ha nem kell más, akkor spurizhatunk.
Remélem, Miles lazán, feltűnésmentesen követ. Az egyik árufeltöltő néni kezdett túl nagy érdeklődéssel vizslatni minket. Ilyenkor jobb távozni.
Beállok a kasszához, és feldobom a mirelitet a mozgószalagra. A pénztáros füleséből kiszűrődik valami, gyanúsan szemezget a munkatársával a vállunk felett.
Jaj, ne már – sóhajtok fel magamban. Remélem, megint csak a paranoiám pörög túl, és nem miattunk tart erre a biztonsági őr.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Csüt. Nov. 23, 2023 7:41 pm
MILES & FREDDYNAGY BEVÁSÁRLÁS PICI PÓKKAL
Úgy látszik nem csak nekem az achilles sarkam a nevek, valamint az arcok összekötése, ennyire nagy mennyiségnél. Freddy mesél a jegyzetfüzetéről, ami egy elfojtott nevetést eredményez nálam.
- Ja bocsi, nincs ezzel baj, csak maga a tény vicces. Nekem még nem jutott eszembe ez, hogy valahová felírva vezessem ezeket a dolgokat. Talán le kéne őket rajzolnom párszor, és akkor jobban megmaradnak a lakók. - mondtam a sajátos ötletemet a probléma megoldására, habár valószínűleg sokan tolakodásnak vennék, ha portrékat készítenék róluk, igaz Gwenről már csináltam párat...na jó ez picit creepy.
Freddy közeledése picit fura számomra, amit némi viccelődéssel próbálok elütni, majd jön tőle egy komoly kérdés a hősködés kapcsán.
- Ha én nem? Akkor ki más? Nem futhatok el a felelősség elől. Ha valaki erősebb, akkor annak kötelessége megvédenie a gyöngéket. A nagy erő nagy felelősséggel jár dologról meg ne is beszéljünk, csak már ezt a túlhasznált mondást nem akartam tovább koptatni, de érted? - sokat nem magyarázkodok, mégis a lényeg remélhetőleg átmegy. Igaz minden egyes hősködéssel az életemet kockáztatom, mégis ha én meghátrálok a rosszfiúk pedig nem, az mást se fog ösztönözni. Freddy-t nem okolom, vagy kritizálom a hozzáállása miatt, más emberek vagyunk, és a morális értékrendünk is más.

A maffia szóba kerülése, kissé megdöbbent. Kissé olyanok vagyunk ebben a lakásban, mint egy zebra csorda. Egybegyűlünk, és bízunk abban, hogy így a ránk vadászóknak nehezebb dola lesz. Mindegy is, a részvét miatt elmondom a lánynak, hogy rám ki vadászik, igaz kissé gáz. Valahogy a Folt név nem olyan rémisztő, mint a maffia, ami több évszázados múltra tekint vissza.
- Ja Folt...gáz mi? Hát se nem cuki, de még csak ügyesnek se mondható. Inkább kiszámíthatatlanul kétbalkezes. A már annyira béna, hogy jó. - teszem hozzá, mert úgy érzem azzal az információval, miszerint engem sikerült elkapnia, máris túl nagyot nő Freddy szemében az alak.
A Taxiba ülve nem hozódik fel több olyan téma, amely károsíthatná az inkognitónkat. Igaz Freddy becsületét ezzel szemben már romboltam, ha már az inkognitóját nem is, ugyanis teljesen mások voltak a meglátásaink, ha a rossz szolgáltatásról van szó. A kapitalizmussal nem értettem teljesen egyet, ám a rostálásos részével igen. A régimódi goromba taxisok fölött eljárt az idő, nem hiába választják az emberek az Uber-t, na meg a Lyft-et. A lány suttogására csak intek egyet, ezzel nem tudok egyetérteni, főleg ha amit kapok.

A kocsi fékez, és én már ugrok is kifelé. Még a végén vita alakulna ki köztem és Freddy között a borravaló kapcsán, szóval elébe megyek a dolgoknak, ám azt már nem bírom ki, hogy a jármű ajtaját ne csapjam be. Míg várok a bevásárló pajtásra addig szétnézek az utcában, milyen üzleteket, illetve tömbházakat látok magam előtt. Freddy is előkerül, mire a Trader Joe’s felírat felé bökök.
- Nem vagy valami magabiztos, vagy csak engem gúnyolsz ki? - vonom fel a szemöldököm, de mielőtt megkapnám a választ a leányzó visszaugrik a fél pár cipőjéért. - Nem is tudom melyik a durvább, az hogy a taxis azt hiszi, hogy együtt vagyunk, vagy az hogy rád mozdult a fickó. Nincs előítéletem, de aki általában ezt mondja az irigy.
A lány nagy hévvel elindul, én pedig kocogok, hogy utolérjem. A terv meghallgatása után, hirtelen felocsúdok.
- Miii, te tényleg le akarod húzni a boltot, azt hittem eddig, hogy csak viccelsz. - a végét már suttogom, habár biztos érződik a hangomban némi pánik. Eddig nem vettem komolyan Freddy mondandóját, most viszont...

A lány után megyek, majd alaposan szétnézek egyszer jobbra, egyszer balra. Ay dios mío, mi van, ha lebukunk?! Nyugi Miles nyugi, csak tudja Freddy mit csinál. Hirtelen a krémes részleghez érünk és már oldalgok is a csaj után.
- Mi...csoda!? Jaj én nem is tudom. – hirtelen meglátok valamit, amit nem is hittem, hogy árulnak Azta...hét szentségit. Ez egy Doritos Dinamita. Ezt az én univerzumomban már nem árulják. Fogalmam sincs miért...ezt ezt kérem. Nem számít mit tesz velem, ha érelmeszesedésem is lesz tőle, de ezt bezabbantom.
- Naaaa, valami egészségeset is vegyünk, mondjuk papaját, vagy mit, mégis azt mondom ezt a Dinamita-t neked is fel kell robbantanod a szádban hidd el. Mellé pedig javaslok egy jó kis mangós salsat szót. Nem! Azt a mangós salsat én csinálom meg, tudod madretól már ezerszer láttam. Egy rohadt nagy filmes estét csinálunk ezzel a rossz fiúval. – mutatok a chipsre.
Cupcake ipsum dolor sit amet pudding liquorice.



Miles Morales
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 29.
Ki van a képen? : Caleb McLaughlin
Miles Morales
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Vas. Nov. 19, 2023 8:17 pm
Miles & FreddyNagy bevásárlás Pici Pókkal
Összeteszem a két kezem. Végre valaki, aki ugyanúgy szenved a nevekkel, mint én! Azért inkább nem mesélem el neki, hogy először azt hittem, Smilesnak hívják őt és Gwen bandájában zenél. Helyette kezet rázok vele a közös nehézségre.
– Külön jegyzetfüzetem van a lakókról, de néha még így is belezavarodom!
A tömött fejűségben már nem lehetek partnere, én mindent a zsebembe tömök, az agyamból kihullanak a dolgok. De talán jobb is így, Miles elég fáradtnak tűnik a sok okosságtól, meg mondják, hogy a tudatlanság áldás. Asszem, kevés nálam áldottabb ember járkál a Földön.
Először bólogatok a kérdésre: persze, minden a legnagyobb rendben. Csak gyanakszom, hogy telepatikus és a szteroidok is felmerültek bennem, de elfogadom a magyarázatát az élet konditerméről meg a testhez simuló szerkókról. Közben feszült igyekezettel meredek a szemébe, mert fura lenne kisiskolások hasát nézegetni, akár pókos, akár izmos.
– Hú – hüledezem. Csóri… Még nálam is fiatalabb három-négy évvel, de már most az alakja miatt aggódik. – Biztos, hogy ebben a szakmában akarsz maradni? Nem tűnik túl jó melónak ez a hősködés vagy akrobatikázás vagy akárhogy hívjuk. Az öregebb X-menek, akiket ismertem, eléggé ki voltak égve.
Nagyon védi magát meg a pisilés kapcsán, és épp ettől tűnik hebehurgyának, mondjuk fiatal kamaszsrácoknál ez általános állapot. Mindegy, nem vitatkozom vele. Ráhagyom. Becsurgat-e vagy sem, nem az én bajom. Különben meg akad nálam váltó naci.

Lehet, nem volt olyan tutkó ötlet felhozni a maffiát. Szinte látom Miles szemében lepörögni a keresztapás jeleneteket. Egy tizennégy évesnek, akit nem szoktatott hozzá ilyesmihez a pszichopata nagybátyja, tuti necces gondolat. Tök érthető. De hát, rokonok Kénnel, megedzette őt az utca és speckó hálót lő! Csak elbánik egy-két verőlegénnyel.
A Kénos szövegtől torkomon akad egy nevetés.
– Folt? – ismétlem el, a szemöldökömet ráncolva. Igyekszem elképzelni a figurát, de elakadok egy fekete-fehér pöttyös blökinél. – Az egyik szomszédunk dalmatájának is ez volt a neve. A te Foltod valószínűleg kevésbé cuki és kicsit ügyesebb. – Érzem, kényes téma ez a ZS kategóriás szupergonosz. Pedig nem szégyen segítséget kérni, és itt simán kapna is. – Tudtad, hogy van egy ultra jófej mágus lakótársunk? Niel. Kábé ilyen magas, van itt egy gödröcskéje, amikor mosolyog – mutogatom el neki mindkettőt, mert említette, hogy hadilábon áll a nevekkel –, szőke a haja, és kék a szeme. Híres énekes meg A kategóriás hős! Lazán utazik világok között. Talán beszélhetnél vele erről. Bár most épp elég elfoglalt. De majd egyszer, amikor jobban ráér!
Ez persze nem barátságtalan taxisok fülének való, úgyhogy elhallgatok, amikor beülünk. Bár ami azt illeti, Miles stílusa sem a barátságtalan taxisok fülének való.
– Tartozunk. Pénzzel! – sustorgom neki. – Meg udvariassággal, mert ez ilyen alapvető dolog. Azt, hogy drága az élet a boltokon bosszuljuk meg. Nem random embereken.
Beharapom a szám. Nem hiszem el, hogy pont én, a kleptomániás tartok szónoklatot. Anyu büszke lenne. Apu meg csalódott. Nehéz eldönteni, én mit érezzek. A szorongáson kívül mármint, amit a hátra-hátrakukucskáló sofőr okoz.

Későn eszmélek fel a fékezésre. Szeretném ott tartani Milest, hogy ne kelljen kettesben maradnom a rosszarcú taxissal, a srác viszont rögtön kilövell a kocsiból. Hova siet? Na, fogadjunk, pisilnie kell! Mondtam én, hogy menjen el indulás előtt!
A fickó pampog valamit a becsapott ajtó miatt.
Esetlenül kotorászom a hátizsákomban, és leszámolom a menetdíjat, plusz húsz dollárt. A fickó végig árgus szemmel figyel, a keze a kormányon. Átfut rajtam, el tudnám-e vajon tüntetni magam alól a járgánnyal együtt.
Remegő kézzel adom át a bankókat, és már csusszanok is kifelé.
A pasas hátranyúl. Rémületemben elbamfol az egyik cipőm.
Aztán tudatosul, hogy két húsz dollárost lobogtat a képem előtt.
– Fogd! Nem kell borravaló. És fogadj el egy tanácsot. Rendes lánynak tűnsz, ne vesztegesd az időd ilyenekre! – Biccent az ablakon túl ácsorgó Milesra.
– Öhm, köszönöm – hebegem.
Mire magamhoz térek, félig mezítláb meredek fel Miles mellett a Trader Joe’s feliratra.
– Nem tudom, Miles. – Fordulok felé, kicsit csücsörítek, mintha baromira eltűnődnék. Visszahoppantom a hiányzó csukát a csülkömre. – A taxis szerint nem kellene veled lógnom. De még szépíthetsz a bevásárlással – cukkolom, finoman megböködve könyökkel az oldalát.
Előkapom a telót a listámmal és határozott léptekkel elindulok befelé. Amint Miles felzárkózik, fojtott hangon beavatom őt a szokásos tervbe:
– Ha látsz valamit, ami megtetszik, szólsz és én elteszem. Kerüljük a kamerákat meg a feltűnést, ahol lehet leghátulról szedjük ki az árut. A végén veszünk valami olcsót, mert akkor kevésbé néznek ránk furán. És nem szólunk be az alkalmazottaknak. Oksi? – Odatartom neki a tenyerem egy beleegyező pacsiért.

Kipécézem a hűtős részleget. Barátságosan rámosolygok egy ránk hunyorgó öreg nénire, és elnézést kérek a dobozokat rendszerező árufeltőtől, amiért elslisszanok mögötte. Látják, milyen rendes és ártatlan vagyok? Sosem fordulna mega fejemben lopni. Dehogy!
Téblábolok pár percet a mindenféle kenőkrémeknél, majd tovább állok a túró meg a tejföl részleghez. Hol bujkálhat a kajmak? A neten azt írták, itt lehet kapni.
Elveszetten fürkészem Milest.
– Segítesz megtalálni? – Mutatok neki képet mobilon a célpontról, aztán rögtön visszahúzom. – Jaj, bocs, de bunkó vagyok! Kezdhetünk előbb a te cuccaiddal, ha már elkísértél. Tudod  már, mit szeretnél?

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szer. Nov. 15, 2023 6:42 pm
MILES & FREDDYNAGY BEVÁSÁRLÁS PICI PÓKKAL
Eleinte nehéz volt lereagálni a betoppanó társaságot. Ez eredményezett egy vicces helyzetet, de miután túlléptünk az akaratlan védekező reflexen, mindenki lenyugodott. Freddy egyetértett velem az iskolák veszélyessége kapcsán, csak sejtem, hogy az X-intézet veszélyes placc lehetett, ám végeredményben egy sima állami iskolát se kell félteni itt Amerikában. Ugyanis volt olyan korszak, mikor az iskolai lövöldözések trendként terjedtek. Nem is értettem a fiatalokat, hogyan gondolhatták azt, hogy ezzel bármit megoldanak.
- Hát ne is mond. Megsúgom valamit. Én még a neveket se jegyeztem meg itt, számomra néha az is követhetetlen ki tartozik ide, illetve ki csak vendég. - eléggé sokan vagyunk, és némelyik bayvillet alig szoktam látni itt. Persze mindenkinek megvan a magánélete, szóval ezért nem is korholhatom őket.
- Ugyan semmiség. A suli mellett nehéz másra is figyelni. A fejem folyton meg van tömve a tananyagok tömény blablájával.
Mikor a bicepszemet tapogató Freddy transzba esik, a kezemet meglengetem a szeme előtt.
- Hahó...minden rendben? - picit fura ez a csaj, azonban mikor újra megszólal, kissé megkönnyebbülök. Már kezdtem attól félni, hogy valami rohama van, azt se tudnám ilyenkor mit kéne tenni.
- Hát néha. Egy-két gyakorlatot, kis súlyemelés, de az én nagy edzőm az élet. A sok akrobatika a városban jó kondiban tart, bár egy feszülős ruhához kell is a kockás has, nem lenne jó ha lejáratnám magam és én lennék a pókhasú ember. - jegyzem meg Freddy kérdésére vicces lecsengéssel. Még ez után szóbakerül Freddy anyukája, a Thanos-os időszak, meg az univerzumokról is esik pár szó, főleg arról, hogy nekem milyen itt. Végül a súlyos gondolatokat egy számomra gyerekes kérdés követi, amit kissé sértésnek veszek.
- Tudom, de el tudom dönteni kell e, nem vagyok hebehurgya, aki út közben bepisil. - elugrok még a kabátomért, azután már megyünk is a taxihoz. A wc-zésnél felmerült kérdés, annyira mezavat, hogy el is felejtettem visszakérdezni. Azt tudtam, miképp a csaj nem másik univerzumból jött, de nem is idevalósi. Freddy válaszol a kérdésemre, ami kissé megdöbbent. Szóval a maffia üldözi, nem tudom mennyire ér messzire a gengszterek keze, de ahogyan a filmekből ismerem ezt a szervezett bűnöző társaságot, gyakran a tanuvédelem se segít az embereken. Nem szeretnék egyszer arra ébredni, hogy valaki felém magasodik egy sörétespuskával, szóval remélem a nő ügyesen eltűntette a nyomait.
- Dehogy, az Kénos lenne még tőle is. - válaszolok eleinte a Kaines kérdésre, majd az itteni felbukkanásomhoz összeszedem a gondolataimat. - Áhhh egy béna ZS kategóriás gonosz miatt, még a neve is égő, Foltnak hívja magát. Csapdába csalt, én pedig átestem egy ide vezető átjárón, mikor meg akartam állítani. Csak reménykedek benne, hogy azóta nem csinált nagyobb galibát.
A TAXI-ba szállva kissé elgondolkozok, Folton mi több ingerülté válok, így a sofőrön vezetem le a felgyülemlett dühöt némi pimaszsággal. Freddy menti, ami menthető és gyorsan kihúz a csávából. Félek, ha nem segített volna, minimum egy nyaklevessel gazdagodtam volna. A józanész képviselője rám terít egy pokrócot, ami jól esik, mégse fáztam, inkább csak idegesít, hogy a kocsiban is be kell legyek bugyolálva, ha azt akarom, hogy ne fázzak meg. A mellettem ülő már annyiszor bocsánatot kért, hogy állítom a németek nem kértek ennyiszer bocsánatot a második világháborúért.
- Ne menj át csicskába, ez az ember szolgáltatást nyújt pénzért. Nem tartozunk neki semmivel. – jegyzem meg suttogva, majd mikor a taxis rosszallóan a visszapillantóba néz, csak nagyot mosolygok rá, mint akinek nincs ki a négy kereke.
Szerencsére egyszer csak lefékez a kocsi, és mikor lehúzódik, már ugrok is ki a járműből, meg se várom amíg Freddy lerendezi az ürgét. Na, ebből is elég volt ennyi, gondoltam magamba majd jó erősen becsuktam magam mögött az ajtót.
- Jaj, a huzat. – mondom jó hangosan, csakhogy a pasas is meghalja.
- Na, akkor ide jöttünk? – teszem fel a kérdést a kíséretemnek, mikor a jókora cégér felé bökök. – Amúgy nem is volt ez olyan vészes, nem gondolod, egy élmény velem utazni.  
Cupcake ipsum dolor sit amet pudding liquorice.


Miles Morales
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 29.
Ki van a képen? : Caleb McLaughlin
Miles Morales
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Nov. 13, 2023 8:05 pm
Miles & FreddyNagy bevásárlás Pici Pókkal
Ez a ház tele van meglepetésekkel, szegény Miles még nem tudja, hogy egy-egy váratlanul betoppanó lakótárs csak a tejszín a jéghegy csúcsán. Én viszont már tapasztaltabb vagyok és öregebb, ezért elnézem neki a behálózást meg a feleselést.
– A suli gyilkos hely – értek egyet. Főleg, az X-intézet. Azon belül is az edzőterem. De még rémlik, milyen volt sima iskolába járni, és igaza van, az sem szerette a gyerekekben hagyni a lelket. Kén atyáskodására végképp bekapcsol bennem az együttérzés. A csendes óriás lakótársnak is ijesztő, szülői szerepbe inkább nem képzelem. Mehetnék vissza a végén a pszichomókushoz.
Megnyugtatom Pici Pókot, ne szégyenkezzen csóri a figyelmetlensége miatt.
– Semmi vész. Mozgalmas itt az élet. Tényleg nehéz követni.

Megkövülök, amikor védeni kezdi tőlem a szobafalát. Olyan furaságokról fantáziálok, mint repülő tevék az Északi-sarkon meg a csettintős herepofa esküvői ruhában, és közben lesem a srác reakcióját. Tesztelem nem telepata-e sunyiban. Amíg nem jutok tuti biztosan döntésre, addig óvatosan kell gondolkodni.
Mivel megkérdi, szeretnék-e valamit, és egyébként is esélyes, hogy belelát a fejembe, így kinyögöm neki, mi foglalkoztat.
– Gyakran jársz a pincébe?
Rendesen meghajtottak a Xavér mutánsmegőrzőben, mégsem növesztettem ilyen bicepszet. Hol itt az igazság?!

Megszán egy sajnálommal, amire engedékenyen mosolygok. Jobban emlékeztet az osztálytársaimra Walesből, mint a szuperképességgel szaladgáló ismerőseimre. Biztos a közoktatás teszi, meg talán az, hogy neki lehetett gyerekkora. Szerencsére azt állítja, ettől függetlenül elvan köztünk. Én lehet, elcsábulnék egy dinós Brooklyntól és szedném a sátorfát, de ha neki jobb itt, annak csak örülni lehet. A közös gének elég váratlan infó, majdnem karamboloznak tőle a szemöldökeim. Aztán olyan butaságot hord össze, hogy megfeledkezem a családfáról, amit elkezdtem magamban felrajzolni.
– A felnőttek is szoktak vécézni, mielőtt elindulnak otthonról – tájékoztatom.
Fiúk, komolyan. Felvágnak a hatalmas húgyhólyagjukkal, aztán üvegbe pisilnek, hogy ne kelljen este meg videójátékozás közben mosdóba menni. Mate is ezt csinálta anno. Remélem, már kinőtte…
Legyintek, és elnyargalok lejelentkezni a frigón.

Andalgunk karöltve a járgányhoz, mint két tesó. A komoly, felelősségteljes nővér, meg a lázadó, nagyszájú öcsi ugyebár.
– Lakó pajtás – kóstolgatom vigyorogva a kifejezést. Valamiért szórakoztat. Ez, meg a rezsin spórolás is. Gőzöm sincs, Romy milyen alkut kötött Caldival vagy a többiekkel, de tőlem eddig egyetlen petákot sem gyűjtöttek be.
– Amúgy bujkálni jöttem. Tudod, én vagyok az egyik, aki a maffia elől menekül. A volt fő… – Elharapom a mondatot, mert Caldi azért sokkal több prosztó ex főnöknél. Megforgatom magamban a lényét meg a kapcsolatunk lényegét, és nagy bátran ráragasztok egy matricát. – A pót apum szervezett be ide, Romy meg Lili nagybátyja. Te hogyan érkeztél? Valaki elrabolt, mint Bloomot? Juj, remélem, nem Kén hozott ide, hogy apáskodhasson!

Mielőtt bekecmergek a hátsó ülésre, varázsolok egy hátizsákot. Ha valami kellene út közben mégsem húzhatom elő a semmiből, fő az óvatosság! Inkább úgy csinálok majd, mintha ebből szedném ki a cuccokat. Lám, tényleg milyen bölcs vagyok meg felelősségteljes! És mekkora mázli, mert Miles is tényleg nagyszájú meg lázadó.
– Bocsánat, nem idevalósi – szabadkozom helyette a sofőrnek. Lehajolok, megidézek egy összehajtogatott pokrócot, és ráterítem a mellettem ülő nagyszájú pokrócra. Úgy fest, a kabáthoz is túl menő, nem csak az indulás előtti pisiléshez.
A sofőr tekintete tüzes nyilakat szór ránk a visszapillantó tükörből, szinte hallom megcsikordulni a fogait, ahogy befeszül az állkapcsa.
Pénz beszél, kutya ugat.
A cetlire felírt címmel együtt odanyújtok neki húsz dollár előleget.
– Ide szeretnénk eljutni. És még egyszer elnézést.
A szabad kezemet Miles alkarján tartom. Próbálok szigorú ábrázatot ölteni, és üzenni neki a szememmel: ne balhézz! Jobb a békesség. Ismerem én az ilyen alakokat.
A pasas átveszi a zsét. Morog egy sort, de nem hajít ki minket.
Út közben újra meg újra magunkon érzem a pillantását. Nehéz belőni, minek köszönhetjük a sok figyelmet. Úgy méreget, mint aki azon pörög, honnan ismerhet. Az sosem jó jel. Persze az én múltammal könnyű vészjelzéseket haluzni.
Összehúzom magam az ülésen, és az ablak felé fordulok. Minél kevesebb látszódjon belőlem. Egészen megfeledkezem az úticélomról meg az útitársamról a sűrű, fullasztó feszkóban.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Szomb. Nov. 11, 2023 11:57 am
MILES & FREDDYNAGY BEVÁSÁRLÁS PICI PÓKKAL
Freddy fejében valószínűleg örök emlékként fog élni a száját betapasztó megmozdulásom. Más nőkbe általában kézzel, vagy szavakkal fojtsák bele a szót, ám ő most eldicsekedhet, hogy nem a szokványos módon volt az elszenvedője ennek a dolognak. A hápogására csak kínosan meghúzom a vállam. Mintha én lennék most a szörnyeteg, pedig ő törte rám az ajtót.
- Én pedig nem hallottam. Ahogy látod volt rajtam egy fülhallgató. – kérem ki magamnak a szemrehányó stílust. Igaz kezdek lenyugodni, de akkor se értem miért ennyire felháborodott, kapott egy pókhálót a képébe, na és akkor, megannyi gaztevő is járt így, mégse kellett hozzá terapeuta, hogy túllépjenek rajta.
- Hát, mondjuk azt, hogy a suli a lelket is kiveszi néha belőlem, pláne ha Kaine atyáskodik felettem. Szóval, ha valami felett elsiklok, akkor ne nagyon csodálkozzon senki. – keresem a kifogásokat, mégis némiképp röstellem a dolgot. Nem lehet könnyű annak, akit meglőnek.
A művemet kezdi mustrálni a lány, mi némi büszkeséggel tölt el legbelül, de nem olyan nagyképűvel, inkább csak olyannal, minthogy: ,,nézd ezt én csináltam, élvezze ki más is ne csak én, és ja, ha más is örül neki, akkor én annak még inkább örülök’’.
Megkínálom némi nasival az alkotásom első bámész tekintetét, mégis visszautasítja azt. Én meghúzom a vállam, majd az egyik sajtospufit elveszem az asztalról és pár szemet kimarkolok belőle. Jó hangosan ropogtatom a rágcsát, miközben a megdelejezett szempárt figyelem.
- Hééé, azért remélem nem el akarod lopni. Igaz hízelgő lenne, azonban fal nélkül elég hideg a november. Csak ugratlak. - bokszolom gyengéden felkaron Freddy-t. Hirtelen ér a tapogatás, és felhúzót szemöldökkel nézek a vöröskére.
- Öhhh igen? Szeretnél valamit? – érdeklődök, hátha magához tér, mert kicsit fura hogy a keze még mindig a bicepszemen van.
Végre észbe kap a lány és a boltos témára térünk, amit egy kis viccelődéssel próbálunk kellemessé tenni. A pacsira megkapja az ötujjas választ, majd kiderül pár információ Freddy-ről, amiből azt is megtudom mi történt az anyukájával.
- Sajnálom. – érzek együtt a lánnyal, mégse esek túlzásba, mert látszik nem ezzel akar terhelni most engem. Lassan inkább el kéne azon gondolkodnom, hogy én mit is szeretnék venni. Nem csak üdítőt, na meg chipset kéne mindig vásárolnom, talán tanulhatnék ebből a bevásárlásból. Nekem is kéne egy kis hazai főztöt csinálni, vagyis előbb derüljön ki, hogy mozgok a konyhában, szóval ez lehet csak egy következő alkalom lesz, ám addig is kinézhetem mik a hozzávalók.
- Nagyon jól érzem itt magam, igaz nem az a hely, amit megszoktam, de sok a hasonlóság. Egészen más lett volna, ha mondjuk egy olyan Brooklynba pottyanok, ahol még a dínók uralkodnak. Kaine? Hát, mondjuk úgy, hogy közös génjeink vannak, de én olyan apa pótléknak tartom őt. – Freedy a telefonjával babrál, majd jelzi, hogy a hintónk előállt. – Pisilni, ugyan…gimnazista vagyok nem óvodás, majd csak kibírom. Írj csak nyugodtan.
Míg a boltos társam elszalad, addig én a gardróbból egy sötétzöld párkát veszek magamhoz, aminek gyapjú bélése jól fogja bírni a hidegben. Az ajtóban még felhúzom a bakancsom, majd hagyom Freddy-nek had karoljon belém.
Amúgy te hogy kerültél ebbe a válogatott társaságba, mint lakó pajtás? Azt ne mond, hogy csak az olcsóbb rezsi miatt vettek be, mert azt nem hiszem el. – a taxi ajtaját kinyitom, továbbá előre engedem a hölgyet. A taxiba kissé összedörzsöltem a tenyerem, a sofőr, úgy néz ki a fűtésen is spóról.
- Hé, öregem, nem tekerné feljebb a konvektorát ennek a pöpec kocsinak? – a negyvenes férfinak, nem igazán tetszett a laza stílusom, remélem Freddy kihúz a csávából, vagy már a taxisokhoz se fog jó emlékem fűződni.
Cupcake ipsum dolor sit amet pudding liquorice.


Miles Morales
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 29.
Ki van a képen? : Caleb McLaughlin
Miles Morales
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Pént. Nov. 10, 2023 9:54 am
Miles & FreddyNagy bevásárlás Pici Pókkal
Miles keze felém lendül, és már integetnék neki vissza, ám valami fura tapad a számra. Lekancsalítok, próbálom látótéren belülre húzni. Nem ereszt. Elteleportálom, és visszahívom a tenyerembe, hogy megvizsgáljam.
Mi a manó?! Pókhálót köpött rám?!
Hápogok párat a srácra, és zsebre rakom a ragadós, masszív fonalgubancot.
– Kopogtam! Többször is! – védem meg magam, legalább szóban, majd hozzácsapom a magyarázat maradékát
A kérdésére elismétlem neki lassabban a xavis részt:
– Meglőtték. Úgy hoztuk haza. Lehet, nem emlékszel, mert épp a suliban kínoztak.
Alaposan megvizslatom a graffitit. Miles tuti magabiztos. Ilyen tiszta, határozott vonalakat magabiztosan lehet csak húzni.
Közben ablakot nyit, de ezt csak a szemem sarkából, az agyam peremén érzékelem, ahogy azt is, amit utána mond. Ott kapcsolódom be, ahol arra biztat, nézegessem a művét. He? Hát eddig is azt csináltam. Elvarázsoltabb a srác, mint én…
Kibukik belőlem egy levegős röffenés-féle, amolyan félrenyelt nevetés. A művészet iránti éhségem! Nem az ilyeneket hívják apa-viccnek? Ő biztos többet lógott a szüleivel. Érződik a humorán.
– Rendes tőled, de nasival már el vagyok látva.
Stírölgetem tovább a munkáját. Beizzítja a kleptomániámat. Egyszer tuti elrakok egy ilyen szépen, izgalmasan kidekorált falat. Talán nem pont ezt, mert Lándzsa bátya kinyírna. De majd egy másikat!
Elszakítom a pillantásom a festményről, és biztatóan karon lapogatom Milest. Egy pillanatra fennakad a szemöldököm. Mitől ilyen izmos egy gimis? Mate tiszta puhány meg nyikhaj még egyetemista létére is! És ne jöjjön nekem senki a pók génekkel! Egyetlen darab izmos karú pókot nem láttam még életemben! Mi a ménkű? Titokban az összes lakótársam lejár gyúrni a pincébe, a gyilkos edzőterembe?
– Tökéletes leszel! Amíg a szemüket szurkodod, én levadászom a zsákmányt.
Kivételesen a fizikai, evilági zsebemből kapom elő a telefont. Hamarosan ideér a fuvar.
– Szuper! – Feltartom a tenyerem egy pacsiért, azzal lesz szent az alkut. – Ó, én walesi vagyok, csak anyum szerb. A csettintés óta nem találom, és már hiányzik a főztje.
A szomorkodós résztől megkímélem. Épp világok választják el a szüleitől, szerintem átérzi túlragozás meg panaszkodás nélkül is a szitut. Helyette lövök búcsúszóul egy képet a menő dekorról, és kislattyogok a fullasztókamrából. Miles új szintre fejlesztette a szagos tiniszobát.
– Te hogy érzed magad itt? Meg milyen rokonságban is vagy Kénnel? Nem bírom követni, ki kinek a kicsodája. – Berezonál a telefon a markomban. Már be is gurult a taxink. – Nem kell pisilned vagy ilyesmi? Én még hagyok egy üzit Romynak, de utána indulhatunk! – vigyorgok rá izgatottan.
Útba ejtem a konyhát, visszapattintok pár magánhangzós mágnest a hűtőre, és kirakom, hogy:
BOLTBA MENTÜNK. M & F.
Bevárom Milest a bejáratnál, hátha szüksége van felkészülési időre, aztán belé karolok. Lejelentettem a túránkat a frigón, ráadásul idősebb vagyok, szóval innentől az én felelősségem Pici Pók. Mindegy, hol, mit, miért lopunk, amíg épségben visszahozom, nem? Ezzel Romy meg Kén sem vitatkozna. Asszem.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Kedd Nov. 07, 2023 6:59 pm
MILES & FREDDYNAGY BEVÁSÁRLÁS PICI PÓKKAL
Nem is olyan rég költöztem be az új szobámba, azonban a helyet még nem sikerült kellően belaknom. Volt ott minden, ágy, íróasztal, gardrób, meg megannyi ingerszegény környezet. Már fejben meg is terveztem mindent, a lakrészem feldobása érdekében. Reggel suli előtt beszaladtam az egyik barkácsboltba ahol sikerült egy felszerelhető UV lámpát beszerezni, azután jött a festék, amelyet megrendeltem, hiszen UV fényre reagáló fajtát nem minden sarkon árulnak. Ezután következett a vázlatolás. Suliban jó pár percet töltöttem rajzokkal, vázlatokkal, hiszen tutira akartam menni, hogy a végeredmény űberkirály legyen. Mire hazaértem a fejem tele volt matekpéldákkal, fizika képletekkel, mégis szinte minden tanulással kapcsolatos dolgot kivertem a fejemből két bluetooth-os fülhallgató segítségével.
A lejátszási lista elindult és belevágtam az alkotásba. A festékszórók csak úgy sisteregtek, és megannyi színt varázsoltam velük a fehér falra. Ide egy csík, oda egy kontúr, szinte teljesen átadtam magam a zene befolyásának, és a kezeim, mintha saját életre keltek volna. Kezdett a falon kívül más is színes lenni, de éppen ezért voltak lefektetve mindenhová fóliák, illetve újságok, amiket nem kellett sajnálnom.
Órák elteltével kezdtem magam is meglepődni azon, ahogyan összeáll a kép, épp úgy mint az agyamban, majd elkapott az a bizsergés, ami csak még egy lendületet adott, ám ekkor valaki rám törte az ajtót. A pók ösztönöm miatt egyből dobtam egy hálót az ajtó irányába. Döbbenetemre nem egy béna kosztümbe bujt gonosz volt az, valami indokolatlanul gagyi ZS kategóriás filmbe illő ördögi céllal, ami a James Bond filmeket idézi, hanem csak Freddy. Ha nem hajol el, akkor a háló nagyjából a szájára tapad, azonban remélhetőleg az ő ösztönei is vannak olyan jók, mint az enyémek.
- Jézusom! Nem tudsz kopogni?! – háborodok fel a rajtam lévő szűrős maszk alatt, ami valami elcseszett Darth Vaderes beszédet eredményez. Gyorsan hát le is rántom magamról a védőfelszerelést, majd utána a fülhallgatót is eltávolítom, csakhogy haljam Freddyt és ne egy tátogó néma csajt lássak magam előtt. A kifogásainak egy részét sikerül már csak elcsípnem, amire felemelt szemöldökkel, értetlenül meredek rá.
- Micsoda? Davet meglökték?
Az orromat csípő festékszagtól vezérelve az ablakot résnyire kinyitom, hogy a szoba kissé szellőzzön, és ekkor jut eszembe, hogy talán nem novemberben kellett volna nekifogni az új lakberendezési projektnek. Mire visszafordulok Freddy már be is jött a szobámba.
- Hoooohooo azt hittem úgy működik a dolog, mint a jól nevelt vámpíroknál és nem trappolsz csak úgy be enged…mindegy. – dugom zsebre a kezem, a laksértési elveimmel együtt.
- Köszi, ha már ilyen váratlan vendég voltál, akkor legalább nézd meg az alkotásom…amúgy chipsszel illetve kólával tudlak kínálni, ha a művészet iránti éhségedet nem tudtam csillapítani. – mutatok rá a gyomorkorgásra, mert az igen csak hangosra sikeredett.
- Szerb vacsi? Biztos én vagyok a megfelelő személy erre, meséltem már mennyire szemet szúrok a boltosoknak? – na igen, valamiért az eddigi összes pénztárost betriggereltem ebben az univerzumba. Magam se értem miért, pedig nem sí maszkban megyek elébük.
- Ja miért is ne, rám fér egy kis friss levegő, a szobám addig legalább szellőzik. – jelentem ki, majd követem Freddy-t a Taxihoz. – Nem is tudtam, hogy szerb származású vagy. Szép hely?
Cupcake ipsum dolor sit amet pudding liquorice.


Miles Morales
Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 29.
Ki van a képen? : Caleb McLaughlin
Miles Morales
• doing good for good reasons •

Winifred Wilson a Nap Hősének tart

Vissza az elejére Go down
Hétf. Nov. 06, 2023 9:04 am
Miles & FreddyNagy bevásárlás Pici Pókkal
Ma sírós napot tartottam. Nedvesre pityeregtem három pókemberes párnát. Általában megállok kettőnél, de most a legmélyebbre passzírozott szomorúság is felbugyogott.
A nyakunkon anyu szülinapja, és idén sem fogom tudni felköszönteni.
Közeleg a karácsony, amit megint a családom nélkül töltök.
Nem utazhatom el a nagyiékhoz Szerbiába, még a sírjukat sem látogattam meg.
Ma végtelenül egyedül érzem magam a tucatnyi lakótársam között. A fagylalt sem tömi be a lyukat. Anyu főztjére vágyom, és bár ott lapul belőle több adag a zsebemben, nem merem elővenni, mert minél hamarabb elkezdem felélni, annál előbb elérkezik a pillanat, amikor utoljára eszem belőle.
A mama receptes füzetecskéjét silabizálom, azzal próbálok jóllakni. Kézzel másolta át nekem a saját gyűjteményét. Azt mondta, jól jön majd, amikor megházasodom. Amíg félre nem siklott az élet, minden évben bővítette a hozományomat. Hatévesen hímzett terítőket kaptam tőle. Anyu ki volt égve.
Végül, milyen meglepő, csak éhesebb leszek a szakácskönyvtől.
Arra jutok, ideje véget vetni a magányos koplalásnak, méghozzá stílusosan: majd én rittyentek magamnak valami vacsit a hozományomból! Amint lesz hozzávalóm.
Szégyen és gyalázat, de hiányos a kamra, inkább gyors- meg készkajával tömtem meg, speckó alapanyagokkal csehül állunk.
Összetákolom fejben a tervet:
1. hívok taxit – ez pipa
2. elrángatok valakit, mert nincs kedvem egyedül menni
3. bevásárolunk
4. segít nekem vacsit csinálni jófejségből
5. degeszre esszük magunkat
6. a kaja-kóma kiüt, mielőtt könnybe áztatnék egy negyedik vánkost.
Szuper! Először alaposan megfontolom, ki lenne a tökéletes kukta, ám senki nem ugrik be, így a szerencsére bízom a döntést. Megállok a szobám előtt.
– Ecc, pecc, kimehetsz… – bökök sorban a többiek ajtóira. – Fuss! – Milesnál landol a mutatóujjam. Odalejtek, mielőtt elbizonytalanodnék.
A sors jól választott. Ki mást hívnék el hétköznap este vásárolni, ha nem a szerencsétlen gimnazistát, aki nélkülem a házi feladat és a tanulnivaló áldozatává válna?!
Hős megmentőként bekopogok. Nem jön válasz. Az ajtóra tapasztom a fülem. Spriccelő, szélfúvásszerű hangok szűrődnek ki.
Ajjaj, remélem, nem most szippantja be Pici Pókot egy dimenziókapu!
– Miles!
Hiába kopácsolok, semmi reakció.
– Miles!
Végső kétségbeesésemben rárontok. A többiek – főleg Kén – kitagadnak, ha valami baj éri a legfiatalabb lakónkat odabent, miközben én itt kint udvariaskodom!
Festékszag facsarja az orromat. Portál vagy ellenség sehol. Miles első mustrára sértetlen állapotban.
– Öhm… Bocsi. – Bűnbánóan bámulok a srácra, és belecsapok a szokásos, béna magyarázkodásba: – Nem válaszoltál, én meg aggódni kezdtem. Mert hát néha házhoz jön a baj. Egy-kettőnket üldöz a maffia, meg ilyenek. Dave-et például meglőtték nem is olyan messze innen, és…
Elterelik a figyelmem a szoba színes falai meg a flakon Miles kezében.
– Hú, ez nagyon menő! – Mire észbe kapok, már beljebb pofátlankodtam. – Hol tanultál meg így festeni? Nehéz? Én is akarok tudni ilyet csinálni!
Tátott szájjal mustrálom a graffitit. Ha a korgó gyomrom nem rondítana bele, folytatnám a néma gyönyörködést.
– Ja, amúgy azért jöttem, hogy elhívjalak boltolni. Szerb vacsit akarok csinálni, és be kellene gurulni a városba pár ritkább összetevőért. – Kicsit ciki, milyen mennydörgést produkál a hasam. Elcsitítom egy csokis protein szelettel. A másodikat odakínálom Milesnak. Rám férne pár plusz pont a belépőm után. – Van kedved? Hozunk neked is mindent meg bármit, amit szeretnél! – villantok rá széles vigyort.

_________________
L627e69.gif8EPJc98.png0QW3vcY.gif"
Your stolen goods are in safe hands.
Finder. Keeper. Dreamer.
Winifred Wilson
Hozzászólások száma : 118
Csatlakozás ideje : 2023. Oct. 25.
Tartózkodási hely : Bayville
Munka/hobbi : tolvaj és széf
Ki van a képen? : Ruby Stokes
Keresem : a szüleimet :'(
Winifred Wilson
• doing bad for good reasons •
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.